Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Továbbra is izzadás...:(

eda87
Létrehozva: 2006. március 28. 23:27

Mindenkinek hello!

Nem találtam friss hozzászólásokat ehhez a témához. Viszont szeretnék segítséget kérni azoktól, akik már ezt a problémát megoldották ill. továbbra segíteni azoknak, akik velem egyetemben még nem találtak megoldást az izzadásra.

Ha valaki hasznos információkkal, tapasztalatokkal segíteni tud, vagy valaki rajtam kívül evvel a bajjal küzködik, kérem, írjon!

Köszönöm  

  1. Torolt_felhasznalo_527493
    Torolt_felhasznalo_527493
    2006. március 29. 16:0226.

     

    Szia

    Köszi a segítséget, holnap veszek ! 

    Lábizzadásra is tudnál egy jó erős szert ajánlani, mert a hagyományosak nem használnak!!!!!

    előzmény:
    bioberta (25)
    2006-03-29  15:31
  2. 2006. március 29. 15:3125.
    Én a DM-ben vettem, ott mindig van.Szerintem a Bionsen jobb, mert nem tartalmaz káros anyagokat.És hatékonyabbnak is bizonyult, remélem neked is beválik!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_527493 (23)
    2006-03-29  13:26
  3. Torolt_felhasznalo_915471
    Torolt_felhasznalo_915471
    2006. március 29. 14:0024.
    Sziasztok!

    A probléma ismerős, sajnos én is ezzel küszködtem évekig...
    Nekem a már említett Solution Antisudorica nevű szer 1 éve teljesen megszüntette ezt a problémát. Igaz, hogy 1-2 ruhám nekem is tönkrement, amíg rá nem szoktam, hogy amíg nem szárad meg a szer, addig nem öltözöm fel. De így is simán megérte, végre megszűntek a komplexusaim!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_527493
    Torolt_felhasznalo_527493
    2006. március 29. 13:2623.

     

    Szia !

    Bízom benned, hogy jó lesz, de hol lehet a kristályt és a Dove krémdeot kapni?  

     

    előzmény:
    bioberta (22)
    2006-03-29  13:16
  5. 2006. március 29. 13:1622.
    Sziasztok!

    Én is küzdöttem ilyen gondokkal, és a Dove krémdeo vált be nekem, de aztán rámhozták a frászt a különböző vegyületekkel, alumínium, stb cuccokkal, és kipróbáltam a kristálydeot!Azóta csak akkor érzek magamon bármit is, ha egész nap lótok futok, mindezt vmi műszálas cuccban, na akkor este minimális izzadságszagot érzek magamon.Ajánlom mindenkinek!Környezetbarát, nagyon hatásos, és olcsó is, mert amit pl.most használok,5-ször újratölthető, már vagy fél éve használom, és még csak a 4.feltöltésnél járok.Én a Bionsen-féle kristályt használom, ez a legolcsóbb, 900ft körül mozog.van drágább is stift formában, az is nagyon tuti.
    Sok sikert a megoldáshoz mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. március 29. 12:0521.

     

    Huhh de jó ez a topic...én is hasonló problémával küszködök...és jó, hogy írtok róla...

    Tényleg zavaró tud lenni...bár én mostanában kicsit stresszesebb is vagyok...

     

    előzmény:
    eda87 (1)
    2006-03-28  23:27
  7. Torolt_felhasznalo_334250
    Torolt_felhasznalo_334250
    2006. március 29. 11:1320.

    Egyetétek Veled, biztosan vannak olyanok, akiknék ez kóros. Ott biztos vagyok benne, hogy valami belső probláma keresi a "kiutat" és ezt kezelni is kell.  Én mindig azon a véleményen vagyok, hogy az okot kell megketesni és nem a tünetet elfolytani, hiszen az előbukkan más formában.

    Sajnos az orvosok többsége ezeket kényelmi, esztétikai dolognak tekinitik és nem keresik az okát, nem kezelik! Persze vannak jó dokik is. Nekem volt egy hasonló problémám, a pattanásaim. Mindent végigpróbáltam, amit bőrgyógyász kozmetikus előírt, SEMMI eredménnyel. 15 év után találtam, más ügyből kifolyólag, egy dokit és rendbetette az emésztésemet, meg adott gyógynövényeket. Azóta szép az arcom.

    előzmény:
    genoveva (19)
    2006-03-29  10:22
  8. 2006. március 29. 10:2219.

    Kedves pmzs!

    Én tökéletesen megértem azokat, akik még ezzel a problémával szenvednek...ugyanis nem a picit izzadok, vagy hasonlókkal lehet gond, ha valaki ezzel topicit indít vagy keresgél, hogy tegyen ellene! A zavaró mértékű esetleg kóros izzadásról nem tehet senki, pedig létezik! Nem hinném, hogy akkor is így gondolkoznál, hogy miért baj az, hogy valaki izzad, ha pl. nem tudnál színes ruhákat hordani, mert nagytányérnyi folt lenne a hónod alatt a pólódon pár óra múlva vagy nem tudnál elolvasni egy újságot pl a metrón, mert elázik a kezedben... Szerencsére nekem már megoldódott a probléma, de szerintem ez gond és ami ellen lehet tenni az ellen miért ne tegyen vki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_334250 (16)
    2006-03-29  08:56
  9. 2006. március 29. 10:0518.

    És ennek a szernek mi a neve? Nem Antisudorica?

    Pár éve illatszerboltokban lehetett kapni valami olyan, illatmentes szert, műanyag, pumpás flakonban, ami tényleg jó volt - de mostmár hiába keresem. Magyar gyártmány, a polc alján bújt meg szerényen, reklám semmi - gondolom nem volt rá elég nagy a kereslet, ezért mostmár nem is rendelik az üzletek 

    előzmény:
    csömpi (17)
    2006-03-29  09:43
  10. 2006. március 29. 09:4317.

    Szia Eda!

    Én is hosszú ideig kínlódtam hasonló problémával, főleg ha nem pamut felsőket vettem fel. Egy kollaganőm ajánlotta anno, a gyógyszertári sima izzadásgátlót (nincs konkrét márkajelzése), amit kipróbáltam és teljesen jól működik. Az első egy-két hétben a használat során mindennap tusolás után egyszer kell alkalmazni, és ahogy érzed folyamatosan ritkítani a kenegetést. Nálam annyira bejött, hogy most már félévente egyszer használom, illetve csak akkor ha éppen úgy érzem, hogy izzadékony vagyok. Nem drága és mégis szerintem egy jó szer, csak ajánlani tudom, javaslom próbáld ki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_334250
    Torolt_felhasznalo_334250
    2006. március 29. 08:5616.

    Miért baj, ha az ember izzad? Ez egy természetes folyamat, a szervezetből el kell távozni bizonyos dolgoknak. A WC-re is járunk, orrot is fújunk. Nem véletlen, hogy az izzadsággátló dezodorok elterjedése óta megnőtt e mellrákosok száma. Megint beleszólunk a természet rendjébe.

    Szóval mi a baj az izzadsággal? A SZAG! Ez igaz. Én olyan dezodort használok, amitől bár izzadok, de a szagot elveszi.

    Gondolkozzatok4 Nem biztos, hogy egy réteg aluminium a hónaljunkon olyan jót tesz az egészségünknek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. március 29. 08:0515.

    Sziasztok!

    Nekem 22 évig volt ilyen izzadásos problémám, tenyéren, hónaljon talpon...télen,nyáron! Tavaly nyáron bavállaltam egy sebészeti műtétet...eredménye: 2 félcentis alig látható heg a hónom alatt és száraz kéz,száraz hónalj, picit izzadékony talp, valamint nagyon nagy melegben a hátam izzad valamelyest, ezt kompenzáló vagy milyen izzadásnak hívják, de fele annyira nem zavar mint a kéz vagy hónaljtáji  Nagyon sokáig jártam bőrgyógyászokhoz, akik ugye irogatták az antisudoricát többek között, ami nekem nem kis mértékben tette tönkre a ruháimat! És azt mondták nagy bölcsen, áááá, ideges vagy, stresszelsz, majd kinövöd! Nem vagyok az a pattogós típus, de hát ő az orvos-gondoltam. Erre az internetnek hál' találtam hazzám hasonló embereket és egy tündéri, kedves, segítőkész dokibácsit az 1.számú Germekklinika sebészetén, aki mondta, h igen ez egy betegség, hyperhidrosis  a neve ( keresőkben sok infó van róla!!)és a műtét (mint minden műtét...akár egy rutin is) nem egy veszélytelen dolog, de segít...ha nem tetszik az eredmény visszacsinálja! Tetszett   Szóval kedves mindenki nem elkeseredni...és ha ezt nem vállalja be valaki, megértem, én is csak végső elkeseredésemben, akkor hallottam, hogy az akupunktúra is segít némely esetben!

    Sok sikert és "száraz" nyarat!    Geni

    előzmény:
    eda87 (1)
    2006-03-28  23:27
  13. 2006. március 29. 07:3114.
    Secret key
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_106642
    Torolt_felhasznalo_106642
    2006. március 29. 00:1113.
    Figyelj, ez nem kényes téma, ugyanis a gyógyszertáros nap-mint-nap különböző betegségekre ad ki dolgokat (pl aranyér), és valószínűleg azoktól sem viszolyog...te meg "csak" izzadsz. Egyébként is, a Vichy deókat is csak a patikában lehet megvenni, de ha olyat veszel, akkor sem kell szégyellned magad, nem? Egyszerűen bemész, és azt mondod, szeretnél egy üveg Antisudort (sz-szel ejtik, 'antiszudor'-nak). A Naturland gyártja egyébként. ne igulj, meg hát ha valami gikszer van, és zavarba jössz, akkor is csak 2 percig fog az egész tartani.
    előzmény:
    eda87 (11)
    2006-03-29  00:05
  15. 2006. március 29. 00:0512.

    Én a Lush-sal kezdeném, hasonló árban van mint a Vichy. Már csak azért is, mert nincs tele alumíniumsókkal, amik valószínű mellrákot okozhatnak, meg egyébként sem egészséges teljesen gátolni az izzadást.

    Az Aromaco viszont nem lesz jó szerintem. Használom, lehetne erősebb is... normál körülmények között nem rossz.

    előzmény:
    eda87 (7)
    2006-03-28  23:59
  16. 2006. március 29. 00:0511.

    Igen, igen...

    Az Antisudoricát már fontolgattam, hogy megveszem, csak félek bemenni a gyógyszertárba, merthát mondjuk ki, ez azért kínos-kényes téma..

    De rászánom magam, még a héten..

    Azt a linket meg az összeset, amit a kereső kiadott, már többször végigolvastam...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_106642 (9)
    2006-03-29  00:02
  17. 2006. március 29. 00:0310.

    Nagyon köszönöm a jó tanácsokat! Erről a termékcsaládról már hallottam, ha jól tudom angol termékek...

    A bőröm nem túlságosan érzékeny, "egyszerűen" izzad, de inkább a hónaljam, a többi nem érdekes, nagyon minimális...

    Csak így a nyár közeledtével ideje tennem valamit a dologgal..

    Köszi mégegyszer a tanácsod  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861464 (6)
    2006-03-28  23:57
  18. Torolt_felhasznalo_106642
    Torolt_felhasznalo_106642
    2006. március 29. 00:029.
    Itt a topikokon akkor is az Antisudorra/Exodorra esküsznek az emberek, ha ezek már régi szerek:-) És van az izzadas.fw.hu oldal, ahol meg hasznos infók vannak.
    előzmény:
    eda87 (7)
    2006-03-28  23:59
  19. Torolt_felhasznalo_106642
    Torolt_felhasznalo_106642
    2006. március 29. 00:008.
    És ha elolvastad a régi topikokat, látni fogod, hogy a legtöbb embernek, aki igazán izzadt, bevált az Antisudor vagy az Exodor, a hagyományos dezodorok viszont nem. Sokan vannak, akiknek ez a probléájuk, szóval ne aggódj, van megoldás, és nem is vagy egyedül.
    előzmény:
    eda87 (1)
    2006-03-28  23:27
  20. 2006. március 28. 23:597.

    vov,ezez gyors válaszok voltak!!

    amúgy a tisztálkodással nincs gond, még talán túlzásba is viszem, eléggé igényes vagyok, ezért is zavar ez az egész.

    Semmilyen izzadásgátló nem segít... De a Vichy jó lehet, elég nívós cég, jó termékekkel, ki fogom próbálni, köszönöm!

    Köszönöm a bíztatást, de nincs kedvem kivárni, amíg elmúlik.

    A régi hozzászólásokat igen hasznosnak találtam, de legalább egy évesek, gondoltam azóta bejött valami új szer vagy módszer..

    Köszönöm (mennyi köszönöm a gyors hozzászólásokat...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. március 28. 23:576.

    Szia!

    Csak nem Te is érzékeny bőrrel vagy megáldva...? Én sajnos nagyon izzadok:-/, és ráadásul minden erős dezodortól 2 nap alatt sebesre gyullad a hónaljam (az érzékeny bőrre való deók meg persze túl gyengék). Nagyon nehéz dolog...:-(

    Amivel én most kísérletezem, azok a Lush dezodorai - egyelőre a legerősebbel, a Krysztallal tettem egy próbát. Úgy tűnik, hogy a "büdösödésgátló" hatása messze felülmúlja az összes, boltban kapható dezodorét (meg pl. a Vichy-dezodorokét is), ráadásul egészségesebb is, mert nem az izzadtságcsatornákat zárja el, hanem kifejezetten a szagot árasztó bacikat gyilkolja. Viszont sajna úgy tűnik, hogy egy hajszállal erősebb, mint amit a bőröm elbír... pl. borotválás után 1 napig smemiképp nem tudom használni, és utána is rizikós. Úgyhogy ki fogom próbálni azt, amelyik nagyjából a következő erősségű (a Teo-t), remélhetőleg az jó lesz. Mondjuk nem olcsó játék, viszont az már tuti, hogy egy darab nagyon sokáig kitart.

    Anyukámnál szintén elég kényes ez a téma, ő a Lavendert próbálta pár éve és az harmatgyenge volt, most viszont az Aromarantot próbálgatja, és azt mondja, hogy jóval jobb, mint az eddigi leghatékonyabb golyós dezodora.

    Egyébként itt is van Lush fórum, ott is kérdezd meg a lányokat, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak, és a honlapjukon meg is nézheted a termékeiket.

    Amit pedig a tuti megoldás megtalálásáig javasolni tudok: lehet manapság már kapni dezodorral átitatott kendőket, amiket leragasztható műanyag tasakban tudsz magaddal cipelni. Érdemes egy ilyet tartani a táskádban... ha érzed, hogy kínos a helyzet, kisurransz a mellékheyiségbe, megtörlöd egy ilyen kendővel a hónaljadat, és máris sokkal jobban érzed magad. Esetleg kenhetsz is még rá a megszokott dezodorodból.

    előzmény:
    eda87 (1)
    2006-03-28  23:27
  22. 2006. március 28. 23:515.

    szia!

    erre nincs tuti recept szerintem

    a megfelelő tisztálkodás és izzadásgátlók használat segíthet valamelyest.

    egyébként kamasz korban van egy időszak mikor eléggé intenzív ez a dolog,ezt észrevettem már nem egy fiatalon...sőt magamon is mikor benne voltam.de ez el fog múlni!ha a 87 a születési éved akkor nagy valüszínűséggel te is most ebben a korban lehetsz...

    szóval mást nem nagyon csinálhatsz mint rendszeresen tisztálkodsz és valami izzadásgátlót használsz.

    előzmény:
    eda87 (2)
    2006-03-28  23:36
  23. 2006. március 28. 23:514.

    Vichy fehérkupakos jelenleg,
    egy idöben jó volt a Secret is, vagy a Herbina 

    előzmény:
    eda87 (1)
    2006-03-28  23:27
  24. Torolt_felhasznalo_106642
    Torolt_felhasznalo_106642
    2006. március 28. 23:503.
    Szia!
    A régi topikok hozzászólásait elolvastad? Mert tudod, attól hogy régiek, még lehetnek hasznosak. Sokan leírták már a tapasztalataikat.
    előzmény:
    eda87 (1)
    2006-03-28  23:27
  25. 2006. március 28. 23:362.

    Elnézést, rossz oldalon indítottam el a témát...

    Azért, ha valaki tud valamit, írjon... Üdv!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top