Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. 2008. május 28. 15:28701.

    de édes.

     

    Végülis lehet, mégiscska jobb lesz neki otthon ,mert idegen emberek, idegen környezet.......hát lehet, hogy végigvonyítja majd az a hetet.

    előzmény:
    Kiara*** (700)
    2008-05-28  15:25
  2. 2008. május 28. 15:25700.

    Erre pont most írtam hozzászólást  .     CSak félős ám  a spáneil. Tőlem is múltkor úgy félt,hogy bebújt az asztal alá. 

    Rakok fel róla képet.  

    előzmény:
    fokrisz (698)
    2008-05-28  15:21
  3. 2008. május 28. 15:23699.

    Reggel ki kell majd engedni,megetteni, friss vízet adni neki. Este meg majd be kell zárni a lakásba , sétáltatás ,friss víz.    Állítólag nem szokott éjjel kimenni wc-ni .   Enniyt mondott anyuk főnöke, meg én pluszban még délután kimennék hozzá .  Jó lesz 40 fokban biciklizni .

    Már mondtam anyunak,hogy majd említse meg neki,hogy hozza el egyszer ,aztán megnézzük,hogy hogyan viszonyul egymáshoz a kettő kutya.   Én egyszer találkoztam vele .  Végül is megoldható lenne az ,hogy a spánil bent aludna,SZofi meg kint. Még a külön etetést is meglehetne oldani.    

    előzmény:
    Kiara*** (697)
    2008-05-28  15:16
  4. 2008. május 28. 15:21698.
    Előtte szerintem elmehetne vele hozzátok ,hogy lássa, semmi baja nem lesz a kutyájának. A labradoroknál barátságosabb kutya nemigen létezik.
    előzmény:
    Kiara*** (697)
    2008-05-28  15:16
  5. 2008. május 28. 15:16697.

    CSak anyu főnöke szerintem attól fél,hogy úgye a Szofi nagyobb nála és hátha bántani fogjak.    Reggel meg este kell kimenni hozzá. De én úgy tervezem ,ha délután ráérek akkor kimegyek hozzá,egy  2 órát ott maradok vele . VAgy akár délelőtt is egy picit ott lehet maradni vele.

     Plána ha akkor kell mennem gyakorlatra,akkor én csak este tudok kimenni hozzá. 

    előzmény:
    fokrisz (696)
    2008-05-28  15:12
  6. 2008. május 28. 15:12696.

     imádom a spánieleket, olyan aranyos kutyák, de jó lesz

     

    Tényleg értelmesebb, ha kiviszik hozzátok a kutyust. A nagy melegben, ha kiborul a vize, vagy langyos lesz, szegénykém szomjanhal, mire odamentek délután.

    előzmény:
    Kiara*** (695)
    2008-05-28  15:01
  7. 2008. május 28. 15:01695.

    Semmi baj.    NYugi kitaláltam,hogy mit akartál írni.

     

    Még nem is mondtam. Nyáron lesz egy spánielem.

    Anyukám ahol dolgozik,szólt neki a főnöke,hogy nem-e tudnánk vigyázni júlisu végén 1 hétig a kutyára.  Természetesen megfizeti .

    Mi elvállatuk. Eddig úgy van,hogy nekünk kell kimenni a kutyushoz mindig megetettni, friss vízet adni neki,sétáltattni .    A gond az,hogy a város másik végén laknak, biciklivel kb fél óra . Ezért jobb lenne ha kihozznák ide hozzánk.   Szerintem SZofi nem bántaná.

     

    Jessinek hívják , 3 éves és csokibarna színű. Nagyon édes , kicsit félős kutya .  Már alig várom,hogy vigyázhassak rá.

    előzmény:
    fokrisz (693)
    2008-05-28  14:51
  8. 2008. május 28. 14:57694.

    Addig amí leér a lába belemegy a vízbe. Azzal nincs gond. De egyszer belebukott a vízbe, el is süllyedt,nekem kellett kihúzni,akkor nagyon megijedt.      Tavaly egy műanyag babafürdető kádban szoktuk fürdetni, de már akkor sem tettszett neki a dolog.   Most is abba akarjuk ,csak kérdéses,hogy még belefér-e.  Hétfőn az öntözőkanna módszert próbáltam ki , azzal kétszer letudtam önteni. CSak most már ha meglátja, hogy megmozdítom az öntözőkannát akkor  már menekül.      

     

    Biztos édesek lehetnek.  

    Plána amikor négyen lefognak.    Biztos,hogy fura lesz eleinte ha nem lesznek ott .   Ez a legnehezebb lépés,hogy eladjuk azokat az édi kiskutyákat.  Az ember olyan nehezen vál meg tőlük.

    előzmény:
    fokrisz (692)
    2008-05-28  14:50
  9. 2008. május 28. 14:51693.
    elírásokért bocsi, a nemmi, az menni akart lenni
    előzmény:
    fokrisz (692)
    2008-05-28  14:50
  10. 2008. május 28. 14:50692.

    Köszönöm.

     

    Ha látnád milyen édesek együtt. Kilépek az ajtón, egyből megrohamoznak, odagyűlnek a lábamhoz, Dominátor két lábra áll, a lábszáramba kapaszkodik és lihegve vigyorog. Tegnap ne mis tudtam tovább nemmi, kénytelen voltam az ajtó előtt megetetni őket, beszorítottak. Mert ilyenkor ugye az anyjuk is odajön és hát ő is elállja rendesen a menekülőutat.

    Feszt bírkóznak meg harapdálják egymást, kis zsemlegombócok. Írtóra fognak hiányozni, furcsa lesz, hogy nem lesz egy kiskutya sem a háznál. Viszont azért kicsit meg is könnyebbülök majd, mert így akárhányszor elmegyünk valahova, mindig tiszta ideg vagyok ,hogy nehogy kijöjjenek a helyükről és kimásszanak a kerítésen (elég nagy rések vannak benne, ilyen a mintája) vagy ellopják őket.

     

    Amúgy az elején Priss is félt a víztől, de amikor a nagy melegek voltak, ő is belement. Ne dobd be, mert cska még rosszabb lesz, akkor már sosem fog bemenni, hanem dobj be botot, vagy menj be te is, hátha utánad megy. Vagy lehet, először olyan vízben kellene próbálkozni, ahol csak a lába lesz vizes. Elvis is így kezdte.

    előzmény:
    Kiara*** (691)
    2008-05-28  14:36
  11. 2008. május 28. 14:36691.

    Tök jó nevük van . Haláli ,plána a Dominátor .

    De jó,hogy így belemennek a vízbe, SZofi labrador létére fél tőle.   Nem tudom,hogy még ,hogy lesz megfürdetve samponnal.  

    Kár,hogy hamarosan Bercit és Dominátort is elviszik  .   

     

     

    Hatalmas gratula a babához !!!!

    előzmény:
    fokrisz (690)
    2008-05-28  14:29
  12. 2008. május 28. 14:29690.

    Szia!

     

    A hétvégén elvittek 3 kiskutyát, legelsőnek kis kedvenckémet, bőgtem is egy sort.

    Még a világos kan van itt, ő Berci lesz és péntekig viszik el valamikor, mert ahova viszik ott lakásfelújítás van és még ne mkészültek el vele. A kislányt, őt mi magunk között csak Dominátornak hívjuk, őt meg majd hétvégén visszük a gazdájához.

    Kis gombóckák, iszonyat nagy hasuk van ,mint egy amerikai focilabda.

    Képzeld, a kiscsaj, tegnap elkezdett pocsolni, tisztára úgy, mint az apja. Kivittem nekik a kis vizestálkába friss vizet, ő egyből belemászott a két mellső lábával, ivott, majd elkezdett finom kis mozdulatokkal pocsolni, utána persze belelendült. Majd megzabáltam.

     

    Igen, babát várok, november 20-ra vagyok kiírva.

    előzmény:
    Kiara*** (689)
    2008-05-28  14:22
  13. 2008. május 28. 14:22689.

    Szia !

    Olyan rossz,hogy megint csak ketten írogatunk ide.

     

    A kutyuk ,hogy bírják a meleget ? 

    Az egy picike még nálatok van,vagy már őt is elvitték ?

     

    Szofi nagyon nehezen viseli a meleget, egész nap szinte csak fekszik,semmihez nincs kedve.    Hétfőn öntözőkannával leöntöztem  na azóta retteg a víztől.   Pedig megint megkéne fürdetni , most samponnal is .   A folyóba nem megy bele ( egyszer majd úgyis belelököm )  .    Remélem jövő héten nem lesz ilyen meleg .   

     

    Csak nem gyereket vársz ?  Már múlt héten  észrevettem,hogy megváltozott a jeled.

    előzmény:
    fokrisz (688)
    2008-05-20  16:39
  14. 2008. május 20. 16:39688.
    Nálunk is ez a kettő féle van. Prissben eddig azt az egyet találtuk, Elvisben kettőt, de őt férj vitte a derékig érő gazba a telkünk mögé sétálni, úgyhogy ott azon csodálkoztam volna, ha nem megy bele.
    előzmény:
    Kiara*** (686)
    2008-05-20  16:37
  15. 2008. május 20. 16:37687.

    hogy raknám én is őt ki egy szál alsógatyában a fagyban egy dobozba egész napra, hagy tudja meg ,milyen az

    Elképesztő milyen emberek vannak.Szegény kiskutyus.

     

    A kutyusok hétvégére már 6 hetesek lesznek, már Priss most is inkább rázza le magáról őket, mert nem bírja szegény. Így is marad még a leghabzsolósabb. Na, annak milyen jó dolga lesz jövőhéten, szét lesz kényeztetve az a kutya.

    előzmény:
    Kiara*** (685)
    2008-05-20  16:28
  16. 2008. május 20. 16:37686.

    Pedig azt mondják ,ha ilyen kutyába ami be van oltva kullancs ellen, hogy abba ha belemegy a kullancs,az azonnal ki is megy onnan.   

    Nálunk 2 féle kullancs szokot belemenni, az egyiknek a potrohája szürke színű, a másiké meg olyan emberszínű .   

    előzmény:
    fokrisz (684)
    2008-05-20  16:21
  17. 2008. május 20. 16:28685.

    Már ilyen korán elviszik őket .   Biztosan hiányozni fognak  majd .    

     

    Én már láttam kiskutyában ott kullancsot , bár szegényben volt még több is.    Úgy sajnáltam ,a tetvérét is, a hülye gazdájuk kint árulta őket még kora tavasszal abban a nagy hidegben, szegény kutyusok annyira fáztak.     

    előzmény:
    fokrisz (684)
    2008-05-20  16:21
  18. 2008. május 20. 16:21684.

    Szia!

     

    Na, ilyen Prissnél is volt nemrég, hátul a cicije és a nemi szerve között. Nagy szerencse, hogy észrevettem ,mert pont olyan szine volt, mint a bőrének. Bele se merek gondolni, mi lett volna, ha a kiskutyákba megy bele onnan.......de szerencsénkre időben észrevettem. Utána neki még napokig kicsit duzzadt volt a helye és vérzett is tényleg.......még jó, hogy az oltást megkapták.

    Képzeld, tegnap délután elkelt a kisfiú is, úgyhogy az összes kicsinek van gazdija, úúúúgy örülök. Viszont üröm az örömben, hogy a hétvégén elviszik őket. A kis kedvenckémet is. A másik világos kislány még marad egy hetet, mert azt majd anyu kozmetikusának visszük, ők meg messze laknak és így egyeztünk meg.

    előzmény:
    Kiara*** (683)
    2008-05-20  16:14
  19. 2008. május 20. 16:14683.

    Hát 12-13 ezer az tényleg elég sok. Nekem úgy rémlik,hogy a dokim az vagy 5000 ezer körül vagy 10 ezer körül csinálja.  Az öszes Eu-s országban már bevezették ezt ,úgyhogy 80 % ,hogy itt nálunk is befogják vezetni.   Én most azon gondolkodom,hogy nyáron bekéne chipeltettni,ha 5000-ért megcsinálja.    

     

    Tegnap volt benne megint egy szép nagy kullancs. Képzeld a kullancs fejénél tökre megvolt duzzadva a SZofi bőre, nagyon piros volt, amikor kiszedtem belőle a kullancsot még vérzett is a helye. 

    előzmény:
    fokrisz (682)
    2008-05-18  14:32
  20. 2008. május 18. 14:32682.
    A 3000 Ft az jó ár, nekem 12-13 ezret mondott kutyánként a doki tavaly. Ezért nem is csináltattuk meg, nincs erre pénzünk most és azt hiszem a jövőben is csak akkor, ha valami nagyobb pénzt kapunk vagy nyerünk sajnos. Így is örülök, hogy a kutyáknak meg tudok venni mindent, amit kell és a sürgős esetekben el tudom vinni az állatklinikára. Ha 3000 Ft-ra levinnék, akkor szó nélkül megcsináltatnám.
    előzmény:
    Kiara*** (681)
    2008-05-18  11:38
  21. 2008. május 18. 11:38681.
    Tényleg hallottatok vmit arról,hogy jövőre állítólag kötelező lesz a chip a kutyáknál. Akinek a kutyájában meg nem lesz chip azt megfogják büntettni.    Nekem tegnap mondta ezt az egyik ismerősőm.    Állítólag 3000 Ft -ért fogják bechipeltettni a kutyákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. május 18. 11:31680.
    A többi kép róla.
    előzmény:
    Kiara*** (679)
    2008-05-18  11:29
  23. 2008. május 18. 11:29679.
    Friss képek Szofiról .
    előzmény:
    Kiara*** (678)
    2008-05-18  11:18
  24. 2008. május 18. 11:18678.

    SZia !

    Semmi baj .   

     

    Hát tényleg nagyok .  Alig ismertem rájuk, megint rengeteget nőttek.    A labradorok az evésről híresek, ezen nem csodálkozom,hogy még a konzervet és a tejet is bevágják.    Nekem van olyan háttérképem ,amin úgyanúgy  mint nálad sorban esznek a kölykök a tálból  .   Mindjárt felrakom azt a képet. 

     

    előzmény:
    fokrisz (672)
    2008-05-17  20:02
  25. 2008. május 17. 21:16677.
    az utolsók
    előzmény:
    fokrisz (676)
    2008-05-17  21:14
  26. 2008. május 17. 21:14676.
    és még
    előzmény:
    fokrisz (675)
    2008-05-17  21:09
  27. 2008. május 17. 21:09675.
    Hoztam képeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2008. május 17. 21:05674.

    Mindenkit szívesen látunk itt, gyere nyugodtan.

    Nagyon aranyos kutyus, tisztára olyan így, mint egy fajtatiszta labrador. Sajnálom ,hogy eltűnt, remélem, tud valaki majd segíteni.

    Figyelj, van egy honlap, ahol befogadott kutyusok vannak, vagy elveszett kutyusokat is felraknak oda, ott is nézz szét, hátha valaki megtalálta a kutyusodat, vagy esetleg feltehetnéd oda a felhívást.

    http://help.retriever.hu/kereses.php

     

    it t a honlap.........sok sikert!

    előzmény:
    dock3 (673)
    2008-05-17  20:15
  29. 2008. május 17. 20:15673.

    Sziasztok!

    Bocsánat, hogy így bepofátlankodok a fórumba.

    Március elején eltűnt fekete, igaz nem fajtiszta, labrador kutyám Csepelről. Hat éves, korom fekete, mellékelek képet. Ha véletlen valaki tud róla valamit jelentkezzen

    20 3776408

    nagyon köszönöm

     

    aggódó gazdi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2008. május 17. 20:02672.

    Szia!

     

    Bocsi, a héten nem voltam itthon.

    A kicsik tepernek ezerrel. Már tiszta erődítmény a terasz, hogy ne tudjanak kimenni. Tök jól elvannak a fűben, tépik, játszanak a fűvel és a gyomnövényekkel, az apjukkal és az anyjukkal és persze egymással is. Már irtó éles a fogacskájuk. Van, hogy mind az öten Elvisre mozdulnak és elkezdnik nyúzni. Elvis persze kis időn belül megunja és hopp odébbugrik. Járkálnak mindenfelé, iszonyat aranyosak. Anyukámék most voltak itt, náluk meg a kicsi pulik most két hetesek. Abból is megtartják az egyetlen fehéret, de a hugomnak simán kellett volna a fehér kan labrador is.

    Priss még szoptat, tele is van általában a pocijuk, csak napi egyszer kapnak plusz kaját, most tejet és pedigree junior konzervet (ez már 1 hónapos koruktól adható). Azért ezt is benyomják.  Már annyira nőnek, hogy iszonyat..........ha visszaemlékszem ,szerintem Elvis még talán 8 hetesen se volt ekkora.

    Azt sajnálom csak, hogy két kicsinek még mindig nincs gazdája, pedig olyan tündérek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. május 16. 11:25671.

    Sziasztok !

    Látom mostanában mindenki nagyon elfoglalt.   Na mind 1 én azért írok . 

    Evettke lehet,hogy már megszült ,vagy éppen most fog szülni .   Ha jól emlékszem május 15-re volt kiírva.  

    Evettke :   A későbbiekben is visszavárunk ide, ha lesz egy kis szabadidőd akkor írjál továbbra is nyugodtan. 

    Fokrisz :   Gondolom ezalatt az 1 hét alatt sokat nőttek megint a picickék .   Már biztosan tök ügyesen tudnak menni .   Még szopiznak ?    Még mindig visítanak ha kirakjátok őket a fűre ? 

    Misswicky : MI hír van rólatok ?   

    Bátor kutyussal mi újság ?    Gondolom szépen növöget és okosodik .  Még mindig olyan bátran viselkedik ?  

     

     

     

    Képzeljétek múlt hét szombaton vettünk 4 db solár lámpát ( napelemes kinti lámpát ) .    SZofi az elején nem bántotta őket, egyszer -kétszer előfordult,hogy neki ment az egyiknek .  

    Hát kedden már kettőt kinyírt .   Apukámtól kapott a fenekére seprűvel, mindenki jól leszidta, utánna csak lapult, nem merte még az ajtót sem nyitogatni .        Ma reggelre a maradék kettőt is kinyírta. Megint kapott és megint lapult, szégyelte magát. 

     

    Most mondjátok meg, először is tudta ,hogy rosszat csinált , és jól le is lett szidva.   De ennek ellenére azért a másik kettőt is úgyanúgy szétcincálta .  Most megér neki ennyit,hogy utánna jól leszidjuk és haragszunk rá.  Mert neki is rossz , látom rajta, érzi,hogy mérgesek vagyunk rá .   Hát neki úgylátszik nem lehet parancsolni .    

    A Rossmanban ma vettem neki rágókötelet, nem mintha megérdemelné .  8 cm-es , vagy a pici vagy a közepes méretű, nem tudom .  Szerintetek azt széttudja teljesen rágni ?       ELég erősnek tűnik , szerintem nem tudja teljesen szétrágni . Aztán majd kiderül .

    Még nem adtam neki  .

    Tegnap volt az 1 éves évfordulója annak ,hogy megvettük Szofit  .  

    Majd még hozok képeket .  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2008. május 11. 10:26670.

    Sziasztok !

    Mi ez a nagy lappangás ! ?  Remélem mindenkivel minden rendben van !!!  

     

    Tegnap a kis drága megérezte,hogy ott fogjuk hagyni, ráfeküdt a lábamra,  nézett rám szomorúan  .    De már 4-re hazaértünk, úgyhogy mégsem kellett estig egyedül lennie .    Kapott Pedigree csont alakú fogtisztitós jutalomfalatot. Nagyon örült neki.    

     

    Képzeljétek , mondta a doki,hogy jó lenne egy picit fogyókúráztattni,meg futni Szofival.   Mások is már mondták,hogy kövér , szerintünk is az.    Én próbálom már 2 hete fogyókúráztattni,de az öcsém állandóan nassiztattja, nem fogja fel,hogy még jobban elfog hízni, és az ízületei is tönkre fognak menni . Mindig azzal jön,hogy az a pár szem keksz ,meg chips nem árt neki.      A másik gond meg a futás, csak az udvarban tudok vele futni,mert a parton annyira belelendül a futásba,hogy elránt .    Viszont az udvaron meg 2 kört hajlandó futni , utánna a világért nem akar tovább futni.   VAcsira kevesebb kap már 2 hete , most a reggeli adagját is vissza fogjuk venni .  Sétáltattni meg nem tudom sokáig,mert annyira megy,hogy fél óra alatt nagyon elfárad , akkor már alig bír menni .   Ahhoz képest,hogy Priss most szült, soványabb mint SZofi .      

     

    A másik dolog,az egyik topikban tanácsolták ,hogy adjak SZofinak hetente egyszer 2-3 gerezd fokhagymát,mert akkor állítólag nem megy bele a kullancs.     Most ezt a fokhagyma kúrát kezdtem el vele, hát kíváncsi leszek , hogy tényleg használ-e.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2008. május 8. 15:09669.

    SZiasztok !

    Szofi még mindig a holdkóros korszakát éli. Egész nap alszik, délután 5-6 óra felé már teljesen ébren van,de akkor meg alig lehet vele bírni, olyan hiperaktív.    A lakásba teljesen beszokott ,  úgyhogy már annyira nem szoktuk kikergetni .  Hétvégén is bejött a szobába, lefeküdt a szoba közepére,aztán nézte 10 percig a tv-t.  Amikor megunta akkor meg kiment .   Mostanában annyira nem unatkozik , mert eljátszik a csirkékel.

    Szegénykém szombaton egyedül lesz otthon egész nap .   Biztos hiányozni fogunk neki.  

     

    Képzeljétek a cigányék árulják a házukat . Elakarnak innen menni.  Végre.  Remélem vki megveszi tőlük a házukat, aztán akkor végre nyugodtan lehet majd sétáltattni a kutyát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2008. május 6. 17:06668.

    Hát ezek a kölykök már megint sokat nőttek, már óriásiak.   NAgyon édesek és szépek .    Csúcs ahogyan a gödörben alszik a kölyök, Elvis meg ott áll és nézi aggódva .   Zabálni valók !!!

    Azt bírom mindig a legjobban ahogyan alszanak .

    előzmény:
    fokrisz (665)
    2008-05-05  14:11
  35. 2008. május 5. 14:16667.

    ezek már az utolsók, igérem :)

    Utolsó kettő a gödrös dolog, amit meséltem. :)

    előzmény:
    fokrisz (666)
    2008-05-05  14:14
  36. 2008. május 5. 14:14666.
    és még :)
    előzmény:
    fokrisz (665)
    2008-05-05  14:11
  37. 2008. május 5. 14:11665.
    Végre lehet képeket felrakni, úgyhogy most nem menekültök. :) Zúdítom a kölyökkutyás-képtömeget. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. május 3. 11:05664.

    MEgint nem jó a képfeltöltés ?! NEm is tudtam.       Szegény picikék , beleestek a szüleik által készített csapdákba.  : )

    Ha majd ha jó lesz a kép feltöltés ,akkor majd rakjad légyszí rakjad fel a képeket.    

    Én is úgy gondoltam,hogy majd később, nem egy év múlva.   

    Szofi is szokott hajtani a kukás autóra, de azt csak ugatja.  

    Szofi böfögni is szökött, pukizni,mormogni is .   Még alvás közben is mormog, megfordul a hátára morgom egyet , megfordul az oldalára megint mormog egyet.     Azthittem,hogy csak az én kutyám csinálja ezt , de látom másé is .  

     

     

    előzmény:
    fokrisz (662)
    2008-05-03  10:48
  39. 2008. május 3. 10:49663.
    nem néc, hanem nlc :))))
    előzmény:
    fokrisz (662)
    2008-05-03  10:48
  40. 2008. május 3. 10:48662.

    Én is erre gondoltam, ráraktuk pokrócra őket, de arról meg lemásztak. Néha viszont muszáj kirakni őket, amikor kitakarítjuk a kutyaházat nekik.

    Ma ugyanezt végigcsinálták, csak mivel már tudnak járni, hol az egyik, hol a másik esett bele az egyik pici gödörbe ,amit a szüleik ástak nemrég. :) Ott meg bealudtak. :)))) Le lett fotózva, csak az néc szokás szerint nem enged képet feltenni, pedig most már van egy csomó nyitott szemű képem. :)))

    A féregtelenítés már megvolt tegnap előtt nekik. :) Kutyusokat most egy ideig, legalább egy évig ne makarunk, lehet, hogy utána sem, majd meglátjuk.

    A mieink nem a fagyis kocsira hajtanak, hanem a lovas szekérre és a kukás autóra......ha ezeket meghallják, már rohannak a kerítéshez, mint a meszes. :) Böfögni még ne mhallottam őket, mormogni szotkak és pukizni is, főleg ha bent vannak vagy a kocsiban, hogy mi is kapjuk a kiképzést rendesen. :))))

    előzmény:
    Kiara*** (661)
    2008-05-03  10:40
  41. 2008. május 3. 10:40661.

    SZofi annyira nem rajong érte.   Neki elég annyi ,hogy ránéz,aztán mehetünk tovább. Szegény Mex ( a vőlegény ), meg majdnem kimászik a kerítésen annyira megszeretné nyalni.  A szerdai megnyalás az véletlenül sikerült neki, SZofi éppen közvetlenül a kerítés mellett ment el, Mex meg szépen hirtelen szájon nyalta.  

    Mex majdnem az én kutyám lett,majdnem én vettem meg .   Negronak hívtam volna . 

     

    Nem lehet,hogy fáznak a fűben ? Lehet,hogy kint meleg van,de a talaj az még .        Eltudom képzelni,hogy mit művelhetnek szopi közben.    Ezek aztán tudnak enni. SZofi is úgy eszik mint egy disznó  ( legalábbis a disznólban hallani olyan hangokat )  .      Kár,hogy nem volt nálad fényképezőgép.  Úgy megnéztem volna őket  .

    Féreghajtózni nem viszitek őket ?  Ha jól tudom 3 hetesen kell őket először féreghajtózni.   

    Később  majd szeretnétek még kiskutyákat ?    

     

    Elfelejtettem írni Szofi csütörtökön és pénteket kapott fél gombóc vaniliás fagyit.  1 perc alatt felzabálta.      Olyan szépen nyalogatta ki a tölcsérből a fagyit  .  

    A ti kutyáitok nem szoktak tútolni ha jön a mentő vagy a fagyiskocsi ? 

    Böfögni , pukizni , mormogni ( úgy mint a sorozatban a Rex ) szoktak ?

     

     

     

     

    előzmény:
    fokrisz (660)
    2008-05-02  20:16
  42. 2008. május 2. 20:16660.

    Édesek lehettek a kis szerelmesek. :D

    evettke, erősen bízunk benne, hogy mindegyiknek sikerül szerető gazdit találni, egyenlőre még másban nem gondolkodunk, hisz már csak 2 van meg és még van 3 hét, hogy elérjék a 6 hetes kort.

    Lányok, én nem tudom, mi van ezekkel a kis gombócokkal ,de ahogy kirakom őket a fűbe a jó melegbe, elkezdenek vonyítani, de szó szerint, zeng tőlük a környék. :) Aztán ahogy megérzik maguk alatt a kutyaházat, egyből elcsendesednek, de tényleg, mintha elvágták volna onnantól. Behalok rajtuk komolyan. :)

    A másik nagy műsor a szoptatás, ekkora cuppogtatásokat még nem hallottam, mint amit ezek levágnak, amíg megtalálják a cicit. :DDD

    Jajj, Elvis ma olyan aranyos volt. A sárga, illetve inkább fehér kisfiú kint a fűben araszolt pont vele szemben és volt pár perc, mikor Elvis teljesen aggódó arccal a nagy orrát odaérintette a kisfiú pici orrához. :) Hát olyan szépek voltak együtt, hogy még.......kár, hogy nem volt nálam se mobil, se fényképező, mert ezzel szerintem jópár fotópályázatot megnyerhettem volna. :)

    előzmény:
    Kiara*** (659)
    2008-05-01  18:08
  43. 2008. május 1. 18:08659.

    Délután voltam sétálni Szofival, a hídnál kivittem a főúthoz. NAgyon szépen ment, a SKoda szalonnál szépen megszaglászta az autókat,az összes gesztenyefát .   Sajnos nekiállt esni az eső,ezért hamar visszakellett fordulni. És ami a legrosszabb volt, az utcában kellett visszamennünk, az egyiik kertnél kint volt egy kutya.  

    Hát úgy húzott mint egy medve. Esküszöm,hogy 10 medve nem húzna annyira mint ő  .   Azalatt a 3 perc alatt mire hazaértünk, tisztára kifáradtunk. Hazaértünk az volt az első,hogy ivott aztán eldőlt mint egy fadarab, nekiállt aludni, levegőt közben alig kapott .     Képzeljétek Szofit a vőlegénye szájon nyalta ,magyarán megcsókolta .  SZofi meglepődött egy picit , nézett rám felakadt szemekel,hogy most mi van.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. május 1. 18:01658.

    Szia !

    Az azért írtam,mert ha a patkány veszélyben érzi magát,akkor képes és nekiugrik a kutyának, még embernek is nekiugrik.

     

     

    Megnyugodhatsz SZofi nem hasas, hanem éppen tüzel .   Ha elmúlik a tüzelése akkor utánna már nem lesz felduzzadva a punedlije .  

     

     

     

    előzmény:
    evettke27 (657)
    2008-04-30  11:42
  45. 2008. Április 30. 11:42657.

    Sziasztok,megint rég voltam.

     

    Kiara: ez nagyon tetszett, nehogy a patkány megharapja Szofit

    Ezt tényleg nem értem,hogy a Szofi nevet mért gondolják fiúnak? Nekem eszembe se jutna.

     

     

    Fokrisz: annyira édesek a kölykök. És mit csináltok ha valamelyik rajtatok marad, megtartjátok???

     

    Képzeljétek, Szofinak már egy ideje tök duzzadt a punedlije,tegnap meg láttam,hogy véres. remélem ez nem jelenti,hogy hasas, hanem,csak hogy ivarérett,nem? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2008. Április 30. 10:50656.

    NAgyjából lemértem Szofi magasságát.

    Először a hátánál mértem meg , ott 60-62 cm körül volt. Aztán a fejénél, ott ha jól mértem olyan 80 cm környékén volt.      De lehet,hogy rossz adatok , úgyanis nem tudott egy helyben megállni .   A hosszát egyáltalán nem tudtam lemérni.   

    előzmény:
    fokrisz (654)
    2008-04-29  09:14
  47. 2008. Április 29. 17:06655.

    Szia !

    Látom Priss már nem terrorizálja Elvist. Nagyon szépek így együtt, egy igazi család  .   A picikék nagyon sokat nőttek .  

    Most látom Elvis csíkját,eddig fel sem tűnt.    Szerintem Elvis és Priss van akkora mint SZofi .   Az a vki már megkeresett  a kiskutyák miatt  ?      

    Még lehetnek nekik is gazdáik .  Szukákat kevesebben vesznek . Inkább mindenki kant keres.   SZofi 7 fiú testvérét is akkor mind elvitték, csak ketten maradtak lányok.     Én is először mindenképpen fiú kutyát akartam,lány szóba sem jött ( a tüzelés, meg ,hogy vemhes lehet ez miatt ), aztán lebeszéltek minket a fiú kutyáról .  

    előzmény:
    fokrisz (653)
    2008-04-29  09:08
  48. 2008. Április 29. 09:14654.
    még képek:)
    előzmény:
    fokrisz (653)
    2008-04-29  09:08
  49. 2008. Április 29. 09:08653.

    Érdekesek ezek a csíkok, Elvisnek is van pont ugyanott, csak az fehér. :) Nagyon nagy már ez a Szofi, szerintem a mi kutyáink nincsenek ekkorák, még Elvis se.

    Én is hoztam telefonos képeket. :) Már járnak is, vasárnap óta totyognak össze-vissza. :)))) Végül a hétvégén a fekete kislányt foglalták le, úgyhogy a 3 sárga maradt meg. :-0 A kanra van vagy 5 jelentkező, de az egyik szukát visszamondták, a másikat pedig el se jöttek megnézni. Pedig olyan szépek, én esküszöm azt hittem ,a feketék nehezebben fognak gazdára találni. Olyan kis ducik, a hétvégén megmértem a ducibb kislányt, majdnem 1,1 kg volt. :)))) Teljesen odavagyok értük, egyszerűen gyönyörűek. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. Április 28. 18:34652.

    Sziasztok !

    Hozztam új képeket SZofiról.   Látszik a zsömleszínű csíkja is az egyik képen .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2008. Április 26. 15:19651.
    Akkor jól gondoltam,hogy fiú. CSak amikor láttam a képen,hogy lilás szőnyeg van a tálak alatt, egy kicsit elbizonytalanodtam a nemével kapcsolatban.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (648)
    2008-04-25  22:10
  52. 2008. Április 26. 15:11650.

    SZia !

    Én nem félek a rágcsálóktól .   ZSepivel fogtam meg  . Ha pók lett volna már nem mertem volna megfogni, azokotól nagyon félek. 

     

    Hát ez nagyszerű hír .   Szerintem a kis feketének is majd csak lesz gazdája .     Még csak 2 hetes, még van vissza 4 hét .  

    előzmény:
    fokrisz (649)
    2008-04-26  09:07
  53. 2008. Április 26. 09:07649.

    Sziasztok!

     

    Kiara, fujjj, hogy tudtad megfogni az egeret/patkányt?

    Elvis is csinálta ezt tavaly nyáron, az egy egér volt és már minden belsősége kilógott, mikor észrevettem. (fujj fuujjj fuuuuujjjj) Gyorsan elhajtottam onnan a kutyát, szerencsére mikor rákiabáltam, eldobta. Szóltam férjemnek, ő meg kidobta, én hozzá nem értem volna, az tuti. Volt egy másik ilyen fogás, akkor belefulladt az egér a vizükbe. Nagy fujj fujjj fuuuujjj. Irtózom a rágcsálóktól.

    Képzeljétek, tegnap az összes picinek kinyílt a szeme!! Pontosan két hetesek voltak tegnap. Nem tudom, hogy lehet ezt ennyire kiszámítani. :)))) Gyönyörűszép kék szemeik vannak......egyenlőre.

    A fekete kislánynak már csütörtökön kinyílta a szeme, a többinek viszont csak tegnap. Úgy néz ki ma meg holnap jönnek lefoglalni egy-egy sárga szukát. Már csak a sárga kan meg a fekete szuka marad, úgy néz ki a fekete szuka senkinek nem kell. :(((( Pedig olyan kis cuki, egy picike fehér csík van a mellecskéjén és egy tündérbaba. :) Nekem ő a kedvencem. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 25. 22:10648.
    Fiú, egy óriási veszedelmes kankutya :-)))))))))
    előzmény:
    Kiara*** (642)
    2008-04-25  16:06
  55. 2008. Április 25. 18:16647.

    Az előbb azt hittem,hogy a kinézetére gondolsz, úgyanis nem jelentek meg a smilyek . 

     

    Nyáron meg egy rendes kifejlett patkánnyal játszott .   Úgyanis nyáron volt 2 patkányunk,valószínű,hogy a szomszédunkból költözhettek át hozzánk.    Szerintem most is patkány lesz .    Remélem nem találkozik egy nagy példányal ,  félek,hogy megharapja a kutyát.  A patkányok képesek rátámadni az emberre is .      Megint kezdődhet a vadászat .  

    előzmény:
    evettke27 (645)
    2008-04-25  17:58
  56. 2008. Április 25. 18:10646.

    Azért nem ő a világ legszebb labradorja .Nem azt mondom,hogy nem szép, mert szerintem is szép,de azért vannak nála szebb labik is.  Még egyetlen 1 fényképversenyt sem nyertünk meg, sajnos .       Itt a topikban nekem mindenkinek a labija tettszik , szerintem mind1-ik szép labrador.  Ma láttam SZofi vőlegényét,annak kifijezetten ronda az egész feje.

    Szofi anyja nagyon csúnya labrador volt, amikor megláttam,na mondom ha ilyen csúnya az anya kutya akkor milyenek lehetnek a kölykök.  

    MEg SZofi nem az a klasszikus sötét barna kutya, ő inkább vöröses színű.  De a városban egyszer láttam nála világosabb b arna labradort.   MEg egy kennel honlapján is. Szóval valószínű,hogy fajtatiszta , bár sokan a világos színe miatt keveréknek vagy vizslának nézik. 

    A tiédről nem hiszik mindig azt ,hogy fiú ?  

     

    MErt az enyémről állandóan azt hiszik,mert még nem hallottak olyan nevet,hogy Szofi .   Elég érdekes, nem akarom elhinni,hogy még nem hallottak Sophia Lorenről .    Ráadásul az enyimének is ez a rendes neve,szép magyarosan :  Szófia Loren  : ) : ) : ) : )   

    Ez amúgy onnan jött,mert sokan mondták,hogy jó,hogy nem S. Loren lett a neve, így aztán később megkapta vezeték névként a Lorent .

    előzmény:
    evettke27 (645)
    2008-04-25  17:58
  57. 2008. Április 25. 17:58645.
    Amúgy kiara a te Szofid se semmi ám
    előzmény:
    evettke27 (644)
    2008-04-25  17:57
  58. 2008. Április 25. 17:57644.

    nagyon cuki Bátor

     

    Kiara,a spániel is nagyon aranyos,nálunk meg itt majdnem szemben egy biggli (tudom,hogy nem így kell írni) van. Az is annyira édes

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (641)
    2008-04-25  09:30
  59. 2008. Április 25. 16:12643.
    SZiasztok !
    SZofit azthiszem be kell nevezni a Rettegés fokába.
    A szájában volt egy élő kisegér vagy patkány . Az egér / patkány farka meg lógott ki a szájából.
    Azért sikerült elvenni tőle , szegénynek eltörte az egyik lábát. Én meg megfogtam zsepivel a farkánál aztán kivittem a vízpartra, nem volt szívem beledobni szegényként a kukába.
    Tegnap majdnem lett egy ideiglenes kutyánk. EGy spániel mászkált az utcánkban . Megakartam fogni,de mire kiértem már nemn láttam sehol sem. Vhonnan megszökhetett. Remélem ,hogy ma is talán felbukkan a környéken,akkor megfogom ( ha fiú lesz akkor nem, nem hiányoznak a spániel -labrador keverék kiskutyák ) .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2008. Április 25. 16:06642.
    Szia !
    Nagyon édes, olyan kis picike . MOst lehet,hogy hülyeséget fogok kérdezni, de most Bátor fiú vagy lány kutya ?




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (641)
    2008-04-25  09:30
  61. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 25. 09:30641.
    Sziasztok!

    Feltöltök pár képet Bátorról :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (640)
    2008-04-24  08:32
  62. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 24. 08:32640.
    Na ez jól hangzik... :) hát, reménykedünk, hogy marad a kert, vagy legalábbis egy részére korlátozódik az ásás, ahol majd szabad lesz neki. Jó nagy kert, van füves rész, virágoskert, veteményes, gyümölcsös és nem használt rész is...
    előzmény:
    fokrisz (639)
    2008-04-24  07:42
  63. 2008. Április 24. 07:42639.
    Na, a putri nálunk is megvan, de csak azért, mert mindent kihordanak, ami van. :) Nálam a füvet nem bántják, sőt, hátul, ahol nem járkálunk szinte, csak ők, ott burjánzik a fű. :))) Igaz, meg is trágyázzák rendesen. :D Elől ki van kopva a kocsi miatt. Eddig nálam csak ott ástak ,ahova beraktuk a vízelvezetőket, mert ott nem fedtük be a csöveket még teljesen. Máshol nem szoktak ásni. Szóval ezt is kutyája válogatja. Kint nem merek teregetni, csak az eltorlaszolt teraszon. :) A virág nekünk is menne, de már nem férnek be a kerítésen. :)Úgyhogy ezzel nincs baj.
    Nálunk Elvis a főkolompos, Priss csak megy utána, mivel Elvis a falkavezér, mindenhova követi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2008. Április 23. 18:54638.
    Szia antoinette neked is!

    Bocsánat,hogy külön-külön reagálok,de már olyan régen voltam,hogy sokat kell visszaolvasnom.
    Örülök,hogy ti is csatlakoztatok hozzánk :)(kacsintós mosolygós szmájli)

    Mi augusztusban hoztuk Szofit, akkor volt 9 hetes,de már az első naptól kezdve kinn aludt az udvaron. Persze első egy-két nap volt sírás-rivás,én meg is sajnáltam,de a párom nem engedte be.
    persze időnként bejöhetett a lakásba,még most is néha,de inkább kinn volt. Télen szoktuk este egy fél órára beengedni,de olyan vastag szőre van,hogy nem is fázott kinn(a mienk nem 100% labi,mert az apja jugoszláv farkasölő,így hosszabb a szőre is,meg nagyon erős)

    De szerintem ti is szoktassátok ki,mert elkezd rosszalkodni,aztán jajj mindennek.
    Amúgy a mienk olyan hamar megnőtt mint a bolond gomba,és annyira rossz,hogy sok veszekedés volt már miatta mert a páromra hallgat,de ő meg nem bünteti meg.
    Ha még szép füves az udvarotok, örökítsd meg ezt a képet a memóriádban,mert nem sokáig lesz így.
    Ja és kérdezd csak meg kiarát, ezek mindent szarrá rágnak,úgyhogy az udvar nálunk tiszta putri állandóan.

    De amúgy meg olyan ragaszkodóak nagyon lehet szeretni.
    Hú,bocs a kisregényért,abba is hagyom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (624)
    2008-04-23  08:38
  65. 2008. Április 23. 18:47637.
    szia anneline!

    A mi Szofink az én virágos kertemet taccsra tette,még a rózsákat is lerágta,pedig eléggé tüskések voltak. Gondolhatod mennyi bosszúságot okozott.
    Úgyhogy mondtam a páromnak,vagy kennelbe megy a kutya vagy csinál kerítést a virágágyásnak.
    Utóbbit választotta,1m magas tetőléceket vágott,és el lett kerítve.

    Sajnos a mienk olyan akaratos,hogy mindenképpen annak kell lenni amit ő akar. A ruhákat is addig nem szedi le a kötélről amig kinn vagyunk. Múltkor 5 percre bementem wc-re mire kijöttem már minden a földön hever. Üthetem agyon,akkor is úgy csinálja. Úgyhogy szerintem,vagy búcsút mondasz a virágágyásnak,vagy magasabb kerítés.

    Amúgy a mienk is alkalmi süket,ha rá akarok parancsolni meg se hallja, de mihelyst nyílik a hűtőajtó még a kert végéből is meghallja.:)
    előzmény:
    anneline (629)
    2008-04-23  14:26
  66. 2008. Április 23. 17:52636.
    Én rendes pórázt vettem neki, fogalmam sincs milyen hosszú lehet . Én nem vittem kutyaiskolába.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (635)
    2008-04-23  17:04
  67. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 23. 17:04635.
    Köszi a válaszokat! Nem, házikója még nincs. Azt nem bánjuk, hogy kijön a kosárból, direkt vettünk olyat, amiből ki tud :) a kerttel az a baj, hogy túl nagy, ha elmászkál, komolyan elveszik benne egy ilyen kicsi kutya :) de szerintem sem kellene túl sokáig benn tartani. Milyen hosszú póráz kell ilyen kicsi kutyának?

    Kutyaiskolába Ti vittétek a kutyusokat?
    előzmény:
    Kiara*** (630)
    2008-04-23  15:00
  68. 2008. Április 23. 15:22634.
    Szívesen.   Meglehet, csak én már az elején elrontottam .
    előzmény:
    anneline (633)
    2008-04-23  15:13
  69. 2008. Április 23. 15:13633.

    Köszi a tippeket!

    Jó tudni hogy nem vagyunk egyedül ezzel a "ha nagyon belemerül a dolgokba nem hallgat ránk" témában. Azt én is tudom, hogy minden kutyának más a termélszete és sok függ attól, de úgy tudom meg lehet tanítani ilyesmire. 

    előzmény:
    Kiara*** (632)
    2008-04-23  15:07
  70. 2008. Április 23. 15:07632.

    Szia !

    A rákiabálást jól tesziktek olyankor, még üssetek rá újságpapírral,talán úgy még hatásosabb lesz. 

    Normális dolog , ha belemerül a játékba és nem hallgat rátok. Az enyimé 1 éves,de kb mint egy 2 hónapos kölyök úgy képes játszani .  Az enyimé sem nagyon hallgat rám .  EGyszerűen ilyen makacs .    Sok minden függ,hogy milyen a kutya természete.  

    előzmény:
    anneline (629)
    2008-04-23  14:26
  71. 2008. Április 23. 15:04631.

    Én úgy tudom,hogy az oltás csak arra jó,hogy megvédje a lyme kórtó la kutyát. Tehát attól nem véd,hogy ne menjen bele a kullancs.    Én legalábbis így tudom.   Szofit meg most békénhagyták a kullancsok,már 1 hónapja nem volt benne.   

    Szerintem minden labi így alszik .    Egyszer Szofi a ház előtt úgy feküdt,hogy úgy nézett ki mintha megdöglött volna.   NA mondom egyszer majd úgy járunk ,hogy becsönget vki,hogy  jöjjünk ki mert megdöglött a kutya.  : )

    előzmény:
    fokrisz (625)
    2008-04-23  11:44
  72. 2008. Április 23. 15:00630.

    SZívesen.  De augusztus -szeptember előtt nem nagyon fogjátok megkapni a csomagot .

    Sajnos a törzskönyvezéshez nem értek, Szofinak nincs törzskönyve, hála a magyar hatóságnak .   

    Az enyimé kinti kutya, az első 2 nap volt csak elzárva napközben a tyúkudvarba,ha nem volt kint vele senki sem.  

    Szerintem már kint lehet hagyni hosszabb időre az udvaron, ha nincs semmi olyan dolog az udvaron ami veszélyes lehet a számára.

    Pórázra is szerintem kezdjel el most szoktattni, nehogy úgy járj mint én .   Nem lehet sétáltattni,húzz mint egy medve.    

     

    Először csak rakjátok rá a nyakörvére a pórázt és hagyjátok,hogy úgy mászkáljon,lehet,hogy először játszani fog vele ,de ne aggódjatok erről majd leszokik.       

     

    A labik különben nem szeretik a bezártságot, lehet,hogy azért nem alszik a kosarába mert lehet,hogy ott is bezártság érzése van. 

    Az enyimé fél éves koráig nem ment be a házába, a lépcsőn aludt,éjjel is . 

     

    Bátornak van már házikója ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (624)
    2008-04-23  08:38
  73. 2008. Április 23. 14:26629.

    Sziasztok!

    Már egyszer kértem itt segítséget tőletek, ismét  szükségem lenne rá! A mi kutyunk már lassan 5 hónapos lesz igyekszünk jól nevelni őt, de pár kérdés felmerült.

    Ha vannak olyan részei a kertnek amibe nem szeretnénk ha belemenne, konkrétan 2 db kicsi kör alakú ágyásba (ágyásszegélyel van lehatárolva) akkor hogy tudjuk ezt megtanítani neki?! Ha belemegy fúj-olunk, mondjuk neki hogy menjen ki, ez általában bejön, de van hogy ránk sem hederít és elkezd ásni benne. Ezeket jobban elkeríteni most nem tudjuk és nem is szeretnénk, valószínű ez csak méggjobban izgatná és méginkább lele akarna jutni, esetleg az elkerítésnek esne neki (szétrágná).

    A másik kérdésem az lenne, hogy az normális ebben a korban, hogy ha pl játszik nagyon, akkor hiába hívjuk, meg sem hallja?! Hogyan lehet elérni hogy ha szólunk neki egyből figyeljen ránk?!  

    Előre is köszi a válaszokat!  

     

    előzmény:
    mistic333 (1)
    2007-10-20  10:49
  74. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 23. 14:21628.
    igenigen, csak arra én nem jutottam el gondolatban Sárszentmihályig :)
    előzmény:
    fokrisz (627)
    2008-04-23  12:03
  75. 2008. Április 23. 12:03627.

    hát én mondtam ,hogy a lidl-ös körforgalomtól kell nézni :)))))))

     

    jaaa, így akkor már az oltást is értem :D így oké és korrekt :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (626)
    2008-04-23  11:47
  76. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 23. 11:47626.

    Ja tudom, Sárszentmihály merre van, csak akkor Ti "hátulról" közelítitek meg, mármint hozzánk képest. Mi a hetes út felől megyünk arra :)

     

    Kullancsoltást nem azért kapta szerintem, hogy ne menjen bele a kullancs, hanem ha belemegy, ne betegedjen meg tőle, legalábbis embernél így van :)

    előzmény:
    fokrisz (625)
    2008-04-23  11:44
  77. 2008. Április 23. 11:44625.

    Nem arra gondoltam, Tata felé megyünk arra. Hanem van a körforgalom, agol a Lidl van pont mellette, már Szf-on. Ott lehet bekanyarodni a centrumba, vagy továbbmenni a metro felé. A metro felé kanyarodunk és ott van egy olyan kietlen rész, amíg el nem érsz a lámpáig, ahol le lehet kanyarodni a metro-hoz, vagy továbbmenni egyenesen a belváros felé. Na még jóval ezelőtt van egy jobbra kanyarodó út, ami egy körívet ír le és a végén egy alsóbb szintre jutsz. Kvázi a körforgalmas rész volt a felüljáró. Na és ott kanyarodsz a körív után jobbra. Amikor elhagyjuk Fehérvárat, utána vannak tavak, ahol lehet horgászni. Na majd megkérdezem férjemet, hátha ő emlékszik. :) Hülyén magyarázok nagyon. :)))

    Na, megkérdeztem, Sárszentmihályról hoztuk. :)

    Jajj lányok, ezek a kis gombócok oooolyan de oooolyan édeseeeek. Tegnap a két labrador lánykád fogtam az ölembe, olyan édesen elaludtak nálam és olyan pózokat vettek fel, meg pofákat vágtak (nyitott szájjal aludtak, nyelv picit kidugva, stb. :))) hogy azt hittem megzabálom őket. (nagyon sok szivecskés szemű szmájli). Tündérek!!!!

    Priscilla most már eszik magától a táljából, nem kell kézzel etetni ,ami nagy előny, mert nem volt valami jó görnyedni.

    Tegnap találtam Elvis nyakán egy bazinagy kullancsot (dühös szmájli). Mi a túróért kapta azt az oltást akkor????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (624)
    2008-04-23  08:38
  78. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2008. Április 23. 08:38624.

    Köszi, aranyos vagy :) fogok mesélni bizony, meg hozok fotókat is, ha a párom letölti őket a gépéről.

     

    A második éjszakát már átaludta Bátor, meg a harmadikat is, késő este meg kora reggel ki kell menni vele. Most már olyan kosárban lakik, amiből ki tud jönni, és birtokba vette az előszobát (cipők elpakolva! :-) ) de nem nagyon alszik a kosarában, jobb szereti a lábtörlőt, viszont a kosárban tartja a dolgait: labda, sípolós játék, egy kötéldarab, amit rághat. Mindent ért, nagyon okos, már tudja, hogy nem szabad bejönni a szobába, játék közben nem szabad harapni, és a neki nyakig érő fűcsomók között úgy ugrál az ember bal lábánál, mintha tanulta volna :)

     

    Törzskönyvezéshez ért valaki?

     

    Mikor rakjuk ki a kertbe lakni szerintetek? Pórázhoz mikor kezdjük szoktatni?

     

    Fokrisz, nem balra kanyarodsz és Zámoly az a falu? Ahogy leírod, ott jobbra a város van, ha jól értem :) nagyon aranyosak a kiskutyák :)

     

    Kiara, köszi, regisztráltam is a honlapon.

    előzmény:
    Kiara*** (597)
    2008-04-21  17:23
  79. 2008. Április 22. 20:00623.

    SZia !

    Szívesen.  Ide jöhetsz mindig.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (622)
    2008-04-22  18:43
  80. 2008. Április 22. 18:43622.

    Szia!

     

    Köszönöm neked is a beszámolót!!

     

    Olyan sok jót mondtatok már a labradorokról,hogy teljesen megerősödtem abban,hogy jól döntöttünk.

    Baj max. csak a fűvel lehet,mert arra a zuram nagyon kényes,de majd megszokja.Legfeljebb egy kicsit többet pepecsel majd a fűszálak tupírozásával!!:-))))

     

    Ha eszembe jut még valami akkor jövök kérdezni,és ha végre hozzánk kerül a kiskutyus akkor biztosan gyakori látogató leszek a topikotokban!!

    Még egyszer köszönöm mindenkinek a kedvességet!!

    előzmény:
    Kiara*** (618)
    2008-04-22  15:11
  81. 2008. Április 22. 15:19621.
    Ja és ingyen van az egész .  
    előzmény:
    Kiara*** (619)
    2008-04-22  15:18
  82. 2008. Április 22. 15:19620.

    Bár lehet,hogy csak 2-t fogok kapni,mert hátha felismerik a címemet. De nem baj 2 csomag is jó lesz .  

    előzmény:
    Kiara*** (619)
    2008-04-22  15:18
  83. 2008. Április 22. 15:18619.

    CSajok indul megint a Pedigree junior program, a honlapjukon lehet regisztrálni ajándékcsomagért.    Én tavaly regisztráltam rá, és kb egy 1500 ft értékű csomagot küldtek .  Nagyon megéri. 

     

    Én is fogok  regisztrálni rá, 3 különböző címre , így 3 csomagot fogok kapni.  ( tudom ,hogy SZofi már nem kölyök,de azért a junior tápok jók lesznek neki )

    Ha most regisztráltok akkor kb. augusztus-szeptember környékén fog megérkezni a csomag.     1 címre csak 1 csomagot lehet regisztrálni . 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2008. Április 22. 15:11618.

    Most olvasom,hogy Fokrisz írt rólam is.  

    Nekem végig kint volt a kutyám, télen is ,egyáltalán nem fázott , a hóban feküdt napközben .      APukám szokta beengedni néha a műhelybe a kis kandalló elé , ott olyan jókat szokott aludni télen. 

    VAn neki egy nagy kutyaháza. Alapban egy padlószőnyeg darab volt beleszegezve ( ameddig ki nem szedte )  .  Ősztől egészen mostanáig raktam be neki egy pokrócot, télen alá egy kartonpapírt, és pluszban még rajta van a lábtörlője.      Most akarok majd megint a házába vágni egy szőnyegpadlő darabot,mert a pokróc már elég meleg .  Meg még a lépcsőn van neki egy lábtörlő,mert napközben ott szokott feküdni.     Szerintem ha nem akarod,hogy bent is legyen a kutya,akkor egyszer se engedjétek be .   Én is egyszer engedtem be az enyémet azóta állandóan beszökik . Nem is tudom,hogy mi lesz nyáron.     Én is allergiás vagyok a kutyaszőrre. Az első 1 hétben állandóan folyt tőle az orrom,aztán abbamaradt .  Most csak annyiban nyílvánul meg az allergia,hogy sokat viszket a szemem, még néha tüsszögök. 

     

    Készülj fel,hogy fűből nem sok lesz az udvarban.    Az enyimé egy udvarrészre kakil ,  a bogyóit meg mindennap összeszoktam szedni egy nejlon zacskóba,vagy nejlon szatyorba,aztán megy a kukába a csomag .    

    Az enyimé a vakondnak a járatát szokta kiásni  . 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (604)
    2008-04-22  12:09
  85. 2008. Április 22. 14:58617.

    Jaj Fokrisz, ezek a kölykök napról napra szebbek .  Már most halálian tudnak aludni  .   Meg milyen édin szopiznak az egyik képen .     

    Remélem nem haragudtál meg a múltkori hasonlat miatt,amikor az egyik feketét vakondal hasonlítottam.    Számomra a vakond nagyon kedves kis állatka, ha lehetne bent tartani ,akkor tuti,hogy lenne .   Szerintem aranyosak a vakondok. 

    előzmény:
    fokrisz (614)
    2008-04-22  14:09
  86. 2008. Április 22. 14:55616.

    SZia Funylady !

    Isten hozott Téged és a leendő kutyusodat  .     Fokrisz látom nagyon jó lelmondta a dolgokat, ezért én mégegyszer nem kívánom úgyanezeket leírni  .  

    Nyugodtan jöhetsz bármikor amikor csak akarsz. 

     

    Nekem egy csokibarna labim van.   SZofinak hívják, 1 éves, olyan mint egy ördög  .    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (613)
    2008-04-22  13:59
  87. 2008. Április 22. 14:53615.

    SZia !

    AZt hittem,hogy már nem is fogsz visszajönni. 

    Hát szörnyű,hogy mit kellett átélnetek .   Szegény Alex . Örülök,hogy mára már újra a régi.  Szofival eddig még nem fordult elő ilyesmi.      Tök jó,hogy ilyen szépen megy , bárcsak SZofi menne így .  Az enyimének is felszokott állni a szőr a hátán , nagyon haláli ilyenkor, úgy néz ki mint egy hiéna .   Az enyimé sem szereti a macskákat  . 

     

    Tegnap írtam le,hogy mi történt Szofival a hétvégén , azóta semmi különös nem történt még eddig vele .  

     

    Csak annyi történt még ,hogy beszökött a lakásba, aztán amikor ráordítottam,hogy menjen ki, szépen lefeküdt a padlóra.   Kiakartam húzni,erre meg rámvicsorította a fogát és morgott rám.   Ezért kapott is, utánna megint morgott rám ,de  már nem annyira .    Sikerült elhúzni az ajtóig,ott meg kitámasztotta magát .    Végül is nagy nehezen azért kitudtam húzni .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819110 (599)
    2008-04-21  23:40
  88. 2008. Április 22. 14:09614.

    várunk szeretettel :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (613)
    2008-04-22  13:59
  89. 2008. Április 22. 13:59613.

    Köszönöm szépen!!

     

    Azt hiszem ha nálunk lesz a kicsi, gyakran jövök majd felétek tanácsokért,és csak úgy "örömmegosztási céllal" is!! :-)

    előzmény:
    fokrisz (612)
    2008-04-22  13:40
  90. 2008. Április 22. 13:40612.
    na persze legfőképpen nálunk száraztápot kapnak, vagy konzervet, néha kutyaszalámit. A tanításhoz szoktunk jutalomfalatokat venni nekik kimérve a Fressnapfban. Illetve vitamintablettát. Azt hiszem multivitamint vagy sörélesztőset. Az elején kalciumosat kell nekik adni, a kajába beletenni, ők meg befalják a kajáva legyütt. Kivéve, ha nagyon büdös, akkor le kell nyomni a torkán. De szükség van rá, mert fontos ,hogy a csontjai ilyenkor jól fejlődjenek.
    előzmény:
    fokrisz (611)
    2008-04-22  13:38
  91. 2008. Április 22. 13:38611.

    A legfontosabb, hogy fűszeres kaját sose adj nekik és olyat sem ,amiben paprika van, akár őrölt, akár nem, mert kihányják és rosszul lesznek egész nap.

    Nálunk a tojás megy, a bundás kenyér (tojással ne megészen befedett kenyérből, amit már nem eszünk meg), a maradék rántott hús, húsleves tésztával, rizs, ha májat csinálok akkor az azzal együtt levő zuzát megsütöm nekik hagymával, pici sóval, vagy ha rántok valamit a maradék tojást és prézlit összekeverem és fasírtot sütök nekik belőle. Leveshúst is szotkak kapni, meg levescsontot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (610)
    2008-04-22  13:08
  92. 2008. Április 22. 13:08610.

    A vízzel nem lesz gond,mert patak is van,és itt van a Duna a közelben.

    Zöldségek nincsenek a kertben,a virágokat meg majd megoldjuk.

     

    A pórázt a gyerekek már most meg akarták venni!:-))))Szerintem azzal sem lesz gond! 

    Az etetésüknél van valami speciális tudnivaló??(akár kölyök,akár felnőttkorban)

    előzmény:
    fokrisz (609)
    2008-04-22  12:58
  93. 2008. Április 22. 12:58609.

    Nálunk is volt különböző fajta, először keverékek, aztán schnauzer, aztán puli. A puli iszonyat sokat ásott, sok kicsit. Ezekre az jellemző, legalábbis az enyéimre, hogy egy-egy gödör van, azokhoz járnak vissza. Volt, hogy betemettük, utána békén is hagyták azt a részt. Nekünk egy gond van a kintléttel, mégpedig a kert. Amíg befértek a kerítésnél, addig folyamatosan bejártak a szegfűimhez. :) Aztán ezen segítettünk. A zöldséget meg ették, úgyhogy a virágokat, zöldségeket, gyümölcsöket el kell keríteni tőlük.

    Jaaa, és imádnak pocsolni, főleg nyáron. Nálam egy 20 literes lavór van kint nekik ivásra, a fiú rendszeresen beleül, beledugja a fejét, pocsolja ki a vizet a lábával, mert ugye melegük van ,szóval gyakran kell neki vizet adni majd. Mikor sétálunk, ha folyóra akadnak ,azonnal belemennek, erre számíts. :)

    A sétáltatásra minél hamarabb szoktasd rá, a póráz elviselésére. Mikor még kicsi és olyan helyre mentek sétálni, ahol nem járkálnak, vedd le a pórázt, úgyis utánad fog menni ,mert az ismeretlenségben te leszel a biztos pont és később is így lesz, mert ez fog belerögzülni ,hogy a gazdi közelében kell lenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (606)
    2008-04-22  12:39
  94. 2008. Április 22. 12:50608.

    :-)))))))

     

    "Sok lúd disznót győz!!!! ":-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_839481 (607)
    2008-04-22  12:42
  95. Torolt_felhasznalo_839481
    Torolt_felhasznalo_839481
    2008. Április 22. 12:42607.
    Hajrá gyerekek, hagy menjen már be az előszobába......( nyafogos szmájli) :))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (604)
    2008-04-22  12:09
  96. 2008. Április 22. 12:39606.

    Örülök,hogy ilyen pozítív tapasztalatokat írsz.Azért is aggodalmaskodom ennyire,mert kb.5 évvel ezelött szettereink voltak.Lehet,hogy mi nem csináltunk jól valamit,de az ásással és a kakival kapcsolatban nagyon sokat kínlódtunk velük.Úgy általában a szetterről az a tapasztalatom,hogy egy rendkívül csökönyös,önfejű,kezelhetetlen fajta.( Elnézést a szetteresektől!!)

    Ráadásul a kant kifejezetten idegesítették a gyerekek.Ezért is halogattam ilyen sokáig,hogy újra kutyát vállaljunk. 

    előzmény:
    fokrisz (605)
    2008-04-22  12:26
  97. 2008. Április 22. 12:26605.

    A kutya nálunk is kinti, télen engedtük be, egy pár órára néha őket, de teljesen jól elvoltak kint. Van egy leszigetelt, fedett óljuk a teraszon, ott összebújnak és nem fáznak, de itt a Kiara Szofi kutyája pl. egyedüli kutyus, nem úgy, mint nálunk és ő is végig kint volt.

    Az ásás változó, nálunk idősen, kb. fél évesen kezdték el és ne mmindig ásnak, néha van iylen időszakuk, kb 4 gödörre emlékszem, nálunk is fú van, ott visszagórtuk meg pótoltuk a földet, már nem nagyon látszik.

    Az egy helyre kakilást mi nem szoktattuk, náluk jött. Az elején bent aludt, akkor nem sikerütl az újságpapírra szoktatni. Aztán azt vettük észre, hogy van az udvaron egy rész, ami úgymond az ő területük, ahol feküdni, játszani szoktak, az azon kívüli részre járnak a dolgukat végezni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (604)
    2008-04-22  12:09
  98. 2008. Április 22. 12:09604.

    Szia!!

     

    Az elöbb írtam egy jó hosszú hozzászólást,de elszállt!!

    Még egyszer:

     

    Köszi a választ!!Elkezdtem előröl olvasgatni a topikotokat,de nem volt türelmem a végére érni,ezért döntöttem úgy,hogy inkább kérdezek.

    Tegnap voltunk megnézni a kicsiket.Nagyon édesek már így 1 hetesen is.A mama is nagyon helyes és barátságos volt.

    Igazából olyanokra lennék kiváncsi,hogy mennyire birja a kintlétet!?

    Mi leginkább udvari kutyusnak szántuk,mert allergiás vagyok az állati szőrre.Persze a gyerekek már kialkudozták,hogy bejöhessen az előszobába amíg kicsi.Azért lesz fedett,meleg helye is télire a garázsban.

    Valamelyikőtök írta az elején,hogy az ő kutyija szokott ásni.Ez mennyire jellemző?? Most készültünk el az udvar parkosításával.Szeretném tudni mire készüljek.

    Mennyire lehet őket rendreszoktatni kakiügyileg??

     

    Bocs a sok kérdésért,de azt hiszem már jobban izgulok mint a gyerkőceim!!:-)))) 

    előzmény:
    fokrisz (603)
    2008-04-22  11:33
  99. 2008. Április 22. 11:33603.

    Szia!

     

    A labrador nagyon jó választás, igazi családbarát kutyus. A férjem főnöke is azután döntött a labrador mellett, hogy eljöttek megnézni a miénket (akkor még csak a sárga volt meg). Férjemnek mesélte (ők fekete kant vettek), hogy a két fia (kb. annyi idősek lehetnek, mit a te gyerekeid) néha úgy nyúzza szegényt, húzkodják a fülét, farkát, stb. és olyan szótlanul, nyugodtan tűri, hogy még ő is csodálkozik. A szukák meg még nyugodtabbak szerintem. Nálunk a fekete szuka nagyon édes, sokkal szeretetre éhesebb, alázatosabb, állandóan azt lesi, hogy mikor simogatjuk, még csak ránézel, máris hátradobja magát, hogy őt tessék simizni. :)

    Lényeg a lényeg, szerintem jó választás a labrador. :) Könnyen tanul ráadásul, szóval kicsi odafigyeléssel és következetességgel olyan kutya lesz belőle, akivel nem lesz sok baj.

    Azt hiszem ,mi itt a topikban csak áradozni tudunk a labradorokról. :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952773 (602)
    2008-04-22  08:46
  100. 2008. Április 22. 08:46602.

    Sziasztok!!

     

    7 és 9 éves csemetéim mellé kutyust szeretnék.Labradorra gondoltam(igazság szerint már le is előlegeztem egy fekete kislányt).

    Szeretném a véleményeteket kérdezni.Gyerekek mellé mennyire jó választás?? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top