Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dr. Lenkei-Niacin

leil
Létrehozva: 2007. január 22. 10:44

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Csütörtök óta szedem a niacint. Természetesen elolvastam mindent, amit találtam róla a honlapon, de a vitamin dobozán már ennyi sincs feltűntetve. TEhát fekészültem rá, hogy piros leszek, meg viszketni fogok. Az első alkalommal, csütörtökön este, semmilyen tünetem nem volt tőle. A pirosság miatt gondoltam, hogy csak este fogom szedni, mert azért a munkahelyemen csak nem kellene vörösen dolgoznom. Pénteken, a második alkalommal már előjöttek a mellékhatások, amiket a Dr. Lenkei féle honlap is említ. Ahogy kellett, az egész testem tiszta piros lett, de ahogy írják, el is múlt kb. fél óra alatt. Ez így volt szombaton és vasárnap is.

Ma reggel viszont, amikor bevettem, először jött a pirosság. Elöntött a forróság, majd hányingerem lett. És pár perc elteltével egyszerűen elsötétült előttem minden. Le kellett feküdnöm a fürdőszoba padlójára, a hidegre, hogy ne ájuljak el. Jobb is lett pár perc múlva. Majd felálltam, és kevés idő múlva újrakezdődött. Megint le kellett feküdnöm. Ekkorra már a hideg is rázott, úgyhogy amikor jobban lettem, visszafeküdtem az ágyba. Amikor pedig úgy éreztem, hogy elmúlt, felöltöztem, és eljöttem/elhoztak dolgozni.

A kérdésem, hogy a fenti tünetek lehetnek a niacin velejárói? A párom nem akarta, hogy eljöjjek dolgozni, nehogy rosszul legyek, de  én a niacinnak tulajdonítottam, és gondoltam, hogy majd elmúlik. Most már jobban vagyok, de van egy belső remegésem, ami nem múlt el.

Aki szedett ilyet, vagy van valami tapasztalata, a szerint lehet, hogy ez mind a niacin miatt van, és nem kéne szednem?

Most egy kicsit megijedtem, pedig olyan szépeket írnak erről a vitaminról az oldalon!

Köszönöm a segítséget előre is!

  1. 2007. január 25. 13:2476.

    "kiürül a maradék...."

    Többen is leírták már, itt is, meg más fórumon is: csak úgy, átdiffundál, és semmilyen szervedet nem érintve "kiürül"??? A fenét! A vízben oldódó vitaminok jól megterhelik a vesédet, és úgy ürülnek ki. Esetleg vesekövet is okozhat (c-vit.) Marhaság ez a sokszoros (többszázszoros) adagolás.  

    előzmény:
    pikpakk (75)
    2007-01-25  13:08
  2. 2007. január 25. 13:0875.

    Azért jó volna, ha az orvostudomány részéről egy egységes álláspont születne, hogy melyik vitaminból mennyi az, ami kell, ami hasznos, és mennyi, ami árt. Bár én Lenkeinek csak az alap csomagját szedtem egy hónapig, amiben nincs 10000 mg C-vitamin, mégis felmerül bennem azért a kérdés, hogy annyit beszedni vajon milyen hatása lehet?! Persze hangsúlyozzák, hogy ez csak vitamin, meg ürül a maradék, mégis, ha párhuzamot vonok, hogy a 60 mg helyett majdnem a 200x-sát veszik be emberek azzal, hogy mi volna ha egy nyugtatóból is az előírt adag 200x-sát vennék be, hááát.

    Amúgy nekem sorban letörtek a körmeim az alapcsomag szedése közben, és a náthám-torokfájásom sem akart elmúlni. Nekem is azt mondták telefonon, hogy ez előfordulhat, a B3 vitamin méregtelenítő hatása miatt.

    A szedést abbahagytam, jelenleg más vitaminkészítményt szedek, ami kifejezetten az én problémáimra van hatással, direkt arra fejlesztették ki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. január 25. 11:0774.
    Tökéletesen összefoglaltad. Gratula.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_737040 (70)
    2007-01-25  07:51
  4. 2007. január 25. 08:5973.

    Béres-ék is veszélyeztetnek ezek szerint:

    http://www.beres.hu/index.phtml?p=abc&abcid=9

    Akár 1 g (=1000 mg) mennyiséget is be lehet venni mellékhatás veszélye nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. január 25. 08:3972.

    jogos, persze! mielőtt valaki beszed valamit, előtte alaposan tájékozódni kell róla, legalábbis én mindig ezt szoktam tenni.

    egyébként a lenkei niacin 100 mg-os... de mi van akkor ha valaki ebből vesz be egy szemet... ??????????? ez 500-as -->

     

    http://www.vitaminsziget.com/termek.php?id=31&katId=36

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (67)
    2007-01-24  16:04
  6. 2007. január 25. 08:3271.
    Na ez a kedvencem, a sugármentesítő vitamin. 
    előzmény:
    leil (69)
    2007-01-25  07:18
  7. Torolt_felhasznalo_737040
    Torolt_felhasznalo_737040
    2007. január 25. 07:5170.
    Szerintem őrültség a jelenleg ismert vitaminigényt több 10x-100x meghaladó adagokat szedni - Ez ÖNMÉRGEZÉS !!!! Ugyanez lenne az eredmény, ha mondjuk 20 kg paprikát vagy 30 kg káposztát vagy ennél naponta - de attól rosszul lennél, igaz? Miért gondolod, hogy csak mert vitamin, nem árt a túl sok? Igaz, a vízoldékony vitaminokat "kipisiled" meg bontja a májad, de miért is akarod ezeket a szerveidet túlterhelni???? Az A, D, E, K vitaminok pedig zsíroldékonyak, azaz felhalmozódnak. Bizonyították, hogy napi 1000-4000 mg C vitamin szedésae( a vesekőképződésen kívül) nem okoz különösebben nagy károsodást, kivéve, ha huzamosabb idő után hirtelen abbahagyod, mert akkor skorbut szerű tünetek lépnek fel - mintha csak C vitamin hiányos lennél.

    Szvsz: Az ostoba amerikaiaknak találták ki ez az egészet, akik szerint a tej dobozban gyártott, a kaja az a fagyasztott pizza, meg a hamburger, és emellett szeretnének egészségesek lenni. Így aztán ha valaki tömény vuitaminforrást keres, legjobb, ha egy amerikai vizeldében kutakodik, mert teletömik magukat drága pénzen vitaminokkal, amiknek a jó részét kiürítik... Ha már annyira vitamint akar valami, van annyi normális összetételű, FDA által javasolt max. 100%-ot tartalmazó készítmény, a méregtele4nítéshez pedig nem hiszem hogy plusz mérgeket kell bevinni a szervezetbe, ráadásul méredgdrágán egy buta, demagóg orvos zsebét tömve
    előzmény:
    leil (1)
    2007-01-22  10:44
  8. 2007. január 25. 07:1869.

    Itt van a pontos idézet Lenkei oldaláról:

    A felkészületlen fogyasztó, akit váratlanul érnek a fenti megnyilvánulások, megijedhet és abbahagyhatja a Niacin fogyasztását, holott csak értenie kellene, hogy ez természetes velejárója a Niacin bevitelének.

    Az orvosok is megijedtek, ezért készítettek a Niacinból úgynevezett niacin-amid-ot, ami már valóban nem váltja ki a fenti tüneteket, de nem is hatékony, mint méregtelenítő, sugármentesítő vitamin.

    előzmény:
    eszen (62)
    2007-01-24  13:30
  9. 2007. január 24. 22:4668.

    Mi a sarkítás?

    Nem szedek táplálékkiegészítőket. Tény.

    Nem szoktam beteg lenni. Tény. 

    Ugyanezen dolgok a gyerekekkel kapcsolatbban is tények, ellenőrizhetők.

    A Lenkei elmélet szerint viszont haldokolnom kéne, ugyebár. Hiszen a lenézett 60 mg C-vitamint se veszem magamhoz. Bár még mindig nem értem az ezzel kapcsolatos egyetlen érvet, amit fel szoktak hozni: "normális ember nem hiheti, hogy 60 mg C-vitamin elég lehet".

    előzmény:
    harmony001 (66)
    2007-01-24  14:03
  10. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 24. 16:0467.

    Szive joga, persze, de ha valaki orvoskent becsapja a vasarlot... az nem igazan etikus.

    Ha veszelyezteti a vevot, az olvasot, az plane nem. Sot, nem csak azt, hanem artatlanokat is.
    Mi van ha valaki egyszerre tobb szemet vesz be, es utana elajul autovezetes kozben? Nem csak magat, de masokat is megolhet!

    előzmény:
    harmony001 (66)
    2007-01-24  14:03
  11. 2007. január 24. 14:0366.

    ez sarkítás... sztem

    meg nem is kell ezt megmagyaráznia, örülj, hogy nem vagytok betegek. de, ettől más még sajnos az. amugy... mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy szed-e valamit avagy sem...

    előzmény:
    fortinbras (61)
    2007-01-24  09:33
  12. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 24. 13:5465.

    A cigaretta is jo nikotinforras, az utobbi evekben egyre tobb van benne a nikotinbol.

    A cigaretta legfontosabb hatóanyaga, a nikotin - a dohányfő alkaloidja - csillapítja az éhséget, és mintegy hat százalékkal fokozza az anyagcserét...

    http://index.hu/tech/tudomany/tobacco0118/

    Egyre több a nikotin a cigarettában  2007. január 19., péntek 16:00
    előzmény:
    fortinbras (63)
    2007-01-24  13:45
  13. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 24. 13:4964.

    Ne mondd, hogy a Lenkei fele vitamincsomagban nem az igazai, hanem a lebutitott vitaminik vannak, es ki kell egeszitenei oket igaziakkal!

    Ezert arulnak annyi vitamint kulon is?
    De honnan tudjuk, hogy azok igaziak?

    Biztos azert voltak ilyen tuneteid, mert akkor jottek kifele beloled a mergek, ezt tanultam itt az NLC-n a ameregtelenitesrol, hogy akkor jo, ha mergezesi tuneteket produkal. Minel rosszabbul leszel tole, annal hatekonyabb.

    Ha nem leszel tole beteg, kutyagumit sem er.

    Persze ez lehet, hogy hulyeseg, de igy irjak tobben is. Az egeszseged erdekeben betegistd meg magad mellekhatas nelkul.

    előzmény:
    leil (58)
    2007-01-23  16:57
  14. 2007. január 24. 13:4563.

    A niacin tulajdonképpen két, szerkezetileg nagyon hasonló molekula közös neve, a nikotinsavé és a nikotinamidé.
    Szervezetünkben a niacin a triptofán nevű aminosavból is képződik, de ehhez megfelelő mennyiségű és minőségű fehérjebevitelre van szükség. A nikotinsav a szervezetbe jutva biológiailag aktív formájává, nikotinamiddá alakul át. A szövetekben a niacin nagy része nikotinamid-adenin-dinukleotid (NAD) és nikotinamid-adenin-dinukleotid-foszfát (NADP) formában van jelen. Szervezetünk niacinszükségletét étrendünk triptofántartalma is meghatározza. 60 mg triptofán 1 mg niacinnak felel meg, amelyet 1 niacin ekvivalensként is hívnak. Hazánkban a felnőttek számára javasolt napi beviteli érték férfiaknak 18 mg, nőknek 15 mg, terhesség és szoptatás alatt 17-20 mg. Ez 1000 kcal-ra vonatkoztatva kb. 6,6 mg niacin elfogyasztását jelenti.
    Nincs olyan, hogy lebutított molekula.

    Ez a Lenkei madárnak néz mindenkit. 

    előzmény:
    leil (58)
    2007-01-23  16:57
  15. 2007. január 24. 13:3062.
    ??? Lebutított változat? Ezt honnan veszed??? Csak mert én tanultam erről, és nem találkoztam ilyen megállapítással...
    előzmény:
    leil (58)
    2007-01-23  16:57
  16. 2007. január 24. 09:3361.
    És azt mivel magyarázod, hogy nekem semmi bajom, soha nem vagyok beteg, a gyerekeim sem, mégcsak náthába sem esünk, pedig 0 azaz nulla gramm táplálékkiegészítőt szedünk. Ha Lenkeit vesszük alapnak, már rég ki kellett volna múlnom minimum skorbutban. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318687 (53)
    2007-01-23  14:55
  17. 2007. január 23. 17:0260.

    Valóban nem negyed és fél tablettával kezdtem. De ha megnézed a leírást az oldalon, az van ott, hogy HA VALAKI TART A BŐRPIROSODÁSTÓL ÉS VISZKETÉSTŐL akkor kezdhet kevesebbel. Az nincs ott, hogy a biztonság kedvéért jobb kisebb adaggal kezdeni! Én nem tartottam a pirosságtól, ezért szedtem rendes adagot. És azt sem írták, hogy ilyen mértékben rosszul lehetek tőle!

    Úgyhogy igen, lehetett volna kevesebbel is kezdeni, csak ha valaki elolvassa a tájékoztatót, akkor teljesen félrevezető információk vannak rajta, ami meg már veszélyezteti az egészséget. És ha valaki vitaminokat forgalmaz, nem kéne, hogy a vásárlók életével játszon! Mert ez enyhén szólva felelőtlenség!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318687 (53)
    2007-01-23  14:55
  18. 2007. január 23. 16:5859.
    Szedem a közepes vitamincsomagot, ahogy már említettem egy előző hozzászólásomban. Bár ahogy kutakodtam a neten, rájöttem, hogy a vitamincsomaggal együtt sem méregtelenít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404491 (50)
    2007-01-23  13:59
  19. 2007. január 23. 16:5758.
    A vitamincsomagban nem ez a niacin van, hanem niacinamid, ami a niacin lebutított változata. Lenkei szerint ez sz*rt sem ér, mert az orvosok megijedtek a niacin tüneteitől, ezért készítették az enyhébb változatot, ami állítólag közel sem olyan hatásos. Ezért kell szerinte a rendes niacin is, ami nagyon jó hatással van a szervezetre. Szuper méregtelenítő, és annyit lehet szedni belőle, amennyi az egyéni igénynek megfelel. (Ezt mondjuk ki dönti el, hogy mennyi?&nbsp
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (56)
    2007-01-23  16:40
  20. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 23. 16:4957.
  21. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 23. 16:4056.

    Kelek ne adj olyat a beillentyuzetembe, amit nem irtam. Nagyanyaink altageletkora eppn, hogy rovidebb volt, nem hosszabb a demografiai adatok szerint, tobbszor ideztem itt az NLC-n is.

    Nekem Lenkei tudomanyos, pontosabban altudomanyos munkassagaval vannak szakmai es etikai problemaim, vallasi meggyozodese szamomra kozombos.

    Tehat akkor niacitartalmu eleteleket kiegeszitjuk a nicintartalmu multivitaminnal, mert nincs benne eleg, azt meg kiegeszitjuk niacintablettaval es azt tovabb kiegeszitjuk niacinnal kapszulaban, es a niacin kapszulat meg niacin tapasszal es kremmel kulsoleg es niacin injekcioval belsoleg... ;-)

    Nehogy mar Lenkei hibasan allitsa ossze a multivitaminjat es kevesebb niacint tetessen bele, mint kell! Meg kevesebb C vitamint, mert azzal is ki kell egesziteni, igaz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318687 (54)
    2007-01-23  15:07
  22. Torolt_felhasznalo_318687
    Torolt_felhasznalo_318687
    2007. január 23. 15:1255.

    fogalmam sincs, honnan mentettem el a cikket, de érdemes rákeresni:

    BME Biokémiai és Élelmiszertechnológiai tanszék Biokémia labor: A C-vitamin biokémiája és meghatározása

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318687 (54)
    2007-01-23  15:07
  23. Torolt_felhasznalo_318687
    Torolt_felhasznalo_318687
    2007. január 23. 15:0754.

    ,,Mar a taplalekkiegeszit is kell egesziteni taplalekkiegesziot-kiegeszitovel?"

    előfordulhat. mert lehet, a szomszéd Mari néninek elég az átlagos cucc, de aki fizikai munkát végez, v cigizik, v szülés-szoptatás után lerobbant, stb, stb, stb annak ebből, v abból több kell.

    és légy szíves, ne gyere azzal, h bezzeg nagyanyáink nem szedtek vitamint, mégis 100évig éltek, mert akkor nem agyonvegyszerezett kaját ettek és nem volt szennyezett a levegő és a víz sem.

    egyébként Lenkeivel nekem egyetlen problémám ez a szcientológia-téma

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (52)
    2007-01-23  14:23
  24. Torolt_felhasznalo_318687
    Torolt_felhasznalo_318687
    2007. január 23. 14:5553.

    és amit a piacon megveszel zöldséget, arra mért nincs ráírva, h milyen műtrágyával, állományjavítóval, ételszínezékkel, stb, kezelték?  ja, szted ezek nem mérgezőek. vagy te mindent a bio boltban veszel, v amire azt mondja vki, h bio. olyan címkét meg én is tudok nyomtatni.  v magadnak termelsz mindent? krumplit, répát, csirkét nevelsz, kenyeret sütsz, h semmiben ne legyen mérgező anyag?

    senki nem mondta, h ész nélkül kell szedni a vitaminokat, Lenkei sem. csak azt mondja, h nem annyira van szükség, amennyire eddig azt mondták, h elég.  ma már épeszű ember nem hiszi el, h napi 60mg C-vitamin elég az egészséghez, a többiről nem is beszélve. és nem Lenkei az egyetlen, aki napi 1000mg C-vitamint javasol, egyetemi tanulmányt is olvastam erről, h még napi 10000mg fogyasztása esetén sem volt több esélye pl a vesekőnek, m aki nem evett c-vitamint. ha megtalálom a cikket, úgyemlékszem, elmentettem, ideteszem.

    a niacint nem ismerem, de vki már írta itt, h Lenkei is mondta, negyed-fél adaggal is lehet kezdeni. topikindító nem így tett. pont

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535263 (52)
    2007-01-23  14:23
  25. Torolt_felhasznalo_535263
    Torolt_felhasznalo_535263
    2007. január 23. 14:2352.

    A vitamincsomagban is van niacin.

    Mar a taplalekkiegeszit is kell egesziteni taplalekkiegesziot-kiegeszitovel?

    Mellesleg: akkor is mergez. Sot, mivel nagyobb adag, jobban mergez.

    Es amit Te tanacsolsz, azt meg a dobozra sem merik rairni, ugye?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404491 (50)
    2007-01-23  13:59

Címlap

top