Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nőgyógyász-gond

straniera
Létrehozva: 2008. január 4. 11:45
ziasztok!
Lányomnak (18 éves) hónapok óta nem jön meg a menstruációja, ráadásul hízik is folyamatosan. Nem terhes...( Vagyunk olyan viszonyban, hogy tudnék róla.) Még nem volt nőgyógyásznál, és inkább nőhöz menne, ha már muszáj. Nyilván nem szeretném én sem, ha az első nőgyógyásszal rosszul járna. Tudtok olyat ajánlani, akit ilyen problémával érdemes lenne felkeresni, és nő? (Én mindig férfihoz mentem, de hát mások vagyunk, ugye.) Nyilván kéne egy-két kivizsgálás, és nem rögtön a letámadás, hogy eddig miért nem jött (nem volt problémája, és máskor is előfordult egy-két rendszertelen ciklus, tizenévesen belefér), biztos terhes (ez is kiderült volna már azért, én meg bízom abban, hogy nem felelőtlen, amúgy pasiról nem tudok).
Van, aki azt ajánlotta, hogy inkább gyerek-nőgyógyászatra vigyem, mert ez még serdülőkori probléma lehet, amit a "felnőtt" nőgyógyászok nem biztos, hogy ugyanúgy felismernek.
Bocs, hogy ilyen hosszúra nyúlt!
Várom a véleményeket!
  1. 2014. november 26. 12:2633.

    Szőczei doktornőt nem ajánlom! nekem is az első nőgyógyászati vizsgálatom volt nála. végig kioktató megalázó hangnemben beszélt velem, de még a háziorvosomról is becsmérlően beszélt. még mindig elkap a sírás, ha eszembe jut. lehet, hogy az volt a baj, hogy nem adtam előre a borítékot? 

    előzmény:
    straniera (1)
    2008-01-04  11:45
  2. 2014. november 26. 11:2832.

    a háziorvosom utalt Szőczei doktornőhöz. a doktornő lekezelően megalázóan beszélt velem végig, de a háziorvosomat és egy másik szakorvosi szakvéleményt is becsmérelt. azt mondta, hogy feleslegesen küldtek hozzá és még mielőtt kérdezhettem volna, hogy mit tehetek, kirakott a rendelőből. sírva mentem hazáig a tehetetlenségtől és a megalázottságtól. de nem hagyom annyiban, a betegjogi képviselőhöz fordulok. 

    előzmény:
    bkrisztika (3)
    2008-01-04  12:03
  3. 2008. január 4. 16:1531.
    3 gyerek van, ő a legnagyobb, így alakult, hogy még nem váltottunk. Igaz, ha bármi gond adódott, sosem ehhez a dokihoz mentünk, hanem rögtön szakorvoshoz.
    Persze, én sem szeretném sem a PCOS, sem a pajzsmirigybetegségeket, csak ilyenkor az ember "ráismer" a tünetekre, amikor olvas róluk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865596 (30)
    2008-01-04  15:14
  4. Torolt_felhasznalo_865596
    Torolt_felhasznalo_865596
    2008. január 4. 15:1430.
    18 évesen gyerekorvoshoz jár? Nem szólt még a doki, hogy ideje lenne váltani? Jó-jó, értem én, biztos nem volt igazán szükség dokira - mostanáig. Ez valahol azért mázli. És azért reméljük, nem PCOS...
    előzmény:
    straniera (28)
    2008-01-04  13:35
  5. 2008. január 4. 14:1629.
    Hát, ahogy olvasok a PCOS-ről, nemcsak a lányom, de a fiam problémáira is ráismerek...
    Lehet, hogy endokrinológusnál kezdünk? Jó, hogy indítottam ezt a topikot, sok új információt szereztem.
    Mindenkinek köszönöm, és még nyugodtan írjatok ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. január 4. 13:3528.
    Na, a mi háziorvosunkhoz biztos nem megy ezzel...Pontosabban még a gyerekdokihoz jár ő is, de mostanában készülünk váltani.
    Teszt: OK.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865596 (27)
    2008-01-04  13:30
  7. Torolt_felhasznalo_865596
    Torolt_felhasznalo_865596
    2008. január 4. 13:3027.
    Azért egy terhestesztet csináljatok doki előtt, valószínűleg kérdezni is fogja. Első körben negatív teszttel háziorvoshoz mennék, azt úgyis jól ismeri már, és majd ő elbeszélget vele, és eldönti, milyen szakorvosra lesz szükség.
    előzmény:
    straniera (1)
    2008-01-04  11:45

Címlap

top