Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

12. heti Downszűrés eredmé

Bébike4
Létrehozva: 2006. augusztus 1. 11:06

Sziasztok! Segítsetek légyszi! Járt valaki a 12. héten szűrésen az Istenhegyi úton vagy a Bolgárkerék utcában? Nálunk az UH tökéletesen rendben volt, nyaki redő 1,5 mm, de a vérvétel eredménye szerint alacsony a magzati hormonkoncentráció:

béta HCG 0,23 MoM

PAPP-A ,35 MoM (mindkettőnél 1,0 az ideális érték)

A doki annyit mondott, hogy 18.héten menjek vissza kontrollra, mert ez túl alacsony. Van erről valami tapasztalatotok, hogy ez mit jelent? Remélem nincs okom parára  

Köszi előre is, ha írtok!  

  1. Torolt_felhasznalo_864287
    Torolt_felhasznalo_864287
    2008. május 10. 21:4131.

    a lényeg a nyaki redő,az meg nálad teljesen ok!

    úgy olvastam,hogy az alacsony hcg nem fontos olyan szempontból, ha az afp is alacsony, vagy normál,hanem alacsony afp, magas hcg(>2,5) esetén merül csakfel további vizsgálatok szükségessége.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. augusztus 5. 21:0230.
    Szia!
    Az én esetem nem teljesen ugyanez, de hátha megnyugtat. Én a 17. héten voltam a Bolgárkerékben, illetve az AFP-t is akkor vették le a kórházban. Nos, nekem mindkettő rossz eredményt mutatott, AFP túl alacsony volt, a downszűrésnél meg azt mondták, hogy 1:90hez, hogy beteg a baba, ami náluk pozitív eredmény, ezért ajánlják a magzatvízvételt. Nem kívánom senkinek az ezt követő heteket: egy hét várakozás genetikai uh időpontra a SOTE-ra: persze nem mondtak semmi érdemlegeset, következő hétre behívtak magzatvízvételre és onnét számítva 4 (!!!!) hét az eredmény, igaz azt mondták, hogy két héten belül telóznak, ha gáz van. Hála Istennek nem telefonáltak (minden más hülye megtalált, már kivágtam volna legszívesebben a telcsim), azóta az eredmény is megvan. Azt mondta a doki, hogy csak jót tud mondani a kislányom kromoszómáiról. Szóval a lényeg a lényeg: ne parázz, minden kis minimális gyanú esetén inkább vizsgálgatnak még, de többnyire nincs probléma. Azóta hallottam másról is, aki így járt. Ami az egészben a rossz, hogy ennyit kell várni, az ember ebbe hülyül bele. Én azóta a 31. héten is túl vagyok, szóval szerintem igyekezz ne parázni. (könnyű mondani tudom) Én valahogy úgy "éltem túl", hogy azt gondoltam: a/ tuti nincs baj, miért lenne? b/ ha van is, azzal nem segítek, ha már most idegeskedem, ráérek, ha kiderül valami rossz c/ ha nincs baj és parázok, izgulok, stresszelek a gyereknek tuti ártok.
    Remélem segítettem egy kicsit. Jó babavárást neked.
    előzmény:
    Bébike4 (1)
    2006-08-01  11:06
  3. 2006. augusztus 1. 13:0229.
    igazad van.nekem is voltak paráim, de a dokim tüneményes volt és azt mondta ő is, ha ő aggódik akkor kezdjek félni.nem mutatta meg a nemét,kislányt vártunk, de mégis fiú lett
    előzmény:
    **tücsi (25)
    2006-08-01  12:34
  4. 2006. augusztus 1. 12:5528.

    Erre mondta azt a dokim, hogy a ciklusokban csak az a fix, hogy a 2. fele 14 nap. Vagyis, ha hosszabb a ciklusod, akkor annyi nappal később foganhatott a bébi.

    Aztán megint levették, de persze azt sem jókor, mert akkor meg már elég késő volt. De az már jó lett.

    Szóval csak nyugi, úgyis menned kell ultrahangra, majd ott alaposan megnézik minden rendben van-e.

    előzmény:
    Bébike4 (26)
    2006-08-01  12:46
  5. 2006. augusztus 1. 12:5227.
    Ja es meg annyi, engem is vissza akartak hivni a 17. het utan ujabb vervetelre. Persze az ujabb huszonezer forint. Ez is benne van a pakliban!! Nekik ez az uzlet.
    előzmény:
    Bébike4 (23)
    2006-08-01  12:12

Címlap

top