Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezelhetetlen 6 éves

Borisz72
Létrehozva: 2008. január 16. 09:19

Sziasztok ! A kisebbik lányom 6 éves és már teljesen kétségbe vagyok esve, mert nem tudok mit kezdeni vele, minden hatástalan és lassan a diliházba jutok, ha így megy tovább. Soha nem volt egyszerű gyerek, de ez csak egyre rosszabb lesz... Hisztirohamok, sokszor derült égből, minden látszó ok nélkül, állandó durcásság, mindenre nem és nem akarom, ha valamire azt mondja ( talán egy héten egyszer ) hogy JÓ, akkor azt hiszem rosszul hallok..Az esti lefekvés horror, a regeli felkelés szintén. Szépen kérem, szépen , türelmesen beszélek vele, semmi. Aztán elszakad a cérna és kiabálok, de attól én is és a nagyobbik ( 8 éves) lányom is kiborul. Most válunk a férjemmel, közös megegyezéssel, minden gyűlölködés nélkül. Tudom, ez is közrejátszik, de Zsófi nem 2 hónapja ilyen, már évek óta van valami ami nagyon nem stimmel nála és azt is érzem, hogy nagyon mélyen rejlik ez a probléma. Nevelési tanácsadóba járok vele, és gyerekpszichológushoz, de se az oviban, sem pedig egyéb helyeken nem viselkedik olyan "abnormálisan" mint otthon. Már annyi helyre hordom, de teljesen feleslegesen, úgy érzem. Én nem találom hozzá a kulcsot és borzasztóan félek, hogy még több sérülést okozok neki ezzel. Egy merő tiltakozás a gyerekem.   

  1. Torolt_felhasznalo_352247
    Torolt_felhasznalo_352247
    2008. január 16. 10:1126.

    Szia!

    A helyzet és az érzéseid nekem is ismerős! Nekem a legnagyobb lányom 5 éves, és ez nálunk kb, 2 éve volt a szitu. Akkor a fiam kb 1 éves volt, és hasonlóan örjítően viselkedett a lányom állandóan. Nálam a hisztit és az állandó ellentmondást még az is fokozta, hogy 1,5 évnyi szobatisztaság után elkezdett bepisilni. De nam csak úgy néha, hanem rendszeresen. Egy játszótérre is legalább  2 adag váltás ruhát vittem. Nálam mindenki a kistestvérre fogta a helyzetet, hiába volt már akkor 1 éves a fiam. Amikor a fiam megszületett ő 19 hónapos volt, és tényleg megváltozott a viselkedése, velem sokkal elutasítóbb lett, a picire meg nagyon féltékeny. De erre számítottunk is, nagyon figyeltünk rá, hogy ne érrezze azt, hogy kevesebbet foglalkozunk vele stb.... De ezekből a "kiszámítható" reakciókból később nálunk is a kezelhetetlenségig fajultak a dolgok. Amikor ez a bepisilős szitu is elkezdődött, és már egy napunk sem tudott eltelteli kiborulás nélkül, akkor én is elkezdtem mindenkitől tanácsot kérni. Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy ez a kezelhetetlenség nálunk is csak otthoni volt, az oviban, meg idegen helyen teljesen normálisan viselkedett!!! Beszéltem a védőnővel, doktornővel, ovónővel, ovispdzichológussal, elvittem a rajzait elemzésre..... mindenhol azt a választ kaptam, hogy a gyereknek semmi baja, majd kinövi. Fel kell dolgoznia, hogy testvére született. Addigra a fiam már 1,5-2 év körüli volt, még mindig mindenki rá fogta az egészet. Talán a legtöbbet a rajzainak az elemzése segített, abból sokat megtudtam a személyiségéről. Ja és kb 25 ilyen témával foglalkozó könyvet olvastam ki, és próbáltam ki a módszereit.

    A lényeg az, hogy én már teljesen kezdtem feladni, gondolván, hogy már örökre ilyen marad a lányom, míg egyszer csak elmúlt ez az egész rémálom. Egyik napról a másikra abbahagyta a bepisilást, és sokkal kezelhetőbb lett. Azóta eltelt már egy év, és született még egy gyerekünk, és most nem volt gond a gyerekkel. Bár én a szívem mélyén érzem, hogy akkor sem csak a kistesó volt az oka a viselkedésének, de soha nem tudtam megfejteni. Ezerszer átgondoltam, mélyen magamba néztem, de nem jöttem rá. Azóta is van hogy elborul az agya, de alapvetően már sokkal komolyabb.

    Egyébként mit mond  a nevelési tanácsadó, illetve a pszichológus. Nekik azért kéne valamit mondani....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_362871
    Torolt_felhasznalo_362871
    2008. január 16. 10:0925.
    A víz arra volt jó, hogy a gyerek lássa, a problémák kommunikálására nem az ő módszere a célravezető.

    Mit gondolsz, a topiknyitó gyermeke miért nem hisztizik pl az oviban?

    Valószínűleg azért nem, mert tudja, hogy az óvónők nem vevők a hülyeségére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431752 (14)
    2008-01-16  10:02
  3. Torolt_felhasznalo_431752
    Torolt_felhasznalo_431752
    2008. január 16. 10:0924.
    Persze hogy nem jó. Csak pont ezt írtam. Érzi rajtad a bizonytalanságot. Most gondold magad a helyébe. Tényleg azt gondolja hogy vele nem stimmelhet valami. Még anyu is tehetetlenül áll. Még bizonytalanabb, még hangosabban sír. Talán éppen azért kéne neked is bemenni vele a pszichológushoz hogy közvetítsen köztetek. Hogy megértsd. Hogy a lányod megértsen téged.
    előzmény:
    Borisz72 (17)
    2008-01-16  10:03
  4. 2008. január 16. 10:0823.
    Viz az nem volt de ott volt a szája ,amit jobban járt volna ha éppen evésre használta volna ,  amiből csak ugy zubogott a sok sok kedves jelző   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (18)
    2008-01-16  10:04
  5. 2008. január 16. 10:0622.
    Rém egyszerü. Jól ki kell verni a fenekét és akkor majd abbahagyja. Ha mégsem akkor leöntöm egy pohár vizzel. Nehogy már a nyul vigye a puskát. Egy jó időben adott pofon vagy segre verés nem árt.
    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  6. 2008. január 16. 10:0621.

    "Én azt látom, hgy a frusztrált, szorongó, türelmetlen szülőknek van legtöbbször "kezelhetetlen" gyereke. Főleg, ha már a tehesség alatt szorongó volt az anya. A gyerek az anya vérével (később az anyatejjel ) megkapta a stresszhormonokat.
    A nyugodt, kiegyensúlyozott (párkapcsolatilag, önismeretileg, munkahelyileg, stb ) anyáknak van "angyal" gyerekük"

    Nem megbántani akarlak, már előre hangsúlyozom, de elég nagy butaságot írtál. Tudom megérteni nem fogod miért....talán olvass el néhány könyvet a témában, főleg az öröklés témakörében és találkozz több gyerekes családdal. Másként fogod látni a dolgokat és nem írsz le ilyesmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (11)
    2008-01-16  10:00
  7. Torolt_felhasznalo_362871
    Torolt_felhasznalo_362871
    2008. január 16. 10:0520.
    Ne hordd sehová, mert csak erősíted benne a tudatot, hogy ő különleges, akinek jár a különleges bánásmód.

    Két nagy pofon alkalmas időpontban (vagy egy pohár hideg víz, mint lentebb írta valaki) viszont csodákat tehet.

    Utána meg hagyd magára, amíg el nem múlik róla a roham. Egyedül, közönség nélkül ugyanis a hiszti sem érdekes.

    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  8. Torolt_felhasznalo_431752
    Torolt_felhasznalo_431752
    2008. január 16. 10:0519.
    A kereszténységgel kapcsolatban sok tapasztalatom nincs. De egy nagyon fontos dolgot tanít: hinni kell. Hinni tudni kell. Talán még azt is megkockáztatom kimondani, mindegy hogy miben, de aki hinni tud az élni is tud.
    előzmény:
    Ótimi (12)
    2008-01-16  10:00
  9. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2008. január 16. 10:0418.
    Jaj, de mókás... Remélem, volt még egy pohár víz mama keze ügyében is.
    előzmény:
    1.bendeguz (7)
    2008-01-16  09:54
  10. 2008. január 16. 10:0317.
    Persze, hogy neki sem jó, ettől szenvedek én is, hogy látom, őrlődik és nem tudok segíteni rajta. Nem akar ő kikészíteni minket, ez egy jelzés, hogy valami nagyon nincs rendben a kis lelkében, de nem tudom már hogyan reagáljak. HA mindent ráhagyok az sem jó,...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431752 (5)
    2008-01-16  09:43
  11. 2008. január 16. 10:0316.

    Minden nőnek meg kellene nézne a Zone Clubon a Vásott kölykök című műsort! 

     

    Ott mindenre van válasz, okfeltárás és látványosan hatásos módszerek. Nagyon érdekes műsor!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. január 16. 10:0215.
    Nagy igazság!!! Tudom, hogy az enyém miattunk ilyen. Nagyon rosszult indult a házasságunk! A mostani eszemmel soha nem vállaltam volna gyermeket, hogy ne szenvedjem mellettem! De már itt van, ami nagy öröm, és igyekszem változtatni a helyzeten, menteni a menthetőt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (11)
    2008-01-16  10:00
  13. Torolt_felhasznalo_431752
    Torolt_felhasznalo_431752
    2008. január 16. 10:0214.

    Hiszti és hiszti között különbség van. Van hatalmi harcos hiszti, van unatkozom hiszti, van nem-ért-megy-anyu/apu hiszti, stb, stb, stb...

    Nem tudom egy nyakba pohár víz mit old meg, szerintem csak a hisztitôl megy el a gyerek kedve, persze, arra jó. De a probléma megmarad. A hisztit kiváltó okot a hideg víz nem szünteti meg. De szerintem erre te is rájöttél.

    előzmény:
    1.bendeguz (7)
    2008-01-16  09:54
  14. 2008. január 16. 10:0213.

    nincs gyerekem, de az öcsém 13 évvel fiatalabb nálam, így elég jól végig tudtam kíséni a kisgyerekkorát.

    nem használ esetleg, ha kicsit felnőttesen megpróbálod vele megbeszélni a dolgot? leültök és megkérdezed, hogy miért csinálja mindig ezt. te nagyon szereted, azt szeretnéd hogy jól érezze magát de hát nem úgy tűnik hogy jól érezné. miért csinálja, mi miatt szomorú? mi miatt mérges?

    bár lehet hogy próbáltad már. tudom, hogy egy 6 éves gyerek kicsi még, de hátha jó pillanatban kapod el és mond valami olyat, ami továbbvisz.

    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  15. 2008. január 16. 10:0012.
    A kereszténység erre tanít: mindenki bűnös, csak sokan ezt nem vallják be. A másik a múltam miatt teszek így! Velem nem így bántak! Nálunk a gyerek hülye, hazudik és ő a bűnös. Anyám azt mondta, amikor megtudta a férjemtől, hogy a sógora az orra alatt használta, hogy hazudok!!!! Gyűlölöm ezt! Én nem így akarom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431752 (9)
    2008-01-16  09:58
  16. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2008. január 16. 10:0011.
    Én azt látom, hgy a frusztrált, szorongó, türelmetlen szülőknek van legtöbbször "kezelhetetlen" gyereke. Főleg, ha már a tehesség alatt szorongó volt az anya. A gyerek az anya vérével (később az anyatejjel ) megkapta a stresszhormonokat.
    A nyugodt, kiegyensúlyozott (párkapcsolatilag, önismeretileg, munkahelyileg, stb ) anyáknak van "angyal" gyerekük.
    Így én is azt gondolom, hogy elsősorban nem a gyereket kell nevelési tanácsadásra hordani, hanem a szülőnek kell szakemberrel beszélgetni a saját életéről.
    előzmény:
    1.bendeguz (8)
    2008-01-16  09:56
  17. Torolt_felhasznalo_844870
    Torolt_felhasznalo_844870
    2008. január 16. 10:0010.

    http://www.menomanok.hu/

    Jó szívvel ajánlom őket, kérdezz tőlük bátran!

    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  18. Torolt_felhasznalo_431752
    Torolt_felhasznalo_431752
    2008. január 16. 09:589.

    Nagyon fontos dolgot írtál! Bizony a gyerek jobban lett, mert Te is jobban lettél. Te változtál, ô is változott.

    Azt nem értem miért tiltakozol a Nevelési Tanácsadó ellen, de biztos megvan rá az okod. Lényeg hogy változtattál a helyzeten. Nagyon erôs voltál hogy saját magadon változtattál és nem a gyerekben keresed a hibát, hogy nem tôle vártad hogy "igazodjon hozzád". Tudod milyen kevesen képesek erre?

     

    előzmény:
    Ótimi (6)
    2008-01-16  09:50
  19. 2008. január 16. 09:568.

    az én időmben még a szülőnek kellett a nevelési tanácsadásra járni , nem a gyereknek  

    Kicsivel hatékonyabb is volt , mint a mostani rendszer 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431752 (5)
    2008-01-16  09:43
  20. 2008. január 16. 09:547.

    egy kancsó vagy jó nagypohár viz a nyakába csodákra képes .

    az én lányom is elkezdte , és mivel hatásosnak vélte a céljai eléréséhez hát megprobálta gyakorolni .

    nem volt szerencséje , mert rossz pillanatban jött rá a hiszti és a pohár vizem a nyakában landolt .

    Ott és akkor végleg befejezte a hisztiét és a makrancoskodását .  Igaz ebből parázs vita kletkezett mert anya tigris máris támadott , de egy másik pohár viztől ő is lehiggadt    

    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  21. 2008. január 16. 09:506.
    Az én gyerekem sem olyan, mint én vagy a férjem ennyi idős korunkban. Elég hisztis ő is, van, hogy leveti magát a földre, nem akar semmiben segíteni, ha megkérjük dünnyög, vitatkozik, sokszor visszabeszél... Az oviban szintúgy panaszkodnak rá, azt akarják, hogy elvigyem nev.tanácsadóba, viszont nem viszem! Azért nem mondom, sokat változott pozitív arányban, már nincs annyi "dührohama", mint régen. Ezt a következőképpen értem el nála: kontroll alatt tartom a dühömet! A gyerek a szüleiről vesz példát, ha azt látja, te ordíbálással oldot meg a helyzetet, ő is így kezeli a problémáját! Én régen úgy megvertem a gyereket, hogy meglátszott rajta! Gyűlöltem magam érte, és megváltoztattam a magatartásomat. Már nagyon régen nem bántottam. Próbálok nem ingerülten válaszolni neki, ha kérdez valamit, legyűröm magamban, és normálisan válaszolok neki. Bizalmat erősítek benne. Jó, van, hogy elszakad a cérna, de olyankor jó, hogy "szabadszájú", mert rám szól, hogy állandóan kiabálok vele, pedig ő most nem is szólt hozzám csúnyán! Igazat adok neki és bocsánatot kérek tőle! Azóta ő is bocsánatot kér, ha valami rosszat csinál és megbeszéljük! A férjemmel is próbálunk előtte jó példával járni. Van, hogy nem sikerül, ilyenkor ránk szól, hogy ne veszekedjünk, és igaza van! Volt, hogy nem akartam békülni a férjemmel, erre a fiúnk azt mondta, hogy dehát vele kiszoktam, ha összeveszünk, apával miért nem. Elszégelltem magam és békültem! Ez egy nagyon hosszú munka volt, hogy már idáig eljutottam vele, mert régen állandóan hiszti, ordítozás, kiabálás, játék elrakáskor ordítás, földre vetés, hempergés és úgy gondoltam, a földbe verem ezt a ördög gyereket. Aztán rájöttem bennem van a hiba, és tudtam, mi a hiba, és orvosoltam. Fontos a rengeteg türelem, türelem! Kontroláld magad, ha rád jön a kiabálás, uralkodj magadon, kérj bocsánatot, dicsérj minden jó tettet, okos dolgot, hogy bízzon benned, sokat szeredgesd, mondd neki, öleled, és kérj tőle bocsánatot, ha ok nélkül kiabáltál vele! Ne várd, hogy eleinte ő is bocsánatot kérjen, végig légy önzetlen, példát mutass, mutasd meg, te hogy oldod meg a bajt, hogy kezeld, ő figyeli minden rezdülésedet és utánozi fog! Szeresd, légy türelmes, de bizonyos dolgokban szikla szilárd! Menni fog, csak kitartás! (Én sokat imádkoztam, mert keresztény vagyok! Sokat segített!)
    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  22. Torolt_felhasznalo_431752
    Torolt_felhasznalo_431752
    2008. január 16. 09:435.

    Szia!

    Miért nevelési tanácsadóba ÈS pszichológushoz? Nem ugyanaz?

    És hogyhogy "hordod" sok helyre? Te is mész vele, nem?

    Van pszichológus ismerôsöm, de ô azt mondja hogy egy ilyen pici gyereket a szülôkkel együtt kezel, csak úgy érdemes. Ha a szülei jobban vannak, akkor a gyerek is. Együtt találják meg a közös utat.

    Így most spontán az jön le, hogy bizonytalan vagy, nem érted mi lehet a baja, és ez szerintem a kislányt még tovább elbizonytalanítja, még többet hisztizik. Szerintem egy gyerek aki hisztizik, annak oka van rá. Neki sem jó.

    Szóval együtt keresitek az utat, vagy "beadod" a pszichológusnak Zsófit?

    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  23. 2008. január 16. 09:434.
    Szia.

    Nagyon sajnalom, hat nem vagy valami rozsas helyzetben.... Sajnos nincs gyerekem, igy nagyon jo tanacsot nem tudok adni, de azt tudom, hogy most kell ezt a problemad lerendezned, mert ha most nem neveled meg, akkor ha tinedzser lesz, sokkal rosszabb lesz es akkor mar megnevelni nem lehet egy gyereket.

    Pszichologus mit mond????
    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  24. 2008. január 16. 09:383.

    Szia!

    Az én fiam 4 éves, és úgyérzem egycipőben járunk..  Itthon kezelhetetlen, nem fogad szót, teljesen hülyének néz, visszapofázik!!! És a nyafogás, hisztik is mindennaposak.. Esti fektetés szintén horror.. Úgyhogy segítnei nem tudok.. én is arra vágyom, hogy valaki segítsen.. 

    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  25. Torolt_felhasznalo_215994
    Torolt_felhasznalo_215994
    2008. január 16. 09:332.
    privi ment
    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19

Címlap

top