Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Loreál Casting Creme Gloss

norcsell
Létrehozva: 2007. október 10. 14:26

Sziasztok!

Próbálta már valaki ezt az új hajszínkrémet??? Ha már festett a hajam be fogja ugyanúgy??? 

Nagyon szépek a színei, szemezgetek párral... 

  1. 2010. augusztus 26. 08:596851.

    Sziasztok!

     

    Már egy ideje olvasgatlak titeket és nagyon jókat írtok. Légyszi segítsetek nekem egy kicsit.

    Megvettem a palette sárga dobozos hajszínező 317 Diószőke árnyalatát, viszont 9%-os oxi van hozzá a dobozban (abból is csak 2x10 ml). Nem erős ez egy kicsit egy színezőhöz?

    Nekem eredetileg középbarna hajam van, ami múlt hónapban le lett koktélozva és a fodrász egy 5.3-as festékkel festette utána(meg talán 12%-es oxival) és ennek hatására most olyan borostyánszőke körüli árnyalata lehet, de inkább szőkés, mint barna. Olyasmi kb. mint régen a Liptai Klaudiának volt, olyan világosvöröses, főleg az alja.

    A cél egyébként világosbarna lenne, olyan 6.3-as 7.3-as körüli árnyalat.

    Szóval azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek ha veszek külön mondjuk 6%-os oxit akkor azzal bekeverhetem a színezőt? Mert szerintem ez a 9%-os oxi hazavágná a hajam. (Amúgy is kicsit száraz lett a koktél után.)

     

    Tamara, nem tudom jársz-e még erre, de mintha Te írtad volna, hogy neked volt színezve ezzel a Diószőkével régen. Neked mennyire lett világos? Akkor is 9-es oxit adtak hozzá?

     

    Előre is köszi a segítséget és bocsi, hogy ilyen hosszú lettem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. 2010. augusztus 25. 22:026850.

    1. Igen, a világosat még mindig könnyebb sötétíteni, mint a sötétet világosítani:-)))

    2. Én is kétnaponta más gondolok már hetek óta

     

    3. A 7.1 meg a 9.1 keveréke ha felesen lesz keverve, akkor pontosan a 8.1-et fogja adni   Nem lett volna eccerűbb akkor már 8.1-et venni!? :-)))

    4. Szernitem nem kell hígítani, mehet rá  a 3%-os oxi.

    5. "Gondolom a tövét nem fogja kiszívni, csak éppen hogy egy hangyányi árnyalattal lesz világosabb, " A tövét is megmoccintja majd valamennyire, nem csak egy hangyányira. Tapasztalat Mert azért a 7.1meg a 9.1 elég világos szín és azért dolgozik rendesen a hajon... :-)

    "festett részt biztos sötétebbre fogja majd be kicsivel, mivel elötte 9%-os oxival volt festve és 10.1-essel. " Igen, így van, sötétebb árnyalatú lesz. nagyon szép lesz, mert nagyon világosra /10.1/ lesz felkenve

    6. "akkor legközelebb ott erősebb oxival csináltatom,hogy ott is kiszívja körülbelül arra a színre. " Az utána köv. festéskor már kell a 6%-os oxi a tövekre, de annál erősebb a 8.1 körüli színhez felesleges, mert nagyon világosra szívná ki. A haj többi részére viszont akkor se menj rá a 6%-os oxival, elég lesz a 3%-os, és csakis a hatóidő utolsó 10percére. Különben nem lesz egységes a hajad színe. 

    A mostani festéskor is elég lenne a végeire csak az utolsó 10-15 percre felkenni... Nekem mindig így festi a fodrászom. 

     

     

    előzmény:
    linácska21 (6842)
    2010-08-24  11:34
  3. 2010. augusztus 25. 15:226849.

    Egyetértek! Érdemes az olcsóbb termékkel próbálkozni!!Először!

     

    (Egyébként nem hagytam rajta- csak átmostam vele- és rögtön le is öblítettem...)

    előzmény:
    cintikécske (6848)
    2010-08-25  14:04
  4. 2010. augusztus 25. 14:046848.

    szijja!

     

    nekem a schauma silver reflex jó volt a hajamra! nem volt tőle lila hanem szép hamvas!! nem kell sokáig rajta hagyni mert különben előfordulhat h lila lesz, de nálam akkor sem lilult be a hajam. sztem nem érdemes drágát venni előbb sztem próbáld ki ezt és ha beválik minek drágábbat venni??? ha nem akkor jöhet a drágább!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. augusztus 25. 09:516847.

    Köszönöm szépen. Tehát akkor, ami jó az egyben drága is.

    Benézek akkor majd én is inkább egy ilyen fodrászkellékes boltba, hátha ajánlanak valami jót.

    előzmény:
    everlasting (6846)
    2010-08-25  06:29
  6. 2010. augusztus 25. 06:296846.
    Hamvasítók:

    Lila színű samponok/balzsamok szőke hajra.

    Én több félét is használtam.

    Tapasztalataim (világos- hamvas szőke hajam van)

    Scauma silver sampon (idős emberek vannak rajta, sötétkék flakon)-LILÁS LETT TŐLE A HAJAM!

    No name fodrászkellékes hamvasító/Sajnos nem jut eszembe a neve/ (600 Ft körül)- SZINTÉN LILÁS LETT A HAJAM!

    L'OREAL: (Expert termékcsalád- ha jól emléxem)hamvasító sampon + balzsam- NAGYON SZÉP EREDMÉNYT AD, DE 4000 Ft körül van az ára!!! /Külön a sampon és a balzsam, tehát együtt 2x ennyi:((()

    ALFAPARF: fújós lila színű hajfényolaj- NAGYON JÓ, DE EZ IS DRÁGA:- 5000 Ft körül árulják.

    Én (amikor van rá pénzem:)))Fodrászkellékes boltban szoktam venni ezeket.


    Nem kell FELTÉTLENÜL hamvasítót használni- de a világosszőke hajszín (nálam ez 3 hét) a leghamvasabbra festés után is elkezd sárgulni. Legfőképp a tövénél.

    Most olvastam, nem tudom igaz-e de állítólag a "korpásodás elleni" samponoknak van valamennyi hamvasító hatásuk.

    Remélem, tudtam segíteni picit!:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (6836)
    2010-08-21  21:19
  7. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. augusztus 24. 21:396845.

    Senki nem használt vagy használ hamvasítót?

     

    Senki nem tud segíteni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. augusztus 24. 11:526844.

    Sziasztok,

     

    Ha valaki használta már a glossy blonds casting valamelyik világos árnyalatát, tegye már meg hogy megírja milyen az eredmény, esetleg fotót is rakjon fel, köszi:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. augusztus 24. 11:506843.
    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni!
    Több éve festem a hajam, és annyira macerás...arra gondoltam, hátha van valami új módszer a szőkítésre ilyen esetben...

    A hajam festett szőke- de az igazi hamvas-világosszőke színt csak úgy tudom elérni, ha 6 hetente:
    1. Kiszőkítem a hajam szőkítőporral+12%hidrogénnel
    majd lemosás után
    2. Erre teszem a kívánt színt (általában L'oreal./10.21, vagy 902, vagy 911)-6%-os hidrogénnel.

    Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg sikerült-e valakinek igazi szőkét festeni: csak festékkel, leszívatás nélkül?!
    Annyira szárítja a hajamat, hogy utána nem győzöm olajozni, meg pakolást tenni rá.

    Az jutott eszembe-nem tudom, próbálta-e már valaki, hogy megpróbálnám
    1. A választott színt 12%-os hidrogénnel felvinni,
    lemosni, majd
    2. Ugyanezt a színt 9%-os (vagy 6%-os?!) hidrogénnel rátenni.

    A PROBLÉMA AZ, HOGY NAGYON SOK VÖRÖS PIGMENTET TARTALMAZ A HAJAM, TEHÁT CSAK 1% A FESTÉKET RÁTÉVE: vörös lesz a töve!!!
    Több fodrásszal is próbáltam már festetni, és sokan nem hitték el közülük, hogy ilyen erős hidrogének kellenek-azután szép vöröses is lett a hajam töve. /AZT még jobban útálom, mint a lenövést!/

    Úgyhogy én festem, magamnak. 10 éve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. augusztus 24. 11:346842.

    Sziasztok!

     

    Úgy néz ki, hogy az alfaparf 7.1-et és a 9.1-et fogom bekevertetni 3%-os oxival...

    Gondolom a tövét nem fogja kiszívni, csak éppen hogy egy hangyányi árnyalattal lesz világosabb, de a festett részt biztos sötétebbre fogja majd be kicsivel, mivel elötte 9%-os oxival volt festve és 10.1-essel. Vagy nem? Esetleg akkor,ha a tövén úgyis mindegy a változás, akkor higítassam fel az oxit mondjuk olyan 2%-ra a fodrásszal? SEGÍTSETEK EBBEN!!

    Most annyira nem zavar,ha még a töve sötétebb marad, mert ha a többi részen jó lesz, akkor legközelebb ott erősebb oxival csináltatom,hogy ott is kiszívja körülbelül arra a színre.

    Szerintetek?

    Most eldöntöttem, hogy nem akarnék még visszabarnulni, csak olyan középszőkés/sötétszőkés hajat szeretnék

    Mondjuk jó,hogy 2 naponta mást szeretnék... de ez van !

     

    Úgy vagyok vele, hogy a világosabbat még mindig egyszerűbb sötétíteni, mint fordítva. Nem?

     

    PUSZI CSAJOK!

    előzmény:
    linácska21 (6834)
    2010-08-21  15:45
  11. 2010. augusztus 24. 00:426841.

    Sziasztok!

     

    Lányok nagy segítségre lenne szükségem. Nemsokára aktuális lenne egy hajfestés a számomra, viszont most élek halok egy bizonyos barnáért.A jelenlegi hajszínem ilyen terrakotta rozsdabarna szerű, de szeretnék egy kicsit sötétebbet. Ha valaki tudna nekem olyan tartós festéket ajánlani amivel elérhetném a képen látható színt, azt nagyon megköszönném.

    Előre is köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. augusztus 21. 22:126840.

    nem akarja betenni a linket.

     

    megpróbálom másképp:

     

    http://www.hajvarazs.hu   és utána a hajsütővas fül alatt található.

     

    előzmény:
    Moments (6839)
    2010-08-21  22:10
  13. 2010. augusztus 21. 22:106839.

    Sajna a link nem ment át az előbb, megpróbálom újra. De végül is a típust leírtam az előző hsz-emben ha esetleg most sem menne át.

     

    előzmény:
    Moments (6838)
    2010-08-21  22:08
  14. 2010. augusztus 21. 22:086838.

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.

    Nem használja véletlen valaki közületek a Cera Curly 2463 38 mm-es hajsütővast? 

    Ha esetleg igen, meg tudná nézni, hogy hány wattos? Illetve, hogy mennyire vagytok elégedettek vele?

    Köszönöm előre is a segítséget!

     

    erről lenne szó:

     

     



     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. augusztus 21. 21:266837.
    Én próbáltam, de sajnos nem rendesen fogta be a hajamat, kb. 10 % ősz hajszálam van, és pont azokat nem fogta be jól. Amúgy sötétbarna a hajam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. augusztus 21. 21:196836.
    Hamvas szőkére használtok hamvasítót? Ha igen mit, sampont, vagy inkább azt a leöblítőt? Érdemes használni, vagy volt már olyan, aki úgy vette észre, hogy nem kell feltétlenül használni hamvasítót?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. augusztus 21. 21:176835.

    Szép színe lett!

     

    Amikor még nem hamvasra festetted, hanem természetes szőkére, használtál rá hamvasítót?

     

    Úgy vettem észre, hogy amikor befestjük mindig olyan szép színe van, és egy pár mosás után elkezd besárgulni.

     

    Erre jó a hamvasító sampon vagy inkább a leöntős folyadékot válasszam?

    előzmény:
    nicimeli (6828)
    2010-08-19  22:42
  18. 2010. augusztus 21. 15:456834.

    Köszi megint Lányok!

     

     

    Lenne egy újabb hülyeségem....  vagyis inkább segítsetek eldönteni légyszi, hogy ezek a hajszínek milyen árnyalatok szerintetek? ----------------------------------------------------------- ----->

    Ugye láttátok,hogy az én hajam mennyire világos lett, nemtudom, ha ilyesmit szeretnék elérni színben, akkor mivel kellene festenem/beszíneznem a mostani hajamat?

     

    Persze most gondolkozom ilyenen, hogy megvettem a 7.1 alfaparfot és a két 3%-os oxit is...

     

    Vagy milyen festéket keverjek a 7.1-hez? Az oxi marad a 3%-os elsőre tutira, nem akarok erősebbet most! Bár arra gondoltam, ha jó lesz a színe, akkor 6%-ossal festem be legközelebb, mert az talán kiszívná az eredeti hajszínemet is arra a színre, mert ugye félő, hogy azzal ez így semmit sem fog csinálni, csak úgy gondolom, minek roncsoljam feleslegesen a hajam. Esetleg próbáljam ki most akkor így ezt a 7.1-et, és meglátom mennyire lesz sötét? Mert azért mondjuk a próbatincsen elég sötétnek tűnt...

    Vagy szerintetek?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. augusztus 21. 10:136833.

    Igen, tudom, hogy Igora fan vagy

    Én is mindig Igorával voltam festve, aztán hagytam a fodrászomnak, hogy Indolával fessen, /merthogy nemtom miért 15 év után lecserélte az Igora festékeit Indolára/ , de mondtam neki, hogy nekem vissza az Igora RoyaltMajd én mindig megveszem, ha kell, de nekem akkor is Igora kell!!

     

    Jól hangzanak azok a csíkok, biztos szép lett

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589395 (6831)
    2010-08-20  18:40
  20. Torolt_felhasznalo_589395
    Torolt_felhasznalo_589395
    2010. augusztus 20. 18:426832.

    tényleg jól besárgult... hamvasító sampont nem próbáltad?

    vagy van a subrinának színező, hamvasító habja, egy világosabb és egy sötétebb hamvas szín is van. lehet, hogy érdemes lenne kipróbálnod két festés között.

    előzmény:
    nicimeli (6828)
    2010-08-19  22:42
  21. Torolt_felhasznalo_589395
    Torolt_felhasznalo_589395
    2010. augusztus 20. 18:406831.

    hm... a hozzászólásom végét valamiért nem csatolta... :S

     

    szóval csak annyit írtam még, hogy én már maradok az igoránál, mert ez adja a legszebb színt a hajamon, és festés után puha, illatos és ápoltabb a hajam. igaz, hogy nem olcsó festék, de ezen nem spórolok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_589395
    Torolt_felhasznalo_589395
    2010. augusztus 20. 18:386830.

    hát igen :D valamiért ez a 8-6-ig tartó hamvas tartomány a favorit. ez van. :D

     

    azt nem is meséltem, hogy az ismerősöm tett pár "csíkot" a hajamba (a színezős akcióm után), most pont jó!!!

    amúgy mondta, hogy tök jó állapotban van a hajam, nem is érti. :D mondtam, hogy ezek után már kímálni fogom... ha már növesztem... :D

    szóval szerintem amúgy kopott a 6.13-as színező jócskán, és 8.11-es igorával tett bele melírt, nem olyan sokat, mint eddig és főleg csak azokra a részekre ami látványos, de azért a többi részre is rakott párat. isteni lett, komolyan, sokkal jobb így, mint az egyöntetű szín.

    arról nem is beszélve, hogy ez a 8.11-es szuper szín!

    előzmény:
    csigabiga (6829)
    2010-08-20  16:48
  23. 2010. augusztus 20. 16:486829.

    Annyira azért nem akarunk Rád ijeszteni a 7-es színnel:-))

    Ja.

    Így jó, ahogy leírtad Mármint ez a sorrend:-))

    A 7.1-es egy kimondottan hamvas árnyalat. De az eladó azért egy kicsit túlzott, 2-3 hét alatt azért nem fog kikopni:-)) 

    Ha meg nem találod jónak ott lesz a 6.1-es.

    A 6.1-es világos színű hajra felkenve nem lesz ám sötét, ettől ne ijedj meg!

    Viszont ha fodrász kellékes profi festékkel vagy festve, akkor érdemes keverni a színeket, mert az ad igazán szép eredményt. Ezek a színek önmagukban felkenve nem annyira ütősek.

    Általában az alap- natúr színhez, /ami mindig az önmagában álló szám/ keverni az alszámozású árnyalatokat. Akkor kapunk igazán tartós és szép eredményt.

    pl. 7-eshez 7.1-et,  vagy 8-ashoz 6.1-et, vagy7-eshez 7.21-et, és így tovább.

    És ezzel lehet játszani, hogy milyen mélységű árnyalatokat hozzon ki az ember a hajából:-))

    Én mindig a 8.1 és 6.1 között játszadozom már évek óta:-))

    Erről Tamara is tudna mesélni szerintem, mert Ő is kábé mindig ebben a tartományban köt ki... :-))))

    Szóval szerintem jó az a 7.1 meg ha úgy gondolod utána  6.1. Mert a 6.1-ről is még vissza lehet menni minden gond nélkül a világosabb felé, ha túl sötétnek tűnne.   

     

    előzmény:
    linácska21 (6827)
    2010-08-19  17:13
  24. 2010. augusztus 19. 22:426828.

    Sziasztok!

     

    Ilyen lett a hajam------------------------------------> 

    Jó hogy kipróbáltam a Garnier color naturals 111 et,szép színe lett inkább fehéresebb és gyöngyösebb szín,mint szürkés hamvas.Már amikor felkentük láttuk hogy jó szín lesz,mert sem lila nem volt a festék,sem grafitszürke. Remélem 2 hétig taratja a színét azért... 

    Igazából a töve kicsit sárgás,de 20 percnél tovább nem mertük a hajamon hagyni,mert a palette UIL+ amúgy is brutális a tövemre. Raktam fel képet hogy milyen volt előtte...(eszméletlen hogy 5 hét alatt hogy be tud sárgulni sötétedni a hajam ).Kb. 1,5 cm nőtt a hajam, ennyi a lenövés,úgy látszik jót tett a vágás!

    Nővéremnek is megcsináltuk a haját...nem hagyta hogy lefényképezzem őt...hát tudjátok tiszta narancsos a haja...hiába a sötét vöröses barnától is elég nehéz megszabadulni.Most várunk pár hetet addig pihen a haja és kitaláljuk hogy milyen festéket vegyünk rá azt a bizonyos álomgyönyörűszép csillogó-villogó szupersexi hamvas világosbarnát.... 9 számozásút kellene venni úgy gondolom.

     

    Igen,igen 7 -es színek érdekesek sokáig festettem olyannal.Én sokszor megkaptam rá hogy "fakó vörös/kopott vörös" mikor festettem utoljára,mert már kellene... A próbatincseket is kellene mosni heti 2-3 x és úgy mutogatni nekünk.

    Ezek után természetesen meg akartam szabadulni tőle és jól tettem,mert szőkén jobban érzem magam és pozitívabb visszajelzéseket kapok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. 2010. augusztus 19. 17:136827.

    Hát Lányok...

    Pont most olvastam amit írtatok...

    De képzeljétek el, ma már meg is vettem a fodrászkellékesben a 7.1-et (alfaparfot)...

    Tényleg lehet, hogy vöröses lesz majd a hajam pár mosás után? Amúgy 7.21-es nem is volt, csak 7.1-es.

     

    Nem tudom visszacseréltetni, nem hiszem, hogy blokk nélkül pár nap után becseréli, bár már voltam párszor, aranyos volt a lány, aki ott van, de leghamarabb csak hérfőn tudom becseréltetni... Ha becseréli egyáltalán nekem...

     

    Amúgy néztem a 6.1-et is, de azt elég sötétnek láttam most... Bár lehet, hogy úgy csinálom, mert amúgy is azt mondta az eladó,hogy eléggé kopni fog a szín a hajamból, szerinte majd újra kell színeznem 2-3 hét múlva megint, és ha ez a 7.1-es nem lenne jó, vagy nem sötétedne be annyira, akkor legközelebb megveszem a 6.1-et. Úgyis mindenképp még egyszer kell színeznem majd..

    Na Csajok? Szerintetek?

     

    előzmény:
    csigabiga (6825)
    2010-08-19  13:10
  26. 2010. augusztus 19. 13:166826.

     

     "de neked tuti jó lesz, ilyen világos alapot szépen le kell hamvasítson."

    Nem fogja neki lehamvasítani, pár mosás után vöröses beütése lesz

     

     

    "olyan szépek a műhajon! (én anno festettem 7.21-gyel de sajna nem lett olyan hamvas, mint a tincsen) "

    Most olvasom vissza, hogy én is kb. ugyanezt írtam

     

    Mondom én, hogy "érdekes" szín a 7-es és árnyalatai... :S

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589395 (6822)
    2010-08-17  21:44
  27. 2010. augusztus 19. 13:106825.

    Ja.

    A 3 hét az már jó meg a 3%-os oxi is.

    Viszont én nem mennék rá az egész haj hosszára a teljes hatóidő alatt.

    A tövekkel kezdeném, aztán az utolsó 15 percre húznám rá a haj többi hosszára.

    Mert arra a 9%-os oxira nagyon "emlékszik" ám még a hajad...

     

    És miért 7.21?

    A 7-es egy érdekes szín. A próbatincseken nagyon tuti bármilyen márkát nézzen is az ember, viszont felfestve nagyon semmi tud lenni . Értsd ez alatt azt, hogy vagy enyhén vöröses-rezes lesz pár mosás után/hiába, hogy nincs benne semmi ilyenre utaló összetevő de  valahogy felerősíti a hajban  lévő vörös pigmenteket/, vagy se ilyen-se olyan, se mélysége, se fénye nincsa 7-es színnek. Én nagyon szeretném, meg dobozokon, tincs katalógusban nagyon szép, de már tapasztalatból tudom, hogy sose válasszam, ne csábuljak el, mert nem azt kapom, amit ígér:-)

    Most milyennel voltál festve? És mennyire szeretnél sötétebb lenni?

     

     

    előzmény:
    linácska21 (6824)
    2010-08-19  10:57
  28. 2010. augusztus 19. 10:576824.

    Köszi Tamara!

    Akkor így fogom csinálni!

    Szerintem marad az alfaparf 7.21-es és 3%-os oxival...

    Majd megírom, milyen lett, és teszek képet is,bár még van addig vagy 2 hét!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589395 (6822)
    2010-08-17  21:44
  29. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. augusztus 18. 22:296823.
    Próbálta már valaki mostanában az új szőke színek közül valamelyiket? Ha igen, bejött?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_589395
    Torolt_felhasznalo_589395
    2010. augusztus 17. 21:446822.

    a loreal diacolor richesse-nek van 1,9%-os és 2,7%-os oxija is. :)

    ezeket már nem kell majd tovább higítanod szerintem. az egészet szépen felkened a hajadra és vársz 20-30 percet, amennyi a festék papírjában van a 3%-os oxi használata mellett. (egy kis táblázat, meg fogod találni)

    de nézheted közben folyamatosan a hajad színét is, hogy hogyan változik. de biztos jó lesz. :)

    a 3 hét szerintem jó a két festés között. ;)

    pont ma néztem a 7.21-t meg a 8.21-t a színskálán, olyan szépek a műhajon! (én anno festettem 7.21-gyel de sajna nem lett olyan hamvas, mint a tincsen) de neked tuti jó lesz, ilyen világos alapot szépen le kell hamvasítson.

    előzmény:
    linácska21 (6820)
    2010-08-17  12:16
  31. 2010. augusztus 17. 16:376821.

    Szia! 

    Fodrászkellékesben lehet kapni gyenge oxit is, 1,9%osat. akkor nem kell higítanod. kérd úgy h színezőként szeretnéd használni, sztem tudni fogják!

    előzmény:
    linácska21 (6820)
    2010-08-17  12:16
  32. 2010. augusztus 17. 12:166820.

    KÖSZÖNÖM A VÁLASZODAT! 

     

    Akkor az úgy jó lesz szerintetek, ha veszek megint alfaparf festéket + 3%-os oxit hozzá? Én a 7.21-esre gondoltam,mert az hamvas szín...

     

    Mit tanácsoltok, hogy higítsam az oxit? Ezt valaki pontosan leírná,mert én még erről nem is igazán hallottam 

     

    És a tövemen meddig hagyjam rajta? vagy kenjem fel teljesen az egész hajamra? Mennyi ideig legyen rajta?

     

    Még egy kérdés...  

    Úgy gondoltam, hogy 2 hét múlva festeném...az a két festés között akkor 3 hét lenne... ugye elég idő ez?

     

    Előre is köszönöm a segítségeteket! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
    2010-08-16  14:53
  33. 2010. augusztus 16. 14:466819.

     "Képzeljétek lemondtam a fodrászt,"

    Okos döntés volt

     

    A 9%-os oxival nagyon világos lett a hajad, ami azt jelenti, hogy mndegy milyen sötét színnel akarnád festeni, le fogja dobni, mert az erős oxi teljesen "kiszedte" a hajad saját pigmentjét, nincs amibe úgymond megkapaszkodna a sötét szín ezek után.

    Ezt most így nagyon konyha nyelven írtam le:-))

    Azért a színezőt ajánljuk itt Neked többen, ha mégis sötétíteni szeretnél, mert csak ez az egy módja van a te esetedben, hogy sötétíts.

    És a színezőt itt nem márka értelemben ajánljuk, hanem hogy a kiválaszott festék csak színezőként legyen a hajadra felvíve.

    Pl. 6.1-es festék 1,5%-os oxival keverve és úgy flekenve. A 1,5%-os oxit úgy kapod, hogy a 3%-osat felhígítod. De ezt a fodrászod úgyis tudni fogja. A lenövés, a töve majd mehet 6%-os oxival a kiválasztott színnel, a további részekre pedig csak az enyhe oxival kikevert festék a hatóidő utolsó10 -15 percére. És akkor lesz egyenletes az egész haj hossz színügyileg:-))Meg marad egészséges:-)

    A színezőként felkent festék megtapad a hajad felületén, és ezt 2-3 alkalommal megismételve megkapod a kívánt eredményt és a hajad sem megy tönkre. és onnantól megint lehet variálni bármilyen színnel:-))

    Ha viszont festve van sötét színnel a mostani kivilágosodott hajad, akkor az 3 mosás után szószerint ledobja a festéket+ feleslegesen gyötörve van a haj teljes hossza még a 6%-os oxival is, amitől meg tönkre megy.

     

    A sötétebb szőkét nem fogja ledobni, de az eljárás ugyaanz, mint fentebb leírtam:-)  És igen, elég a 3%-os oxi, de nem kell az egész haj hosszán a teljes  hatóidőig, mert az hazavágja a hajad:S

    Húúúdehosszú lett, remélem érthető voltm inden:-)

     

     

    előzmény:
    linácska21 (6818)
    2010-08-15  13:22
  34. 2010. augusztus 15. 13:226818.

    Hát Lányok, aranyosak vagytok!!!!!

     

    Képzeljétek lemondtam a fodrászt, szóval nem megyek hétfőn... Majd 2-3 hét múlva kérek megint időpontot, addig még eldöntöm,hogy milyenre fesse, legyen csak sötétebb szőke, vagy akkor teljesen vissza közép-sötét barnára...

    Nem tudom, hogy legyen még..

    Ja, amúgy már egyre jobban megszokom a színt, és talán már nem is látom olyan "rossznak", már nem olyan idegen.  

     

    Írtátok, hogy inkább színezővel fessem be barnára.. de az miért jobb?És ha azzal festeném, akkor melyik színezőt ajánljátok? 

     

    Ha rendes festékkel festeném amúgy a hajamat vissza barnára, akkor elég csak 3%-os oxit vennem plusz barna festéket?

    Ja, amúgy az nem zavarna,ha elég sötétre fogná be, mert már voltam régen jó darabig fekete is, bár az most nem szeretnék lenni, de egy szép sötét barnát nem bánnék... meg gondolom biztos kopna is idővel az is belőle,ugye?

     

    Tényleg, akarok venni hajpakolást a hajamra, fodrászkellékesben. Melyiket ajánljátok? Melyik a legjobb? Nem baj,ha drágább!

    Tényleg, még lenne egy kérdésem..  

    Ha mégis úgy döntök, hogy maradok a szőkésbarnánál, akkor ha sötétebb szőkére festi a fodrász majd, azt is ledobja hamar az alatta lévő világosabb szőke? Ehhez nagyon nem értek... De azt gondolom rendes festékkel és nem színezővel kellene festeni,ugye? De gondolom elég akkor is a 3%-os oxi, vagy nem?

     

    Ezekben is remélem tudtok segíteni, és előre is köszönöm nektek, tényleg kedvesek vagytok, hogy mindig adtok tanácsokat! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  35. 2010. augusztus 15. 09:526817.

    Akor én is csatlakozom a Lányokhoz,hogy

    nagyon szép lett a hajad!!!!

    És semmiképpen se festess rá holnap, mert nagyon tönkre fogja tenni!!!!

    Tamara írja a tutit, hogy csakis színezővel szabad majd rámenni, / de nem most hanem kb. leghamarabb 3 hét múlva!!! / mert a sötétebb festéket le fogja dobni és csak feleslegesen gyötörted vele a hajad!

    Tudom milyen érzés, hogy a tükörből idegen arc néz vissza nem várt szín miatt, de a hajad állapota miatt érdemes várnod, hidd el!

    És ha legközelebb fested illetve színezed sötétebbel majd, max 2%-os oxival menj rá és elég max. 20 perc, hogy rajta legyen.

     

    előzmény:
    linácska21 (6811)
    2010-08-13  11:37
  36. Torolt_felhasznalo_589395
    Torolt_felhasznalo_589395
    2010. augusztus 13. 17:146816.

    szia!

    szerintem nagyon szép lett a hajad!

    megértem, hogy idegen magadon a szőke, én is így éreztem, legutóbb annyi szőke melír került a hajamba, meg fakult is ugye a napon (azaz világosodott), hogy teljesen szőke lettem...

    vissza is színeztem barnára, de nagyon sötét lett már 2x megmostam, másodszorra korpás hajra való samponnal, amit rajta is hagytam egy jó 10 percig. hála istennek rengeteg (de tényleg...) szín lejött róla, remélem még a melírcsíkok is dobnak le majd színt, úgy igazán szép lesz majd.

    jól gondold meg hogy visszafested-e, de ha mégis sötétítesz majd, akkor színezővel kezdd, mert az jobban megtapad a világosított hajon és kevésbé kopik ki. /szerintem a diacolor richesse verhetetlen színezőkben/

    és először inkább világosabb színt válassz, fokozatosan sötétítsd, nehogy nagyon bekapja a hajad, és úgy járj, mint én...

    már előre félek a fodrász ismerősömtől mit kapok ha megtudja, hogy mit műveltem magammal...

    szóval csak lassan!

     

     

    előzmény:
    linácska21 (6811)
    2010-08-13  11:37
  37. 2010. augusztus 13. 16:496815.
    sztem is nagyon szép színe van, nem narancssárgás, hanem olyan  hamvas-bézs árnyalatú (.13). én sem javaslom az azonnali átfestést. 2 hetet javasol nekem a fodrász legalább, vagy színezővel vissza színezni, de le fogja dobni az elején tuti.
    előzmény:
    linácska21 (6811)
    2010-08-13  11:37
  38. 2010. augusztus 13. 11:596814.
    jah és elfelejtettem h ha 2x meg 3x lesz festve szépen be fogja fogni egyenletesen egyformára!
    előzmény:
    linácska21 (6812)
    2010-08-13  11:40
  39. 2010. augusztus 13. 11:586813.

    szijja!

    sztem nagyon szép színe van!! nekem nagyon tetszik!!!!!!sztem ne festesd vissza barnára, de ha mégis vissza akarod vár vele meg tönkre fog menni a szép hajad. meg egyébként is sztem le fogja dobni. én szőke voltam befestettem barnára és egy hét után ledobta bár nem az egészet de azért ugy döntöttem maradok a szőkénél! nekem a fodrászom azt mondta h 1 hónapot legalább kell várni 2 festés között mert 2 különböző festék kitudja h reagál egymásra.le ne törjön vayg égjen a hajad!

     

    De sztem hagyd így mert nagyon jó!!!

    előzmény:
    linácska21 (6812)
    2010-08-13  11:40
  40. 2010. augusztus 13. 11:406812.

    Lemaradt a 3.kép...

    Amúgy az alja a hajamnak sötétebb lett,azt nem szívta ki annyira, ezért sem tetzsik annyira, mert így nem egyszínű az egész. Szerintetek majd a középbarna szín egyöntetűen befogja majd az egészet? Ja, és gyorsan fog kopni így,h szőke lesz alatta? Dobni fogja, Mondjuk jó régen, amikor valami ilyen szőkére festettem világosbarnát,akkor nem kopott olyan gyorsan...akkor szerintetek most sem fog?

    Puszi! 

    előzmény:
    linácska21 (6811)
    2010-08-13  11:37
  41. 2010. augusztus 13. 11:376811.

    Sziasztok!

     

    Hát Tamara.. tényleg jól leszívta a 9%-os oxi a hajamat..

    tegnap festette a fodrász.. sajnos szerintem sárgás-narancssárgás a színe, pedig ugye hamvas színnel lett festve. Anya szerint jó, és szerinte nem sárgás, de én nagyon úgy látom. Nem ilyet akartam, úgyhogy ma úgy döntöttem, hogy visszafestetem barnára. Jövőhét hétfőn megyek fodrászhoz visszafestettettni. Belenézek a tükörbe, és úgy érzem, ez nem én vagyok. Azt hiszem rájöttem,hogy a szőke nem az én világom, és ezek szerint olyan szőke nem is tudék lenni, amilyen szeretnék, drasztikus dolgokat pedig a majdnem hátközépig érő hajammal nem szeretnék csináltatni, úgyhogy marad a barna.

    Szerintetek nagyon megsínyli most ezt a visszafestetést a hajam? Remélem nem megy annyira tönkre tőle.. Félek, nehogy letörjön, vagy valami.. Lányok, nyugtassatok meg! Képet is próbálok tenni a szőkéről, aztán írjatok véleményt (de az igazat!!! )  hogy szerintetek milyen a színe... basszus, nagyon izgulok a hajam miatt...de tényleg csak azért, nehogy baja legyen! Vagy azért ez még annyira nem gáz, hogy 4 nap után visszafestetem barnára, vagy igen? 

    A 2.kép az kint készült, a másik kettő bent,vaku nélkül.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589395 (6785)
    2010-08-03  17:05
  42. 2010. augusztus 12. 22:046810.

    szia!

     

    sztem nem fogsz beszürkülni csak szép hamvas lesz! én meg vettem 2 londás festéket az egyik a 12/0 speciálszőke a másik pedig a 12/1 hamvas speciál szőke.azt mondta a fodrász h keverve szép fehéres lesz. 2 hét múlva megyek fodrászhoz és befestetem meg levágatom (ha nem gondolom meg magam addig). majd csinálok képet előtte és utána és felrakom. remélem jól fog állni! szurkoljatok nekem!! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  43. 2010. augusztus 12. 21:306809.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek, ma bementem a dm hogy vegyek szőkítőt+festéket.Nővérem végre eldöntötte hogy világosítsunk a haján.Én a már szokásossá vált Palette UIL+ vettem 2 dobozzal.Mondta hogy vegyek neki is 1 dobozzal ha már ott vagyok,de én gondoltam hogy kevés lesz.(nem tudta hogy mikor megy a városba ,mert festéket ő is akar venni magának amúgy is).Így 3 szőkítőt vettem és magamnak egy Garnier Color Naturals 111

    Kicsit rossz előérezetem van hogy be fogok szürkülni és megbánom hogy nem a bevált xxl jégszőkét vettem.De próba szerencse....

     

    A story az lenne hogy 3 szőkítő helyett 4 lett beütve és pedig szépen hazajöttem.(vásároltam még más is).Itthon adom nővéremnek a blokkot és ő mondta hogy valami nem stimmel. Hát nem...visszamentem és megmuttam a blokkot a zacskóval együtt.Jött a pénztáros hölgy és mondta hogy jól gondolta nem úgy csipogott biztos a gép és így eggyel több lett beütve.Kértem hogy akkor adják ide a 4. doboz szőkítőt,de elfogyott neki ,így visszakaptam a pénzt. Elnézést kértek és nagyon kedvesek voltak!

     

    Délután a Rossmannban vett nővérem még1 UIL+ magának és egy új Casting Creme Gloss Glossy blonds 910 jégszőkét.

    Ha meg tudom fűzni teszek fel előtte utána képet.Nem tudom mikor festünk,de írok mindenképp.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_122083
    Torolt_felhasznalo_122083
    2010. augusztus 11. 15:496808.

    Sziasztok!

     

    Olvastam a hozzászólásaitokat és nagyon jó tanácsokat tudtok adni, remélem nekem is tudtok segíteni hajszínezés ügyben.

    Eredeti hajszínem közép - sötét szőke, olyan se színű.BES márkájú 8.3as aranyfényű világos szőke tartós hajszínezővel lett befestve,amitől vörösses árnyalata lett, viszont hamarosan újra kell festenem.Arra gondoltam, hogy Casting 8.34 es borostyán szőkét próbálom ki.Szerintetek mennyire hasonló?Tudom , hogy nem lesz világossabb a hajam tőle, viszont adhat egy meleg finom vörösses - óarany árnyalatot.Esetleg valakinek tapasztalata?Főként  barna Castingokról olvastam, de hátha valaki próbálta már.A mézborostyán és a karamell túl sötét lenne, de ez az aranyos világos szőke réz másodlagos színárnyalattal talán bevállhat?Mennyire kopik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  45. 2010. augusztus 10. 17:296807.
    tegyél már fel légyszi a hajadról képet!! milyen színe van a schwarzkopf-tól! köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (6806)
    2010-08-09  23:39
  46. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. augusztus 9. 23:396806.
    Hát én ebben nem tudok segíteni, ilyen magamnak keverést tubusos festékből még nem próbáltam.
    előzmény:
    cintikécske (6805)
    2010-08-09  22:11
  47. 2010. augusztus 9. 22:116805.

    szió!

     

    és ennek jó színe van? ( Schwarczkopf 205) nem tudom élőben milyen lehet!!?? én most ilyet szőkét szeretnék de nem tudom, hogy lehetne elérni!? Azt mondta a lány, hogy a fodrász londás festékkel csinálta és hogy vagy 12/0 vagy 12/1 vagy pedig 10/1-esből lett keverve!

    Légyszi segítsetek!! Köszönöm!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (6804)
    2010-08-09  20:12
  48. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. augusztus 9. 20:126804.

    Szia!

     

    Nekem legutoljára Schwarczkopf 205-ös színűvel volt festve. Nagyon tetszik egyébként, és ezidáig ez lett a legjobb.

    Nagyon szőkére kiszívta, nem is gondoltam volna, és + 1 pont, hogy akkora ápoló balzsam van benne, ami kb. 4 alkalomra elég, de szerintem még többre is.

     

    Csak én eddig mindig újabb és újabbal próbálkozom. Most azért kérdeztem rá a hamvasra, mert egy ismerősömnek azzal volt festve és nagyon tetszett, de külföldön vette a festéket, így csak annyit tudott mondani, hogy a legvilágosabb. Ezért érdeklődtem.

     

     

    előzmény:
    cintikécske (6800)
    2010-08-09  14:27
  49. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. augusztus 9. 20:066803.

    Köszönöm a segítséget.

     

    Neked is Cintikécske.

    előzmény:
    butterflygirl19 (6797)
    2010-08-09  11:39
  50. 2010. augusztus 9. 19:256802.

    Szia

     

    Ne haragudj, ezzen a foton milyen szinu a hajad, nagyon tetszik. Koszonom a valaszod! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_974105 (5161)
    2009-07-13  23:43

Címlap

top