Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötletbörze tanítóknak

mokka69
Létrehozva: 2007. december 27. 11:16
Sziasztok!
Azért hoztam létre ezt a topicot, mert a saját tapasztalatomból tudom, hogy milyen sokrétű tájékozottság kell a tanítói munkához. Tudnunk kell tanítani, gyereket nevelni, kreatívnak kell lennünk, műsort kell betanítanunk, értékelnünk kell, dekorálni a tantermet, ajándékot készíteni, tanmenetet írni és még sorolhatnám!
Itt szabad a pálya, segítsünk egymásnak, mert így könnyebb lesz!


  1. 2013. augusztus 28. 12:289501.

    Szfh69: csak a magam nevében mondom, hogy nálunk az of-ek nem szeretik, ha a munkájukba beleszólunk. Amit ő csinál, azt elfogadom, de nem társulok. Amit magamtól csinálok, abba meg ő nem akar beleszólni, mondván, neki van dolga mással.

     

    Viszont ez a verses füzetecske nagyon jó ötlet, még nem láttam, hallottam másnál (vagy csak nem emlékszem?).

    Memoriterekkel én is készülök, de az a tanulandó betűkhöz kapcsolódik majd. Ha a hétvégén odaérek, hozom az én versikéimet, amiket anno Tolnai Gyulánétól tanultam. Azokat veszem elő idén. 

    előzmény:
    szfh69 (9500)
    2013-08-28  08:17
  2. 2013. augusztus 28. 08:179500.

    Sziasztok! Elsős tanító néniként, volt "napközisként" és mindenre nyitott emberként csatlakozom én is a csapathoz. Végigböngészve a hsz-ket vettem észre egy közös problémát...mi kezdők nem kaptunk segítséget, hogy hogyan-hova-mit tegyünk. Te, kedves mokka69, talán segíthetnél, de bárki aki régebbi tag, mint mi. Amolyan GYIK féle segítségre gondoltam.

     

    Ajándékötletet egy bp-i kolléganőnktől szereztem egy drámaped-es tanfolyamon, a múlt héten... az előzmény: Mi akik már sok éve tanítunk nagyon fontosnak tartjuk a folyamatos memoritereket, ehhez drámásként még hozzáadódik a kiejtés, érthetőség, hangszín-erő stb. No ő erre talált ki egy rajz-technikával is integrált ötletet, ami ráadásul 2 tanítási éven át használható.

     

    Végy vagy vetess minden tanítványnak egy a/5, vagy b/5-ös méretű vázlatfüzetet. (Iskolája válogatja, hogy ezt ajándékba kapják vagy a listába kerül. Nálunk ajándék lesz!) Kedvenc verseidből, mondókáidból válassz minden hétre egyet, nehézségi fokozatokat és a csoport befogadóképességét is figyelembe véve: 4-sorostól a több vrsz-osig. Nyomtasd ki, fénymásold le, s ragaszd be a bal oldalra. Jobb oldalra készítsenek a gyerekek hozzá rajzot, hajtogatást, gyurmázást stb. amit csak ki tudsz találni...majd a végterméket ragasszátok be. (A 3D-s dolgokról csak fotót!) A verset tanuljátok meg, kezdetben közösen, később önálóan, s a rákövetkező héten amikor a köv. vers munkája zajlik, egyénileg v. csoportosan kérdezd ki és értékeld is az előző hetit.

    Azt már csak én teszem hozzá, hogy az így létrejött gyűjtemény a rajz-tech. óráid teljes bemutatásától az anyanyelvi és kommunikációs nevelésen át a rövid és hosszútávú memória fejlesztését is szolgálja, s végül de nem utolsó sorban a tanítási év  végére egy "emlékkönyvvé" válik mindannyiótok számára! 

    Idén elkészítjük az osztályban tanító kolléganővel együtt a sajátunkat is! S végül a kezdő versünk, amit az első tanítási napon együtt fogunk tanulni a gyerekeket elkísérő szülőkkel.. a nyár lezárásakén...Szalai Borbála: Indul a nap jókor reggel... S egy napocskát készítünk hozzá ragasztással. Majd felteszem a fotót a kész műveinkről, mert még ezután jön a munka! Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam! BÚÉK! Mindenkinek szép napot és jó munkát kívánok! 

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  3. 2013. augusztus 28. 01:019499.
    Az utolsó linknél gondom adódott: nem nyílik meg, amire rákattintok. Csak nálam van a baj, vagy Nektek is így jön be, ha ráklikkletek?
    előzmény:
    Angyallány (9498)
    2013-08-28  00:52
  4. 2013. augusztus 28. 00:529498.

    Sziasztok!

     

    Gyakorló vagy kezdő tanítók vagyunk, teljesen mindegy, néha jól jön egy kis frissítés az órákhoz. Ezért hozom most EZT az oldalt. Régebben már találkoztam vele, de most újra rábukkantam. 

     

    EZT. ++ EZT (ez vegyes, az egész általános iskolára szóló).

     

    Nem csak kérműves, dekorációs anyagokat lehet közkinccsé tenni, hanem bármit, amit szívesen megosztanál másokkal.

     

    A gyűjtemény kulcsához úgy lehet hozzájutni, ha 6 érdemleges dolgot küldessz oda. Ezután megkaphatod a jelszót. De szeretnénk, ha utána Te is gyarapítanád továbbgyarapítanád a gyűjtemény anyagát. 

     

     

  5. 2013. augusztus 27. 22:539497.
    Szia! Sulinovás könyvek voltak. Csak néhány kötet címe: Bini utazásai, Szótagolós, Ki van a diőhéjban? Én, Te Mi. Nagyon szerettük. két csomag volt. az egyik 1-2. , a másik 3-4. osztályra. A mostani osztályommal is ezzel szerettem volna tanulni, de már nem volt rendelhető. Sajnos.
    előzmény:
    Bagota84 (9494)
    2013-08-27  07:04
  6. 2013. augusztus 27. 22:339496.

    Sziasztok!

     

    Nekem teljesen megfelel,ha itt osztunk meg egymással dolgokat!

    Gondolom most elsősorban őszi kézműves dolgokat szeretnétek,vagy van valami egyéb kívánság?Csupán az a baj,hogy ide talán körülményesebb lesz felraknom,de ez nem szegi kedvem.

     

    Én ma néztem a Ntk-s elsős könyveket és szerintem egész jók.Persze ez relatív,hogy kinek mi tetszik.

    előzmény:
    Angyallány (9483)
    2013-08-25  18:41
  7. 2013. augusztus 27. 22:299495.

    Sziasztok!

     

    Hű, szinte tényleg mindenki elsős!!!

    Holnap jönnek hozzánk a leendő elsősök, izgulok nagyon. A termet majd lefotózom és töltök fel képeket.

     

    Angyallány! Örülök, ha nyíltan éled fel a topik, de azért nagyon érdekelne az előkészítő időszakról emlegetett régi anyag. Lehet abból valamit mazsolázni?

     

    Köszi 

  8. 2013. augusztus 27. 07:049494.

    Szia!

     

    Én a Meixner féle Játékházzal fogok tanítani, és kiegészítő anyagként olvastam hozzá. Vagy nem jól volt írva, és ez önálló tankönyvcsalád?

    Le szerettem volna tölteni, de sehol sem találom a neten. Esetleg meg tudnád  írni,hogy honnan lehet beszerezni?

    Köszönöm.

    Mindenkinek jó munkát mára! 

    előzmény:
    soptup (9493)
    2013-08-26  22:18
  9. 2013. augusztus 26. 22:189493.
    Szia! Én tanítottam belőle. Mit szeretnél tudni?
    előzmény:
    Bagota84 (9491)
    2013-08-26  18:31
  10. 2013. augusztus 26. 20:579492.

    Bagota: ha tetszik, akkor keresek még tenyérnyomatos ötleteket.

     

    Nem, én nem ismerem a könyvet.

     

    Szerintem mi középre tesszük fel a számegyenest. A bal kéz tudatosítására eddig nem tett fel a párom semmit. Talán idén? Nem tudom. 

     

     

    EZT most olvastam a neten. 

    előzmény:
    Bagota84 (9491)
    2013-08-26  18:31
  11. 2013. augusztus 26. 18:319491.

    Köszi, köszi, köszi. Tenyérlenyomatok:

    Ismeri valaki a Bini uatzásai című könyvet???  Jó ez a számegyeneses dolgo. Én eddig odáig jutottam el,hogy egy szivecskét és a jelüket fogom ráragasztani egy kisebb lapra. az lesz a pad bal felső sarkában. (bal kéz tadatosítása)

    előzmény:
    Angyallány (9490)
    2013-08-26  17:58
  12. 2013. augusztus 26. 17:589490.

    Bagota: holnap szerzek Neked iskolaotthonos órarendet.

     

    Van még tenyérnyomatos ötletem (vagyis mentésem). 

     

    Most scaneltem ezt a számegyenest (=>), amit majd nyomtatás után laminálok, és az asztalukra ragasztjuk fel. 

    előzmény:
    Bagota84 (9489)
    2013-08-26  17:27
  13. 2013. augusztus 26. 17:279489.

    Sziasztok!

     

     Én ma tanfolyamon voltam, olvasástanítással kapcsolatban, nagyon-nagyon jó volt. Már annyira izgulok az elsőseim miatt. 

    Angyallány! Én még nem hallottam ilyen nevet.

    Nagyon jók a képeid, imádom a kézlenyommatos munkákat, és a gyerekek is. Mi tavaly a fenyőfánkat is úgy alkottuk meg, az osztály nagy örömére, és a takarító nénik nagy bánatára, mert amíg elértek a mosdóba, az összes falon ott volt a zöld tenyérlenyomatuk.

    Mi holnap az órarendet állítjuk össze, és dekorálunk szerintem. Nincs valakinek véletlenül iskolaotthonos órarendje??? 

  14. 2013. augusztus 26. 13:519488.

    Sziasztok!

     

    Hallottatok már olyan nevet, hogy Dzsamilla?  Így hívják az új  tanítványunkat.

     

    Nem tudtunk meg semmit ma, talán csütörtökön, az évnyitó értekezleten. Talán!

  15. 2013. augusztus 26. 07:259487.

    Sziasztok!

     

    MissCili: hát, igen. Már napközis elnevezés nincs, de nem tudom mi lesz helyette. Mi ma kezdünk, remélem okosabb leszek.

     

    Mi is a NTK könyveivel megyünk, de nem tudom melyiket választotta az igazgató kedvence.

     

    Nekünk 22 órát mondtak. Eddig.  Igaz, nálunk "szokás", hogy infókat hallgatnak el, így sokszor csak az utolsó utáni pillanatban tudunk meg dolgokat.

     

    A mi "főnökünk" azt mondta, hogy csak annak kell 4-ig bent maradni, aki a napközis, mint olyat igényelte. Itt szerintem valamit nagyon félreértett.

     

    Bagota: 

     

    Beva71: nagyon jók, köszönjük! 

     

     

    Nálunk kötelező az egészséges életmóddal foglalkozni, ezért elkezdem a táplálékpiramist is feldolgozni.

     

    Egy kézműves ötlet, amit a neten találtam => 

     

    előzmény:
    MissCili (9484)
    2013-08-25  19:12
  16. 2013. augusztus 25. 20:169486.

    Őszi színezők:

  17. 2013. augusztus 25. 19:129484.

    Sziasztok!

     

    Én is elsős napközis leszek. Pontosabban napközi elnevezés már nincs.

    Szóval megint mi ....

     

    Az induló 4 első osztályból 3 osztály Apáczais, mi NTK Báderné féléből tanítunk.

     

    Őszintén megmondom, hogy félek ettől a tanévtől. Nagyon sok a bizonytalanság. Mindenki 25 órára van beírva, a maradék 7-re "majd kitalálnak" még valamit volt a válasz. Csütörtökre igérték, hogy végleges lesz minden.

     

    Előre sajnálom a kicsiket. Minden nap 5 órájuk lesz! És 4-ig kötelező bent maradni. Illetve nálunk 3/4 5-ig fejleszteni/korrepetálni kell.

     

    Na inkább nem is folytatom.

     

    előzmény:
    Angyallány (9483)
    2013-08-25  18:41
  18. 2013. augusztus 25. 18:419483.

    Sziasztok!

     

    Bubajgomboc: nálunk az igazgató kedvence a NTK-s könyveket szereti, ezért az lett megrendelve elsőbe. Abból fogunk dolgozni. 

     

    Köszöntök mindenkit, aki újként csatlakozott a fórumhoz!

     

    Első lépéskélnt javasolni szeretném, hogy itt, a nyílt fórumban cseréljünk ötleteket. Élesszük fel a fórumot! Ahogy elnézem, mindannyian elsősök leszünk, talán csak én egyedül napközis. Ha sikerül már néhány ötletcserét itt lebonyolítani, akkor rátérünk a "közös"re.

     

    Így benne vagytok? (nagyon szeretném

     

     

    Nálunk minden homály. Nem tudom, hogy csak azért, mert nem dolgoztunk eddig, vagy csak azért, mert megint elhallgatnak előlünk mindent, ahogy eddig is tették. Holnap kiderül.

     

     

     

    Most keresgééltem a napközire dolgokat, s a krokotak.com oldalon találtam rá ERRE a sorozatra. A középen levő nagy kép mellett lehet lefelé gördíteni az egérrel, s találtok jó kis ceruzagyakorlatokat, fejlesztő gyakorlatokat a vonalvezetéshez. Nekem tetszik, mentem is őket lelkesen.

    előzmény:
    bubajgomboc (9469)
    2013-08-18  14:42
  19. 2013. augusztus 25. 17:469482.
    Bagota84 (sorstárs :) )!
    Mi is ezeket csináljuk, meg gondoltam a hajó mellé kapnak egy kis kartonból készült ujjbedugós állatkát, amivel játszunk majd. És persze órarendet rajzolunk. Annyi minden van a fejemben, hogy azt sem tudom mihez kezdjék.
    Te mivel fogsz jutalmazni értékelni??
    előzmény:
    Bagota84 (9481)
    2013-08-25  16:19
  20. 2013. augusztus 25. 16:199481.

    Sziasztok!

    Halmasni! Az biztos,hogy izgi lesz az új tanév, minden értelemben. Én még sehogyan sem állok, csomó ötlet van a fejemben, de még nem tisztázódott le a dekoráció, értékelések, stb., stb.

    Beva 71! Leginkább Csikának köszönhető ez a szuper ötlet, szerintem én is ezt fogom megcsinálni. Nekem nagyon tetszik. Hozzá hasonló jóra nem akadtam azóta sem. Nekem is életem első elsősei lesznek. Én is egyre jobban izgulok, szeretnék mindent a lehető legjobban csinálni. Szerintem pakolgatunk, rajzolgatunk,játszunk, mesélünk,ismerkedünk stb., stb. az első napon.  Ti???

  21. 2013. augusztus 25. 12:599480.
    Bocs a félreütésekért
    :)
    előzmény:
    beva71 (9479)
    2013-08-25  12:58
  22. 2013. augusztus 25. 12:589479.
    Sziasztok!
    Életem első 1. osztályát fogom tanítani szepteébertől. Úgy indulok, de már alig várom!
    A tantermet is most alakították át számunkra a nyáron, (meg nincs kész teljesen) mert egyél több osztály indul, mint eddig volt.
    Ti mit csináltok első nap??
    :)
  23. 2013. augusztus 25. 00:129478.
    Hol van ez a közös anyag? Szivesen szemezgetnék belőle, és adni is tudnék!
    előzmény:
    Anna4060 (9477)
    2013-08-24  20:13
  24. 2013. augusztus 24. 20:139477.

    Sziasztok!

    Boldog új évet mindenkinek!

     

    Én is tanító vagyok, ha jól számolom, 20 éve. Szívesen szemezgetnék az összegyűjtött ötleteitekből, cserébe talán én is tovább tudnám gazdagítani a "közös"-t.

     

                                         Üdvözlettel:       Anna

     

                                 

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  25. 2013. augusztus 24. 19:429476.
    Izgi lesz az új tanév! Hogy álltok? Minden kész?
    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  26. 2013. augusztus 24. 17:249475.
    Bagota84!
    Valóban jó ötlet a kis hajó, megnéztem.
    Ajándék a gyerkőcöknek és a padon kirakva segítség a tanítónak a nevek tanulásában. :)
    Még van pár napunk az elsősök fogadásáig, de valószínűleg ez lesz nekik a meglepi.
    :)
    Köszi a segítséget!
    előzmény:
    Bagota84 (9474)
    2013-08-24  08:41
  27. 2013. augusztus 24. 08:419474.

    Sziasztok!

     

    Az újonnan belépőknek üzenném, hogy Angyallányt kellene megkérdezni a "kincseitek" közössé tételéről.  MINDENT nagyon szívesen fogadunk.

     

    Beva 71! Ha nézegetted a korábbi hozzászólásokat Csika küldött be egy képet,hogy ő mivel kedveskedett az elsősöknek. Én is elsős leszek, és nekem nagyon tetszik. Még gondoltam olyanra,hogy ceruzát lehetne körbetekerni rózsaszín és kék zseníliával, olyan lenne, mint egy kígyó. De annál ez a kis "vitorlás" sokkal jobb. 

  28. 2013. augusztus 23. 20:249473.

    Sziasztok!

    Régóta olvasgatom ezt a fórumot, tetszik.

    Most be is léptem hozzátok. 

    Elsős tanító néni leszek. Ajándékötleteket keresek elsősök fogadására.

    Bármilyen elsősökkel kapcsolatos ötletet szívesen olvasnék.

    Én is osztom dolgaimat, ha kérdeztek... 

  29. 2013. augusztus 19. 14:559472.

    Sziasztok!

    Sokszor böngésztelek már benneteket, most jutottam el a csatlakozásig.

    Nagyon jó ötleteitek vannak, gratulálok!

    Én eddig 3-4. osztályban tanítottam, most elsős leszek, ebben a témában keresgélek dolgokat.

    Láttam a régebbi hozzászólásokban, hogy kérdésekre kell válaszolni és van egy külön fiókotok, amibe csak úgy lehet belépni, ha  az újonc is tölt fel dolgokat. Erről hol lehet bővebb információhoz jutni?

    Köszi! 

  30. 2013. augusztus 19. 10:279471.
    Szuper!
    előzmény:
    Angyallány (9468)
    2013-08-16  05:57
  31. 2013. augusztus 19. 10:249470.

    Szia!

     

    Én most leszek elsős. Eddig mindegyik osztályomat másodikos korában kaptam meg, így nagy tapasztalatom nincs az elsősök terén. Anyanyelvből a Meixner féle Játékházat választottam. Egymástól nagyon elkülönítve tanítja a nagyon hasonló betűket, sokat differenciál, van rengeteg páros és csoportmunka, dramatizálás. Lassú tempóban halad a betűtanítás, de annál részletesebb. Sokan fejlesztős könyvnek tekintik, de egyre többen rendelik meg normál osztályba, mint én is. A tavalyi osztályom is ezzel kezdett, másodiktól negyedikig az AIO kiadó Hónapról Hónapra tankönyvcsaláddal tanultunk. Ugyanezeket tudom elmondani erről is. Ez a Játékház folytatása egyébként. Matematikából a Hajdú féle tankönyvcsaláddal tanítottam eddig, és most is az lesz, bár nem én fogom tanítani, hanem a párom, mivel iskolaotthonba fogunk működni.

    A "kincseid " megosztásáról kérdezd Angyallányt!

    Ha lenne még kérdésed, szívesen válaszolok priviben. 

    előzmény:
    bubajgomboc (9469)
    2013-08-18  14:42
  32. 2013. augusztus 18. 14:429469.

    Kedves Mindenki!

     

    Már régebben akadtam erre a csodás fórumra,de csak most vettem a bátorságot,hogy írjak nektek.Én is tanító volnék és nagyon szívesen tagja lennék ennek a csapatnak.Rengeteg kreatív kiadványom van és persze egyéb is,amit nagyon szívesen megosztanék veletek is,hogy szemezgessetek belőle kedvetekre,de nem tudom,hogy itt mi a módi.Valaki eligazítana?Illetve kérdésem is lenne.Első osztályban melyik tankönyvcsaládot választottátok és miért azt?Eddig napköziztem és szeretnék véleményeket gyűjteni.Előre is köszönöm a segítségeket!

  33. 2013. augusztus 16. 05:579468.
    Jön az ősz, a gesztenye szezonja. Egy kis kreatív ötlet.
  34. 2013. augusztus 12. 17:029467.

    Szia!

     

    Nagyon jó ötlet, nagyon-nagyon tetszik! 

    előzmény:
    csika (9466)
    2013-08-11  11:00
  35. 2013. augusztus 11. 11:009466.
    Tavaly egy radírt kaptak tőlem ( igaz csak 14-en voltak).  Gyerekeknként 1 radír, 1 fogvájó + félkemény kartonlap kell hozzá. Mutatom--->
    előzmény:
    Bagota84 (9464)
    2013-08-11  08:22
  36. 2013. augusztus 11. 08:449465.

    Szia!

     

    Nem tudom. Ilyeneket nem szoktam gondolkodni. Nálunk nem divat, hogy kapjanak valamit az of-től. Nálunk a nyolcadikosok vezetik fel őket, tőlük 1 füzetet + 1 ceruzát kapnak, már hosszú évek óta. De ez az izgató döntése volt anno. 

    előzmény:
    Bagota84 (9464)
    2013-08-11  08:22
  37. 2013. augusztus 11. 08:229464.

    Sziasztok!

     

    Köszi a nagyszerű oldalakat! Én is találtam egyet, nem tudom,hogy ismeritek-e.http://sucika67.blogspot.hu/

    Milyen kedvességel várjátok a leendő elsősöket?

  38. 2013. augusztus 9. 20:109463.

    Szia Ani!

     

    Köszönjük ötleteidet! Volt, ami nekem is új volt. A fészen én is a kollégáktól merítek ötleteket. 

     

    Játékokra mi már nem költünk, hanem azokkal játszunk, amiket otthon megunnak, de még jó állapotan vannak. Azokkal is nagyon jókat lehet játszani (én is beállok közéjük, s olyankor nagy a nevetés mindig). 

     

    Idén én is üvegre dekupázsolok az elsőseimmel. Most megtanítom őket, utána már könnyebb lesz nekik.  

    előzmény:
    debtoan (9462)
    2013-08-09  18:28
  39. 2013. augusztus 9. 18:289462.

    Sziasztok, Kollégák!

     

    Most találtam meg ezt a fórumot, jó ötletnek tartom! Köszönöm!

     

    Írták páran, hogy terem- és egyéb dekorációs ötleteket keresnek.  Tudom ajánlani a facebook-on: kreatív anyukák klubja, a kézműves szakkört vezető kolléganőm mutatta, ő is onnan inspirálódik :)

     

    Továbbá tudom, hogy szinte semmi pénz nincs dekorációra meg kézműveskedésre techika órán ill. a napköziben.

     

    Ezért én gyufásdobozokat gyűjtök (húsvétra pl. báránykák lehetnek, karácsonyra kis ajándékdobozkák a fára és ezer más), kimosott konzervdobozokat, macikávés dobozokat - dekupázsolni kiválóak!  Apropó, dekupázsolni meg lehet már tanítani a kisebbeket is, a 2-os, 3-osaim ügyesek voltak benne, ceruzatartója már sokuknak van!

     

    A mesefákat érdemes nem a falra festeni, mert tisztasági fetsélkor "eltűnik", hanem egy nagy, olcsó egyszínű vászonnal (ikea) vagy megmaradt tapétával bevont hungarocellre (obi) lehet rádolgozni akár festéssel (tapéta), akár krepppapírból kivágva rágombostűzni.

     

    Általában társasokra sem szokott sok pénz jutni. Egy kolléganőm az év eleji szülőin simán megkérte az SZMK anyukákat, hogy adjanak rá pénzt (sakk, tollas, memória) ill. lehet ez akár karácsonyi vagy mikulás ajándék az osztálynak.

     

    Malom játékot nem érdemes venni, könnyű elkészíteni, kartonra filctollal. A  színes korong jó hozzá bábunak. Érdemes azért széles celluxszal leragasztani, h tartósabb legyen. 

     

    Jó munkát! Ani

     

  40. 2013. augusztus 9. 17:589461.
    ERRE az oldalra bukkantam most. 
    előzmény:
    Bagota84 (9459)
    2013-08-09  09:18
  41. 2013. augusztus 9. 09:509460.
    előzmény:
    Bagota84 (9459)
    2013-08-09  09:18
  42. 2013. augusztus 9. 09:189459.

    Sziasztok!

     

    Első osztályos írás, olvasás felméréseket keresek, valamint az előkészítő időszakhoz játékos ötleteket.

    Köszönöm. 

  43. 2013. augusztus 6. 09:039458.
    Nekem pici mesefám van. Az idén még én "öltöztettem", mert elsős voltam, de a gyerekek fogják szeptembertől. Minden elovasott és ajánlott mesét, könyvet egy falevélre írhatnak, amit a fára tesznek, így lombosítjuk be tanév végére a fát. Terveim között szerepel, hogy gyümülcsöket is tegyünk rá, erre kerülnének a mesefajták, meseszámok, kezdések, befejezések...
    előzmény:
    npreka (9457)
    2013-08-03  10:58
  44. 2013. augusztus 3. 10:589457.

    A tantermemben van egy viszonylag nagy, üres falfelület.

    Évszakokkal vagy mesékkel kapcsolatos dekorációt szeretnék készíteni rá. Most egy nagy mesefára gondoltam, aminek az ágain meseszereplők, mesetárgyak ülnek, lógnak. Rengeteg szuper ötletet láttam a fórumon, de újként még nem tudtam tüzetesebben átnézni a hozzászólásokat.

    Ha valakinek van képe, ötlete, szívesen venném. 

  45. 2013. augusztus 2. 19:529456.

    kicsiházikó: Ha még nem találtad meg az osztályterem ajtókat, én most véletlenül ráakadtam itt.

     

     https://picasaweb.google.com/zbencian82/Osztaly teremAjtok

    előzmény:
    kicsihaziko (9442)
    2013-06-21  23:21
  46. 2013. augusztus 1. 20:439455.

    De jó! AMind a hárman elsősök leszünk. Én ugyan napköziben, de tudok segíteni. Dekorációban különösen (ami nem tananyagos, de keresni olyat tudok én is a neten ).

     

    Mindjárt neki is lódulok! 

    előzmény:
    Bagota84 (9454)
    2013-08-01  17:10
  47. 2013. augusztus 1. 17:109454.

    Sziasztok!

     

    Én is nagyon szívesen fogadnék bármit ami elsős, pl.: dekorációs ötletek, feladatlapok, jutalmazások. Gyűjtögessünk közösen! 

  48. 2013. augusztus 1. 07:149453.

    Szia!

     

    Köszöntünk körünkben!

     

    Küldtem privit! 

    előzmény:
    npreka (9452)
    2013-07-31  21:45
  49. 2013. július 31. 21:459452.

     Kedves Tanítónő Társaim!

    Jövőre 1. osztályt kezdek, és a dekorálási ötletek keresése közben jutottam el erre a topikra.

    Rengeteg jó ötletet találtam, gratulálok a hozzászólóknak és a beküldőknek! Jónéhányat hasznosítani fogok belőle.

    Írtátok néhányan, hogy ötleteiteket felteszitek a "közösbe". Hogyan lehetne nekem is ezekhez hozzájutni? Régen tanítok, nekem is van pár dolog, amit szívesen megosztanék veletek.

    Előre is köszönöm a válaszokat! 

  50. 2013. július 29. 13:169451.

    Szia Hialin!

     

    Köszönjük a linket!

     

    Máris nézem, mi jót találtál! 

    előzmény:
    Hialin (9450)
    2013-07-29  11:17
  51. 2013. július 29. 11:179450.

    Sziasztok!

    Bocsánat, hogy beleszólok a topikba, merthogy én nem vagyok tanító, és gyerekm sincsen, csak nagyon szeretem a kreatív dolgokat, és néha megnézem ezt a topikot a linkek miatt

    Van a FB-on egy nagyon jópofa, vidám kis oldal, rengeteg képpel, gondoltam ide belinkelem, hátha találtok valamilyen ötletet az osztályterembe az alsósoknak.

    Csak egy ötlet, nem alkalmatlankodom tovább!

     

    https://www.facebook.com/Ovodasgyermekek

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  52. 2013. július 29. 08:429449.

    Szia!

     

    Ne is mondd! Úgy fel tudom idegesíteni magamat, amikor bántanak bennünket! Ilyenkor azt gondolom,hogy mindenki előtt ott van/volt a lehetőség, hogy kitanulja ezt a szakmát. Csak egy napot kellene végigcsinálnia bárkinek is, lekiismeretesen, és akkor megtudná.

    És ugye szeptembertől annyira de annyira  jól fogunk keresni,hogy ezért is utálat tárgyai lettünk. 

    Próbálj meg azért a pihenésre is időt szakítani.Muszáj! 

    előzmény:
    Angyallány (9448)
    2013-07-26  19:24
  53. 2013. július 26. 19:249448.

    Szia!

     

    Háát, így van. S amíg apályázati beszámolót nem írom meg, pihenésről szó sincs. Ilyenkor miért nem irigyelnek minket?  Hol van az a 3 hónap szabadság, amit olyan sokan kiabálnak? 1 hónap múlva kezdődik az új tanév, s én egyre fáradtabb vagyok. Remélem a jövő héten a beszámolóval elkészülök, s utána nem érdekel semmi!

     

     

    előzmény:
    Bagota84 (9447)
    2013-07-25  17:26
  54. 2013. július 25. 17:269447.

    Szia!

     

    Köszönöm, nagyon jó kis őszi levelek.  Ezek szerint Neked még a nyár is munkával telik. Nekem is kellene tanulgatnom, járunk kolleganőmmel tanfolyamra, helyi tantervet készíteni, de még halasztom egy kicsit. 

    Remélem egy kicsit fel is tudsz töltődni?! 

    előzmény:
    Angyallány (9446)
    2013-07-21  06:53
  55. 2013. július 21. 06:539446.

    Szia Bagota!

     

    Elvileg nálam csak mától van szabadság (tegnap jöttünk haza a táborból), de egy pályázati beszámolót még meg kell írnom.

     

    Szeptemberben én is elsős leszek (az eddigi verzió szerint), majd keresgélek. A CanadaHun-on sok teremdekorálási ötlet van, nézz be oda!

     

    Most EZT találtam őszre. 

    előzmény:
    Bagota84 (9445)
    2013-07-15  16:30
  56. 2013. július 15. 16:309445.

    Sziasztok!

     

    Igaz már egy ideje elkezdődött a vakáció, még most értem ide,hogy mindenkinek feltöltődéssel teli szabadságot kívánjak! 

     

    Szeptemberben elsős leszek, ha van bármilyen ötletetek dekorálással, jutalmazással stb. kapcsolatban szívesen fogadom.  

  57. 2013. június 23. 17:209444.

    Sorstárs62!

     

    Köszönöm, ilyenre gondoltam.

     

    Igazándiból, amit én keresek, az picasaweb oldalon volt és magyar nyelven.

    Ha azt ismeri valaki, legyen szíves közzétenni.

     

    Köszönöm  a segítséget.

    előzmény:
    sorstárs62 (9443)
    2013-06-23  16:31
  58. 2013. június 23. 16:319443.

    Kicsiházikó: Ha még nem találtad, én ezt ismerem.

     

     http://bulletinboardideas.org/tag/door-disp lay/

    előzmény:
    kicsihaziko (9442)
    2013-06-21  23:21
  59. 2013. június 21. 23:219442.

    Sziasztok!

     

    Kb 3 hónapja találtam a neten (talán a picasaweben) képeket arról, hogy a tantermi ajtót hogyan lehet átalakítani pl. hóemberré, bohóccá. Volt kb 15-20 kép. Most nem találom ezeket.

     

    Tudna esetleg valaki segíteni ebben?

     

    Köszönöm

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  60. 2013. június 2. 07:359441.
    Priviben válaszoltam.
    előzmény:
    halmasni (9438)
    2013-06-01  22:47
  61. 2013. június 1. 23:159440.
    Moderátorok töröljétek, kérlek!!! Fontos volna!
    előzmény:
    halmasni (9439)
    2013-06-01  22:48
  62. 2013. június 1. 22:489439.
    Bassz...! Ez privát akart lenni! Mit rontottam el? Hogy lehet törölni?????
    előzmény:
    halmasni (9438)
    2013-06-01  22:47
  63. 2013. június 1. 22:479438.

    Kedves Angyallány!

    Érdeklődni szeretnék, nem csereberélnénk-e lapbookot? Nekem most megvan a Vukos, neked van-e  valami más? Esetleg amit pénzét vettél, vagy amit csináltál? Mert elég nagy meló megcsinálni. Vagy vennénk közösen, esetleg többen pénzért,  és akkor sokkal olcsóbbra jönne ki?

    Érdekel az üzlet? 

    előzmény:
    Angyallány (9436)
    2013-05-29  20:21
  64. 2013. június 1. 22:459437.
    Nagy sikere volt, tetszett mindenkinek! Azt hiszem, sok lapbook-ot fogunk még készíteni. 
    előzmény:
    Angyallány (9436)
    2013-05-29  20:21
  65. 2013. május 29. 20:219436.
    Nagyon örülök, hogy sikerült! Így még a tanulás is jobban megy, ugye?
    előzmény:
    halmasni (9435)
    2013-05-29  13:29
  66. 2013. május 29. 13:299435.
    Megcsináltuk a Vukosat, nagyon élvezték a gyerekek! Szerintem is angyon jó időtöltés volt, köszike a biztatást!
    előzmény:
    Angyallány (9434)
    2013-05-17  21:22
  67. 2013. május 17. 21:229434.

     

    Hidd el, ha egyszer kipróbálod, utrána már mindig kevesebb időt vesz igénybe, mert tudod a menetét. 

    előzmény:
    halmasni (9433)
    2013-05-17  16:03
  68. 2013. május 17. 16:039433.
    Nekem 3 hónap lenne
    előzmény:
    Angyallány (9432)
    2013-05-16  12:02
  69. 2013. május 16. 12:029432.

    Mikor az elsőt csináltam, az előkészület majdnem 3 hetet vett igénybe. De megérte. Igaz, ez az idő most sem kevesebb, de ha a gyerkőcöket is bevonjuk, élvezni is lehet. Kicsiknél még nem, de nagyobbaknál igen.

     

    Az alapokat lehet menet közben már sokszorosítani, és később azzal már nem kell bajlódni.

     

    Sok sikert hozzá! 

    előzmény:
    halmasni (9431)
    2013-05-16  10:22
  70. 2013. május 16. 10:229431.

    Köszike a linket!

    Elkezdjük a Vukkot, aztán majd meglátjuk. Én azt csinálom, hogy az anyuka által behozott lapbook alapjáncsináljuk meg. Nem azt, nehogy ebből gond legyen(bár nem hiszem hogy kiderülne)hanem egy olyat csinálunk. Majd a gyerekek rajzolnak rá, én kivágom a sablont, és akkor azért kevesebb a dolgom vele, de mégse sértem meg a szerzői jogokat. Amúgy most ismerkedek az egésszel és egyre jobban tetszik! De megcsinálni elég nagy meló lehet! 

    előzmény:
    Angyallány (9430)
    2013-05-12  18:12
  71. 2013. május 12. 18:129430.
    ITT is van néhány ötlet, minta.
    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  72. 2013. május 12. 08:209429.

    Halmasni:  ha nem tetszk neki a kosz, el lehet menni. Szerintem. Egy iskolában nem várhatja el a jóember, hogy patyolat tisztaság legyen csak azért, mert utál takarítani. Nem kellett volan akkor odamenni dolgozni. Az igazgató meg igazán helyre tehetné az asszonyságot!

     Az előkészületek nagy része nálam, itthon történik. A nyírásokat végzik a gyerkőcök az iskolában. Ha van a napközis pénzünkből, akkor felesben csinálom a nyomtatást.

    Nagy munka, de én imádom csinálni.

     

    Bagota: EZT nézd meg! S ha beütöd a youtube-on a lapbook-ot, akkor rengeteg oldalt kiad. Az alapokat is megtalálod ott lépésről lépésre. Nekem a youtube volt a tanítómesterem, rajta keresztül tanultam meg.

    előzmény:
    halmasni (9424)
    2013-05-11  16:33
  73. 2013. május 11. 19:329428.
    bocs, ez halmasninak ment!
    előzmény:
    kissniki (9426)
    2013-05-11  19:28
  74. 2013. május 11. 19:319427.
    itt mindent megtalálsz :)
    előzmény:
    Bagota84 (9425)
    2013-05-11  18:51
  75. 2013. május 11. 19:289426.

    ahonnan az anyuka vette a lapbook-ot, ott nagyon sok hasznos tanácsot és leírást találsz. megjegyzem, h osztályszintű felhasználásra nem kapott jogot, amennyiben egyet vett családi használatra. mielőtt elkezditek csinálni, ezt érdemes tisztázni, a szerzői jogok miatt.

    csak ajánlani tudom egyébként a műfajt, a gyerekek imádják!

    előzmény:
    Bagota84 (9425)
    2013-05-11  18:51
  76. 2013. május 11. 18:519425.

    Sziasztok!

     

     

    Kérlek valaki írja már le nekem a lapbook részletes készítését! Nagyon érdekel, és nagyon tetszik. Nem tudom,hogy mennyi időt vesz igénybe, mindig annyi programunk van... Beleférne egy még ebbe a tanévbe? Órán vagy napköziben készítitek?  Előre is nagyon köszi.

    Kellemes hétvégét! 

  77. 2013. május 11. 16:339424.

    Ez nagy munka lehet neked! Nálunk kártyás rendszer van, egy évben összesen 500 oldalt fénymásolhatok, azt is csak fekete fehérben. Nálunk most aszülők akarják kinyomtatni , az a megállapodás született.

    Én meg félek a nagy felfordulástól,takarítónőnk nagyon hisztis tipus, képes az igazgatóhoz szaladni, ha nagyobb a kosz. Pedig igyekszünk elpakolni mindig magunk után.De gyerekek, és ezért fizet a suli takarító személyzetet. 

    előzmény:
    Angyallány (9423)
    2013-05-09  21:17
  78. 2013. május 9. 21:179423.

    Mindent én csinálok, a fénymásolást is. Az iskolában színessel csak az igazgató és a helyettes fénymásolhat. Mindig van annyi tartalékpénze a csoportomnak, hogy ezeket abból oldom meg.

     

    Hát, valóban nagy felfordulás van, de a végeredmény miatt megéri. Most, vagy jó 2 hónapja, méhekkel, kaptárakkal, méhészekkel és más leírásokkal van tele a lakásom. Holnap csináljuk meg, de szerintem hétfőn lesz csak befejezve. Mivel most csak egyet készítünk, közösen, mindenki ír 1-1 dologról valamit.

     

    Jövőre majd kiokoskodom, hogyan legyen, mivel elsős leszek, és még nem lesz pénzünk az elején. 

    előzmény:
    halmasni (9422)
    2013-05-08  12:23
  79. 2013. május 8. 12:239422.
    Én kicsit megijedtem amikor megláttam egy ilyen lapbookot, hogy mekkorafelfordulás lesz belőle, miremit kell írni, mire mindenki jól kivágja megösszeragasztja. Nálunk az egyik anyuka vett egyet, azt hozta be, a Vukot most vesszük, és ehhez vette. Nálatok ki fénymásolja? Suliban megoldjátok vagy te, vagy szülők?
    előzmény:
    Angyallány (9421)
    2013-05-08  08:17
  80. 2013. május 8. 08:179421.

    Szia Halmasni!

     

    Hallottam róla, imádom ezt a módszert és csináltam már a gyerkőcökkel is. Akkor 30 gyermek volt a csoportomban. Rém élvezték.

     

    Egyet már csináltunk közösen is. Most készül majd a másik, most az "előkészületi" fázisban vagyunk. A méhekről készül majd egy, szintén közös munkában. Többre nincs pénzem. 

    előzmény:
    halmasni (9420)
    2013-05-07  17:24
  81. 2013. május 7. 17:249420.
    Hallottatok már olyanról, hogy LAPBOOK? Gondoltam, osztállyal csinálnánk. De  28 gyerekkel? Nem sok egy kicsit?
    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  82. 2013. május 7. 07:289419.
    Egyszerű gyöngyfűzős minták más ötletekkel ITT!
  83. 2013. május 5. 15:519418.

    Kedves kolléga édeasanyák, nagymamák! Ezt hoztam Nektek! => 

  84. 2013. május 2. 10:409417.

    Szia Bagota!

     

    Jól elmaradok a válasszal, de a pályázatírás elvette minden időmet és energiámat. 

     

    A Happy hét valójávan a víz hete.  ITT lehet róla többet olvasni. 

    Őrült tempóban ment a dolog, de aztán kiderült, hogy az igazgatónk nem is regisztrált a programra. Megcsináltuk...a nagy semmiért. Jó, hasznos volt, de akkor ráérősen elég lett volna.

     

    A gyermekek viszont élvezték, ami aztán rám is rám ragadt.

     

     Osztálykirándulásra mi az egyik családunk tanyájára megyünk. Ez az utolsó évünk együtt, így lazábbra vesszük a kirándulást. Egy búcsúbulinak is betudható.

     

    Szia Erika!

     

    Idén nálunk nem lesz anyák napi program, ajándékot az osztályfőnök készít technika órán. De a gépemen van 1-2 ötlet, abból 2 itt van (az interneten találtam őket, nem saját munkák) => 

    előzmény:
    Bagota84 (9414)
    2013-04-15  19:49
  85. 2013. május 1. 21:279416.

    Sziasztok!

     

    Anyák napjára nincs vm jó öteletek?

    Köszi!

  86. 2013. Április 22. 16:529415.

    Sziasztok!

      

    Osztálykirándulási ötleteket szertnék kérni!

    Előre is köszönöm! 

  87. 2013. Április 15. 19:499414.
    Angyallány! Mit foglal magába nálatok a Happy hét?
  88. 2013. Április 15. 19:479413.

    Sziasztok!

     

    Engem is érdekelne,hogy milyen ajándékokkal kedveskedtek az osztáyotoknak! A pp nekem  is megfordult a fejembe, egy jó ötlet! 

    Mi Föld napját "Ép testben ép lélek " nevezetű csapatvetélkedővel szoktunk "ünnepelni". Négy fős csapatok szoktak lenni, külön felsős és külön alsós.  

    Milyen első osztályos tankönyvcsaládot ajánlotok leendő elsősöknek anyanyelvből, és miért pont azt? Még van egy kevés idő a rendelésig. Már van elképzelésem, de szeretnék több vélemény alapján dönteni. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

    Kellemes hetet kívánok mindenkinek! 

  89. 2013. Április 14. 21:289412.
    kicsiházikó: Én az előzó osztályomnak készítettem egy ppt.-t  zenei aláfestéssel a négy év képeiből, cd-re írtam és mindenki kapott egyet. A búcsúbulin levetítettük és nagyon örültek, hogy a végén mindenki megkapta.
    előzmény:
    kicsihaziko (9411)
    2013-04-14  16:45
  90. 2013. Április 14. 16:459411.

    Sziasztok!

     

    Föld projektben nem tudok segíteni, nálunk műsor szokott lenni.

     

    Nekem is lenne egy kérdésem. Ha osztálytól búcsúztok ti, tanító nénik, akkor milyen ajándékot szoktatok a gyerekeknek adni? Készíteni?


    Köszönöm

    előzmény:
    Angyallány (9410)
    2013-04-14  11:26
  91. 2013. Április 14. 11:269410.

    Szia!

     

    Nálunk majd csak egy műsor lesz, az egyik osztály ad elő valamit.

    Ha szükséged van ezzel kapcsolatban valamire, akkor nagyon sok projekt van a neten (én is onnan mentettem le őket, ötletadónak).

     

    Most az izgatónőnek köszönhetően, a Happy hét témahéttel vagyunk elhavazva. 

    előzmény:
    halmasni (9409)
    2013-04-13  13:19
  92. 2013. Április 13. 13:199409.
    De jó topik, köszönöm! Föld napi projektekkel hogy álltok?
    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  93. 2013. március 29. 06:289408.

    Szép jó reggelt!

     

    Bagota: hiába a szünet, kaptunk egy rahedli házi feladatot. A kerettanterv készre csinálása (jó magyaros, igaz?), + az ivóvíz projekt kidolgozása a csoportra. Nem fogok unatkozni, a biztos! 

    Ilyenkor arra gondolok, hogy szívesen elmennék vasutasnak, irodába dolgozni, mert jó esetben minden másnap szabad, és a munkaidőmben is kilóghatok órákra a munkahelyről.  De aztán rájövök, hogy akkor a munkám olyan is lenne, így maradok az apróságoknál.

    előzmény:
    Bagota84 (9407)
    2013-03-28  17:00
  94. 2013. március 28. 17:009407.

    Sziasztok!

     

    Nagyon jók a képeslapjaitok Angyallány! Sajnos nekünk most nem volt időnk ilyesmire. Végre itt a szünet!!!! Egy kis pihenés szerintem mindenkinek jól jön!

    Kellemes Húsvéti Ünnepeket, és pihenéssel teljes szünetet kívánok!!! 

    előzmény:
    Angyallány (9406)
    2013-03-24  17:43
  95. 2013. március 24. 17:439406.
    Húsvéti képeslapjaink --->
  96. 2013. március 16. 17:299405.

    Sziasztok!

     

    Nekünk nagyon jó műsorunk volt. A március 15-ei megemlékezés mindig az ötödikeseké. Az egyik of történelem tanár, nagyon jót állított össze: a szöveg mellett videóbejátszások is volt. Mindenki néma csendben figyelt (ami eddig nem igazán volt).

     

    Nálunk is most lesznek a nyílt órák (ekkor bárki beülhet az órákra). Délelőtt csak szerdán lehet menni, de a napközibe egész héten. Nekem a szerda majd kiesik, mert Győrbe viszem a gyermekeimet a K&H-s verseny középdöntőjére, a pénteki napon meg múzeumi foglalkozásra.

     

    Kellemes hétvégét kívánok, kevés hideg órával.

    előzmény:
    Bagota84 (9404)
    2013-03-16  08:42
  97. 2013. március 16. 08:429404.

    Sziasztok!

     

    Túl vagyunk az ünnepi műsoron. Volt benne egy-két baki, de azt leszámítva jól sikerült, látványos volt. Nekünk már készen van a kerettanterv, most haza is húztam az alsósat átolvasni, és az erkölcstant is,hogy az elsős szülőire felkészült legyek. A jövő héten nálunk nyílt tanítás lesz, egész héten jöhetnek a szülők órákra.  (Nem az ovis szülők, ők majd az azt követő héten) Nálunk nagy valószínűséggel iskolaotthon lesz, mivel bevezetésre kerül törvényileg felmenő rendszerbe az egész napos iskola. Volt már pár éve, csak abbamaradt. Úgyhogy lesz egy párom. A napközi 2.-tól 4.-ig megmarad.

    Kellemes pihenést! 

  98. 2013. március 15. 19:089403.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat, hogy eddig nem jelentkeztem, de ... Na, nem magyarázom a bizonyítványom.

     

    Kissniki: nagyon úgy néz ki, hogy lesz napközi. Igaz, nálunk semmi nem biztos, mert a legtöbb tanító, tanár sok dolgot csak szeptember első hetében tud meg, mert az izgatónk minden infót visszatart, s csak akkor mondja, maikor már szinte késő. 

    Így jártunk most is, amikor is a kerettantervet kell megcsinálnunk az iskolára. Van rá 2, azaz kettő hetünk. Míg sok iskola már december óta ezen dolgozik, nekünk csak a héten adta ki. Majd' felrobbanunk!

     

    Bagota: a második félév mindenhol túlzsúfolt. Persze tetézve a leendő elsősökkel.

    Mi is várjuk őket. A héten volt egy minióra sorozat, ahol a kicsik egy 15-15 perces magyar, matek, angol és német órán vettek részt. A németet csináltam én. 

    Helyettesítésem nekem is volt jó pár óra. 

     

     

    előzmény:
    kissniki (9401)
    2013-03-01  20:51
  99. 2013. március 3. 18:099402.

    Sziasztok!

     

    Jó ideje nem voltam fent, el voltam/vagyok havazva. Rengeteget helyettesítettem, emelett részt vettünk A hétmérföldes Mesevetélkedőn, amin továbbjutottunk a területi döntőig  , márc.21-én lesz. A márc.15-i műsort is mi készítjük, és jöttek a leendő elsősök is csütörtökön. Szóval van mit csinálnom, de nem panaszkodok. Mivel az én leendő elsőseimnél jövő héten lesz a farsang, nálunk meg múlthét pénteken volt, így a 2 óra amin ott voltak a farsang jegyében  telt. A végén akartam volna hajtogatni velük egyszerű tavszi virágot, de annyi mindent terveztem,hogy nem maradt rá idő. Én bohócot készítettem nekik ajándékba paparíból. Eredetileg dekorgumiból lett volna, de mivel az drága,így papírból lett. Volt vele munka. Ha időszerű még, akkor felteszem a sablonját. Nagyon tetszett nekik, mivel a hobbi boltokban, vagy papírboltokban kapható "szemeket" tettem rájuk. 

    Nálunk lesz napközi, nem hallottunk arról hírt,hogy ne lenne.

    Most az óvó nénikkel jöttek a gyerekek, két hét múlva szülőit tartok a szülőknek, és rá következő héten ismét jönnek a gyerekek, de akkor már a szüleikkel. Akkor valami kis olvasmányt fogunk feldolgozni (mármint a negyedikeseimmel), pl.: húsvétit, vagy tavaszit, és ahhoz kapcsolódóan szeretnék valami kis apróságot ismét készíteni nekik. 

    Röviden ennyi.

    Jó munkát mindenkinek a következő hétre! 

Címlap

top