Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

II. sz. női klinika

Torolt_felhasznalo_747854
Torolt_felhasznalo_747854
Létrehozva: 2003. szeptember 5. 11:04
Én sajnos csak egy sikertelen terhesség miatt feküdtem bent, de ahhoz képest nagyon jól éreztem magam.(persze a férjem orvos, lehet, hogy ennek volt szerepe) De szeretném, ha szülésekről, csecsemős nővérekről is írnátok. Milyen az új szülőszoba? Elkészült tavaly óta?
Még mindig nyomják a picikbe a cukros vizet? Segítenek szoptatni? Nem mintha most nálam már aktuális lenne (sajnos) de barátnőm fog ott szülni.

Köszönöm!

Niké
  1. Torolt_felhasznalo_576835
    Torolt_felhasznalo_576835
    2004. november 3. 13:28226.
    Sziasztok,

    Énis kb 3-4 hét múla fogok szülni ugyanitt, és egy csomó kérdésem lenne. Például a babónak kell vinni valamit? plussz pelust, popsitörlöt, esetlek kissapit vagy réklit, vagy egyéb extrákat, mert olvastam, hogy valamelyik kórházba ez kötelező. Vagy csak hazamenetelkor a ruháját és kész?:))
    Én sem választottam szülésznőt, mert a dokim azt mondta, hogy mindegyik jó, végülis mindegy hogy ki van ott, és ő nem ragaszkodik senkihez. Kicsit azért parázok ettől.

    A másik hogy a dokim Csömör Sándor szült valaki esetleg nála, vagy tudtok valami infot róla. Elég régóta járok hozzá, és nagyon rendes pasinak tünik.

    Elsőre talán ennyit, persze még 100 kérdésem lesz szerintem:)))
    Ha tudtok akkor SOS válszoljatok, mert ha soká várattok addigra lehet, hogy meglesz a babszem is:))))

    sziasztok, Bocs ha hosszú voltam csakhát az izgalom:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2004. november 3. 11:33225.
    Fú Bonbon, írnál kicsit részletesebben a szüléseidről???? Én ikreket várok és lehet csaszi is, meg spontán szülés is, még nem dőlt el, így mind a kettő érdekel a Tahy olvasatában. :)))

    Nagyon köszönöm, kicsit parázok, sokat segítenél a beszámolóddal!

    Üdv:

    Koga

    (34 hetes)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192144 (220)
     
  3. 2004. november 3. 09:46224.
    Köszönöm szépen a választ. Én úgy indultam a terhességem elején, hogy nem fogom erőltetni a szülésznőválasztást (rongyrázásnak tartottam), de szinte minden kismama újságban olvasni, és egyre több embertől hallani, hogy hasznos dolog. Az igazat megvallva, beletették a bogarat a fülembe :), de most megnyugodtam, hogy nem leszek senki szemében kevesebb a szülés alatt, ha nem fogadott szülésznőhöz megyek. Viszont az nem hülyeség, hogy így kapcsolatot tarthat a terhesség alatt az ember valakivel, akit az apróbb bajaival, aggályaival is megkereshet (amivel már a dokit nem szeretné zavarni).
    Neked (nektek) volt - lesz - alkalmad körülnézni a szülészeten? Tudsz szülésfelkészítő tanfolyamról a kórház keretein belül? Nekem azért is jó lenne, mert a védőnőmet én szoktam felvilágosítani. Ez egyébként felháborító, hiszen kötelezővé teszik a védőnők által végzett terhesgondozást, de az egész nem áll másból, minthogy belekörmölik a kiskönyvbe a vizsgálati eredményeket és vérnyomást, testsúlyt mérnek. Ja, és jól leszúrnak, ha nem úgy hízom, ahogyan a "nagykönyvben" le van írva. Hú, bocs, egy picit elkanyarodtam a témától.
    Még egyszer köszi a választ.
    Adri
    előzmény:
    pepszon (223)
     
  4. 2004. november 2. 17:50223.
    adri,
    én jan-ban fogok szülni, és a dokim (dr. szabó istván) nekem azt mondta, h ha megnyugtat, választhatok szülésznőt, de ő személy szerint nem "teszi kötelezővé", mert bárki is lesz az éppen ügyeletes, nem fogok rosszul járni, mert szakmailag mindegyik profi, és ő is szívesen dolgozik bármelyikkel, úgyhogy rajtam áll.
    tehát én nem fogok hajkurászni fix szülésznő után, punktum :))

    p.
    előzmény:
    gy.adri (221)
     
  5. 2004. november 2. 16:31222.
    A Valent állítólag a saját betegeivel nagyon korrekt. Nekem szimpi volt, amikor benn feküdtem.
    Szülésznők? Nekem csak a vezetővel, Dömötör Margittal volt dolgom, őt nagyon nem ajánlanám senkinek. VAGY, csak külön kívánságlistával felkészülve, ha a D. M. így is hajlandó lenne. . . Az árfolyam állítólag 10-20. . annyira azért nem jók. . .
    előzmény:
    gy.adri (221)
     
  6. 2004. november 2. 12:26221.
    Sziasztok!

    Én is a II-es Klinikán fogok szülni (legalábbis eddig úgy néz ki) jövő februárban. Nem igazán ismerem a helyet és a rendszert sem.
    A kórházat, az orvosomat egy ismerős ajánlotta. Ő elégedett volt a kórházzal és az orvossal is, nekem viszont vannak fenntartásaim, bár eddig semmilyen rossz tapasztalatom nem volt, sőt (kopp-kopp).
    Az orvosom dr. Valent Sándor.
    Kérlek, írjátok meg, ha van valami tapasztalatotok vele kapcsolatban, vagy hallottatok valamit róla (akár pozitív, akár negatív).
    Van még egy kérdésem. Érdemes szülésznőt fogadni, vagy mindenki segítőkész és nincs rá szükség. Ha igen, akkor kit, és mi az árfolyam?
    Előre is köszönöm a segítségeteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_192144
    Torolt_felhasznalo_192144
    2004. november 1. 23:45220.
    Sziasztok!

    Én is a Tahynál szültem, 99-ben császárral és 2003-ban rendesen. Szerintem nagyon profi, tényleg nem egy bőbeszédű, de ha kérdezel, akkor válaszol. Ha elvállal, bármikor is szülsz ott lesz.
    Néha valóban úgy tűnik, hogy túl lazán veszi a dolgokat, pedig csak nem paráztatja a kismamákat feleslegesen. Ha lát valamit úgy is kivizsgálja rendesen. Soha nem mond olyant, amiben nem biztos - én nagyon haragudtam rá, mert az elsőnél mondta, hogy nem fog megfordulni, és én bíztam benne hogy megfodul a baba, de sajnos neki lett igaza. Aztán elmondta, hogy miért volt ebben biztos (kötött hasizom, stb)

    Szülésznőnek javaslom a Tóth Pannit. A másodikat vele szültem, ő is nagyon profi, és valami embertelen higgadtságot és nyugalmat sugároz a lénye, ami ugye abban a helyzetben nem árt.

    Sziasztok

    Bonbon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898081 (213)
     
  8. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2004. november 1. 21:36219.
    Én nála fogok szülni kb. egy hónap múlva, érdemlegeset csak akkor tudok majd mondani. ;)

    eddig nincs vele semmi gondom, talán kicsit túl lazán veszi a dolgokat, de miután velem nem sok teendője akadt (hála a Jóistennek!) tényleg nem tudok róla mit mondani. Nála fogsz szülni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898081 (213)
     
  9. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. november 1. 21:33218.
    Szia!
    Nekem a rémálmom, hogy a gyerekek egyszer kórházba kerülnek. Szörnyű lehetett.
    Én pl. Mericlinél szültem és tudta kezelni a videót. Mind a két gyerekemnél :-o
    Ez a Gadaira doktor nem egy olyan alacsony sötét tekintetű idősebb orvos? Vagyis olya középkorú inkább. Igy névről nem ismerem de a lirás alapján nekem is volt "szerencsém" hozzá a vajúdásom alatt. Hát borzasztó volt. Már az is, ahogy a méhszájat megnézte, de, amikor a hasamat, azt hittem kiugrik a gyerek belőlem. Komolyan arrébbtaszalytotta bennem szegénykét.
    előzmény:
    Eszteranna (216)
     
  10. 2004. november 1. 20:09217.
    Hú, látom neked is van bőven tapasztalatod! Mikor feküdtél benn?
    előzmény:
    Eszteranna (216)
     
  11. 2004. október 31. 21:42216.
    Sziasztok!
    Hát ójra itt vagyok. Sikeresen átestek a csemeték eddigi legkomolyabb betegségén. Csúnya hányásos-hasmenéses vírust kaptak, kórház lett belőle, rendesen fogytak, pedig még nem kéne fogyózniuk. . . . :) Szerencsére mostmár jól van mindenki.

    Dr. Gidaira visszatérve, amikor én bent feküdtem, bizony ő is ott volt, egyszer, mikor elutazott a dokim és volt egy kis problémám (a 10 hét bentfekvés alatt), az a szerencsétlenség ért, hogy ő vizsgált meg! Hát mit mondjak? Eléggé egy brutális állat, finoman fogalmazva. Ez nem vicc! Életemben olyan fájdalmasan és durván soha nem vizsgáltak meg!Ha ő lenne az utolsó nőgyógyász a földön , akkor inkább belepusztulnék a bajaimba, semhogy elmenjek hozzá egy vizsgálatra. De lehet, hogy akad olyan hölgy, vagy anyuka akinek szimpatikus volt! Nekem nem volt az! Sem a modora , sem a vizsgálati stílusa miatt és nagyon rosz emlékek maradtak. Még jó, hogy nem ő vezette a szülést. . . . . . .

    Uh-n készítenek képet, videót, bent lehet az apuka is. Az Újházi doki csak a saját betegeinek készít videót és képet. Mericli doki nem tudja használni a videót, Valent doki senkinek sem hajlandó videót csinálni, esetleg egy képet ki lehet sírni tőle, Gimes doki is csinál videót is, képet is. Fényképezőt nem vihetsz be! Az apuka bent lehet, kérdezhet is és ha a bentlévő orvos nem fáradt, nem hülye és eléggé kommunikatív állapotban van, akkor még részletes válaszokat is fog kapni.
    Egyelőre más nem jut eszembe. . . .

    Üdv: Eszteranna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 31. 19:43215.
    Én dr. Ács Nándorról (lehet, hogy nem is Nándor, de Ács. . . ) hallottam jókat e téren.
    előzmény:
    png (194)
     
  13. 2004. október 31. 19:41214.
    Annak, hogy a D. Margit vizsgálata fájdalmas, "csupán" annyi az oka, hogy állandóan kézzel tágítja a méhszájat, ha kell, ha nem.
    Szerintem borzasztó. Nekem pl. soha nem mondta meg, épp mit és miért csinál, még a burokrepesztésnél se. .
    A többi szülésznőről csak annyit, hogy amikor a folyosón vajúdtam, épp azt beszélgették hangosan, hogy ezek a mai nők milyen bénák, hogy nem tudnak szülni és csak nyávognak. . .
    Ezek az élmények nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy másodjára már nem itt szültem.
    előzmény:
    Dinus25 (200)
     
  14. 2004. október 31. 19:01213.
    Sziasztok!
    Szeretném megkérdezni, hogy ismeri-e valaki Dr Tahy Andrást, és esetleg szült-e nála vaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. október 31. 11:28212.
    Eszedbe ne jusson megkérdezni! Az ultrahangért nem kell fizetni! Én, sajnos elkövettem azt a hibát, hogy rákérdeztem a feneketlen zsebű orvosomnál, és volt képe 3000 Ft-ot kérni. Szóval nem kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812576 (210)
     
  16. Torolt_felhasznalo_812576
    Torolt_felhasznalo_812576
    2004. október 31. 08:49211.
    Köszike a gyors választ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (209)
     
  17. Torolt_felhasznalo_812576
    Torolt_felhasznalo_812576
    2004. október 31. 08:47210.
    Szia!

    Köszi szépena jókívánságokat. Még egy kérdésem lenne: Kell fizetni érte és ha igen mennyit?
    előzmény:
    Ágiboszi (208)
     
  18. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. október 30. 22:46209.
    Csatlakozom az előttem szólóhoz:-) Bemehet az apuka, nyomtatott képet is kapsz ( amin általában nem sokminden látszik ) és videókazettára is felveszik az egészet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812576 (207)
     
  19. 2004. október 30. 22:04208.
    Szia:)
    Tavaly szültem ott, és tapasztalataim szerint bemehetett az apuka.
    Sőt ha nem volt nagy tumultus és sikerült jó napot is kifogni, akkor még fel is vették az uht kazira. Képet meg kérni kell és ha jó a nyomtató akkor csinálnak:)

    Sok sikert a pocaklakóhoz:) Vigyázzatok magatokra:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812576 (207)
     
  20. Torolt_felhasznalo_812576
    Torolt_felhasznalo_812576
    2004. október 30. 21:25207.
    Sziasztok!

    Én a Ruscsák dokihoz járok és a II. számú klinikán fogok szülni Június elején.
    Ultrahanggal kapcsolatban kérnék segítséget. A klinikára járok Uh-ra, kérdésem az lenne hogy bejöhet-e velem az apuka az Uh-ra? Fényképet tudnak csinálni a babáról? vagy lehet fényképezni?

    Köszike előre is a segítségeket, mindenkinek örömteli babavárást kívánok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. október 27. 15:55206.
    Sziasztok! Bocs, hogy így ismeretlenül megszólítalak benneteket! Ismeri vki közületek dr. Gidait? Azt hiszem János a kereszneve, 30 éves. Többet nem tudok róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_316218
    Torolt_felhasznalo_316218
    2004. október 27. 15:52205.
    Szia, privi ment. S.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_602092 (204)
     
  23. Torolt_felhasznalo_602092
    Torolt_felhasznalo_602092
    2004. október 25. 14:19204.
    Szia SYRA03,

    Szeretném megkérdezni, hogy milyen tapasztalataid vannak dr. Radványi Krisztinával kapcsolatban?

    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316218 (192)
     
  24. 2004. október 22. 16:47203.
    A következő szülésnél én is el fogok gondolkodni, hogy fogadjak-e szülésznőt. Az a baj hogy a dokim ajánlotta a Margitkát, mert vele szokott együtt dolgozni! De ez még a jövő zenéje még egy-két évig ráérek ezen gondolkodni!
    Szerintem az összes doki nagyon jó a kórházba! Én bármelyikel találkoztam mindegyik szimpi volt! Volt olyan hogy a ctg-nél várakoztam, arra jött egy doki és köszönt mintha ismernénk egy mást!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432002 (202)
     
  25. Torolt_felhasznalo_432002
    Torolt_felhasznalo_432002
    2004. október 22. 16:27202.
    Nekem nem volt választott szülésznőm. Amikor eljött az idő pont Etelka volt ott. Velem nagyon kedves és segítőkész volt. Még a szoptatással kapcsolatban is tudott tanácsot adni, amit a csecsemősökről nem mondhatok el.
    előzmény:
    Dinus25 (200)
     

Címlap

top