Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Divattervezés

essende
Létrehozva: 2007. június 11. 11:41

Sziasztok!

Sokat keresgéltem a topic-ok között, de olyat nem találtam, ami igazán a divattervezéssel foglalkozna. Szerintetek milyen manapság a magyar és a külföldi divatházak kapcsolata, mi a különbség közöttük, melyik a jobb,stb?

Engem elszomorít, az itthoni divatélet, csupa turi, meg kínai, az igényes pedig drága, vagy csak egy bizonyos réteg engedheti meg magának.

Nektek ki a kedvenc tervezőtök és miért?

Várok minden divatőrültet!!! 

  1. 2007. július 6. 20:5351.

    Na,látom belelendültetek a témába! Már rég néztem vissza a topicba, sokat dolgoztam mostanában, nem volt időm leülni a gép elé. Melow-nak köszönöm a kedves szavait !

    Úgy látom, ti is érzitek, hogy mi a probléma kis hazánk divatéletében: össze kellene egyeztetni az igényeket az egyedi tervezésű kínálattal. Munkámból kifolyólag tapasztalom, hogy egyre nagyobb a kereslet az igényesen, szépen kidolgozott, minőségi, eredeti öltözékekre, sokan pedig azért varratnak,mert nem találnak az alkatuknak megfelelő ruhadarabokat. Sem a  kínai, török dömpingárú, sem a kicsit drágább,de egyáltalán nem jobb minőségű Mango és társai nem kínál nagyobb méreteket. Ott vannak esetleg a turik,ahol előfordulnak, vagy a C&A, La Halle,stb. csak hát az meg szembejön az utcán.

    Jó lenne, ha olyan színvonalon élhetnénk,mint amit említettetek Madridról, de azt hiszem ezt nem csak mi befolyásoljuk, hanem a politika is. Sajna. 

    Majd egyszer talán....

    Na megyek,mert a gyermekem nem hagy békén, így nem sok értelmeset tudok írni, szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_692512
    Torolt_felhasznalo_692512
    2007. július 6. 13:0750.

    Hi!

    Nem mintha problémáim lennének a "rock arcokkal", csak a féreértések tisztázása végett mondom h én nem nyomulok "feketébe". Én elsősorban az elektronikus tánczenét részesítem előnyben..de sorolhatnám még az egyéb kedvenc stílusaimat. Na minthogy ezt tisztáztuk nekem a témám a tengeri leguán volt, mivel a 60-as évekből vagy a tenger világáből lehetett kiindulni...

    Én is egy Jelkyben tanultam....kérdés h ugyanabban tanultunk é...s h ismerjük e egymást.

    Ha nem okoz gondot ír le a neved akár privbe és ott 4 szemközt könnyebben kiderül h mi is a helyzet..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317117 (46)
    2007-07-06  09:03
  3. 2007. július 6. 11:0549.
    mondjuk feliratos felsőm pont nincs, nem szeretem a kirakott márkajeleket az ingeket nagyon szeretem, blézerem, toppom van philip russel, szerintem jó minőség és pont az én stílusom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773517 (48)
    2007-07-06  10:17
  4. Torolt_felhasznalo_773517
    Torolt_felhasznalo_773517
    2007. július 6. 10:1748.
    A philip russel cuccokat én is nagyon szeretem, venni is akartam egy philip russel feliratú pólót, de jó, hogy nem tettem, ijesztő, hogy mindenki ilyen feliratú pólókban jön szembe velem az utcán. Akkor inkább a turi... 
    előzmény:
    Aida84 (47)
    2007-07-06  09:38
  5. 2007. július 6. 09:3847.
    sziasztok
    egyetértek, szerintem is a pénzhiány és a motiváció hiánya a legnagyobb probléma. de azért az is igaz, hogy a kínaiakban nagyon hasonló (ha nem ugyanolyan ) cuccokat lehet kapni, mint a pláza butikokban. és szerintem amíg igény nem lesz másra, addig ez nem is fog változni.
    viszont azt is látom, hogy az emberek nem mernek öltözködni (nehogy nagyon kilógjanak a környezetből), vagy ha mernek, azt mindenféle önkritika nélkül teszik. nem nagyon látom a két véglet között a középutat.

    ja, az én kedvenceim a philip russel cuccok
    előzmény:
    essende (1)
    2007-06-11  11:41
  6. Torolt_felhasznalo_317117
    Torolt_felhasznalo_317117
    2007. július 6. 09:0346.

    Szio. Én a Jelkybe jártam 4+2 évet. Te?
    Háát, elég bonyolult volt a tervezésem. Először választottam a szecessziót (indák, tekervények, stb.), de ezt kevésnek találtam, így hozzá választottam a Tiffany-lámpa formavilágát. De közben úgy terveztem, h a ruhák bélésébe ráfestem a Tiffany-mintáit (piros,kék, zöld, sárga színeit...), de ez sajna nem sikerült...  
    Így lettek kerek formák, és nagy gallérok...


    Jók a rajzaid, meg a ruháid is, nagyon tetszenek. Ha jól látom, Te is elég "fekete" vagy, én csak abba járok, és rockot hallagatok, de nem járok bakancsba meg szegecses cuccokba...
    Te miből indultál ki a tervezett  ruháidhoz???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692512 (44)
    2007-07-05  16:04
  7. Torolt_felhasznalo_521369
    Torolt_felhasznalo_521369
    2007. július 5. 16:5545.


    Az én kedvenc tervezőm(ha mondhatok ilyet) Marosi Kriszta.Zseni a csaj.
    Persze sokaknak kicsit elvont.
    Amúgy Bp.en van egy csomó olyan bolt ami egyedi cuccokat árul(Látomás,ÖLtözö,Poster,meg ott a WAMP is)
    Sok cuccuk meg nem biztos hogy drágább mint mondjuk egy Zara,Promod (7500egy póló stb.)vagy hasonló darab.És garantáltan egyedi.
    Mókás ha megyek az utcán,és minden második nőről megmondom hogy honnan öltözködik.. Mint valami embergyár..Félelmetes.(főleg leárazáskor
    viszont ennél még mókásabb ha valaki tetőtől talpig dizájnerekbe burkolózik..(persze ez csak az én véleményem)
    sztem itt is meg kell találni az egyensúlyt.alapdarabok akár plázából meg egy két kis ínyencség..meg persze turkálók!
    Amúgy sztem Mo.on egyre több jó tervező van,csak vagy olyan körökben mozognak hogy nem jutnak el mindenkihez,vagy nekik nem kell reklámkampány ahhoz hogy ismerjék őket.(Nanushka,Je suis belle,USE...meg persze a nagy öregek )
    hát.ennyit a divatról.
    ja és mindenkinek gyönyörűek a munkái.komolyan.
    előzmény:
    essende (1)
    2007-06-11  11:41
  8. Torolt_felhasznalo_692512
    Torolt_felhasznalo_692512
    2007. július 5. 16:0444.

    Helo

    Meik suliba jártál? Mien témában dolgoztál a ruhakészítés alatt? Én is egy ien két éves sulba végeztem idén és előtte szintúgy szakmai képzésben tanultam 4 évig.

    Láttam a fotókat ügyes vagy...látom téged sem a hétköznap szépsége vonz .

    Raktam fel én is felvételeket az én vizsgámról csekkold...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317117 (43)
    2007-07-05  12:03
  9. Torolt_felhasznalo_317117
    Torolt_felhasznalo_317117
    2007. július 5. 12:0343.

    Sziasztok!
    Én most végeztem el el egy 2 éves divattervezői sulit, de előtte 4 évig tanultam a ruhaipari szakmát (anyagism., szerkesztés-modellezés, stb. )
    Nem igazán lehet elhelyezkedni ebben a szakmában csak úgy, kellenek hozzá azok a "kapcsolatok"....   
    Ha valaki esetleg ebben a cipőben jár, és nem akarja feladni, akkor benne vagyok valami féle társulásban... Írjatok!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_692512
    Torolt_felhasznalo_692512
    2007. július 3. 14:5242.

    Helo

    Sztem mindenki ugyan azt szajkozza kishazánkban arról h divatos holmi=drága vagy gázos cucc=kínai. én ezt úgy látom h teljesen mindegy h mit árul a Newyorker vagy a 9 sárkány mindekét üzlet ugyanazért van itt. Nekik van vásárlókörük és kiszolgálják az emberek igényeit. Ha vaki nem elégedik meg ezekkel ugyis elmegy máshova vásárolni (én pl. imádom a turikat). Vagy ha nem akkor ne siránkozzon. én a negatívumot abban látom h tehetégesebbnél tehetségesebb fiatalok élnek itt akik csodás "alkotásaikkal" minden vásárlóréteg igényeit kielégíthetnék...de nem tehetik mert nem tudják eladni vagy éppen áruba bocsátani.

     na asszem ennyi..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 3. 13:5541.
    Csak most vettem észre a kollekciódat, nagyon szépek a ruhák, gratulálok!
    előzmény:
    essende (1)
    2007-06-11  11:41
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. július 3. 13:5140.
    Sziasztok,

    érdekes téma ez.
    Sokan nagyon jó dolgokat írtatok, ahogy kittie írta, a legtöbb ember azt hiszi, hogy elmegy a Zaraba, Promodba, H&M-be vásárolni és elolvassa az aktuális divatlapokat, akkor már tudja,mi az a divat. Ez sajnos nem így van.
    Itthon vagy a gagyi van (kínai, egyéb olcsó márka, turi), vagy a Zara, Promod, Mango és társaik, ahol vannak szép ruhák, de persze az ezek sem a csúcskategóriák, itthon viszont ezek a boltok teljesen a topnak számítanak.És van néhány butik (Váci utca és környéke), ahol nagyon drága cuccok vannak, ezt azonban csak a leggazdagabbak engedhetik meg maguknak, vagyis egy átlag magyar számára ki van zárva hogy ilyen helyen vegyen ruhát.

    Szerintem itthon az a baj, hogy alapvetően nincsen igény a szépre Persze ez csúnya általánosítás amit mondok, mert nagyon sokuknak lenne igényük, ha lenne rá pénzük, ugyanakkor rengeteg emberen látom, hogy igénytelen, akármennyi pénze is legyen: mert nem igaz, hogy egy akinek van ízlése de kevés a pénze, nem tud olcsó ruhákból is ízlésesen felöltözni!

    És itt jön be az, amit jegesmacska leírt, hogy sajnos itthon pénz sincsen arra, hogy igazán igényes, drágább ruhákba járjanak az emberek - ha lenne rá kereslet, akkor kínálat is lenne, de mivel az átlag nem engedheti meg magának, ezért a kínálat is nagyon-nagyon silány kis hazánkban.

    Egy példa:
    Nemrég Spanyolországban jártam, ott, ahol a divatnak óriási hagyománya van (de említhetném Olasz-,vagy Franciaországot egyaránt). Rengeteg kis butik van, több száz fajta Madridban, amik nem multik, hanem kis divatboltok, viszont egytől-egyig különleges, és igen igényes (és persze jó drága, bár ott kifizethető) ruhák vannak, mindenféle anyagú, színű, fazonúak. Így lehet az, hogy ott pl. szinte mindenki egyedien öltözködik, és nem az van,mint itthon, hogy 10 trendi lányból 9-en szinte tök ugyanaz a naci vagy felső van...
    Spanyolországban egy Zara, vagy Mango egy teljesen normális, átlag bolt, olyanból van még 25 hasonló féle lánc, tehát ha valaki olyat hord, az az átlag nép. Itthon ha valaki topisan felöltözik a Zaraból, az már rögtön sznob meg újgazdag...
    Persze ott pénz is van az ilyenre, vagyis az emberek megengedhetik maguknak hogy ilyen helyeken vásárolhassanak, és vásárolnak is,hétköznap délelőtt is hömpölygő tömegek vannak...

    De ez csak egy ország, Bécsben ugyanez van szerintem, sok-sok kis butik van, egyedi ruhákkal.

    Bocs, ha hosszú voltam
    előzmény:
    essende (1)
    2007-06-11  11:41
  13. Torolt_felhasznalo_692512
    Torolt_felhasznalo_692512
    2007. július 3. 11:5039.

    Helósztok!

    Arra gondoltam híres leszek...  és ezt a divattervezésben próbálnám kamatoztatni. Viszont tehetséges, hozzám hasonló látásmódú fiatalokkal szívessen dolgoznék együtt. Szóval checkkold a bemMmet és ha van vmi amit úgy gondolod megosztanál velem írjad csak ide.. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. június 20. 12:5038.
    Mindenki elment nyaralni?   
    előzmény:
    essende (37)
    2007-06-13  08:07
  15. 2007. június 13. 08:0737.
    Újabb körkérdés: hallottatok a Fashion World Offline-ról? Ez egy divattervező verseny, esetleg jelentkezett közületek valaki?
    előzmény:
    essende (1)
    2007-06-11  11:41
  16. 2007. június 11. 21:2136.

    Nagyon szépek a kalapjaid, megnéztem a tanító mestered holnlapját, na az sem semmi!!!  A divatsuliban tanultam egy kis kalaptervezést, de nem ilyen szinten, nagyon ügyesek vagytok!!!

    A többi kép is gyönyörű, látszik,hogy egy más világ, kicsit Dániára emlékeztet engem, 96-ban,mikor kint voltam Malmőben, sokszor átmentünk Koppenhágába, az volt ilyen mesés.

    Gratulálok mégegyszer!!!   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (35)
    2007-06-11  18:05
  17. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. június 11. 18:0535.
    Egyebkent IGEN, nagyon nehezet kersz  . Az egyenileg tervezett ruhakat soha nem lehet a kozepkategoria arszinvonalara hozni, ertelemszeruen, hiszen akkor nem lenne megfizetve a tehetseged a kreativitasod......
    előzmény:
    essende (33)
    2007-06-11  17:49
  18. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. június 11. 17:5934.
    Majd priviben elkuldom a jelszavamat, ott van font egy par fejdisz. SOKKAL lazabban allnak hozza a divathoz, nincs egymas bamulasa, ertekelik a kulonlegesseget, az eredetiseget a sajat stilust. Persze nagy kulonbsegek vannak a tarsadalomban, vannak NAGYON olcson divatos ruhak (egyebkent ez volt a legerdekesebb uj trend mostanaban, meg a Vogue is bemutatott par darabot egy bizonyos tenyleg nagyon olcso aruhaz dolgai kozul) aztan van jo szeles valasztek a kozepkategoriaban (a  Zara fele szinvonal kicsit olcsobban vagy dragabban de nagyon kulonbozo stilusokban) sok fuggetlen butik (mint ahol pl. en is dolgozom es arulaom a dolgaimat) aztan az aruhazak (inkabb a Luxusra gondolj, nem a Centrumra ) es vegul a jonevu divattervezok. De ami nagyon jo, hogy nagyon egyszeru elindulni, szinte zero  az adminisztracio es adoteher kezdetben. En pl. tagja vagyok egy a kormany altal tamogatott divat/kereskedelmi kezdemenyezesnek, ahol havonta osszejovunk es segitjuk egymast az elorehaladasban. Lassan mar 5 eve leszek itt, es ezt a szakmat itt tanultam. ez a pasi volt a tanarom: http://www.halohats.com/
    előzmény:
    essende (33)
    2007-06-11  17:49
  19. 2007. június 11. 17:4933.

    Szia!

    Mióta élsz kint? Angliában hogyan állnak hozzá a divathoz? Milyen fejdíszeket csinálsz, képet tudsz feltölteni?

    Igazad van abban, hogy akkor menő valami,ha drága, pedig nem minden drága dolog jó is. Régebben dolgoztam egy olasz divatárú üzletben, és volt olyan vásárlónk,aki kizárólag a legdrágábbat vette meg, hogy elmondhassa, milyen drága holmikban jár. Persze volt a másik véglet is, vagy inkább akkor jöttek, amikor leárazás volt. Pedig ez az olasz márka is Romániában készült és két mosás után elnyúlt, eldeformálódott, ártól függetlenül. Ott is hagytam az üzletet viszonylag hamar. 

    Nekem az az egyik álmom, hogy igazán jó minőséget tudjak készíteni az embereknek, de ne horror áron. Olyan nagy dolgot szeretnék??? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (32)
    2007-06-11  14:24
  20. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. június 11. 14:2432.
    Szia! Szepek a ruhaid. Bar nem Magyarorszagon elek, azert erintett vagyok nemileg, en kalapokat (ill. inkabb fejdiszeket) tervezek/keszitek Angliaban. Szerintem a magyar valosagot tokeletesen tukrozi a divatszakma helyzete, de lesz ez meg jobb.... Az egyedi, kezimunkaval keszult darabok a vilagon mindenhol nagyon dragak, es ez igy van jol. A divatvilag furcsa am, ha olcsobban adod a termekedet, rogton nem olyan "divatos" vagy megforditva, sok markarol csak azert tudjuk, hogy "meno" mert dragak. En amugy folhaboritonak tartom a magyarorszagi arakat, de tudom, hogy foleg az adorendszer es a burokracia miatt kell ilyen dragan adni a termekeket. Mige evekkel ezelott mindig otthon vettem "iparmuveszeti" ekszert, borarut, ma mar egyszeruen nem engedhetem meg magamnak illetve Angliaban a hasonlo szinvonalu termekeket OLCSOBBAN kapom meg. Ezen erdemes lenne elgondolkodni. Kedvenc tervezoim a sajat szakmamban Phillip Treacy, es Ian Benett, divatban Miu Miu, Marni, es Phillip Lam.
    előzmény:
    essende (31)
    2007-06-11  14:01
  21. 2007. június 11. 14:0131.
    Köszi, én is ebben reménykedem és ezen dolgozom! 
    előzmény:
    Sirmi (30)
    2007-06-11  13:34
  22. 2007. június 11. 13:3430.

    Ja hogy ja!  

    Megnéztem a bemedet... Én is gratulálok Neked! Szerintem nagy jövője van itthon a divattervezésnek, az emberek szépen-lassan rájönnek, hogy nem feltétlenül kell azt elfogadni, amit az arcunkba nyomnak... Sok sikert!

    előzmény:
    essende (28)
    2007-06-11  13:19
  23. 2007. június 11. 13:3129.

    Hát, rá. Köszi. :-)

    Téged mi akadályoz meg benne? Egy beszélgetés a csajjal nem kerül pénzbe... Majd csak később.  

    előzmény:
    essende (28)
    2007-06-11  13:19
  24. 2007. június 11. 13:1928.
    Látod,te legalább rájöttél,mit kell tenned és hagyod,hadd segítsenek a hozzáértők. Gratulálok! 
    előzmény:
    Sirmi (25)
    2007-06-11  13:08
  25. 2007. június 11. 13:1627.

    Hát épp ez az!!! Nekem sem az a fő problémám, hogy ebben a hónapban nem jutott Armanira. Családom van, kisgyerek, dolgozom a GYES mellett, mint bárki más, viszont szeretnék tenni az ellen,hogy ez legyen a normális.

    Tudom,hogy ez már egy kicsit poltika szagú,nem is akarok belemenni, inkább azt kérdezném, mit szólnátok,ha lenne egy olyan magyar "világmárka", amelyik világszínvonalú minőségi ruhákat tervez, gyárt, ugyanakkor megfizethető lenne.

    A USE- t olvastam lejjebb, ők tényleg nagyon jók,az áraikat én sem ismerem, de szerintem nem lehet őrült sok, még nagyon az elején vannak,de nekik is több a külföldi rendelésük,mint magyar.

    Szóval, lehet fából vaskarika?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312442 (22)
    2007-06-11  12:53

Címlap

top