Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bajai főiskolások

DPisti
Létrehozva: 2003. szeptember 30. 06:17
Sziasztok!!!
VAn itt valaki, aki a bajai EJF-re jár, vagy ott dolgozik?
  1. 2003. november 29. 12:43151.
    S ugye azért mentél oda, mert a bajai nem korrekt?
    előzmény:
    Katuss (150)
     
  2. 2003. november 26. 20:23150.
    Igen. A kedves tanárnő sielni szándékozik, nem fog ráérni, gondolta megejti most :(
    előzmény:
    DPisti (149)
     
  3. 2003. november 26. 15:50149.
    Ez annyit tesz, hogy a vizsgaidőszak-beli vizsgátok lett novemberre előrehozva?
    előzmény:
    Katuss (148)
     
  4. 2003. november 26. 08:42148.
    Van egy tuti 1-es matek VIZSGÁM! Akkorát szívtunk, hogy csak no. A tanárnőnek ugyanaz a zh, mint a vizsga. csakhát a zh-re másképp készül (vagy nem kédzül, mert nincs ideje) az ember lánya ugyebár. Aztán kezdett gyanús lenni a dolog, mert az mondta van 1, 5 óránk. Na akkor derült ki, hogy vizsga. Szépen felálltam és közöltem vele, hogy én visszaadnám, ugyanis nem iratkoztam fel a vizsgára. Picit pipa lett a nő :) és közölte, hogy eggyes. Irány TO, mivel én még nem hallottam vizsgaidőszakon kívüli vizsgáról, főleg így, hogy átvágott minket. Sajna csak kevesen éreztük így, a többi sunyin lapít, bár az övéké is 1-es lesz.
    előzmény:
    DPisti (147)
     
  5. 2003. november 24. 20:36147.
    Én azt hittem, cigányok. . .

    Eddig 6 alkalommal voltunk. Legutóbb "Vállalat és szervezet pszichológi" tantárgyból írtunk ZH-t, aminek az eredményét most kaptuk meg. A 43-ból ha jól számoltam, 34-en írtuk, ebből 2 nem sikerült. Az enyém megvan.
    Most az első Matek ZH-t írtuk meg, Ezúttal 29-en.
    Ahogy a többiekkel beszélgettünk, úgy gondolom, kb 10-15-en értünk el 50%-ot. Úgy érzem, az enyém valahol a maximális 30 közelében kell legyen :-))

    2 hét múlva Vállalkozási alapismeretek-ből írunk, aztán jön a második matek ZH a differenciálszámításból.

    És Neked, Katuss?
    előzmény:
    Katuss (145)
     
  6. Torolt_felhasznalo_260377
    Torolt_felhasznalo_260377
    2003. november 24. 10:01146.
    :(( valószínűleg szerbek voltak, gyakran megforulnak ott, a tulajnak van kötődése arrafelé. A mostani pincérnőket pedig nem minősítem. . . :(
    előzmény:
    DPisti (144)
     
  7. 2003. november 23. 16:48145.
    Kár lenne, úgy látszik rosszkor mentetek! Hogy állsz a tanulmányokkal?
    előzmény:
    DPisti (144)
     
  8. 2003. november 23. 02:03144.
    :-))
    Mi közben megint voltunk a Tomato-ban. Egy népes bagázs volt éppen, a viselkedésükből arra következtettünk, hogy gyakran megfordulnak ott. Az egyik fazon a pult mögé is beállt egy fél órára, ott szolgálta ki magát. Három gyerek hancúrozott, ricsajozott, hogy egymás szavát alig hallottuk. Ruhangáltak, verekedtek. Cigányok, akik viszonylagos jómódban élnek, de az etikett még nem tartozott bele a tanulmányaikba.
    A felnőtt a gyerek fejére öntötte a sört, az elküldte a jó k. a-ba, szóval kitöltötték a rendelkezésre álló teret.

    Ezalatt a pincérnő 20 percen át nem ért rá a hívásokra odajönni, miközben mi fizetni akartunk.

    Ergo: lehet, hogy a Tomato-t töröljük a palettánkról!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2003. november 17. 15:10143.
    :))) Csütörtökre vinnem kell, de épp most szóltak, hogy holnap enyém a könyv!! Az egész pesti bagázsból 1 valaki vette meg a könyvet! :)) Meg is fogadtam, hogy összeszedem magam és rendes kisdiák leszek!! :) Nagyon köszi, azért mindenki segítségét. :))
    előzmény:
    Katuss (142)
     
  10. 2003. november 17. 14:06142.
    Mikorra kellene? Ha gondolod megveszem Neked vagy kikölcsönzöm és postán eltudom küldeni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2003. november 17. 13:41141.
    Melyik könyvtárban gondolod?? Mert, ha Baján lennék, akkor meg is venném a könyvet, de sajnos nem ott vagyok, de mire ott leszek le kell adnom a dogát. . . :)) Itt, Pesten, pedig nincs se a Szabó Ervinekben, se a Széchenyiben. . . Még hasonló sem. . :( (Anyukám Szabó Ervines, egy csoporttársunk Széchenyis. . . ) De tudom, hogy én vagyok a balek, mert, ha rendesen készülnék, és mengéztem volna előbb, hogy mikor is kell leadni, akkor megvehettem volna már a múltkor a könyveket. . . :)) De, hát izé. . . ;)
    előzmény:
    juditb. (140)
     
  12. 2003. november 17. 12:17140.
    Miért nem nézed meg a könytárban. A felnőtt részleg Helyismereti részében találsz hozzá anyagot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (134)
     
  13. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2003. november 17. 12:15139.
    Sajnso, ha más könyvéből írok a tanár bácsinak, szóval nem vettem meg a sajátját, akkor már jó nem lehet a házim. . :((
    előzmény:
    Katuss (138)
     
  14. 2003. november 17. 08:38138.
    Bocsi, de ritkán érek rá. Sajna ez a könyv nincs meg.
    Ami van: Újpéteri Elemér: Baja város jövője. Érdekel valakit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (137)
     
  15. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2003. november 12. 08:49137.
    Dr. Molnár György írta, ha jól tudom. . .
    Köszi a segítséget!! :))
    előzmény:
    Katuss (135)
     
  16. Torolt_felhasznalo_260377
    Torolt_felhasznalo_260377
    2003. november 11. 13:44136.
    szia! sajnos én nem tudok segíteni és otthon sem vagyok, de esetleg nézelődj a baja. hu-n, hátha vannak infok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (134)
     
  17. 2003. november 11. 13:42135.
    Milyen könyvre van szükséged? Egy bajai vonatkozású könyvet tudok neked adni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (134)
     
  18. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2003. november 10. 14:16134.
    Sziasztok!! :( Ugynéz ki, hogy kicsit elnéztem a dátumokat és extra bajban vagyok, este derül ki pontosan!! Tudna nekem segíteni valaki, aki bajai vagy ott lesz mostanában??? 2 könyv kellene. . . . A már említett Baja oktatásának és vallásának kapcsolatához. Röpke 10 oldalt kell írnom róla, de még időmeghatározás is van. . :( Most azzal rémiszgetnek, hogy jövőhétre vinnem kellene. . . Tudna valaki segíteni?? :) Bocsi, hogy ilyen pofátlan vagyok! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. november 8. 15:59133.
    Sziasztok!
    Tegnap este elmentünk a Tomato Pizzérába (Attila u. 17. )
    A hely valóban kellemes!
    A tészta vékony, viszont rendkívül finom, ízletes. Nagyra nyújtották, és rendesen megpakolták feltéttel. Igaz, a krumplikockák kicsit furcsák voltak rajta, a zöldség is párolódhatott volna még (mikróban párolták), ám rendkívül étvágygerjesztő volt, és az ízek összhangja is kellemes meglepetés volt.
    Néhány ár:
    Margherita 490. -
    Hawaii 690. -
    Vegetariana 650. -
    Sonkás (Prosciutto) 310. -
    stb. , összesen 27 féle

    Capuccino 170. -
    Rostos 3dl 180. -
    szénsavas 3dl 150. -
    sör csapolt HB 300. - / korsó

    Köszi a tippet! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. november 5. 19:25132.
    Hát igen! Szerettem (szeretem) Baját. Valahol érződött benne a "Pacsirta" c. film polgári hangulata. '968 - 69-ben ott a Fő utcán még volt vasárnap délelőtt korzó! Ottmaradtam egyszer vasárnapra, láttam, családok (bár az idősebbek), unokányi gyerekekkel sétáltak, találkoztak, beszélgettek, nevelték a nevelendőket, s ennek volt egy krúdys bája. Valaha, gyerekként én is voltam szülőhazámban, Pestszenterzsébeten ilyen korzókon, sajnos ezt a társasági érintkezési formát, annyi mással együtt kikoptatta 40egynéhány boldognak hazudott évünk.
    Valóban nem Baján élek, tavaly voltam a halászléfőzésen látogatóként, remek volt, de, sajnos, Baja sem az már, mint ami Baja volt, lehet ez nem az Ő baja, de nekem baj biz' a.
    Ami ellenben örömmel tölt el: VANNAK LOKÁLPATRIÓTÁK Baján is!
    Az életet a lokálpatrióták tudják olyanná fékezni, hogy élhető lehessen. Remélem a fékhez még egy darabig hozzáférünk. Utána majd nekünk kell először elköltözni, hogy kedves városainkat olyanná alakíthassa a féktelen modernizmus, amiben ugyan lehet élni, de nem érdemes.
    Üdvözlet egy bajai lokálpatriótának!
    előzmény:
    Katuss (131)
     
  21. 2003. november 4. 21:05131.
    Szia Csumiga!

    Örülök, hogy ilyen jó véleménnyel vagy Bajáról! Vagy csak a suliról? Én, bár bajai vagyok, nem ide járok fősuliba, mert tudod nincs épeen jó híre manapság. A vízügyi kivétel, mert az még most is jó. A családból többen végeztek itt, mindenki megtalálta a számítását. Sajna most van egy kollégám, aki szintén ott végzett, hhááááátt, bár inkább emberi problémák vannak.
    Jól vettem ki szavaidat, miszerint nem itt élsz Baján?
    Üdv. egy lokálpatrióta bajai.
    előzmény:
    csumiga (130)
     
  22. 2003. november 4. 19:06130.
    Már megint mellékattintottam és amit láttam, abba érdekelt lettem.
    Nos kedves fiatal leendő kollégáim!
    éN 1968-ban kerültem a bajai Felsőfokú Vízgazdálkodási Technikumba, levelezőként. Meglehetősen túlkorosan, de az akkor nagyon jelentős "E + '56" jelű származásom miatti 7. sikeres, de létszámfelettiségem miatt eredménytelenül abszolvált felvételim utám a BME jóindulatú alkalmazottai jelezték, hogy ha kérném a bajai Főtechnikumba a felvételemet, meg lehetne oldani a továbbtanulásomat. Kértem. Csont nélkül jutottam be! Hálából a bajai főtechnikum adoptálta Budapesti Műszaki Egyetemet, s a siker mián elfogadta, hogy a BME Vízgazdálkodási Főiskolai Kara legyen. Ennek köszönhetően lettem "ÜZEMMÉRNÓK", ami - bár ÜZEM nélkül - életem célja, vágya volt! Rajtam kívül többen voltunk más helyről kigolyózott, rossz származású egyedek, s mondhatom, ISKOLÁNK levelezőinek elei voltunk.
    1972-ben kaptunk oklevelet.
    Köszönet ezért a bajai oskola akkori Igazgatójának (Czédli György névre hallgatott) és Rajta kívül mindazoknak, akiknek módja lett volna bennünket kirúgni, mint macskát sz. . . , de nem tették.
    Baján akkor voltak remek tanarak, remélem, ma is vannak.
    Ha már módotok van oda járni, legyetek büszkék arra, amit tettek és amit többen Nekik köszönünk.
    Egyébként - tudomásom szerint jó mérnökök lettünk, a magunk módján a szocializmust is jól építettük, nem rajtunk múlt, hogy ilyen szar lett belőle.
    Üdvözlet minden bajai diáknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. november 4. 16:45129.
    Jó, megírom. Az alapművünk Rita Atkinson: Pszichológia. Emellett Kristály Mátyás, és további 4-5 könyv. Finom falat!
    előzmény:
    Katuss (128)
     
  24. 2003. november 4. 10:47128.
    A pszichológia nálunk 2 hét múlva esedékes. Bár tegyük hozzá, hogy a múltkor "elfelejtett" a tanár előadást tartani. Majd írd meg milyen volt. Nálunk teszt lesz. . . . amit nem igazán értek, mert én kifejtős, esszé jellegű kérdéseket jobban eltudnék képzelni.
    előzmény:
    DPisti (127)
     
  25. 2003. november 3. 20:39127.
    Ez azt jelenti, hogy pont akkor nem leszel Baján?
    Mi szombaton pszichológiából írunk, aztán 2 hét múlva gazdmatekból mi is! Halmazalgebra, sorozatok. . . Bevezetés csupán az érdekesebb dolgokhoz :-)
    előzmény:
    Katuss (126)
     

Címlap

top