Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Illeték részletfizetés

vackor1
Létrehozva: 2007. szeptember 12. 13:13

Sziasztok!

Idén megvásároltuk (főleg hitlre) első lakásunkat. És ugye van a vagyonszerzési illeték, amit részletben szeretnék kifizetni. Van valakinek tapasztalata, hogy ez hogy történik? Hány részletben mennyi idő alatt, ki kérheti stb!

Köszönöm a segítséget mindenkinek

  1. 2011. Április 27. 22:4763.

    Köszömöm szépen a segítséget, de mér 1 éve fizetjük a részletet, végülis silerült elintézni. :)

     

     

    előzmény:
    MrHunor (62)
    2011-04-27  22:07
  2. 2011. Április 27. 22:0762.

    Bárki kérhet az APEH-tól fizetési kedvezményt, ha az adózó bizonyítja, hogy körülményei a méltányosság feltételeinek megfelelnek – olvasható az APEH honlapján megjelent közleményben. 

     

    Kérelmek-beadványok

     

    Akár elismerik akár nem, a levelünket olvasó személy leterheltsége miatt sajnos nem minden esetben tudja végig olvasni levelünk. A hosszan taglaló, családi történeteknek helye nincs.Az a személy, akihez sorainkat intézzük, munkájából adódóan, nap mint nap levelek tömegét olvassa,és mindenkitől szívhez szóló levelet kap, mégsem kedvezhet mindenkinek.

    Az ő munkája, hogy tárgyilagos és független legyen.

    Így, mikor hozzákezdünk levelünk megírásához, mi is legyünk mindig azok! 

    Nagyon fontos az elsőként megírt levél, a többi már csak magyarázkodás. 

    Az első levélnél megdönthetetlenűl bizonyítani kell,csatolni minden ügyünket alátámasztó iratot. 

    Illetve, ezt megfelelően az ügyintézőfelé tálalni !

    Ezért nagyon fontos, hogy olyan írja a kérelmet, akinek ebben nagy jártassága van !

    Kísérletezéseknek nincs értelme ! 

    Mivel a ti  szociális helyzetetek megfelel annak, hogy kérjétek az illeték elengedését,csökkentését vagy részletfizetését. Ezért sajnos biztos, hogy a levél megfogalmazása nem  volt megfelelő.

     Az itt leírtakat természetesen nem bántásból, hanem segítő szándékkal írtam !

    Ezért ha nyíltságommal megbántani senkit nem kívánok.

    Ha kérelmet-beadványt szeretnétek megírni, nézzétek meg ezt az oldalt 

     http://www.kerelmek-beadvanyok.hu

    Nagyon hasznos tanácsokat találhattok!

    De ha nem szeretnétek kisérletezni, itt megfizethető áron segíteni fognak ! 

    előzmény:
    Lolalita (61)
    2011-04-25  12:02
  3. 2011. Április 25. 12:0261.

    Velünk nagyon rosszindulatú volt A hitaval.

    Pedig mi "csak" 50%hoz használtunk hitelt.

    Megírtuk a kérelmet, erre visszadobták, hogy nem vagyunk rá  jogosultak, mert a jövedelmünk ilyen meg olyan magas. (megkérdezük mégis mennyivel magasabb az átlagnál? válasz 10.000-rel... -.-" )

    Erre mi válaszoltunk, hogy olvassák végig a kérelmet, amiben kitérünk az egyik keresőnk halálára, az eltartott vegetáló nagypapára, a tanyában esett árvízkárokra(amit a haláleset miatt örököltünk, szóval nem egy nyaralóról van szó)...és ezeknek a finanszírozására, illetve az autó lízingjére(amiből akkor volt még 1 év).(A családban összesen 5en voltunk akkor, 2 kiskorúval.)

    Szóval már csak 1 keresőnk van (akkor én még nem dolgoztam az egytem mellett), a temetési és renoválási költségek minusza, a lízing és persze a nagypapa.

    Erre írtak vissza, hogy oké, akkor fordul a kocka, hogy ennyien ennyi pénzből nem lehet megélni. Biztos nem vallattunk be minden jövedelmet.

    És erre mit lépjen az ember? Visszaírtunk, h mélyen sértőnek találjuk a vádakat és minden papírt újra csatoltunk, ami csak létezik.

    Erre nem jött válasz 2 hónapig, aztán elutasították.

    Fellebbeztünk, meg minden, újra előröl...9 hónap után hajlandóak voltak belemenni a 24 havi részletbe.

    Bocsánat ez egy kis off volt, de gondoltam leírom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. Április 23. 11:3360.

    A lakásvásárlásra kiszabott illetékre, több lehetőség is van.

     

    - első körben a szociális helyzetedre való tekintettel kérheted, az illeték elengedését, csökkentését.

    A szociális helyztre hivatkozhatsz : kevés jövedelem,gyrmekek száma,munkanélküliség,betegségek...stb.

    - kérheted a részlet fizetést, ez álltalában 24 hó.

    - ha már megkaptad a részletfizetést, ismételten a rosz anyagi helyzetre tekintettel, ennek is az idéglenes felfüggesztését.

    Általában, illeték elengedése csak szociális alapon lehetséges.

    Viszont a mostani helyzetr tekintettel, majdnem minden átlag keresetből élő család ide vonatkozik.

    Egy megfogalmazott kérelembenn mindezek össze foglalhatóak.

    Nézd meg ezt az oldalt, itt ebben tudnak segíteni.

    http://www.kerelmek-beadvanyok.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 12. 17:0559.

    még annyi, hogy nekünk az ügyvéd adta a levél formulát, mert a saját ingatlan vásárlásakor is ezt használta fel, ő azt mondta, kétszer kérjünk mérséklést, majd arra részletfizetést!!!

    megadták a mérséklést, de továbbmenni már nem volt pofánk 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_820099
    Torolt_felhasznalo_820099
    2007. szeptember 12. 16:5758.
    Van illetékfizetési kötelezettség, de van rá valamennyi kedvezmény. Viszont kérni kell, hogy ezt a kedvezményt vegyék figyelembe, mert különben nem érvényesítik. Ez tapasztalat. Még az illeték megállapítása és kiszabása előtt be kell adni a kérvényező adatlapot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142471 (47)
    2007-09-12  15:37
  7. Torolt_felhasznalo_202565
    Torolt_felhasznalo_202565
    2007. szeptember 12. 16:4957.

    És mindez kamatmentesen!! Úgyhogy bántsa csak valaki a rendszert :-)

    előzmény:
    vackor1 (1)
    2007-09-12  13:13
  8. Torolt_felhasznalo_202565
    Torolt_felhasznalo_202565
    2007. szeptember 12. 16:4756.

    Én is kértem, mert húúú nagyon sokat kell fizetni. Pedig én is hitellel vásároltam.

    Megérkezett a fizetési meghagyás. Arra írtam egy kérelmet fizetési könnyítésre.  Oknak írtam bele ezt -azt, és 12 hónapotjelöltem meg. Azt hiszem ez a maximum. Feladtam tértivevényesen.

    Aztán hónapok múlva küldték a határozatot, és a csekkeket.

    előzmény:
    vackor1 (1)
    2007-09-12  13:13
  9. 2007. szeptember 12. 16:3755.
    ez hülyeség. van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142471 (47)
    2007-09-12  15:37
  10. 2007. szeptember 12. 16:3254.
    Még aktuális, nekünk is ezt mondták.
    előzmény:
    torsi79 (51)
    2007-09-12  16:14
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 12. 16:2953.
    hogyne lenne, legalábbis használt ingatlannál biztosan van, saját tapasztalat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142471 (47)
    2007-09-12  15:37
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 12. 16:2752.

    Sziasztok!

    Itt /is/ kiveséztük anno a témát: http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=153581 , küldtem is sok fórumozónak a mintalevelemből /bár eddig nem jeleztek vissza, hogy sikeres lett volna/, de ha valaki szeretné megkapni, szívesen elküldöm e-mailben.

    Üdv.

    Zita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top