Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korai petefészek-kime rülés

kéktengerkék
Létrehozva: 2007. február 16. 13:51
Azok hozzászólását várom akik hasonló "betegségben" szenvednek. A mai orvostudomány szerint nem lehet gyógyítani és azt sem tudják pontosan mitől van. Környezetei hatásokra fogják. Az 5. orvosom arra biztatott, hogy alternatív módot keressek a petefészek beindítására, van akinek bejön. Ha valaki tud jó módszert kérem ossza meg tapasztalatait.
  1. 2013. november 4. 07:062751.

    Szia!

     

    Az AMH sokmindentől lehet alacsony, többen írtunk erről (IR, leptinrezisztencia, durva D-vitaminhiány, stb.), meg növekedhet is, csak itthon - a szokásos évekkel történő lemaradás miatt - még ott tartunk, hogy csak csökkenthet, meg vége mindennek, blabla...van olyan ország, ahol már nem is kérik, mert nem informatív.

     

    Szerintem mindenképpen érdemes elmenni endokrinológushoz, ha másért nem, azért, mert ha van valami betegséged, akkor az általában is kezelést igényel, már csak az életminőséged miatt is.

     

    (Magas FSH-snak Clostit....nem biztos, hogy jó kezekben voltál amúgy).

     

    Nekem is volt magas FSH-m, 25,2, az AMH-m alacsonyabb, mint 0,1, aztán amióta kezeljük az IR-t és a pajzsmirigygyulladást, beállt 9 körülre az FSH-m, rednszeresen megjön (egyszer volt kimaradás a magas prolaktin miatt, de amióta szedem a Bromocriptint, azóta stabilan 24 napos a ciklusom). Ja, iszonyú D-vitaminhiányom volt.

     

    AMH-t nem mérettem újra, mert én nem fogok erre a baromságra pénzt kidobni, ha nagyon ragaszkodik hozzá az orvosom, majd akkor esetleg.

    előzmény:
    Madreblu (2750)
    2013-11-04  00:08
  2. 2013. november 4. 00:082750.

    Sziasztok!

     

    Újként csatlakoznék én is hozzátok sajnos :(

    Két hónapja kaptam meg az AMH: 0,1 eredményemet (a nőgyógyászomtól nagyon tapintatosan este 11kor SMS-ben). Azóta hullámzó hangulatban vagyok, hol elfogadva, hol harcolva.

    35 éves vagyok, egy 4 és egy 2 éves tündérlány anyukája. Tulajdonképpen nem is tudom, mit akarok még az élettől... Szerettünk volna egy 3. babát. Kisebbim lányom 15 hónapig szopizott, addig nem is jött meg. Utána meg össze-vissza, az egyébként szokásos 21 napos ciklusaim 17-20-ra rövidültek, ezért fordultam dokihoz. A hormonvizsgálat magas FSH szintet mutatott, pár hónapig próbálkoztunk Clostis stimuval, aztán miután az is hatástalan volt, elmentem AMH vizsgálatra. A doki szerint lombikkal lehetne még esélyünk Győrben, de azt a két gyerek mellett nem akarjuk bevállalni. És persze viaskodnak bennem a gondolatok, hogy el kell-e fogadnom a helyzetet, kísértsem-e a sorsot, lehet, hogy ennek így kell lennie...

    De nem akarok nagyon lelkizni, most épp egy mélyponton vagyok.

     

    A kérdésem az lenne, hogy azzal, hogy megállapították a POF-et, van-e szerintetek további teendő (a babavárástól eltekintve is). Tehát érdemes-e utánajárni az okoknak, kell-e még endokrinológushoz menni?

    A doki azt mondta, csak sok mozgás és vitaminok, hogy a klimaxos tüneteket meg a csontritkulást megelőzzem.

     

    Egyébként Aviva tanfolyamon voltam, az nagyon tetszett is, és csinálom is, csak sajnos nem tudom elég rendszeresen, a két gyerek mellett nehéz nyugis időt szakítani rá, amikor még nem vagyok hulla fáradt. De abban még bízom, és úgy vagyok vele, hogy ha nem is használ, legalább mozogtam egy jót.

     

     

     

  3. 2013. november 2. 21:402749.

    Nagyon sajnálom :(

     

    Valahol olvastam arról, hogy egy sorstársunknak is volt már max. dózisú stimu, de aztán végül egy alacsonyabb dózisú stimu lett a befutó, de sajnos nem tudom, hol olvastam és részleteket sem.

     

    (Volt már itt előző nicked?)

     

    Hormonjógát próbáltad már?

     

    http://www.hormonjoga.hu/esettanulmany.html

     

    előzmény:
    marliacea72 (2748)
    2013-11-02  21:06
  4. 2013. november 2. 21:062748.

    Sziasztok,

     

    sajnos odalett a reményünk, az egyetlen sejtecske sem nőtt tovább, így 14 nap stimuláció után nincs tovább, nincs folytatás, nincs petesejt, nincs leszívás, se semmi.

    Már a második ellenőrző UH-on is alig nőtt 1-2 mm-t a tüsző és néhány nap múlva már kisebb lett, akárcsak a méhnyálkahártya. Tulajdonképpen az első perctől kezdve nem biztatott az orvos semmivel sem, pontosan azt mondta, hogy annyi esélyem van, mint egy lottóötösre... és miután ennek ellenére kértem, hogy tegyünk egy próbát, elég furán is nézett rám. Hát bejött a tippje sajnos. A negatív jóslatok ellenére bíztam a saját szervezetemben, abban, hogy egy nagy adag hormonnal még valamit ki lehet hozni belőlem, normális működésre lehet bírni. A maximálisan adható mennyiséget kaptam (Menopur) végig és teljesen 0 hatást gyakorolt rám. Mélységesen lehangol az eredmény, illetve az eredménytelenség. Ezek után úgy érzem, hogy botorság lenne azt gondolnom, hogy némi Aviva-torna, diéta, gyógynövények és vitaminok majd hipp-hopp helyreráznak és minden oké lesz. Hiszen az kiderült - legalább ennyi jó dolog történt - hogy egyébként teljesen egészséges vagyok, nincs semmi háttérhiba, eltérés, amivel az állapotom magyarázható. Az orvos - aki valahogy most mutatta meg az érző emberi mivoltát számomra - javasolta még, hogy kb. 2 hét múlva menjek vissza és megnézi, mi történik bennem/velem. Már az sem biztos, hogy valaha menstruálni fogok, minden csak hervad, sorvad bennem.

    Ami még szöget ütött a fejemben, hogy bár kaptam egy kör hormonpótlást a stimuláció előtt, ez az úgynevezett ciklusrendezés, ami elvileg a petefészek erőlködő hormontermelését hivatott kikapcsolni és egy mesterséges ciklust hoz létre, de nem történt semmi vérvételes ellenőrzés a stimuláció megkezdése előtt.

    Mivel nekem magas (40!) volt az fsh-m és csak néha-néha menstruáltam már lehet, hogy több cikluson át kellett volna kapjam a hormonpótlást és így csökkentve az fsh-mat növelhető lett volna a stimulálhatóságom? Vagy azzal, hogy mesterségesen alacsonyan tartja az fsh-t, az nem jelenti azt, hogy javul a stimulálhatóság? Azt hiszem ezek költői kérdések már így utólag. (Amikor tavaly spontán állapotos lettem, előtte közel másfél évig szedtem éppen ezt a hormonpótló tablettát.)

     

    Elnézést a hosszú monológért, szép napokat Nektek:

    marlia 

     

  5. 2013. október 27. 20:482747.
    Én is drukkolok mindenkinek!
  6. 2013. október 27. 17:322746.

    Szia!

    Éppen egy menopur injekciós stimun vagyok túl,sajnos egy idő után nekem megálltak a tüszők a növésben ,amikor napi 10 menopurt kaptam,6 menopurnál reagáltak.Egy tüsző fejlődött tovább ő szép 19mm-es volt leszívás előtt 2 nappal,de sajnos idő előtt megrepedt,amit előre tudtam ,hogy nem fogja kibírni,mert az akkori ultahangnál 5. napja termékeny nyákom volt és normál ciklusban ilyenkor ovulálok.De azért bíztam,hogy  a szurikat amiket kaptam ezt megakadályozzák,de nem így lett.Bár csinált a tervezett leszívás napján inszeminációt a doki,bár sok reményt nem fűztem hozzá,mert a bal oldali petefészekben volt a  tüszőm,ami 4 éve nagyon elvolt zárodva,amit akkor megnyitottak ,de az már régen volt.Sajnos nem kértek friss petevezető átjárhatóságit:(

    Nem sikerült sajnos:(SZÓVAL NEKEM NEM JÖTT BE A MENOPUR:(

    Kívánok sok sikert neked!!!Nekem fejfájásom volt végig a szúrás alatt,de boldogság szállt meg ,amíg  kinem derült ,hogy a négyből  egy tüsző fejlődött tovább .

    előzmény:
    marliacea72 (2743)
    2013-10-25  20:36
  7. 2013. október 27. 08:002745.

    neked is drukkolok, bár ehhez nem értek, mi történik pontosan veled...

     

    vmi tüszőérlelő bogyót kapsz? mennyi tüsző számít jónak?

    előzmény:
    marliacea72 (2743)
    2013-10-25  20:36
  8. 2013. október 27. 07:572744.
    szerintem se aggódj miatta, úgy néz ki, beindultak a hormonjaid, ilyenkor kell pár  ciklus, amíg beáll a normál egyensúly, akárcsak szülés után  nyugi, és türelem, ez szerintem nagyon jó haladás!  drukkolok!
    előzmény:
    egerész (2742)
    2013-10-20  16:24
  9. 2013. október 25. 20:362743.

    Sziasztok, már 8. napja nyomom magamba a Menopurt, tegnap voltam uh-on, egy tüszőt sikerült eddig növesztenem..., ami nem sok éppen, de legalább van! Legközelebb hétfőn kell mennem, kiváncsi vagyok, hogy addig lesz-e pozitív - számbeli és méretbeli - változás. Az endokrin doktornőhöz is visszaszaladtam még, tulajdonképpen minden rendben van pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy téren, a D vitamint pótolni kell (napi 4 000 egység), illetve a szelént javasolta még.Hangulatom elég fura, hol fönn, hol lenn, érzem magamon a feszültséget nagyon.Elképzelhető, hogy beszáll a versenybe még egy-két sejtecske ilyenkor? Szép és bíztató eredményeket kívánok mindenkinek, üdv.:m  
  10. 2013. október 20. 16:242742.

    Nekem a legutóbbi ciklusom 24 napos volt, több bromo-s fórumon írták, hogy nagyon sokaknak lerövidíti a ciklust, így hát eldöntöttem, hogy emiatt nem stresszelek.

     

    Amúgy nekem is feszült nemrég, sőt tojásfehérjém is volt, merem remélni, hogy ez tényleg azt jelenti, amit...szedek most maca vibe-t, pycnogenolt, barátcserjét, többféle vitamint, vasat (folsavval), meg szelént, metet és bromo-t.

     

    Próbálok kicsit optimistán hozzáállni, mert tényleg nagyon fárasztó volt lelkileg ez az egész. Megpróbálok most lefogyni (a jelek szerint megy) és aztán nekilátunk, szerintem.

     

    Ja, premenst én is szedek - szintén a Prof javaslatára - és szerintem is hasznos.

    előzmény:
    barkony (2741)
    2013-10-20  05:39
  11. 2013. október 20. 05:392741.

    Köszönöm szépen jól vagyok. Változás nem sok van azóta. Most vagyok a ciklus közepén, feszül a mellem rég nem éreztem már ilyet. Remélem indulnak befelé a dolgok. :)

    Fogyás még nincs, de legalább nem is hízok. Végülis ennek is örülhetek, mert pajzsmirigy műtét után az emberek 80-90%-a hízik 5-10 kg-ot. Legalábbis ezt olvastam.

    A premenst nem szedtem most 5 napig mert elfogyott és újra előjött a viszketés, nem alvás. Tehát nekem valószínűleg az használ...

    Hát röviden ennyi....

    Te hogy vagy?

     

    Tizine: én is csak ezt tudom mondani Neked, alapos kivizsgálás, nagyon jó orvosnál. Sajnos én több évig nem megfelelő orvoshoz jártam. Nekem sem volt már 1 éve vérzésem, most hogy megfelelő kezekbe kerültem újra megjött, remélem a többi folyamat is beindul.

     

    Drukkolok a stimulációhoz, majd jelentkezz az eredményekkel. :)

    előzmény:
    egerész (2738)
    2013-10-18  21:59
  12. 2013. október 20. 02:422740.
    Először is egy jó alapos endokrinológiai kivizsgálás :)
    előzmény:
    tizine (2739)
    2013-10-19  22:00
  13. 2013. október 19. 22:002739.
    Sziasztok lányok! Nem régen találtam rá erre a fórumra és most vettem bátorságot h. írjak ide.Szóval párommal kisbabát szerettünk volna de nem nem sikerült a várva várt baby.Kezdődtek a kivizsgálások stb. aztán azt állapították meg h. korai klimaxom van.Ennek már kb. 3 éve.Már 1 éve nem is  menstruálok sajna. Lelkileg teljesen padlón .A segítségeteket szeretném kérni, h. milyen úton induljak el ismét,mert nem tudom ezt az egészet elfogadni és beletörődni.Előre is köszi nektek.
    előzmény:
    kéktengerkék (1)
    2007-02-16  13:51
  14. 2013. október 18. 21:592738.

    Drukkolok Neked :)

     

    Barkony, van valami fejlemény azóta? Hogy vagy?

    előzmény:
    marliacea72 (2737)
    2013-10-18  14:33
  15. 2013. október 18. 14:332737.

    Sziasztok,

     

    nálam nagyon felpörögtek az események, mától kell szúrnom magamnak a Menopur-t, napi 6 ampullával, azaz a max. adaggal. Első ellenőrző uh 24-én.

    Közben az endokrinológusnál is jártam, tegnap készült el a laboreredményem, magamtól annyit látok, hogy minden határértéken belül van, a D vitaminom kissé kevés, pajzsmirigy ultrahang is rendben volt.

    Azért elmagyarázott néhány dolgot és azt hangsúlyozta, hogy mindenképp tud abban segíteni, hogy a szervezetemet segítse felkészülni a várható kalandra. Persze erre most már nem sok ideje lesz...

    A Kaáli-ban egyáltalán nem ilyen beszédesek, mindent úgy kell kihúzni belőlük, hirtelen döntést hozni, stb.

     

    Szép napsütéses őszi hétvégét kívánok,

     

    marlia 

  16. 2013. október 7. 10:252736.

    Sziasztok!

    Örülök a jó híreknek, csupa pozitívum mindenütt!

    Hogy én tegyek hozzá, nekem is rendben van a ciklusom, visszaállt a megszokott, kicsit hosszabb ciklus, 30-31 napos. Szépek a hőgörbéim, minden, ami kell. :-)

     

    Úgyhogy fontos, hogy az ember utánajárjon a miérteknek, s ne hagyja leklimaxozni magát... :-)

    előzmény:
    barkony (2735)
    2013-10-06  20:17
  17. 2013. október 6. 20:172735.

    Sziasztok!

     

    Nem jelentkeztem már én sem egy jó ideje. Most voltam hétfőn Balázs Cs. professzornál a műtét utáni kontrollon. Volt egy-két tünetem ami előjött a műtét óta, bőrviszketés, nem tudok fogyni, stb.

    Emelni kellett az euthyroxon, szednem kell újra a szelént, a premenst, bromocriptint, ja és javasolta, hogy igyak minden este citromfű teát.

    A viszketés 3 nap alatt megszűnt, és ma (1 év kihagyás után) újra megjött.... :))

    Nagyon bizakodom, remélem tényleg beállnak a dolgok. Ja a legutolsó mért fsh-m 1 hónapja 74-es volt, lehet most elmegyek a 3. napon megnézetem kíváncsiságból...

    Már csak a fogyásnak kellene elindulnia. Azt nem tudom miért nem mozdul nem eszem sokat kb. 90%-osan betartom a paleot, hetente ötször mozgok (kétszer allizetics nagyon jó, egyszer futás 7 km, kétszer 1 óra spinning). Nem kellene pedig sokat fogynom kb 10 kg-ot szeretnék 65 kg vagyok és 165 cm magas. Mondtam ezt is neki, azt mondta, hogy el fog indulni ha emelünk az adagon, úgyhogy most várok hogy beinduljon. Mondta, hogy cukrosat semmi esetre se egyek. 4 hónap múlva kell visszamennem majd hozzá friss amh, fsh lelettel. Hát majd meglátjuk...

  18. 2013. október 6. 19:572734.

    Köszi a bíztatást, a híreket :) Örülök Neked is :)

     

     

    előzmény:
    dindis (2733)
    2013-10-06  19:11
  19. 2013. október 6. 19:112733.

    Sziasztok,csak egy gyors bekukkantas,olyan rég nem jartam erre. Nalunk is tünder a pici lány,épp itt szundizik az ölemben,már lassan 4 hónapos. 

    A jó hír, a mensim visszaállt,eddig két ciklusban ,pontpsan 31 napra jött meg. Mozpgnio tudok szerencsére heti 4-5 x ,kaja is nagyjából cukormentes és alacsony ch-s,felesleges kiló nemmaradt semmi . Egyenlőre lekopogo de úy néz ki működöm,pedig 35 évesen én is kaptam klimaxos diagnózisokat innen onnan.

    És mostanában ismertem meg két nőt is akik nem menstruáltak,az egyiket én küldtem el az MM-be,IR és PM probláma,és már meg is jött neki,a másiknak 5 évig nerm volt,őt is meg laparozták végül,most óramű pontossággal mensizik,és sportol naponta.ja es lefoygott húsz kilót.

    Szóval rengeteg nőnek van ilyen problémája ,és nem klimaxolnak. Az én amh-m is full gáz lett . Most meg védekeznem kell,hogy ne legyen újabb baba,pedig tavaly a lombikos orvos elmondta nekem is,hogy sosem lesz már babám.

    Bízzatok magatokban,és járjátok végig az utat. 

    előzmény:
    egerész (2732)
    2013-10-06  17:15
  20. 2013. október 6. 17:152732.

    Nagyon örülök :)

     

    Írd majd meg, ha van időd, milyen eredményeid lettek.

     

    Nekem az FSH-m beállt 9 körülre, ami még elmegy. Az orvos szerint IR + pajzsmirigy a gond, nem a POF. Azért nem vagyok teljesen nyugodt, de most kicsit háttérbe szorítottam az egészet és elvagyok, élem az életemet, kicsit fárasztó volt már mindig ezen görcsölni.

    előzmény:
    Meni (2731)
    2013-10-06  13:50
  21. 2013. október 6. 13:502731.
    Koszonjuk szepen, kivaloan! Baba aranyos, szepen beilleszkedett a csaladba, nagyon konnyu termeszete van, barhol eszik, barhol alszik, barkinek a kezeben jol erzi magat. Nyilvan visszakapom majd vmikor, mit tudom en, lassan lesz szobatiszta, de most eppen tokeletes minden :-)

    Megcsinaltattam a hat hetes kontroll cukorterhelest, erdekes, a terhelt ertek majdnem tul alacsony, az ehgyomri meg eppen hogy, de magas. Majd megyek endokrinologushoz, mert akarok IR szurest. Es a "vicc kedveert" fel ev mulva akarok nezetni egy hormonprofilt, AMH-val egyutt...azert nagyon sokszor eszembe jut, egy evvel ezelott milyen elkeseredett es hajszolt voltam...
    előzmény:
    egerész (2730)
    2013-10-03  16:40
  22. 2013. október 3. 16:402730.

    Köszi Meni :)

     

    Hogy vagytok egyébként?

    előzmény:
    Meni (2728)
    2013-10-01  13:44
  23. 2013. október 1. 13:442728.
    Sziasztok! Ezt a cikket most kaptam egy baratomtol, akinek petefeszek alulmukodese vagy petesejt elegtelensege van, annak segithet. Remelem hamarosan es nem csak majd a lanyainknak...

    http://healthland.time.com/2013/09/30/new- hope-for-infertile-women-healthy-eggs/
  24. 2013. szeptember 28. 19:302727.

    Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Régebben írtam ide más néven, csak nem enged be a rendszer a régivel. Ha van autoimmun pajzsmirigy gondod mindenképpen csináltasd meg ezt az alloimmun vizsgálatot, mert van esély rá, hogy azért nem jött össze, mert a szervezeted idegennek kezeli az embriót és túlvédekezik a rendszer, sokszor jár ez a betegség együtt beágyazódási zavarral. Így hívják, de igazából az embrio a beülti után egyáltalán nem tud beágyazódni a szervezet túlvédekező immunrendszere miatt. Nekem is ez van, de eléggé fehérfolt sajnos. De most nálunk is beindult ez és egyre többen foglalkoznak vele. Családinet fórumon a spontán vetlés és az autoimmun pm fórumokat nézd meg, nagyon sokat tudnak a lányok ott erről a témáról.

  25. 2013. szeptember 28. 19:252726.

    Ez nem egy egyszerű vizsgálat. Van a G1-ben is és van a Laboratórium Kft.-nél is, de nekem volt egy orvos által kitöltött papírom, hogy milyen paneleket kér. Többféle eredményt néznek és nekem kb. 1 hónap volt, amíg az egyetlen prof. aki állítólag ért hozzá kiértékelte. Nézz át a családinet fórumba, ott sok minden van róla. A lényeg az, hogy ezen a két helyen nézik, és ha probléma van, akkor van kezelés is. Van kétféle lipid kezelés és van IVIG is. Ez utóbbi jó drága, nekem most az lesz, és mindegyikhez OEP engedély kell. Meg kell találni az orvost is aki valamennyire ért hozzá. Nem egyszerű történet, ha ilyen baj van, eddig lassan haladt az egész, fél évig vártunk a vizsgálatra is, de most beindultak már a dolgok.

     

    előzmény:
    Contenta (2723)
    2013-09-27  12:17
  26. 2013. szeptember 27. 15:462725.

    Ó, nagyon sajnálom :(

     

    Ebben a fórumban lehet, hogy tudnak segíteni:

     

    http://www.csaladinet.hu/forum/viewtopic.php ?t=3349

     

    Természetesen érdekelnek a részletek, ha úgy gondolod, hogy le tudod írni.

     

     

    Eduarda,

     

    az amh miattne ess pánikba, van, aki mérhetetlen amh mellett is teherbeesik spontán, van, aki jó amh mellett sem. Annyi minden miatt lehet alacsony, már nem tulajdonítanak akkora jelentőséget neki. És igen, változhat.

    előzmény:
    Contenta (2723)
    2013-09-27  12:17
  27. 2013. szeptember 27. 14:122724.
    Szia!Sajnálom,hogy nem sikerült a lombikod:(Én most készülök az első lombikomra.így örülnék ha leírnád a részleteket,az eljárást és előzményeket,mert nagyon érdekel minden lobikkal kapcsolatos dolog.Neked mennyi az Amh ?
    előzmény:
    Contenta (2723)
    2013-09-27  12:17
  28. 2013. szeptember 27. 12:172723.

    Sziasztok! Jó régen nem írtam ide. Volt egy sikertelen lombikunk a Versysben. Majd összekapom magam, és írok részleteket is, ha érdekel valakit.

     

    Kérdésem lenne:

     

    Csináltatott valaki már olyan tesztet, ahol azt vizsgálják, hogy a nő nem immunis-e a férfira, azaz, hogy elöli-e az embriót?

     

    Ha igen, hol és mennyiért?

     

    Eddig homályos infókat kaptam csak. 100ezer körüli összeget említettek, és valahol a Margit híd budai hídfőjénél, de közelebbit nem tudok.

     

     

     

  29. 2013. szeptember 25. 17:022722.

    Eduarda,

     

    sajnos lombik-ügyben nem vagyok érintett (még), ebben nincs tapasztalatom :(

     

    Marliacea,

     

    amit Ardian írt, hogy endokrin problémák okozhatnak-e ilyen tüneteket...ehhez meg kell nézni, hogy:

     

    - pajzsmirigy

    - inzulinrezisztencia

    - mellékvese

    - agyalapi-mirigy

     

    területén van-e valami gubanc.

     

    Én a klasszikus női hormonsoron (FSH, LH, ösztradiol, tesztoszteron) kívül mindenképpen tanácsolnám a prolaktint, a kortizolt, a pajzsmiriggyel kapcsolatos hormonokat és fehérjét (a TSH fehérje!), illetve a DHEAS-t, valamint a D-vitaminszintet nézetni.

     

    A terheléses cukor ÉS inzulin szintén nagyon fontos.

     

    Ezekről semmiképp se hagyd magad lebeszélni.

     

     

     

     

  30. 2013. szeptember 25. 15:212721.

     

    Holnap megyek endokrinológiai magánrendelésre, van esetleg valami tanácsotok, mi az, amire feltétlen rá kell kérdeznem, meg kell nézetnem?  Füreden élek, így megörültem, hogy találtam itt helyben rendelést, remélem jó kezekbe kerülök!

    előzmény:
    egerész (2719)
    2013-09-25  07:25
  31. 2013. szeptember 25. 10:552720.
    Sziasztok!Lenne pár kérdésem ,légyszi írjatok ha tudtok válaszolni rá.Most kezdjük az első lombikot a ciklus 2. napján ha megjön.Ha lát tüszőt az orvos felírja a gyógyszert,injekciót.Na hát ha csak egy tüsző lesz akkor indul stimu?Ha kapom a szereket felébredhetnek nem látható tüszők vagy csak az az egy fejlődik?köszi
  32. 2013. szeptember 25. 07:252719.

    Pontosan.

     

    Amúgy az IR emelkedett FSH-t is okozhat, kérdés, hogy mennyire emelkedettet...amióta szedem a metet, azóta nekem beállni látszik a 9 körülire, az még annyira nem szar. Mivel a petefészek tele van inzulinreceptorral, nekem is emiatt kínlódhatott, mert már az éhgyomri inzulinom is magas.

     

    Részemről Balázs Csaba Professzor, akit ajánlanék :)

    előzmény:
    ardian (2718)
    2013-09-25  07:05
  33. 2013. szeptember 25. 07:052718.

    Biztosan szörnyű lehetett. :-(

    Ha babát szeretnél, akkor helyesen írtad, mi a teendőd: alapos endikrinológiai kivizsgálás, ha ott találnak valamit, mannak kezelése (de előtte alaposan tisztázd az orvossal, az az eltérés okozhatja-e a nőgyógyászati tüneteidet, nehogy időt veszíts), ha esetleg minden rendben, itány egy meddőségi szakember, akiben maximálisan bízol, és add a kezeibe magad.

    Látod, így leírva milyen egyszerű? Legalább megtvan a stratégia. :-)

     

    Nem akarok hiú reményeket ébreszteni benned, de rendszertelen menstruációt, hőhullámot vércukor zavar, pajzsmirigy rendellenesség is okozhat. Ezért lenne fontos kivizsgálni először ezeket. Én pl.l hőhullámokat, éjszakai izzadást tapasztaltam (de amúgy rendszeres ciklusaim voltak), a sima nőgyógyászok csak hümögtek, hogy szerintük még nem, de lehet, hogy közeledik.. utána voltam endokrinológusnál, ahol mmegtalálták, hogy hiperinzulémiéám van, az okozza a tüneteket. Amióta tartom a diétát, sd vitamint szedek, elmúltak a tüneteim. :-)

    előzmény:
    marliacea72 (2717)
    2013-09-24  15:09
  34. 2013. szeptember 24. 15:092717.

     

    Bár igyekszem lélekben felkészülni több lehetőségre, alapvetően azt szeretném, ha teherbe eshetnék újra, ha már az idő kerekét nem lehet visszaforgani és a korábbi eseményeket meg nem történtté tenni.

    Mivel úgy gondolom, hogy sok ideig nem hezitálhatok és próbálkozhatok, ezért azt ötöltem ki, hogy az általatok javasolt részletesebb endokrinológia kivizsgálás után - ha az nem talál újabb, eddig ismeretlen problémát - úgy csinálok mindent, ahogy a Kaáli-ban mondják.

    Ez a rövidtávú terv, viszonylag hamar kiderül, hogy hormonkezelésre hogy reagálok, reagálok-e egyáltalán, aztán ha semmi bíztató nem történik, akkor bevetem az egyéb szelídebb, de hosszabb kifutású módszereket.

    Az az igazság, hogy az elmúlt egy év elég drámai volt számunkra a tényekkel, így ezek mellett az esetleges klimax közvetlenül rám vonatkozó lelki és testi  vonatkozásain még nem sokat gondolkodtam. Mondjuk tényleg rettenetesen lehangoló volt a kaáli-s orvos "és vannak hőhullámai?" kérdésére igennel válaszolni... De hőhullámaim évek óta vannak, nem mindennap és nem 100x egy nap, szóval kibírható.

    Az előjövő hangulatingadozásaimat is inkább az elmúlt 1 év eseményeihez tudom kötni, nem pedig a hormonszinten változásaihoz.


    előzmény:
    ardian (2716)
    2013-09-21  12:01
  35. 2013. szeptember 21. 12:012716.

    Jaj, nagyon megértelek! Én is keresztül mentem ezen, amíg ki nem derült, mi a bajom.

    Nekem az segített, hogy tisztáztam magamban, mitől félek, szembenéztem vele és próbáltam rá megoldást találni, ami számomra elfogadható. Amikor ez összeállt a fejemben, megnyugodtam, s már csak tudni akartam, hogy akkor most mi van...

     

    Neked is ezt kéne tenned. Mit szeretnél, mitől félsz? Gyermeket szeretnétek? Vagy félsz a változókortól? Zavarnak a tüneteid? (bár erről nem írtál...)  És amikor ezt mind letisztázod magadban, könnyebb megoldást találni, mert akkor tudod, mire kell koncentrálnod.

     

    Nálam az volt a helyzet, hogyamikor felmerült a  klimax lehetősége, ledöbbentem, mert még nem zártuk le 100%-ig a harmadik baba témáját, és semmi bíztatót nem olvastam arról, ami utána vár egy nőre... Végül meghánytam-vetettem a dolgot, s azt mondtam, ha az, akkor el kell fogadnom, végöülis van két szép, egészséges gyerekem, más összetenné érte a kezét, mit akarok? A klimaxos problémákra meg van megoldás, lehet találni (én már találtam is) olyan orvost, aki jó partner ebben (mert nem mindegyik az.) S mire idáig jutottam, s felállt a diagnózis, kiderült, hogy egész más bajom van. De nem baj, hogy ezt tisztáztam magammal, mert egyszer eljön majd az a nap is, amikor erről lesz szó...

     

    Kívánom, hogy te is találj megoldást, lelki békét!

     

     

     

    előzmény:
    marliacea72 (2715)
    2013-09-21  11:47
  36. 2013. szeptember 21. 11:472715.

    Igen, pontosan ebben az őrlődő fázisban telnek a napjaim, nem tudom melyik úton induljak el, kinek higgyek vagy próbáljam meg a magam útját. Az mindenesetre biztos, hogy nincs sok időm agyalni a variációkon, valamelyik mellett mielőbb döntenem kell.

    Furcsa, hogy ennyire leköti ez a téma gondolataimat, nehéz másra - munkára, gyerekekre, családi eseményekre - koncentrálnom, mintha valami jelet várnék, hogy merre tovább.

     

    előzmény:
    ardian (2714)
    2013-09-21  06:53
  37. 2013. szeptember 21. 06:532714.

    Természetesen az a legjobb, ha ilyenkor orvosra hallgat az ember. De sajnos a hormonok, endikronológia olyan tudomány, ahol nagyrészt még a legjobb szakemberek is csak tapogatóznak.

    Keress olyan dokit, aki az endokrinológiához is nagyon ért, s beszéld meg vele. Még jobb, ha többnek is meghallgatod a véleményét, utána döntesz.

     

    A döntésben, ha gondolod, szívesen segítünk, ha jössz és leírod, mit mondott X, mit Y, s mire alapozza... Nem én, de vannak itt olyanok, akik olyan mélyen beleásták magukat, hogy a dokik is tanulhatnának tőlük. Sajnos én is kezdek képzett lenni, mert az ember kénytelen.. a dokik vagy nem értenek hozzá, vagy nem elég türelmesek, hogyelmagyarázzák, mit miért rendelnek neked, s az ember őrlődik a bizonytalanságban...

     

     

    előzmény:
    marliacea72 (2712)
    2013-09-20  10:10
  38. 2013. szeptember 20. 10:562713.

    Az a helyzet, hogy adni kellene egy esélyt annak, hogy a ciklusod rendeződését hormonpótlás nélkül is elérheted :) Van, akinek segített ez és nem kellett hormonokkal tömnie magát. Gondolom, olvastad Dindist, akinek 5 évig nem volt menzesze, iszonyú önfegyelemmel és kitartással végül rendbejött és nemrég szült :)

     

    Én is első körben avivával, hormonjógával, akupunktúrával és paleo diétával próbálkozom, nekem mondjuk a pajzsmiriggyel is gondok vannak, inzulinrezisztens vagyok és magas a prolaktinom.

     

    Nálam a "sima" nőgyógyász írt beutalót először hormonvizsgálatra, majd azóta az endokrinológus szokta időnként ellenőrizni, mi újság, mert kezelés alatt állok.

     

    Az, hogy kinek mikor hat, változó, ha amúgy ilyen egészségesen élsz, elképzelhető, hogy viszonylag hamar lesz pozitív változás.

    előzmény:
    marliacea72 (2712)
    2013-09-20  10:10
  39. 2013. szeptember 20. 10:102712.

     

    Sziasztok,

     

    köszönöm a tanácsaitokat.

    Anyukámnak 38 évesen maradt el a vérzése és az én 2010-es (akkor még tökéletes hormonértékek melletti) vérzészavaraim szerintem abba az irányba mutatnak, hogy valóban elindult valami leépülés bennem, sőt a beteg mazgatot is a rossz minőségű petesejtnek tudták be az orvosok, a kialakult kromoszóma hiba nem familiáris jellegű, hanem "de novo" volt.

    Persze Anyukám nem szaladgált orvosokhoz, hogy van-e valami problémája, betegsége, ami a korai klimaxot okozza. Tudtommal nekem nincs semmilyen más problémám, legalábbis az eddigi leletekből nem derült ki konkértan semmi és tulajdonképpen alapvetően jó a közérzetem.

    Heti 4-5 alkalommal sportolok, sokat vagyunk a szabadban és normálisan étkezem.

    Én sem lelkesedem a nyakló  nélküli hormonkezelésekért, de mondjuk 2010-ben kifejezetten örültem annak, hogy rendeződött a ciklusom és így tervezhetővé vált az életem.

    Ha úgy döntök, hogy bízva a saját szervezetem regenerációs ésképességében első körben tornával, vitaminokkal, egyebekkel próbálokozom, akkor hogyan tudom ellenőrizni időközben az eredményeimet? Megkérhetem laborok kiírására a sima SZTK-s  orvosom vagy privát nőgyógyászom? Esetleg a háziorvost? Mennyi idő alatt jelentkezhetnek markáns változások az értékeimben és az állapotomban (menstruáció visszatérte)?

     

    Igen, rengeteg a bejegyzés 2007-től, de közel az egész fórumot visszaolvastam. Nagyon jól visszaadja a fórum azt a hullámzó kedélyállapotot, ami ezzel az egésszel jár. Jó olvasni a sikereket és együtt örülni azoknak!

     

    marliacea 

     

  40. 2013. szeptember 19. 20:352711.

    Szia!

     

    Én nem szedném be a Trisequens-t. Nem tudom, mennyire olvastál vissza, tudom, hogy sok a hozzászólás, de a hormonpótlásról általában lebeszélnek.

     

    Az aviva nagyon jó, de jó a hormonjóga is:

     

    http://www.hormonjoga.hu/esettanulmany.html

     

    A z alacsony amh lehet sokmindentől, pajzsmirigy autoimmun betegség, inzulintöbblet, leptinrezisztenca, súlyos D-vitaminhiány...és az sem igaz, hogy nem nőhet.

     

    Az Ardian által javasolt DHEA segíthet, de előtte mindenképpen nézess tesztoszteront és DHEAS-szintet, mert ha ezek magasabbak, nem biztos, hogy annyira jó, de az tény, hogy számos nőnek hozott már sikert, de mindenképpen körültekintően kell alkalmazni.

     

    Én elég furcsának tartom, hogy mindenféle horminvizsgálat nélkül felírtak Clostit, magas FSH-soknak csak ront a helyzetén, nem is értem, egy nőgyógyász hogy írhatta fel.

     

     

    előzmény:
    marliacea72 (2709)
    2013-09-19  12:25
  41. 2013. szeptember 19. 20:172710.

    Az első gondolatom, hogy amíg nem tudtál a hormonszintedről, csak úgypróbálkoztatok, terhes lettél.. nem is olyan régen. Ezért én még semmiképp sem írnám le magam a helyedben.

     

    Nem vagyok nagy szakértő. De simán el tudom képzelni, hogy a terhesség alaposan felkavarta a hormonrendszeredet. Én még várnék egy kicsit, hátha rendeződik, mielőtt drasztikus gyógyszereketeket vetnék be. A te helyedben pl. kifejezetten előnyös lehet megpróbálni a dheat, hogy felturbózza a petefészkeidet.

     

    Ne hidd el, hogy 41évesen már klimaxolnod "kell". Én idősebb vagyok, de kiváló amh értékem van, vagy legalábbis volt pár hónapja, amikor nézték. Van internetes ismerősöm, 46 évesen spontán teherbe esett, majd egészséges babát szült.

     

    Szóval, még ne add fel. De hallgass meg másokat is!

     

    ui: UH kép: tudod már miket mondtam nekem uh alapján? Pl. a 3 kilós kislányomat 2 nappal szülés előtt 2 kilónak tippelték. Az uh-n látható képből csak minden 4. pont valós, a többit hozzágenerálja a gép egyprogram alapján. Ennek fényében nem 100%-ig megtbízható, főleg méretek tekintetében. Lehetr, hogy normál méretűek a peteféstzkeid, csak épp rossz szögből nézték. Érdemes megismételni!

     

     

    előzmény:
    marliacea72 (2709)
    2013-09-19  12:25
  42. 2013. szeptember 19. 12:252709.

    Sziasztok,

     

    néhány hete rákényszerültem a fórum olvasására.

    Az előzmények: 41 éves múltam, két gyermekem  van (22 és 16 évesek), mindketten spontán fogantak és egészségek.

    3 éve új kapcsolatban élek és nagy örömünkre tavaly június elején spontán teherbe estem. Mind magzati, mind anyai szempontból minden értékünk tökéletes volt, mindkét genetikai UH-on is rendben találtak mindent. Nőgyógyászom tanácsára elmentem amniocentézisre, ahol kromoszóma rendellenséget (számfeletti marker kromoszóma) találtak, így teljes kétségbeesés közepett tavaly szeptember végén, a 19. héten sor került az indukált vetélésre. Borzalmas volt az ősz és a tél, totális értetlenség, levertség és kiábrándultság.

    Ezután csak 2013 januárjában jött meg a mensim, utána március közepén, aztán június végén. Közben visszamentem a nőgyógyászomhoz, aki a januári és márciusi menstruációs ciklushoz igazítva Clostilbegyt szedését javasolta, eredménytelenül.  

    Aztán elmentünk a tapolcai Kaáli-ba, ahol az első vizsgálaton az alábbi eredmények születtek. (2013.07.09)

    LH: 15,55 IU/l

    E2: 18,61 pg/ml

    PRL1: 140,40 mIU/L

    FSH: 36.9 IU/l

    AMH: alacsonabb 0,1-nél....

    Az ultrahang sorvadó, inaktív petefészket írt le, szóval tulajdonképpen teljesen tökéletlennek ítéltek.

    (2010 tavaszán voltak már rövidebb ciklusaim és elhúzódó vérzéseim, amit abrasio követett, ezt követően is visszatértek a barnázások, stb. így 2010 májusától 2011 szeptemberéig Trisequens tablettát szedtem, ezzel rendben voltam teljesen. Ezután elhagytam a Trisequens-t és néhány hónap kihagyás után nagyjából 30 naponként visszatért a menzeszem, június elején pedig állapotos lettem.) 

    A Kaáli-s orvos semmivel sem biztatott, max. donorpetesejt lehetőségével, a saját orvosom se sok jót mondott (lehetnek még csodák). A leleteimet elküldtem még másodvéleményre Fülöp dokihoz, aki hasonlóan reagált.

    Ennek ellenére a héten újra visszamentem Tapolcára azzal a kéréssel, hogy a kevés remény ellenére szeretnénk megpróbálni a saját petesejtes ivf-t. Az orvos első körben nagy nehezen felírta újra a  Trisequens-t, hogy visszahozza a ciklusomat.

    Közben aviva tornán is voltam, mostanra pedig teljesen összezavarodtam, hogy is legyen tovább, számtalan forgatókönyv létezik a fejemben.

    Betartva a Kaáli-s orvos utasításait próbálkozzam meg azzal, hogy a  Trisequens beszedésével normalizálni lehet még a hormonszintjeim és elképzelhető egy ivf?

    Várjak még és aviva, vitamonik, egyéb alternatív módszerek folytatása után néhány hónap után nézessek újra hormonszintet?

    Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a tavalyi sima terhesség után már jóformán semmi reményem nincs. Elfogadom, hogy nem vagyok már fiatal és valóban a klimax határán járhatok, de azt képtelen vagyok elhinni, hogy ne lehetne még bennem, a petefészkeimben valamennyi tartalék.

    Mit gondoltak a helyzetemről?

     

    Köszönöm a válaszotokat:

    marliacea 


       

  43. 2013. szeptember 18. 09:162708.

    Köszönöm, aranyos vagy! :)

    Visszaolvasok majd, és igyekszem gyakrabban jönni. A blogon könnyebb részletekbe menően leírni a dolgokat, és nekem is könnyebb ott visszakeresni, hogy mikor mi történt és milyen eredményeim voltak, úgyhogy oda tuti megírok mindent :)

    előzmény:
    ardian (2707)
    2013-09-18  08:04
  44. 2013. szeptember 18. 08:042707.

    Szia!

    Drukkolok az új kezelésekhez! Ha lesz időd, gyere gyakrabban és számolj be, mi történt veled!!

    előzmény:
    Ezüstmackó (2706)
    2013-09-18  07:53
  45. 2013. szeptember 18. 07:532706.

    Jaj Bíborcsa, annyira örülök Nektek, hatalmas gratula a babához!!! :)

    Engem NAGYON érdekelnének a részletek is; megírnád légyszi, hogy milyen hormonértékekkel indult a lombik, és azokat mik előzték meg? Mintha neked is hosszú-rövid ciklusproblémád lett volna, hol magas FSH-val, hol magas ösztrogénnel. Milyen "egyéb" kezelések mellett vágtál bele az IVF-be? DHEA-t is szedtél? Milyen protokollod volt, mivel és milyen dózissal stimuláltak és hány tüszőből hány petesejtet sikerült leszívni? Bocsánat a rengeteg kérdésért, de én is épp most kezdek az új klinikán és hatalmas szükségem lenne némi motivációra :) Ha jól emlékszem, 0.1-es AMH-d volt neked is, és mintha férjednek sem lettek volna túl jó eredményei - annál nagyobb dolog ez most, hogy sikerült!! :)

    Szívből gratulálok, és nagyon köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt az örömhírt!!! :) 

    előzmény:
    bíborcsa (2703)
    2013-09-17  17:04
  46. 2013. szeptember 18. 06:542705.

    Én is gratulálok!

     

    A probléma elengedéséről írtakkal is egyetértek, nekem bevált. De azt is meg tudom érteni, aki képtelen erre, mert kutya nehéz ez. :-(

    előzmény:
    bíborcsa (2703)
    2013-09-17  17:04
  47. 2013. szeptember 17. 17:122704.

    Lehet gratulálni? Mert akkor gratula :)

     

    Megköszönném az infókat!

    előzmény:
    bíborcsa (2703)
    2013-09-17  17:04
  48. 2013. szeptember 17. 17:042703.

    Sziasztok Lányok!
    Már nem is emlékszem, mikor jártam a fórumon utoljára. Mindenesetre azt hiszem, hogy jót tett, hogy teljesen "lekattantam" a POF-témáról és egyéb kezelések mellett belevágtam az IVF-be. Sok kesergés után összeszedtem magam lelkileg és újult erővel képzeljétek, SIKERÜÜÜÜLT!!! Legalábbis úgy tűnik. Még mindig nem akarom elkiabálni és a környezetemben sem sokan tudják, de 13 hetesek vagyunk és a 12. hetes genetikai UH-n szerencsére minden rendben volt, a pici egy héttel fejlettebb a korához képest.

    Igazából azért járok itt és osztom meg Veletek az örömhíremet, hogy lássátok, hogy sikerülhet Mindannyiónknak, ill. szeretnék Nektek egy tanácsot adni. Ki megfogadja, ki nem, de azt javaslom, hogy ne foglalkozzatok ilyen mélyen ezzel a problémával, mert nagyon nyomasztó. Biztos azt mondjátok, hogy könnyű ezt mondani, de sokat használ, ha nem ez teszi ki a mindennapjaitokat. A fórumozással kapcsolatban még annyit hadd mondjak, hogy valahol olvastam, hogy a POF-osoknak nem ajánlják a Menopurt. Az én orvosom azzal stimulált, s aggódtam, mivel a fórumon, vagy blogon (már nem emlékszem) ezt olvastam... aztán ismét sikerült minden bizalmamat az orvosomba vetni és meglett az eredménye.

    Akit érdekel, annak priviben megírom, hogy milyen egyéb praktikákkal készültem, s hogy melyik intézetben sikerült.

    Minden jót kívánok Nektek!!!

  49. 2013. szeptember 13. 15:592702.

    Ismerős, pályakezdőként én is így jártam, 10 hónapig éltem így, azóta sem szeretem azt a várost, ahol ez történt.

     

    Most a "sima" jógát csinálom (hot hatha), amit nagyon élvezek :) A speciális hormonjógát pedig igyekszem beiktatni, helyet kell találnom neki a minennapjaimban (mint az avivának). Most kezdek még csak nyár után visszazökkenni, de mindig van valami, utazás, családi okok, stb...

     

    Így azon kívül, hogy a betanulásokon mindkettő után éreztem a petefészkeimet, nem tudok még tapasztalattal szolgálni. 

     

    Most a diétából is elkanászodtam, holnap lakodalomba megyünk, szóval...össze kell kapnom magam sürgősen.

     

    A lakástéma leállt, most nincs nagyon olyan, amit érdemes lenne megnézni, elkapkodni meg nem akarjuk :( Meg mostanában elutazunk hétvégén sokszor, nem tudnánk nézni, mert a párom vidéken dolgozik, ezért hétköznap este nem mehetünk nézegetni, mert későn ér haza.

     

     

    előzmény:
    ardian (2701)
    2013-09-13  07:51

Címlap

top