Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Forgács Intézet

Torolt_felhasznalo_386118
Torolt_felhasznalo_386118
Létrehozva: 2003. szeptember 11. 20:39
Mit tudtok róla? Milyen tapasztalatotok van?
  1. Tkk
    Tkk
    2016. február 20. 09:5722351.

    Sziasztok!


    Aktuális helyzetjelentés: megvan az integrált teszt eredménye és minden a legnagyobb rendben van. Most kezdtük a 17.hetet és úgy tűnik lányok érkeznek júliusban 😊


     


    Memmi!


    Az első szívhang után irány a saját doki!


    Hajrá lányok!

    előzmény:
    Memmi (22349)
    2016-02-12  16:28
  2. 2016. február 14. 16:1322350.

    Sziasztok.


    Új vagyok ezen a topikon. Most szeretnék menni a Forgácsba. Örülök hogy rátok találtam.


    Nagyon sok orvosnál jártam már. Még eddig semmi pozitív nem történt a ciklusommal kapcsolatban. Hormon hiányom van. Eddig nem tudtak gyógyszert, injekciót adni ami használt volna. 


    Babáról így nem is álmodhatok. Szerintetek jó választás lesz a Forgács intézet?


    Facebookon hol talállak benneteket?

    előzmény:
    zoldemberke (22324)
    2016-01-01  11:52
  3. 2016. február 12. 16:2822349.

    Sziasztok!


    Gratulálok momo79! Csodálatos érzés lehet, hogy 3 babóca bukfencezik odabent :)


    Tegnap nekem is pozitív lett a tesztem, rettenetesen boldogok vagyunk! Az intézetben azt mondták, ha vagyok elég türelmes, akkor 2 hét múlva menjek és akkor már jó eséllyel lesz szívhang is az ultrahangvizsgálaton.


    Azt szeretném megkérdezni a tapasztaltaktól, hogy itt a Forgácsban is a 12.hétig folyik a terhesgondozás, ellenőrzés? Vagy már most az első vizsgálat után "kiadják az utamat" és menjek saját nőgyógyászhoz? Erről még nem esett szó és itt sem olvastam róla.


    Tavaly májusban az első beültetésem is sikeresen indult, de festés miatt éppen bezárt az intézet és akkor csak telefonon kaptam utasításokat a továbbiakról, utána sima nőgyógyász kezeibe kerültem. Így nem tudom, hogy most mi várható. Nekem mindenképp megnyugtató lenne az ő kezük alatt végigvinni az első trimesztert. 


    Köszönöm előre is, ha valaki információval szolgál.


    Szép hétvégét mindenkinek!

  4. 2016. február 12. 15:2622348.

    Szia Viki!


    Hú de rég adtam magunkról helyzet jelentést!


    Nagyon örülök neki hogy minden rendben van veletek.


    Át tudom érezni a helyzeted a rosszulléttel kapcsolatban, volt benne részem egy pár hétig. Pontosan 6-7 hétig. De az maga a pokol volt. És most hogy vagy már?És esetleg lehet sejteni a nemüket a babócáknak?


    Velünk minden rendben. A babák szépen növekednek, elég nagyok ahhoz képest hogy hárman vannak. Nagyon aktívak, állandóan mocorognak.


    Hétfőn lépek a 27. hétbe,  és ezzel együtt be is kell feküdnöm.


    Biztosabb az ha orvos közelben vagyunk. 


    Bármi van jelentkezem!


    Vigyázz magatokra, pihenj sokat.


    Üdv momó!


     


     

    előzmény:
    VViktória (22346)
    2016-02-02  14:24
  5. 2016. február 9. 18:4522347.

    Sziasztok Lányok,


    Elég rég jártam a fórumon, nem foglalkoztam a lombik gondolatával sem, a 2. sikertelen lombik után. Most viszont elhatároztuk, hogy még egyszer megpróbáljuk. Ez most long protokoll lenne. Akinek van tapasztalata, tudni írni róla, hogy mire érdemes figyelni stb.  Köszönöm J

  6. 2016. február 2. 14:2422346.

    Sziasztok!


    Egy kis helyzetjelentés rólunk. Tegnap voltunk 12. heti genetikai UH-n, és mindkét baba értéke megfelelő, de a biztonság kedvéért csináltattunk egy kombinált tesztet is, aminek az eredménye hetekbe telik. Az első trimeszter borzasztóan megviselt, már kétszer megjártuk a kórházat a kóros hányás miatt - alig marad meg bennem valami - . Remélem hamarosan túl lendülünk ezen, mert féltem a babócákat...


    Mindenkinek szívből drukkolok, hogy sikeres legyen a baba projektje!!! :-)


    Üdv: V

  7. 2016. január 29. 09:1922345.

    Kedves Fórumozók,


    örülök, hogy van, akinek pozitív a tapasztalata az Intézettel, nekünk sajnos nem, 6 hónap alatt (az első konzultáció óta) még az inszeminációig sem jutottunk el, és még mindig kérnek vizsgálatokat, szakvéleményeket - pedig már korábbi, de nem túl régi (jellemzően 6 hónapon belüli) leletekkel érkeztünk.


    Nem írom le a teljes sztorit, csak a legbosszantóbb dolgokat:


    - elküldtek minket 1-2 speciális vérvételre (nem lényeges, hogy mi volt ez), rendben, biztosan indokolt volt, főleg az eredmények ismeretében, de az furcsa volt, hogy az eredmények az Intézethez érkeztek és a két konzultáció között nem adtak róla felvilágosítást, pedig kiderült, hogy külön kezelés kell rá, amire minimálisan 3 hónapot javasolnak; a hab a tortán az volt, hogy a Tanár Úr a konzultáció előtt bele sem nézett a leletekbe, azt sem tudta jó vagy rossz eredményeket kaptunk;


    - az elején nagyon kedvesek és készségesek voltak, de mióta kezd látszani, hogy nem vagyunk egyszerű esetek, a kedvesség és készségesség tovatűnt;


    - decemberben arról volt szó, hogy januárban inszemináció, majd ezt a fenti leletekre és másik szakvélemény hiányára hivatkozva eltolták februárra;


    - most érdeklődtünk, hogy akkor mehetünk-e februárban inszeminációra, Tanár úr kérdése az volt, mindenképpen ebben gondolkodunk-e, mert lombik jobb lenne (decemberben arról volt szó, két inszemináció után mehetünk lombikra, de csak azért, mert a feleségem már elmúlt 38, egyébként a termékenységi leletek alapján korábban a természetes fogantatás lehetőségét sem zárta ki), vagyis mintha nem emlékezne, kinek mit javasolt. A válasz: még egy leletre szüksége van, vagyis ebből a hónapból is kicsúszunk. No comment.


    Márciusra már van időpontunk egy másik meddőségi központba, hátha ott nagyobb szerencsénk lesz.


    Zsombor

  8. 2016. január 20. 14:4022344.

    Sziasztok Lányok!


     


    Január elején voltunk konzultáción Sipos doktor Úrnál.Ugye decemberben megcsinálta az Intézet a szokásos 3. és 21. napi vérvételeket, az új lombik idításához, úgy volt hogy februárban indulunk..


    A konzin azonban Sipos doktor további vizsgálatokat írt elő. Nem akar még egy kudarcos lombikot, ezért elküldött az Istenhegyi géndiagnosztikába cytogenetikai vizsgálatra, ill. a Podmaniczky utcába kellett mennem vérvételre. ahol sok-sok mindent néznek majd. ( trombophilia panel, NK- sejt vizsgálat, cölikália..) de sajnos a vállalási határidők 20 munkanap és 3 hét. Ezért a megbeszélt februári időpont biztos nem indul.


    Ma hívtam az Intézetet, Forgács doktor Úr nem igazán örült a hírnek, hogy februárról tolódik márciusra. De nem tudok mit csinálni Én sem örülök, ha így lesz, de ahogy számoltam nem fog tuti a köv. ciklus 3-4. napjáig megérkezni az eredmény amilyen szerencsém van. 


    De remélem nem lesz semmi gubanc és nem kell kezelés, vagy legalábbis hosszú nem az induláshoz.

  9. Tkk
    Tkk
    2016. január 20. 08:0122343.

    Sziasztok!


    Helyzetjelentés 😊 Tegnap voltunk a 12hetes uh-on és mindent rendben találtak a két kis krampuszon 😊


     


    Nemük még nem egyértelmű, de egy lány úgy tűnik lesz 😊 A másik pörög forog bohóckodik, ugyhogy neki természetesen a lába között a köldökzsinór látszott 😁


     


    Az integrált teszt második fele egy hónap múlva esedékes. Akkor is jelentkezem 😊


     


    Hajrá 2016! Hajrá lányok!

    előzmény:
    Biuska1989 (22342)
    2016-01-13  15:17
  10. 2016. január 13. 15:1722342.

    Sziasztok!


     


    Új vagyok  a csoportban, még konzultáció előtt vagyunk.


    Elég keserves másfél éven vagyunk túl, endometriózissal műtöttek kétszer, két hónapja dignosztizáltak IR-t, PM alulműködést. Egy év alatt 12 kilót sikerült magamra rántanom, amitől most próbálok szabadulni.  A Honvéd meddőségi szakrendelésére jártunk,ahol elég sok vizsgálatot megcsináltak. MTHFR heterozigóta génmutáció, valamint PCT teszt pozitivitást állapítottak meg. Tudnátok abban segíteni, hogy milyen kötelező vizsgálatokat kérnek a Forgácsban?  Szeretnék minél több kész lelettel érkezni, de intézményenként vannak eltérések.  A leglévő leleteket meddig fogadják el pl: szerológia, HIV, Hepatitis, bakterológiai tenyésztés stb?  Milyen cukor és inzulin értékkel csinálnak lombikot?


    PCT teszt miatt érdemes lenne immunológust felkeresnem?


    Köszi a válaszokat! :)

  11. 2016. január 10. 12:2522341.

    Kedves Manócska!


    Köszönöm, sokat segítettél! Megnyugodtam. Így már nem tartok attól, hogy hazaküldenek.  Remélem rutint nem szerzek ebben, jelenleg csak 1 ilyen lehetőségem maradt, sikerülnie kell..


    További szép napot!

    előzmény:
    *Manócska* (22339)
    2016-01-09  09:31
  12. 2016. január 9. 09:3222340.

    Tirza, Lizi sajnálom, kitartás és hajrá 2016 :)

    előzmény:
    Tirza (22337)
    2016-01-08  22:29
  13. 2016. január 9. 09:3122339.

    Sziasztok!


    Mindenkinek boldog, sikeres babásodó új évet kívánok :)


    Szia Memmi!


    Nekem több fagyi baby-s beültim is volt. Ha nincs szükség előzetes hormonkezelésre és teljesen spontán ciklusban csinálják, akkor nekem sose kellett konzi. Amikor gondoltam a ciklus 12. napján mentem. megcsinálták az UH-t volt domináns tüsző, kaptam az nap estére egy tüszőrepesztő szurit és ott megbeszéltük, hogy 5 nap múlva mikor kell mennem  beültetésre.


    De már hallottam olyat is akinek "spontán ciklusba" csinálják, de előtte kap kevés hormontámogatást, nem olyan sokat mi egy rendes lombiknál.


    Remélem tudtam segíteni.


     


     


     

    előzmény:
    Memmi (22338)
    2016-01-09  04:25
  14. 2016. január 9. 04:2522338.

    Sziasztok!


    Nagy gondban vagyok. Röviden leírom a történetem. Tavaly májusban sikerült az első lombikunk, de sajnos a 11.héten elvesztettem. Szeptemberben volt egy hosszas telefonbeszélgetésem a Tanár úrral. Akkor abban maradtunk, ha összeszedtem magam akkor a maradék 1 db 6naposan fagyasztott embriónkat visszakapom spontán ciklusban hormonok nélkül.


    December elején telefonáltam, hogy megtudjam mi ilyenkor a menet? Kell-e konzultáció, stb? Egy új orvost kapcsoltak nekem, a nevét sem sikerült megjegyeznem, ő akkor azt mondta, hogy ha ilyen konkrét infóim vannak, akkor nem szükséges a konzi, csak január elején keressem a tanár urat egy telefonos egyeztetés miatt. 4.-én hívtam is őket, Ibolyáig jutottam, mert a Tanár úr csak 11.-től lesz. Megkérdezte miben segíthet, elmondtam neki. Mire tájékoztatott, hogy hát ez konzival szokott náluk működni, de nem akarja felülbírálni egy doki döntéseit, úgyhogy várnak szeretettel a 3.napon.


    De azóta csak kattogok, mert így belegondolva nincs kezelőlapom sem amit előre írni szoktak és amin fel van vázolva minden infó.


    Szerintetek ha így odamegyek jövőhéten nem fognak hazaküldeni mégis? Mit csináljak? Már úgy beleéltem magam, alig vártam, hogy végre január legyen..

  15. 2016. január 8. 22:2922337.

    Igen, akkor voltam én is. 


    Össze kell szedni magunkat, bár én sem tudok most a továbbiakon gondolkodni. Ha elég erős leszek (nem tudom mikor...) felhívom az intézetet, de nálam meg a biológiai óra ketyeg... szóval nem tudok a kérdésedre jelenleg választ adni. 


    Kitartás! Mindig van remény. Most az az időszak van, amikor sajnáljuk magunkat, de ettől csak erősebbek leszünk - legalábbis én ebben bízom. 

    előzmény:
    Lizi80 (22335)
    2016-01-07  16:01
  16. 2016. január 7. 17:4822336.

    Sziasztok! 


    Én is írok mert én is önsajnáló uzemmodban vagyok. 


    Nekem elméletileg most lesz az utolsó fagyis et -m. Aztán elfogyott. 


    Nálam annyi változás lesz h eddig csak prog pótlást kaptam transzfernel most viszont kapni fogok szteroidot (prednisolont) mert eddig mindig az elején megállt a terhesség. Illetve vérzékeny vagyok és ehhez fogok plusz készítményt kapni h ez is jó szinten legyen. De ez egyedi dolog. 


    Tudom h forgacsban kaptok szteroidot mikor ti szeditek ugyanúgy mentek dolgozni és emberek közé? Mert ugye ezt azért adják h kikapcsoljak vagy gyengitsek az immunrendszert h hagyja a babát békén :) és most a köhögős stb időszakban ez vajon mennyire jó ötlet. 


    Én hnap megyek ciklusnezo uh ra. Biztos mond az orvos is véleményt de érdekel a tapasztalotok. 


    A többieknek fel a fejjel mondom én aki...

  17. 2016. január 7. 16:0122335.

    Szia. Te is 21 en voltál, mint én beultetesen? 


    Mostmar egészen jol vagyok, de nehezen tekintek elolre. Kicsit sajnálom magam, de a legrosszabb, hogy az en lehetőségeim sajnos nagyon korlátozottak egy következő alkalomra.... Voltál azóta konzultáción? Mi a következő lépés számodra....  

    előzmény:
    Tirza (22334)
    2016-01-05  20:09
  18. 2016. január 5. 20:0922334.

    Sziasztok!


    Új vagyok itt. Én is a Forgács Intézetbe járok.


    Liz, sajnálom. Hogy viseled? Legközelebb tuti siker lesz. 


    Nekem is decemberben volt beültetés. Szintén negatív. Sipos doktor azt kérte, holnap teszteljek újra, csupán annyi a magyarázat, hogy a 16. napig mennek biztosra. Ezt nem értettem, mert a múltkor elég volt a 14 nap is. 


    Az utrot már annyira szeretném abbahagyni, mert érzem, hogy nagyon megakarna jönni, de nem tud a gyógyszer miatt. 


    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Lizi80 (22333)
    2016-01-05  17:29
  19. 2016. január 5. 17:2922333.

    Sziasztok. 


    Almond sajnálom a negatív tesztet. Nekem is negatív lett . 


    Sok sikert kívánok neked  .

    előzmény:
    almond (22331)
    2016-01-04  14:27
  20. 2016. január 4. 14:2922332.

    Szia! Én tudtam privit írni... remélem meg is kaptad! 


    Almond

    előzmény:
    zoldemberke (22324)
    2016-01-01  11:52
  21. 2016. január 4. 14:2722331.

    Szia Lizi! 


    Igen, teszteltem, negatív lett, mint mindig. Aztán voltam egy új dokinál konzultáción és 8-án, szóval ezen a héten pénteken már meg is műt, laparoszkópos hasüreg- és méhtükrözésem lesz. Vicces így leírni, de már nagyon várom!  Főleg azt, hogy mit fognak találni - nagyon remélem, hogy találnak valamit és ki is tudják javítani egyből.


    üdv:


    Almond

    előzmény:
    Lizi80 (22323)
    2015-12-30  11:20
  22. 2016. január 4. 14:1322330.

    Viktória: gratulálok a babócához, igazán megérdemlitek ennyi szenvedés után


    Szofi: neked is hatalmas gratula a pici fiadhoz!


    Nekem november 11-én született meg a pici fiam, aki mára már nem is olyan pici :) Ő harmadik  Tervezzük majd a kis tesót, vagyis apa tervezi én pedig csak néha -néha gondolok rá, de nemsokára muszáj lesz visszamenni a fagyi bébinkért.


    Én is szeretnék belépni a fb csoportba, tudnátok segíteni?


    Köszönöm szépen!

  23. Tkk
    Tkk
    2016. január 3. 17:2422329.

    Szuper 🙌! Gratulálok Szofi! Sok örömöt Nektek!

    előzmény:
    Szofi81 (22328)
    2016-01-03  15:56
  24. 2016. január 3. 15:5622328.

    Sziasztok!


     


    Engem is érdekelne a facebook csoport!


    Nem mellesleg örömmel jelentem, hogy a vártnál kicsit hamarabb, 2015 12.15-én egy újabb Forgács baba született Juhász Benjámin személyében!


     

  25. 2016. január 2. 17:3722327.

    Szia  valami nem stimmel, mert nekem sem engedi számodra a privát üzenetet, viszont engem is érdekelne a csoport a Fb on kérlek, ha olvasod irj számomra privatot, hogy ratalalhassak a csoportra. Köszönöm.

    előzmény:
    zoldemberke (22324)
    2016-01-01  11:52

Címlap

top