Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötletbörze tanítóknak

mokka69
Létrehozva: 2007. december 27. 11:16
Sziasztok!
Azért hoztam létre ezt a topicot, mert a saját tapasztalatomból tudom, hogy milyen sokrétű tájékozottság kell a tanítói munkához. Tudnunk kell tanítani, gyereket nevelni, kreatívnak kell lennünk, műsort kell betanítanunk, értékelnünk kell, dekorálni a tantermet, ajándékot készíteni, tanmenetet írni és még sorolhatnám!
Itt szabad a pálya, segítsünk egymásnak, mert így könnyebb lesz!


  1. 2009. szeptember 18. 19:144001.

    Nálunk is van szüreti fesztivál. Tavaly családok ill. csapatok versenyeztek.Amire emlékszem : Csapattagok szállítása talicskával, Szőlőt kellett egy nagy edényből, ami a startnál volt vödörrel elvinni a célig. Mindig egy csapattag vitte, aztán üres vödör átad a másiknak, aki megrakta és irány a cél. Ez azért volt jó, mert gyerekek , felnőttek vegyesen voltak a csapatokban, s nem volt mindegy ki mennyit vitt el egy fordulóval. El tudok még képzelni madárijesztő váltót is: Rossz cipő,szakadt munkásnadrág , ing, kalap. Sípszóra a versenyzők ezeket a ruhájukra felveszik, megkerülnek egy akadályt, aztán visszafutás után vetkőzés és öltözhet a következő. Tesi órán már kipróbáltam egyszer az egyszerűbb változatát(nadrág, póló). Nagyon élvezték a gyerekek!!!

     

    Ma rendet raktam a holijaim között. Találtam egy nagyon jó könyvet:Pető Éva:Mit játszunk? El akartam küldeni a közösbe, de a szkenner sztrájkba lépett. Talán a párom tudja majd mi a gondja. Ha sikerül életet lehelni a szerkentyűbe és kéritek , küldöm. Nagyon jó játékok vannak benne mozgásfejlesztésre, matematikára, körny. ism.-re. sok közülük mozgáson alapuló,manipulációs . Nekem tetszenek.

    Találtam néhány dekorációt is a szekrény mélyén. Le is cseréltem a picurom ajtaján a díszítést. De előtte még megörökítettem . A többit is mellékelem.

     

    előzmény:
    VITYUKA (3998)
    2009-09-18  18:39
  2. Torolt_felhasznalo_933435
    Torolt_felhasznalo_933435
    2009. szeptember 18. 19:144000.

    Jó ötleteket írtatok szorzásra... jegyzeteltem is rendesen......  :-))

     

    - én még szorzáskártyákat osztok szét, vagy ők húznak..tapsra Keresd a párod! - ha megtalálta....gyorsan kiállnak párban kézfogással az asztalom elé és egyszerre mondják a szorzást és az eredményt is. Gyorsan megy!

     

    - körben állnak..én középen..akire mutatok /miközben mondok 1 szorzást/ az leguggol és a 2 oldalán álló gyerek egymásra mutatva mondja a szorzás eredményét ....  aki a gyorsabb és a jó választ mondta bent marad, a másik kiesik. A végén 1 győztes lesz, aki pirospontot stb. kap.

     

    :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 18. 19:023999.

    Tetszenek ezek a játékok,igyekszem őket megjegyezni. Számkirályt,szókirályt mi is játszottunk tavaly a negyedikesekkel,nagyon szerették.

     

    Egyébként szép estét mindenkinek!

     

    Szegedi tanító nénik közül viszi valaki az osztályát a holnapi futásra? Felkértek kísérő tanárnak,megyek a 2 lánykámmal,de csak ők futnak-nekem a szurkolás marad.Bár alig van hangom,olyan,mint egy mutáló kamaszé,így az se nagyon fog menni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524593 (3986)
    2009-09-18  15:56
  4. 2009. szeptember 18. 18:393998.

    PETTY21!

    iGEN PONT ILYENEKRE GONDOLTAM, INKÁBB ÜGYESSÉGI, MINT SZELLEMI. eZ LESZ AZ ELSŐ, EZÉRT VAGYOK TANÁCSTALAN. Köszi!

     

    Angyallány: Könnyű a kicsit kinevetni!

    Tehetek én róla, hogy az ábrát nem vitte át. Meg se néztem, hogy a közösba megérkezett -e .

    előzmény:
    petty21 (3982)
    2009-09-18  10:59
  5. 2009. szeptember 18. 18:383997.
    A szorzás ötletek kitűnőek. Néhányat lehet belőlük alkalmazni összadásra, kivonásra is elsőben is. Pl. a dominósat nagyon el tudom képzelni összeadásra,kivonásra is.  vagy bármelyik versengőset is. Nagyon tetszenek az ötletek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 18. 18:333996.
    Most kicsit lelépek, de este visszanézek. Össze kell szednem az anyagot holnapra és 'pendrájv'-ra tenni, hogy a másik gépen tudjak vele dolgozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 18. 18:313995.
    előzmény:
    VITYUKA (3993)
    2009-09-18  18:26
  8. 2009. szeptember 18. 18:303994.

    Evocska: szuper és nagyon köszönöm! De azért leshetsz még többet!

     

     Vityuka: milyen játék és mit rajzolsz a táblára? Már kétszer írtad ki és nem tudtunk meg semmit.Bocsi, de nem hagyhattam ki.

     

     

    előzmény:
    evocska1 (3989)
    2009-09-18  18:18
  9. 2009. szeptember 18. 18:263993.
    úgy látszik ábrát nem hajlandó elküldeni, pedig direkt megcsináltam a word-be , s úgy másoltam be. A közösbe elküldöm az ábrát. Szóval felrajzoljuk a csökkenő vagy növekvő sort, de a műveleteket kihagyjuk. Alá egy "kukát" rajzolunk. Kártyákon műveletek vannak, attól függően, hogy mit gyakorolunk. Aki húz, a kártyák közül, az hangosan felolvassa, s mindenkinek be kell írni oda, ahová gondolja. Ha már nem tudja hova írni, az megy a kukába. Az győz, akinek hamarabb kész van a számsora. Remélem érthető.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 18. 18:263992.

    Petty: köszönöm kérdésed, már nagyon jól vagyok. Különösen a mai nap után, amit nagyon, de nagyon élveztem. Az AloeVerával az a gondom, hogy nagyon drága. Egy fizetésből a 66m2-es lakást is alig bírom fenntartani, a nagyon szükséges gyógyszereimre is ki kell váltani olykor. Majd ha most jó degeszre keresem magam, majd kitalálom hogyan lehetne...

    A felnőttekkel kapcsolatban igazat adok: szerintem is azt hitték, hogy majd a jó jegy, a papír egy szép mosolyért meg lesz. A manókat lesz meg. Azért a kettesért is tegyen valamit.

     Hát ennyit a nezmetiségiekről!

     

    Emke: a játékvezető kiáll az osztállyal, csoporttal szemben. A játékvezető és a játékosok is a mutató ujjaukkal halkan ütik a padon a ritmust: dolgozzatok legények, holnap lesz a vásá, kifizetlek benneteket, ha eljön a császár... Repül a..., repül a..., repül a...és itt mosd egy szót. A játékvezetőnek minden esetben fel kell tennie a kezér, még akkor is,ha az általa kimondott dolog nem repül a valóságban. A játékosok viszont csak akkor tehetik fel, ha madár nevét hallják. Én azért a repülőt is el szoktam fogadni kezdetben.

    előzmény:
    petty21 (3982)
    2009-09-18  10:59
  11. 2009. szeptember 18. 18:263991.

    Sziasztok mindenki!

     

    Dekorációs anyagom nekem is van sok,küldök majd át.

     

    Szüreti anyagom viszont sajna nekem sincs. Nem tudom,miket szoktatok ilyenkor csinálni, játszani. Esetleg csináltok őszi kiállítást is?Mert ha igen,akkor lehetne zöldségekből különböző figurákat kreálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. szeptember 18. 18:193990.

    A játék a következő: Felrajzolom a táblára a következőt:

     

                     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 18. 18:183989.

    Idáig jutottam a visszaolvasásban.

     

    A szorzásra szupuik az ötletek, lopikázok majd belőlük szépen...

     

    Angyallány! Éddig két dolgot lestem el. a szófoci volt az egyik. táblára rajzolt focipálya, két kapuval. Középvonalra egy mágnes, ez lesz a labda.  A gyerekek két csoportra osztva. Tantónéni mond egy szóta magyarul az a csapad rúg egyet a labdába, aki hamarabb mondja németül. Ez a csapat mehet a háromnegyed vonalig ( fogalmam sincs hogy hívják az a vonalat.)  A következőnél már ha nyert akkor 1 gól. ha rosszat mondanak, akkor visszalépés a középvonalra. akárhány gólig játszható.

     

    A kölöknek csináltam villantókártyákat szótanulásra. Egyik oldalon a kép, másik oldalon a szó, és rajta lesz majd a szín, amivel a névelőt jelölik, de rre még nem volt érkezés. Sztem ha minden gyereknek van ilyen kártyája simán lehet páros munkában játzsani vele. Egyébként szorzótábla gyakorlásra is jó a villantókártya. nekünk van egy nem megy és egy tudom borjtékunk és tök nagy élmény a Berninek, hogy fogy a nem megy-ből. Ő húz, ha nem megy visszateszi, ha megy, átteszi. (Lesni nem ér)

     

    Ja és vészhelyzet! Nincs ezen a gépen semmi anyagom!!! persze minen más rajta van. most kubcsorgok, hopgy varázsolják le az elromlott másikról. Elsőtől negyedikig napközis tervek, fejlesztő cuccok, színezők, feladatlapok.... Ez nem ér!!!

     

    Muszáj mennek, topikbaba lassan fürdik...

    Szép estét!

    előzmény:
    Angyallány (3977)
    2009-09-18  07:26
  14. 2009. szeptember 18. 18:173988.

    úGY LÁTOM MÉG MINDIG A SZORZÁS A TÉMA. iSMERITEK A KUKÁS JÁTÉKOT? Ezt már első osztályban is lehet játszani csak összeadással, kivonással az adott számkörben. A játék :

     Felrajzolom a táblára a következőt:

     

                     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 18. 18:143987.

    Tudom, hogy még messzebb vannak a versenyek, de azért küldtem át néhány másodikos helyesírás versenyre való gyakorló feladatlapot. Remélem átment. Sanja én még nem tudom megnézni. Tegnap jelezték, hogy amit küldtem nem jutott el a közösbe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_524593
    Torolt_felhasznalo_524593
    2009. szeptember 18. 15:563986.

    Aric!

    Mi fejszámolóversenyt szoktunk játszani úgy, hogy 2-3 csapatra osztom őket, felsorakoznak, mondom a szorzásokat, de mindig csak a sorban a legelső válaszolhat rá. Aki a leggyorsabb, az leülhet. Az a csapat győz, ahonnan hamarabb elfogynak az emberek.  Ha valaki rossz választ mond, abban a körben nem mondhat újat, a többi vele egyszerre versenyző válaszolhat csak. Így kizárjuk a találgatást.

     

    A másik, ragasztunk a matekfüzetbe lottószelvényt, kinder tojás belsejébe rejtek el szorzásokat, 5 gyerek húzhat, felolvassa a szorzást és mindenki jelöli a szelvényén. Akinek öttalálatosa van a lottón, csillagot és kézfogást kap! :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 18. 13:483985.

    Sziasztok!

    Mi a számkirályt úgy játszuk, hogy ketten kapnak egy (szorzás)feladatot, aki gyorsabban válaszol állva marad. Így megyünk végig az osztályon. Az álldogálók újabb párharcot vívnak, majd újabbat, míg végül egy marad, ő a számkirály. Kicsiknél szoktam felrakni a falra egy koronát, és oda írom a győztes nevét és azt, hogy miben lett király.  (Olvasás, szépírás, futás, éneklés, cipőfűzőkötés  stb... )

    Általában mindenki felkerül valamiért...

    /Bocs Citromfű, remélem nem baj, hogy válaszoltam.../

     

    Megírná valaki a Dolgozzatok legények játék forgatókönyvét?

    Ezer éve még tudtam...Köszi...

    előzmény:
    petty21 (3982)
    2009-09-18  10:59
  18. 2009. szeptember 18. 13:163984.

    A szorzás gyakorlásához:

     - dominó: páronként dolgoznak a gyerekek. 10 dominót leborítanak. Egyenként fordítják fel, aki hamarabb mondja a két oldal szorzatát, az viszi a dominót.

    - számkártyával páros munkában: mindkét gyerek kezében 1-10-ig számkártya összekeverve számmal lefele. Egyszerre leraknak 1-1 kártyát. Aki hamarabb mondja a két szám szorztatát, az viszi a kártyákat (majd a jéték végén kiválogatják).

    - Dobókockával is lehet párban dolgozni. Egyszerre dobnak 1-1 kockával. Aki hamarabb mondja a szorzatot, azé a pont. 10 ointig játszunk.

    - van egy jó szorzatkereső táblám, felrakom a közösbe.

    előzmény:
    aric (3948)
    2009-09-17  19:12
  19. 2009. szeptember 18. 13:033983.
    B6cs, de tegna- gyorsan mentem is. Sajnos én ezeket az albumokat nem ismerem, nekem nincs is ilyenem.
    előzmény:
    rágica (3941)
    2009-09-17  17:24
  20. 2009. szeptember 18. 10:593982.

    Sziasztok!

     

    Tegnap nem tudtam jönni hozzátok és szkennelni sem, amit küldeni akarok, mert elmélyültem a Sportnap szervezésében, illetve a feladatokon agyaltam, anyagot gyűjtöttem. Ha kész leszek azt is felteszem, plusz a tavalyit, hátha valamikor tudtok ötletet meríteni belőle. Bár én még nagyon kezdő vagyok ezen a téren is. 

     

    Hú, jó sokat írtatok, nehéz lesz visszaolvasni. 

     

    Valaki: köszi szépen a linkeket! Nem semmi mennyiségű cucc van azokon. 

     

    Angyallány: jobban vagy? Anyukám esküszik az Aloe verás gélre, meg más bogyókra, azt mondja, hogy szerinte ezek nélkül nem tudna 55 évesen 60 percet végigmozogni az ovisaival. És ebben szerintem is lehet valami. 

    Felnőttekhez: érdekes, hogy ennyire ellenállnak, hiszen szabad döntésükből mentek oda. Vagy inkább azt hitték, majd a semmire kapnak egy érettséi papírt!?

    Elolvastam most a cikket! Hihetetlen! Ez a csaj már írt ilyet többet is? Viszont közben eszembe jutott egy történet, ami szerdán esett meg. Fogom az egyik harmadikos napközis kiskölyök kezét, aki írtóra fel volt háborodva, mert nem engedtem fára mászni. A következő eszmefuttatást adta le nekem. " Na majd feljön Viktor (felnőtt tesó) és a maffia barátai, hoznak egy autó puskát és mindenkit agyonlövünk, tanárt, pulyát, mindenkit. Miénk lesz az iskola, leszedem a vasat, meg a lemezt, eladom, és lesz belőle pénzem. A többi nem kell, felrobbantom." Ez az én jövőm, agyon leszek lőve, nem lesz időm kiégett pedagógusnak lenni! 

     

    Vityuka: mozgásosabb és szellemi feladatokra is gondoltál? pl. felfüggesztett szőlőt evő verseny

    vagy a puttony cipelés mintájára, szülő hátán a gyerek futóverseny

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd még gondolkodom. 

    Nem tudom ismered/ismeritek-e ezt a linket, én tegnap találtam, ahogy ötleteket kerestem a sportnapunkhoz.

    http://jatek.gyujtemeny.com/jatekgyujteme ny.php Ki tudtam venni pár játékot némileg átalakítva. Jó ötleteket adott.

     

    Citromfű: milyen az a számkirály játék? 

     

    Na eddig jutottam az olvasásban, de mennem kell, mert bár ma nem dolgozom, de helyettesítenem kell a napköziben. Szegény tanító néninek begörcsölt az epéje, jövő héten műtik. Valószínű jó sokat megyek majd az osztályába délelőtt is. Jövő hét halál lesz nekem. Ja, és holnap főiskola. Tesivel kezdünk. Nem nagyon szeretem, pedig amúgy mozogni szoktam. 

     

    Szép napot és hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 18. 10:543981.

    Vityuka: őszintén szólva nekem semmiféle szüreti (komlett) dolgom nincsen. Ha készítünk is dekorációt ezzel kapcsolatban, akkor a szőlő az, amit képpé formálunk. Semmi más.

     

    Rigómarcsi: napfény adott, masszázs adott (főként az utóbbi)... még valami?

     

    Mindenki: most pakolásztam kicsit és összeszedtem jó pár dolgot, amit holnap bescanelek. Egy fejlesztőkönyv (a fejlesztőkollégától kértem kölcsön) majdnem minden oldalát lefénymásoltam már, így megpróbálom mind gépre tenni. Ha nem megy mind holnap, akkor majd két részletben.

    Dekorációs anyagom is van, azok is felkerülnek. Lenne még sok ezermindenféleség, de a munkatervemkészre kellcsinálni, a németen javítanivaló van... Ezen a hétvégén sem unatkozom, azt hiszem.

    előzmény:
    VITYUKA (3979)
    2009-09-18  07:49
  22. 2009. szeptember 18. 09:403980.

    Sziasztok Lányok ! Végre van egy kis időm. /nagy felújításban vagyunk/

     

    Mondjuk legjobban saját magamra férne már rá egy kis felújítás, de amilyen lüke vagyok, mindig az marad el:( .

     

    Evocska örülök , hogy ismét köztünk vagy:)

     

    Angyallány , tudod :napfény és masszázs-hmmm... attól gyógyul az ember lánya.

     Rengeteg mindennel gyarapítottátok a közöst, már nem is illik rá más név, mint a kincsesláda!

     

    Nekem leginkább dekorációs és egyéb kreatív ötleteim vannak. Ha bárki tanácstalan ilyen téren, nyugodtan címezze nekem!

     

    Most megyek, sajnos a felújítás elvitte még az" aprót "

    is , így a parkosításhoz úgy kell növényeket, kis töveket kuncsorognom.

     

    Kellemes napot Nektek!

     

          Rigómarcsi

     

     

     

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  23. 2009. szeptember 18. 07:493979.
    szüreti ötletek????(3932)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. szeptember 18. 07:463978.

    Aric és a többiek! Tettem fel a szorzáshoz feladatlapokat ill. memóriakártyákat!

    Napok óta keresem azt a verses szorzótáblát, amit kb két éve találtam, kinyomtattam, s a párom lefóliázta. Még most 4.-ben is használjuk. Memóriakártyaként és csak sima párosítókártyaként is használható . Még keresem, ha megtalálom, küldöm. Szerintem még nagyon jó a Dinasztia Kiadó Lük táblája. Minden tantárgyból vannak füzetek, egészen 5 éves kortól 4. osztályig. A kiadó honlapján meg lehet nézni. A fiamnak vettem először az egyik tankönyvkiállításon, s utána ahogy nőtt, úgy vettem hozzá az újabb füzeteket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 18. 07:263977.

    Citromfű: köszönöm kérdésed, jól, jobban vagyok. A hétvégén még szeretnék újabb dolgokat is közkinccsé tenni, úgy hogy nagyon igyekszem!

     

    Bembee: Köszönöm, jól, jobban vagyok. A hétvégén nekem is be kell fejeznem a munkatervem, most másképp alakul az érdemi része. Amint elkészülök, megy az is a közösbe!

     

    Rágica: arra rájöttem, de nem akartam kiírni.

     

    Evocska: hú, az nagyon jó! Nagyon szeretném, ha valamilyen németes módszert ellesnél a lánykádtól, amivel fel lehetne lendíteni a német órákat. Köszönöm!

    előzmény:
    citromfű69 (3961)
    2009-09-17  20:27
  26. 2009. szeptember 17. 21:503976.
    Küldtem át szorzást, hogy gyakoroltasd a gyerekeket. Ezek csak sima példák szorzásra. De gyakorlásra jók.
    előzmény:
    Linzy83 (3972)
    2009-09-17  21:03
  27. 2009. szeptember 17. 21:413975.

    Kár, hogy nem sikerült, bár nem lep meg. Valahogy a saját leveleimet sem tudtam elolvasni. Mindig valami hibát ír ki, és nagyon lassú.

     

    előzmény:
    edit-a (3973)
    2009-09-17  21:30
  28. 2009. szeptember 17. 21:363974.

    Szia!

     

    Az én lányom is német nemzetiségiben elsős!

    Jééé!

    előzmény:
    aczelkriszta (3937)
    2009-09-17  15:28
  29. 2009. szeptember 17. 21:303973.
    Sajnos a csatolás nem sikerült,azt írja csatolt file hiba. :(
    előzmény:
    Linzy83 (3972)
    2009-09-17  21:03
  30. 2009. szeptember 17. 21:033972.
    Most küldtem el a szorzásos didaktikus anyagomat a közösbe, remélem megérkezett, és meg lehet nézni. Sajna én még oda nem tudok bejutni, na de majd nagyon hajtok.
    előzmény:
    aric (3969)
    2009-09-17  20:54
  31. 2009. szeptember 17. 20:573971.
    Az "Ágnes" én lennék.
    előzmény:
    Angyallány (3957)
    2009-09-17  20:18
  32. Torolt_felhasznalo_394892
    Torolt_felhasznalo_394892
    2009. szeptember 17. 20:563970.

    Sziasztok!

     

    Angyallány, remélem jobban vagy!

     

    Küldtem a közösbe  tegnap pár dolgot, amit hasznosnak találtam.

     

    Még egy kérdésem lenne, hogy hogyan lehet megtekinteni ezt a közöst?

     

    Köszönöm azoknak, akik segítettek a napközis tervben, nemsokára készen leszek vele én magam is...talán a hétvégén...

     

    Szombaton kutakodom még egy kicsit, és ha találok jókat, küldöm!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. szeptember 17. 20:543969.
    Nekem most pont jól jönne! El se hinné senki hogy nagyedikben tanítok!
    előzmény:
    Linzy83 (3966)
    2009-09-17  20:44
  34. 2009. szeptember 17. 20:513968.
    Küldtem, és köszi az ötleteket!
    előzmény:
    aric (3964)
    2009-09-17  20:32
  35. 2009. szeptember 17. 20:453967.
    Még a LOGIKÓ tábláknak is van szorzásos feladata. Azt is nagyon szeretik a gyerekek.
    előzmény:
    citromfű69 (3965)
    2009-09-17  20:38
  36. 2009. szeptember 17. 20:443966.
    Van néhány didaktikus játékom a szorzó és bennfoglaló táblák tanulásához ( 2.-3.o), igyekszem átküldeni a közösbe, valakinek biztos jó lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. szeptember 17. 20:383965.

    Esetleg a ManóMatek2 cd? Azt ismered? Az enyémek mindig nagyon szerették. Itthon is, a napköziben is.

    Vagy a Varázsbetű cd. Nagyon jó feladatai vannak, nem csak matekhoz, hanem anyanyelvhez is.

    előzmény:
    aric (3963)
    2009-09-17  20:29
  38. 2009. szeptember 17. 20:323964.
    Találtam egy jó interaktív oldalt (matekor főleg) miközben a google-ban vadászgattam, na és sikerült is bezárnom, most megyek megkeresem és az új közösbe küldöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. szeptember 17. 20:293963.

    Hát igen, csak az a baj hogy kevés az idő, és csak néha van alkalmunk ezt órán gyakorolni, most inkább ellenőrző feladatlapokra vadászok....

    Meg gyakorlókra, arra mindig!

    Lassan itt az írásbeli osztás újra, én nem is tudom mi lesz azokkal akik még akkorra sem fogják tudni használni a szorzótáblát...

    előzmény:
    citromfű69 (3953)
    2009-09-17  19:55
  40. 2009. szeptember 17. 20:293962.
    írjátok meg, mit kerestek, hátha tudok küldeni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. szeptember 17. 20:273961.

    Jobban vagy már?

    Köszönjük azt a sok-sok mindent, amit küldtél!

    előzmény:
    Angyallány (3959)
    2009-09-17  20:25
  42. 2009. szeptember 17. 20:263960.
    esen, várjuk!
    előzmény:
    adorka (3958)
    2009-09-17  20:24
  43. 2009. szeptember 17. 20:253959.

    Lányok, lassan elköszönök mára, mert még valamit össze kell állítanom a holnapi napra (nincs tanulás, csak tevékenykedés). Hétvégén meg termelni szeretnék Nektek is!

     

    Jó éjt, szép álmokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. szeptember 17. 20:243958.
    Köszike! Akkor szóval átment. Oksa, akkor mehet majd a következő adag.
    előzmény:
    Angyallány (3957)
    2009-09-17  20:18
  45. 2009. szeptember 17. 20:183957.
    Ildikó és Ágnes néven nagyon sok anyag van a közösben! Köszönjük nekik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. szeptember 17. 20:103956.

    Sziasztok! Ma délután nem tudtam jönni, szülői értekezleten voltam,a gimis fiamén.

     

    Tegnap küldtem a közösbe jónéhány cuccot. Valaki nézze meg, hogy megérkeztek-e. Ha igen,akkor töltögetek tovább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. szeptember 17. 20:093955.
    Rágica: ha látom az enyémet, az nem baj. Ha nem szeretném a dolgaimat viszont látni, gondolod betenném a közösbe? Az nekem ugyanis jelzés értékű: másnak is tetszik!
    előzmény:
    rágica (3954)
    2009-09-17  20:03
  48. 2009. szeptember 17. 20:033954.

    No, "lányok"!

    Egész délután dolgoztam,   így lett 13 albumom. Megpróbáltam minden eddig összegyűjtött kreatívos cuccom feltenni.

    Remélem tudjátok használni, illetve, remélem hozzáfértek?!

    Ha valaki felismerni véli saját ötletét, tulajdonát, kérem nézze el nekem, mert eddig igen, igen "szarka" életmódot folytattam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2009. szeptember 17. 19:553953.
    Számkiráy játék szorzótáblával óra elején?
    előzmény:
    aric (3948)
    2009-09-17  19:12
  50. 2009. szeptember 17. 19:483952.
    Igen, azt ismerem, köszi!
    előzmény:
    edit-a (3949)
    2009-09-17  19:18
  51. 2009. szeptember 17. 19:483951.

    Megint vagyok kicsit. Mint a mesében: hol volt, hol nem volt

     

    Ha a régi albumokhoz töltöd fel a képeket, akkor azt látni fogjuk. Ha új albumot nyitsz, akkor minden albumnál el kell küldeni a meghívót, sajnos.

    Át lehet tenni a képeket egyik albumból a másikba. Albumok szerkesztése cím alatt van ilyen lehetőség, úgy emlékszem.

     

    Elhiszem, hogy büszke voltál tegnap, hogy sikerült! Én is büszke vagyok, hogy érthetően magyaráztam:) 

    előzmény:
    rágica (3945)
    2009-09-17  18:26
  52. 2009. szeptember 17. 19:373950.

    Nesqvick: nekünk a suliba nem jár. Legalábbis nem látom, mert nem teszik ki ha jön. Pedig jó lenne.

     

    Vityuka: idegelsz itt engem! Nálunk csak Aldi van.

     

    Evocska: mi vagyunk azok, akikbe bele lehet rúgni... Basszus, de őket is tanította valaki egyszer. Az ilyen liba vigye haza a kölkét és tanítsa ő, saját maga. Kíváncsi lennék, mire menne.

    előzmény:
    nesqvick (3930)
    2009-09-17  07:34
  53. 2009. szeptember 17. 19:183949.
    A szorzásos színező megvan?
    előzmény:
    aric (3948)
    2009-09-17  19:12
  54. 2009. szeptember 17. 19:123948.
    Most szorzótáblás feladatlapokat keresek, ugyanis az én 4. osztályomban vannak még olyanok akikre ez ráfér, de nagyon ,mert nem tudják még!
    előzmény:
    aric (3947)
    2009-09-17  19:10
  55. 2009. szeptember 17. 19:103947.
    Köszi az olvasásos ötleteket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. szeptember 17. 18:333946.

    Sziasztok,szép estét! :)

     

    A tegnapi gombás sablonhoz:  ->

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2009. szeptember 17. 18:263945.
    Esetleg tudnál segíteni "Picasa ügyben"?
    előzmény:
    rágica (3944)
    2009-09-17  18:25
  58. 2009. szeptember 17. 18:253944.

    Szia!

    A feladatlapok megérkeztek. (Most néztem meg.)

    És nagyon jók! Szuperek!

    előzmény:
    Linzy83 (3943)
    2009-09-17  18:09
  59. 2009. szeptember 17. 18:093943.

    Sziasztok!

     

    Tegnap küldtem a közösbe néhány elsős dolgot. Főleg olvasás, afféle magam szerkesztett gyakorló feladatlapok. Mivel én még új vagyok, és még nem tudok oda belépni, valaki, aki ebben illetékesebb kérem jelezze, hogy érkezett-e valami. Jó lenne tudni, hogy jól, vagy rosszul küldözgettem-e a dolgokat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. Torolt_felhasznalo_524593
    Torolt_felhasznalo_524593
    2009. szeptember 17. 17:443942.
    SziasztokSajnos az évkezdés elég rosszul indult nálunk, először végleg megadta magát a gépem, utána meg sajnos kórházban voltam Fábiánnal, az 5 éves fiammal. Nem kívánom senkinek, de szerencsére már jól van. Most bepótolom elmaradásaimat, legelőször visszaolvasok, mert látom, bőven van mit! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2009. szeptember 17. 17:243941.

    Ha itt vagy, segítenél?

    Az előbbi kérdésre szeretnék választ kapni,  illetve, ha egy meglévő albumba szeretnék még képet feltölteni, azt hogy tudom megoldani.

    (Most van 2 azonos nevű albumom, de ebből szeretnék egyet csinálni.)

    előzmény:
    libi (3940)
    2009-09-17  17:20
  62. 2009. szeptember 17. 17:203940.

    Még néhány olvasási mód:

    - ábécé sorrendben elölről vagy hátulról (ha tudják a sorrendet)

    - pingpong (1. padsor 1. pad bal oldali gyerek, utána 2. psor 1. pad baloldal, 3. padsor 1. pad bal oldal, majd 1. padsor 1. pad jobb oldal, -....) Ez csal leírva bonyolult.

    - versenyezni padsoronként szoktunk. Kisorsoljuk melyik padsor kezd, ők stafétában 1-1 mondatot olvasnak addig, míg nem hibáznak. Akkor átadják a következő padsornak, szintén stafétában olvasnak.... Az nyer, amelyik padsor a legtöbbet olvasott.

    - csillagszóró. Választunk egy csillagszórót, ővé minden második mondat, minden mondat után szólít vkit, aki 1 mondatot olvas.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. szeptember 17. 16:223939.

    Köszönöm a dicséretet!

    Kérdés:

    Minden új album feltöltésekor el kell küldenem az emailt, vagy látjátok mindet?

     

    Igyekszem még hozzátenni a többit, mert ezek csak a filigránok egy része, csak a próba kedvéért fogtam hozzá.

    Végül az útmutatásotok alapján egyedül csináltam. (Bármily hihetetlen büszke vagyok rá. )

    előzmény:
    citromfű69 (3938)
    2009-09-17  16:08
  64. 2009. szeptember 17. 16:083938.
    Ügyes vagy! Megnéztem a képeket, nagyon jók. Köszönjük!
    előzmény:
    rágica (3923)
    2009-09-16  22:41
  65. 2009. szeptember 17. 15:283937.

    Szia!

     

    Hasonló cipőben járok is,a kislányom most kezdte az elsőt egy német kéttannyelvű iskolában.Nehéz csak szülőnek maradni,de muszáj ,a gyerek érdekében.Én is itthon vagyok a kissebbikkel,a visszatérést én még nem tervezem,hiszen a kicsi még csak 3 hónapós ma!

    előzmény:
    evocska1 (3936)
    2009-09-17  14:20
  66. 2009. szeptember 17. 14:203936.

    Ugye? nem szabad ebbe beleszólnom...

     

    Köszönöm a gratulációt, nagyon jólesik.

     

    Berninek nagyon tetszik a suli, lelkesen megy minden nap. Remélem ez így is marad, próbálom anyukaként kezelni ezt a Berni iskolás ügyet.

     

     

    előzmény:
    citromfű69 (3911)
    2009-09-16  21:29
  67. 2009. szeptember 17. 14:143935.

    Angyallány! Elolvastam a cikket és én is fel vagyok háborodva!

     

    Ma egyébént sem vagyok feldobva. meglátogatatott az egyik kolléganőm és szomorúan vettem észre, hogy eltávolodtunk egymástól. Tény, hogy a "párom" pont a másik múszakban van, ezért vele csak ritkábban, sulin kívül talizom. Elszomorodtam...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2009. szeptember 17. 09:173934.

    Köszi szépen a hírt!

     

    előzmény:
    VITYUKA (3933)
    2009-09-17  09:13
  69. 2009. szeptember 17. 09:133933.
    szept. 24-től a lidl-ben újra lesz barkács-papírkészlet 1299Ft-ért, s még egyéb kreatív dolgok! Akinek van a közelében ilyen bolt érdemes megnézni, ezekben a készletekben szokott lenni a véknyabb és vastagab kartonok mellett különböző mintás karton is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2009. szeptember 17. 09:043932.

    Sziasztok!

     

    Elküldtem a közösbe a tavalyi értékelő módszeremet. Igaz, kicsit megkésve (régebben volt téma), de csak most volt rá időm!

     

    Legyen szép napotok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2009. szeptember 17. 08:593931.

    Jó reggelt!

    Minden nap benézek, olvasótok vagyok, de az írásra , töltögetésre még mindig nem jut időm. Napok óta keresem a szüreti műsoromat a gépen, de sehol se találtam, de találtam egy nyomtatott változatot, így begépeltem. Remélem tudjátok hasznosítani. Szüreti családi napot tartunk a suliban, szerintetek milyen feladatokat lehetne adni a szülőknek és a gyerekeknek a szürettel kapcsolatban? Ha van ötlet osszátok meg velem! Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. szeptember 17. 07:343930.

    Angyallány: nálunk az iskolába jár a Tanító, nem a sajátom. Néha belelesek, mert érdemes. Most egy ilyen alkalommal találtam benne ezt a különszámot. Érdemes belenézned!

     

     

    előzmény:
    Angyallány (3925)
    2009-09-17  06:15
  73. 2009. szeptember 17. 07:023929.

    Csak visszajöttem, felháborodva! Egy újabb lejárató cikket olvastam, egy buta liba tollából! Komolyan kérdezem: őket tehén vagy disznó tanította? Esetleg az okos bagoly?

     

    Emke: köszönöm az infót, úgy cselekszem, ahogy írtad!

    előzmény:
    Emke64 (3928)
    2009-09-17  06:59
  74. 2009. szeptember 17. 06:593928.

    Szép napot Mindenkinek!

    Angyallánynak és Brigi neked:

    http://www.many.hu/index.php?menu=88

     

    Ez az öröknaptárt gyártó cég honlapja. Itt találjátok a címet, telefonszámot. Sajnos én sem lakom arra, de telefonos megbeszélés után elküldték amit rendeltem. Nagyon készségesek voltak. Friss információim nincsenek róluk és sajnos a honlapjukat sem frissítik. Mindenképpen a telefonon érdeklődést javaslom. (Nekem egy munkatársukkal küldték el, mert azon a falun járt keresztül dolgozni, ahol a nővéremék laknak, s így nem volt postaköltségem.)

     

    Jó munkát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100516 (3901)
    2009-09-16  20:30
  75. 2009. szeptember 17. 06:553927.

    Szép jó reggelt Főnökasszony Néked is!

     

    Libi: az új közösbe elküldtem a környezetismereti óravázlatokat. Az 1. részből átment az ékezetes is, azt légyszíves töröld, mert ott van az ékezet nélküli is. Köszi!

     

    Na, megyek, hogy este fél 8 körül haza jöhessek! Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2009. szeptember 17. 06:303926.

    Jó reggelt!

     

    Csajok, akik frissen regisztráltak, kérem, hogy priviben küldjetek nekem e-mail nevet, hogy azonosítani tudjalak Titeket a g-mail fiókban!!!

     

    Köszi!!

     

    Egykis frisítő:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. szeptember 17. 06:153925.

    Petty: eddig is szedtem a vitamint, de úgy látszik nem megfelelőt. Azt hiszem visszatérek a régi, jól beválthoz. Amúgy köszönöm a tippet.

    A felnőtteknél apusom is javasolta a lazaságot (gimnáziumi igazgatóként tanított ő is estin), s úgy is álltam hozzá. De ennyire nagy ellenállásra nem számítottam.

     

    Bembee: köszönöm, ezt már el is felejtettem, hogy van. Annakidején már szedtem pedig. Ma ezt is beszerzem.

     

    Nesqvick: A Tanítót valakitől majd megszerzem most egy másolás erejéig, ugyanis lemontam ('69 óta járt Maminak), mert nem igazán tudtam használni.

     

    Edit-a: az lehet! Mert a gyógytesis gyerkőcök délelőtt is részt vesznek az órán. Sőt KÖTELEZŐ azon is részt venni. Eddig talán egy gyerkőcről hallottam, akinek nem kellett délelőtt tornáznia, mert olyan betegsége volt.

    előzmény:
    petty21 (3907)
    2009-09-16  21:19
  78. 2009. szeptember 16. 22:413923.

    Valamit ügyködtem.

    Kíváncsi vagyok, mi sült ki belőle?

     

    A régiben minden kiderül. 

    előzmény:
    citromfű69 (3921)
    2009-09-16  22:06
  79. 2009. szeptember 16. 22:343922.
    citromfű, ami anyagot találtam, azt átküldtem a közösbe a kialakulatlan kézdominanciáról. Nem éppen az szerintem, amire gondoltál, de hátha találsz benne valamit. Mindenképp az irányokat kell a gyereknél kialakítani, a testsémát.
    előzmény:
    citromfű69 (3913)
    2009-09-16  21:33
  80. 2009. szeptember 16. 22:063921.

    Amikor fel akarod tölteni a képeket, akkor megkér, hogy jelölj ki egy albumot, vagy hozzon-e létre egy új albumot. Ez nálam kék. Katt rá, létrejött az album. Ide töltöd fel a képeket. Nem kell nyilvánossá tenni őket. Ha feltöltötted, akkor jobb oldalt van egy ablak, ott egy gomb, hogy megosztás. Katt rá, és csak be kell gépelni azoknak az ismerőseidnek a nevét, és email címét, akkikkel szeretnéd megosztani a képeket. Jelen esetben a mi közös címünk is elég. 

    Remélem érthető voltam, és tudtam segíteni!

     

     

    előzmény:
    rágica (3917)
    2009-09-16  21:50
  81. 2009. szeptember 16. 22:053920.

    Sziasztok,szép estét!

     

    Elkészítettem holnapra egy kis mosolygós gombát mintának.Kiszínezzük zsírkrétával mind a 2 oldalát,kivágjuk és hurkapálcára ragasztjuk.Otthon be lehet szúrni a virág mellé,vagy kinn a fa alá.:) Sablon a régi és az új közösben egyaránt.

    Összeszerkesztettem pár feladatlapot elsősöknek,az is megtalálható mindkét helyen.

     

    Angyallány: rákérdeztem a gyógytesire:azt mondják nem kötelező,csak akkor,ha délelőtt nem tud tornázni. Nálatok valami furcsa rendszer működik ezügyben.Lehet támogatást kap rá a suli,és azért próbálják kötelezővé tenni...

     

    Megyek is,van még dolog....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. szeptember 16. 22:013919.

    Mindjárt nézem hogy is megy ez. De lehet, hogy addig már kapsz is segítséget!

    előzmény:
    rágica (3917)
    2009-09-16  21:50
  83. 2009. szeptember 16. 21:583918.
    Na, csak most este jutottam hozzá, hogy valamit feltöltsek a közösbe. Nagyon kifáradtam ma munkában, aztán meg a fiaim hozták a barátokat, barátnőket, egész szép kis csapat volt nálunk,nem tudtam jönni. Remélem hasznosítjátok majd a dolgokat és természetesen küldöm a többit is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2009. szeptember 16. 21:503917.

    A baj csak az, hogy nem tudom kezelni a Picasát.

    Ott tárolom a képeimet, de nem tudom, hogy lehet mappákat kialakítani, és természetesen a saját képeket nem szeretném nyilvánossá tenni.

    előzmény:
    citromfű69 (3912)
    2009-09-16  21:32
  85. Torolt_felhasznalo_394892
    Torolt_felhasznalo_394892
    2009. szeptember 16. 21:473916.

    Jó éjt mindenkinek, holnap jövök.

     

    Elnyomott az álom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. szeptember 16. 21:353915.

    Lányok!

     

    Láttátok az e havi Tanító különszámát? Tele van játékokkal, játékos feladatokkal, projektekkel. Nagyon jó dolgok vannak benne.

    Ha gondoljátok a hétvégén bescannelem, és berakom a közösbe.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_394892
    Torolt_felhasznalo_394892
    2009. szeptember 16. 21:343914.

    Jobbulást Angyallány, és ha ajánlhatom :pontosan nem tudom kiírni, de valami ilyesmi:

    Eichneacia cseppek. Nekem tuti bevált.

    És nem utolsó sorban betegségek megelőzésére is nagyon hasznos.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. szeptember 16. 21:333913.

    Lányok, valakinek nincs véletlenül anyaga kialakulatlan kézdominanciás gyerek fejlesztéséhez?

    Nekem volt, de nem találom.

    előzmény:
    citromfű69 (3912)
    2009-09-16  21:32
  89. 2009. szeptember 16. 21:323912.
    Szerintem erre a Picassa a legjobb megoldás. Ott bármekkora képanyagot feltölthetsz, albumokba rendezve is. Ha a közösbe jön tőled egy meghívó, akkor bármikor meg tudjuk nézni.
    előzmény:
    rágica (3910)
    2009-09-16  21:25
  90. 2009. szeptember 16. 21:293911.

    Szia!

    Ha jól emlékszem vannak fent színezők, és várjuk a többit is!

     

    Evocska, szerintem is ez a helyes hozzáállás. Hogy tetszik a nagy lánynak a suli? Gratulálok a picihez!

    előzmény:
    petty21 (3907)
    2009-09-16  21:19
  91. 2009. szeptember 16. 21:253910.

    Sziasztok!

    Én is itt vagyok, de éppen csak olvasó üzemmódban.  Higgyétek el, egyszer összeszedem magam, és a legalább 4-5 éve gyűjtögetett dekorációs, kézműves ötleteket elküldöm. (Tényleg! Hogy lehetne azt megoldani, hogy szerintem elég nagymennyiségű képanyagot, valamelyest kategorizálva elküldhessem?  Lehet tömörítve? Vagy kategóriánként egyesével? -Csak azt ne!!!!!!!!!!!!!! )

     

    Az én gyerekeim "meg vannak őrülve" a magánhangzós olvasásért.

    Én mondom 1 szó magánhangzóit, ők megkeresik, majd az egész mondatot felolvassák, amiben megtalálták a szót.

     

    Ezen kívül az itt ismertetett módokat alkalmazom én is.

     

    Minden jót!

    előzmény:
    aric (3903)
    2009-09-16  20:42
  92. 2009. szeptember 16. 21:233909.
    Egy helyen tanultunk?
    előzmény:
    Valaki* (3905)
    2009-09-16  21:06
  93. 2009. szeptember 16. 21:223908.

    Szia!

    Én szoktam köztük járkálni. Akinek megérintem a fejét, karját, az is csatlakozik ahhoz/azokhoz akik már olvasnak. Ha már mindenki olvas, akkor akit megérintek, az elhallgathat. 

    Egymást szólítani is nagyon szeretik.

     

    Nagyfiaméknál volt az olvasás párbaj, annak idején. Valakit kiválasztott a tanító néni, az választott magának ellenfelet. Olvastak 4-5-6 valamennyi mondatot, az osztály pedig eldöntötte, hogy most ki volt ügyesebb, ki nyerte a párbajt.  Napköziben ezt én is kipróbáltam. Csak eleinte választottak tudatosan sokkal gyengébb párt. Aztán valahogy rákaptak az ízére, és méltó ellenfelet választottak maguknak.

    előzmény:
    aric (3903)
    2009-09-16  20:42
  94. 2009. szeptember 16. 21:193907.

    Sziasztok!

     

    Mokka és többiek: Küldtem 3 mailt a közösre, az elsőben a saját idei foglalkozási tervem van, a másik kettőben egy bővebb. Remélem hasznos lesz valakinek. Ja, és írnátok, hogy egyáltalán elment-e?

     

    Színezőket szoktatok feltenni? Én azokat gyűjtöm mostanában, mert nálam nagy keletje van a gyerekek közt. Azokat tudnék feltenni. 

     

    Evocska: én jövőre leszek így, hogy a fiam elsős lesz. Szerintem is jó, ha csak inkább szülő az ember ilyen helyzetben. Mert lehet, hogy mondta, hogy várja az ötleteket, de mégis hogy mondja az ember, hogy tuti meg ne sértődjön? 

    Gratulálok a pichez.

     

    Angyallány: egy kis vitamin? Csak egy ötlet.

    Én is tanítottam felnőtteket, mondjuk csak tanfolyamosokat, meg nem is nyelvre, de nem volt egyszerű. Kellő lazasággal kell a dolgokhoz hozzáállni, hiszen tényleg az ő döntésük. Eröltetni nem lehet. 

     

    Bembee: én is szívesen segítek foglalkozási tervvel, ha kell. 

    előzmény:
    mokka69 (3882)
    2009-09-16  06:25
  95. 2009. szeptember 16. 21:083906.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom mi van velem, de úgy el vagyok havazva, mint a csuda. Egyszerűen nem érem magam utol a dolgaimmal. Miért nem 48 órából áll egy nap?

     

    Az olvasást én gyakorloltatni szoktam még: 

     

    - apasztó, dagasztó formában (1 gyerek kezdi, a többi egyesével csatlakozik,mikor a nevét hallja, ugyanez az apasztónál is)

    - páros olvasás (azonos vagy különböző képességszintű gyerekekkel)

    - rádiózás ( koppintással vagy tapssal hangosabban vagy halkabban kell olvasnia)

    - fogyasztó olvasás (két csoportban az osztály, a tanulók 1-1 mondatot olvasnak úgy, hogy aki olvasott a másik csapatból szólik. Aki hibázik kiesik a versenyből. Az a csapat nyer amelyiknek maradt hibátlan olvasója.)

    - a fogyasztó olvasást lehet úgy, hogy párbajozik 1-1 tanuló 

    - időre olvasás ( adott idő alatt minél hosszabb szöveget kel felolvasni - hibajavítással)

    - kánonolvasás ( egyik tanuló elkezdi, a többiek egy szóval vagy mondattal később kezdenek hozzá, aki belegabalyodik az veszít)

    - üldöző olvasás ( egy gyorsan és pontosan olvasó elkezd olvasni, a másik igyekszik utolérni. hiba esetén az egész szót újra kell olvastatni)

    - a tanító elkezdi olvasni az olvasmányt egy tetszőleges résznél, a gyerekek keresik és becsatlakoznak, addig tart, míg mindenki be nem kapcsolódott a játékba. 

     

    Így kb. ennyi.  Néhány ötletet egy nem szakrendszerűs könyvből vettem. Alsóban is hatásosan alkalmazható módszerek szerintem. 

     

    Egyébként ismeri közületek valaki Cécile Aubry: Belle és Sébastien című regényét? Meseversenyre megyünk, és ezt kell kiolvasniuk a gyerekeknek. Én nem ismertem, a könyvet, de szívből ajánlom, most hogy olvasom. Nagyon szép történet és nem utolsó sorban nagyon olvasmányos.

    Ha valakinek van valamilyen anyaga hozzá, és közkincsé tenné, megköszönném.

    Most ott tartok, hogy egyenlőre a könyveket próbáljuk beszerezni a kolléganőmmel több-kevesebb sikerrel.  

     

    Szép estét nektek!

     

    előzmény:
    aric (3903)
    2009-09-16  20:42
  96. 2009. szeptember 16. 21:063905.

    -Duzzasztó olvasás: akinek a fejét megérintem, az csatlakozik a többiehez. 

    -Fogyasztó: ugyanez fordítva, elhallgat akihez érek.

    -A szavak utolsó szótagját megismétlik ( szeretik, mert kicsit vicces néha)

    - Adott mondat ( én olvasom)  előttit, vagy utánit kell felolvasniuk.

    -Bizonyos szavakat adott szóval helyettesítve olvasni.

     

     Ezek mind nagy figyelmet kívánó dolgok. 

    előzmény:
    aric (3903)
    2009-09-16  20:42
  97. 2009. szeptember 16. 20:493904.

    Szia!

     

    Olvastad az egészséges élet tantárggyal kapcsolatban írt üzenetedre, kérdésedre a válaszom? Szívesen segítek, ha tudok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100516 (3901)
    2009-09-16  20:30
  98. 2009. szeptember 16. 20:423903.

    Sziasztok!

     

    Ti hogyan milyen formában gyakoroltatjátok az olvasást?

    Hogy ne legyen olyan egyhangú, hogy én szólítok, ők meg olvasnak...

    -stafétaolvasás ülésrendben: mindenki 2 (vagy 1 vagy 3) mondat

    -aki olvasott, az szólítja a következőt

    -valaki olvas, és addig olvashat, amíg hibát nem ejt, a többiek figyelik és koppintással jelzik ha hibát vét (elég nehéz, csak 4.-ben szoktam)

    -párban olvasnak

    -padsoronként vagy külön fiúk, lányok olvasnak

    -szerepek szerint

     

    Hát még? Ötlet, módszer, munkaforma...?

    Előre is köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. szeptember 16. 20:373902.

    Lányok, én most eloldalgok, mert nem bírok fent lenni. Nagyon gyanús ez nekem, hogy ennyire aluszékony vagyok. Ilyenkor pörögni szoktam, most meg, mint a lassított felvétel.

     

    Amikor csak tudok, jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top