Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabás-varrás, varrógép

Torolt_felhasznalo_840098
Torolt_felhasznalo_840098
Létrehozva: 2003. október 7. 10:10
Sziasztok.
Régen volt itt ilyen topik, de behalt. voltak rajta nagyon klassz ötletek anyagvásárláshoz.
Szeretném, ha ez hosszabb életű lenne.
Én éppen egy ELNA 2130-as gép megvásárlására készülök. Kinek mik a tapasztalatai?
Anyagot a Keletinél a Máthé textilben és a Móriczon a 3-as busz végállomásánál szoktam venni.
A szabásminta természetesen burda, de találtam már a neten olyan címet ahonnan lehetne rendelni is.
pl. itt.
www. patternshowcase. com
rendelt már valaki a netről mintát?
  1. 2003. december 14. 12:19101.
    En itt vagyok. Ugyi vagy! :) Egyszer vettem Becsben Burdat vagy ketszer annyiba kerult mint itthon. :(
    Anyukam nemet burdabol tanult meg varrni, pedig egy szot sem tudott nemetul. Biztosan el fogsz vele boldogulni. :)
    előzmény:
    keranna (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. december 14. 11:37100.
    Sziasztok(már aki még betéved)! Vettem német burdát, ezévi novemberi! Hát ég és föld a különbség a magyarhoz képest. Sokkal több minden van benne. A lényeget meg végülis meg lehet érteni a rajzokból (mondjuk a németszótárt is segítségül hívom néha). És csak 750 Ft volt. Vannak benne duciruhák is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. december 5. 17:3399.
    Sziasztok! Már azt hittem, hogy mindenki el van veszve! Megvettem magam nadrágnak, szoknyának anyagot, csak közbejött a vizsgaidőszak, és az azt megelőző őrület, és még annak is örülök, ha aludni van időm, de majd utána kivarrom magam kedvemre! Mivel még nem tudom, hogy mi lesz a szilveszteri programom, nem tudom, hogy kellene-e valami új ruci, de lehet, hogy keresek valamit a szekrényben. A karácsonyi ajándékokról annyit, hogy csak azoknak szoktam kreatívat alkotni, aki megérdemli, mert nem mindenki értékeli a rokonságban (akár a varrást, akár a hímzést, bármit)
    előzmény:
    szojacska (98)
     
  4. 2003. december 5. 13:4298.
    Sziasztok! Ne hagyjuk meghalni ezt a topicot!! Varrogat valaki valamit karacsonyra? Vagy esetleg szilveszterre valami bulizos cuccot?
    Visszaternek meg egy kicsit a varrogep temara. Liesel!Az interlock 100 ezer forintnal kezdodik. MIt kell tudnia egy ilyen gepnek? Es a masik, hogy itt is ugy van mint a Pfaffoknal, hogy mar a legolcsobb is tudja az alapokat, es a tobbi funkcio csak plusz extra, es nem olyan fontos?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_582531 (96)
     
  5. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 28. 18:3397.
    Liesel! Az én gépemen olyan egyenes varrás is van, ami 3 egymás melletti öltést varr, és ezt remekül kihasználom a nyúlós anyagoknál, pláne az ülőrésznél, ami nagy starpának van kitéve, egyébként ezt a burdában olvastam, hogy legalább itt érdemes használni ezt a fajta öltést. Egyébként ha valaki tényleg komolyan varr magának, családnak, az se mindegy , hogy milyen a blúzon, kabáton a gomblyuk. Mivel az enyémen 1 lépéses van, így tuti hogy egyforma lesz mind. csak belerakom a talpba a gombot, és magától megcsinálja.
    Varrt már valaki rejtett cipzárat? Mert nem igazán értem még, hogy mit hová tegyek, hova hajtsam, amikor varrom, látszik hogy még kezdő vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_582531 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_582531
    Torolt_felhasznalo_582531
    2003. november 27. 22:3596.
    Sziasztok!
    Fedőző és interlock témában annyit kell tudni, hogy az interlock, amivel összeállítod a ruhát. Pl. póló oldalánál láthatod, illetve mindenhol, ujja bevarrásnál, és általában nyakazásnál ill. tisztázni lehet vele. A fedőző ami a felhajtásnál van a pólóknál és szabadidő nadrgágoknál, ami a színén úgy látszik, mint két párhuzamos varrás. Van díszítő fedőző is, az a színén is olyannak látszik, mint a hátoldalán. Tulajdonképpen fedőző még varrónőknél sincs sok helyen, mert egyenes varróval szokták kétszer felvarrni, előtte interlockkal tisztázzák. A fedőző újonnan 300-500 e körül van. Használtan vigyázni kell vele, mert a fedőző kényes jószág. Szerintem az interlock hasznosítható, ha otthon varrtok, meg egy normál varrógép, ami tud egyenest, gomblyukat, meg esetleg egy két extra öltést.
    előzmény:
    keranna (82)
     
  7. 2003. november 27. 19:4395.
    Ha már szo került az edényfogo kesztyüröl: én csináltam tepsifogo kesztyüt, lényeg hogy védi a karomat. (Tapasztalat ugye fájdalmas volt. ) Tehát lehet 3-6-os szériát csinálni, hosszu+rövid kesztyük, és négyszögletes fogoka.
    Én olyannal bélelem mint a kabátot, de kabátot is ujrahasznositottam már igy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. november 27. 19:3794.
    ja, meg karpitoztam is, megnezheted a bem. oldalon, az egyik kosztum is rajtam van ott, jelszo prriviben megy
    előzmény:
    keranna (92)
     
  9. 2003. november 27. 19:3693.
    szia keranna!Tudod en mikor vettem azt a gepet?mikor munkanelkuli lettem(nem vicc!)a vegkielegitesembol, akkor 60 ezer korul volt ez a gep. Nem tudtam en sem kedvemre varrni, mig dolgoztam, de amiota nyugdijban vagyok:))sokat varrok, az iden 2 kosztumot, 2 nadragot, 3 bluzt , egy nyari kosztumot varrtam
    előzmény:
    keranna (92)
     
  10. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 27. 19:1192.
    Kedves Vuka! A Diana szerintem is sokkal használhatóbb. Ha megnyerem a hétvégén a lottóötöst, veszek egy tuti hímzőgépet, addig is megelégsezm a kis "simával", csak egyszer varrjak már kedvemre. :)
    előzmény:
    vuka (90)
     
  11. 2003. november 27. 18:4991.
    bocs, nem szokonyatol, hanem szoknyatol
    előzmény:
    vuka (90)
     
  12. 2003. november 27. 18:4890.
    nem tanultam varrni , csak ugy"jott" magatol, de mar kozel 30 eve varrok, meg mikor munkanelkuli voltam, a kollaganoknek is varrtam(nyuztak erte)szokanyatol a kosztumig , mindent. A gyerekemnek, mikor kisiskolas volt, steppelt kabatot, meg nadragot telre. Regen a Pramo-bol, lehet ti mar nem ismeritek, kesobb a Burdabol, illetve egyszerubbeket magam szabtam ki. Az elso gepem Lutznik volt, d kiszolgalt kb. 15 evig. Kesobb vettem egy Seiko 691-et, a TV reklambol, ami meg femlemezt is varr. Es igaz, nem csak reklam, elhoztak, megmutattak mit tud. Remekul lehet vele kulonfele himzeseket is csinalni, anelkul, hogy ramara kellene tenni az anyagot. nem beszelve , a farmerrol, amit konnyeden varr. 94'ben vettem, es soha nem kellett meg szervizelni. Ma mar nem hasznalom;eladtam, mert kulfoldon elek es itt van masik gepem. Itt a Diana divatlapbol varrok, roppant jo dolgok vannak benne, nem extremek, mint neha a Burdaban, vagy latok valamit egy magazinba, mint legutobb egy jo szoknyat, es kiszabom, megcsinalom.
    előzmény:
    keranna (88)
     
  13. 2003. november 27. 18:3089.
    sziasztok, vagy edenyfogo kesztyut, az is praktikus. Mar tobb parat varrtam;es a belese egyszeru felmosoruha, az a feher vastagabb, ket retegben belesteppelve, kulso resze vidam, szines vaszon anyag
    előzmény:
    myrci (64)
     
  14. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 21. 19:4588.
    Hát nem tudom, a varrógépmen ( a simán) van nyúlósanyagot beszegő és varró program, úgyhogy én azzal szoktam mindent, azért is választottam ilyet. Előtte a neten jó alaposan kutattam, hogy melyik mit tud, aztán elmentem megvenni. A 4 óra megnem csoda, ha egy délután neki tudtam volna ülni, még a fele se lett volna (és még vissza is kellett fejtenem, mert elcsúszott az anyag egymáson).
    előzmény:
    szojacska (86)
     
  15. 2003. november 21. 00:2987.
    Lingon, koszonom szepen neked is az infot, odakattintok, megnezem van -e valami.
    előzmény:
    Lingon (83)
     
  16. 2003. november 21. 00:2886.
    4 ora??? Uh, de jo!! Hat megertem, marha jo, nagyon ugyes vagy! Na most, a varrohaz. hu -n megkerdeztem. Azt mondtak, hogy a fedozo rugalmas varrast csinalja, az interlock pedig a szelek tisztazasat. Azert kerdeztem toled , mert, hogy nektek van, es, hogy miket tudtok vele csinalni. De koszonom az infot. Hat felig meddig vagyok Pesten. Inkabb hetvegen vagyok ott, akkor meg ossze - vissza rohangalok. De azert valamikor ez is bele fog ferni, remelem.
    előzmény:
    keranna (82)
     
  17. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 20. 19:5285.
    Semmi baj, néha én is szétesős hangulatban vagyok :))
    előzmény:
    Lingon (84)
     
  18. 2003. november 20. 18:2884.
    Szojácskának szántam az elözöt. Bocs. Kicsit keverek ma.
    előzmény:
    szojacska (81)
     
  19. 2003. november 20. 18:2683.
    A varras. lap. hu-nál vannak infik varrogépekröl, interlock-okrol, lehet találsz vmi hasznosat ha benézel.
    előzmény:
    keranna (82)
     
  20. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 20. 17:1782.
    Ha pesti vagy, menj el a Teréz körút 10-be, a Varrógépcentrumba, hátha ott tudnak tanácsot adni. Én is ott vettem a gépem, és anyum is. Azért írtam kérdőjellel , mert nem tudom, hogy egy-e a kettő. Az biztos, hogy nagyon jó dolog, hogy -főleg a nagyon foszlós anyagokat - hipp-hopp beszegjük. Tegnap fejeztem be egy kordgatyát magamnak, összesen kb. 4 órás munkámba került, szabással együtt. "Kicsit" megdobta a lelkem a sikerélmény!
    előzmény:
    szojacska (81)
     
  21. 2003. november 20. 13:4081.
    Fedozo es Interlock egyben? Vagy egy es ugyanaz? Bocs, kicsit korulmenyes vagyok. Milyen tipusu van Anyukadnak? Mert most talaltam egy hirdetesben. kb, 50 ezerert egy fedozot. Kicsit olcsonak talalom. De nem tudom uzletben mennyi lehet, de megis valahogy. . . De tok jo lenne egy ilyen. Pikk-pakkra beszegni az anyagot. . . , szupi lenne. . . :)
    előzmény:
    keranna (80)
     
  22. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 18. 19:0880.
    Szojacska! A fedőző=interlock? mert anyukámnak az van, és olyan szempontból megéri, hogy marha gyorsan be lehet szegni anyagokat. Az én sima gépemen van beszegő program, de csak vastagabb anyagokat jó vele varrni, a vékonyabbakat anya szokta beszegni.
    előzmény:
    szojacska (79)
     
  23. 2003. november 17. 21:1379.
    szia Keranna! irtad regebben hol lehet a sapkas, taskas burdakat kapni. Koszi a bovebb felvilagositast, meg nem koszontem meg. Nyilt egy honlap, a www. varrohaz. hu . nem rossz, es lehet kerdezni, meg talan van fogatokra valo, hasznos informacio. Van itt valakinek fedozogepe? HAsznos? erdemes ilyet venni?
    előzmény:
    keranna (77)
     
  24. 2003. november 14. 21:2178.
    Könyvtárakban nézzetek régi burdákat, ahova én járok ott elég sokféle régi újság van, burda is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 14. 19:3777.
    Az jó lenne, ha a Sabrina megmaradna, még ha Burda nem is lesz, mert az talán jobban kihasználható, mert több dolog van, amit meg lehet varrni. Meg ha találsz egy-egy ruhadarabból egy tuti modellt, abból érdemes többet is varrni, másféle anyagokból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top