Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gondolatok Somáról

belváros
Létrehozva: 2007. november 25. 14:23
    
  1. 2008. október 2. 12:38126.

    mondjuk nem semmi, rajta van mit fogni... 

    (ami nem baj - csak a fejeben lenne ennyi...  )

    előzmény:
    hokifli (119)
    2008-10-02  05:01
  2. 2008. október 2. 12:37125.
    ejnye, de irigy vagy...   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (117)
    2008-10-01  23:00
  3. 2008. október 2. 12:35124.

    Nem rolam szol a topik, ugy tudom.

     

    Ha ELISMERT pszichologiai tanulmanyokat folytatsz (pszichologia-szakon, NEM haztartastanon es kertapolas-szakon!!!), akkor fel tudnad merni, milyen elkepesztö ostobasagokat mond a nevezett hölgy. (igaz, nem sokat, hiszen mindenre kineziologus es Hellinger a valasz)

     

    Az olvasas szep dolog - a megertes meg egy MASIK szep dolog.

     

    Nem biraskodom - mindössze OBJEKTIVEN közlöm, hogy szakmai szempontbol ÖKÖRSEGEKET tanacsol. Nem hibakat csinal, hanem CSAK hibakat csinal.

     

    Tovabbmegyek: a diplomaja NEM MIATTAM nem elfogadott, hanem mert egy NEM ELFOGADOTT "föiskolan" csinalta. Ez megintcsak NEM rosszindulat kerdese, hanem TENY.

     

    Amugy vedd, hallgass ra, ha ugy gondolod. de a tanacsat vedd pont annyira ertekesnek, mint Bözsi neniet a szomszedbol.

    Mar mondtam: egeszsegedre.

     

    Irj, ha ledoktoraltal pszichologiabol, addig nincs min vitatkozni, nem egyenlöek a feltetelek.

     

    A tovabbiakban nem valaszolok Neked - sajnalom (dehogy sajnalom ;-), sem Te, sem Soma nem er nekem ennyit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942593 (123)
    2008-10-02  10:30
  4. Torolt_felhasznalo_942593
    Torolt_felhasznalo_942593
    2008. október 2. 10:30123.

    Kedves Semiramis! Nem vagyok laikus, folytatok pszichológiai tanulmányokat, és rengeteget olvasok a témában. Másodszor pedig felesleges vitatkozni mert neked más a nézőpontod, nekem is az, és ez szerintem nem fog egyikünk oldaláról sem  megváltozni.

    Ha te annyira profi vagy és elismert szakember, akkor szívből gratulálok hozzá, de ez a tény akkorsem jelenti azt hogy bíráskodhatsz mások felett, nem hiszem hogy te ne követnél el hibákat, vagy te mindent tökéletesen tudsz, és csinálsz is??

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. október 2. 09:26122.

    A vacsoracsata óta nem kedvelem!!!!Ahogy ott viselkedett

    Ha én lettem volna Bea helyében simán kizavartam volna

    előzmény:
    belváros (1)
    2007-11-25  14:23
  6. 2008. október 2. 07:34121.

    Neked vannak gondolataid Somarol...?

    Hmmm... Nehez lehet.

    Nem irigyellek.

    Az en gondolataim rola, hogy (a kovetkezo 10 sorban):

     .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

    .

     

    A kovetkezo 3 sorban a szakertelmet meltatom:

    1. 0

    2. 0

    3. 0

    A kovetkezo 3 sorban meg az egyeniseget.

    1. 0

    2. 0

    3. 0

    Az altalanos velemenyem rola:

    1.

    2.

    3.

     (mar a nullat is sajnalom tole)

    előzmény:
    belváros (1)
    2007-11-25  14:23
  7. 2008. október 2. 05:19120.

    A mostani cikk nagyon kiverte a biztosítékot nálam. Soma szerint a csaj hagyja nyugodtan öngyilkosságot elkövetni a depressziós anyját, hiszen ez az anya döntése.

     Hülye ez a nő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. október 2. 05:01119.

    Csak akkor irritál a dolog, ha megnézem, mennyit keresnek a képzett, diplomás pedagógusok, orvosok, stb... akik tényleg szakemberek és értenek is valamihez, amiért tettek, áldoztak, tanultak... és mennyit keres ez a nő aki gyakorlatilag egy "itt van semmi fogd meg jól!"

     

    Ha más is ennyit kereshetne nulla befektetéssel, akkor azok is ilyen kiegyensúlyozottak és boldogok lehetnének.

    előzmény:
    belváros (1)
    2007-11-25  14:23
  9. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2008. október 1. 23:02118.

    kisebb

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (117)
    2008-10-01  23:00
  10. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2008. október 1. 23:00117.

    ez Soma topik annyira MELLbevago...hol is vagyok? a kissebbitsunk forumon?

    előzmény:
    semiramis (116)
    2008-10-01  22:50
  11. 2008. október 1. 22:50116.

    Jajj.

     

    1) nem attol mond hülyeseget, hogy en nem ertek egyet vele, hanem azert nem ertek egyet vele, mert hülyeseget mond.

     

    2) NEM vegzett "pszichologiai egyetemet" (olyan nincs is). Egy ALLAMILAG EL NEM ISMERT MAGANISKOLAT VEGZETT. Tehat NEM pszichologus (mert a cim VEDETT, CSAK allamilag elismert intezmenyek altal kiadott diplomakat fogad el!).

     

    3) SEMMILYEN tudassal nem rendelkezik, plane nem "komoly szakmai tudassal". Ezt TE laikuskent amugy sem udnad felmerni.

     

    4) MÜVELT, SZELES LATOKÖRÜ?!

     

    egy katasztrofa.

     

     

    5) engem a NEMtudasa zavar. Mert en, vele ellentetben PROFI vagyok.

     

     

    TE termeszetesen csak imadd nyugodtan.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942593 (115)
    2008-10-01  13:03
  12. Torolt_felhasznalo_942593
    Torolt_felhasznalo_942593
    2008. október 1. 13:03115.

    kedves semiramis! Azért mert nem értesz egyet soma gondolataival tanácsaival, attól ő még nem mondd hülyeséget!!!

    Elárulom neked továbbá, hogy a diplomája hiteles, és teljesen elfogadott hivatalosan, ugyanis pszichológiai egyetemet végzett!

    Nem tudom te mennyire vagy jártas a pszichológiában, de szerintem szakmailag nem igazán, esetleg személyes tapasztalatok által talán, ígyhát nem kéne olyasvalakit jelenesetben Somát minősíteni aki rendelkezik komoly szakmai tudással a pszichológia terén.

    Soma vagány, beválallós, olykor biztosan egyeseknek sok is, de ő ilyen és kész. A primitivség semmi esetre sem mondható rá, rettentően művelt, széleslátókörű tapasztalt nő. Ez tény.

    Ha téged irritál, vagy zavar, egyszerű, ne foglalkozz vele és főleg ne ítélkezz, mert nincs hozzá jogod! Senkinek nincs joga mások felett pálcát törni, ha még a saját háza táján minden rendben van akkor sem! Ennyi.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_304254
    Torolt_felhasznalo_304254
    2008. szeptember 25. 23:34114.

    Nem egeszen ertelek ritus. Szerinted aki a nagyvilagban Somarol negativ velemenyt mer mondani annak gond van az inteligenciajaval? Te miert sertegetsz embereket? Te gondolsz vmit Somarol, mas meg mast gondol. Nem azert mert askalodo es rosszindulatu.  Lehet, hogy tobb a segitoszandek benne, mint benned, aki csak fujod Soma nagyszeruseget! Nagyon veszelyes dolog hozzaertes nelkul tanacsokat adni, tisztesseges ember ilyet nem tesz, s ez meg a vagany, jokedelyu Somatol sem elfogadhato!

    NL-jat is minositi, hogy teret adott, hogy terjessze a sok suletlenseget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942593 (109)
    2008-07-16  20:55
  14. 2008. szeptember 25. 22:30113.
    haaat... ö utana sem, mert hivatalosan NINCS diplomaja. Ha meg hivatalosan nincs., akkor NINCS.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304254 (110)
    2008-09-25  21:11
  15. 2008. szeptember 25. 22:29112.
    mindenesetre csodalatos pelda vagy a mindenevö, naiv laikusra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942593 (109)
    2008-07-16  20:55
  16. 2008. szeptember 25. 22:28111.

    "precízek összeszedettek és eredményesek a hivatásukban, tanulmányaikban mint Soma "

     

    1) az diplomaja NEM elismert, igy Soma NEM pszichologus.

     

    2) eredmenyes??? akkora butasagokat mond, mint ide a hold!

     

    3) NAGYON veszelyes es vegtelenül etikatlan szakmai tanacsokat adni, ha az ember (mint Soma) NEM szakember.

     

    4) vagany? primitiv. oriasi különbseg.

     

    ha valaki azt mondja, nempszichologus NE adjon pszichologuskent tanacsokat mert NINCS JOGA HOZZA, az nem irigyseg, hanem tenykerdes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_942593 (109)
    2008-07-16  20:55
  17. Torolt_felhasznalo_304254
    Torolt_felhasznalo_304254
    2008. szeptember 25. 21:11110.

    Sokaig szimpi volt nekem Soma - aztan vhogy kicsit sok lett belole. Azt nem ertettem, hogy meg diplomaszerzes elott hogy adhat pszichologus (szakerto) tanacsokat? Veszelyes lehet... Talan ott kezdodik egy jo pszichologus, hogy felmeri a felelosseget!

    Szerettem es mai napig szeretem Somaban, ahogy felvallalja onmagat, egyeniseget! De mintha ez atfordult volna modorossagba.

    Jo, ha vki sokoldalu, de nem muszaj mindenhez szakertenie!

    Lattam vmelyik fozocske musorban, ahol Gaspar Beat nevelte, hogy ugye azt ugy illik kerdezni , hogy "sor-bor-palinka" :)  Lehet, Soma meg arrol nem hallott , hogy a vendeg ne nevelje a haziasszonyt, hanem koszonje meg, amivel megkinaljak. Ugyanez a Soma  Oszkarnal azt panaszolta, hogy nem szereti, ha nevelik! Nuu, vilagos, o csak nevelni szeret! Azt sem nagyon viseli, ha nem o a kozeppont. Szoval, nekem mar kicsit tomeny lett az egyenisege! Az ezoterikus, fa olelgeto, osanya fesztivaljai meg verik a biztositekaimat! No meg az osszes hokuszpokuszos tanacsaiert is nagyon merges vagyok! ( ahogy mindenkire akik ezeket terjesztik)

    előzmény:
    belváros (1)
    2007-11-25  14:23
  18. Torolt_felhasznalo_942593
    Torolt_felhasznalo_942593
    2008. július 16. 20:55109.

    Csak arra lennék kiváncsi, hogy aki itt a fórumon és bárhol a világhálón  negatív véleménnyel van somáról, és sértő közönséges dolgokat irkál, nézett e már kicsit magába hogy minden stimmel e (több mint valószínű hogy NEM, mert önmagával jól harmonizáló kellő intelligenciával rendelkező emberek nem irnak olyan dolgokat amiket sok helyen olvastam..) ugyanis akkor kéne másokat kritizálni ha önmagunkkal minden rendben van! Soma egy igazi színes sokoldalú egyéniség, és általában aki ilyen képességekkel bír sok irigyre, rosszakaróra tehet szert.. Ja és még csak annyit, hogy megnézném hányan olyan precízek összeszedettek és eredményesek a hivatásukban, tanulmányaikban mint Soma aki mindemellett 100%

    megőrzi vagányságát, jókedvét! Természetesen nem kedvelhet mindenki mindenkit, és nem érthet mindenki  mindennel egyet, de szerintem a sértő negatív véleményeket mindenki tartsa meg magának. Arról pedig hogy ki számít szex-istennőnek rengeteget lehetne vitázni.. Somában rengeteg az energia minden téren, és aki erre befogadóképes annak ő az ideálja, aki pedig nem az megtalálja fantáziáját vágyait másban. Egy biztos, vannak sokkal fontosabb dolgok az életben minthogy arra pazarolni a drága  időt hogy valakit sértegessünk, megalázzunk.. Soha nem lehet tudni meddig élhetjük az életünket, ezért minden nap egy ajándék!

    Úgy gondolom ez a lényeges, és nem ez az áskálódás, rosszindulat.. de sajnos nálunk még ezen a primitív szinten megrekedtek rengetegen..

     

    Ritus

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. május 13. 10:13108.

    Soma...

     

    Soma egy jelenseg, ez teny.

     

    De:

     

    1) Rengeteg szakmai tevedese van

    2) BAJ, hogy ezeket el is hinti

    3) a mondandoja leginkabb zsolozsmara hasonlit, hiszen minden bajra ugyanazt (kine, Hellinger) ajanlja

    4) Mamoka, NEM tanithat pszichologiat, ha nem pszichologus,

    5) sok ember megis keszpenznek veszi a badarsagait

     

    6) ha az en hallgatom lenne, reg eltanacsoltam volna. A kepzesi intezmenyt ui. lejaratja, ha hallgatoi nemletezö szakmai fedezettel hülyesegeket beszelnek.

     

    7) egy pszi-nek etikai, intellektualis erteket is KELL közvetitenie. NY utcain valo pisilgetes NEM AZ. BArmely, magara barmit is ado egyetemröl, föiskolarol repülne.

     

    BEVALLALJA? Talan igen. Kerdes, hogy mit.  Szakmailag nincs mit. Emberileg? Akinek EZ erte, am legyen...

     

     

     

    Mondom en - de en persze csak egy nagggggggggggyon irigykedö igazi pszi vagyok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. május 13. 09:52107.

    ... persze... persze... persze... ezért írtam, hogy szerintem! Attól még tudom, hogy sok nőnek ő a "minta-nő". ...és soknak meg a Kiszel Tünde.

     

    Egy có mint cáz..... én nem celetem!

    előzmény:
    kysslina (106)
    2008-05-13  09:46
  21. 2008. május 13. 09:46106.

    Ez az ami szubjektiv.. te ugy gondolod, hogy o nem jo valamiben, ezert nem fogadod el az ugyanilyen szubkjektiv velemenyet megint masrol..

    Ma o profinak latja valamiben, ezert fontos a velemenye.

     

    En specko semmifele felsobbrendusegi tudatot nem erzek nala... Magabiztossagot, celtudatossagot igen. Latod ez is szubjektiv addig, mig nem vagyunk a temaban szakemberek , es nem vegzunk ehhez kello kutatast a szemelyisegeben (amire valszeg sohasem lesz alkalmunk) 

    előzmény:
    Camea (105)
    2008-05-13  09:09
  22. 2008. május 13. 09:09105.
    ... nem, én nem mondanám indulatoknak.... inkább allergiának... az egész stílusa irritál, a felsőbbrendűségi tudata...... Nos igen, persze, ha zsűritag valahol, akkor az a dolga, hogy kijelentse..... de talán akkor kellene zsűritagnak lenni valahol, valamilyen témában, ha ő abban már annyira tökéleteset alkotott, hogy az jogot ad a bírálatra.... szeeeeerintem. [még mindig tévedhetek] :o)
    előzmény:
    kysslina (104)
    2008-05-13  09:00
  23. 2008. május 13. 09:00104.
    Ahhoz kepest eleg nagy indulatokat valtott ki beloled... En egyetlen ember kivetelevel senkitol sem tudnek megorulni, rola is csak hosszas kenyszeres egyutteles utan vagyok kepes ezt kijelenteni. Ha valaki zsuritag valahol, annak az a dolga, hogy kijelentse, hogy szerinte ki, es miert jo, avagy nem jo.
    előzmény:
    Camea (102)
    2008-05-13  08:13
  24. 2008. május 13. 08:16103.
    ... hja, és nem a randa irigység beszél belőlem.... nincs mit irigyelnem tőle!
    előzmény:
    Camea (102)
    2008-05-13  08:13
  25. 2008. május 13. 08:13102.

    Olvasgattam egy ideje a topikot, mert persze elég feltűnő jelenség a Soma, tehát észre kell venni. .... én kiütést kapok tőle... naggggyon. Ha meglátom a tv-ben, azonnal átkapcsolok. Egyszerűen megőrülök attól, hogy az ő képességeivel, nem létező tehetségével osztja az észt. Megmondja, hogy ki lesz jó valamiben és ki nem. Ő miben lett jó? Nagy hangja van, ez tény.... de ezen kívül?  Színpadon semmi.... főzni nem láttam, bocsi.... tehát lehetnek előttem rejtett képességei. :o) Külsőleg nőies...? .... csak azért, mert van melle és meg is mutatja? .... óóóóóóó.....  

    Az "igazi nő"? Mitől? Ahogy írta valaki, az igazi nő, az nem kifelé a külvilágnak nő.... én nem hiszem, hogy minta lehet bárki előtt.  Rendkívül közönséges nő..... szerintem....

     

     

    Persze, ez az én véleményem, ahogy én látom.... és a tévedés jogát fenntartom....  [Hja, a főnököm is így látja... és ő FÉRFI-ból van.]

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top