Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lánykérés - Hogyan s mikén

Torolt_felhasznalo_674178
Torolt_felhasznalo_674178
Létrehozva: 2006. november 10. 16:12

Sziasztok!

Azért nyitottam, ezt a topikot, hogy hátha ti tudtok segíteni!

 

Szeretném a következő hetekben megkérni a párom kezét és remélem, hogy igent mond 

De egy csomó dolog felmerült bennem, és nem tudok, hol utána nézni, remélem tudtok segíteni:

1. A gyűrű: hogyan tudom, hogy milyen a jövendőbelim újmérete. Nem az az ékszer hordos típús így gyűrűje sincs amit mintának betudnám mutatni. De magamtól meg nem tudom, hogy és miként kell és mit lemérni.

2. A gyűrű2: Milyen gyűrűt illik venni, és hányat. Már ugyértem, ilyenkor magamnak is veszek egyet, vagy az csak az esküvőn esedékes.

3. Melyik kéz: Melyik kézre kell felhúzni a gyűrűt, ha egy kis szerencsével igent mond.

4. Mikor: Szeretném, olyan filmes módon féltérdre ereszkedve - egy megható monológ segítségével- egy éteremben megkérni. De azt még nem tudom, hogy hogyan csináljam, hogy ne nézzenek hülyének, ne essen hasra bennem a pincér stb...,

5. Bármi egyéb jótanácsot szívesen fogadok.

Remélem tudtok segíteni, mert fontos volna. Azt szeretném, hogy minden tökéletesen sikerüljön, mert remélem ez lesz az egyetlen lány kérésem

Köszi a segítséget mindenkinek

Üdv

Bladerunner

 

  1. Torolt_felhasznalo_203243
    Torolt_felhasznalo_203243
    2006. november 10. 17:2326.

    minden ember más, hálistennek

    én sem úgy gondoltam, hogy előre minden lépést percre megtervezni, csak arra, hogy valamilyen szinten értesüljek én is a dologról. nekem volt a környezetemben ilyen eset, hogy teljesen váratlanul a srác megkérte a bnőm kezét, a vége az lett, hogy 4 hónap után szakítottak, mert a lány annyira nem volt felkészülve még a dologra, hogy beparázott és hülyeségeket csinált...pedig ő élete szerelme, ezt tudom, ezt ők is tudják, hiába van más pasija....

    írtam is, hogy a körülmények ismerete fontos!

     

    előzmény:
    kacsa76 (25)
    2006-11-10  17:16
  2. 2006. november 10. 17:1625.
    Szerintem ha marha nagy a szerelem, akkor nem nagyon tudja így hideg fejjel végiggondolni az ember, hogy nem, még nem aktuális az összeköltözés.
    Persze minden helyzet más és minden ember más.
    Én a férjem előtt nem ismertem senkit, akinek gondolkodás nélkül a nyakába ugrottam volna, neki meg igen.

    Olyan tényleg van, hogy a két fél nem egyformán vélekedik a kapcsolat komolyságáról. De ennek megítélését bízzuk a topikindítóra. Én meg pont annak nem vagyok a híve, hogy nagyon egyeztetni előre, hogy na akkor el kéne egymást jegyezni, mert időszerű lenne, és akkor szervezzük meg az eljegyzésünket. Szerintem ebben pont az a jó, hogy hirtelen, váratlanul. Én legalábbis nagyon örültem, hogy meglepetés volt. Nem lett volna jó érzés, ha beszélni kell róla.

    Nem lehet, hogy neked is van valaki, akinél csak erre a kérdésre várnál, és örömmel a nyakába ugranál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203243 (22)
    2006-11-10  17:03
  3. Torolt_felhasznalo_448184
    Torolt_felhasznalo_448184
    2006. november 10. 17:1424.
    Ez persze, természetes, de ilyen helyzetben egy pasi se kéri meg a lány kezét, szerintem.. A topikindító nyilván sejti, hogy azért nem valószínű, hogy kosarat kap
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203243 (22)
    2006-11-10  17:03
  4. 2006. november 10. 17:0423.
    Én nemfeltétlenül csatlakoznék az előttem szólókhoz. Én se vagyok ékszerhordós típus, a karikagyűrű az egyetlen.
    A férjem ilyen megfontolásból a legegyszerűbb, legsimább arany karikagyűrűt vette, és nagyon örültem neki, nekem nem kellett volna flancosabb - szerintem aki nem ékszeres típus, az nagyon extrát úgyse hordana. Másrészről meg ha a világ legrondább karikagyűrűjét veszi, nekem valószínűleg a legszebb lett volna, mert ő választotta.
    Különben a legmezeibb gyűrűnek az is az előnye, hogy lehet szűkíttetni, tágíttatni.

    Viszont egyikünk se az a romantikus típus, ezért az eljegyzés olyasmi keretek között történt, mint Frühlingéknél... Nekem különben az ilyen spontán akciók jobban bejönnek, mint a nagyon körülményesen megrendezettek, de feltételezem, hogy a topikindító ismeri annyira a menyasszony-jelöltjét, hogy tudja, neki mi jön be.

    Frühling által ismertetett módszer méretvételre tökéletes: álmában cérnával.
    A férjemnek egyszerűbb dolga volt, mert mi a Diákszigeten összeházasodtunk, amit egy kis alumíniumgyűrűvel pecsételtünk meg, majd ezeket egy dobozba tettük, mint "családi ékszer". Így nem volt más dolga, mint az alumíniumgyűrűvel elmenni a karikagyűrűért...
    De az álmában cérnás módszer jó - sokkal jobb, mint anyukát-barátnőt-fél világot előre bevonni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_203243
    Torolt_felhasznalo_203243
    2006. november 10. 17:0322.

    hát szerintem pedig nem ufóság, csak az, hogy szeretek valakit és szerelmes vagyok, nálam nem jelenti azt, hogy rögtön hozzá is akarok menni.

    nyilván a körülmények ismerete fontos, mióta vannak együtt, hány évesek, együtt élnek-e, beszéltek-e már róla stb.

    De ha engem most a párom megkérne, nemet mondanék, mert nem, azaz nem akarok férjhez menni és összeköltözni sem.

    ha már szóba hoztuk és kilátásba helyeztük volna a dolgot, együtt laknánk, akkor nyilván én sem mondanék nemet, de teljesen váratlanul érne egy étteremben, akkor felállnék és szó nélkül hazajönnék.

    nekem az eljegyzés komoly dolog lesz, madjnem egyenlő az esküvővel, nekem az érthetetlen, ha eljegyzik egymást és 5 év múlva házasodnak.

    szerintem gyakran előfordul, hogy a két fél másként vélekedik a kapcsolatuk komolyságáról, mert az csak egy dolog, hogy valakivel jól elvagyok és kedvelem, szeretem, meg egy másik, hogy hozzá is akarok menni.

    én pl nem is költöznék össze hamarjában (pár hét, hónap után)senkivel sem, akármekkora is a szerelem....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448184 (20)
    2006-11-10  16:55
  6. Torolt_felhasznalo_117351
    Torolt_felhasznalo_117351
    2006. november 10. 16:5621.

    Először is sok boldogságot kívánok Nektek!!!

    Úgy láttam már sokan elláttak jó tanácsokkal, csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Ha kedvesed eddig nem hordott gyűrűt, akkor szerintem mindenképpen együtt vegyétek meg a karikagyűrűt.

    Lánykéréskor a kísérőgyűrű is tökéletesen megfelel vagy akár egy szál rózsa.

    Mindenképpen csendes, nyugodt helyre menjetek.

    Egy jó tanács: bármennyire is meglepetésnek szánod, annyit azért árulj el előre, hogy elegáns helyre mentek vacsizni. Ezt csak a nőknél szokásos "csiniruha-hajbelőve-smink" előkészületek miatt mondom. Hogy ha már így tervezed, akkor tényleg minden tökéletes legyen. 

    És egy kérés: egy rövid beszámolóval majd örvendeztess meg minket a nagy eseményről. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_448184
    Torolt_felhasznalo_448184
    2006. november 10. 16:5520.
    Lehet, hogy én vagyok ilyen kis naiv, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy ha szeretik egymást, jól megvannak, akkor egy lány egy ilyen előkészítésnél azt mondaná: Jajj, drágám, ne már, várjunk egy kicsit...Nekem ez olyan....hogy is mondjam:ufó. És tuti, hogy ha pasi lennék, és nekem ilyet mondana a lány, tudnám, hogy nem az időponttal van a gond... Ráadásul nem arról beszélünk, hogy akkor két hónap múlva esküvő legyen, ez "csak" eljegyzés.. Ha erre ilyet mond, fabatkát se ér az egész..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203243 (18)
    2006-11-10  16:52
  8. Torolt_felhasznalo_663178
    Torolt_felhasznalo_663178
    2006. november 10. 16:5419.

    Hehe, én is ilyen mutáns vagyok. Most már lehet is csinálni a Magyar Ikszwúmen című filmet, elegen vagyunk hozzá... Remélhetőleg a topiknyitó kedvese nem ez a típus.

    Egyébként a témához: szerintem is jobb valami "szimbolikus" gyűrű... főleg, ha nem ékszerhordós típus, ráadásul emiatt éppen még a "terhére" is lehet, ha egy életen át két gyűrűt kell hordania. Mondjuk pontosabb ötletem nincs a dologra...  Annyi jutott eszembe, hogy lehetne pl. egy fagyűrű, olyan, amilyeneket a kézművesvásárokban árulnak (ezt úgysem lehet sokáig hordani, mert hamar tönkremenne), vagy egy kőből csiszolt gyűrű, amit meg kőboltokban (ez utóbbiból sokféle szín és fajta létezik), de ez meg sajnos nem illene a hiperromantikus, nyilvános lánykéréshez. Szóval nem tudom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203243 (14)
    2006-11-10  16:42
  9. Torolt_felhasznalo_203243
    Torolt_felhasznalo_203243
    2006. november 10. 16:5218.

    miért ne lenne????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448184 (16)
    2006-11-10  16:50
  10. Torolt_felhasznalo_142920
    Torolt_felhasznalo_142920
    2006. november 10. 16:5117.

    Amikor a férjem megkérte a kezem,egy szál rózsát kaptam tőle.A gyűrűt később,együtt választottuk ki.

    Biztos nagyon szeretheted a párod,ha ennyit dolgozol a lánykérésen...Nem jellemző a férfiakra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  11. Torolt_felhasznalo_448184
    Torolt_felhasznalo_448184
    2006. november 10. 16:5016.
    Már bocs, de szerinted van ilyen????
    előzmény:
    urino (12)
    2006-11-10  16:39
  12. Torolt_felhasznalo_398556
    Torolt_felhasznalo_398556
    2006. november 10. 16:4515.
    Mi lenne, ha csak egy jelképes akármilyen gyűrűt adnál neki és aztán együtt választanátok ki a megfelelőt. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  13. Torolt_felhasznalo_203243
    Torolt_felhasznalo_203243
    2006. november 10. 16:4214.

    például...

    én jó mutáns vagyok, mert egyébként sem szeretem a meglepetéseket...valahogy jobban érzem magam, ha mindenbe be vagyok avatva, ami érint. én az ajándékaimat is lebeszélem, illetve két-három konkrét dolgot említek és attól még meglepetés. viszont annak örülök nagyon.

     

    előzmény:
    urino (12)
    2006-11-10  16:39
  14. 2006. november 10. 16:4013.

    szijja, ez tök jóóóó!!! Sok boldogságot nektek!  

    1: az ujjméret körben a mm, sztem, nekem legalábbis asszem 54 van, innen sejtem, de ne aggódj ha nem találod el! Ki lehet cseréltetni, nálunk is így volt, és nem volt miatta gáz. Amúgy álmában mérd le, pl. 1 cérnával  

    2: én eljegyzéskor csak egyet kaptam, és utána együtt választottuk ki a jegygyűrűket, tök jó volt, hogy együtt kerestük ki őket, és szó szerint egybe szerettünk bele  

    3: a bal kezére, mert utána a jobbra megy a jegygyűrű idővel, a bal kéz gyűrűs ujjából megy 1 ér állítólag a szívbe, azért.

    4: nem tudok ebben tanácsot adni, de ha ismered a párod, akkor tudod milyen, minek örülne, és ne aggódj, senki se néz sztem majd hülyének  

    pár példa: az öcsém úgy kérte meg a sógornőm kezét, hogy vett 1 olyan üvegkockát, amiben volt 2 egymásba fonódó lézerrel készített gyűrű, állati jól néz ki!   Az én férjem meg anno elrejtette a kesztyűtartóba a gyűrűt, dobozostól, és mikor a tél kellős közepén császkáltunk egyet 1 erdőben, megkért, hogy adjak már neki 1 zsepit a kesztyűtartóból! (Előtte persze kivette az összes zsepit!) mondom itt nincs zsepi csak 1 doboz, 1 DOBOOOOZ????     Szóval nálunk nem volt letérdelés, de nem is kellett, hozzánk nem illett volna.  

    Remélem sikerül valami jót kieszelned, és a párod igent mond! Sok sikert!!!! És majd számolj be az eredményről! És persze sok boldogságot!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  15. 2006. november 10. 16:3912.
    Tényleg, mi van, ha egy ilyen helyzetben az a válasz, hogy drágám, én csak jövőre terveztem...  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203243 (10)
    2006-11-10  16:36
  16. 2006. november 10. 16:3711.
    Én is úgy gondolom, hogy jobb, ha nem vesz kísérőgyűrűt, minek, ha úgy sem hordja? Én biztos utálnám, ha nem választhatom ki a karikagyűrűmet. Már csak azért sem, mert mit csinál, ha elszámolja magát egy mérettel? Visszamegy, hogy bocsi, tágítsátok ki? Az elég kellemetlen.
    előzmény:
    Venezia (7)
    2006-11-10  16:29
  17. Torolt_felhasznalo_203243
    Torolt_felhasznalo_203243
    2006. november 10. 16:3610.

    Sok boldogságot!

     nekem ugyan vannak fenntartásaim...

    én biztos kiakadnék, ha nem kérdezne meg életem párja a lánykérésről...

    attól meg pláne, ha nélkülem venne gyűrűt, amit hordanom kellene életem végégig....

    arról nem is beszélve, ha nyilvános helyen, féltérdre ereszkedve történne a dolog...

    de én nem is vagyok romatikus alkat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  18. Torolt_felhasznalo_448184
    Torolt_felhasznalo_448184
    2006. november 10. 16:369.
    Szia!
    Én is csatlakozom az előttem szólóhoz: ha ránk, csajokra hallgatsz, nehogy megvedd a karikagyűrűt egyedül! Pláne, ha nem egy nagy ékszerhordós a kedvesed, nem biztos, hogy egyezik az ízlésetek..És különben is, sokkal romantikusbb ha együtt választjátok ki. Vegyél inkább egy kísérőgyűrűt, ha mindenképpen akarsz felhúzni rá vmit. Ha nagyjából be tudod nézni a méretet, az is segítség lehet, választhatsz egy olyan gyűrűt, amit később lehet tágítani vagy szűkíttetni(ékszerész megmondja) De az is jó lehet, ha az anyukájánál érdeklődsz, ha jóban vagytok, vagy valamelyik barátnőjét kéred meg a felderítésre. . egyszer nekem is volt egy darabig kölcsiben gyűrűm a barátnőm most már férjénél, hasonló okok miatt Ott a srác megbeszélte a pincérrel, mire számítsanak, és asszem, fagyikehely tetejére volt rátéve a gyűrű. Úgy vitték ki. És mivel meg volt beszélve, így nem is botlottak egymásba, nem is alkalmatlankodtak, hogy kérnek-e még valamit,stb. Igaz, nem akkor jártak először ott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. november 10. 16:358.
    Az én párom annál a tónál kérte meg a kezem, ahol nagyon sokat randiztunk és amit azóta is imádunk. Valami ilyesmire gondoltál?  
    előzmény:
    valeriusz (3)
    2006-11-10  16:25
  20. 2006. november 10. 16:297.

    Szia! Drukkolok!

    A gyűrűkérdésről: vehetsz egy köves gyűrűt, amivel megkéred a kezét, vagy vehetsz egy pár karikagyűrűt, és akkor csak az lesz a gyűrűtök. Én például mondtam a Páromnak, hogy ha gyűrűvásárlásra szánja rá magát, akkor kísérőgyűrűvel ne  foglalkozzon. Ha a Kedvesed nem ékszerhordó típus, akkor lehet, hogy valami szolid karikagyűrűvel járnál a legjoban. Egyébként úgy tudom, az is lehet módja egy lánykérésnek, hogy fogsz egy rózsát, azzal kéred meg a kezét, s később tisztázzátok az ékszerkérdést. Amíg nem veszed el, gyűrű bal kézen. A témáról bővebben: http://www.weddings.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=273

    Ami pedig a lánykérés módját illeti, szerintem be lehetne avatni a pincéreket, és akkor tuti, hogy nem a kérdéses pillanatban jön oda az egyikük, hogy hozhat-e valamit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  21. 2006. november 10. 16:296.
    Ja, és természetesen

    Soksok boldogságot!!!!

    előzmény:
    valeriusz (3)
    2006-11-10  16:25
  22. 2006. november 10. 16:275.

    Szia! Sajnos hasonló cipőben nem járok, de talán tudok tanácsot adni:

    1. ha nincs gyűrűje, az elég gázos, de talán van lánytestvére vagy barátnője, vele lehet szövetkezni, hogy viccesen próbáltassa fel a barátnőddel az egyik gyűrűjét. ha okés, akkor azt kell elvinni az ékszerészhez, vagy lemérni a gyűrű belső átmérőjét milliméterben.

    2. egy gyűrűt kell ilyenkor venni és ha lehet, akkor egy egyszerűbb köveset (nem kell semmi extra, főleg, ha nem is igen hord ékszert, csak ízléses legyen)

    3. ebben nem vagyok biztos, de úgy tudom, a bal kéz gyűrűs ujja

    4. szolíd, romantikus hely és mindenképpen avasd be a pincéreket, mert jó ötleteket lehet akkor kitalálni (gyűrű elrejtése finom italban vagy desszertben, ha neked is tetszik az ötlet)

    5. még egy jó tanács: ne idegeskedj, ha el is ejted a gyűrűt, akkor is ez lesz életetek egyik legszebb napja!!!

     

    Kéz- és lábtörést!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  23. 2006. november 10. 16:274.
    Csak az étteremhez szólok hozzá hamarjában: én annak idején úgy szerettem volna, ha elmegyünk egy étterembe és a pincér hozza kis egy kistálcán a gyűrűt. Vagy hoz két pohár pezsgőt és az egyik pohárban úszik valami. Vagy ilyesmi... Szóval totál villámcsapásként...
    Ilyesmit előtte való nap lebeszélhetsz a pincérrel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  24. 2006. november 10. 16:253.
    Szia!
    Gyakorlati segítséget nem tudok nyújtani, fogalmam sincs az ilyen dolgokról. Viszont az étteremtől felállna a szőr a hátamon. Akármilyen típus is a kedvesed, gondolkodj el rajta, nem lenne-e meghittebb a dolog, ha kettesben vagytok! Otthon, nyaralás közben, ilyesmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  25. 2006. november 10. 16:232.

    Akkor sorban.

    1. így tényleg nehéz, de talán ha az anyukáját kifaggatod. tuti tippem nekem sincs, biztosan nincs egy db gyűrűje sem ? nekem van kettő, igaz még régebben kaptam őket apukámtól ballagásra, és diplomaosztóra.

    2. attól függ. Ha nagyon gáláns lovag vagy, akkor venni fogsz egy ún. kísérőgyűrűt is, és a jegygyűrűket majd együtt választjátok ki. Ez esetben egy ugyebár 3 gyűrű, 2  a kedvesnek, 1 neked / az majd az esküvőn /. most jut eszembe : ha meglepi lesz, akkor csak ez jöhet szóba, mivel nem mehetsz el a kedvessel, hogy ok, hogy kiválasztod, de majd lepődj meg...

    3. Bal kézre húzod.

    4. Jó a kérdés. Én vacsora közbenre képzelném, egy apró torta / vannak ilyen édi kétszemélyesek, és szívalakúak is /, és az apró torta tetején egy dobozban.. elég egyértelmű...

    5. jótanács : ne szervezd túl, mert nemhiába mondják, hogy a tett halála az okoskodás. Mély levegő, és a torta felett mondd ki a bűvös mondatot.

    Istenem, de jó volt álmodozni, pedig pocsék napom volt. Köszönöm neked, és sok boldogságot !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top