Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

38 évesen babát várók

piciszi
Létrehozva: 2007. november 19. 12:53

Sziasztok!

 

Szeretnék olyanokkal beszélgetni, akik 38 évesen estek teherbe, mostanában derült ki, hogy ilyen "öregen" várják a babájukat.

Ha van kedvetek csatlakozni és végig beszélni és izgulni a terhességet, gyertek!

Én 5 hetes lehetek számításaim szerint, nagyon az elején, de a teszt már igazolta a tüneteket. Orvosnál még nem voltam.

Várlak Benneteket!

 

  1. 2011. november 9. 13:575826.

    Sziasztok  Lányok!

     

    Ha pár napot várok, megünnepelhettük volna a leghosszabb szünetet ami a pár nap múlva 4 éve indult topicban eddig volt.

     

    Szép bevezető mondat....

     

     

    Lányok, tekinettel a közelgő topic-szülinapra, nincs kedvetek visszajönni, ammyira hiányoztok!!!!!

     

     

    Lécci lécci, meséljetek mi újság veletek, mi történt nyár óta. Egyáltalán hogy vagytok, mit csináltok és ami a legfontosabb: hogy vannak a topic-babák (ha egyáltalán lehet rájuk ilyet mondani:-)

     

    Kezdem én:

     

    Dorcim 3 éves 4 hónapos és szeptember óta óvodás. Várakozásunkon felül könnyen beszokott, tündéri óvónéniket fogtunk ki, hála, még csak 12-15-en vannak a csoportba (sajna évvégére 32-en lesznek).

     

    Nagyon jó fej csaj, hatalmas dumagép. Egy percet nem lehet mellette unatkozni, de már minden sokkal könnyebb mint korábban.

     

    Lehet vele jönni-menni, minden érdekli. A hisztik megvannak, de hála, ritkulnak.

     

    A fiam a kamaszkor kellős közepén jár, nem tudom eldönteni, hogy vele, vagy a kicsivel nehezebb... De hála,  a tanulás megy, már másodikos (bocsánat: tizedikes) gimis.

     

    Én dolgozom ezerrel, és próbálom egyensúlyba tartani a munkát és a családot, ami nem egyszerű.

     

    Kérlek Régiek és Újak, gyertek, meséljetek.

     

    Teszek van a profilba új képeket Dorciról. Hozzatok Ti is.

     

    Puszi Mindenkinek.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. augusztus 19. 20:045825.

    Szép estét mindenkinek!

     

    Mi újság van veletek?

     

    Small? Hogy bírod?Jól vagytok?Küldjél képeket.

    sziasztok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. július 12. 23:235824.

    Jó egészséget anyáknak-babáknak egyaránt és hajrá!

    Én csak úgy vagyok érintett,h 33 évvel ezelőtt anyukám 36 évesen szült,első gyerekként...Akkoriban ez nem volt annyira divatban, mondom is neki mindig,milyen modern volt már akkor.

     

    előzmény:
    piciszi (1)
    2007-11-19  12:53
  4. 2011. július 12. 23:115823.

    köszönjük a dicséreteket!!

     

    csajok, hisztiügyben én nem vagyok mindig következetes...néha engedek, oszt haladjunk...néha meg hiába ordít, akkor sem engedek jázminnak.

     

    kizárólag akkor nem engedek, ha a testi épségéről van szó, akkor vonyíthít estig, akkor sem engedek....bár nekem szerencsém van, mert egyik oldalról sincs szomszédunk, csak üres telkek...bár laknak az utcában. és tuti át is hallatszik sokmindden, de nem érdekel.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. június 30. 18:595822.

    Sziasztok!

     

     

     

    Naa a pontszaromle' nálam is megvan, de a gyámügyes' része is... Iszonyat hangosan élünk...

    előzmény:
    piciszi (5821)
    2011-06-30  14:32
  6. 2011. június 30. 14:325821.

    Ez az olasz család-modell tetszik!:-)))

     

    Én már régen teszek rá, hogy mit gondolnak a szomszédok. Mondjuk, értékelem, hogy még nem hívták ki a gyámügyet, hogy nálunk mindennap ordít a gyerek és biztosan mi törjük kerékbe stb.:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981185 (5819)
    2011-06-30  07:38
  7. 2011. június 30. 14:295820.

    Szankcikka, köszi a megnyugtató sorokat! Ezeket szó szerint én is írhattam volna. Remélem kinövik a csajok, csak addig kell kibírni ép elmével!

     

    Annyit azért meséljél, illetve kérem a többi hiszti-tulajdonos anyukát, hogy hogyan kezelitek ezeket a szitukat.

     

    Pl. időre mész és a gyerek nekiáll hisztizni ilyen szandál-papucs ügyben. Ráhagyjátok? Engedtek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511680 (5818)
    2011-06-29  20:43
  8. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. június 30. 07:385819.

    Sziasztok!

     

     

    Piciszi, bocsika', de ha lehet nem kéreemm... Most nekem is elég a 3 itthon leledzőm... Ők is tudnak ám alakítani...

     

     

    Nem lehet hogy figyelem felkeltő hiszti? Dolgozol, nem vagy vele annyit... Sztem ez is lehet a kiinduló pont... Persze oké', ezen nem igen tudsz változtatni, de Neki még lehet ez furcsa...

     

    Kitartást!!!!

     

     

     

     

    Mellesleg meg...

    Nyugodjatok meg, ordibálás nálunk is van, nem is kicsi! Egy olasz család hozzánk képest kutyaüle! Patrik is tud morogni, acsarogni, vonyítva műsírni... Ilyenkor a Csajok rákontráznak, zeng a ház, ablakok erkély ajtók persze nyitva... Tök ciki...

    Főleg ha ég Én is besállok az egymást túlkiabáljukba...

     

     

    előzmény:
    piciszi (5817)
    2011-06-29  13:30
  9. Torolt_felhasznalo_511680
    Torolt_felhasznalo_511680
    2011. június 29. 20:435818.

    Piciszi! megnyugtatlak! Orsolya hajszálpontosan uigggyanilyen! ha a szandit veszzük az a baj, ha a papucost akkor szandi kell, és ha azt mondom kacsaláb, akkor nem az, inkább jár benne fordítva, ls olyan hangosan erőszakosan ordít, hogy zeng az utca. Bezzeg az ismerősök elött csendes, rendes aranyos.

    Nekem ez azért furcs, mert Nándika ugyanolyan rendesen viselkedett akkor is, ha csak mi láttuk......remélem azért csak javulni fog a helyzet, én igyekszem türelmesen szépen bánni vele

     

     

    Smalll!!! HátNálatok minden gyerek gyönyörűűűűűűűűűű

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. június 29. 13:305817.
    Krisztys, az értelmére képtelenség hatni, ha bezsong. Ha elküldöm postán, esetleg megpróbálnád?:-))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981185 (5810)
    2011-06-24  06:42
  11. 2011. június 29. 13:295816.

    Molna, ezzel a 3 és fél éves mélyponttal nem vigasztaltál meg, Dorci még csak 1 hónap múlva lesz 3. Addig az idegosztályra juttat....

     

    Bocsi csajok, hogy ekörül pörgök, de tényleg félek, hogy megőrölök a tehetetlenségtől!

     

    Most hülyén hangzik, de jó, hogy másoknál is előfordul (bár nem hiszem, hogy ilyen mélységig), ez egy kicsit vigasztal.

    Azért is élem meg nehezen, mert a fiam SOHA nem művelt olyanokat, mint Dorci. Visszasírom a gyerekkorát!!!!

    előzmény:
    Molna (5809)
    2011-06-23  22:14
  12. 2011. június 29. 13:245815.

    Small, meseszép a pici lányod! És minden elismerésem, hogy a három nagy mellett van energiád a picurhoz! Jázmin is gyönyörű nagylány lett.

     

     

    Mindenki nekem esik, aki nem ismer eléggé (és nem az utcánkban lakik:-)))), hogy Dorci olyan kis tündér, el sem tudják képzelni, hogy hisztis. (Hozok majd én is képet.) Pedig a csaj minden képzeletet felülmúl.

     

    Komolyan mondom, hogy el nem tudja senki képzelni, ha nem a saját szemével látja, hogy időnként mit művel. Egy pédát mondok: betettem a mosogatógépbe a tablettát, aminek egyik fele zöld, másik fehér. Meglátta és el kezdett ordítani, hogy fordítva tegyem be, a zöld fele legyen felül.

     

    Ez normális dolog???? Kezdek komolyan kétségbe esni.

    Hulla fáradtan megyek haza a melóból és utána jön a végeláthatatlan hiszti este 10-ig. Már a 7végét sem várom...

     

     

    előzmény:
    smallflower (5813)
    2011-06-25  21:15
  13. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. június 26. 08:095814.

    Sziasztok!

     

     

    Small, gyönyörűűű!!!!

     

    Kicsit irígykedek, de nem is... A Babázésért igen de az állanfó ügyeletért, a szoptatásért nem...

     

    Köszi a képeket. Azért próbálj meg pihenni is néha!

    előzmény:
    smallflower (5813)
    2011-06-25  21:15
  14. 2011. június 25. 21:155813.
    még
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. június 25. 21:095812.
    képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. június 25. 16:565811.

    sziasztok lányok!!

     

    élek.....de alig..

     

    hihetetlen h állandóan vagy szoptatok v takarítok v Jázminnal küzdök...

     

    asszem nem mondok újat, ő is hisztis. iszonyatos hangereje van..akaratos, makacs, napjában többx zeng a ház,mikor összevesznek Napsugárral. amikor béke van, gyönyörűen eljátszanak együtt, de mikor kitör a háború...

     

    Szofi tündéri aranybogár, alig sír, imádja a tesóit, ha foglalkoznak vele, folyamatosan röhög nekik, csak cicizik....majd próbálok képet hozni

     

    furcsa, h kékszemű, világos hajú, egyik tesójára sem hasonlít.....pedig esküszöm!

     

    most jöttünk ki fosós-hányós vírusból megint, nagyon brutál volt először napsugár aztán jázmin, összefosizta egyik éjjel az ágyat is...lefogyott fél kilót egy hét balatt, most megint 10,7 kg..

     

    lépek cicztetni, este próbálok reagálni rátok is, meg képet

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. június 24. 06:425810.

    Sziasztok!

     

     

    Molna, köszi az érdeklődést, kicsit mintha megnyugodtam volna, de messze nem vagyok tökéletes. Sokkal inkább tökéletlen! De erre a kicsi időre ami még hátra van nincs értelme megváltozni próbálni.

     

     

     

    Hiszti...

    Háátt, nem irigyellek benneteket!

    Patriknak is vannak dolgai, szerencsére nem hiszti, nem dobálja magát a földhöz, egyebek, de akaratosság benne is van bőven. Én tulképp magát a konkrét hisztin mind3 gyerekkel megúsztam, de Renim' volt anno a leg macersabb gyerekem, Utána Klaus egy álom jó gyerek volt, most Töki meg hátt hogy is mondjam? Fiú a lelkem na!

     

    Talán ez a sor' jobb mintha az első gyerkőc egy tünemény' és a 2.-3.-al vagy kénytelen ráébredni, hogy nem minden gyerek olyan mint anno 1-eske volt...

    Okosat mondani nem tudok Lányok, kitartást, türelmet és valamiféle következetes nevelési képlet elérését kivánom Nektek!

     

     

     

     

    Talán valahogy mégiscsak a kis' értelmükre hagyakozva kéne 'büntetni', célt elérni? ... Lehet hülyeséget írok... Nem tudom!...

    előzmény:
    Molna (5809)
    2011-06-23  22:14
  18. 2011. június 23. 22:145809.

    Piciszi, ezt én írtam pár évvel ezelőtt? Mert hogy én is írhattam volna. Isten bizony ismerem "ezt a típust", megkínlódtuk a magunk 4-5 évét, aztán mostanság könnyebb egy kicsit, próbáljuk kezelni a helyzetet. Amikor 3 és fél éves volt Veronika, akkor volt a mélypontunk, épp Keszthelyen nyaraltunk, amikor én, a nagy reformpedagógus, aki soha, semmi szín alatt nem ütné meg a gyereket, a strandon a női budiba rángattam be, hogy megagyaljam, mert annyira semmit nem lehetett már vele kezdeni, és tul.képp a nap 24 órájából 16-ot hisztizett. Szörnyű még visszagondolni is.

    Hisztire nincs ellenszer, próbáld megőrizni a nyugalmadat (hehe).

     

    Szancikka, bővebben!

     

    Barbie, mi hír???

     

    Krisz, mi a baj? Megnyugodtál?

     

    előzmény:
    piciszi (5807)
    2011-06-22  10:58
  19. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. június 22. 14:275808.

    Sziasztok!

     

     

    Piciszi, sajna?, Én nem vagyok ilyen bátor, hogy egyedül belefogjak bármibe is amibe a nem létező pénzemet kéne beleinvesztálni... Ebben az eladom'-ban sem igazán bízok...

     

     

    Patrik éjjelre még pelusos volt, igen.

    Tulképp az óvodának lócsicsergés' köze nincs hozzá, hogy itthon pelusos-e a gyerek vagy sem! Neki csak az a lényeg, hogy az oviban ne kelljen bíbelődni esetleg...

    De hallottam olyan oviról, nem is 1ről, ahol pl a kis ovisoknál a délutáni alváshoz nem okoz gondot pelust adni, aki igényli. Persze, mindenkinek gondosjodni kella peluskészletről.-

     

     

     

    ...

    Úúúú Lányok! Nem tudom mi van ma velem, de széétvet' az ideg a bőgés határán leledzem... És annyi dolgom van...Csak leültem elszívni 1 cigit, közben olvastam, írok pár sort...

    előzmény:
    piciszi (5806)
    2011-06-22  10:53
  20. 2011. június 22. 10:585807.

    Molna, ha Dorci születik először, nem biztos, hogy lesz testvére....

    Én néha annyira ki vagyok bukva, hogy elmondani nem tudom. Olyan okos, szép, aranyos csajszi, de a hisztijeivel az őrületbe kerget. Ha egy nap csak 3x hisztizik, már pezsgőt bontunk:-)

    Nincs olyan nap, hogy valami miatt ne ordítson. Félek, hogy ez szokássá fajul és soha nem növi ki. Ha valaki aztz mondaná, hogy 1-2 vagy x hónapig tart és elmúlik, vágnám a centiket és könnyebben bírnám, de most olyan kilátástalan.

     

    Miért van az, hogy a lányokkal több gond van, mint a fiukkal.

     

    A nyári szünetért irigyellek, ezt szerintem tavaly is mondtam. de a6z év többi részében nem cserélnék veled....

    előzmény:
    Molna (5794)
    2011-06-18  13:54
  21. 2011. június 22. 10:535806.

    Krisztys, nálatok még volt pelus? Azt hittem, Patrik teljesen szobatiszta, mert ovis.

     

    Nálunk még éjszakára van, nappal pelus nélkül alszik, egyik napról a másikra lett szobatiszta, pedig már féltem, hogy emiatt nem mehet majd oviba.

     

    Más. Jól átvágtak ezzel a varrással. Arra nem gondoltál, hogy magad csinálod és eladod, mondjuk a Vaterán v agy egyéb hírdetésekben????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981185 (5803)
    2011-06-21  07:56
  22. 2011. június 22. 10:505805.

    Sziasztok!

     

    De jó, hogy benéztetek, még Small-t hiányolom nagyon!

     

    Ez a kórház-dolog döbbenetes. Félelmetes mennyire kiszolgáltatott a beteg, legyen az pici vagy nagy és félő. hogy ez még fokozódik.

     

    Barbie, mesélj, mire jutottatok.

     

    Ami a hiszti témát illeti... nem hiszem, hogy a mi feszültségünk miatt hisztisek. A fiam SOHA nem volt hiszti, pedig ha valamikor, az ő kiskorában bőven voltak problémáim: egyszerre anyagi, munkahelyi, párkapcsolati. Ha akkor ő hisztizett volna, nem csodálkoztam volna. De amit Dorci művel néha, az aztán idegtépő, én is űvölteni tudnék.

    De a legrosszabb, hogy minden módszert kipróbáltam, amiket a szakkönyvek vagy ismerősök ajánlottak: ráhagytam, annyira kitartó volt, hogy 45 percig üvöltött, nem bírtam tovább. Máskor megöleltem, magámhoz vettem, megnyugodott, majd folytatta. Beszélni hiszti alatt nem lehet vele, mert meg sem halja.

     

    Egyedüli módszer, ami néha bejön, hogy elterelem valamivel a figyelmét, de ez sem megy mindig. Olyan tehetetlennek érezzük magunkat apával. És ami külön szám, sem a bölcsiben, sem anyóséknál nem csinálja. Ez csak nekünk szól!!!!

     

    Látom, sokat kezdik szeptemberben az ovit. Mi is akkor megyünk, addig bölcsi hébe-hóba. Ha szabin vagyunk, vagy anyukám itt van, vagy anyósékhoz megy, akkor természetesen nem megy bölcsibe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. június 22. 10:415804.
    Szaiszt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_981185
    Torolt_felhasznalo_981185
    2011. június 21. 07:565803.

    Sziasztok!

     

     

    Barbie', jesszus.... Sajnálom a egatív tapasztalásokat, sajnos kevés az olyan eü-dolgozó aki minden téren ott van a toppon.

     

    Picurkáddal akkor most tulajdonképp mi is van???? Mit mondtak???? Gyere írj részletesebben, mert most mégjobban aggódom!!!

    Kitartást, jobbulást!!!!

     

     

     

     

    Tyűűű Lányok!

    'Elfogyott' a pelusunk, mondtuk Patriknak nem veszünk többet. Lássatok csodát az eddig zömében még pelussal is pisis pizsiben ébredő gyerekem, ma SZÁRAZON!!! ébredt! Naa tudom Én hogy ez most puszta véletlen és lrszenek itt még pisis pizsik, ágyak', de ettől független most ennek örülök!

     

     

     

     

     

    Patrik duma-fejtörő:

     

    - Na miman'???

     

    Megfetéseiteket várom egy-egy Hsz-ban!

     

     

    előzmény:
    barbiebaba (5799)
    2011-06-19  15:35
  25. Torolt_felhasznalo_511680
    Torolt_felhasznalo_511680
    2011. június 20. 20:305802.

    Barbie! Mi a gond? egyáltalán miért kellet orvoshoz mennetek???

     

     

    Jajj csajok, most visszaolvastam! Hát ez a hiszti dolog?! Lehet, hogy ténxyleg én vagyok az oka? Dehát a nagyfiam kicsi korában se volt nyugodtabb az életünk........., vagy lehet, hogy rosszul emlékszem? Szóval Orsi az nem semmi, borzasztóan akaratos, hisztis, nagyon ki tudok bukni tőle, de imádom

    előzmény:
    barbiebaba (5799)
    2011-06-19  15:35

Címlap

top