Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004. április-májusi babák

Torolt_felhasznalo_830754
Torolt_felhasznalo_830754
Létrehozva: 2003. szeptember 10. 14:59
Sziasztok!

Remélem, nem róttok meg azért, hogy kb. a 628. topik indul a születés hónapja témában, de ilyen "kicsi" terhességekről a napokban nem olvastam. Mi tegnap voltunk ultrahangon, és 7 hetes a pici! Mi meg határtalanul boldogok vagyunk. Aki hasonló időszakban vár babát, jöjjön és osszuk meg a tapasztalatainkat! A más hasonló témáknál már olyan sok a hozzászólás és annyira össze vannak szokva az emberek, hogy nehéz volna oda bekapcsolódni.
  1. 2006. június 7. 15:1264776.
    A Balatonedericsi Afrika Múzeumra gondoltál? Tényleg azt el is felejtettem. És April, még BAdacsonyt sem írtam, bár ott már tuti voltatok.
    előzmény:
    naty77 (64772)
    2006-06-07  15:01
  2. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2006. június 7. 15:0664775.
    Ja, igen, eper: szerintem, ha Katrint kiütné, akkor már egy-két szem is meglátszana rajta. Szóval ha eszel, és nem látsz rajta pöttyöket, akkor szerintem nyugodtan edd. Teli van C-vitaminnal! Én is tömöm magamba, Zalánon eddig semmi jele, hogy allergiás lenne. Én anno Zitával is ettem, alig volt egy-két hetes .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. június 7. 15:0664774.
    Panaszkodj nyugodtan, az is nyugtat, plusz jól megvigasztalunk, nem úszod meg.  És szerintem külön jól jött, hogy veszekedhettél a kukásokkal, ha eredménye nem is volt. Akármilyen zsákban nem is szállítják el a szemetet? nem semmi.
    előzmény:
    naty77 (64772)
    2006-06-07  15:01
  4. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2006. június 7. 15:0164773.

    Katrin biztos, hogy nem éhezik! Ha átalszik 3,5 órát, az klassz, annak inkább örülj, mint aggódj!

    Én nem mondhatom, hogy Zita a tesó miatt nem alszik. Ő már jóval előtte elhagyta ezt a nappali alvást, én már nem is erőltetem, egyrészt időpocséklás, másrészt nem idegelem ezen magam. Ha Nadint még így sikerül elaltatnod, annak is örülni kell! Most sem alszik, pedig ma 6.40-kor ébredt, azóta fönt van. De bent van a szobájában, az ágyában, csak épp játszik. Babázik. Dumál a babájának, hogy aludjál, csukd le szemed, akkor sírjál, meg ilyenek. Minden olyasmit, amit én szoktam neki mondani .

    Én is sokkal többet foglalkozok érdemben Zitával, mint Zalánnal. Csóri Zalit csak megszoptatom, megetetem, aztán büfi, magyarázok utána neki negyed órát, majd landol vagy a járókában, vagy a földön, vagy az ágyában, és azt figyeli, hogy miket csinálunk Zitával. Remélem hamar megnő és akkor majd csatlakozhat hozzánk. Zali nem méltatlankodik emiatt, de Zita annál inkább, ha érzi, hogy hanyagolom.

    Balatonügyben nem tudok semmit ajánlani, nem is tudom hány éve már, hogy arrafelé jártunk. Minden évben elhatározzuk, hogy lemegyünk, de valamiért mindig kihagyjuk. Én szeretném egyszer télen is megnézni, és amilyen enyhe telünk van jelenleg, lehet, hogy most meg is nézzük .

    előzmény:
    naty77 (64768)
    2006-06-07  14:31
  5. 2006. június 7. 15:0164772.

    köszi, ez most jólesett a lelkemnek.   maga a panaszkodás is segít kicsit túlélni.   

    közben már kiveszekedtem magam a kukásokkal, amiért nem jöttek vissza, persze nesze semmi fogd meg jól a válasz...  van egy teli kukánk, ami 1 hétig fog büdösödni és be kell szereznünk nem éppen olcsón a kukás cég zsákjait, hogy legyen mibe gyűjteni a többit..  

    előzmény:
    petty21 (64771)
    2006-06-07  14:57
  6. 2006. június 7. 14:5764771.
    Na én nagyon nem vagyok kompetens, de megpróbálok válaszolni. Szerintem nem éhes, ha 3,5 órát alszik, illetve tuti felébredne, ha éhes lenne. Ez bizonyítja a heti 300 g hízás is. NEM ÉHEZIK KATRIN. NYUGI!!!! Lehet, hogy két ciciből lakik jól, de jól lakik. Szóval elég a tejcsi. Tapasztalatom szerint a stressz többet árt a tejmennyiségnek, mint a nem pihenés, legalábbis nekem akkor lett egy kicsit több, mikor elkezdtem tápit is adni és lenyugodtam. Addig feküdhettem, ehettem, ihattam én akármennyit, nem lett több. Szóval nyugi. A számok azt bizonyítják.
    Ja az eperről nem tudok mit írni, én nagyon sok mindent emg tudok állni, hogy ne egyem, nekem nem lenne gond. De ha nem fáj a hasa tőle KAtrinnak, egyél egy pár szemet. Néha túllihegik ezt az allergia témát.
    Hát az altatásba is bele kell nyugodni, van olyan nap, hogy könnyebb, van, hogy nehezebb. Nagyon mást nem tudsz csinálni, csak türelmesnek lenni és sokat szeretgetni NAdint, és bízni, hogy egyszer jobb lesz. Nagyon fáradt lehetett, azért kezdett verekedni.
    előzmény:
    naty77 (64768)
    2006-06-07  14:31
  7. 2006. június 7. 14:3464770.
    és neked is köszi a biztatást, sajna Katrin elmúlt 6 hetes, félek 3 hónapos koráig számolhatok...  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506103 (64766)
    2006-06-07  13:53
  8. 2006. június 7. 14:3364769.
    Balaton körüli kirándulásra: az afrika park nagyon jó gyerekeknek és a nem jut eszembe hirtelen, jaj pedig voltunk ott tanulmányi kiránduláson és családilag is, igaz magyar fajta állatok vannak, tandolgokkal. na majd megírom. de ezek mind a túloldalon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506103 (64766)
    2006-06-07  13:53
  9. 2006. június 7. 14:3164768.

    Lányok, most jön kismilliű kérdés, márha eszembe jutnak, mert nem sok agysejtem működik.

    szoptatás alatt epret az allergizáló hatás miatt nem szabad enni, ugye? és ha ettem 1-2 szemet és nem lett gond Katrinnál, akkor ehetem?  imádom és van itthon egy nagy ládával anyósék kertjéből..

    ha Katrin alszik 3,5 órát akkor ugye nem éhes? tehát nem tud megszokásból aludni ennyit üres pocival, ahhoz még ő picike, ugye?

    most írtam be a babanaplóba a hízást és rájöttem, hogy hülye vagyok, mert azt hittem 2 hete volt 5 kg, de nem csak a múlt héten, vagyis 300g-t hízott, akkor talán nem éhezik, ugye?    akkor talán elég neki a tejcsi.

    bocs, hogy ennyit problémázok ezen...

    Nadint délben raktam le, én mellé, simogattam, duruzsoltam. semmi hatás, bár aránylag nyugiban volt. aztán 3/4 óra múlva elkezdett verekedni, nagyon durva volt. közben a szemét alig tudta nyitva tartani. tök elkeseredtem. nagy nehezen lenyugtattam, már majdnem elaludt, amikor Katrin ébredt. felcsillant a szeme mindjárt és ahogy felkeltem ő is.. 1 órám ment kárba...

    szerencsére Katrin már nem 3/4 órákat eszik, csak fél, és napközben a pocijával sincs gond, csak estefelé, meg éjjel, így kiraktam a terazsra és mentem vissza Nadinhoz. újabb fél óra után végre elaludt...

       

    egyszerűen nem értem szegénykémet! egész nap vele foglalkozok, rengeteget szeretgetem. Katrin csak annyit lát belőlem napközben, hogy cici, hátsimi és kész... mégis ennyire rossz a helyzet. de még csak haragudni sem tudok rá, hiszen nem akar ő rosszat. csak féltékeny...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. június 7. 14:2764767.

    Nem Fonyódon, de nem messze egy faluban.  Van állandó helyetek Fenyvesen? Mert úgy emlékszem tavaly is ott voltatok. Végül is július első két hetében lesztek ott, drukkolok, hogy jó idő legyen. Hát nem is tudom hova lehetne menni kirándulni. Nem tudom Keszthelyen voltatok-e már, vagy Tihanyban. Esetleg a Somogyvári bencés apátság romjaihoz, vagy Somogyvámosra a krisna völgybe. Nem olyan nagy távolság a Veszprémi állatkert, esetleg Tapolca, van ott egy tó, amiben 30 centis aranyhalak is vannak.  Na még gondolkodom, meg megkérdezem anyut, mit tud mondani egy óvodáskorúnak és egy 2 évesnek.  

    Bubekkó: még jó, hogy vagyunk, és a párod nem marad köszöntés nélkül. Bár tudom, hogy ti nem tartjátok az ünnepeket, de ha csak szóban köszöntöd is, biztos jól esik neki.  
    Jól bírja HAnga, mert bár Kristóf éjjel csak fél10-től fél6-6-ig alszik, de nyom délután 2 óra alvást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506103 (64766)
    2006-06-07  13:53
  11. Torolt_felhasznalo_506103
    Torolt_felhasznalo_506103
    2006. június 7. 13:5364766.
    Boldog Nevnapot kivanok en is!
    Petty köszi az infokat! Hat nagyon remelem hogy jo idö lesz ha megyünk,mert maskeppen biztos nagyon bosszanto lenne.
    Amugy neked anyukad Fonyodon lakik igaz?Mi megint fenyvesre megyünk es tudnal talan par helyet mondani ahova erdemes lenne elmenni?A gyerekek miatt! Sajnos csak most tudunk menni junius 30.-an indulunk este,es ott leszünk ket hetet.Elöször augusztusban akartunk de a ferjem akkor nem kap szabit.
    Kagica gyogyulast Alexnak!
    Naty neked meg kitartast,en ebben a korban szamoltam a napokat hogy mikor lesz mar harom honapos mert Jeremy ejjel nappal csak sirt.De hat hetes kora ota abbahagyta
    előzmény:
    petty21 (64764)
    2006-06-07  13:40
  12. Torolt_felhasznalo_269650
    Torolt_felhasznalo_269650
    2006. június 7. 13:4264765.

    Aja, boldog névnapot!

    Jó, hogy emlékeztettek, hogy ma van a hapsim nevenapja  . Majd kap egy koronát a trónusa mellé. Most stílszerű lenne, nem???  

    Kagica, inkább nem mondok semmit, mert én is inkább az anyósodék "laza" táborához tartozom... Mindenestre jobbulást Alexnak, biztos nem komoly. Főleg hogy nálatok már nyár van  

    Naty, remélem sikerül most du. pihizned valamennyit!!!!

    Nálunk Hanga úgy néz ki végképp letesz a du-i alvásról. Eddig azért párnaponta rá tudtuk venni. De már jóideje nem, és ő éjjel is csak 22-7-ig alszik, szóval nem 12 órákat mint Zitu. De nemtom hogy csinálja, mert nem nyűgös, nem fáradt. Borka meg már pár napja, csak egyet alszik nappal, egy elég hosszút, és éjjel is kicsit többet a szokottnál, szóval végeredményben elégedett vagyok. Na meg kipihent!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. június 7. 13:4064764.

    Aja: nagyon boldog névnapot kívánunk mi is!

    Anyaca: konkrétan a te párodat és Bubekkóét tudtam, hogy Robi, de amilyen lyukas az agyam, féltem, hogy kihagynék valakit, ha fel is sorolom.  

    Küldök én is egy kis jó időt, ma délelőtt alapjában véve sütött a nap, néha azért elbújt. persze most már látok szürke felhőket, mert délutánra el szokott romlani. Így egész délelőtt kint voltunk, volt is itt egy kis barát játszani. Már egészen jól megy a játék megosztás, és előfordul már együttjátszás is. Plusz egész sokat ültem, és beszélgettünk az anyukával, ami elég nagy szó.  

    Kagica. ne izgulj, biztos jól van Alex. Marha irigy vagyok a regeli lustiért és az extra jó időért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_774164
    Torolt_felhasznalo_774164
    2006. június 7. 13:3564763.

    Sziasztok!

    Naty, együttérzésem az éjszakáért . De rossz is fáradtnak, álmosnak lenni, és az időjárás sem segít, hogy frissebbnek érezd magad. Az építtetővel való egyeztetéshez drukkolok!

    Isten éltesse a Robikat, és Aját is! Az én naptáramban sem szerepel ez a név , pedig olyan szép!

    Kagica, jobbulást Alexnek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. június 7. 10:0264762.

    Jo reggelt!

    Ma vegre kilustalkodtam magam, nem regen masztam ki az agybol!  De amugy egesz ejjel borzolta az idegeimet egy lecsaphatatlan, utalatos szunyog!  

    Minden nevnaposnak sok boldogsagot! 

    Mi meg koszonjuk a jo kivansagokat, hivtam Anyosomekat de nem vettek fel, remelem, h ez azt jelenti, h Alex laztalan es elmentek setalni, vasarolni! Az a baj, h ok eleg masok ilyen teren, talan en vagyok tul aggodos, vagy az egeszsegugyis csaladi hatter teszi, nem tom, de en ilyenkor extran odafigyelek minden aprosagra (ne igyon hideget, jol oltozzon fel vagy inkabb ki se viszem ha hoemelkedeses stb) Anyoseknal ez kevesbe "divat", olyan lazan vesznek mindent! Na remelem nem sokara visszahivnak, este ugy hianyzott a kis rosszcsont!

    Naty, nem irigyellek, kitartas, eltessen, h ez is el fog mulni!!

    Hat akkor nem is orultok tan ha elmeselem, h tegnap egy szal poloban es nyari papucsban maszkaltam egesz nap es a fel oras teraszos kiules utan egeszen leegett az arcom!?   Latjatok, Parizsba kell jonni az igazi nyarert!! Na ez az ev legjobb vicce!! Kuldok innen egy kis napocskat, biztosan iden sem marad el az igazi magyarorszagi aszfaltolvasztos nyari kanikula!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. június 7. 09:2564761.
    Na igen az új nyári papucsom még fel sem tudtam venni. Meg különben is nonszensz, hogy a gyerek vastag pulcsiban, mellényben és sapkában parádézik júniusban. Igazán pofátlanság. Ja és a drága időjósok azt mondták, hogy hét közepétől jó idő, hétvégén már nyár. Megnéztem ez 22!! fokot jelent. És persze esik néha..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970026 (64760)
    2006-06-07  09:17
  17. Torolt_felhasznalo_970026
    Torolt_felhasznalo_970026
    2006. június 7. 09:1764760.
    Én is nagyon vágyom már igazi nyárra! Madárcsicsergéses, langyos, szandálos napsütésre!
    előzmény:
    Kispus (64759)
    2006-06-07  09:15
  18. 2006. június 7. 09:1564759.

    Aja boldog Névnapot! 

    Boldog Névnapot a Robiknak is!!

    Jók mindenki képei. Norka ügyesek vagytok!

    Jó lenne már, ha jönne a jó idő, nincs kedvem fagyoskodni a parkban...depi vagyok a szürkeségtől...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. június 7. 09:0364758.
    Ja, így könnyű!

    Én még nem láttam olyan naptárat amibe benne lettem volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970026 (64756)
    2006-06-07  08:56
  20. 2006. június 7. 08:5764757.

    boldog névnapot Aja!    benne vagy a naptárunkban.  

    és boldog névnapot a Robiknak.

    és igen elég fáradt vagyok és kelően dühös, már 2. napja elfelejtem kivenni a húst a mélyhűtőből, nem győzök mást kitalálni kajának.... és a kukások sem  vitték el a kukánk, utánuk mentem kocsival, remélem, visszajönnek...
    és kiderült újabb hiba a házról, a tetőnm sok hibás cserép van, gy nekem kell msot az építőt hívni, na elég dühös vagyok, hogy kiverjem belőle a dolgot.  

    előzmény:
    aja3 (64755)
    2006-06-07  08:52
  21. Torolt_felhasznalo_970026
    Torolt_felhasznalo_970026
    2006. június 7. 08:5664756.
    Tavaly megjegyeztem, hogy a férjemével egy napon van a te névnapod is! 
    előzmény:
    aja3 (64755)
    2006-06-07  08:52
  22. 2006. június 7. 08:5264755.
    Szia!

    Köszönöm szépen!

    Honnan tudtad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970026 (64753)
    2006-06-07  08:46
  23. Torolt_felhasznalo_970026
    Torolt_felhasznalo_970026
    2006. június 7. 08:5064754.
    Bubekkó, nagyon jók a képek! Azon a bizonyos képen én is téged látlak Hangában, de szerintem is Hanga inkább a párod, Borka pedig rád hasonlít. De lehet, hogy rosszul látom! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269650 (64747)
    2006-06-06  16:50
  24. Torolt_felhasznalo_970026
    Torolt_felhasznalo_970026
    2006. június 7. 08:4664753.

    Sziasztok!

    Petty, átadom a jókivánságodat a férjemnek! 

    Én pedig boldog névnapot kívánok Bubekkó párjának!

     Aja, Neked is boldog névnapot kívánok!  

    Naty, nagyon sajnálom az éjszakát, biztos iszonyú fáradt lehetsz! 

    Kagica, jobbulást kívánok Alexnek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. június 7. 08:2364752.

    Sziasztok!

    Boldog névnapot Robi nevű apukáknak!

    Bubekkó: nagyon jó ez a kinti pihizős kép. Mikor is lesznek újra cicák?

    Naty: És végül nem kérted meg? Kitartást tudok csak kívánni, lesz ez még így se. Aranyos a kép, nem is nagy az a rakás.  

    Kagica: jobbulást Alexnek. Küldünk neki gyógypuszikat. Gondolom, hogy nem jó érzés most anyósra hagyni Alexet, de most szükséges. Azért csak lassacskán azzal a takarítással.

    April: hogy nálunk mikor fog javulni az idő, még az okosok sem tudják. Nemrégen egy hétig azt fújta a média, hogy csak július végén lesz 1-2 hét igazi nyár, ma már azt mondta a rádió, hogy lehet, hogy július közepétől egész augusztusban jó idő lesz, kevés esővel. De azért lehet, hogy nektek is szerencsétek lesz június végén. Bár én csendesen legközelebbre inkább júliusi nyaralást ajánlanék, akkor nagyobb eséllyel lehet fürdeni is.
    Könyvekben bubekkó tud jókat, nálunk bejönnek a Boribon könyvek, grimm mesék és az olyan könyvek, amiben ki lehet húzni, fel lehet emelni a papírt és van alatta is kép. Na lehet, hogy ez nem túl érthető. Zenében Halász Jutka, Kolompos együttes a kedvencünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top