Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 októberi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. január 16. 13:09

Sziasztok Lányok!

Akik a babaremélés időszakában vannak, azok már ismernek. Megjártam az elmúlt hónapokban pár topicot, sajna nem sok sikerrel.

Ismét új hónap és új remények.  

 

Várok ide mindenkit, aki 2008 októberre reméli kisbabája érkezését és azokat is, akik majd bizonyosak is lesznek ebben az örömteli hírben.

 

Osszuk meg egymással örömeinket, félelmeinket. Babásodjunk együtt!!!

  

 

őkell

  1. 2008. október 19. 21:5617101.
    Hát még biztos hoyg kevés, de mondom be sem kapja, tehát ha bekapná és szivná és ugy nem jönne, akkor megérteném, hogy mérges lesz, de nem hajlando összeszoritani a száját sem hyog szivja:( Kis vizet adtam neki ma azért......Hát én is ma ittam jo sokat, de ha bekapni sem hajlando, ugy azért nem lesz sikeres a dolog, nem?
    előzmény:
    Reddy (17100)
    2008-10-19  21:51
  2. 2008. október 19. 21:5117100.

    Akkor lehet, h kevés neki a tejcsi, és ettől mérges lesz???

    Vagy adsz neki kis pótlást, vagy türelmesen szoptatsz félóránként, és reménykedsz, h holnap jobb legyen... Tegnapelőtt nagyon kevés volt a tejem, és tegnap egész nap ettem - tésztát csokival, sütit keksszel.MEgittam 1 doboz ananászt, egy doboz almát (100%) megittam 4*3 dl laktoherb teát, és még ásványvizet is iszogattam. Éjjel már nem tudtam megfordulni a ciciktől, és ma ágyat húztam. Fogalmam sincs, emlyik volt a csodaszer...

    előzmény:
    hibi (17098)
    2008-10-19  21:45
  3. 2008. október 19. 21:4817099.

    Tyűűűű... befektetnek és 10 napig semmi? Ez melyik kórház Hajnal? Én tuti balhét csinálnék belőle. Mármint ha jó minden eredmény, akkor... ha baj van, akkor egyértelmű, hogy megy az ember ha menni kell... Én minden nap voltam nst-n, magzatvíz vizsgálaton, és ennyi. Ha keddig nem lesz baba, akkor igen, kedden meg is indítják, nem nyaraltatnak szerencsére....

    Drukkolok neked holnap!!!!!! Ne félj! Biztosan minden oké lesz.

    Amúgy jókat olvastam a fahéjról, jó méhösszehúzó hatású. Főzz teát, és főzz bele fahéjrudat, vagy  tegyél bele őrölt fahéjat, hátha magától jön a baba. Én most ezt fogom kipróbálni.

    Szorítok neked, majd üzenj ám, ha történik valami! 

    előzmény:
    Hajnal05 (17092)
    2008-10-19  21:02
  4. 2008. október 19. 21:4517098.
    Nincsen neki, azt néztem, nem mutat semmit a mérleg, hogy változna, meg kaka sem volt ma:(((((
    előzmény:
    Reddy (17097)
    2008-10-19  21:38
  5. 2008. október 19. 21:3817097.

    Nincs szájpenésze? (lehet, csak rossz napja van.) Mennyit eszik? 

    előzmény:
    hibi (17095)
    2008-10-19  21:21
  6. 2008. október 19. 21:3717096.

    Szóval szüléstörténet:)

    10.15én be kellett feküdnöm a kórházba mert másnap megindították a szülést, tekintettel arra, hogy 10,13án 4400 gramm körülire saccolták a babát. Tehát 15én befeküdtem, aznap vizsgálatok, ctg, uh, nőgyógyászati....stb. Tök jó, mert nappal még 5en voltunk egy szobában, de estére egyedül maradtam, így az egész szoba az enyém volt, bár aludni nem nagyon tudtam.

    Másnap már nem ehettem semmit reggel fél10kor szóltak hoyg menjek a vajúdóba. Elkezdték beadni az oxitocin infuziot, kezdtek is jönni a 10 perces fájások, majd 4-5 perces fájásoknál tartottunk, persze eközben megfigyeltek ctgn, nehogy leessen a magzati szívhang, mert akkor császár lett volna, de Zalán jol birta az infuziot. Aztán kb. dél körül mondták hoyg nagyon sok a császáros, ugyhogy kis időre leállitják az infuziot, mert ha leesne mégis a szivhang, akkor azonnal menni kéne aműtőbe, ami akkor megoldhatatlan lett volna.... érdekes mondjuk hoyg egy SOTÉn egy műtő üzemel... na mindegy. SZóval leállitották az infuziot, a fájások meg lassan kezdtek megint 10 percesre visszaállni, és 3kor miondta a dokim, hogy most ügyeletes váltás van, és addig nem köthetik vissza az infuziot mig az ügyeletes doki bele nem egyezik... HA nem egyezik bele hoyg visszakössenek, akkor azt mondták hoyg másnap majd újrakezdjük az egészet... htá biztos örültem volna neki....Hát az ügyeletes egy nagy bunko volt, na mindegy ez más téma, és aztán végül a dokim meg a szülésznő rábeszélte hogy mehessen a dolog, 4 körül átmentem a szülőszobára, 4.20kor megrepesztették a burkot, és kicsit növelték az infuziot....

    Aztán én ugye EDÁs szülésre készültem, de nem fájt annyira, mondtam a dokinak hoyg birom, na aztán mikor már a 2 perceseknél tartottunk, mondtam hoyg kéne az EDA, erre mondták hogy ja, most meg már nincs erre idő, de kapok a fenekembe egy szurit, attol jobb lesz 20 perc mulva, mondtam hoyg valami hamarabb hatot adjanak, de ezt kaptam, hát nem ért semmit, utána meg már jöttek az egy percig tartó egy perces fájások:) Akkor kértem fájdalomcsillapitot, hoztak algopirint, de azt nem tudom hyog végül beadták e vagy sem.....

    Utána kb. 8 tolofájással megszületett ZAlán:)

    Végülis kevesebb mint 2 óra alatt meglett, csak hát délelőtt eltötyögték az időt:((((

    Aztán rámrakták, felöltöztették, és vártuk a méhlepényt, aminek ugye normál esetben fél ora alatt "meg kell születnie" de nálam már tulléptük az időt, nem akart kijönni valami miatt, egy óra után mondta a doki, hogy még egyszer megprobálja, ha nem megy, akkor el kell hoyg altassanak és ugy kivenni.

    Hát kb. azt éreztem, mintha még egyszer szültem volna, ahogy kivette, de sezrencsére nem kellett altatni, ja és a szülésznőm nem fogadott volt, és olyan rendes volt, még gátvédelmet is csinált, de ugye mivel nagy baba volt, kicsit kellett vágni, de csak 3 varratom lett, ami azért jó:)

    VArrásnál még valami kanállal is ki kellett sezdni a lepény maradványait, hát az sem kellemes, de inkább minthogy valami probléma legyen.....

    Aztán még ottmaradhattunk 3asbana szülőszobán, aztán felkisértek a szobámba, este meg mentem be Zalánért:)

    Hát röviden ennyi a történetünk:)

    előzmény:
    hibi (17095)
    2008-10-19  21:21
  7. 2008. október 19. 21:2117095.

    Sziasztok!

    Valaki tud esetleg segiteni?????

     

    Zalán most azt csinálja reggel óta, hogy mikor szopizni kéne, és mllre rakom, akkor rángatja jobbra balra a fejét,és nem akarja összezárni a száját, hoyg szopizzon, és közben bőg meg üvölt, mert éhes, és kis idő múlva, összezárja, elkzd szopizni, de 5 perc mulva abbahagyja és elalszik, és fél óra mulva felkel, és kezdődik előlről... volt valakinek i? miért nem akar szopizni? Tegnap még ment rendesen:((( Tejem sincs még annyi, hyog elég lenne neki, adtunk neki kis vizet, hogy azért nehoyg kizáradjon.... Erőltetni sem akarom nagyon, nehogy kényszernek érezze:( És igymeg ugye később indul be a tej is ha nem szopizik sokat rendesen...

    köszi előr is:) 

    előzmény:
    Reddy (17093)
    2008-10-19  21:13
  8. 2008. október 19. 21:1917094.

    s-t írta. 2008-03-29 11:40

    Sziasztok lányok !

    Én is szeretnék csatlakozni a a fórumozókhoz, bár orvos még nem látott, októberre leszek kiírva. (Az előző dokim nyugdíjba ment, akit ajánlottak még szabin van :)

    Így még semmit nem tudok, csak h van,és kb 10 hetes :)

    Második baba lesz, és mi kislányt rendeltünk, majd meglátjuk mit hoz az élet...

    Még csak magne b6-ot eszem, ha eszembe jut :) pocak táguláshoz kell majd később, és valószínüleg ismét Elevitet . Nekem nem kellett napi 1, mert igyekeztem vitaminokban gazdagon táplálkozni, és mert iszonyúan hízlal :)

    De ez csak tipp, mindenki egyénileg dönt....

    Szép napot mindenkinek !

     

    B.Mimi írta. 2008-02-28 13:19

    Sziasztok!

    Csatlakoznék Nórihoz hasonlóan én is egy kis bátorításra vágynék. A férjemen kívül még senki nem tudja a babócánkat, ugyanis elég göröngyös úton jött össze és még nem akarjuk elkiabálni. Pontosan 1 évvel ezelőtt ( kicsit kamuzok, mert 2 nap különbséggel ) úgyanígy voltam terhes, majd a doki az első UH után közölte, hogy még nem igazán látja rendesen, de biztos minden Ok, jöjjek 2 hét múlva. Pedig mondtam neki, hogy furcsán görcsölgetek és pecsételgetek. Rá 5 napra már a rohammentő vitt el és műtöttek, mert kiderült, hogy méhenkívüli és már megrepedt a petevezetékem, ahol el volt akadva. Na, úgyhogy 1 év kellett hozzá, hogy újra teherbe essek. Most beszéltem az új dokimmal ( aki megműtött ) és hétfőn megyek UH-ra. 

    Nóri! Ne aggódj, biztos, hogy minden rendben van, mert ha méhen kívüli lenne, annak nagyon jellegzetes tünetei és fájdalmai vannak.

    Hétfőn töltöm a 6.hetet és már nagyon izgulok, hogy mit mond a doki. Bocs a kisregényért 

    Isten hozta Annát és Borát

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. október 19. 21:1317093.

    Sziasztok!

     

    Sárgaságról infóim - Dóri nem nagyon sárgult, bezzeg Boti... - a lényeg, h ha csak anyatejes, lassabban oldódik. Egyen sokat, kakival, pisivel ürül. Legtovább a szemén látszik. Én úgy tudom, hogy az 5. napon tetőzik, onnan már csökken a seBi. Ami még segít, a napozás. Ha van olyan ablakotok, ahova betűz a nap, ott lehet napoztani, vagy kint, de akkor csak az arcát éri.  Boti kb 2 hós volt, mire kilábalt belőle...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. október 19. 21:0217092.

    Sziasztok lányok!

     

    Hát, Dittu látom még te is itt. Szombaton voltunk nst-n de még midnig semmi, úgyhogy holnap be kell feküdnöm...nem tudom hogy fogom kibírni...itthon is már egy párszor elsírtam magam, de ha holnap otthagy a párom tuti sírás lesz.

    Próbáltad a bába koktélt és semmi???? hihetetlen

    És kedden ha bemész neked megindítják???? Megbolondulok, ha belegodnolok, hogy engem 10 napig csak nézegetni akarnak....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. október 19. 20:5317091.
    mbogica, férjem testvérének a babájának pont most volt tele az arcocskája tejkiütéssel, és semmi nem használt neki, csak egy, a gyógyszerész által kikevert kenőcs. Nem tudom mi volt az, de megkérdezem neked holnap. Szinte másfél nap alatt "letakarította" az a szép kis bababőrt...
    előzmény:
    mbogica (17090)
    2008-10-19  20:26
  12. 2008. október 19. 20:2617090.

    haho,

     

    itt koldokcsonkra semmit nem raknak, igy en sem, nalunk egy het utan esett le, es nagyon szeoen be is gyogyult, Lukaen meg egy kicsit van raszaradt cucc, de az is jon le a furdesnel. Jut is eszembe, ma delutan furodtunk eloszor!!! nagyon jo volt 

     

    Tejkiutesre mit csinaltok? kis pattanasszeru dolgok az arcocskan... en mosom oket minden etetes utan vizzel, es az szaritja oket, de van vmi mas is?

     

     

    előzmény:
    sacmac81 (17087)
    2008-10-19  17:44
  13. 2008. október 19. 19:2217089.

    Sziasztok!

     

    Barifelhő! Kitartás, sokat gondolok rád! Nekem ma volt nst és magzatvízvizsgálat újra. Minden jó, ha keddig nem történik semmi, akkor azon a napon (41. hét) szülést indítanak. Én sem vagyok tőle boldog, úghyogy holnap nyakamba veszem a várost és megyek, megyek, megyek (vásárolok), hátha jön magától a baba.

    Hajnallal mi újság? Ő is egy cipőben evez velünk.

     

    Párhuzam, kitartás! Ennyi kórházi hét mindenkit taccsra tenne. Most hogy otthon pihizhetsz, próbáld kicsit elterelni a gondolataid, a család biztosan jó terápia, én mindig beléjük kapaszkodok ha épp gödörben vagyok. KITARTÁS! DRUKKOLOK neked! 

     

    Youcó, az a kiszáradásos dolog nagyon ijesztően hangzott.... Remélem, múlik mindenkinél a sárgaság és a csöppök esznek szépen! Megfázott babáknak és mamiknak gyógyulást! 

     

    Hihetetlen, hogy minden kórházban, minden rendelőben, minden doki és minden nővér mást mond ugyanarról a dologról. (pl köldökcsonk kezelés) Ezek szerint mindenki tapasztalja ki, hogy az ő babájának hogy jó... vagy nem ez vonható le a dolgokból?

     

    Winchike üzent, hogy jól vannak Mátyással és holnap jöhetnek haza. Édes volt, írta, hogy mehetek a helyére, szívesen átadja :) 

     

    Haloween, látom nagyon jól bírod még ezt a várandósságot. Én mostmár ott tartok, hogy elég séta nekem a mindennapi nst és a házimunka. Na de majd holnap.... én is MEGYEK

     

    Hibi! Nagyon szépek a gyerkőceid, és szívmelengető látvány, ahogy a "nagy" szereti a picit

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. október 19. 18:4617088.
    Hibi, nagyon kis édesek a gyerkőcök és a nagy milyen kis tündér a kicsivel
    előzmény:
    hibi (17085)
    2008-10-19  17:29
  15. 2008. október 19. 17:4417087.
    köldökcsonk: nekünk is tegnap este esett le, én tettem rá alkoholt is meg hintőpont is, mert még picit váladékozott, de most már csak hintőporozom, de azt se sokáig szerintem, ha nem jön a csonkból semmi. Amúgy mind a kettő szárit és fertőtlenit!
    előzmény:
    Laraa1 (17074)
    2008-10-19  15:26
  16. 2008. október 19. 17:3717086.

    Sziasztok!

     

    hibi: Gratulálok a szép csemetéidhez!! Látom, h ők is szeretik egymást!

    előzmény:
    hibi (17085)
    2008-10-19  17:29
  17. 2008. október 19. 17:2917085.

    Sziasztok!
     Mi is hazatértünk ma, majd irok szüléstörténetet:))))

    Addig képet a tesókról:)

    előzmény:
    Youcó (17084)
    2008-10-19  16:38
  18. 2008. október 19. 16:3817084.

    Sárgaság:

    Nekünk egy kis sárgaság akkor jött ki, amikor hazaengedtek a kórházból. A kórházi dr néni azt mondta, hogy nem olyan vészes, nem szúrták meg Emmát. Viszont a sárgaságunk nekünk is megvan, és elég kis aluszékony. Tegnap ki is hagytunk napközben egy-két étkezést, délben evett, majd 5 órakor majd este 10-kor. Meg is voltam ilyedve, mert alig bírtuk felébreszteni. Felhívtuk a drnéninket, aki azt mondta, hogy vigyük a gyereket a kórházba mert ki fog száradni. Na, ezen jól beparáztam, de végül nem kórházaztunk, hanem hívtuk az ügyeletet, ahol azt mondták, hogy próbáljuk meg vizes ruhával a kis arcocskáját törölgetni, ill. a nóziját csipkedni, akkor tuti fel fog ébredni. Bevállt, bár a pelenkázás hatékonyabb szokott lenni.

    Sajnos mi nem anyatejcsizünk, hanem tápszerezünk (60ml/étk.), és néha egy kis víz. Ennek ellenére érdekes, hogy még mindig 3500 g-ok vagyunk (születési súly).

    Nekem nem mondta a drnéni, hogy menjünk szurira....

     

    Köldök:

    Bent a kórházban azt mondták, hogy minden pelusozásnál alcohol és hintőpor. A védőnőm azt mondta, hogy csak hintőpor és asszem naponta 1x alcohol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. október 19. 16:1517083.

    Én is vagyok, csak épp fekvő pozícióban.

    Most ebédeltünk, és azt pihengetem ki.

     

    Sajnos én még a babás témákhoz nem tudok hozzászólni, így csendben olvasgatok, és informálódom.

    előzmény:
    Mucor (17081)
    2008-10-19  16:01
  20. 2008. október 19. 16:0817082.

    Igen, ha sokat alszik nekem is mondták, hogy keltsem, de mivel nappal 3-4 óránként jelez így én nem bántom. Meg óriásiakat rotyizik, minden pelusban van valami. És egy kis vizet is bele tudok diktálni, úgy 20 ml-t, bár nem nagyon szereti, fintorog a kis szívem

     

    Talán ha a szeme fehérjét nézed ott jobban látszik a sárgaság, mint a bőrén. A mi babónk meg inkább már pirosas, mint sárga, de tényleg nehéz megmondani mert mi állandóan látjuk és így nehéz a változást észrevenni.

    előzmény:
    Laraa1 (17080)
    2008-10-19  16:01
  21. 2008. október 19. 16:0117081.

    Úgy látom itt egyedül aktívkodok

    Úgy látszik a mai nyűgösség későbbre tolódik (legjobb lenne ha elmaradna)......bár nem akarom elkiabálni (lekopogom kopp-kopp). Most f4-kor szépen visszaaludt a szopi után

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. október 19. 16:0117080.

    Mucor!

     

    Először is üdv közöttünk! Én még nem köszöntöttelek. Bocs érte. A kórházban Bencustól is vettek vért 2-szer, egyszer a kis kézfejéből (ami még mindig be van kékülve ), másodszor pedig a kis fejéből 3 helyről. Szegénykémnek még mindig varas. Mi is csak szopizunk, nem kell neki sem a tea, sem a víz. Állítólag 1 hónapos korára fog elmúlni, és azt mondta a dokinő, hogyha még sárgább lenne, azonnal hívjuk. Na én parás, azóta állandóan ezt figyelem. De mivel látom ugye állandóan, nem tudom megállapítani hogy múlik-e. Nekem azt mondták, hogy muszáj keltegetni, mert a sárgaság miatt ilyen aluszékonyak, le vannak gyengülve, és nem azért, mert ilyen jó babák.  Most mennem kell, már keresi a cicit....

    Majd még visszanézek. 

    előzmény:
    Mucor (17076)
    2008-10-19  15:55
  23. 2008. október 19. 15:5917079.
    GRATULA B.MIMIÉKNEK!!!!
    előzmény:
    B.Mimi (17073)
    2008-10-19  15:26
  24. 2008. október 19. 15:5817078.

    Köldök: a kórházban alkohol+hintőpor ment. Védőnéni szerint elég csak az alkohol.

    Én meg mikor, hogy, de alkohollal kitörölgetem mindig, a hintőpor meg hol megy rá-hol nem

    Az alkohol picit csípheti, de fertőtleníti és szépen szárítja.

    Nekünk már majdnem teljesen "normál" a köldökünk

    előzmény:
    Laraa1 (17074)
    2008-10-19  15:26
  25. 2008. október 19. 15:5617077.

    CSajok!

     

    Visszaolvastam az üzenetemet, és rájöttem, hogy hülyeséget írtam szülés után. Látszik, ennyire voltam magamnál... Szóval kérem az illetékest, aki a freemail-es táblánkat töltögeti, hogy írja már át Bencusnak a születési súlyát, mert nem 3010 grammal született, hanem 3100-al. Bocsesz...

    előzmény:
    haloween79 (16445)
    2008-10-11  11:29
  26. 2008. október 19. 15:5517076.

    Laara: mi is sárgák vagyunk, úgy 10 napja. Szegénykémtől már összesen 3x vettek vér emiatt, 2x még a kórházban, 1x a múlt héten a kontrollon, de sajnos akkor még mindig ugyanannyi volt a bilirubinja, mint amikor kijöttünk a kórházból. Szerintem most már kifelé jön belőle, de holnap majd a dokinéni megnézi, remélem nem kell újból vért venni tőle. Kicsit lassan múlik ez a sárgaság mivel csak szopizunk. Én nem keltem fel, csak ha ő jelzi, hogy szopizna, de úgy 3-4 óránként nappal kel, éjjel 5-6 órát is szunyázik.

    Mivel van egy kis kiütése is ami hol kijön, hol elmúlik ezért kálciumot is kell adnom neki, így naponta kap egy kis vizet is amiben benne van a kálcium.

    előzmény:
    Laraa1 (17074)
    2008-10-19  15:26
  27. 2008. október 19. 15:2817075.

    Minivini is üzent nekünk, bár még nem babahírről.

     

    " Sziasztok! Mi még mindig egyben. sajnos nem tudok net közelbe kerülni, veletek mi újság? Mindenkit puszilok, Minivini és Dóra."

     

    Írtam is vissza neki, hogy szépen sorban születnek a kis bébik, és hogy kik szültek legutóbb. Reméljük, hamarosan ő is itt lesz velünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2008. október 19. 15:2617074.

    Sziasztok!

     

    Jöttem gyorsan, amíg a kis főnök csucsul!

     

    Sajnos nem tudok mindenkihez szólni az idő rövidsége miatt, de a még pocakosoknak kitartást, nemsokára a kezetekben lesz a csöppség, aki majd elfeledteti a nehéz perceket, órákat, napokat, esetleg hónapokat így a vége felé. 

     

    Nagyon édesek és szépek a picurkák, nem hiába, hiszen a kismamik is szépek és csinosak voltak egész terhesség alatt!!!

     

    Gyorsan visszaolvastam. Nálunk is megy a hapcizás, csuklás, szörcsögés. A csuklása néha ilyesztő számomra, de ez állítólag természetes, jelzi hogy jól van lakva, és nyomja a kis rekeszizmát.

    Szopizunk is 1000-el, eddig 40-50-ket szopizott, most vagy két napja pedig 70-80 körül járunk. Sajnos még mindig be vagyunk sárgulva, ezért én 2-3 óránként költögetem éjszaka kivételével. Bár olyan jó a kis biológiai órája, hogy felkel ő éjszaka magától is.  Van aki küzd rajtunk kívül a besárgulással???

    Tegnap fürdés után leesett a köldökcsonk is, nem mertük alkoholozni, mert olyan friss volt a közepe, ezért csak hintőporoztuk. Ma  már alkoholizálhatunk??? Vagy inkább csak hintőporozzuk, hogy mihamarabb kiszáradjon???? VÁROM TAPASZTALT ANYUKÁK VÁLASZÁT, TANÁCSTALAN VAGYOK!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2008. október 19. 15:2617073.

    Sziasztok Lányok!

    2008.10.14-én 12.22kor ripszropsz megszülettem. Anyukámmal együtt jól vagyunk, már itthon nyomulunk a bátyusommal és az apukámmal együttAnya azt üzeni, hogy ahogy lesz egy szabad perce akkor visszaolvas és ír is, de perpillanat elhagyja még a haját is. Mindenkinek millió puszit küldök, Burányi Bora Laura és B.Mimi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2008. október 19. 15:1617072.

    Sziasztok!

     

    Még én is egyben. Túl vagyok a reggeli hormonzavaros, bőgős állapoton. Tegnap voltam nst-n. Manó megállás nélkül ugrált, úgyhogy azt mondta a szülésznő, hogy tökéletes. Én persze jöttem a paráimmal, hogy kakis-e a magzatvíz meg mi lesz a III. fokú lepényemmel.  Ő nyugodtan közölte, hogy a gyerek jól van és tudja majd, hogy mikor kell jönnie. Remélem is. Mert mi nem tudunk rá hatást gyakorolni.

    Nekem kedden kell mennem a rendelőbe, akkor megkapom a bábakoktélt, hátha lesz valami, aztán meg kórház. Hogy akkor mikor mikor indítják a szülést, azt direkt meg sem kérdeztem, mert nem akarom magam előre paráztatni. Csak bízom és figyelem magam, de semmi jel.

    40+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. október 19. 15:0217071.

    Sziasztok!

     

    Épp most értünk haza egy kiadós sétáról, párom invitált, hát jól kipurcantam. Mire hazaértünk már úgy éreztem nem bírok egy lépést sem tenni, de most már jobb, és végül is nagyon jól esett. Bementünk a Tescoba is, és hát megint nem bírtam ellenállni egy-két kis kengurus szettnek, ami most nagyon le volt árazva.

     

    Párhuzam: nem is tudom mit mondjak. Nagyon jó, hogy most kicsit otthon tudsz pihenni, de hogy ilyen bunkón viselkednek veled a kórházban, az elég borzasztó. Nagyon rossz lehet, hogy a dokik ilyen furák. Bízom benne, hogy hétfőn minden kiderül és mihamarabbkezetekben lehet az egészséges pici fiatok!

     

    Mucor: jó, hogy te is jöttél, jó hallani rólatok. 

     

    S-T: Gratulálok a kicsihez!!! hát ti is szépen beelőztetek sokakat, és gyorsan meg is szültetek. Jó, hogy már otthon vagytok, és várjuk ám rólatok is a híreket, és a születéstörténetet.

     

    Youcó: nagyon édes a kislány!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2008. október 19. 12:5717070.
    Bocsanat a topic off miatt, privatba szerettem volna. :) 
    előzmény:
    geekdoll (17069)
    2008-10-19  12:56
  33. 2008. október 19. 12:5617069.

    Szia!

    Szeretnem ezt figyelmedbe ajanlani, hatha erdekel:

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=208263

     

    Andi 

    előzmény:
    Laraa1 (17032)
    2008-10-18  14:09
  34. 2008. október 19. 12:5517068.

    Párhuzam: biztos minden rendben lesz a picivel, ne nyugtalankodj! Baránőm babájánál is vesetágulatot diagnosztizáltak, de simán kinőtte és a születés után sem volt semmi gond vele, amikor még megvolt a tágulat.

    Mondjuk elég köcsögök a dokik, hogy így kétségek között tartanak, akkor legalább mondanák meg mi a helyzet, szerintem az sokkal tisztább lenne, a bizonytalanság a legrosszabb szerintem.

    De csak pozitívan! Nem lesz semmi gond!

     

    előzmény:
    párhuzam (17066)
    2008-10-19  12:45
  35. 2008. október 19. 12:5117067.

    Sziasztok!

    Próbálok visszaolvasni, de reménytelen

    Pedig most sok izgalmas dolog történt/történik.

     

    Látom Panna a hasfájásról írt! Nálunk is van, délutáni program, gondolom addigra terhelődik le nagyon a kis hasa. Négy körül kezdődik a nyűgösség és eltart pár órát, amikor semmi sem jó

    A védőnőm azt tanácsolta, hogy semmi puffasztót ne egyek és a szoptatós teára is azt mondta jobb ha nem erőltetem az édesköményt, mert az is szelet csinál és a tejen keresztül átmehet a babába és őt is zavarhatja (ezt mondta a gyerekorvosom is). Így én most csak gyümiteát, meg ásványvizet, illetve gyümileveket iszom és a kajára is nagyon figyelek. Bevetettük még az Infacol szuszpenziót. Megkóstoltam, nagyon fini narancs íze van. Amióta kapja azóta kezdtek lerövidülni a délutáni sirdogálások. A hasiát és a hátát próbáltam masszírozni, de nem nagyon szereti, akkor jobban sír. Aztán ha sikerül egy nagy rottyantással telirakni a pelust, akkor már minden rendben

    Szerencsére éjjel nincs probléma éjfél körül szopizik egy nagyot és legközelebb 6 körül ébred, aztán meg 10 körül. Délután szokott sűrűbben szopit kérni. Szépen eszik, már múlt héten elértük a születési súlyt, meg is dícsért bennünket a védőnéni. Hogy mennyit kajol egyszerre nem tudom, mert nincs mérlegünk, de talán a jövő héten kapunk egyet pár napra.

     

    Sajnos még egy kicsit sárgák vagyunk, holnap megyünk kontrollra, remélem nem lesz gond.

     

    Aki babázik, annak jó babázást! Akik szülni készülnek azoknak megy a drukk!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. október 19. 12:4517066.

    De, van még a baba nagy méretein kívül más gond is. A sok magzatvíz eleve nem egy jó tényező, tudnád, hogy néha miket mondanak nekem az ultrahangon, amiket nem a dokim, hanem más orvos csinál. Először elcsodálkoznak, hogy milyen nagy a baba, majd megkérdezik, hogy azért sok- e a magzatvíz, mert cukros vagyok? erre mondom, hogy nem vagyok az, majd furcsán összenéznek, és nekem nem mondanak semmit. Totál az jön le, hogy valami nem stimmel, csak nem akarják elmondani. Írtó megalázó, és rossz érzés. Én meg imádkozom minden nap, hogy egészséges legyen a kisfiam.

     

    A pénteki ultrahngot azzal kezdte a nő, hogy mondta már máskor is, hogy gond van a baba veséjével? Mondom nem. Majd egy perc síri csönd után közli, hogy nincs is gond, ha jobban megnézi. Erre te mit mondanál?

     

    Akkor itt van még a vérzékenységem, ami vérszegénységgel párosul, de ha sok vért vesztenék, akkor sem kaphatnék vért valószínűleg, mert akkor a faktorokat nem kaphatom meg, amiket a hematológus írt ki, hogy el ne vérezzek.

     

    Köszi amúgy a bíztatást!

    Próbálom az agyamba súlykolni, hogy meg tudok szülni, csak 3200gramm lesz, és teljesen egészséges.

    előzmény:
    Panna81 (17062)
    2008-10-19  11:23
  37. 2008. október 19. 11:4417065.

    Lassan ebéd, jóétvágyat mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. október 19. 11:4317064.

    Jucó, Bogica! Jó, hogy tudósítatok! Emma nagyon szép! A fiúk is ügyesek, majd képet kérünk róluk is!

     

    Pocifájás: ahogy látom kevesen ússzák meg valamilyen formáját, vagy túl mohó a baba, vagy nem tud büfizni, azért talán az éjjeleket átüvöltős többhétig-hónapig tartó semmisehasználrá hasfáját megússza minden baba (és anyuka).

     

    Édeskömény: nem tudom ki milyen teát issza, de én arra emlékszem, mikor annó a patikában kértem édesköményt, egy kis gyakorló patikus adta ki és a pénztárnál szóltak rám hogy ha babának vinném, akkor nem ez kell ám! Szóval nálunk sima édesköméyn teából volt felnőtt, meg gyerek... Nem tudom mit jelent ez, csak mondom hátha használható infó.

     

    Nátha: minden kis babónak kitartás, akinek szüttyög a nózija! Anyukák meg ügyesek, hogy szépen kipucolják! Nekem még egy tipp ugrott be, annó a tejen meg a tengervizes orrsprén kívül ajánlották a kamillateát. Mondjuk én nem próbáltam, nem tudom igazából jó -e mert nem próbáltam, ezt is csak úgy leírtam, plusz egy okoskodásnak

     

    EDINA! Téged nem is látlak a táblában!!! Ha ma van a napod, akkor megy a drukk!

     

    S-T! GRATULÁLOK A KISLÁNYODHOZ! Meg a gyors szüléshez is! Majd írj még méreteket is! Akkor most már otthon is vagytok? Küld a szülés-történeted, én szívesen olvasom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. október 19. 11:3317063.

    Utolsók meg biztos nem lesztek!!!!!! Meg nem is szabad így felfogni!!!! Épphogy hó közepe elmúlt és még van 15-16 baba "hátra", és még akik nincsenek a táblában! Igaz hogy a meglévő közel 40 baba mellett, ez "már csak" ennyi, de még bőven van anyuka aki várja a maga napját!

    Tudom, hogy most azért a Te szitud nem igazán sima ügy, és a türelmetlenséged meg az elkeseredettséged a kórházi "vendégeskedés" miatt van, ezt most inkább a többi még egyben lévő kismamának is írtam, hogy ne türelmetlenkedjük végig a végét.

    Ez van, valakinek hó végére is kell maradni, meg az se baj, ha a babák időre jönnek, nem napokkal hetekkel előbb

     

    Nektek meg sok erőt még ezekre a napokra, írj még azért, hogy áll a babaszoba, kismanód hogy viselkedik a pocidban, párod hogy viseli a várakozást, stb!

    előzmény:
    Panna81 (17062)
    2008-10-19  11:23
  40. 2008. október 19. 11:2317062.

    Párhuzam!

    Pont a napokban gondoltam rád, hogy mi lehet veled. Szegényem, elhiszem, hogy ki vagy borulva, én ettől sokkal pitibb dolgokon is fennakadok mostanában.

     

    Ez már önmagában rossz, hogy kórházban kell töltened az utolsó heteket, mert az tényleg egy agymosás. És az a sok történet amit ott hall az ember!!!Sztem ha bárki befeküdne egy hetet sikítva menekülne onnan! Nekem annó abban az 5 napban volt szerencsém pár patológiás kismamát megismerni, az is épp elég volt!

    És nem tudtál volna saját felelősségre itthon pihenni inkább? Vagy ha már bennt tartanak és a babád is "készen van" miért nem indították már meg? Most már hány hete is megy ez a huzavona?!

    Hihetetlen!

     

    Jól tetted, ha kiírtad magadból, talán ez is picit segített. Sajna úgy látom, hogy tanács, ötlet, vélemény, hiába minden, hisz úgyis majd a dokisereg dönt a sorsod felett. Azért az is durva, hgoy a sajád dokidnak ennyire nem lehet szava. Fú, még én is felhúztam most magam ezen!

     

    Amúgy az eredményeid jók? A baba méretén kívül más miatt nem kell aggódni, ugye?!

    előzmény:
    párhuzam (17055)
    2008-10-19  10:28
  41. 2008. október 19. 11:1617061.
    jaj, de edi 
    előzmény:
    Youcó (17060)
    2008-10-19  11:05
  42. 2008. október 19. 11:0517060.
    a kép lemaradt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. október 19. 11:0417059.
    Mai kép szopi utáni beájulás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. október 19. 10:3817058.

    Sziasztok, csak egy gyors eletjel...

     

    Eloszor is gratula minden uj babasnak!!! Nagyon edik a bebik!!!!  

    Jol vagyunk, csak nagyon lefoglal a babazas  egyfolytaban etetek, ennek eredmenyekent nagyon szepen nonek, mar 3kg korul van mindket srac, kedden mer a vedono, de latni rajtuk, hogy mennyit hiztak/nottek!

    Szopi nagyon jol megy, meg fejek is, en hagyom oket aludni tobb mint 3 orat is, ha alszanak, amikor ebren vannak bepotoljak a szopit, es tejem nem fogy.

     

    A fiuk egyre tobbet vannak ebren, erdeklodnek minden irant, olyan kis okosak!!! Es tok erosen tartjak a fejuket!!!!! Ugyhogy teljesen oda vagyunk ertuk! 

     

    Durrogtatas nalunk megy ezerrel, de szerencsere nem nagyon sirnak a hasfajastol, csak tekeregnek, meg vorosodnek, hogy kijojjon a gaz... most probalkozom kiiktatni egyes dolgokat a etrendbol, hogy kilojem azt, ami zavarja oket. Tippek??? En szoptatos teat iszom, abban is van edeskomeny meg anizs, de kiprobalom majd tisztan is, ugy hatha utosebb......

     

    pusz 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. október 19. 10:3417057.

    Hát, elküldtem, de tényleg ne ítéljetek el ha hülye picsának tűnök, de a kórházban töltött idő olyan mint egy jó kis agymosás, csak nem a megfelelő "mosóporral mosva".

     

    Ja, és már nem is 3 héte vagyok bent, hanem lassan 4.

    előzmény:
    párhuzam (17055)
    2008-10-19  10:28
  46. 2008. október 19. 10:3117056.

    Jó reggelt Lányok,

     

    Gratulálok minden új Anyukának és Babócának, jó egészséget, sok boldogságot és sok-sok tejcsit kívánok!

     

    Haladunk a szopival, lassacskán megindul a tejcsi is, csak sok türelem kell hozzá. Emma végre "rákapott" a cicire is, egyre több időt töltünk cicin. Szegényt mindig be kell csapni, egy kis tápszer, azután cici, majd megint egy kis tápszer és újra cici.... és így tovább. Muszáj, mert különben nem szívja meg a ciciket. Egyre ügyesebb.

    Apa totál szerelmes a lányába. (Jelzem szegénykém teljesen hulla fáradt és ma van a szülinapja ) Annyira lelkes, minden etetéskor ébred velünk, csinálja a tápszert, amíg én próbálom ciciztetni, azután büfiztet, tisztába teszi a csajszit. 

    A jövő héten talán mi is kimegyünk az erkélyre pár percre levegőzni. A védőnő azt mondta, hogy először 2-3 alk-al csak szellőztessünk rá, és azután menjünk ki. A dr nénink meg azt mondta, hogy kb. 1 hónapos koráig ne is menjünk ki. (ez hülyeség szerintem)

    No mindegy, a lényeg, hogy imádjuk a kiscsajt....

     

     

    A még pocisoknak kitartást, drukkolok, hogy minél hamarabb jöjjenek a babócák és Mindenki babázhasson.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. október 19. 10:2817055.

    Sziasztok! Gratulálok minden kismamának, és üdvözlök minden babácskát!

     

    Ismét itthon a kórházból!!!! És még mindig egyben. Valójában a kiírt időponthoz még mindig lenne időm, de én már nagyon nem bírom! Minden héten van két nap, amikor ki vagyok borulva, és csak bőgök a férjemnek.

     

    A kórházba fekvésem napján (fájásokkal) a szülőszobán töltöttem vagy 12 órát, hogy le tudják állítani. Ha akkor megszületett volna, akkor az én babám lett volna kb a 4. baba itt a fórumon. Ehhez képest lassan mi leszünk az utolsók.

     

    Hetente 2x jóslófájásaim vannak, ilyenkor mindig imádkozom, hogy induljon már be. Minél tovább akar bentmaradni, annál nagyobbra nő, és annál kisebb az esélye a problémamentes hüvelyi szülésnek. Mondjuk a méretekben sincs egyetértés, mert hiába kb ugyanazokat a méreteket mérik, az egyik doki 4000-4300 g-ra saccolja, a másik csak 3600-ra.

     

    Nagyon sok (számomra) meglepő és bosszantó dolgokkal találkozok a kórházban. Szinte semmi nem úgy működik, mint ahogy a szülőszobalátogatáson elmondják. Ott szépítik a dolgokat, de valójában nem sok minden változott a 20évvel ezelőtti, vagy még régebbi bevett szokásokhoz képest. Ti ezeket nem tudjátok, vagy nem látjátok, de én a bennt töltött 3 hét alatt elég sok szüléstörténetet hallottam (a problémásabbakból), és vonom le a következtetéseket.

     

    Nagyon izgulok a hétfő miatt, mert a reggeli konzultáción lesz a bemutatásom, ami azt jelenti, hogy döntenek a sorsomról. Hiába van saját orvosom, mivel bennt fekszek az osztályon, onnan vagy igazi fájásokkal mehetek a szülőszobára, vagy a professzor által hozott döntés alapján császároznak, vagy indítják be a szülést. Ez szinte mindig a 38. héten történik, ha a kismama már régóta bennt fekszik. Ez vár rám hétfőn.

     

    Egyiknek sem örülök, úgy terveztem, hogy legkésőbb a múlt héten magától beindul, és a dokim eldönti menet közben, hogy meg tudom-e szülni. Persze ez nem így alakult. Így nagyon bosszant, hogy kifizetek majd 70ezret, és a dokim azt csinálja majd, amit meghatároznak neki. Valójában azt hiszem nyugodtabb lennék, ha a császár mellett döntenének, de ne ítéljetek el, nem azért, mert félek a fájdalomtól. Attól félek, hogy megindul a baba, és beszorul, aminek elég nagy a valószínűsége. Most biztos gondoljátok, hogy tiszta hülye vagyok, bebeszélem magamnak. Volt egy szülésznő szobatársam, elég sokat beszélgettem vele. Ő azt mondta, hogy ha a baba tényleg ilyen nagy, akkor tapasztalatból ő nem lát sok esélyt a hüvelyi szülésre, ilyen keskeny csípővel. Csak a kórházban sajnos nagyon működik a futószalag módszer. Befektetnek ide mindenkit, akit megcsap a hűvös őszi szellő, aztán amikor betölti a 38. hetet, nem tartják bent tovább, hanem döntenek, és így vagy úgy, de indítják a szülést, hogy ne foglalja tovább bent a helyet. Nem tartom valószínűnek, hogy minden tényezőt figyelembe vennének a döntéshozásban. Ja, és az indított szülés persze sokkal nagyobb, és erősebb fájásokkal jár, mint a spontán indult.

     

    Olyan pozitívan álltam hozzá a szüléshez, és így is kerültem be a kórházba. Már szinte semmi nem maradt belőle. Már annyira félek mindentől, és tanácstalannak, meg totál kiszolgáltatottnak érzem magam. Nem vagyok más, csak egy test, akiből tök mindegy, hogy hogy, és milyen áron, de ki kell venni egy másik testet, aztán minél hamarabb hazaküldeni, mert a futószalagon már egy másik test várakozik, és kell neki az ágyam. Annyira elegem van már, és félek, fogytán az erőm. 

     

    Körülöttem mindenki 3000g alatti gyereket szül, és a sok fekvés után alig bírják megszülni. Egyszerűen nem tudom, mi lesz velem, ha tényleg 4kg-os lesz. Nem is annyira magamat féltem, inkább a babát. Egy válltörést elég borzasztónak tartok, és nem mindig gyógyul meg teljesen. Olyan jó lenne, ha a kórházban is tudnék netezni, ti biztos tudnátok bíztatni, de csak a férjem van, ő meg valójában ugyanúgy fél, mint én. Bár folyton bíztat. Na, befejezem a siránkozást, egyszer csak vége lesz, remélem semmi rossz nem igazolódik be.

     

    Most azon gondolkozom, hogy rákattintsak-e a MEHET gombra, vagy töröljem a siránkozásomat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2008. október 19. 10:1317054.

    gratula az ilyen babohoz! ritkaság,hogy ilyen jo alvo! szerintem nem kell felkelteni, szerintem örülni kell! de napközben ne hagyd aludni 3 oránál tovább,mert nem lesz tejcsi.

     

    nekem ezt mondta a gyerekorvos.

     

    még jövök, csak szaladok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864815 (17046)
    2008-10-19  08:03
  49. 2008. október 19. 09:3917053.

    Sziasztok!

    Gratula a babákhoz! 

    Na, annyit egyeztettem szegény gyerekemmel, hogy mikor NE jöjjön még ki, hogy besértődött és még mindig bent héderel. Épp ma kéne születnie, de egyelőre kicsi esélyét látom. Holnap NST, ha nem jön, és gondolom utána minden nap. Sajnos türelmetlen vagyok, szeretnék már túl lennia rokkant bálna-léten.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. október 19. 09:2417052.

    Kissy - Ruby és Opal

    Kováné - Karolina

    Bretty - Jázmin

    Reddy - Dóri

    Aremsei - János

    Batun - Félix Boldizsár

    Hanyatka - Petra

    Andek - Dorián

    Mbogica - Cassian és Luka

    Csatari - Kevin Károly

    Piramis - Noémi

    Eraka - Lora

    Virágom - Tibor

    Lázi - Gréti

    Réka - Nóra

    Csücsökné - Zétény

    Nyúlanyóca - Bálint

    Dorcibenő - Hanna

    Gabi - Adél

    Taita - Bojta

    Pepinka - Marcell

    Petrus - Polett

    Sacmac - András

    Hella postor - Marci

    Gatta@cat - Lola

    KisKatica - József

    Laraa - Bence

    Kitkat2 - Lilla

    Aneska - Flóra

    Youcó – Emma

    Barbi77 - Milán

    Winchike - Mátyás

    Hibi - Zalán

    Mosolyka - Soma

    Karácsony - Ármin Dániel

    S-T - Anna 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2008. október 19. 09:1417051.

    Voltunk ma nst-n, ami szerint 10 perces brutális fájásaim vannak, persze én ebből semmit nem érzek. Ma is volt magzatvíz vizsgálat, szép tiszta. Minden oké. Kedden töltöm a 41-et, ha addig semmi nem lesz, akkor holnap délután konzultáció, és kedden megindítják a szülést. Légyszi nagyon drukkoljatok, hogy erre ne legyen szükség, szeretném, ha spontán jönne a picilány.

    Igaz nem félek, meg nem parázok, mert azért a lelkem mélyén nagyon nagyon boldog vagyok, hogy legkésőbb két nap múlva már a karjaimban a csöppöm.

     

    Gyönyörűen nőnek a mi kis Fórumbabáink. A férjemnek mindig büszkén mutogatom a csöppségeket és a még pocakos mamikat.

     

    Gatta! A babád nagyon nagyon szép, és köszi az infókat, én is hallottam erről, és tényleg érdemes kihasználni a lehetőséget.

     

    Sajnálom, hogy minden baba lüttyögős, remélem mindenki gyorsan átvészeli.

     

    Mindenkinek kellemes vasárnapot kívánok! És jó kis vasárnapi ebédeket!

     

    Ditta

    40+5 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2008. október 19. 09:0817050.
    S-T! Gratulálok Nektek Annácskához! Bizony, tényleg nagyon gyorsak voltatok! Szép napot, és jó, hogy már otthon vagytok!
    előzmény:
    S-T (17049)
    2008-10-19  08:45
  53. Torolt_felhasznalo_136577
    Torolt_felhasznalo_136577
    2008. október 19. 08:4517049.

    Szép reggelt mindenkinek !

     

    Már írtam tegnap, de vm-ért nem jelent meg. Szóval Annácska 14 -én megszületett, rekord 3 óra alatt...majd leírom a freemailre, ha vk-t érdekel. 

    Csöndes reggelnek indul a mai, remélem így is marad !

    Mindenkinek szép napot, megyek reggeliztetni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2008. október 19. 08:2417048.

    Szép reggelt mindenkinek!

     

    Pizza, ahogy én készítem: 2,5 dl langyos vizben felfuttatok 5 deka élesztőt, pici cukorral, és megszórom egy kis liszttel, hogy legyen mibe kapaszkodniuk, az élesztőgombáknak, ha jól tudom,ezt a  tv-ből lestem el.

     

    Fél kg liszt, kevés só, 3 evőkanál olaj, az elésztős keverék összegyurása.

    Kb. 20 perc kelesztés nekem elég szokott lenni.

    Ebből én 2 tepsi pizzát sütök, elég vékonyra nyújtom, mert még nő sütés közben. Feltét ízlés szerint. Én tegnap sonkás.sajtos gombásat csináltam. Ja és kihagytam az olajat,nem is lett olyan jó. Pedig direkt vettem reggel 1 litert.Én sütöpapíron sütöm, de csak a szilikonos a jó. Ha nincs sütőpapír akkor kevés olaj kell a tepsibe alá.

     

    Megyek is mert ma sok meló lesz, takarítás, főzés, vasalás, ágyneműhúzás, meg most már babát is el kell látni. Húú, ilyenkor érzem, hogy kevés a 24 óra.

    Ja, és az én manóm még mindig átlagban 3 óránként eszik, éjjel is, és úgy 100 gramm körülieket. Pedig már betöltöttük az 5 hetet. 

    És mi is orrszívózunk, úgy látszik ez az őszi idő ezzel jár. Még nincs megfázva, de jobbnak láttam inkább , minthogy baj legyen, olyan átlátszó a váladék, én Marimer orrsprayt használok neki. De érdekes, mert inkább csak evés közben szörcsög, alvásnál nem hallom. Gondolom akkor intenzívebben veszi a levegőt.Egész jól tűri.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. október 19. 08:0417047.
    ja, és persze minden baba gyönyörű, de ez már csak egy ilyen topic
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864815 (17046)
    2008-10-19  08:03
  56. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. október 19. 08:0317046.

    Jó reggelt lánykák!

    kicsit még engedi a főnök, jövök. 

     

    Andek, én is úgy gondoltam hogy egy ilyen idős baba még éjszaka is megéhezik 3 óránként. Ennek ellenére az enyém 9 és 2 órakor evett, és még midig alszik!!! Ma jön a gyerekorvos,  megkérdezem, hogy keltegessem-e, de akkor meg tiszta hiszti

    nagyon nehezen megy a büfi, van úgy, hogy 15 perc után szinte semmi...

    Youcó, Emma gyönyörű, te meg ügyes voltál! A szopit meg azért próbálgasd

    hú, a köldökzsír tényleg kell, nekem  is kellett 3 nap, hogy rendbejöjjön a szám...

    köszi, kované, ma még úgysem bőgtem

    poci: talán nálunk nem fáj, ha még az etetéseket is sikerülne belőnöm, akkor talán csuklani sem csuklana annyit-olyankor telizabálja magát. De levenni meg nem megy a ciciről, mert hisztizik

    hella: az én fiam is tüsszög, de nincs semmi az orrában, reméem csak tisztul a tietek is...

    piramis, milyen kis praktikáid vannak én másfél lityó laktoherbet iszom naponta, remélem én is, hogy kap belőle a baba is...

    na megyek keltegetni a családot, mert nem tudom, mikor jön doki bácsi, nehogy neki kelljen ágyaznia hátha a zajra gyerkőc is megébred

    előzmény:
    andek (16985)
    2008-10-17  17:51
  57. Torolt_felhasznalo_673994
    Torolt_felhasznalo_673994
    2008. október 18. 21:5617045.

    Sziasztok lányok!

     

    Akinek már megvan a baba a DM-be regisztrálhat a Baba Bónusz Programra. Szerintem érdemes. Olcsóbban lehet megvenni egy csomó mindent a kuponokkal, egy doboz Herbária Laktoherb teát ingyen lehet átvenni kuponnal és van benne C und A-s kupon is 2 db, amivel 1-1 ruhadarab árából 50% kedvezményt biztosítanak. Be is néztem a C und A-ba és nagyon jó overált láttam.

    Ja és a C und A-s kupon kb. jövő év közepég beváltható.

     

    Bővebb infó van fent a DM honlapján a regisztrációt illetően. Születési anyakönyvi kivonatot be kell mutatni a regisztrációkor.

     

    Jó éjt mindenkinek!

     

    Gatta 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2008. október 18. 19:5317044.

    Mosolykáról hoztam híreket! 

     

    Először is puszil mindekit, a pocakosoknak kitartást, a babásoknak jó babázást kíván...

    Soma sajnos inkubátorban van, mert "alkalmazkodási nehézségei" voltak, de ma már szopizhatott, ki lehetett venni. A szülés szép volt, majd elolvashatjuk a freemailen.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2008. október 18. 18:2117043.

    Sziasztok!

     

    Hát, úgy látom, h mindenkit utúlért a taknyos nózi... minket sem került el

    Tegnap óta mi is szivunk... a picit nem rázta meg a dolog, nem is sirt, sőt, a nagytesó is jött, h neki is szivjam ki, persze abból is bőven volt mit

    Amúgy tegnap megmértem a csemetémet, és azt hittem, h rosszul látok: 2900 g-mail született, holnap lesz 2 hetes, és gondoltam max. 3 kg lesz, hát 3200 lett! Ezek szerint eszik  a gyerek

    Szép estét mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (17041)
    2008-10-18  16:23
  60. 2008. október 18. 16:3617042.

    Hella, ne keseredj el, látod, mi is ezzel szívunk már egy hete. Őket kevésbé zavarja az orrszippancs, mint téged...

    Anyóst túléltem, fini ebédet hozott!

     

    Kajálással küzdünk, vagy az antibigyó zavart be, vagy a Dóri takonyája... NA mennem is kell, most írom másodjára, és cicitime van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (17041)
    2008-10-18  16:23
  61. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 18. 16:2317041.

    Helló Lányok!

     

     

    Köszi a tippeket taknyos nózira. Sajnos megfázott, mert zöld szegénykémnek ami kijön. Itt volt a nővérem aki gyakorló anyuka, és segített kiporszívózni a nóziját, hát megijedtem, hogy mennyi cucc volt benne. Hát persze, hogy nem akart szopizni délelőtt, mert nem kapott levegőt. Olyan ügyetlenül szívtam ki, a nóziját, hogy még egy csomó benne, maradt. Olyan erősen szív az orrszívó, hogy nem mertem jobban a kis orrába nyomni a csövet. Hát, mindig tanul az ember.

    Persze, hogy hétvégére taknyosodik be Ráadásul kezd beindulni a tejcsi, de szegénykém most meg nem tud rendesen szopizni. De hogy hol fázhatott meg?!

     

    Pocifájásra mi édeskömény teát kaptunk amit Marci iszik. Egyenlőre használ neki. Akkorákat rotyog a popsija, hogy csak na!

     

    Na puszi mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. Torolt_felhasznalo_465345
    Torolt_felhasznalo_465345
    2008. október 18. 16:2217040.
    Sétáltunk egy nagyot a játszótéren. Nagyon szép idő van. Most kicsit talán ritkultak a fájások. Úgy néz ki csak ijesztget a kisfiam.
    előzmény:
    dittu (17036)
    2008-10-18  14:47
  63. 2008. október 18. 15:1117039.
    Nem gyilkol itt senki sem! Na mert a barátném az mondta hogy a babának adjam ő is ezt csinálta, de nem izesitette.
    előzmény:
    piramis (17038)
    2008-10-18  14:57
  64. 2008. október 18. 14:5717038.
    Hááát, izééé, nalunk en iszom es atmegy a tejjel. A babanak nem adtam meg teat... De ha adsz, szerintem egy pici cukrot tehetsz bele, bar a baba siman megissza edesitetlenul is (na most fogtok legyilkolni, azt tudom, h Annanak adtam, keves cukorral, de o iszonyu hasfajos volt, mar mindent kiprobaltunk kinunkban, annyit sirt)
    előzmény:
    ***hanyatka*** (17037)
    2008-10-18  14:48
  65. 2008. október 18. 14:4817037.
    Köszike az infot, de nem kell izesiteni ne rakjak bele semmi esetre sem cukrot vagy valami édeskét?Laraa: Nagyon édesek vagytok!!
    előzmény:
    piramis (17035)
    2008-10-18  14:45
  66. 2008. október 18. 14:4717036.

    Benne vagyok, felőlem mehetnénk :)

    Én egyszer szerdán voltam fent a szülőszobán, amikor az Ida volt az ügyeletes. Azt tudom, hogy az én dokim mindig ugyanazon a napon ügyel, de az Idaánál nem tudom, hogyan működik. De ha szólsz neki, hogy úton vagy, akkor megy ő is nem? Hogy állnak a fájásaid? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465345 (17029)
    2008-10-18  13:16
  67. 2008. október 18. 14:4517035.

    edeskomeny tuti jo hasfajasra! Az anizzsal is probalkozz!, a ketto egyutt jo nekunk.

    Laraa: nagyon szepek vagytok!! 

    előzmény:
    ***hanyatka*** (17034)
    2008-10-18  14:38
  68. 2008. október 18. 14:3817034.
    Szia!Abszolut nincsen semmi baj a tejjel van dögivel, nem számit hogy nem eszem. Fejem is mellette és csak termelődik ezerrel. Édeskömény tea Csajok jó lehet a hasfájásra??? Az az espumizant csak hétfőre tudom beszerválni.
    előzmény:
    piramis (17033)
    2008-10-18  14:19
  69. 2008. október 18. 14:1917033.

    hello,

     

    hanyatka: nagyon edesek vagytok

    ha nem eszel rendesen, nem csappan a tejed? (irigy-irigy)

    Kb. egy hete napi ket liter anizsteat iszom (itt nincs semmilyen szoptatos teakeverek) kis komennyel, es azota szinte nincs is hasfajas, jo nagyokat durrogtat az en lányom is tole

    Esetleg probaljatok ki, akiknel a cseppek mar nem mukodnek! Nekunk bejott.

    Taknyos nozi: en anyatejet cseppentettem bele (kicsit kifejtem es pipettaval becseppentettem) es szepen kidugult tole, meg nem kellett porszivoznom. Minden nap attol felek, hogy Anna valamit hazahoz az ovibol.

    Valadekos szemecske mara meggyogyult, a kamilla csodaszer, eskuszom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2008. október 18. 14:0917032.

    Sziasztok!

     

    Hú, már olyan régen nem voltam, azt sem tudom kivel mi történt. Remélem mindenkivel minden rendben, babák szopiznak 1000-el, mamák pedig tudnak pihizni. 

    Akiknél pedig nincs baba, azoknak kitartást! 

    Mi jól vagyunk, Bence nagyon jó baba, alig hallani a hangját, szopizik rendesen. Fürdeni imád. 

    Csatolok róla egy képet! 

    Az iwiw-en van több, akit érdekel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_465345
    Torolt_felhasznalo_465345
    2008. október 18. 13:3917031.
    Amikor a kislányom először volt megfázva, az orvos a Fluimare-t vagy a Sterimart ajánlotta orrszívás előttre és a párásítást. Illetve meg kellett emelni a kiságyban a matracot, hogy a feje magasabban legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (17024)
    2008-10-18  13:03
  72. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 18. 13:3217030.

    Taknyos nozira:

     

    tengervizes orrspray ( Sterimar v Theiss) hogy fellazitsa, aztan orrszivo-porszivo

    Es parasitsd a babaszobat, nem szeretik, ha nagyon szaraz a levego.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (17024)
    2008-10-18  13:03
  73. Torolt_felhasznalo_465345
    Torolt_felhasznalo_465345
    2008. október 18. 13:1617029.

    Akkor célozzuk meg az első emeletet. Nem is kell hétfőig várni...

    Nagyon szerettem volna természetes úton szülni, de sajnos ez nem jöhetett össze. Most elméleti esélyem meglenne rá, csak nagy a heg miatti kockázat.... Majd kiderül mi lesz, csak tartanák már ott. Én a Bognár Idához járok, nála szültem a kislányom is. Ha tudnám, hogy ő az ügyeletes, már nem lennék itthon, az tuti.  

     

    előzmény:
    dittu (17025)
    2008-10-18  13:10
  74. 2008. október 18. 13:1517028.
    Ja az elfelejtettem még leírni, ha a váladék amit kiporszívozol az orrából annak fehérnek kell lenni mert ha zöldes akkor me fázot a picurod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (17024)
    2008-10-18  13:03
  75. 2008. október 18. 13:1317027.

    Szegény Marci baba! Én sajnos tapasztalatlan vagyok, de a gyakorló mamik biztosan segítenek mindjárt. A védődnődet nem tudod felhívni, biztosan ő is segítene.

    Párhuzamnak nagyon drukkolok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (17024)
    2008-10-18  13:03
  76. 2008. október 18. 13:1117026.
    Normális dolog az én Petrám is trusszög és még porszívozom az orrát, rendesen van az orrában váladék. Nekem a gyerekorvos azt mondta a sok szösz meg a por véget van ez,meg persze tisztul is a drága. Valaki azt mondta nekem , hogy azért is lehet mert száraz a levegő. Orrcseppet a Dr. Theiss Alergol tengervízes orrspray-t kell használnom rá, besprézem mind két orrlukát várnom kell vele 5 percet míg hat és utánna pedi porszívozom. De a friss levegő sokat számit még nekik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (17024)
    2008-10-18  13:03
  77. 2008. október 18. 13:1017025.

    Barifelhő, megittam bizony, de eddig megint a kivételes eseteket erősítem, úgy mint a teliholdnál, és a hidegfrontnál is. A kisasszonynak jöhet záporeső, zivatar, amíg ő jól van....

     

    hanyatka - ez a csöppség gyönyörűűűűűű... hú de irigy vagyok most, én is szeretném így a karjaimban tartani!  Nagyon szépek vagytok így együtt!!!!!

     

    Domama - még a végén tényleg beelőzöl :) Drukkolok Neked nagyon, és ha tényleg nem lesz semmi hétfőig, akkor találkozhatunk bizony. Akár az első emeleten is

    Megkérdezhetem, hogy ki az orvosod? Ha nem szeretnéd, nem kell ám megírni, csak kíváncsiskodok :)

    A fájásaid miatt most nagyon irigyellek Téged is, de a császár miatt nem... kitartás neked hozzá! Én egyenesen rettegek a gondolatától is

    előzmény:
    barifelho (17021)
    2008-10-18  12:52
  78. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 18. 13:0317024.

    Sziasztok!

     

    Párhuzamról kérdezett valaki.

    Hétfőn dönti el a professzor a nagyviziten, hogy ,ikor és hogyan fog szülni. Már elég nyűgös, de már lassan ő is babázni fog. Ma reggel írt sms-t.

     

    Kérdés: Taknyos nózi???

     

    Nem folyik Marci nózija, de sokat tüsszög és hallom, hogy van az orrában rendesen. Megfázhatott? Vagy valamennyi váladék normális?

    Segítsetek!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. Torolt_felhasznalo_465345
    Torolt_felhasznalo_465345
    2008. október 18. 13:0117023.

    Nekem úgy is jó, ha randi után felsétálunk egy emeletet.

    3 óra óta fenn vagyok. Van egy-egy jobb fájásom, de max 2 egymás után 10 perccel. Utána fél órán vagy egy órán keresztül semmi. De a császáros hegemet egyre jobban érzem. Nekem azt mondta az orvosom, hogy a 3. 10 perces fájás után menjünk be, mert 99% hogy császár lesz most is.

     

    A gond az, hogy ha úgy döntünk bemegyünk, akkor másfél óra mire beérünk, mert meg kell várni anyukámékat, akik a kislányomra vigyáznak.

     

    Az én időpontom elvileg 28.-a, de a dokim azt mondta hétfőn, hogy szerinte már nem kell mennem a következő heti nst-re és vérvételre.

    előzmény:
    dittu (17020)
    2008-10-18  12:45
  80. 2008. október 18. 13:0017022.
    Igy szunyokál a kisasszony per-pillanat---------------→
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2008. október 18. 12:5217021.
    Dittu: a bábakoktélt leküldted? Én ma megkérdezem a szülésznőt, hogy nem ihatnám-e meg akár ma.
    előzmény:
    dittu (17020)
    2008-10-18  12:45
  82. 2008. október 18. 12:4517020.

    Hú, szívesen talizok Veled, és remélem, hogy ha már így Te hívtál, akkor a hétfői tali után talán kedden én babázok. Hű de szenya vagyok

     

    Domama, mikorra is vagy kiírva?

    Sajnálom, az éjszakát, nekem is volt pár kínzó, hosszú éjszaka. Mondjuk ma sem aludtam 4 óráig, de legalább fizikailag nem kínlódtam.

    Neked fájásaid voltak? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465345 (17016)
    2008-10-18  12:37
  83. 2008. október 18. 12:4317019.

    Nincs mit, nagyon szívesen! Tuti, hogy mindenki másképp csinálja. nekem mindkét bátyám tök jól főz, szoktak pizzát is sütni, és hármunk közül egyikünk sem csinálja ugyanúgy. Szerintem Te is kialakítasz majd magadnak egy saját receptet, ha már többedszerre gyúrod!

    Jó étvágyat

    előzmény:
    ***hanyatka*** (17017)
    2008-10-18  12:38
  84. 2008. október 18. 12:4217018.
    Haloween: Hát nem egyszerüek ezek a csöppségek, csak sírnak és sírnak és nem beszélnek mi is a bajuk. Már majdnem a sírásából meg a mozdulataiból tudom, hogy mi van vele. Most itt szunyokál a ölenben a drága, kicsit kinlodot az ágyában, durrogot neki a popoja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2008. október 18. 12:3817017.
    Dittu: Köszike, hogy leirtad én is valami ilyesmire gondoltam, hogy igy kell csinálni a tésztáját. De ahány család tudod annyi szokás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. Torolt_felhasznalo_465345
    Torolt_felhasznalo_465345
    2008. október 18. 12:3717016.

    Szia Dittu!

     

    Azt hittem a bábakoktél megtette hatásást, és csatlakoztál a lányokhoz.

     

    Szerintem, ha úgy érzed minden ok, akkor nem gond, hogy kihagyod a mai nst-t. Sokat úgysem mondanak.

    Nekem elég szar volt az éjszakám, de egyenlőre várakozó állásponton vagyok. Ha egyben megérem a hétfőt, nem randiznál velem is? A lányoknak meghoztad a babát, hétha nekem is.

     

    Jó kirándulást és sok-sok fincsi sütit.

     

    Kriszti

    előzmény:
    dittu (17015)
    2008-10-18  12:31
  87. 2008. október 18. 12:3117015.

    Én is úgy gondoltam, hogy ha mozog a baba, addig úgysincs gond.

    Amúgy fogadni mernék, hogy már nincs 3 és fél heted, készülj

    előzmény:
    haloween79 (17013)
    2008-10-18  12:14
  88. 2008. október 18. 12:2817014.

    Hanyatka az éjszakákhoz kitarás! Ahogy olvastam a lányok írásait, lehet, hogy ezt az Espumisant tényleg érdemes lenne megpróbálnod, én mindenesetre már fel is írtam a jegyzeteimbe :) Sokat tanulok és jegyzetelek a már babázós anyukák írásaiból, komolyan, jó hogy Vagytok!

     

     Kované is biztosan leírja neked, de ha gondolod én is leírom a verzióm. Kb fél kg liszthez teszek 3/4 élesztőt (kis melegvízben felfuttatom és úgy öntöm a lisztre), sót, és annyi vizet teszek hozzá apránként, hogy jól gyúrható állaga legyen. Hagyom a tésztát kelni egy órát, majd 4 felé osztom és mindegyiket kinyújtom.... a többit már tudod....

    Mi nagyon vékonyan szeretjük a tésztáját, ezért osztom ezt az adagot 4 felé. Van aki ebből csak kettőt, vagy 1-et csinál.

    Szóval liszt, só, élesztő, víz... 

     

    Haloween, bizony még egyben :) Köszi a bókot, de szegény bálnák nem a csinosságukról híresek

    Kitartás Neked is, akármikor szülhetünk

    előzmény:
    ***hanyatka*** (17012)
    2008-10-18  12:03
  89. 2008. október 18. 12:1417013.

    Dittu: te is itt még? Pedig már azt hittem, hogy lassan babázol. Viszont nagyon ügyes vagy, hogy ilyen jó a hozzáállásod. Nagyon kellemes hétvégét kívánok, beszélgess sokat a családdal, egyél sok finom sütit. (Nyami-nyami)

    Szerintem nem lehet gond belőle, hogy nem mentél nst-re, mert ha pocakakó szépen ficánkol, akkor bizti jól van. De esetleg kérdezz rá annál, aikhez mennél.

    Nagyon csini vagy!!!

     

    Nekem mindig mondja a szülésznő, hogy a 36-42 hét között jöhet bármikor a gyerkőc. Hát lehet még van 3,5 hetem?

     

    Hanyatka: sajnálom a rossz éjszakát. Remélem ezek a cseppek segíteni fognak, és javul a helyzet.

    Nem semmi, hogy te is ilyen szerencsés vagy a kilókkal. Bár ahogy olvasom, elég kemény napjaid vannak, és ezért még enni is alig van időd. Hát biztos, hogy ezek a minimanók jól lefoglalják az anyukáikat. 

    Kíváncsi vagyok nálunk, hogy alakulnak majd a dolgok, olyan hihetetlen még, hogy nemsokára már kint van a kis csöppség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2008. október 18. 12:0317012.

    Sziasztok!

     

    Megint szar volt az éjjel, most már kezdem azt gyanítani, hogy fáj a hasa. Aztszem veszek én is olyan hasfájásos Espumisant-ot. Remélem hat majd neki, ki próbálom rajta csak pár cseppet adok neki aztán mit szól hozzá. Ha jó akkor lehet az lesz a gond a pukika!

     

    Youcó: Emma nagyon aranyos, szép hosszú a haja. Nem véletlenül volt neked akkor savad aztán kellett a Reni. Na de a tejcsis témát ne add fel lesz biztos, csak pozitívan a dolgokkal.

     

    Ja! A kilók, hát én sem akarok kiabálni de nálam egy éjjel szülés után lement 9kg, és amióta itthon vagyok még 4-5kg. A hasamról pedig lement 15cm, mert hát volt 122cm is aztán most meg este mértem 107-et. Hát ja de nincs is időm enni. Mert amikor éhes leszek akkor már kell is a kisasszony és nem hagy enni. Meg hát az éjjeles műszakok után én is alszok vele egy 11-ig aztán reggelizek egy szenyot. Délután pedig megcsinálom a deles szopi után a ebédet, de már ahogy végzek a kajával már kell is megint a kisasszony aztán akkor is csak futtában eszek valamit. Ja de én odafigyelek, hogy azért már ne egyek 6óra után!

     

    Barifelho és társai akik még egyben vannak, ne pánikoljatok nem maradtok le semmiről sem! Most sokat aluszikájatok mert aztán nem fogtok!!!

    Kované: ird már le nekem hogy a tésztáját hogy csinálod a pizzának!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2008. október 18. 12:0317011.

    Hát szép napot akkor Nektek is! Pihenj sokat! Ja, és a képeid nagyon jók, nagyon szép kismami vagy!

     

    Hú, rólam is csinált a párom ma képet, igazi bálna vagyok a gigahasammal.... 

    előzmény:
    haloween79 (17009)
    2008-10-18  11:59
  92. 2008. október 18. 11:5917010.

    Sziasztok lányok!

     

    Bizony, ma szép napos idő van, a levegő meg majd csak felmelegszik délutánra. Örülök, hogy ma mindenkinek jobb a kedve, mint tegnap. Én ma nagy szívélyesen úgy döntöttem, hogy olyan jól ébredtem és annyira jó kedvem volt, hogy nem megyek ma nst-re. A héten minden nap odajártunk, minden nap ugyanaz a jó eredmény, amnioszkópia tiszta, hát még a hétvégét is ott töltöm nem??? Hát nem... Ha addig nem lesz semmi, hétfőn úgyis folytatjuk. Szerintetek felelőtlen döntést hoztam? Ugye nem? (Pocaklakó köszöni jól van, szépen ficánkol, táncol) 

     

    Piramis, jól esik a vigasztalás, és szerencsére ma már jobban is vagyok.  

     

    Barifelhő, kitartás, remélem nst-n minden oké lesz. Én úgy döntöttem, nem is foglalkozom a gondolattal, majd jön a csajszi ha szeretne, csak tönkreteszem vele magam és a napjaim.  A program ilyenkor tényleg jól jön, mi elutazunk ma a szüleimhez, névnapja volt anyának és a sok családi betegség miatt már régen találkoztunk. Hú de várom, tele fogom enni magam sütivel

     

    Lázi! Szépen mennek lefeleé a kilók, ne elemezd, hogy miből és honnan ment le... a lényeg hogy mennek... majd elkopnak. Megnéztem a bemoldalad, csodaszép a nagyobbik gyerkőc is!

     

    Babás anyukák, azért ahogy nézem nagyon szépen fejlődnek ezek a csöppök! Mindent nagyon jól csináltok!

     

    Petrus, nagy kitartás az anyósos napokhoz! Az anyukámat én is magamhoz láncolom szülés után...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2008. október 18. 11:5917009.

    Sziasztok!

     

    Látom hiába van ma munkanap, azért inkább a szombat érzés jött elő, nem nagyon vagyunk a fórumon.

    Én is kicsit pihentettem magam, párom elment reggel, és miután reggeliztem visszaaludtam és fél 11-kor keltem fel. Nem is tudom mikor aludtam ennyit utoljára.

    Csaba szerint Panna is érzi ezt a nagy nyugalmat bennem, és ezért nem bújik ki, hiába mondom neki, hogy még van ideje hisz 11 napunk van még hátra.

    Pár napja anyósom is elkezdett minden nap csörögni, hogy na mi a helyzet? Mintha el lennénk késve valamivel.

     

    Youcó: nagyon édes ez a gyönyörű kis hajasbaba Emma.

     

    Itt is ragyogó napsütétes idő van, csak kicsit hűvös, de a hangulatomon ez is nagyon sokat segít.

     

    Hát mindenkinek szép hétvégét!

    És várom a babahíreket, hogy jöjjenek azok a kicsike lányok, akik megváratják az anyukáikat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 18. 11:1917008.
    Na, ezen elbogtem magam
    előzmény:
    kované (17007)
    2008-10-18  11:11
  95. 2008. október 18. 11:1117007.

    Ezt a PCOS topikban olvastam, gondoltam bemásolom ide, olyan szép:

     Számla...-az én Édesanyámnak

    Egy este, amikor az anya a vacsorát főzte, 11 éves fia megjelent a konyhaajtóban kezében egy cédulával. Furcsa, hivatalos arckifejezéssel nyújtotta át édesanyjának, aki megtörölte kezét kötényében és elkezdte olvasni azt:

    - a virágágyás kigyomlálásáért: 500 Ft
    - a szobám rendberakásáért: 1000 Ft
    - mert elmentem tejért: 100 Ft
    - mert 3délutánon át vigyáztam a húgomra:1500 Ft
    - mert kétszer ötöst kaptam az iskolában:1000 Ft
    - mert minden nap kiviszem a szemetet: 700 Ft
    --------
    Összesen: 4800 Ft

    Anyja kedvesen ráemelte fiára tekintetét. Rengeteg emlék jelent meg előtte... Fogott egy tollat, és egy másik cédulára ezeket írta:

    - mert 9 hónapig hordtalak a szívem alatt: 0 Ft
    - az összes átvirrasztott éjszakáért: 0 Ft
    - a sok-sok vígasztalásért: 0 Ft
    - a könnycseppjeid felszárításáért: 0 Ft
    -mindenért,amit nap mint nap tanítottam neked:0 Ft
    - minden reggeliért,ebédért, vacsoráért és szendvicsért,amit készítettem neked: 0 Ft
    - az életért, mit minden nap neked adok: 0 Ft
    ---------
    Összesen: 0 Ft

    Amikor befejezte, anyja mosolyogva nyújtotta át a cetlit fiának. A gyerek elolvasta, és két könnycsepp gördült ki a szeméből...
    Szívére szorította a papírost, és saját számlájára ezt írta: FIZETVE
    Ezután édesanyja nyakába ugrott és csókokkal halmozta el.

     

    Na megyek pizzát sütni, nyami nyami, a kilók meg le vannak ejtve!

    előzmény:
    Petrus1 (17006)
    2008-10-18  11:03
  96. 2008. október 18. 11:0317006.
    Youcó nagyon édi hajasbaba Emmácska. A szétdurranó cici tényleg jó jel, hajrá drukkolok. Elő a fejőgépet!!
    A kilók is lemennek majd, kitartás, mindenki más. Nálam pl. az első babónál utána jött vissza egy jó ötös amíg szoptattam,
    szóval ne izgulj emiatt.

    Kaja: nálunk olyan 60-90-es az adagja és hatszor hétszer eszik egy nap. De nagyon sok függ ám a súlytól azt olvastam is
    és most tapasztalom.  Petrus nagy súlyú baba volt, első két héten fele annyit evett mint most Polett aki ugye 60 dekával kevesebb
    volt. Ja és Petrus az elejétől bírt éjjel kb 5-6 órát is, Polett négynél többet nem bír ki. Ahogy nézegettem a nagyokos könyveket
    néhány hónapos korig ez maradhat is így. Szóval tényleg érdekesek ezek a dolgok.

    Holnap elmegy anyukám és anyós jön három napra, jaj annyira nem várom.Bár lehet hogy jól jön hogy előtte meg majd tartanom
    kell magam jobban. Nem tudom úgy elengedni magam vele. De szerda este már jön vissza anyu. Kell is mert ugye Petrussal elég
    nehéz még. elkél a segítség. Asszem egy hósig haza sem engedem majd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2008. október 18. 10:1817005.

    Szép napot mindenkinek!

     

    Kissy: itt is süt a napocska, de hideg van!

    Hát csajok annyira brutális éjszaka van a hátam mögött, hogy ma reggel innom kellett egy kávét , amit hónapok óta nem tettem... De musz volt, mert 3 óra alvás jutott nekem. Zotya annyira korán kelt, hogy csak ennyi jutott...

     

    A domestosos törlőkendő nagyon hasznos dolog...

     

    Youcó: Tök szuper, hogy otthon vagytok, és Emma csodaszép kis hajas baba!

     

    Lányok: Párhuzamról tudunk valamit? Vagy csak nekem kerülte el a figyelmemet? Ha valaki tud róla valamit megírná?

     

    Piramis! Tegnap én is a karomban ringattam jó sokáig Grétát, mert úgy tudott durrogni, és nem sírt annyira! Nagyon sajnáltam szegénykémet, már a végénénis sírva  fakadtam, a tehetetlenségtől.  Ráadásul a fdérjem is beszólt, hogy legközelebb ne adjak neki annyi hamit, még ha kéri is, mert bizti túlette magát!

     

    És csak halkan megjegyyzem, már 14 kg mínusz, mondjuk ez csak a baba+járulékos cuccok, meg a víz! Csak olyan jó leírni... És még így is van rajtam 40kg plussz!

     

    Majd még jövök... ha tudok...

     

    Lázi és Gréta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 18. 09:5117004.

    Idojarasjelentes:

     

    vegrevegrevegre sut a nap!!!!  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 18. 09:4717003.
    Igen, en azt hittem, alszol
    előzmény:
    Reddy (17002)
    2008-10-18  09:43
  100. 2008. október 18. 09:4317002.

    Hali!

     

    Kissy, szerinted alszom????

     

    Ma nem leszek, anyósom jön -ami nagggyon tutter, mert férjecske úgy döntött, h ma mégiscsak muszáj dolgoznia...  Lehet, h felmegyek gardróbot rendezgetni???

     

    Akik nem szültek, hajrá, akik meg babáznak hasfájásmentes, csendes napot!

     

    Mosolyka üzeni Pannának (+aki még nem szült): hogy köldökzsír = a szőlőzsírra gondolt, csak ugye ilyenkor az ember agya elég egysíkú... SZóval a lényeg, h nagyon kiszáradt a szája szülés alatt, ezért ajánlja a szőlőzsírt.

    Lázinak pedig azt üzeni, h vitetett be Domestosos törlőkendőt...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top