Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legjobb fog.gátló???

fabiati
Létrehozva: 2006. augusztus 25. 12:40
Sziasztok!

Azért inditom ezt a topicot,hogy összegyüjthetnénk a most legjobbnak minösitett fog.gátlókat ,tapasztalatokat(ármegjelöléssel).Ezt azért szeretném,mert nögyógyász és gyógyszerváltás előtt állok és már nem tudom mi a jó.Ma voltam dokinál,de nem tudtam,hogy egy helyettes orvos lesz,és ő mondta,hogy a Diane-35-öt már le kéne cserélni,mert 2 éve szedem.Ne csak azok irjanak akik be akarják bizonyitani,hogy már x éve szedik a Diane-t és tök jó.Oksi??!!
  1. Torolt_felhasznalo_975672
    Torolt_felhasznalo_975672
    2007. augusztus 21. 21:54129.
    Spirál?
    előzmény:
    fabiati (1)
    2006-08-25  12:40
  2. Torolt_felhasznalo_424821
    Torolt_felhasznalo_424821
    2007. augusztus 12. 23:39128.
    A nőgyógyászok ( eddig mind férfiaknál jártam ), és a legtöbb pasi is azt gondolja/gondolják, hogy a nő szedjen fogamzásgátlót.
    Korábban elég sok nőgyógyászati betegségem volt, és szinte rámförmedt a dokim, hogy miért nem szedem mint minden normális nő? Jó, mi?
    Nem voltak folyásos panaszaid? Nem tudom a gyógyszerrel van-e összefüggésben, de a mensi előtti pár napban mindig elkezdek viszketni, aztán általában 3 napos "csodagyógyszerekkel" elmúlik.
    előzmény:
    szveti (126)
    2007-08-12  21:15
  3. Torolt_felhasznalo_600766
    Torolt_felhasznalo_600766
    2007. augusztus 12. 22:09127.

    Sziasztok!
    Én Meliane-t szedek kb 5 éve. Lekopogom, semmi probémám nincs vele. A legelső hónapban sokat véreztem, de ez csak akkor volt, azóta SOHA nem fordult elő közti vérzés (bár valaki meg pont ennek az ellenkezőjéről számolt be, szóval tényleg egyénenként változó...). A mellem megnőtt, de nem híztam. Valaki írta a fejfájást... Nos, nekem olyan 1-1,5 éve fáj néha erősebben a fejem, nem hiszem, hogy a tabletáttól.
    Abban valószínűleg igazatok van, hogy a fog.gátló nem egészséges, de bízzunk abban, hogy az alacsony hormontartalmúak talán nem okoznak akkora kárt (bár biztos) és abban, hogy mindenkinek lelkiismeretes nőgyógyásza van, aki 1-2 évente elküld vérvizsgálatra, és annak az eredményei (plusz "alsó vizsgálat"eredményei) láttán dönt arról, kell-e szünet vagy váltás, vagy épp teljes leállás.
    Egy barátnőm szintén Meliane-zik, neki sincs problémája ... Az ára olyan 5 ezer körül van.

    (A szünetről csak annyit, hogy egy másik barátnőm, aki Yadine-on "élt" 1-2- hónapra abbahagyta a gyógyszert, azóta a bőre kábé tönkrement, és a "visszaállás" óta sem sokkal jobb a helyzet. Most ő is valószínű újra Diane-zik egy keveset.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top