Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felvágják a nyelvét

Torolt_felhasznalo_252313
Torolt_felhasznalo_252313
Létrehozva: 2007. augusztus 7. 21:43
Négy éves kislányomnak fel kell vágni a nyelvét,mert szemmel láthatólag nagyon rövid a nyelvféke.Az "r" hangot sem tudja kiejteni,pedig már 15 hónaposan elkezdett beszélni.

Tapasztalatokat várok,és esetleg tanácsokat.Előre is köszi!
  1. 2007. augusztus 8. 14:1131.

    Szia!

    Dorkának már 2* vágták a nyelvét  Most hét hónapos .Remélem már nem lesz gond a beszéddel vele Mondtam is a dokinak hogy ne vágja fel nagyon nehog visszabeszéljen   Egy kis nyisszantás az egész igaz jobb minnél hamarabb megcsinálni mert akkor a babó nem emlékszik rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. augusztus 8. 12:5730.
    Örülhetsz, szerencsés vagy!
    előzmény:
    kiskicsicsiga (28)
    2007-08-08  12:38
  3. 2007. augusztus 8. 12:5629.
    :-) örülök, hogy sikeres volt a "TESZT". ...vagyis bebizonyosodott, hogy nem olyan ügyes a nyelvecske... Ha ügyesen szopizott, akkor lehet, hogy még lehet rajta ügyesíteni...de megér egy csippentést...úgy gyorsabb és biztosabb a gyakorlás :-) LEHET, hogy anélkül is, de ha fél év múlva derül kis, hogy mégse, akkor feleslegesen telt a fél év...
    Hagyd a döntést egy gégészre, vagy sebészre, Ő BIZTSOAN látja, hogy szükség van-e rá! (ha látnám sem biztos, hogy felvállalnám a döntést!)

    Ha priviben küldsz egy e-mail címet, elküldöm, hogy mivel tudod addig is "ügyesíteni " a lusta nyelvecskét. :-)

    Kicsitnek nem volt olyan selyp...Talán inkább te nem voltál vele ennyire kritikus. .-) Ahogy nő, ahogy okosodik, minél nagyobb, annál szembetűnőbb a hibája, különösen, ha van a környezetedben tisztábban beszélő!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252313 (27)
    2007-08-08  12:34
  4. 2007. augusztus 8. 12:3828.
    hogy mik vannak!
    sose hittem volna hogy ilyen gyakori ez a kis dolog
    nekem semmi ilyenem nem volt soha,helyből nyalom a bajuszom,csak jöttem csodálkozni
    szivecske
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_252313
    Torolt_felhasznalo_252313
    2007. augusztus 8. 12:3427.
    Nos a nem létező bajuszát nem tudja szegénykém "lenyalni".Most kacagtam ki magam rajta ,mert olyan édesen próbálkozott.
    Mindig is egyértelmű volt hogy rövid a nyelvféke,de mivel gond nélkül cicizett 2 éves koráig,nem sürgette a dokinénink a "beavatkozást".
    Persze lehet hogy ettől továbbra sem fogja tudni kiejteni az r hangot.Mondjuk az az érdekes,hogy amikor elkezdett beszélni szerintünk nem volt ennyire selype(j?) .Ez mitől lehet?
    előzmény:
    ujzéva (24)
    2007-08-08  12:14

Címlap

top