Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lánykérés - Hogyan s mikén

Torolt_felhasznalo_674178
Torolt_felhasznalo_674178
Létrehozva: 2006. november 10. 16:12

Sziasztok!

Azért nyitottam, ezt a topikot, hogy hátha ti tudtok segíteni!

 

Szeretném a következő hetekben megkérni a párom kezét és remélem, hogy igent mond 

De egy csomó dolog felmerült bennem, és nem tudok, hol utána nézni, remélem tudtok segíteni:

1. A gyűrű: hogyan tudom, hogy milyen a jövendőbelim újmérete. Nem az az ékszer hordos típús így gyűrűje sincs amit mintának betudnám mutatni. De magamtól meg nem tudom, hogy és miként kell és mit lemérni.

2. A gyűrű2: Milyen gyűrűt illik venni, és hányat. Már ugyértem, ilyenkor magamnak is veszek egyet, vagy az csak az esküvőn esedékes.

3. Melyik kéz: Melyik kézre kell felhúzni a gyűrűt, ha egy kis szerencsével igent mond.

4. Mikor: Szeretném, olyan filmes módon féltérdre ereszkedve - egy megható monológ segítségével- egy éteremben megkérni. De azt még nem tudom, hogy hogyan csináljam, hogy ne nézzenek hülyének, ne essen hasra bennem a pincér stb...,

5. Bármi egyéb jótanácsot szívesen fogadok.

Remélem tudtok segíteni, mert fontos volna. Azt szeretném, hogy minden tökéletesen sikerüljön, mert remélem ez lesz az egyetlen lány kérésem

Köszi a segítséget mindenkinek

Üdv

Bladerunner

 

  1. 2015. február 10. 20:1459.

    Valamint bal kézen hordják a jegygyűrűt a reformátusok, mivel az esküvőnek nem része a gyűrű húzás. Persze ezt már sokan nem tartják, de akkor is így van.

    előzmény:
    Lédienn (58)
    2015-02-10  15:54
  2. 2015. február 10. 15:5458.

    Óriási tévedésben vagy!


    Magyarországon eljegyzéskor régen is pénztől függetlenül mindig karikagyűrű volt az eljegyzési gyűrű,amit eljegyzés napjától a bal kéz gyűrűsujján viselt az esküvőig a menyasszony és a vőlegény is.


    Esküvő után pedig a jegygyűrűt=karikagyűrűt a bal kézről a jobb kéz gyűrűsujján viselik  Magyarországon!


    Tehát bal kézen viselt jeggyűrű jelzi hazánkban,hogy már foglalt,elkötelezett az illető. Férfinél hogy vőlegény,nőnél hogy már menyasszony.


    De lehet köves gyűrű is eljegyzési gyűrűként,amit szintén a bal kéz gyűrűsujján visel az eljegyzett menyasszony. Esküvő után ez szokott lenni a jegygyűrű mellet az un. kísérőgyűrű. 


    De un. köves kísérőgyűrűt tradícionálisan esküvő után szokott kapni itthon a feleség és a jegygyűrű mellett viselik  "Kísérőgyűrűként".


    Tehát itthon bal kézen karikagyűrű azt jelenti,hogy eljegyzett  az illető. A jobb kézen lévő karikagyűrű mindig házasságot jelent Magyarországon! Ez a hivatalos,elfogadott szokás itthon. Ez a tradícionális szokás amelytől azért lehetnek egyéni eltérések. 


    Külföldön viszont eljegyzéskor csak a nő kap köves eljegyzési gyűrűt,amiről te írtál és azt jobb kézen viselik!


    Esküvő után van csak karikagyűrű,amit férj és feleség mindig a bal kéz gyűrűsujján visel külföldön!

    előzmény:
    ordogfioka (57)
    2015-02-10  14:35
  3. 2015. február 10. 14:3557.

    Tudom, ez rég nem aktuális már, de engedjetek meg egy megjegyzést. Véletlenül bukkantam erre a kérdésre, és megkapta a szemem Venice válasza. Az 1-es, 3-as, 4-es, 5-ős válaszokkal egyetértek. A 2-es válasz kissé gázos. a jegygyűrű, más néven eljegyzési gyűrű, az mindig köves gyűrű, amihez nem passzol a kísérőgyűrű. Ez a gyűrű pénztárcától függően ezüst vagy arany. Használják a sárga aranyt is, de aki megadja a módját, az fehér aranyat, vagy ezüstöt vesz. A kő, gyémánt vagy zafír. Itt jön a pénztárca szerepe. Ha ez engedi, egy ízléses fehér arany gyűrű gyémánttal, úgy 500 ezer Ft körül már tökéletes. Valamikor egyes tájakon a pénzhiány miatt divat volt a karikagyűrűvel eljegyezni. Én voltam ilyen eljegyzésen. Ekkor a karikagyűrűt a jobb kézre húzták, még a balra ment egy olcsó kísérő gyűrű. Az esküvő előtt lekerült a karikagyűrű, a helyére ment a kísérő, majd a karika gyűrűt az esküvőn újra fel kellett húzni, immár a bal kézre. Ez inkább a csóró vidékeken volt divat. Amúgy a gyémántberakásos fehérarany a divat.

    előzmény:
    urino (50)
    2006-11-15  09:17
  4. Torolt_felhasznalo_178440
    Torolt_felhasznalo_178440
    2006. november 21. 23:5656.
    Gratulalok!!!!!!!!!!!!!!!!!    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  5. Torolt_felhasznalo_696580
    Torolt_felhasznalo_696580
    2006. november 20. 17:3855.
    Gratuuu!!!!
    és minden elismerésem!!!

    asszonyt várjuk a 2007-es esküvőben reménykedők topicba (már nem csak reménykedünk!!! )

    Üdv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (52)
    2006-11-18  19:37
  6. 2006. november 20. 17:0254.

    Gratulálok!!!!!      

    Ügyes voltál! A tolómérő zseniális!   

    Sok sok boldogságot Nektek!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (52)
    2006-11-18  19:37
  7. Torolt_felhasznalo_117351
    Torolt_felhasznalo_117351
    2006. november 20. 13:1753.

    Tolómérő... ez nagyon tetszett   

    Gratulálok Nektek és sok boldogságot! 

                  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (52)
    2006-11-18  19:37
  8. Torolt_felhasznalo_674178
    Torolt_felhasznalo_674178
    2006. november 18. 19:3752.

    SIKERÜLT! IGENT MONDOTT!!!                       

    Sz óval nagyon köszönöm mindenkinek a segítségeket végül is a következőképpen nézett ki:

    1. A gyűrű, végül is rendes jegyűrűt választottam, és úgy néz ki eltaláltam az ízlését. Jó-jó igazatok van: illet is

    2. A gyűrű méretét én nem tudtam lemérni cérnával, azért egy más eszközhöz folyamodtam: tólómérő. Mint mondtam én kellek korán, és amíg Ő aludt kellően óvatosan csinálva roppant pontos értéket tudtam mérni. Kár, hogy a gyűrűs meggyőzőtt, hogy annál, biztos nagyobb, mert az túl kicsi-így nagyobbat vettem. Tanulság: mindig a szemednek higgy.

    3. Maga a lánykérés:

    3/a Puhítás : gyertya fényes vacsora, egy hangulatos étterem eldugodt sarkába. Végül is a korábbi tervekkel ellentétben nem a pincérrel hozattam ki gyűrűt és a rózsát, mert egyrészt tényleg nem tudom, mit szólt volna a nyilvánossághoz, illetve az hogy a pincér hozza ki a gyűrűt egy barátom szerint félre érthető: olyan mintha a pincér akarná megkérni 

    3/b A meglepetéses támadás : haza érve az ajtóból valami ürüggyel vissza-szaladtam a kocsihoz, amelyben a rózsa volt elrejtve, majd vissza és a szobába a döbbent asszony elé álltam, aki még a rózsán kezdet meghatódni, majd letérdeltem és röviden és tömören - no meg őszintén - beszélni kezdtem. Hát a hatás tökéletes volt.

    Mint utóbb mondta, látta rajtam, már párnapja, hogy "készülők valamire", de azt gondolta, hogy a vacsora körül történhet valami, - bár erre ez eszébe sem jutott .

    Szóval mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget! Nélkületek nem is tudom, hová lettem volna. De remélem sok utánam jövő lánykérőnek is segít majd ez a topic.

    Üdv

    Bladerunner

    előzmény:
    i.nora (51)
    2006-11-15  09:31

Címlap

top