Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Székrekedés

wetike
Létrehozva: 2007. március 25. 16:37

Sziasztok!

Bocsi, hogy így vasárnap délután ilyen témával zaklatlak titeket, de ha tudtok, kérlek segítsetek... Sajnos hajlamos vagyok a székrekedésre és már nem tudom mit csináljak... Nem részletezném , inkább adjatok tippeket! Van valami, ami enyhe hashajtó? nem gyógyszerre vagy gyógyteára gondolok, hanem valami olyan, amitől mindig rendben lennék. Iszom vizet, tejet, teát, eszem joghurtot naponta, nem tudom mit lehetne még tenni...
  1. 2016. július 7. 12:3882.

    Sziasztok! A tapasztalataimat szeretném veletek megosztani. Nagyon régóta küzdök székrekedéssel, de a Lecicarbon kúp megoldotta a problémáimat. Minden féle kínos hasi fájdalom nélkül, felhelyezés után, körülbelül 15 percen belül hat, így akármikor használhatom. Részleteket itt találtok:  https://www.facebook.com/lecicarbon Próbáljátok ki ti is bátran!


     


     


     

  2. Torolt_felhasznalo_515362
    Torolt_felhasznalo_515362
    2015. szeptember 14. 08:5681.

    Nem olvasom végig a topikot most, biztosan írták, de leírom, nekem mi segít: nagyon sok vizet inni, narancslé után tej/joghurt, joghurt/tej után narancslé bátran. Kenyeret, tésztát, gabonákat ehetsz?

    előzmény:
    janosne53 (80)
    2015-09-09  14:35
  3. 2015. szeptember 9. 14:3580.

    Sziasztok! Dukan diéta következtében megbomlott az anyagcserém. 22 kg-t fogytam, amit tartok is. A székrekedésre amúgy is hajlamos vagyok, de a diéta teljesen lelassította az emésztésemet, és a nagydolog csak segítséggel megy. Már mindent kipróbáltam amit az orvosom, és a gyógyszészek javasoltak. Végig olvastam a régi bejegyzéseket, a többségét már kipróbáltam. Voltam béltükrözésen, nem találtak semmit. Nincs semmi diszkomfort érzésem, teljesen jól vagyok. Igyekszem vegyesen táplálkozni, sok folyadékot fogyasztani. A kböző praktikák nem segítenek. A szűztea kapszula forte (este 2) sem használ. A szilva evése felfújódást okoz, hatás nincs. Mit javasoltok?

  4. Torolt_felhasznalo_545064
    Torolt_felhasznalo_545064
    2009. október 19. 15:0979.

    Szia!

    Nekem is voltak hasonló problémáim. Próbáltam aszaltszilvát, lekvárt, de nem segített. Hashajtót is szedtem, de ahhoz meg olyan hamar hozzászokott a szervezetem, hogy hashajtó nélkül már semmit nem tudtam produkálni. Ismerős ajánlotta, hogy igyak Ferencz József keserűsós vizet. Segített. Azóta kipróbáltam több vizet is, a Hunyadit is meg a Mirát. Keserűsó tartalomban van a különbség közöttük, a Mira a legenyhébb. Mára teljesen megreformáltam a táplálkozásomat, sok rostos ételt eszem, főleg teljes kiőrlésű péksüteményt, zabkorpát, és mellette Mira vizet iszom. Így már minden rendben van.  

    előzmény:
    wetike (1)
    2007-03-25  16:37
  5. 2008. július 24. 10:5978.
    vagy ha nem is 200ml-es, akkor 200gr-os,már nem tom pontosan. de az a lényeg,hogy Aktivia és nem Aktimel...
    előzmény:
    Monika85 (77)
    2008-07-24  10:51
  6. 2008. július 24. 10:5177.

    szia Ildi!

     

    nem-nem!! nem arról beszélek! hanem  aktiviáról 200ml-es kiszerelésben van,és azt egyesével lehet venni.

    előzmény:
    kovacsildiko69 (76)
    2008-07-23  10:50

Címlap

top