Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

38 évesen babát várók

piciszi
Létrehozva: 2007. november 19. 12:53

Sziasztok!

 

Szeretnék olyanokkal beszélgetni, akik 38 évesen estek teherbe, mostanában derült ki, hogy ilyen "öregen" várják a babájukat.

Ha van kedvetek csatlakozni és végig beszélni és izgulni a terhességet, gyertek!

Én 5 hetes lehetek számításaim szerint, nagyon az elején, de a teszt már igazolta a tüneteket. Orvosnál még nem voltam.

Várlak Benneteket!

 

  1. Torolt_felhasznalo_511680
    Torolt_felhasznalo_511680
    2011. június 20. 20:155801.

    Sziasztok Lányok! De jó, hogy itt vagytok!!! mindjárt elovasok mindenkit!!!!!

     

    Ez az én gyerekem nem semmi! A nagyfiam mindig nyugodt, csendes rendes gyerek volt ez a leányzó meg meg se áll egy percre!!!!!!!!!! Szeptembertől ovi! hát nem semmi még csak most születtek!

    előzmény:
    Molna (5800)
    2011-06-20  18:05
  2. 2011. június 20. 18:055800.

    Barbie sokat gondoltam rátok, szorítottam nektek. Mi újság?

    A miskolci gyerekosztályról én sem hallottam jókat, a kolléganőm volt ott a kislányával egy hétig, elég sok rémtörténetet mesélt. 

    előzmény:
    barbiebaba (5799)
    2011-06-19  15:35
  3. 2011. június 19. 15:355799.

    Sziasztok csajok!

     

    Végre újra itthon--

     

    Hát mit mondjak,kegyetlen volt ez a négy nap.Senkinek nem kínánom!Ahogy szokták mondani,még az ellenségemnek sem.

    Ha valaki véletelenül a BAZ-megyei GYEK-be menne a III.osztályra---messzire kerülje el.No comment. 

     

    Az orvosoknak nem tanítanak empátiát az egyetemen?

     

    Még hétfőn vissza kell mennünk,mert a neurológus pénteken nem volt hajlandó feljönni konzíliumba. Erre vártunk egész nap 4 óráig egy 7 hónapos kisfiúval együtt.

    Megállapították  kereken 1/2 perc alatt,hogy a gyerekem hypotoniás,mert nem emeli kapásból fel a fejét-nevetséges,vigyázba kellene állnia?-még mindíg ökölben  tartja az öklét és neurológiai gondozásba vesznek.Gondolhatjátok milyen gyomoridegem lett,már nem is tudtam az apnoéjára koncentrálni.

    Szegény picimet mindenfelé kivizsgálták,csak nőgyógyászhoz nem mentünk :)

    Voltunk koponyaultrahangon is-ott kiderült,-aminek megint nincs köze ahhoz amivel bementünk-hogy meszes pontok vannak mélyen az agyában.Sírni tudtam volna.

    Szóval még nincs vége a meglepiknek :( Majd holnap kiderül,milyen irányba kell mennünk tovább.Szegény Hannácska azóta olyan nyűgös,a cici sem kell neki,most tápszerezünk egy-pár napig.

    majd még jelentkezem.

    puszika mindenkinek! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. június 19. 07:205798.

    Sziasztok!

     

     

    Molna kedves, szerintem Én sem tudtam volna kellő' indítttás hiányában ezt így összegezni, de most ugye az érzéseim, a tapasztalatom' vezérelte a szám... Sebaj! Erősek vagyunk és vidámak, és túllépünk ezen is! / Törjön ki a Gazsi lova lába! /

    előzmény:
    Molna (5797)
    2011-06-18  20:30
  5. 2011. június 18. 20:305797.

    Nahát, Krisz, ez igazán piszok dolog volt! Sajnálom, hogy így jártál.

    Ebben a kismama-hozzáállásban tényleg igazad van. Még soha nem fogalmaztam meg így magamban, de igaz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981185 (5796)
    2011-06-18  15:21
  6. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. június 18. 15:215796.

    Sziaa Monla!!!

     

     

    Naa csak elő-elő kerülünk itt lassacskán mindnyájan!

     

     

     

    Molna, milyen hisztik??? Nagyon dúrva'??? 

    Patrik is tud', szerencsére nincs földhözverem-magam', se toporzékolás, Ő inkább akaratos! De nagyon! Amit a fejébe vesz azt tűzön vizen, cselen' keresztül is végre hajtja, megszerzi, eléri!

     

     

    Nem varrom azokat az izééket, pöppet átdobtak a palánkon arra jöttem rá!

    Húsvétos' 7végén még ugy volt kis szünet jön, nem miattuk a megrendelő tököl... Ahaa... Azóta egy telefonra sem voltak képesek, Én kerestem Őket többször is, mindössze 1x skerült velük beszélnem, rákérdeztem vmi gond van a munkámmal??? Mert ekkorra már több mint 2 hete csend' volt...

    Válasz?: - Áhh dehogyiss!!! Van Ő olyan bátor, szólt vona ha ilyesmiről lenne szó, stb... Türelmem kérte...

     

    Nos...

    Azóta rájöttem itt nem a termelés' maga volt a lényeg! Szellemi prostituáltat csináltak belőlem!!!  A technológia' kellett, amit Én meg is oldottam Nekik!!! Eljutattam Őket a szabásmintától a kész termékig, mert senki nem tudta miként-hogyan kéne-lehetne' kivitelezni-kidolgozni egy működő képes munkamenetet.

     

    Háátt ennyi Lányok!

    Nem mondom hogy nem bánt!!! Sokkal becsületesebb lett volna, ha azt mondják, ez a feladat ennyit fizetek! Vállalja'?

     Mára már megvilágosodtam, ezért kellet 'kismama', mert benünk' meg van a vizonyítási-kényszer'! Hogy akkor is megoldom, ha vértizzadok! Mert magunknak akarunk eésősorban bizonyítani és epedve várjuk a siker élményt, a tudatot', hogy hasznos részei vagyok a társadalomnak is, nem csak a családnak!

     

     

    No... befogom...

    előzmény:
    Molna (5795)
    2011-06-18  14:06
  7. 2011. június 18. 14:065795.

    Krisz, varrod még az állatkákat?

     

    Small vajon hogy boldogul? Szívesen bekukkantanék hozzájuk, meglesném a három csajt.

     

    Barbie, mesélj! Remélem, csak vakriasztás volt.

     

     

    A hisztit leszámítva Marci okos, ügyes, szép természetesen. Jó sokáig várt a szobatisztasággal, aztán egyik pillanatról a másikra megoldódott ez is, még most is alig hiszem el. Szeptembertől ovis lesz, de csak mérsékelten örül neki.

    Nálunk beindult a szokásos nyári bandázás, 6-8 gyerek jön-megy az udvarunkon, szerencsére már Marci is teljes értékű csapattag. Nyár közepén megyünk Boglárra barátokkal, és jönnek a kirándulós, medencézős hétvégék is. Még előttem van egy háromnapos érettségi, de aztán jöhet ezerrel a vakáció.

     

    Írjatok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. június 18. 13:545794.

    Sziasztok lányok!

     

    Na végre! Én is azt hittem, hogy kihalunk. És hogy már Krisztysre se lehet számítani, nahát! 

     

    Piciszi, épp tegnap panaszkodtam a kedvenc topikomban, hogy Marci milyen kiállhatatlanul hisztis egy pár napja, amikor megvilágosítottak és megvilágosodtam, hogy amilyen zaklatott, idióta hónapok vannak a hátunk mögött, és amilyen hisztis és szorongó vagyok én is mostanában, nem is csoda, hogy a gyerek is ilyen.

    Diliház volt ez a fél év, én dolgoztam, Marci pedig nem bölcsis, így minden nap az vigyázott rá, aki ráért. Voltak fix pontok (nagyi, sógornő, férj), de hogy melyik nap ki ér rá, az sokszor változott. Előfordult, hogy délután kilépve a suliból, el kellett gondolkoznom, hogy hova kell ma érte mennem. Amikor meg hazaértünk, én is fáradt voltam, türelmetlen stb., aztán persze hogy ez előbb-utóbb kijön a gyereken is.

    Ma mosolyogva ébredtünk, megpróbálom a gondolataimat is átrendezni, és lám egy jókedvű, viszonylag kiegyensúlyozott gyerek van mellettem. (Most épp alszik.)

    Szóval, gondolom, nálatok is megy a hajtás, rohanás, és ez így nagyon nehéz.

    Más kérdés, hogy lehet az a lyány alapból is hisztisebb a sokéves átlagnál, ismerem ezt a típust, van itthon egy ilyenem, lassan 10 éves, és a mai napig vívjuk a magunk kis harcait, de a földön fetrengős hisztiből egyre kevesebb van, és már ennek is örülök.

    Ja és ötlet, amikor V ennyi idős volt, és mindenféle piszlicsáré dologból plafonleszakadós hisztit rendezett, elmentem egy pszichológushoz, aki azt mondta, hogy vannak evidens dolgok, mint a fürdés, öltözködés, fogmosás, ezek nem képzik alku tárgyát, meg kell csinálni és kész. Nincs ellentmondás, én vagyok a főnök, ez van. Ha ordít, akkor is. Tehát eleve nekem is így kell állnom ezekhez.

    A másik jó tanács (a kedvenc topikomból), hogy ezek a hisztik nem rólad, hanem róla szólnak. Nem szabad belemenni ezekbe a játszmákba.

    Na persze, ez nekem sem egyszerű, még én is csak tanulom a viszonylagos kívülmaradást.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. június 18. 13:055793.

    Sziasztok!

     

     

    Piciszi, megéreztem, hogy írtál?!

     

     

    Jelentem Én elcsábultam teljesen Fb' ügyileg!   Nem réég méég lelkes lájkoló-ellenes voltam, erre tessék...

    Barátnőm invitált, hogyjárjak fel, regizni már nem is tudom mikor regiztem, felnéztem és úgy ott maradtam ahogyan csak lehet!

     

     

    Köszi a kérdést Piciszi, mi jól vagyunk, ill zajlik az élet... Patrik volt 1,5 napig iggen beteg, de szerencsére már túl vagyunk rajta!

    Csajok csavarognak, meg az elmúlt pár 7végén Mi is Apával, Patrikkal eléggé belehúztunk.

     

    Fb'-n, a Sáfiánné Zsoldos Krisztina-ként találtok meg, ha fenn vagytok, jelöljetek be!!!!A blogomban változatlanul olvashattok rólunk mindig aktuálisakat, képekkel spékelve.

     

     

     

    Barbiebaba picikéjénél jelzett a figyelő, egy éjjel 2x is...  Nekem írt Barbie', Én biztattam, hogy csak túl érzékenyre volt álliva a cuccos, de a háziorvosuk úgy véle inkább kivizsgálás!

    Persze, jogos!!! Csak ne találjanak semmi okot a figyelő-riasztására!!!

    Drukk!!!!!

     

     

     

    Noo, tényleg! A többiek is írjanak pár sort!!! Hajrááá!!!

    előzmény:
    piciszi (5792)
    2011-06-16  12:45
  10. 2011. június 16. 12:455792.

    Sziasztok!

     

    Lányok, el fog halni ez a fórum?

     

    1 hónapja alig van élet itt. Persze erről mi tehetünk, beleértve engem is.

     

    Nincs kedvetek egy kis könnyű nyári beszélgetéshez?

     

    Nem mesélnétek, hogy mi van veletek és a gyerköcökkel?

     

    Barbie, mi a baj, miért kell alvásvizsgálatra mennetek? Jelzett a bébiőr légzéskimaradást?

     

    Small, hogy vagytok? Mikor jössz a képekkel?

     

    Krisztys, Te is eltüntél, pedig Rád mindig lehet számítani.

     

    Molna, Szankcikka gyertek Ti is!!!!

     

    Rólunk: Dorci napról napra hisztisebb és kezelhetetlenebb. Teljesen az őrületbe kerget. Olyan tehetelen vagyok néha, hogy a sírógörcs kerülget. Pedig olyan tünrtéri kiscsaj tud lenni, ha megfeledkezik magáról. Ezzel a problámával küszködünk hetek óta. Ha rájön, tök mindegy. valamiért hisztiznie kell: ha hívom kezetmosni azért, ha fürödni megyünk azért, az öltözködésről meg ne is beszéljünk. Ha van ötletetek, mit lehetne tenni nagyon várom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. június 8. 18:415791.

    Krisztys!

     

    Jövőhéten kedden fekszünk be a GYEK-be kivizsgálásra,"Alváslaborba" Egy kicsit izgulok az eredmény miatt.

    puszi

    szép napot 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. május 23. 17:165790.

    Köszönöm a bíztatást! Mostanában sajnos sok negatív tapasztalatot hallok, sok barátnőm, és ismerősöm van, akikkel mi is így gondoltuk, hogy ráérünk, később is lehet, és most hogy minden feltétel adott, a baba nem jön. Van ahol több év telik el próbálkozással, vizsgálattal, műtétek, inkább nem sorolom. Én pedig még nem is próbálkozom, mert még csak én szeretném. Ezért aggódom egy kicsit. Már úgy érzem nincs mire várni.

    Megkérdezhetem, hogy te miért inkább a "nem felé hajlasz"? Mi sokáig nem akartunk, de én most már másképp gondolkodom erről.

     

    Nagyon szép babája van valakinek!

    előzmény:
    lingling (5788)
    2011-05-20  21:47
  13. 2011. május 23. 16:375789.

    Gyönyörűséges!!!

     

    Lingling, teljesen egyetértek veled. 

    előzmény:
    barbiebaba (5787)
    2011-05-20  21:21
  14. 2011. május 20. 21:475788.
    Szerintem 35 évesen még az ember nem futott ki az időből. Én magam is ennyi vagyok és még nekem sincs. Igaz én inkább afelé hajlok,hogy nem is szeretnék de az idő majd eldönti. 4O-ig is simán lehet még. Öcsém felesége 37 már jóval elmúlt az elsőnél és most 4O évesen várja a másodikat. De ismerek olyat, nem is egyet, akiknek jóval 4O fölött lett az első és egészséges.
    előzmény:
    cinke76 (5783)
    2011-04-27  19:25
  15. 2011. május 20. 21:215787.

    Sziasztok!

    Szép estét mindenkinek.

    Csak egy pár képet szeretnék küldeni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. május 6. 07:525786.

    Köszönöm a választ.

     

    Megpróbálok nem görcsölni. Ha az előző két gyermek is makk egészséges, akkor a 3. is az lesz, még ha 37 leszek is addigra.

    :)

    előzmény:
    Molna (5785)
    2011-05-05  20:58
  17. 2011. május 5. 20:585785.

    Én a SOTE-n voltam amnión.

    Úgy tudom, hogy nem minden genetikai betegséget néznek meg, csak a leggyakoribbakat. Gondolom ez az Edwards nem tartozik közéjük. Amire néznek, az viszont 100 százalékos.

     

    Cinke, aranyos vagy, hogy így örülsz nekünk. Sajnos egyre kevesebbet járunk erre, mióta dolgozunk. Elsodort bennünket az élet. De tény, hogy nagyon jó volt együtt izgulni, várni, aggódni és örülni.

    Ha abban az évben születtél, ami a nevedben van, akkor semmi siránkozás. Dehogy vagy elkésve! Kis csitri vagy hozzánk képest, de azért tegezhetsz bennünket. 

    És nem, nem, nem késő! Igenis tessék babát vállalni, embert rábeszélni, sokáig fiatal maradni! A késői gyerek fiatalon tart, nem tudtad? 

    előzmény:
    gaga69 (5784)
    2011-05-04  15:35
  18. 2011. május 4. 15:355784.

    Arról esetleg tudtok írni, hogy hol voltatok amniocentézisen vagy CVS-en?

    És az mennyire ad valós eredményt vajon?

     

    Rengeteget olvasok ezekről, a leírástól az élménybeszámolókig. Úgy-ahogy meg is nyugodtam, de az előbb olvastam egy ikres anyukától, hogy a vizsgálatok jók lettek, mindkét gyerekre, aztán pár hónap múlva bejegyzés, hogy megszülettek, és minden szép és jó. Aztán még úgy két hónap, és írja, hogy az egyik gyermek Edwards-kóros...

     

    ?

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. Április 27. 19:255783.

    Sziasztok! Örülök, hogy találtam olyanokat, akik 35 fölött is bátran vágnak bele a babavállalásba. Nekem nincs gyermekem, az utóbbi időben nagyon sokat foglalkoztat ez a téma. Kezdtem megijedni, hogy már kifutottam az időből, hogy már lekéstem, úgyhogy nekem sokat jelent mikor olvashatok rólatok. Az én párom még nem akar babát, nem is tudja akar-e egyáltalán, én pedig a korom miatt már azon gondolkodtam, hogy késő is erőltetni, de azt hiszem nem tudok lemondani erről. Ezért is írtam nektek, hogy erőt meríthessek tőletek, lassan ugyanis döntenem kell. Csak ezt akartam leírni, s majd jövök, hogy olvassak az élményeitekről, az aggodalmakról, minden szépről, amit megosztotok egymással.

    További szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. Április 22. 18:325782.
    Khhmm2!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981185 (5781)
    2011-04-22  18:31
  21. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. Április 22. 18:315781.
    Khhmm...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981185 (5780)
    2011-04-22  18:30
  22. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. Április 22. 18:305780.

    Sziasztok!

     

     

    Csak kicsit írok, hulla fáradt vagyom megenn'. Ez a francos Tájger' olyan munkás, hogy jáájj... Mai állatságaim... ----> :)

     

     

     

     

     Piciszi, nem készülök a húsvérta, se időm se kedvem... Nem csinálok nagy ügyes belőle, lesz kis sonka-tojás-primőr', töltött káposzta ozt' csók!

     

     

     

    Kismamik-Babucik vigyázzatok magatokra, kellemes, boldod Babázós napokat kivánok Nektek!

     

     

    Mindenkinem nagyon kellemes húsvétolást kivánok!

    előzmény:
    piciszi (5775)
    2011-04-21  09:50
  23. 2011. Április 22. 09:445779.

    Napsütéses jó reggelt kívánok mindnkinek!

     

    Hál'istennek itt van a várva várt szép idő,nem kell a lakásban gubbasztani.

    Csak még így a második gyereknél sem igazán tudom mit adjak rá,ha kimegyünk.

    Anyósom annyira félti,hogy mindíg be kell öltöztetnem.

    Szerintetek süsse a napocska az arcát,ha tűri? 

     

    Meglepődöm,mennyit fejlődtek mozgás terén az évek alatt  a gyerkőcök.Nekem Hanna már az első héten átfordult a pelenkázón--még jó,hogy van pereme és nem esik le. Gyönyörűen emeli a kis fejét,nem bukik le.

     

    Már voltunk csavarogni is-természetesen csak szigorúan babakocsiban.

     

     

    Jó egészséget kívánok minden kismamának !  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. Április 21. 12:025778.

    Köszönöm a választ. :)

     

     

    előzmény:
    piciszi (5776)
    2011-04-21  09:58
  25. 2011. Április 21. 09:595777.

    Újdonsült Kismamik hol és hogy vagytok????

     

    Többiek????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top