Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2015. november 8. 01:5180901.

    En is selejtezek sokat,ha valaki feltart a takaritasban,addj egy portorlot a kezebe,mar Agatha Christy is megmondta,hogy a sok gyilkossag mosogatas kozben jut eszebe,mert annyira utalja.


    Kuldj mar valami csinos johangu fiut!!!Lehetoleg jo ritmussal.


    Kellemes hetveget!

    előzmény:
    drvia (80900)
    2015-11-05  09:15
  2. 2015. november 5. 09:1580900.

    Ahhoz képest, hogy mennyi mindent tettem bele a karfiolba, nem volt egy eget verő kaja. Jó volt, ehető volt, de semmi több.


    Szóval csak kísérletként készítettem. Finom volt, mert a különféle ízek keveredtek, de semmi különös nem volt benne.


    Itt voltak  a gyerekek egy hétig, mert tanítási szünet volt. Főznöm kellett majdnem minden nap.
    Csináltam nekik egy almás sütit:
    https://www.youtube.com/watch?v=HekqBRlXfro


    Egyik nap csak így készítettem ahogy a videón van, de másnap tettem rá még szilvát is így még finomabb lett. Gyorsan elkészül, és gyorsan meg is ették.
    Ezen a héten takarítanom kell, mert borzalmas nagy koszt csináltak. Persze ilyenkor szelektálni is szoktam, így a takarításból néha napokig tartó lomtalanítás is lesz. Mindig van valami doboz, amibe belenézek és rájövök, hogy rengeteg hasznavehetetlen dolog van benne. Ezekkel gyorsan rohan az idő és már este van, mondom magamnak, majd holnap folytatom. Már 3 napja csak pakolok, port törlök, de előre nem sokat jutottam. Ja... és mindig jön valaki, akivel eldumálom az időt.

    előzmény:
    kekelefant (80899)
    2015-11-02  00:18
  3. 2015. november 2. 00:1880899.

    Ebben a akrfiolban kicsempeszheted a lanchidat!Nekem kicsit halmozva az elvezetek lenne,de gyereknek jo es taplalo,en maradok a regi egyszerubb rakottnal,vagy rantottnal.Gyerekkoromban volt megfozve sos vizben,es vajas prezli a tetejere,be a sutobe,nagyon zserettuk.Jo szorakozast az unokakkal,a nyelvet mindig jo gyakorolni.Nemsokara mentek nyaralni,ha jol emlekszem?


    Itt meg volt a Halloween,nagyon elvezem ,mert Europaban nem volt,az ido is jo volt,jo volt nezni a kis kozstumosokat.Volt ott minden.


    A konyvrol csak azert irtam,mert a noveremnem mondtam,ez lenne a jo kapcsolat testverek kozott?A 2 nover imadja egymast,de nem talalkoztak 30 eve......


    Szep uj hetet!

    előzmény:
    drvia (80897)
    2015-10-28  20:35
  4. 2015. október 28. 20:4080898.

    Manapság nem veszek könyveket. Daniella Steel könyveit ismerem, lehet olvastam is tőle könyvet. Biztos érdekes lehet a könyv amit leírtál röviden. Az internet eléggé kiszorította a könyvet.

    előzmény:
    kekelefant (80896)
    2015-10-25  22:50
  5. 2015. október 28. 20:3580897.

    Napokig nem tudtam belépni az nlc-re. Megint valamit buzeráltak. Most is csak a keresővel tudtam megkeresni a topikot, mert semmit nem csinál, akármire kattintottam.


    Nem is értem mire jó neki átvariálni mindent. Evvel csak azt érik el, hogy senki nem jön az nlc-re.


    Sajnos a testvéremmel reménytelen a helyzet. Kerestem másik ügyvédet, de evvel sem lettem okosabb, csak  a pénztárcám lett soványabb.


    Semmi jóval nem biztatott. A tesóm most Angliában van, felváltva járnak ki a nászasszonyával, mert novemberben születik a második unokája. Jobb is, hogy nincs itthon. Ott is maradhatna tőlem.


    A házba bekapcsoltuk a fűtést de minimálisra van állítva, mert nem kell nagy meleg egy üres házban.


    Már itt is hűvös van, bár én még nem vettem elő a kabátot, csak polár pulcsiban járok mindenhová. Ma pl. kimondottan jó idő volt, folyt rólam a víz a buszon. Mindenki be van öltözve, mintha mínusz fokok lennének. Csak azt nem tudom, mit fognak felvenni ha tényleg hideg lesz?  Képesek a buszon úgy ülni, hogy a kartergáz (az olyan mint a kipufogó gáz, a motorból feláramlik az utastérbe) visszajön az utastérbe és ki nem nyitnának az ablakot.


    A héten itt vannak az unokák mert tanítási szünet van és az anyjuk dolgozik. Ma a nagyobbikkal angoloztunk, olvasnia kellett, a kisebbik pedig egy könyvből 3 oldalt olvasott el. Holnap másik könyvet veszünk elő, mert amit elhozott otthonról, már olvasta és olyan könyvet kell olvasni amit még nem olvasott, hogy gyakorolja az olvasást.
    Tegnap krumplis gombakrémlevest főztem és grízes tésztát, ma is az volt az ebéd, mert pont elég lett 2 napra. A gyerekek imádnak nálam enni, mert jókat kajálnak, nem úgy mint otthon. Tegnap ebéd után kaptak gyümölcsöt, ma pedig 1-1 túró rudit. Egész héten itt lesznek. Főznöm kell és leülni velük tanulni. Most a nagyobbik unokám megint elkezdte a spanyol nyelvet tanulni. Remélem kitartó lesz. Nekem is jó, mert segítek neki és én is ismétlem amit már tanultam.


     


    Jaj...képzeld megcsináltam azt a karfiolos kaját, aminek a videóját egyszer idetettem. Kicsit túlfőtt a karfiol, de ehető volt és el is fogyott mind.


    Csináltam róla képeket is.

    előzmény:
    kekelefant (80895)
    2015-10-25  22:34
  6. 2015. október 25. 22:5080896.

    Ha nincs kedved vegig olvasni,mert hosszu konyv csak roviden:Gazdag Amerikai lany hozza megy egy Angol nemesi csaladbol valohoz,atkoltoznek Franciaba,es jon a 2-k vilaghaboru.Csak az menti meg ot,es sexi szolgalojat,hogy a naci beszallasolt nemet tisztnek megtetszik[aki igen kulturalt nemes lelek]A valallasuldozes miatt sokaknak e kell hagyni az orszagot,es ahhoz penz kell,ami nekik nincs,de ott a csaladi ezust,es exerek,azokat a fohosno eleg potom penzert bevaltja.A haboru utan ott all egy csomo dragasaggal es igy indulnak  a gyerkeivel egyutt a nagy Europai exeruzletek.Nem mondd nevet de nagyjabol tudjuk kirol van szo,nem valami hizelgo rajuk nezve.


    Kuldhetnel valami jo ritmosu csinos fiut ,jo zenevel hamar elmult is a nyar,almodozni csak szabad,nem?

    előzmény:
    drvia (80893)
    2015-10-19  13:48
  7. 2015. október 25. 22:3480895.

    Szep uj hetet!


    Jo lehetett az osszejovetel,mi csak a neten 'jarunk ossze'magyar lanyok a vilag minden tajarol 60-on felul,igy csak virtualis vacsora van.De jo beszelgetni ahanyan vagyunk annyi fele.Jol nez ki a kaja is,szerintem is jobban jartal volna a salataval,a panirozotthoz,de hat a tali volt a fontos,csak igy tovabb.


    Remelem a novereddel rendezodnek a dolgok,es ha eladtatok a hazat vege a cirkuszolasnak,nem jo a kapzsi a csaladban.Rn jol meg vagyok a noveremmel altalaban,de 8 evvel idosebb,es idonkent elfelejti ,hogy mar elmultam 4 eves es ugy is kezel,ha van is vita koztunk[most mar csak 2 evenkent talalkozunk,mert o mar nem jon ide,erthetoen hosszu neki]kikiabaljuk magunkat 3 perc mulva megiszunk valamit es szent a beke.En csodaltam mindig,mert csinis ,nagyon jolapolt[meg mindig]es sikeres,pedig nem mindig volt neki sem konnyu.


    Most vettem neki egy konyvet:Daniella Steeltol:Ekszerek,le van forditva magyarra is.Szemelyesen ismerem Daniellet,mert sokat dedikalt SF_ban a konyvtarban,nagyon befutott kicsit tul romantikus,de ez a konyve idaig a legjobb,tobb generaciorol,es hogy ,hogy indultak be a nagy exerboltok a haboru utan , szol.De a lenyeg;a fohosno IMADJA a noveret es az is ot,de 30 eve nem talalkoztak,lehet hogy ez a titka a jo viszonynak?


    Rotyog a babom,sonkacsontttal es sonkaval,fustolve,foci van,Frank szitkozodik ,mert a csapata kiesett ,mar nem nyerhet,de a kesobbi meccsre atjonnek a fiuk,nekik a kaja,mi meg lanyok elmegyunk teli ruha vadaszatra,meg ossze kell magam szedni,ugy fuj a szel,es olyan semmilyen az ido.Remelem kapunk meleg holmit,mert huvosodik,sajna.


    Minden jot ,hogy allsz az ora atallitassal,mert en utalom,de csak 2 het mulva lesz,most 8 ora van koztunk a 9 helyett.


     

    előzmény:
    drvia (80893)
    2015-10-19  13:48
  8. 2015. október 25. 02:0380894.

    Kellemes hetveget,holnap tobb idom lesz!

    előzmény:
    drvia (80893)
    2015-10-19  13:48
  9. 2015. október 19. 13:4880893.

    Most itt olyan semmilyen idő van. Se hideg se meleg. Felhős borús idő, de ma még nem esett.


     


    Szombaton voltam nlc-s találkozón. Szokásos őszi buli. Minden évben 2-szer rendezünk összejövetelt. Általában 10-12 fő jön el, de volt már hogy csak 6-an voltunk. Jó kis társaság, már 2005 óta tart a barátság. Néha változik  az összetétel, de vagyunk úgy öten-hatan akik minden bulin ott vagyunk.
    A hangulat jó volt, mint mindig, kicsit örömben az üröm, hogy a fizetéskor próbálták átpalizni a csapatot, hogy 1 nagy pizzát nem fizettünk ki.
    Még szerencse, hogy készítünk képeket a társaságról, meg a fogyasztott kajákról, így hamar kiderült, hogy valamit nem jól számoltak.


    Ketten ettek nagy pizzát (52 cm) 1 nagy pizzát félbevágva hoztak ki, azt egy gyerek és az apukája ette. 2 kis pizza (32cm) 2 csajszi ette és 1 kis pizzát elvitt az egyik csaj, ő még evett egy Somlóit, de a blokkot otthagyta, ha netán reklamálás lenne. (még szerencse, hogy otthagyta)


    A kisgyerek anyukája ha jól emlékszem tárkonyos ragulevest evett, Én és a velem szemben ülő, rántott sajtot ettünk, mellettem csirkés, tejszínes tésztát. Szóval a kajákról készült kép, így megoldódott a tévedés.
    Ketten még ettünk gesztenyepürét, amitől nagyon jól laktam, azt hittem szétpukkadok.
    Kicsit szétszórt lehetett  a pincér, mert már az elején, buborékos ásványvizet hozott a bubimentes helyett és a rántott sajtomhoz is hasábburgonyát, a saláta helyett. Azért megettem, bár nem rajongok a sült krumpliért.
    Jó későn értem haza és mivel túlettem magam, hamar le is feküdtem aludni.

    előzmény:
    kekelefant (80892)
    2015-10-18  23:22
  10. 2015. október 18. 23:2280892.

    Megvagyok meg!Most meg sok idotoltes van kinnt,azert megyunk mindenhova,mert aztan jon az eso,es hideg lesz,en akkor hibernalodom az oroszlanbarlangban.Sikeres hazeladast,minel elobb!


    Szep uj hetet,kivansag od meglesz,mert ott korai havat igertek.

    előzmény:
    drvia (80891)
    2015-10-14  19:51
  11. 2015. október 14. 19:5180891.

    Tegnap hulla fáradtan jöttem haza. Elvoltam a háznál, mert a hűtőt felajánlottam egy állatmenhelynek és megkértem a fiam vasárnap, hogy húzza ki a szekrény mellől. Tegnap alaposan lemostam  és a csempét is mert 10 évig nem volt elhúzva és nagy volt a kosz az oldalán és alatta is. Kértem a szomszédtól egy vödörben vizet, zsíroldóval szépen lemostam kívülről és a falon a csempét, meg a szekrény oldalát is. Aztán avval a vízzel felmostam a konyhát, meg az étkezőt is, mert kicibáltam a hűtőt az étkezőbe, ott több hely volt és jobban hozzáfértem.
    Már be kellett kapcsolni a fűtést is, mert hideg van. Jó lenne minél hamarabb eladni a házat, mert nekem macerás odajárni. Másfél óra az út oda, 3-szor át kell szállnom.


    A fasírt roládnak nagy sikere volt. Már csináltam máskor is. Hidegen is ehető. Ezt meg kell fordítani, mert a bacon szalonnának minden oldalon meg kell pirulnia. Majd csinálok egy vega változatot is. Már elgondoltam miből lesz, csak meg kell venni hozzá az alapanyagot.


    Ma sonkás tortellinit vacsoráztam és csináltam rá egy kis tejfölös hagyma+fokhagyma mártást. Reszeltem rá sajtot. Nagyon fincsi lett.


    Már 2 napja esik az eső és hideg is van. Jobb lenne ha hó esne. Szeretem amikor esik a hó.

    előzmény:
    kekelefant (80890)
    2015-10-12  00:46
  12. 2015. október 12. 00:4680890.

    Hat szegeny lelek,amin keresztul mentel nem semmi.Sajna a rokonokat nem lehet megvalasztani,ha a haz fele a tied nem tud mesterkedni,kenyszeriteni semmire.Sajna egy kapzsi embernek semmi sem eleg.Hagyd a bogest abba nem erdemli meg ,es eros legy!!!!


    Nagyon jol nez ki minden!En is szoktam csinalni,csak nem erosen[tudom ,te szereted,mi nem birjuk]csak a zsemlekockat pipivevesbe aztatom,nagyon keves tejet hasznalunk,csak en a kavemba reggel.Meg regebben partykra csinaltam egesz kemenytojassal benne,jol nezett ki szeletelve,es hidegen is jo volt.En nem szoktam megforgatni,egy kis olaj a tetejere,es szep piros lesz.Nalunk spagetti volt[Frank fomuve] nagyon tudja,olasz nem eros kolbasszal,daralt diszno,friss gomba,baber,so bors,rajarunk egesz nap.Meg kellemesebb az ido,nem bannam ha maradna.


    Szep uj hetet!

    előzmény:
    drvia (80888)
    2015-10-11  23:39
  13. 2015. október 11. 23:4380889.

    Ne szomorkodjunk.
    Ma sütöttem Bacon szalonnás fasírtrudat. Nagyon finom lett próbáld ki.


    Bacon-ös sajtos, főtt tarjás fasírtrolád sült krumplival és cseresznyepaprikával.


    Hozzávalók:


    250gr darált hús
    1 hagyma
    2 zsemle
    tej
    2 tojás
    fűszerek: só, bors, pirospaprika, fokhagyma granulátum,(de lehet fokhagymát is apróra vágva)
    2 csomag bacon szeletelt szalonna
    4 szelet főtt füstölt tarja vagy bármilyen sonka
    szeletelt sajt


    fűszeres olívaolaj ( 3-4 evőkanál olívaolaj, csipet só, bors, fokhagyma granulátum. Tehetünk bele egy kis őrölt chilit vagy Cayenneborsot. Egy pohárban előző nap keverjük össze)


    fólia a feltekeréshez


    Elkészítés:


    A zsemléket apróra darabolva áztassuk be tejbe. Csak annyi tejet öntsünk rá amennyit felszív. Ha nagyon tejes lenne tegyünk bele zsemlemorzsát, az felszívja a felesleges tejet. Tegyük hozzá a húst, a tojást, az apróra vágott hagymát, fűszereket és keverjük össze.


    Egy darab fóliát terítsünk le, majd a bacon csíkokat hosszában, kissé takarva egymást terítsük a fóliára. Ha a szalonna csík zsíros, akkor a zsírosabbik fele legyen felül a tekeréskor.
    Terítsük vékonyan a fasírt keverék felét a szalonnára, tegyünk rá 2 szelet tarját, vagy sonkát, majd a sajtszeleteket és óvatosan tekerjük fel.
    Ezt csináljuk a fasírt másik felével. A 250gr darált húsból 2 tekercset tudunk készíteni.
    Egy nagy tepsibe terítsünk sütőpapírt, majd tegyük a tepsi egyik (felső) felére a tekercseket, így könnyebb lesz megfordítani, kenjük meg a fűszeres olívaolajjal és előmelegített sütőben 10-15 percig süssük, majd fordítsuk meg és süssük meg a másik felét is. Megfordítás után kenjük meg a már megsült felét is a kisült olaj-zsír keverékkel.


    Karikára vágott krumplit egy tepsiben sózzuk, borsozzuk, egy kis Cayenneborsot is szórhatunk rá, majd a húsról megmaradt olajos zsírt locsoljuk rá. keverjük össze és süssük készre.
    Savanyúsággal tálaljuk. Én cseresznyepaprikát ettem mellé.

    előzmény:
    kekelefant (80887)
    2015-10-10  00:27
  14. 2015. október 11. 23:3980888.

    Már gyerek korunkban is a testvérem egy telhetetlen, önző gyerek volt. Neki mindent szabadott, és mindig én kaptam, ha valami rosszat csinált.


    Nem voltunk sosem igazán jóban.
    Nem voltam rá irigy, és sosem sajnáltam tőle semmit. Évekig rá sem nézett a szüleire, csak akkor került elő, amikor megtudta, hogy az apu beteg és a hétvégi telket eladják. Persze a pénz az ő számlájára vándorolt, amikor rákérdeztem, hogy miért, annyit válaszolt: Te elherdáltad volna.Az apu halála után állandóan járt az anyu nyakára, gondolom nyaggatta, hogy írassa rá az ő részét. Ő jó anyagi körülmények közt élt és él most is, a fia egy nagy olajcégnél dolgozik és külföldön él.


    Engem ez mind nem érdekel, mert sosem kértem tőle semmit. Az anyunak mindig mondtam: Ne halj meg, mert szomorú sors vár rám, a testvérem ki akar semmizni.
    A sírral kapcsolatban nekem semmilyen kiadásom nem lesz. A sír a húgom nevén van és őt terheli az összes kiadás. Én semmit nem fizetek. Engem amúgy sem fognak odatemetni, így nem érint a dolog.


    Engem is bánt a dolog, mert egy kétszínű kígyó. Már letöröltem a facebookról és le is tiltottam, nem akarok róla tudni sem.


    Most  a házért harcol, vagyis azon mesterkedik, hogyan kényszerítsen, hogy eladjam a részem, mert kell neki a pénz.
    A fiam nagyon szeretett volna a nagyszülők házába költözni, de neki nincs pénze, hogy kifizesse a testvérem, így más megoldást kell majd keresni.


     


    Köszönöm, hogy meghallgattál. Majd túl leszek rajta.

    Mesélj hogy teltek a napok nálatok?  Itt most már hideg van éppen esik az eső, ma nagyon rossz idő volt. Nem is mentem sehová.

    előzmény:
    kekelefant (80887)
    2015-10-10  00:27
  15. 2015. október 10. 00:2780887.

    Sajna erre nem nagyon lehet mit mondani,nagyon szomoru ez csaladban,dehat csak tul lesztek rajta valahogyan.Mindig ilyen volt a viszony koztetek,vagy csak kesobb alakult ki?


    De ezt tisztazzatok mar most,mert lesznek meg kiadasok,a sirko,a sir kezeles,azt sem csinaljak ingyen.


    Szotlan vagyok,ami ritka nalam,de testverek kozott egy nagyon csunya dolog,iman kivul massal nem tudlak vigasztalni.

    előzmény:
    drvia (80886)
    2015-10-07  23:39
  16. 2015. október 7. 23:3980886.

    Nos meg volt a hagyatéki. Sajnos én lettem a vesztes. Ki kell fizetnem  a temetés felét, mert a mocsok testvérem azt állította ő fizette a felét ki. A másik felére pedig nem volt elég az anyu nyugdíja. Én voltam a hülye, mert hagytam, hogy csak az ő nevére állítsák ki a számlát.
    Aztán követelt még 100.000.-ft-ot a közös tárolóért, amit végül a közjegyző nem tett a tartozások közé, mert nem tartozik a hagyatékba. 100 bőrt húzna le rólam.Persze a lakók után járó bérleti díjat nem hajlandó kifizetni, de majd beszélek az ügyvéddel, hogy mit lehet tenni?
    A házat eladjuk, már volt rá érdeklődő. Remélem hamar megszabadulok a mocskos, kapzsi, telhetetlen testvéremtől.


    Tegnap alaposan kibőgtem magam, nagyon fájt a fejem is estére, korán mentem aludni. Ma sem volt igazán jó kedvem, de majd csak helyrejövök ha rendeződik a ház sorsa. A facebookról már letöröltem és le is tiltottam, hogy ne is tudjon rám keresni. Hallani sem akarok róla többé.

    előzmény:
    kekelefant (80885)
    2015-10-06  00:08
  17. 2015. október 6. 00:0880885.

    Szoritok ket millioval,bizony szomoru ez,de csak tul leszel rajta!

    előzmény:
    drvia (80884)
    2015-10-05  13:27
  18. 2015. október 5. 13:2780884.

    Ja igen! A repülőmókus. Kicsit másként néz ki, mint a szürke vagy a vörös mókus. Meg van a csíkos mókus is.Nekik nem annyira lompos a farkuk.


    Holnap megyek a hagyatékira. Már összekészítettem a papírokat amiket viszek magammal.


    Írt a testvérem egy e-mailt, ami nagyon rosszul esett. Bőgtem is vagy másfél órát miatta. Hogy lehet egy testvér ennyire számító, telhetetlen?


    A lakók elköltöztek és szépen kitakarították a házat. Rájuk nem haragszom, nincs miért. Remélem hamar sikerül a házat eladni aztán el is felejtem, hogy van testvérem. Szomorú, de nem akarok többé tudni róla.


     


    Itt most szép idő van. Süt a nap és kellemes idő van. Jövőhéttől jön a hideg. Éjszaka már fűtenek a lakásban.


     


    Hogy telt a hétvége? Majd jövök.

    előzmény:
    kekelefant (80883)
    2015-10-03  00:14
  19. 2015. október 3. 00:1480883.

    Kifelejtetted az ugromokust,van abbol is eleg.Volt egyszer egy film:hippolyt a lakaj,es abban mondta a haziur[nem emlekszem a szinesz nevere]hogy en a hagymahoz is hagymat eszem!


    Zuros napok vannak,de semmi komoly,van ilyen is.


    Szep hetveget.

    előzmény:
    drvia (80882)
    2015-09-28  17:01
  20. 2015. szeptember 28. 17:0180882.

    Én sok hagymát használok. Télen főleg. Néha nekem is ég a gyomrom ha sokat eszem, de ha öntesz rá egy kis citromlevet nem lesz annyira intenzív a csípőssége. Zsíros kenyérrel, vajas kenyérrel, akár szendvicsbe is szoktam sok hagymát tenni.
    Vagy pl. egyik nap sütöttem csirke farhátat sok hagymával és fokhagymával. Avokádó krémmel és még abba is tettem egy kis hagymát apróra vágva.


    Nagyon ritkán vagyok beteg. Orvosságot is csak a vérnyomás csökkentőt, a cukor gyógyszert és a köszvényre szedek.


     


    Mókuskák képeken...


     


     

    előzmény:
    kekelefant (80880)
    2015-09-28  00:30
  21. 2015. szeptember 28. 16:5180881.

    Én is úgy vagyok vele, ha valakinek jó az oltás adassa be. Én jól el vagyok a hagymával.


    Jó volt a trolis nap. Jöttek a kisebbik fiamék is családostul. Nem voltam ott 2-3 óránál tovább, mert számomra semmi újdonság nincs ott, csupán a régi kollégákkal beszélgettem kicsit. Az idő nem volt valami jó, de legalább nem esett az eső. Ahhoz képest elég sokan voltak. Főleg családok és fiatalok jöttek el. Nagyon elfáradtam mire hazaértem. Hoztam a szomszéd kisfiúnak egy lufit és egy kivágható+összeragasztható papír trolibuszt. Nagyon örült neki. A kistestvére azonnal kisajátította a lufit és 5 perc múlva el is durrant, mert annyira gyömöszölte. Meg is lepődött a durranástól, mert még nem élt át ilyent. 2 éves. Aztán magyarázott nekem, hogy menjek és hozzak másikat.


     


    Majd meglátom hogyan tudok dűlőre jutni a testvéremmel, de sok jóra nem számítok. Nagyon piti dolgokon lovagol. Pl. amikor az anyu a kórházban volt és bevitt neki törlőkendőt, fésűt, poharat, tusfürdő, testápolót...ezekről számlát kért az üzletben és most rajtam követeli a felét. Én amit vettem, azt az anyámnak vettem és eszembe nem jutott hogy bárkitől is pénzt, vagy számlát  kérjek érte. Milyen aljas dolog a saját anyám pénzével így gazdálkodni? Nem is értem miért kellett ezeket megvenni, hiszen az anyunak a fürdőszobában mindene volt. Nem kellett volna venni, csak ő az ÁFA-t le tudja írni a vállalkozásában. Egy számító szemét ember.


    Nem kedvelem a sportközvetítéseket. Sosem nézek sportot a TV-ben. A focit pedig kimondottan nem kedvelem. Manapság már ott is a pénz  a lényeg és nem a játék. Gyerek koromban az apukám elcipelt minket a FRADI meccsre.


    A mókusok pofátlan kis jószágok. Főleg a szürke mókusok szemtelenek (az USA-ban szürke mókus van) és nem is nagyon tartanak az embertől. A kajáért mindenre képesek. Itthon vörös mókusok vannak, azok nem annyira barátságosak, félnek az embertől, nem nagyon merészkednek  a közelükbe. Az erdőkben néha van, hogy lehet etetni őket, de tartanak az embertől. Megfogni nem lehet őket, csak elveszik a kaját és már el is szaladnak.


    Van a facebook-on egy Floridában élő latin-amerikai barátom, aki egy parkban etet mókuskákat. Nagyon édesek ahogy ülnek a tenyerében, vagy a fején és eszik a mogyorót.


     

    előzmény:
    kekelefant (80879)
    2015-09-27  23:52
  22. 2015. szeptember 28. 00:3080880.

    Most vissza emlekeztem,a sogorom is rengeteg hagymat evett nyersen,es szuper egeszseges es aktiv volt egesz eleteben.Orvos volt,hat csak tudta,hogy jobb az antibiotikumnal.Nem is nagyon szeretett gyogyszereket szedni,vagy felirni,a muszalyon kivul.


    Ugy akartam irni mokuskarol,hogy ultem a  kertben a sutivel,es olvastam,mire felugrott a szekre onnan az asztalra,es puff elrohant a sutimmel,csak akkor vetem eszre amikor az ures kezembe haraptam,olyan gyorsan ment minden.


    Szep almokat!!

    előzmény:
    drvia (80878)
    2015-09-26  10:11
  23. 2015. szeptember 27. 23:5280879.

    Igen ,nem szabad senkire raeroszakolni a nem kotelezo oltasokat,es azokat sem ocsarolni akiknek [mint nekunk]bevalt.Ez mindenkinek magan ugye.Majd megprobalok haverkodni a hagymaval az epem eddig nem volt oda erte,de hat ki tudja?


    Remelem jol sikerult a trolis nap,es sokat tanultatok belole!En imadtam a kis SF_koi   cable cart,csak ez az egy van,nem annyira kozlekedes,inkabb latvanyossag.Hu,de szep kislany voltal[es biztos vagy most is]az alakod tobb szupermodell megirigyelhetne!En jartam arra fele a 70-es evekben,szep kornyek,sok a zold.


    Szerintem is a novereddel egymast kozt intezzetek el,mert akkor az ugyved tobbet fog keresni,int ami maradt,nem hiszem ,hogy milliokrol van szo.Csunya dolog a csaladban a kapzsisag,mit varjunk akkor az idegenektol?


    Itt eleg furi az ido,mosas van egesz nap,kinnt szarad hamar, nem talalom a kedvenc oszi gatyamat,amit kinnt szaritok,mert kulonben osszemegy,lehet ,hogy meg tavaly lefujta a szel,es azota is hordja valaki?,erdekes,bennt nics az nagymeleg.Foci van,kedvenc csapatom ugy veszit,hogy sirni lehetne,nem is nezem oket,ha nem szedeik ossze magukat.Ez a csapat SF-i 49-es nek hivjak,mert 49-ben volt kaloforniaban az aranylaz.Renonak nincs kulon csapata,mert kis varos 400000lakossal.


    A mokuskakat oda kuldom hozzad,tudom szereted oket,mert mar a pimasz ,megint kikapta a sutit a kezembol,kinnt olvastam,es o fele a szekre onnan az asztalra ,szia suti,szaladt vele,de olyan gyorsan alig vettem eszre.


    Megyek vacsi ugyben,megcsinaltam a kaposztas toltott krumplit,mar szepen pirulgat.


    Szep uj hetet,remelem a hold nem csinalt semmi zavart!

    előzmény:
    drvia (80878)
    2015-09-26  10:11
  24. 2015. szeptember 26. 10:1180878.

    Tegnap korán mentem aludni, mert nem volt valami jó napom.
    Egész nap szakadt az eső, és most is esik.


    Tegnap jártam az ügyvédnél, nem sok jóval kecsegtetett, de azt tanácsolta, üljünk le a testvéremmel és beszéljük meg az anyagiakat, mert úgy könnyebb átvészelni a hagyatékit.  Nem számítok túl sok jóra a vele való beszélgetéstől. Egy kapzsi embernek semmi sem szent.


    Örülök, hogy jól sikerült a szülinapi meglepetés.


    Én fiatal koromban sem voltam fázós. Télen is rövid szoknyában, rövid ujjú pólóban nyitott kabátban mászkáltam. Anyám állandóan veszekedett velem, hogy megfázom. Nagyon ritkán vagyok beteg. Gyerek koromban beteges voltam, nagyon soványka és az orvos azt mondta a szüleimnek: Egyen a gyerek sok hagymát, mert az erősíti az immunrendszerét. Tüdőbeteg voltam. (kép a 70-es évek elejéről)


    Nagyon sok hagymát eszem. 2 hetente 2-3 kiló hagymát veszek. Az ételbe is sok hagymát teszek és nyersen is fogyasztom. Főleg a hidegebb évszakban. Ritka, hogy meg vagyok fázva. A torkom szokott néha fájni, ha túl hideg italt iszom vagy valami nagyon hideget eszem. Ma is pl. hagymát ettem a reggeli szendvicsemhez. Felszeletelek egy tojás nagyságú hagymát, megsózom, és ötök rá egy kis citromlevet, hogy elvegye a csípős érzést. Talán neked is hagymát kéne enni, hogy elkerüld a megfázást.


    Igen, ismerem a légkondi túlhűtést, a tengerentúlról. Venezuelában is mindent piszkosul lehűtenek. Amikor kint voltam a szállodában szabadidőruhában aludtam, mert olyan hideg volt a szobában. A plázákban is kabátban vásárolnak az emberek. Én jól bírom a klímaváltozást, bár a nagy hideget nem szeretem. Ha tehetem csak meleg vidékre utazom. Az utóbbi években alig láttam havat, az is pár centis volt és 2-3 nap alatt el is olvadt. Pedig kellene a hó a földeknek is és a városban is hogy tisztulhasson a poros szennyezett levegő.


    Az oltásról röviden: Kicsit tartok a mai oltásoktól. Én úgy vagyok vele, mindenki maga dönti el akarja vagy sem. Amíg van más természetes módszer, addig nem oltatom be magam. Annyi furcsa cikket olvasok manapság, hogy visszarettenek az oltástól.


    A hétvégi program az időjárástól függ elsősorban. Ma a barátnőmhöz megyek délután, ő közel lakik, még ha esik is nem gond az utazás.


    Vasárnap trolis nap lesz, oda megyek, ha nem esik, mert ott kevés a fedett hely, nem szeretnék bőrig ázni.  Ez olyan nyílt nap az utasoknak, akik kíváncsiak a troli közlekedésre. A barátnőm férje jönne a nagyobbik unokával és velük mennék. ők is csak akkor mennek, ha nem esik.


     


     

    előzmény:
    kekelefant (80877)
    2015-09-26  01:02
  25. 2015. szeptember 26. 01:0280877.

    Psssszt...ha;kan jovok,nehogy felebredj.A tuzoltos buli nagyon tetszett Franknek,szerencsere nem kellett oltani semmit,csak egy hulye gyerek zarta be magat az udvaron az ures fridzsbe,ot kellett kivagni,de szirenaval mentek,es volt gyakorlatozas,hiaba a fiu mind Peter Pan,sose no fel igazan.


    En pont az ellenteted vagyok folyton fazok,a koszveny se segit a felmelegedeshez.Itt a  legkondit tejkerik fel mindenhol,kinnt 40 fok,bennt sziberiai hideg.Itt van ho,par eve be voltunk havazva,nem lehetett kimenni,nagyon romantikus volt,es szerencsere mindig van itthon eleg kaja.


    Voltunk nyugdijas partyn,be lettunk oltva,en hiszek benne,mert azelott nagyon betegek voltunk,es most ha meg is fazunk csak egy par nap es agyban sem kell lenni.Mar akartam kerdezni,melyik taborban vagy,:a hiszek az oltasban,vagy nem  akarom-ban?


    Kellemes hetveget,mi a program?

    előzmény:
    drvia (80876)
    2015-09-22  11:45

Címlap

top