Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

II. sz. női klinika

Torolt_felhasznalo_747854
Torolt_felhasznalo_747854
Létrehozva: 2003. szeptember 5. 11:04
Én sajnos csak egy sikertelen terhesség miatt feküdtem bent, de ahhoz képest nagyon jól éreztem magam.(persze a férjem orvos, lehet, hogy ennek volt szerepe) De szeretném, ha szülésekről, csecsemős nővérekről is írnátok. Milyen az új szülőszoba? Elkészült tavaly óta?
Még mindig nyomják a picikbe a cukros vizet? Segítenek szoptatni? Nem mintha most nálam már aktuális lenne (sajnos) de barátnőm fog ott szülni.

Köszönöm!

Niké
  1. 2004. november 6. 14:23276.
    sziasztok Lányok,
    tudtok valamit Dr. Bakos Lászlóról?
    Előre is köszi, Kompót
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. november 5. 17:52275.
    Dömötör Margit, a vezető szülésznő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (274)
     
  3. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. november 5. 14:58274.
    hű, bocsi, de ki is az a Margitka?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_941900 (272)
     
  4. 2004. november 5. 13:52273.
    Szerintem ha odakerülsz véletlen, próbálj meg beszélni vele az elején (de ezt mindegyik szülésznővel tanácsos megtenni). Egyrészt, hogy ha nem muszáj, nem kéne óránként vizsgálgatni (engem a második szülésem alatt össz. 2X vizsgáltak meg 6 óra alatt, amikor én kértem, mert a szívhang jó volt, igaz, másodszor már nem itt szültem. . ), másrészt ne próbálja kézzel erőltetni a tágulást. A sima vizsgálat ugyanis nem fáj! Nekem legutóbb a burokrep. se fájt, anno meg a Margitkánál csillagokat láttam, sőt, sírtam is. . . Azon túl, hogy fáj, még le is lassítja a szülés menetét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_941900 (272)
     
  5. Torolt_felhasznalo_941900
    Torolt_felhasznalo_941900
    2004. november 5. 09:18272.
    Tényleg nagyon rendes dokink van. Nem tudom, hogy hányan tették volna ezt meg, gondolom mennyire jól esett Neked! Én is nagyon szeretem, hogy olyan 'gyengéden' vizsgál, meg az egész lénye olyan megnyugtató.
    Ma éppen megyünk Hozzá UH-ra.

    Lányok, a Margitkás aggályaimra nem reagálnátok?:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (265)
     
  6. Torolt_felhasznalo_944940
    Torolt_felhasznalo_944940
    2004. november 4. 19:46271.
    Én arra gondoltam, hogy ha a doki halogat vmit, vagy ej ráérünk hozzáállással kezel, és te tudod hogy nem jön össze hosszú hónapok óta, és megy az idő, akkor kinyitom a számat és kérek egy átjárhatósági meg hormonvizsgálatot meg miegymás, ha magától nem mondja.

    Persze attól még ő az orvos, őneki kell figyelni hogy mit ad és hogy ellenőrzi a hatást, nekem is nőttek cisztáim a Closty hatására pl, és a doki csak legyintett (a Schöpf-M-ben még), hogy néha gyerekfej nagyságúra is megnő, és legtöbbször magától kipukkad, ne foglalkozzak vele!!!! Azért inkább foglalkoztam, biztos ami biztos, de már máshol :-))

    Köszi a szülőszoba infókat.
    vyni
    előzmény:
    argint (267)
     
  7. 2004. november 4. 16:05270.
    Almodo!

    A Schöpf-Méreibe járok. At ottani orvosommal eddig nagyon meg vagyok elégedve. Nekem szerencsére nincs PCO-m. de úgy tudom, hogy kezelhető, bár a spontán teherbesés kevésbé gyakori, valahogy rá kell segíteni. Esetleg nézz be a babnetre, ott biztos tudnak tanácsot adni.
    Én eddig 2x simán teherbe estem, csak nem maradtak meg :( Ezért kell a hormonpótlás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. november 4. 15:55269.
    Süssi, Argint!

    Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
    Azt hiszem be fogok jelentkezni egy konzultációra a Kaáliba, és Süssi ha leírnád majd a tapasztalatod Ács dokival kapcsolatban, azt nagyon megköszönöm. Aztán majd a Kaáli-s konzultáció után megprobálom eldönteni, hogy hogyan tovább.

    Argint!
    Téged még mindig a II-es klinikán kezelnek? És neked is PCOS-d van?

    Almodo
    előzmény:
    süssi (266)
     
  9. Torolt_felhasznalo_160746
    Torolt_felhasznalo_160746
    2004. november 4. 15:51268.
    KOmplikációk?Nem kérhettél volna EDÁ-t?
    Sajnálom, de azt jó hallani, hogy ilyen törQdQ volt az orvosod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (265)
     
  10. 2004. november 4. 15:19267.
    Almodo!

    Én is azt a mondatot olvastam, amit a barátnőd. ezért mentem hozzá!

    Süssi!
    Nézd meg, hogy neked hogy tetszik. Ami biztos, hogy nagyon szimpatikus lesz, mert kedves, mosolygós. Én nem akarlak semmiről se lebeszélni, inkább azt mondom nagyon legyél résen! Ha clostyt akar felírni a vérvétel után ragaszkodj a havi 2x-i UH vizsgálathoz!

    Vyni!
    Én azzal nem értek egyet, hogy nekünk kell kérni egy-egy vizsgálat elvégzését! Honnan tudhatom én, mint laikus, hogy miket kell kérni. Én fél évig szedtem úgy egy gyógyszert, hogy nem ellenőrizték. Egy unalmas munkanap kezdtem el a babanet fórumát olvasni, majd írni. Itt tűnt fel, hogy aki szedi ezt a gyógyszert ellenőrzik UH-n. Ha nem nézek be ebbe a fórumba, soha nem tudom meg, és a mai napig is csak cisztákat növesztek hónapról hónapra.
    Igaz ezek a gyógyszer leállása után elmúltak, maradandó bajom nem lett. Azonban 6 hónapon kersztül feleslgsen vártam minden ciklus végén, hogy na majd most sikerül, mivel a túlstimulált petéim nem tudtak megrepedni, és cisztákká nőttek. Ha 1x is ellenőrizte volna kedves Ács doktor, akkor már nem itt tartanék. Amúgy a vetéléseimre a 6 hónap szépen feltette az i-re a pontot. Lehet, hogy testi kárt nem okozott, de elvett 6 hónapot az életemből!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_784468
    Torolt_felhasznalo_784468
    2004. november 4. 15:17266.
    Szia Almodo!

    Amikor megvoltak az eredmények azt hiszem a doki elmondta ezt a lehetőséget is, de úgy gondoltam az inszemmel - mivel itt csak a kiskatonák útját röviditik le - nagyobb esélyem van. (úgyhogy különösebben nem foglalkoztam a témával) Egy évig egyébként - rásegítés nélkül - megpróbáltuk, de nem sikerült. Én minden eljárást "természetesnek" tartok. (Nem titkoltam senki előtt, hogy csak így tudok terhes lenni. Örülök, hogy adott a lehetőség, hiszen ahogy írtad talán soha se lenne kisbabánk. ) Egyébként én 9 hetes vagyok és az inszem után még 10 hétig kell hormon gyógyót szednem, más nekem nem volt. Milyen sikerrel kezelik a pcos-kat? Nem mondták, de azt hiszem a gyógyszerekkel, injekcióval tüszőérést minden esetben el tudnak érni, onnantól kezdve pedig annyi esélyünk van szerintem mint bárki másnak. (Egészséges házaspároknak sem az első hónapban sikerül. )

    Szia!
    előzmény:
    almodo (264)
     
  12. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. november 4. 15:03265.
    Sziasztok!
    kicsit visszakanyarodok a régebbi témához. Még egy kicsit Mericli dokiról. Nekem sajnos a második szülésemnél igen komoly komplikációk akadtak az altatásnál és másik kórházba kellett, hogy szállitsanak a szülés után. És olyan rendes volt ez az orvos, minden nap reggel bejött hozzám a Kútvölgyibe és biztatott , hogy csak túl leszek rajta. Még, akkor is bejött ( vasárnap ), amikor előző nap azt mondta, hogy lehet, hogy nem tud bejönni. Én ezt mindig úgy veszem, hogy, akkor biztos nem jön. De jött rendithetetlenül. És nagyon jól esett. Sőt, az első babám után, olyan sirdogálós hangulatom volt, ugye, ezt mindnki ismer, és, még akkor is behivott a vizsgálóba, hogy egy kicsit beszélgessünk, mi az a lelki problémám, ami gondot okoz. Azonkivúl nagyon finoman bánik a vizsgálatoknál a többi orvoshoz képest.
    Szülőszobákról: Amikor bemész és felveszik az adataidat, először a vajúdóba kerülsz, ahol többen vannak de utána hamarosan átmehetsz egy saját szülőszöbába. Nagyon klassz, távirányitóval állitható szülőasztal, zuhanyzó stb. Viszont a szülésig már nem jutottam el.
    Mellszivót érdemes bevinni, mert, ami bent van, lehet, hogy már foglalt lesz és hiába fertőtlenitik, azért csak szivesebben használja az ember a sajátját.
    Én ilyet még nem tapasztaltam, hogy az anyukák szóltak volna, hogy vigye ki a gyerekét valaki, mert ő pihenni szeretne. Azért eleinte a csöppségek még jórészt alszanak, éjszaka is. Nálunk pl. volt egy anyuka, akinek éjjel is sirt a babája, nagyon lelkiismeretes volt, mert ő maga vitte ki a gyereket a folyosóra, hogy a többiek tudjanak pihenni. Pedig senki nem kérte rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. november 4. 13:04264.
    Szia Süssi!

    Köszi a választ, kicsit elszomorítottál. Én eddig abban bizakodtam, hogy egy kis gyógyszeres rásegítéssel természetes úton is lehet gyerekem. De ezek szerint a Kaáliban ezt meg sem próbálják, rögtön az inszemmel kezdik. :-( Mondtak neked arról valamit, hogy a PCOS-okat milyen sikerrel tudják kezelni általában?
    Te egyébként hányadik hétben vagy? Az inszemináció után kaptál további hormon kezelést? Vagy onnantól kezdve, hogy megtapadt a baby minden megy a normális úton tovább?
    előzmény:
    süssi (263)
     
  14. Torolt_felhasznalo_784468
    Torolt_felhasznalo_784468
    2004. november 4. 11:57263.
    Szia Almodo!

    Először is van egy fórum a babanet társalgóban/ kaális párok fóruma. Sok hasznos információt olvashatsz ott is. Kezelések, anyagiak, ha ott csináltatod, de hangsúlyozom TB alapon sok mindent meg tudsz csináltatni: először egy konzultáció van a választott orvossal, ami 8 000 Ft, itt megbeszélitek, hogy milyen vizsgálatokra van szükség többek között. A párod andrologiai vizsg: ha ott csináltatod szintén 8 000 Ft, nekem egy 3. napi hormonvérvétel (10 000 FT)- illetve cukorterhelés volt, rákszűrés UH (5 000 FT) . És szükséges egy átjárhatósági vizsgálat, két fajtája van 8 000 Ft, illetve 25 000 Ft kerül. Leegyszerűsítve a dolgokat ha átjárható vagy, és a párodnak nincs semmilyen problémája akkor inszeminációt csinálnak, egyébként pedig lombik. 5 sikertelen inszem után lombik. A tüszőérésre gyógyszert vagy szurit kapsz - ára egyénenként változó nekem 30 000 Ft volt, és UH 3-szor ezért már nem kell fizetni. Azután jön a nagy nap az inszem, ami szintén 25 000 Ft. Leírhatom, hogy kihez jártam, külön PCOS-ra specializálódott doki nem hiszen, hogy van egyébként mindegyik jó.

    Most ennyi jutott eszembe, kérdez nyugodtam szívesen válaszok minden kérdésedre, mert tudom, hogy az indulás a sok ismeretlen a legnehezebb, utána pedig felgyorsulnak az események hidd el.

    Ács dokiról, ha valakinak van még info szívesen olvasom. Köszönöm

    Süssi!
    előzmény:
    almodo (260)
     
  15. 2004. november 4. 11:16262.
    Argint!

    Előbb elfelejtettem megkérdezni: melyik az a fórum, ahol sok rosszat írtak még Ács dokiról? Megnézném. .
    előzmény:
    argint (251)
     
  16. Torolt_felhasznalo_576835
    Torolt_felhasznalo_576835
    2004. november 4. 11:14261.
    Hello Triznyák,

    Nekemis ez a véleményem róla, mint Neked, hogy mindig megnyugtat amikor Vele beszélek, és szerintem jó a humora is. Csak arra lettem volna kiváncsi, hogy esetleg valaki szült-e már Nála, és ha igen akkor milyen tapasztalatai vannak.
    De lehet, hogy majd én mondom el?:))) Hiszem kb 3 hét és mindent megtudok, csak kicsit okosodni akartam előtte:))) Hátha erre téved valaki, aki ismeri.
    Mert az idáigi olvasottak alapján Ács, Valent, dokiról írnak sokan. De őt senki nem említette vagy csak nem járt aki ismeri nem jár erre a forumra:)))))
    hello
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206308 (259)
     
  17. 2004. november 4. 11:02260.
    Szia Süssi!

    Nagyon sokminden érdekel, én még a legelején vagyok csak a dolgoknak, jövő hónaptól szeretnénk indítani a próbálkozást.
    Friss leleteim nincsenek, kb. 1 éve derült ki, hogy PCOS-m van, azóta Diane 35-öt szedek.
    Ha a Kaáliba mennék, kb. anyagilag mire számítsak, mennyibe kerülnek a vizsgálatok, és a kezelés?
    A kezelés miből áll valójában? Minden esetben inszeminációval próbálkoznak? VAgy nálad valami konkrét oka volt az inszeminációnak?
    Tudsz esetleg orvost ajánlani a Kaáliban, aki a PCOS-ra specializálódott?

    Nagyon köszi előre is, Almodo
    előzmény:
    süssi (256)
     
  18. Torolt_felhasznalo_206308
    Torolt_felhasznalo_206308
    2004. november 4. 10:31259.
    Szia, dehogynem ismerjük a CSömör Sándor dokit, nagyon jó fej és nagy szaktudással bír, engem mindig megnyugtat.
    Tlefonban néha olyan kurta-furcsa, de ő ilyen, és személyesen mindig nagyon kedves, bár én csak vizsgálatokra szoktam járni hozzá, meg gyogyót iratni, mert a baba-kérdés nálunk még arrébb lesz. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576835 (250)
     
  19. 2004. november 4. 10:25258.
    Vyni, ebben tökéletesen egyetértünk, én is ezt tapasztaltam három év alatt. Én utánaolvasok, érdeklődöm, kérdezek. És akkor kapok talán választ a dokiktól. Tényleg nagyon határozottnak kell lenni.
    Ha nem fogalkozott velünk doki, továbbálltam. Míg végre eljutottam a mostani orvosmhoz, aki törődik velem.

    Süssi, menj el, nézd meg, aztán gondolkozhatsz róla, megtartod e a dokit, partner e a kivizsgálásokban.
    előzmény:
    Vyni (257)
     
  20. Torolt_felhasznalo_944940
    Torolt_felhasznalo_944940
    2004. november 4. 10:13257.
    Szia!

    Sok év baba-próbálkozás és egyéb utánajárás után azt tudom mondani, hogy nekünk magunknak kell kézben tartanunk a dolgokat, és adott esetben normálisan de határozottan kérni kell egy-egy vizsgálat elvégeztetését. Szerintem az Ács d. ebben tuti partner lesz, én nem hozzá járok ugyan, de eddig csak jót hallottam és láttam róla, szobatársaimnak volt az orvosa.

    Más. Az új szülősz-ról kérdeznék. Ha bemegy az ember szünli, akkor egyből az egyágyas szsz-ba megy, vagy csak a végén? És a babát még mindig elviszik, nem maradhat ott?
    vyni

    előzmény:
    süssi (255)
     
  21. Torolt_felhasznalo_784468
    Torolt_felhasznalo_784468
    2004. november 4. 10:05256.
    Szia Almodo!

    Én is PCOS vagyok! A Kaáli intézetbe jártam és maximálisan meg voltam elégedve az orvosokkal. Igaz, hogy itt fizetni kell, de a vizsgálatok jelentős részét az orvosoddal is megcsináltathatod, vagy ha vannak friss leleteid elfogadják. Utána gyakorlatilag már csak a gyógyszerek vannak, de azért egyébként is fizetsz. Először TB alapon indultunk el mire meg lettek volna a leletek eredményei, addig én már a Kaáli intézetben az inszemináció közepén tartottam. Természetesen tudom, hogy szerencsém volt, - nem kiabálom el - mert már az első inszemináció sikerült. Ha valami részletesen érdekel szívesen írok még!

    Süssi! Jó lenne még egy két info Ács dokiról.
    előzmény:
    almodo (254)
     
  22. Torolt_felhasznalo_784468
    Torolt_felhasznalo_784468
    2004. november 4. 09:54255.
    Sziasztok!

    Teljesen megrémít, amit írtál az orvosról. Most már lassan egy két vizsgálatot el kellene végezni és még nem találtam egy jó orvost. Kész a káosz és a pánik. Most egyáltalán nem tudom mit csináljak. A mai napra jelentkeztem be hozzá, talán elmegyek és az első benyomás alapján megpróbálok kiokoskodni valamit.

    Süssi!
    előzmény:
    argint (251)
     
  23. 2004. november 4. 09:51254.
    Szia Argint!

    Nagyon köszönöm, hogy leírtad a véleményed, tapasztalatod. Én szintén problémás eset vagyok, PCOS-m van, szinte biztos, hogy csak orvosi segítséggel eshetek teherbe. Ezzel kapcsolatban olvasta egy barátnőm Ács doki nevét (valamilyen fórumon leírta, hogy náluk a klinikán mennyire jó eredménnyel kezelik ezt a problémát), ezért gondoltam, hogy nála próbálkozom. Viszont amit leírtál komolyan elgondolkodtatott. . .
    A mostani orvosod szintén a klinikán dolgozik? Ismersz esetleg olyan orvost a klinikán, akit ajánlani tudsz?

    Köszi mégegyszer, Almodo
    előzmény:
    argint (251)
     
  24. 2004. november 4. 09:20253.
    Argint, nekem elsőre ez jött le a dokiból, amikor láttam, egyáltalán nem szimpatikus. Egyszer a szülőszoba után találkoztam vele (épp hsg-n voltam, szintén a vetélések miatt) , és csak azt láttam rajta, hogy pöffeszkedik. És döbbenetesnek tartom, amit írsz.
    MIÉRT megy egy ilyen pasas orvosnak, amikor empátiának hírét sem ismeri? és még szakmailag sem tesz meg mindent. :-(

    na, én épp ezért járok nőhöz. Pontosan tudja, mit érzek, és nem rest elvégeztetni minden vizsgálatot, a legapróbb rezdüléseken érzi, mikor vagyok kétségbeesett a tehetetlenségtől és segít, ahogy tud.

    megkérdezhetem, (priviben is jó), hogy kihez jársz most? uyganabban a kórházban?
    előzmény:
    argint (251)
     
  25. 2004. november 4. 09:15252.
    okés, semmi baj :-))

    csak ledöbbentem rajta. Ha 24 órás , akkor mindenki tisztában van vele, hogy az újszülöttek bizony sírnak, és a másik négy kismama babája is sírhat. Szóval nem értem, semmi joguk nincs ehhez. vagy tévedek? nem voltam még sajnos ilyen helyzetben, ti jobban látjátok, azért kérdezem.

    Kafa, én nem ismerem a dokikat, így Csömört sem, csak az egyetlen doktornőt ott, akihez én járok :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (242)
     

Címlap

top