Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

II. sz. Női Klinika

vikcsababa
Létrehozva: 2007. november 21. 12:39

Sziasztok!

Olyan kismamákkal illetve anyukákkal szeretnék beszélgetni, akik szintén a II. számú Női Klinikán fognak szülni vagy a közelmúltban ott szültek.

 Milyen volt a szülőszoba, tényleg olyan jó, mint ahogy a dokim állítja?

A szülésznők és a nővérek kedvesek? A szobák milyen állapotban vannak?

Majd személyesen is megnézem, de gondoltam addig is meghallgatnék pár véleményt.

Köszi   és várlak Titeket

 

  1. 2010. szeptember 3. 08:483426.

    Lenne egy kérdésem:

    Hogyha hazaengednek a kórházból a szülés után, az kb. mikor van? Már esetleg reggel, vagy csak délután?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. 2010. augusztus 30. 19:323425.

    Sziasztok!

     

    Pandika: á, ez természetes velejárója az utolsó trimeszternek. Első gyereknél én is folyamatosan azt hitte, hogy majd most fogok szülni. Másodiknál már észre sem vettem ezeket a tüneteket.

     

    czege: takarító Erzsike Imádtuk, csak vicc. Kávét, capuccinót drágáom. Én az első reggel finoman közöltem vele, miután 5-kor tértünk nyugovóra, mert vkinek minid sírt a babájas, hogy ne csapja ki úgy az ajtót, mint a kocsmában és vegye tartalékra a hangját.

     

     

     

     

    előzmény:
    Pandika14 (3418)
    2010-08-28  14:34
  3. 2010. augusztus 30. 19:193424.

    Nagyon köszönöm  a segitségeteket kicsit kezdek megnyugodni

     

    Lehet hogy mokás ,hogy a harmadik gyereknél ennyire nyugtalan vagyok ,de nagyon bizonytalanná tesz az hogy nem ott fogok szülni ahol eddig .

     

    Ma sikerült felhivnom a korház védőnőjét akitöl megkérdeztem hogy mikor lehetne megnézni a szülőszobát. Kérdezte  hogy mikorra vagyok kiirva . Mondtam neki hogy oktober 12-re .Erre nevetett és közölte hogy a következő látogatás pont aznap lenne ,ugyhogy akkor engem ott is hagyhatnak... HA HA HA

     Mondtam neki hogy ez egy kicsit direkt lenne igy ,de nagyon kedves volt mert azt ajánlotta fel hogy ha megyek a korházba vizsgálatra akkor hivjam fel és  Ő  körbe vezet.

    Nagyon kedves volt szoval ez nagyon megnyugtató .

    előzmény:
    czege (3423)
    2010-08-30  18:03
  4. 2010. augusztus 30. 18:033423.

    Szia! Én aug. 19-én szültem ott, nem volt semmi gondom vele, pedig minden összejátszott ellenünk Irtózatos nagyüzem volt, rengeteg baba született, gyakorlatilag úgy hajítottak ki a szülőszobáról minket, mert kellett a hely, nemhogy két órát, de fél órát se tudtunk ott lenni, raktak át a vajúdóba a megfigyelési időszakra. Ennek ellenére a szülésznő is kedves volt - nem volt fogadott szülésznőnk -, odafigyelt a gátvédelemre is, nem is kellett vágni, pedig nekem nagyon gyors szülésem volt. Ja, mindemellett még kedves is tudott lenni.

     

    Az első éjszaka a csecsemősök is kissé leterheltek és frusztráltak voltak, nem túl kedvesek, de a dolgukat elvégezték. Másnaptól viszont csak jókat tudok mondani, az összes csecsemős nővér nagyon kedves és segítőkész volt, egy szavam nem lehet. Segítettek a mellre tételben, nyugtatgattak, támogattak. És látszott, hogy szeretik a babákat

     

    A "normál" nővérekkel nem sok kapcsolatom volt, de bajom velük se volt. Egyedül a takarító Erzsike volt sok(k), amikor reggel 1/2 6kor járt körbe üvöltözve, hogy kérünk-e piát - értsd: kávé/tea - és dűtött-borított mindent

     

    Szóval összefoglalva: szerintem semmi gond a hellyel, 3 nap simán kibírható. Ja, kaját vigyél, az bűnrossz

    előzmény:
    Gyöcske (3415)
    2010-08-28  09:46
  5. 2010. augusztus 30. 17:483422.

    Gyöcske!

     

    Én 3 hete szültem a II. Nőin. Mielőtt befeküdtem, rengeteg rosszat olvastam a kórházról. Már eleve parázva indultam neki az egésznek. Megnyugtatlak, nem olyan borzasztó, mint ahogyan azt sokan írják. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj és válaszolok!

    előzmény:
    Gyöcske (3415)
    2010-08-28  09:46
  6. 2010. augusztus 28. 14:563421.

    Valahogy én is igy gondoltam.

    Én szept 8-án megyek kontrolra. Neked miért császár?

    előzmény:
    Pandika14 (3420)
    2010-08-28  14:49
  7. 2010. augusztus 28. 14:493420.

    Én október 30-ra, de programozott császár lesz és ha igaz, akkor a 30-át megelőző 1-2 hétben valamikor. Másfél hét múlva találkozom a doktorral, remélem, akkor már tud mondani valami közelebbit, mert már nagyon türelmetlen vagyok.

     

    Mi nem beszéltünk még a tarifáról, de ahogy itt-ott olvasgatom, kb. a magánrendelés tízszerese szokott lenni. A doktor urat ismerve viszont elképzelhetőnek tartom, azt is, hogy ránk bízza, mennyit adunk. 

    előzmény:
    Gyöcske (3419)
    2010-08-28  14:40
  8. 2010. augusztus 28. 14:403419.

    Köszönöm szépen a gyors válaszokat !

    Én is azzal nyugtatom magam hogy három napot csak kibirok meg hogy jofej szobatársakat kapok ...

    A csecsemősőkel meg nem hiszem hogy sokat fogok értekezni.....

     

    Pandika: Mikorra vagy kiirva? Én okt 12 -re.

     

    Mi a véleményed a dokirol ? Lehet hogy tul indiszkrét lesz a kérdés elörre is bocsánat nem kell válaszolnod ha nem akarsz ,de kiváncsi lennék te beszéltél a dokival  ,hogy mennyi a szülés? Én kérdeztem de nem válaszolt semmit .Ugyhogy fogalmam sincs hogy mennyit kell adni.

    előzmény:
    Pandika14 (3417)
    2010-08-28  14:24
  9. 2010. augusztus 28. 14:343418.

    Nem is tudom, Mira, egyre nehezebben mozgok, állandó légszomj és pocakfeszülés. Kb. ezek miatt. Persze tudom, hogy ezek hozzátartoznak a jelenlegi állapothoz és csak fokozódni fognak a tünetek.

    előzmény:
    Mira8 (3416)
    2010-08-28  14:01
  10. 2010. augusztus 28. 14:243417.

    Gyöcske, hát igen, sajnos a kórházról, a nővérekről lehet olvasni  hideget-meleget is. De gondolom, ezt majd mindenhol jellemző. Bár én csak kétszer feküdtem bent, nem egy szanatórium. Még nem szültem ott, most fogok én is valamikor október közepén, szintén Újvári doktornál :)

     

    Szerintem a negatív hírekkel meg nem érdemes foglalkozni, úgyis mindenki másként éli meg ugyanazokat a dolgokat és embereket.

     

    Fel a fejjel, azt a pár napot ki lehet majd bírni! - ezt mondja mindenki.

    előzmény:
    Gyöcske (3415)
    2010-08-28  09:46
  11. 2010. augusztus 28. 14:013416.

    ewy: semmi különös, csak hirtelen nem tudtam. Azt hittem az aki az enyém, de aztán rájöttem, hogy nem.

     

    Pandika: miért érzed úgy, hogy előbb meglesz a leányzó? Én, már a 30. héten nyitva voltam. Külső méhszáj 1 ujjnyira, majd a 33. héttől 2 ujjnyura, belső pedig 1 ujjnyira. Fiammal is, őt a kiírás napján szültem, lányommal meg kiírás után 10 nappal indítottak.

     

    Nekem egyik gyereknél sem folyt el. Fiammal anyám, mekkora gondban voltam. Jöttek a fájások és filóztam, hogy az e. Délután 5-kor kezdődött, és hajnal 2-kor indultunk el. Mi 80 km-ra lakunk Pesttől. Na, a lányommal mákom volt, hogy befeküdtem, mert nem értük volna fel.

     

    Gyöcske: nyugi nem láger. Én a fiamat a Péterfyben szültem, lányomat itt. Igaz nekem nem volt szükségem a csecsmősökre, de neked sem lesz. Egyébként hozzánk bejött egy nagyon szimpi csaj, bemutatkozott, elkért egy babát, és megmutatott rajta mindent. Pelusozást, köldök kezelésést stb. Le is esett az álunk. Igaz rossz tapasztalatom is volt. Az én szülésem előtt egy nappal 22 baba született. Nagyüzem volt a csecsemősöknél. Ők meg többen nem voltak. Este 8-kor bementem Petráért, mert szülés után nem az osztályre kerültem, hanem helyhiány miatt, a patra. Ott nem lehet velünk a baba. Na,gondoltam kihozom és megetetem. Erre egy baromi arogáns csecsemős,akinek a t.ke kivolt, hogy közel 60 gyereket egyedül fürdet öltöztet, finoman elküldött a sunyiba, hogy nem vihetem ki a gyereke. Ott álltam fölötte és bőgtem. Aztán jött a dokimő és kérdezte mi a baj. Mondtam, erre ő megengedte, hogy kivegyem. Majd jött a másiok csecsemős és leordította a fejemet, hogy azonnal tegyem vissza a gyereket. Na ezt leszámítva minden ok volt. Nem volt fogadott szülésznőm, de nagyon rendes volt akit kaptam. Mivel a többi anyának volt, így az ügyeletes csak velem foglalkozott,szóval olyan volt, mintha fogdott lett volna.

    Mondjuk én nagyon jó szobatársakat fogtam ki. Rengetegt röhögtünk. Szóval nekem nincs olyan rossz tapasztalatom.

    előzmény:
    ewy82 (3410)
    2010-08-27  12:37
  12. 2010. augusztus 28. 09:463415.

    Sziasztok !

     

    Én a harmadik babámat várom  most a 33+4 héten tartok.

    A két fiamat a Máv-ban szültem ,de most orvost váltottam és Ő ( Dr Újvári Elemér) a II.nőin dolgozik szoval ha minden jol megy akkor ott fogok szülni valamikor oktober elején.

     Sajnos elkövettem azt a hibát hogy elkezdtem utánna olvasni ,hogy milyen a korház és persze nekem sikerült az összes rémtörténetet megtalálnom mind a nővérkékről ,mind a korházrol.Hál isten a dokimrol csak jot olvastam.

    Szoval ha lennétek olyan kedvesek hogy megnyuktatnátok hogy minden rendben lesz és nem egy Auswitz-i lágerba megyek szülni azt nagyon megköszönném.

    Sajnos annyira feltrinkeltem magam ezen ,hogy rendesen félek a szüléstől pedig én nagyon könnyen szültem mind a két fiut és nagyon szép élményem van róla.Most viszont rettegek hogy mi lesz....

    Elörre is köszönöm

     

    Gyöngyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. augusztus 28. 09:223414.

    Pandika, múltkor nekem is még a betöltött 38. hetet mondta, csak amikor most szerdán voltam bent, hogy akkor lefixáljuk a pontos időpontot, akkor mondta, hogy megváltoztatták a kórházi protokollt, és betöltött 39. hét...

     

    Mostmár nincs hátra 2 hét, úgyhogy ezt monstmár kibírom.

     

    Egyébként tényleg gyorsan el fog telni az a 1,5-2 hónap. :)

    előzmény:
    Pandika14 (3413)
    2010-08-27  18:26
  14. 2010. augusztus 27. 18:263413.

    De jó Neked, hogy már a 38. hét kapujában vagy!!! Az én dokim még a múltkor azt mondta, hogy a betöltött 38. hét után kerül sor majd a császárra, eszerint október 16. körül, viszont ha a legújabb protokoll a 39. hetet írja elő, hát nem is tudom ..., az még nekem majd' két hónap. Bár tudom, hamar eltelik ez az idő.

     

    Minden jót és sok szerencsét kívánok Nektek!!!

    előzmény:
    ewy82 (3412)
    2010-08-27  17:29
  15. 2010. augusztus 27. 17:293412.

    Örülök, hogy megnyugató dolgokat mondott a dokim. :) Nagoyn jó UH-os.

     

    Szóva, hogyha elfolyik a magzatvíz, akkor azonnal kórház, viszont hogyha a fájások indulnak meg, akkor jó lenne, hogyha 1 órán belül azért beérnénk. Nem kell őt hívnom, hanem majd a kórházból hívják fel.

     

    Ne izgulj, nekem már a 33. héten mondta, hogy nem biztos, hogy kihúzzuk a császárig, holnap kezdem a 38. hetet. :) Én is végig azt éreztem, hogy hamarabb fog jönni Mira, de mostmár pont 2 hetünk van a császárig.

    előzmény:
    Pandika14 (3411)
    2010-08-27  17:03
  16. 2010. augusztus 27. 17:033411.

    Bocsi Ewy, megosztanád velem/velünk, hogy milyen instrukciókat kaptál arra nézve, ha beindulna szeptember 10 előtt a szülésed? Én ugyan még csak a 31. hétben járok, de már most nagyon parázok, hogy Bogica hamarabb érkezik, mint kellene, úgyhogy már elkezdtem összepakolni a kórházi felszereléseinket. És ráadásul a dokimhoz csak másfél hét múlva megyek, addig meg lerágom a körmeimet is.

     

    Két hónapja Lintner doktornál voltam genetikai UH-n az Istenhegyi Klinikán és szerencsére nagyon megnyugtató dolgokat mondott. :)

    előzmény:
    ewy82 (3410)
    2010-08-27  12:37
  17. 2010. augusztus 27. 12:373410.

    Hű, Mira, nagyon sajnálom a nagypapádat. :( Borzasztóan hangzanak ezek a dolgok...

     

    Dr. Lintner Balázs. Miért?

    előzmény:
    Mira8 (3409)
    2010-08-27  11:55
  18. 2010. augusztus 27. 11:553409.

    Sziasztok!

     

    Nagyapustól tegnap 4 l-t vettek le. De még mindig nem kelhet fel, mert még mindig nyomja a víz az érrendszerét, nem kap elég vért az agya és összeesik. Így pelust kap. Na attól kiakadt. De meg is értem, mert tudatosan én sem szívesen csinálnék magam alá. Mondtam a dokinak, hogy a katéter lehett jobb lenne.

    Sajnos tőle már sem a gyógyszerekkel, sem az injekciókkal nem lehet elhajtani a vizet, így marad a csapolás. Az meg azért nem jöhet össze m indig, mert véralvadás gátlót szed és van, hogy nem mindig lehet megszúrni csapoláshoz. Most szerncséje volt, mert lehetett.

     

    ewy: ki is a dokid?

    előzmény:
    ewy82 (3408)
    2010-08-26  07:06
  19. 2010. augusztus 26. 07:063408.

    Mira, nagyon sajnálom a nagypapádat. :( Remélem, hogy rendbe tudják hozni, és hogyha lemegy róla a víz, akkor jobban lesz, és már nem terheli meg a szervezetét ennyire. :(

     

    Voltam tegnap a SOTE-n. Megvan a dátumunk. Szeptember 10-én fog megszületni Mira baba. Viszont szólok, hogy mondta a dokim, hogy megváltozott a kórházban a protokoll, és nem mint eddig, a betöltött 38. héten van a programozott császár, hanem már a betöltött 39. héten! Úgyhogy megkaptam az instrukciókat, hogy mi van, hogyha megindul a szülés, mit kell csinálni, hova kell menni, és mikor.

    Mivel C1100-at nézett mostmár a dokim, azt mondta, hogy ezt a 2 hetet szerinte már kihúzzuk, de ha mégsem, akkor...

    előzmény:
    Mira8 (3407)
    2010-08-25  23:49
  20. 2010. augusztus 25. 23:493407.

    Sziasztok!

     

    Hibi: már hiányoltalak, jó, hogy jöttél. Sajnálom,hogy megbetegedtél nyaraláson,a felfázás, merg brrrrrrrrrrrr

     

    monyesz: szegény Levi. Remélem nem lesz semmi komoly és szépen fejlődni fog a beszélőkéje.

     

    cikcsa: ti sem unatkoztatok a nyaraláson. Alul-fölül. Szegénykéim. Még itthoni körülmények között is borzasztó, nemhogy idegenben.

     

    Én meg ma mentőztem. Papámat vitte ba. Nagyon ramaty állapotban van szegénykém. Nem megy tőle a víz, teljesen tele van. Egy hónappal ezelőtt volt 2,5 hétig kórházban,akkor lecsapoták,de sajnos eddig bírta. Ma úgy elesett, már a szíve sem tud elég vért pumpálni az agyába, hogy eszméletét vesztette. Egyből hívtuk a mentőt, mama engem kért meg, hogy menjek vele, csak úgy repesztettünk 160-al. Vizet csavartam a majré lécből. Mikor megérkeztünk mondtam is a söfőrnek, hogy kössz a fuvart.

     

    Nem tudom mi lesz a vége, pontosabban tudom és ma mama mondta is, hogy készüljünk fel a legrosszabbra. És én is így érzem. Egy hónappal ezelőtt még nem  mondtam ezt, de most igen. Csak öcsémék esküvőjéig, szept 11, tartson ki. És a legrosszabb, hogy imádom a kisöreget, és Petra a szemeit tőle örökölte. Szóval ha a lányomra nézek, nagyapán eszembe jut.

     

     

     

    előzmény:
    hibi (3402)
    2010-08-24  07:47
  21. 2010. augusztus 24. 16:043406.

    Sajnálom a nyaralás alatti betegségeket. Sosem jó, de akkor meg pláne nem!

     

    Monyesz! Remélem tudnak segíteni Levin. Pont most kaptam egy cikket a beszédfejlődésről, elég érdekes. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. augusztus 24. 16:013405.
    Ne aggódj, próbáld meg elfogadni! Tök jó, hogy rá is tudsz készülni. Én 10 évet vártam Marcira, ráadásul ott derült csak ki, hogy császár lesz, úgyhogy teljesen váratlanul ért a dolog, de asszem egyikünkben sem okozott törést az a bő fél nap, amít nem együtt töltöttünk. A párom az első 24 órában többet volt vele, mint én, mert amíg én az őrzőben voltam, ő addig is láthatta a csecsemőosztályon! Meg persze az első félórát is együtt töltötték, amíg engem rendbetettek. Mondjuk imádják is egymást, de nem hiszem, hogy ezen múlott!
    előzmény:
    Pandika14 (3401)
    2010-08-24  07:22
  23. 2010. augusztus 24. 13:323404.

    Vikcsa: hú ez nem hangzik jól ez az alul-felül, pláne nem nyaralás alatt:(

    Nálam hasfájás, véres vizelet...stb, elvileg felfáztam:( de hoyg mikor és hol ezt nem tudom:(

     

     

    előzmény:
    vikcsababa (3403)
    2010-08-24  08:51
  24. 2010. augusztus 24. 08:513403.

    Sziasztok!

     

    Monyesz: a bölcsiben is van egy kisfiú, igaz, az novemberbenlesz 3 éves, de az is úgy beszélt, mint Levi, mindennek csak az első szótagját mondta, de így tényleg egész mondatokat is mondott. Szerintem azóta már rendesen is mondja a dolgokat. Lehet, hogy Levinél is fejlődik majd a beszéd az oviban.

     

    Hibi: mi Horvátországban voltunk nyaralni, de az ügyeletet mi sem hagytuk ki! Ti mivel voltatok? Mi vírusfertőzéssel, alul-felül jött minden. Hiába vittem gyógyszert, az is kijött. Haza is jöttünk egy nappal korábban, mint terveztük. :-(

    előzmény:
    hibi (3402)
    2010-08-24  07:47
  25. 2010. augusztus 24. 07:473402.

    Szsiaztok!
    Mi BAlatonon voltunk, igaz ott meg az ügyeleten:(

    tegnap jöttünk haza!

     

    üdv az újaknak!:)

     

    Monyesz gratulálok a tesóhoz, tök jo:)

    LEvinek remélem használ az ovi meg a mozgás.

     

    Szoptatás: Nekem kb., a 10.dik napon indult be másodjára a tej, addig tápszert kapott, meg azért probálgattam mellre is rakni, de téynleg ne "parázzatok" ezen, kialakul majd minden.

    A nagyobbik fiamat nem kaptam meg egyből és ő az első napon már szopizott is, a kisebb egyből ott volt nálam és mégsem jött rá a "trükkre":)

    Úgyhogy tényleg ne aggódjatok előre ilyenen!

     

    NA nem okoskodni szeretnék, csak

    nálam így volt:)

     

    A vajúdóban volt egy császárosan szült nő, neki fél óránként behozták a gyerkőcöt, persze fogadott szülésznője volt, és így pár óra múlva már mellre tudta tenni.....úgyhogy azért elég sokminden megoldható:)

     

    Nálunk is lassan bölcsi/ovi

    ZSombor 1én kezdd, ZAlánnál meg ma lesz szülői, majd ott kiderül, én meg október 1től megyek vissza, már a szabikat töltötm:)

     

    Mira: nem semmi PEtra jó nagy már, még csk most született!!!!

     

    Minden szülinaposnak boldog szülinapot aki mostanában ünnepelt!!!!

     

     

    előzmény:
    Mira8 (3373)
    2010-08-22  22:41

Címlap

top