Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tv2-Napló (09.23)

Torolt_felhasznalo_921717
Torolt_felhasznalo_921717
Létrehozva: 2007. október 1. 13:44

Most hallottam, hogy a szept.23-ai Naplóban nyilatkoztak a szülők, akiknek a kisbabája otthonszülés közben meghalt.

Sajnos nem láttam, pedig ha tudom mindenképpen megnézem.

Sajnos a tv2 videotárában sincs benn, azt mondják azért mert a szülök csak egyszeri bemutatást engedélyeztek.

aki látta, légyszi "mondja" el mi volt? nagyon érdekel.

egyik barátnőm is otthon akart szülni, amikor még csak tervezte a babát. De mióta pocaklakója van, nem is gondol erre.

 

köszönöm

 

mirr

  1. 2007. október 22. 04:03158.
    Azon az adásnapon nincs is fenn ilyen riport(09.23)
    előzmény:
    Tigris30 (7)
    2007-10-01  14:01
  2. Torolt_felhasznalo_236841
    Torolt_felhasznalo_236841
    2007. október 22. 02:07157.
    Végigolvastam az összes hozzászólást. Ebből "flapje" véleményei voltak a legszimpatikusabbak. Nem volt előítéletes, agresszív, káromkodó, ítélkező, beszóló!
    Ne feledjétek: bárki felett ítélkezni csak az összes információ birtokában szabad! De azt sem akárhogyan!
    Üdv és szép napot, hetet, hónapot, évet, életet mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_441674
    Torolt_felhasznalo_441674
    2007. október 2. 13:28156.
    Bődületes, hogy nem lehet semmit tenni Ágnes doktornő   ellen. De amíg bedőlnek neki leendő anyukák, addig sajnos ő is üzemelni fog.  
    előzmény:
    maszi (154)
    2007-10-02  12:27
  4. Torolt_felhasznalo_498244
    Torolt_felhasznalo_498244
    2007. október 2. 12:58155.

    Félelmetes... És gyáva!!! Még arra buzdítja a bajban lévő kismamát, hogy hazudjon is a kedvéért!!!!     Ebből is látszik, hogy mennyire nem normálisak az emberek, mennyire fanatizálhatók!

    Egyébként a hülye waldorfosok azok, akik ilyenre kaphatók. A totális szabadosság elvét követők.

    Nagyon nagyon remélem, hogy a bíróság a helyén lesz, és sokrendbeli kiskorú veszélyeztetése, engedély nélküli orvosi tevékenység gyakorlása, meg hasonló vádak miatt börtönbe kerül. Ott aztán elmélkedhet azon, hogy van-e joga felelőtlenül arra buzdítani nőket, hogy fittyet hányva mindennek otthon szüljenek.

    Mellesleg a szülészek is lehetnének rugalmasabbak, már az én időmben is igény volt a háborítatlan szülésre. Mi a jófenének nem tudtak olyan kórházi körülményeket teremteni, ahol mama-baba biztonságban van, nyugodtan, csak a szükséges vizsgálatokat végrehejtva szülhet egynő? Most, 2007-ben is újság, ha átadnak egy alternatív szülőszobát.

    előzmény:
    maszi (154)
    2007-10-02  12:27
  5. 2007. október 2. 12:27154.

    Igen, engem is ez bosszantott föl nagyon egy másik topikban. Ott az egyik topiktárs mesélte, hogy az ismerőse is a GÁnál szült, és gondok voltak, de ott a szülőnő és férje nem laca-facázott, hanem összekapták magukat és indulás a kórházba. De a GÁ kioktatta őket, hogy mit mondjanak az orvosnak, és hogy őt véletlenül se említsék, illetve hogy rövidebb vajúdási időt mondjanak a kórházban, mint ami valójában volt.

    Ezzel még nagyobb veszélybe sodorja a kismamát és a babát, hogy az orvosoknak hamis adatokat mondat.

    Nekem egyébként az a véleményem a mostani esetről, hogy a szülők nagy hibát követtek el, és ők is bizonyos (nagyon nagy)fokig felelősek a történtekért. De azt mindenképp jól tették, hogy ezt a nőt feljelentették, mert esetleg, most végre a doktornőnek számot kell adnia a bíróság előtt azokról a dolgokról amiket csinált.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498244 (153)
    2007-10-02  11:53
  6. Torolt_felhasznalo_498244
    Torolt_felhasznalo_498244
    2007. október 2. 11:53153.

    Ahogy a híradásokat olvastam, semmit se tett. Pedig egy gyakorlott, sokat látott és tapasztalt szülészorvosnak megvan a műfogása erre. A kórházban is gátmetszéssel sikerült kiszabadítani a babát, de már késő volt.

    Nem lehet ezt a nőt egyszer és mindenkorra eltiltani a nők közeléből és börtönbe csukni? Nem ez az első kisbaba, akit a túlvilágra segített át. És persze mindent megmagyaráz, és nem érti, hogyhogy komplikáció lépett fel, amikor minden olyan szépen ment. Basszus, ezért veszélyes a szaksegítség nélküli szülés, mert bármi bármikor közbejöhet.!      És ezt neki TUDNIA KELL, mert maga is szülésorvos, de az egész szakma kitagadta!

    Nemrég volt egy riport, abban egy szülész mondta, hogy számtalanszor került már be olyan kismama a kórházba, akik a Gerébbel szültek és közbejött valami és az utolsó pillanatban tudták az orvosok anyát és gyermekét megmenteni. És az ilyen esetéknél a szülészorvos nyilatkozata szerint a Geréb ledepózta a kórházban a kismamát, ő meg szépen elsunnyogott. A szülészek nagyon, de nagyon haragszanak a Gerébre, de nem tudnak mit csinálni vele.

    előzmény:
    maszi (150)
    2007-10-02  10:46
  7. Torolt_felhasznalo_498244
    Torolt_felhasznalo_498244
    2007. október 2. 11:45152.

    Régen az ilyenekre azt mondták, hogy boszorkány és megégették.

    Az ilyen fanatikusoknak az ember hiába magyaráz észérvekkel, egyik fülükön be, a másikon meg és hajtogatják a magukét. Rémísztő, hogy egyes embereket hogy meg lehet vezetni, a természetesség álcájába bújva! Gondolom az otthonszülő anyukák is egészséges kisbabát, zavartalan szülést szeretnének. Erre jön egy ilyen nő és a bizonytalanokat egyszerűen becsapja. Becsapja őket, mert a biztonság látszatát kelti és közben a legnagyobb veszélynek teszi ki anyát és gyermekét.

    előzmény:
    maszi (148)
    2007-10-02  09:52

Címlap

top