Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Haberkorn babakocsi

caillou
Létrehozva: 2007. Április 4. 21:37
Sziasztok!
Nem ismeri valaki a Haberkorn márkájú babakocsikat? A nővéremnek lassan aktuális lesz a babakocsi beszerzése és megakadt a szeme egy ilyenen.
http://www.arzuhanas.com/Babakocsik-Kat1025/12_col os_haberkorn_jogger_3kerek_fb_3_funkci_f3s_ba-Art18038.html# x

Ha valaki ismeri, légyszi írjon róla véleményt! Mennyire strapabíró ?
  1. 2008. november 24. 10:1890.

    Sziasztok!

     

    Csak egy kis rövid hozzászólás!

    A sógórnőmé k a Kikában vettek ilyen babakocsit, ott meg is lehet nézni,

    kipróbálni.... gondoltam megosztom veletek!

     

    Jó babavár ást!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_113236
    Torolt_felhasznalo_113236
    2008. május 11. 19:4088.

    Szia!

    Látszik, hogy ismét túlbonyolítottam a problémát:-)

    Konkrét tapasztalatok nélkül pedig csak vergődik az ember a nagy babakocsi-marketing kellős közepén...

    Mindenesetre köszi az újabb infókat!

    Üdv,

    Bea 

    előzmény:
    K.Vica (87)
    2008-05-11  19:14
  3. 2008. május 11. 19:1487.

    Szia!

    A sportrészhez nem tartozék a lábzsák. Én nem tartom fontosnak, sok gyerek el sem viseli.( Ezt tapasztalatból tudom) Köv. télen már a saját lábán fog tipegni. Ha elfárad, majd beül. Sokan amúgy is vesznek 6-8 hó  körül egy kis esernyőre csukható, egyszerűn hordozható babakocsit. Szerintem nem kell lábzsák, csak egy jó kezes-lábas. Lehet fixálni az első kerekeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113236 (86)
    2008-05-10  20:41
  4. Torolt_felhasznalo_113236
    Torolt_felhasznalo_113236
    2008. május 10. 20:4186.

    Szia Vica!

     

    Köszi az infókat!

     

    Mi, ahogy írtam, ma tettünk  még egy utolsó kocsinézős-körutat, láttunk egy a Variohoz nagyon hasonló lengyel kocsit is, Titi Triton márkájút, de jobban bízok az osztrákokban (még ha Kínában gyártják is a kocsit...), mint a lengyel dizájnban.

     

    Időközben informálódtam a kagylóformás kérdésben is, merthogy számomra az sem volt világos, hogy vajon a szintén kagylóformájú bébihordozók alkalmasak-e arra, hogy pl. egy két órás autóutat abban töltsön a baba. Az egyik védőnéni azt mondta, hogy egyáltalán nem feltétel a vízszintes lét, hiszen most, a pocakunkban sincsenek a babócák éppen vízszintes helyzetben!

    Így levontam a következtetést, hogy ha idősebb korában, már a sportrészben elszunyókál a baba, és hátradöntjük az ülést, akkor sem lesz neki kényelmetlen a kagylóforma...

     

    Egyébként nem is gondoltam volna, hogy ilyen kis készlettel rendelkeznek a forgalmazók, ezek szerint tényleg érdemes időben megrendelni! Egyébként nekem eredetileg is a narancsos kombináció tetszett, (hozzá pedig a világoskék Fantasy) remélem, lesz még!

     

    Felmerült ma bennem még egy-két kérdés: 

    - a sportrészt lehet vajon téliesíteni? Nem láttam hozzá lábz sákot...

    - le lehet fixálni az első kerekeket, vagy azok mi ndig bolygósak? A képek alapján nem igazán tudtam megállapít ani...

     

     

     

     

     

    előzmény:
    K.Vica (85)
    2008-05-07  18:18
  5. 2008. május 7. 18:1885.

    Szia!

    Maga a csomag kicsit több, mint egy hét alatt jött meg az ünnepek miatt. Akkora volt, mint egy kartonkoporsó.

    Igen a Fantasy hordozót, a vil.kéket. Nagyon szép. Az elején a mózeskosarat használjuk, az vízszintes. Mire a sportrészbe kerül, addigra már nem is tűrné a vízszintes létet.

    Elvileg szept. 1-je az időpontunk, de valószínű, hogy már aug. közepén szülök.

    Azért rendeltem már most, mert elvileg a piros-fekete tetszett, de az elfogyott, csak szeptembertől lesz újra kapható. A narancs-barna mellett döntöttem, nem csalódtam, de féltem, hogy ha ez is elfogy, akkor mi lesz. Enni nem kér.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113236 (84)
    2008-05-07  16:04
  6. Torolt_felhasznalo_113236
    Torolt_felhasznalo_113236
    2008. május 7. 16:0484.

    Szia Vica!

     

    Sok örömöt a kocsihoz és természetesen majd a benne utazó babához!

     

    Mennyi idő alatt érkezett meg a csomag? (bár e z igazán csak részletkérdés a minőséghez képest...)

     

    A Fa ntasy hordozót vettétek hozzá?

     

    Mi most szombaton körülnézünk még egyszer, és az tán remélem, pontot teszünk a dilemma végére. Egyelőre mindenképp a Variosport vezet!

    Engem csak az zavar, hogy a sportrésze kagylóformá jú, és ha jól sejtem, akkor is olyan marad, ha hátradöntöm,  közel vízszintesbe.

    Ilyen szemszögből nézegettem a többi ko csit is, és úgy tűnik, egyiket sem lehet vízszintesbe hozni  az ilyen többfunkciós, könnyített vázasak közül.

     

    Ti miko r tudjátok kipróbálni "élesben" a kocsit?

     

    Üdv,

    Bea 

    előzmény:
    K.Vica (83)
    2008-05-07  10:06
  7. 2008. május 7. 10:0683.

    Szia!

    Nekem pont tegnap érkezett meg a variosport, amit rendeltem. Nagyon tetszik, nem csalódtam benne. Könnyű, könnyen irányítható, könnyen szétszedhető. Még az illata is tök jó. Rendeltem kocsiülést is hozzá....a férjem teljesen oda volt érte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113236 (82)
    2008-05-06  16:45
  8. Torolt_felhasznalo_113236
    Torolt_felhasznalo_113236
    2008. május 6. 16:4582.

    Sziasztok!

     

    Nekem is a Variosport kocsi tetszik, és én i s abban a helyzetben vagyok, hogy a nagy kínálatban lassan n em látom a fátol az erdőt...

     

    Vannak már időközben személ yes tapasztalataitok a Variosportról?

     

    Mi július végére v árjuk a babát, így lassan jó volna dűlőre jutni a babakocsi- ügyben...

     

    Üdv,

    Bea 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_879936
    Torolt_felhasznalo_879936
    2008. Április 6. 20:2681.

    Szia!

     

    válaszoltam ..

    biztos, hogy tetszeni fog a babakocsi  nagyon szép és dizájnos

    nekem nagyon tetszik a Top Rider! tényleg nagyobb a férjemnek is jobb mert magas, vastagabb a váza, de nem nehéz és a kerekei is makulátlanok! Nekünk nagy gyerekünk lesz, azt mondta a doki is (o:

    én 170cm vagyok a párom meg 195cm

     

    Voltunk a pandabababoltban is a 18.kerben, na ott vannak nagyon jó babakocsik! Lehet, hogy ha ott meglátnál egy hasonlót, mert vannak, akkor beleszeretnél rögtön  valamelyikbe.

    Hasonló típusok, mint a Haberkorn és mózes+sportrésszel lábzsákkal, állítható tolókaros stb ...  szépek voltak nagyon.

    Picike kis üzlet, de érdemes megnézni, utánna a Babyoutletbe mentünk a soroksári útra és ott vettük meg a hordozót.

     

    Ha eltudsz menni oda szerintem nézd meg!

     

    Jó pihit! Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (80)
    2008-04-04  11:40
  10. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2008. Április 4. 11:4080.

    Szia!

     

    Írtam privit is.:)

     

    Szóval most jut eszembe a képről, mintha láttam volna ezt a Top Rider izét pirosban nálunk itt az Árkád bevásárlókp.-ban a bababoltban, és fromára jó, nektek meg kell a masszív. Tényleg robosztusabbra emlékszem, nekem túl nehéz volt, de hát az útviszonyok miatt nálatok jobb az ilyen.

     

    Megrendeltem az árzuhanáson a babakocsit és 2 hét múlva lehet átvenni személyesen a Kismama babaruhabörzén, április 19-én a BNV-n. Nagyon kiváncsi vagyok. Remélem jól fogok járni, bár a rizikó az benne van, bármit is vesz az ember. Egyedül a tolókar dolog aggaszt egy picit; hogy rögzített és nem állítható, de valaki azt írta itt, hogy a férjével mindketten kénylemesen tudják tolni. Remélem nálunk is így lesz, bár azért a 24 centi magasságkülönbség közöttünk az nem kevés:)) (hálistennek nem az én javamra:)))

     

    Láttam a Top Rideren állítható. Ez jó. Na majd feltétlen várom, hogy milyenek találod, ha megérkezik.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879936 (79)
    2008-04-04  10:07
  11. Torolt_felhasznalo_879936
    Torolt_felhasznalo_879936
    2008. Április 4. 10:0779.

    http://nikicabababolt.shp.hu/hpc/ws_member_2g.php?azonosito=nikicabababolt&tcskod=nikicabababolt1170228452&alcsoport=3%20funkciós%20-%20Top%20Rider&title=3%20funkciós%20-%20Top%20Rider

     

    Ez a sokadik verzió  de ugyan olyan, mint a variosport csak jóval nagyobb, szélesebb, erősebb! Nagyon jól néz ki, már ki is próbáltam, itt nálunk egy csomó kis bababolt van és ez a csajszi a Mattiba jár vásárolni.

     

    A nikkicabababolt is onnan rendeli a cuccosokat és 2-3 ezer Ft külömbség van az áraik között, de a nikkica postán küldi a dolgokat, ugyan ott vagyok!

     

    Mikor veszitek meg? Jól vagy egyébként?

    Én pocsékul! nem bírok aludni kb 3 hetem van a szülésig és még nem fordult meg a bébim, lehet hogxy császár lesz, hu április 15-ig nem változik a szitu!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (78)
    2008-04-03  21:02
  12. Torolt_felhasznalo_618319
    Torolt_felhasznalo_618319
    2008. Április 3. 21:0278.

    Én is a rózsaszín szürke mellett voksoltam végül!:)

     

    Top Rieder????:) Ez hanyadik verzió? Melyik az  a kocsi??

    Hol nézted ki? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879936 (76)
    2008-04-03  18:38
  13. Torolt_felhasznalo_879936
    Torolt_felhasznalo_879936
    2008. Április 3. 18:4577.

    Egyet értek!

    A férjem nagyon ragaszkodott a kenguruhoz, nekem nem volt fontos, de ő a kislányát majd a nekikialakított kenguruban szeretné vinni  ha bevásárolni megyünk és a babakocsit nem akarjuk még a cucokkal cipelni, tolni akkor teljesen jó megoldás!

    de a hordozó is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_656022 (75)
    2008-04-03  14:07

Címlap

top