Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Forgács Intézet

Torolt_felhasznalo_386118
Torolt_felhasznalo_386118
Létrehozva: 2003. szeptember 11. 20:39
Mit tudtok róla? Milyen tapasztalatotok van?
  1. Tkk
    Tkk
    2016. január 2. 15:3022326.

    Szia! Nem tudok privát üzenetet írni (biztos én vagyok a bena...) de szivesen csatlakoznék a csoportba!


    BUEK mindenkinek!

    előzmény:
    zoldemberke (22324)
    2016-01-01  11:52
  2. 2016. január 1. 21:0222325.

    Boldog uj evet mindekinek es babakban gazdag eszsegben uj esztendot!!!!


    mi a neve annak a zart csoportnak???? meg irnad? koszonom

    előzmény:
    zoldemberke (22324)
    2016-01-01  11:52
  3. 2016. január 1. 11:5222324.

    Sziasztok! 


    Boldog új esztendőt kívánok mindenkinek! A babásoknak boldog babavárást, a próbálkozóknak pedig gyermekáldást az új évre!


    Régebben nagyon sok időt töltöttem itt köztetek. Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy minél több Forgácsost összefogjak, segítsük egymást, sírjunk és nevessünk együtt, alakítsunk barátságokat, egy összefogó közösséget, hiszen mind egy cipőben járunk. Most újra visszatértem, hogy meghívjalak mindegyikőtöket szeretettel egy frissen alakult Forgácsos facebook csoportba. A csoport teljesen titkos, csak magunk vagyunk, egymás között. Senki más nem láthat, nem olvashat minket. A tagfelvétel is kizárólag ajánlás útján admin jóváhagyás után, vagy közvetlen admin részről történik. Tagjaink szépen gyarapodnak, várunk mind kis és nagy gyermekes, éppen babát váró, sok beavatkozáson túl esett, vagy épp az első előtt álló sorstársat. 


    Aki kedvet érez csatlakozni közénk, hogy egy új évben új erőt merítve támogassuk egymást, kérem, jelezze felém privátban. Ott természetesen senki nem fogja tudni még az itteni nickneveket sem. 


    Várunk Titeket is!


     


     

  4. 2015. december 30. 11:2022323.

    Kellemes ünnepeket mindenkinek. 


    Szia Almond:) Meselj jol vagy? 23 an teszteltel? 


     

    előzmény:
    almond (22322)
    2015-12-18  15:10
  5. 2015. december 18. 15:1022322.

    Nahát, karácsony  alkalmából kettesével potyognak a babák? 


    Úgy örülök, hogy újra írtatok, az utóbbi időben kicsit kihalt a fórum, de nagyon így az ünnepek előtt ilyen pozitív híreket olvasni!  Gratulálok a két picurkához!! 


    Nektek is nagyon boldog karácsonyt! 


    Almond

    előzmény:
    Tkk (22319)
    2015-12-18  13:32
  6. 2015. december 18. 15:0522321.

    Szia Viktória! 


    Ez csodálatos hír!! Nagyon gratulálok nektek!!  Ennyi küzdés után már igazán megérdemeltétek!! 


    Ezek szerint két baba van? Húúú    Szuper érzés lehet!


    Én is nagyon boldog karácsonyt kívánok nektek, bár így gondolom már megvan! 


    Írj majd még azért, hogy mi van veletek, hogy vagytok!


    Almond

    előzmény:
    VViktória (22317)
    2015-12-18  09:27
  7. 2015. december 18. 14:1222320.

    Viktória és Tkk és többiek!


    Pont ti ne bujjatok el és ne féljetek végre megirni a jó híreket. Sokkal rosszabb olvasni a sok sikertelenséget mint amikor végre valamelyikonk megirja h sikerült. :) 


    És utána vágyakozva olvasni h érzitek magatokat mit csináltatok hogy és miért sikerült. 


    Írjatok sokat. Azt hiszem mindannyionk nevében írhatom. Hiszen mindannyian erre vágyunk és minannyionkat vár egy vagy több kisbaba. 


    Mondom én aki szintén eltűnt. :) bár én ilyen jó hírekkel nem tudok szolgálni. Én most a sorozatos harmadik biokémiai terhességem után elmentem egyéni csaladallitasos terápiakra ami nekem nagyon pozitív és hasznos. Lelkileg. Kicsit megnyugodtam. Vagy lenyugodtam. 


    Testileg pedig most kapni fogok clexanet és szteroidot. Azt mondták ez segíteni fog.ez az utolsó embriópárom. Remélem ők velünk maradnak. Ez lesz januárban. Már nagyon várjuk. 


    Közben meg a napokban vettünk egy Sziámi kismacskat. Volt régen csak őt elajandekoztuk költözéskor  (azóta is jó dolga van :) ) remélem nem tud gátolni semmit a teherbeesesben. Ez az egy amitől félek és ami miatt annyira nem akartam. De a férjemmel nagyon szeretik egymást. Lassan féltékeny leszek :) 

    előzmény:
    Tkk (22319)
    2015-12-18  13:32
  8. Tkk
    Tkk
    2015. december 18. 13:3222319.

    Ooooo de nagyon jó ezt olvasni Viki! Nagyon orulok Nektek! Csodálatos karácsonyi ajándék!


    Én is háttérbe vonultam, hogy direktbe ne fajditsam a szíveket, de azt hiszem a mi peldank motiváló hatással bírnak.


    És csak, hogy a számokat említsem, 3 petesejtből (összesen) 2 tökéletes baba szive ver a pocakomban.


    Ugyhogy ne törődjetek azzal hogy mennyi érik meg! Csak bizzatok!


    Kellemes, nyugodt ünnepeket kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    VViktória (22317)
    2015-12-18  09:27
  9. 2015. december 18. 10:0622318.

    Szia Viki!


    Na végre valami jó hír!


    Szívből gratulálok, minden jót nektek.


    Akkor vigyázz magatokra nagyon!!!


    Velünk minden rendben van, most már kezd odabenn a hely kisebb lenni, nagyon intenzíven érzem őket, egész nap mocorognak. De  nagyon jó érzés.


    Kellemes Ünnepeket Kívánok Nektek, és minden fórumozónak!


    Üdv Momo


     

    előzmény:
    VViktória (22317)
    2015-12-18  09:27
  10. 2015. december 18. 09:2722317.

    Sziasztok!


     


    Manócska, szívből sajnálom, hogy most nem sikerült a baba projekt, de örömmel olvasom, hogy nem adod fel, mert hidd el, ez a kulcsa mindennek! Továbbra is szurkolok Neked és persze Mindenkinek, aki babát szeretne!


     


    Szeretnék megosztani veletek egy örömhírt! 8 nekifutás után - 3 inszemináció, 5 IVF - a jó Istennek hála pozitívat teszteltünk és már túl vagyunk az első ultrahangon is. Két kicsi szívcső pulzálást láthattunk a monitoron.


    Azért is szerettem volna veletek ezt a jó hírt megosztani, hogy erőt öntsek belétek!!! Tudom, mit jelent sorra negatívat tesztelni és minden pofon után erőt gyűjteni az újrakezdéshez, de aki kitart, annak biztos összejön a várva várt baba. Itt a Forgács intézetben igazán jó szakemberek dolgoznak, jó kezekben vagytok! Azért még olvasni fogom a fórumot, remélem nemsokára telis-tele lesz jó hírekkel!


    Mindenkinek áldott karácsonyi ü nnepeket kívánok!


    előzmény:
    *Manócska* (22315)
    2015-12-15  21:40
  11. 2015. december 16. 10:1322316.

    Szia Manócska!


    Köszi, de én igazán nem reménykedem, ilyen eredményekkel...


    Durva, hogy 13 hónap a várólista!! Mindenhol ennyi? Ezt már akartam is kérdezni, hogy ez valami központi dolog? Szóval bármelyik intézetbe mennék, ugyanennyi lenne?


    Jól teszed, hogy megpróbálsz kikapcsolódni, bár tudom, hogy nagyon nehezen megy... 


    Almond

    előzmény:
    *Manócska* (22315)
    2015-12-15  21:40
  12. 2015. december 15. 21:4022315.

    Sziasztok!


     


    Köszi, aranyosak vagytok :) Most már egy kicsit jobban vagyok. Az 5. lombikom volt, de ebből csak 2 volt OEP támogatott és 3 fagyi beültetés volt amit fizettünk.


    Az a baj, hogy nem reagáltam túl jól a kezelésre és nem lett fagyi baby, így a várólista 13 hónap azaz 2017.januárban lehet a következő OEP lombik :(


    Ha kifizetjük a teljes árát, akkor áprilisban belevághatunk...még megbeszéljük a férjemmel, hogyan tovább, de most egy kicsit megpróbálok kikapcsolni és a karácsonyra koncentrálni. 


    Januárban megyek egy fotós suliba és február elején elmegyünk egy kicsit wellneselni, már alig várom. Igyekszem kikapcsolódni és tényleg nem az eseményeken agyalni, bár tudjátok milyen az ilyenkor.


    Ma telefonáltam az Intézetbe és a Tanár úr azt mondta, hogy 8-ból 3-nak nem sikerült :( Én voltam a 3.


     


    Almond  szorítok a 23-ára :))))))

    előzmény:
    almond (22309)
    2015-12-14  10:46
  13. 2015. december 15. 09:3522314.

    Á mindegy, nem akarom zaklatni őket, úgyis tudom mi van: ha negatív, hagyjam abba az utrót, ha pozitív, használjam tovább.


    Max ha nem veszik már fel, akkor majd telefonálok január elején, hogy mi legyen.


    Mennyi fagyibabát kapsz vissza?  És hány napos?  


    Almond

    előzmény:
    Lizi80 (22313)
    2015-12-14  22:42
  14. 2015. december 14. 22:4222313.

    Szerintem kérdezz ra... Lehet, hogy vannak megis... Az aszisztensek is segitokeszek. Nem nem kell mennem addig... Tudom mi a feladat követem a listamat;-)

    előzmény:
    almond (22312)
    2015-12-14  16:01
  15. 2015. december 14. 16:0122312.

    Ezek szerint jól sikerült a mai ultrahang! Örülök Neked!!  Kell még menned addig?


    21-én délben zárnak? Akkor 22-én és 23-án már nem is lesznek nyitva? Nekem 23-án reggel kell elvileg tesztelnem és utána telefonálnom... 


    Almond

    előzmény:
    Lizi80 (22311)
    2015-12-14  15:44
  16. 2015. december 14. 15:4422311.

    Szia....sztok;-))))))))


    Ciklus nap 11 es 8,5 es a nyálkahártya ;) 21 e a kitűzött időpont. Igen, fagyi baba. Remelem velünk marad majd. Tudomásom szerint ezen a napon délben zár az intezet idén. Szorítsatok.... Izgulok.....de fura nagyon, nem ugy mint februarban, amikor elosszor próbáltuk. 

    előzmény:
    almond (22310)
    2015-12-14  10:57
  17. 2015. december 14. 10:5722310.

    Szia Lizi!


    Hányadik napi ultrahangnál tartasz? Ez most fagyasztott beültetés lesz?


    Almond

    előzmény:
    Lizi80 (22308)
    2015-12-13  21:03
  18. 2015. december 14. 10:4622309.

    Szia Manócska!


    Jajj, nagyon sajnálom!!  Ez az 5 támogatott volt? És most hogyan tovább?


    Sajnos egyelőre én se indítok baby-bummot, az biztos, ugyan múlt héten megvolt a negyedik inszemünk, de semmi reményem nincs. Hiába volt 5 tüszőm, a férjem eredménye sajnos kritikán aluli lett.  Az első mintával meg se csinálták, mert nem volt egyetlen mozgó kiskatona sem, a másodikkal végül megcsinálták, de abban is csak 21% volt a mozgók aránya, ami a határértéktől messze elmarad. Értetlenül állunk a dolog előtt, hiszen eddig mindig tökéletes volt az eredménye, messze a határértékek felett, legalább ő rendben volt. Fogalmunk sincs, hogy mitől romolhatott így el pont most, semmit nem csináltunk másképp, mint eddig... Elvileg 23-án kell tesztelnem, aztán gondolom az ünnepek miatt egy ciklus biztosan kimarad, aztán nem tudom még, hogyan folytatjuk.


    Almond

    előzmény:
    *Manócska* (22307)
    2015-12-13  10:37
  19. 2015. december 13. 21:0322308.

    Sajnálom Manócska...... :((((( hogyan tovább? Mi a következő terv?


    Én holnap megyek uh ra, és kiderül, beleférek e még idén a beültetési menetrendbe... Már szedem a bogyókat, remélem 


    megfelelően épül a fészek a Picinek. Remelem összejön, es Szilveszterkor tesztelhetek........ Ne add fel, nem szabad.... 

    előzmény:
    *Manócska* (22307)
    2015-12-13  10:37
  20. 2015. december 13. 10:3722307.

    Sziasztok!


     


    Jó nagy itt a csend... Valaki legyen kedves elindítani a baby-bummot, mert nekem sajnos nem sikerült az 5. lombikom :(

    előzmény:
    *Manócska* (22303)
    2015-12-05  08:56
  21. 2015. december 8. 16:1822306.

    Sziasztok! Én folyamatosan olvaslak Titeket és biztatni szeretnélek, én úgy gondolom sokkal több a pozitív történet, mint ami ide bekerül:), nekem is sokat jelentettek a pozitív hozzászólások. Nekem már van egy 4 éves gyerekem, ő is "Forgács-baba", a második próbálkozásra sikerült és szinte problémamentes terhesség után időben megszületett. Azóta volt 2 fagyasztott és 2 teljes program, az utolsó teljes program sikerrel végződött, 2 babóca is megtapadt, de végül csak 1 maradt. Most vagyok 9 hetes boldog kismama, tudom, hogy hosszú út áll előttem, de bízom benne minden rendben lesz! Összegezve: összesen 6 beültetés volt, ebből kettő sikereres. Nem tudom mi a siker titka, de egy biztos: nem szabad feladni a sikertelenségek után sem! Én most alig pihentem, naponta ellátom a gyerekem, oviba viszem-hozom kocsival (kb 5 km), itthonról dolgozom, amennyit bírok. Mindenkinek pozitív tesztet és boldog baba-várást kívánok, hiszen azok után amiken keresztülmegyünk egy lombik alatt mindenki megérdemli a boldogságot!!!

  22. 2015. december 7. 14:5722305.

    Szia Kara!


    Milyen ÁNTSZ mizéria van? Én nem hallottam semmit (szokás szerint, én mindig mindenről lemaradok )... 


    Ezek szerint jó volt a családállítás, tetszett? Hasznos?


    Azt hiszem értem, amit írsz, nekem is nagyon ingadozik a hangulatom sokszor, persze általában a férjemen töltöm ki...


    Képzeljétek, ma voltam reggel ultrahangon és összesen 5 tüszőm érett meg!  Most a Closti mellett Fostimont is használtam másnaponta, mondta is a doki, hogy kicsit túllőttek a célon... Úgyhogy alá kellett írnom, hogy vállalom a többes terhesség kockázatát, csak így csinálják meg szerdán az inszemet. Persze aláírtam, kétlem, hogy azok után, hogy annyi év alatt még csak egy pozitív tesztem se volt, holott mindig is volt peteérésem, most pont egyszerre több baba foganna meg. Ha csak egy lenne az ötből, már akkor is nagyon örülnék. Azért így mégis izgibb, mint az eddigiek.  


    Almond


     

    előzmény:
    Kara* (22304)
    2015-12-05  10:43
  23. 2015. december 5. 10:4322304.

    Sziasztok. 


    Köszönöm a kedves szavakat. 


    Igen manocska vizsgálták. Én verzekeny vagyok genetikailag meg a gyakorlatban is. De ettől függetlenül is megnezettem mert azt mondta a dokim hogy nem kizart mert másik faktor felel mindkét dologért. De az rendben van. Nekem nem alvad a vérem. Csak nagyon soká és nagyon lassan. Ez a hematologusaim szerint segíti a beagyazodast. A terhesgondozas és szülés nehezebb lesz. Jobban kell figyelni rám. De mivel ismerjük készülünk rá így nem lesz gond. Csak tartsak ott. Meg mindannyionk tartsunk ott :) 


    Kedden megyek kaali konzultációra hogy a dokimmal is atragjuk. Egy fagyasztott ikerparom maradt. Úgyhogy lélekben muszáj készülnom a következő lombikra. Ráadásul minket érint ez az ÁNTSZ mizéria. :( akkora hülyeség. Én írásban is hozzajarulnek h minden kockázatot vállalok. Van akit érint ez? 


    Tegnap megvolt az első egyéni csaladallitasos pszichologusos terápiam is. Az idei év után szükségem van erre. Vagy a páromnak mert nem volt semmi amit az elmúlt időszakban kapott tőlem es látott rajtam. És tudom h nyomasztja h nem tud segíteni. Engem is nyomaszt h magam számára is kiszámíthatatlan lettem. Egyik percről a másikra tud rámtörni... 


     

    előzmény:
    *Manócska* (22303)
    2015-12-05  08:56
  24. 2015. december 5. 08:5622303.

    Kara, nagyon sajnálom :(


    Vizsgálták már, hogy esetleg vannak-e véralvadási zavaraid ?


    Pl.: Leiden mutáció, Prothrombin gén mutáció stb..


    Ezek sajnos okozhatnak kora terhességnél vetélést.


     

    előzmény:
    Kara* (22300)
    2015-12-03  15:16
  25. 2015. december 3. 15:4722302.

    Óó Kara, nagyon sajnálom. 


    Családállításon még nem voltam, csak egy barátnőmről tudom, hogy járt ilyenen, ő nagyon jókat mondott róla, sokat segített neki! Én pszichológushoz járok hetente, nekem az is nagyon jót tesz.


    Almond

    előzmény:
    Kara* (22300)
    2015-12-03  15:16

Címlap

top