Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 októberi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. január 16. 13:09

Sziasztok Lányok!

Akik a babaremélés időszakában vannak, azok már ismernek. Megjártam az elmúlt hónapokban pár topicot, sajna nem sok sikerrel.

Ismét új hónap és új remények.  

 

Várok ide mindenkit, aki 2008 októberre reméli kisbabája érkezését és azokat is, akik majd bizonyosak is lesznek ebben az örömteli hírben.

 

Osszuk meg egymással örömeinket, félelmeinket. Babásodjunk együtt!!!

  

 

őkell

  1. 2008. október 23. 09:5517301.

    Jucó, nem nagy kunszt, jár takarítónő, ez csak a szintentartó napi elpakolás... Én vennék a helyedben teasütit aztán csókolom...

     

    Batun, szerintem túl lehet etetni a gyereket anyatejjel is...A másik dolog, h az igény szerinti szoptatást gyakran összekeverik az első nyikkre cicire kell rakni dologgal. Dóri igény szerint szopik, kb 2,5-3 óránként. Ha közbn sírás van, próbálom máshogy nyugtatni, max ha nagy a dráma, üres cicit kap. HA közben is etetem, nálunk is jön az ördögi kör, eszik-bukik-csuklik-szarul van-ezért szopizni akar... és nem lehet órákig kibillenteni ebből.

    előzmény:
    Youcó (17299)
    2008-10-23  09:41
  2. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 23. 09:4417300.
    Hagyon sok boldogsagot kivanok Haloweennek es Pannanak!!!
    előzmény:
    Reddy (17292)
    2008-10-23  08:25
  3. 2008. október 23. 09:4117299.

    Batun semmi gond a hsz miatt, szerintem emiatt ne izgasd magad.... 

     

    Huh, már egy hónapos, hogy rohan az idő... Gratulálok a nagyfiúnak

     

     

    REddy, ügyes vagy, hogy még a lakásra is jut időd... én egyelőre csak lustálkodom, netezek....na jó, tegnap mostam és teregettem és néha elmosogatok.... Szerencsére a férjem sok mindent megcsinál, kivéve a takarítás, azt nem csípi.

    De majd jövő héten összeszedem magam és nekiugrom. Főleg azért, mert nem sokára megindulnak a látogatók. Amiatt azért izgulok, hogy még majd készüljek is, főzzek meg süssek meg ilyenek.... hogy lesz rá majd időm??

    előzmény:
    batun (17298)
    2008-10-23  09:19
  4. 2008. október 23. 09:1917298.

    Jo reggelt!

    Reddy kuldom a kavet!

    Haloween, Edina gratulalok a picikhez! Gyors felepulest, jo egeszseget es sok tejcsit kivanok!

    Lanyok, bocsanat a tegnapi szopis hozzaszolasom miatt, nem dicsekedni akartam azzal, hogy mennyi tejem van, csak leirni az aggodalmamat, hogy tuletetem a gyereket. Hiaba mondjak, hogy nem lehet tuletetni, kepes addig enni, amig be nem alszik  es ma ejjel nem volt almos, igy annyit evett, hogy utana 3x is hatalmasat bukott. En meg nem erzem, hogy mennyit szivott mar ki.

    Ma egy honapos Felix

    előzmény:
    Reddy (17297)
    2008-10-23  08:45
  5. 2008. október 23. 08:4517297.

    Nálunk a nagy hisztizett... Fél tizenkettőkor lefeküdtem,  éjfélkor evett a Dóri, 1kor kelt a Botond, háromnegyed kettőre újra ágyban voltam - apja feladta... - fél háromkor kelt Dóri... MAjd fél hatkor kelt mindkettő. Szerintetek kilátok a lukon???  Bocs, aludtam Dórival a cicimen f7től f8ig!!!

     

    Az összes fiú elment, segítenek anyós nyaralójában téliesíteni, Dóri meg elaludt. Összevakarom a saját romjaimat, aztán a lakásét, és főzök egy paprikás krumplit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864815 (17294)
    2008-10-23  08:31
  6. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. október 23. 08:3317296.
    Isten hozta Panna babát, Haloween, ügyes voltál, mennek a gyógyvirágok
    előzmény:
    Reddy (17293)
    2008-10-23  08:28
  7. 2008. október 23. 08:3217295.

    jó reggelt Lányok,

     

    nekem fáj a fejem, a kisasszonyt is ébreszteni kellene.... 

     

    Halloween nagyon nagy gratula Neked, sok boldogságot, jó egészséget és sok sok tejcit kívánok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. október 23. 08:3117294.

    jó reggelt lányok!

    A tegnapi hajnal 2-ig tartó nemtudommiértüvöltagyerekután ma álom éjszakánk volt, úgyhogy friss vagyok és üde.

    Szopijaink rendeződnek, bár most 7kor is bekajált 80-at, ilyenkor fél napig nem eszik normálisan, bár ne legyen igazam...az a lényeg, mostmár lassan, de gyarapodik, tejjel meg tudom követni, úgyhogy remélem, rendben leszünk. Még mindig nagyon aluszékony, alig lehet felkelteni néha.

    Nyúlanyó, remélem Bálinttal minden rendbne lesz, +++++++++

    tegnap végre kimozdultam, intéztem a papírokat, remélem minden rendben lesz. Mi ugye Szolnokhoz tartuzunk, a TAJ is  megjött egy hét alatt, remélem hasonló gyorsak lesznek.

    Youcó, ne keseredj el,tudod, mindenki mondja, nem ettől leszel jó vagy nem jó,tessék már elhinninekem a rostos levekre azt mondták, hogy átmegy a gyerekbe a savtartalom, úgyhogy maradtam a víz-tea kombinációnál. a kivi meg aprómagos, mint az eper, nem?

    gabi, gyógyvirágok remélem minél hamarabb hatnak

    Edina, Isten hozta Zalán babát! Mihamarabbi felépülést nektek!

    kované, szuper, hogy minden rendben megy!Puszi az ügyes Karolinának!

    hanyatka, én nem igazán tudom, mit nem lehet enni,  azt biztosan nem., ami puffaszt. amiben nem vagyok biztos, azt meg kihagyom

    Mindenkinek kitartás, aki a kórházban van, gyors felépülést mamáknak és babáknak

    Ja, megírtam a szüléstörténetet a freemailre, és írok egy címet is, ahol a babaképek vannak, meg tudjátok őket nézni. puszi, szép és nyugis napot mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. október 23. 08:2817293.

    haloween79 írta 2008-02-11 08:53

    Sziasztok!

    Gratulálok minden kismamának,és drukkolok azoknak, akiknek még nem biztos az októberi babóca. 

    A párommal mi is próbálkozunk pár hónapja,de eddig nem költözött be hozzánk a baby. Az elején ez nagyon letört engem, de most már úgy vagyok, hogy majd sikerül. Így el is kezdtem nem foglalkozni vele, mert eddig ittam teákat, mértem a hőt, csináltam lh tesztet, és nagyon rossz volt mindezek végén látni a - tesztet. Így 2008-ban elkezdtem tornára járni, mert jó lenne megszabadulni pár fölös kilótól, és igyekszem nem görcsösen akarni a kisbabát.

    Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Hetente kb. 3-4 órára járok, ami elég intenzív. Ez gátolhatja a teherbeesést, vagy esetleg lehet veszélye annak, hogy spontán vetélés következik be emiatt? Bocsi, ha evidens a kérdés, de nem nagyon vagyok vele tisztában, hogy a terhesség korai szakaszában milyen hatása lehet a mozgásnak.

    Előre is köszi a választ! Továbbá mindenkinek boldog babavárást! És ha minden jól alakul, és ebben a hónapban nekünk is sikerül a baba, akkor október 29-re lennék kiírva, így remélem lassan majd én is hivatalosan is csatlakozhatom hozzátok.

     

    Isten hozta Pannát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. október 23. 08:2517292.

    BABAHÍR HALLOWEENTÓL!

    "2008. október 23-án hajnali 4.05kor megszületett a 4 kg-os, 55 cm-es M. Panna Lili. Jól megszendvedtette az anyukáját,de mindketten jól vannak. Puszi"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. október 22. 22:0617291.

    voltam dokinál. megtaláltuk a csomókat. nem mindegy, hogy melyik kézzel tartom a mellem. most masszírozás van ezerrel és fejés, na meg szoptatás. kezd visszajönni a tejcsi. kaptam semicilint is. remélem hétvégére javul a helyzet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_136577
    Torolt_felhasznalo_136577
    2008. október 22. 21:3817290.

    Batun, Kovane : Gratulálok a sok tejcsihez, ügyesek vagytok !

     

    Érdekes, nekem azt mondták a kórházban, h igény szerinti szoptatás, és anyatejnél nem kell "szünet" mehet 1 óra múlva is akár...

     

    Edina : Gratulálok a babádhoz !

     

    Mindenkinek további szép estét.megy a House....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. október 22. 20:4217289.
    Jó éjszakát mindenkinek! Csajok lenne egy kérdésem! Irjátok már le nekem mit nem fogyaszthat egy szoptatós anyuka, mert már nagyon idegesit, hogy lehet azért sír ennyit Petra mert netán olyat ettem amit nem kellet volna! Gratulálok az új babák születéséhez!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. október 22. 20:2717288.

    Sziasztok!

     

    Varrat nélküli lettem minden rendben van velünk.

     

    Voltunk bent a kórházban Dittunál, jól vannak Hajna nagyon szép formás baba. Császár lett Dittának is a babó feje nem illeszkedett be a helyére nagyon fent volt. Szerencsére ő is jól viseli és a tejecske is beindult neki, pénteken mehetnek haza.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. október 22. 20:2717287.

    Itt a hírhozó...

     

    Kissy nem tud hozzászólni, de szorgosan gyűjti ki az első hszokat, és küldi nekem... Nálam a keresés nem műxik...

     

    Mosolyka puszil mindenkit, Soma már vele van, de még péntekig antibiotikumot kap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. október 22. 20:2617286.

    Szasztok!

     

    EDINA! Gratuálok a bébihez!

     

    Haloween! Talán már babázol is? Szuper, csak nem vártál meg hóvégére, de gondolom nem bánod

     

    Barifelhő! Megy a drukk!

     

    Nálunk megvolt a mai nst, meg a méhlepény-vizsgálat, minden oké, dokim szerint simán esélyes, hogy most is pontosan érkezzen a bébi, úgyhogy tök nyugiban vagyok, Jövő hét kedden kell mennem reggel, akkorra vagyok kiírva, és aznap van a dokim a kórházban (nálunk amúgy nem lehet már behívni), és azt mondta, hogy akkor megvizsgál, hátha így rá tudunk segíteni, hogy aznap meg is legyen.

    Ezzel én így totál ki is egyeznék

     

    Jaj, viszont nagyon elfáradtam ma, alig látok, lehet hogy a front is betesz, mert a fejem is fájdogál, sztem dr house alatt már alszok (ha a fiam is úgy gondolja)

     

    Szép hosszúhétvégét mindenkinek!!!!

     

    PUsza

     

    Panna (39)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. október 22. 20:2317285.

    Edina* írta 2008-06-07 18:57

     

    Sziasztok!

    Peterdip  invitált meg hozzátok annak apropóján, hogy én is októberi babás mama vagyok.

    Október 19-re várjuk a kisfiunkat, akit minden valószínűség szerint Zalánnak fognak hívni, szóval holnap leszek 21 hetes. Van már egy lányunk, Lili; ő 2006 március 1-jén született. Miskolcon élünk, itt szültem a megyei kórházban Lilit és Zalánt is itt fogom. Lili végül császáros baba lett, de most még nem egyértelmű, hogy a második szülés sem lehet spontán. Egyelőre nincs kizáró oka.

    Igyekszem gyakran jönni, ill. ismerkedni a topikkal.

    Sziasztok: Edina

    Gratulálok Edinának!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. október 22. 19:3017284.
    Nagyon nagy gratuláció Edinának, sok boldogságot, jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. október 22. 19:0517283.

    S-T, nalunk is ez lehetett az elejen a prolema, mert csak jobb oldalon akart szopizni Felix, baltol mindig elfordult, aztan parom javaslatara honaljtartasban kezdtem szoptatni bal oldalon es az jo volt neki. Hihetetlen, hogy a pasik miket tudnak

    Most mar mindket oldalon rendesen szopizik Felix! Ma mertem a szopikat, merthajlamos vagyok bedolni neki, mikor szopi utan masfel oraval tatogva uvolt a hasfajastol es megetetem, holott rengeteget eszik es ettol megjobban faj a hasa. szoval ma mertem es tenyleg sokat eszik! 10-kor 110g-ot, fel2-kor 150g-ot, 5-kor 110g-ot megint, most arra koncentralok, hogy minel tovabb huzzuk a szopik kozti idot, ha mar ennyit eszik, hogy ne fajjon a hasa! 

    előzmény:
    S-T (17281)
    2008-10-22  17:24
  20. 2008. október 22. 18:5117282.

    Sziasztok!

     

    Ma voltunk a 6 hetes kontrollon, minden rendben van, jól megvizsgált a dokim, sokat beszélgettünka  PCOS-ről is, mert megnézte  a petefészkeim, és bizony szép kis ciszás.  De majd a jövő héten hívom az endokrinológusom, mert azt üzente hívjam, jajj, de jó lesz, hátha már szopi alatt is szedhetem a bogyómat és akkor lemennek majd a kilóim.Bár van egy olyan sejtésem, hogy majd csak szopi után, de legalább van remény.

     

    Szopitéma: engem mindig azzal riogatnak, hogy majd nem fog szopni, mert megszokja a cumisüveget. De ez nálunk nem jön be, mert mindig szopival kezdünk, még éjjel is, most már muszáj is, mert a  cicim szétdurranna. Ez a módszer nálunk bevált, és képzeljétek tegnap már volt, hogy 80 grammot szopizott.

     

    Jajj,míg el nem felejtem: Nagy gratula az új babáknak, mamáknak!! 

     

    Na megyek apát leváltom, mert már nem bírja manót tartani, úgy emeli a fejét, hogy az elképesztő, és meg is fordítja, ha hason fekszik.

     

     

    előzmény:
    S-T (17281)
    2008-10-22  17:24
  21. Torolt_felhasznalo_136577
    Torolt_felhasznalo_136577
    2008. október 22. 17:2417281.

    Szopi : Nálunk kis problémát okozott, hogy Anna csak egy pózban feküdt a méhben, így az egyik oldalra jobban fordul, mint a másikra. Így meg kell keresni azt a pózt, ami mindkettőnknek kényelmes. Talán valakinek van hasonló "problémája" és akkor ez az ok, amiért nehezebben megy az evés...

     

    Gabi : Elképzelni sem tudom, hogyan tud begyulladni, ha még csak nem is csomós. Nekem egyszer volt hasonló, a védőnő meleg borogatást ajánlott szopi előtt. Én aggódtam, de azt mondták szoptassak gyulladtan is.

    És a szünetekben "mirelitt borsó" borogatás, h levigye a duzzanatot.

    Olvastam a szülésed, nem semmi volt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_466817
    Torolt_felhasznalo_466817
    2008. október 22. 15:2417280.

    Sziasztok!!!

     

    Edina barátnője vagyok, Eni.

     

    Zalán megérkezett!!! Úgy fél kettő körül, 3600g és 54 cm. Tuti gyönyörű. Edi majd mesél. Mindketten jól vannak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. október 22. 13:5917279.

    Sziazstok!

    Jucó: ne add fel!!!! Nálunk igen, Zalán is ezt csinálta egy napig, hogy csak rázta a fejét, és nem akarta bekapni a mellem, de tegnap már jobb volt, de amikor csak orditott és nem szopizott, adtam neki tápszert, és akkor megnyugodott, tegnap volt hoyg 20at megevett, ma meg reggel 60at szopizott már, de délben megint csak 10et.... türelem kell hozzá, de sok.... de mikor enyire üvölt, akkor van hoyg adtam neki kis tápszert és utána mellre raktam, mert akkor már picit megnyugodott, nem volt annyira éhes akkor szopizott szépen.

    Hát kitartás neked is,én is kivagyok kicsit emiatt, hoyg nem megy rendesn a szopi, de hát ha nincs más kap kis tápszert, nem hagyom éhezni:)

    Drukk a most szülőknek:)

    előzmény:
    Youcó (17256)
    2008-10-22  09:16
  24. 2008. október 22. 13:4917278.

    Sziasztok!

    Esélyem nincs visszaolvasni. szombat óta nem volt netünk. Ma lett végre.

    Gratula az új babáknak és mamáiknak! Akik még egyben, azoknak kitartás, akik pedig épp szülnek azoknak nagy drukk.

     

    Nálunk semmi jó: végre ment a szopizás, tök ügyesen, súlyunk is növekedett. Erre én hétfőn estére belázasodtam, 39 fok, vörös mell, ami tök puha. Védőnő tegnap megnézte, nem talált benne semmit, de a másik is kezd begyulladni. Azt masszíroztuk. Ma este megyek dokihoz. Ja és a hétfői tejáradat tegnapra eltünt, alig volt tejem, így ettünk a fagyasztóból. Ma már nincs lázam, de a helyzet nem sokat javult, tejci alig, szopizni így nem nagyon tud a kislány. Ma írattam tápszert és férjem beszerzi a tejserkentőket. Remélem hatásos lesz. Közben iszom 4litert legalább és eszem is. Szóval nem tudom mi lehet, de bízom benne, hogy átmeneti állapot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_136577
    Torolt_felhasznalo_136577
    2008. október 22. 13:0917277.

    Haloween, Barifelhő : Megy a drukk ! Szorítok értetek ! És a lehetőségekhez képest könnyű szülést kívánok !

     

    Szopi : Nálunk szerencsére minden ok, az aggódó anyukáknak egy kis megnyugvást kívánok. Ahogy olvasom mindenki mindent megtett, vagy még többet is. Lazítsatok !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2008. október 22. 12:3817276.

    Sikerült elérni a szopis tanácsadót, este 8-kor kell hívnom időpont egyeztetés miatt...

     

    REddy köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2008. október 22. 12:3017275.

    barifelhő: bátor vagy de nagyon drukkolok neked, minden úgy legyen, ahogy szeretnéd!!!!!!!!!!!!!

     

    haloween: természetesen neked megy a nagy drukk és várjuk a fejleményeket

    előzmény:
    barifelho (17273)
    2008-10-22  11:15
  28. 2008. október 22. 11:3117274.
    Drukk Halloweennak, és drukk neked is!!!!
    előzmény:
    barifelho (17273)
    2008-10-22  11:15
  29. 2008. október 22. 11:1517273.

    Sziasztok!

     

    Haloween most üzent, hogy már a szülőszobán van, ma megérkezik Panna. Hatalmas drukk neki!

    Én leküldtem reggel a koktélt és most várom a hatást. Én is szeretnék szülni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2008. október 22. 11:1317272.

    Igen, én is azzal biztatom magam, hogy a szeretet és a gondoskodás nem attól függ, hogy tudom-e szoptatni vagy sem.

    Egyszerűen imádom a kiscsajt és ezen nem változtat, hogy nem szopizunk. 

     

    na, megyek én is zuhizni meg azután ébresztem a csajszit... már több mint 4 órája alszik

    előzmény:
    lázi78 (17269)
    2008-10-22  10:54
  31. 2008. október 22. 11:0517271.

    Lázi, Jucó nem tudom, ez mennyire megnyugtató, de van egy barátnőm - akit nagyon jó anyukának tartok - és nem szeret, nem akart szoptatni... Van egy 4 és egy 1 évese. Pár hónapig szopiztak, aztán átálltak tápra. Ami miatt leírtom, hogy ő magasról tett a megjegyzésekre, és igaza is volt, nem azért kell szoptatni, mert a Nagy Magyar Ősanyák Szövetsége ezt kívánja... HA megy és jó, akkor szuper, ha nem, hát beszerzel pár cumisüveget, és éltek boldogan.

    Én a helyetekben még utoljára egy szopis tanácsadóval beszélnék, hátha ő rájön a probléma megoldására, aztán ha nem sikerült minden lelkiismeretfurdalás nélkül adnám a tápszert...

     

    Jucó, az István kh-at nem próbáltad? Oda szerintem bármikor bemehetnél...

     

    Lázi, én írtam... 

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2008. október 22. 10:5517270.
    Megyek mert a kis hercegnőm elkezdte a szónoklatát, hogy Ő mennyire rettenetesen éhezik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2008. október 22. 10:5417269.

    Tudod Youcó, most már nem hiszem el azokat a buta, akaratos állításokat, hogy minden nő tud szoptatni ha akar!

    Látod erre mi is élő példák vagyunk! Hiába az akarat, a különféle praktikák, az önsanyargatás, ha nem megy... De ettől nem vagyunk kevesebbek egy kicsivel sem! Nem is tudom már ki írta (talán Reddy), hogy olyanról még nem hallottunk, hogy a gyerek azt vágta volna az anyja fejéhez, hogy Te engem nem szoptattál!

    előzmény:
    Youcó (17268)
    2008-10-22  10:47
  34. 2008. október 22. 10:4717268.

    Lázi, Istenem, megnyugtattál, hogy nem vagyok egyedül.

     

    Az a legrosszabb, hogy anyám állandóan hívogat, hogy na mi van, tudok már szoptatni, van tejcsi.... És nekem meg totál lelkiismeretfurdalásom van, meg szarul érzem magam, hogy nem, meg elkezdek magyarázkodni....

     

    Mi egyelőre tartjuk a súlyunkat, nem híztunk, de ez nem zavar, majd elkezdünk hízni.... Tudom, hogy eszik, napi 360 ml tápszer megvan, és még mellette vizet is iszik.

    előzmény:
    lázi78 (17267)
    2008-10-22  10:40
  35. 2008. október 22. 10:4017267.

    Igen, ma valamivel jobb a kedvem... Valószínűleg a kimerültség tette, hogy annyira kiborultam.

    Teljesen átérzem  Youcó helyzetét! 3 hete nyüstölöm a cicimet, masszírozom, fejem, melegfűrdőzöm, iszom a laktoherbet, eszem az Urticát, és semmi! Én is fejek, napi 30-40 gr max! Gréta sem fogadja már el a cicit, nem bolond Ő, hogy 5-5 gr-ért dolgozzon félórát, és a végén ugyanolyan éhes marad mint az elején! Csak jól elfáradt és a tápszeren meg elaludt! Aztán meg csodálkoztam, hogy nem gyarapodott! Amióta nem kell neki a cici, azért ráteszem amíg ki nem köpi (értelme nem sok, mert kb.3-5 perc cicinként, de saját magam megnyugtatására jó), aztán tápszer. És naponta 4-5 alkalommalk igyekszem fejni, amit esti evésnél megkap. Így amim van odaadom az utolsó cseppig! És a súlyfejlődése is beindult! A többi meg már nem érdekel.

    Nem feladtam, csak beletörődtem, azt hiszem...

    előzmény:
    Reddy (17264)
    2008-10-22  10:03
  36. 2008. október 22. 10:3717266.

    Sziasztok!

    Gyors bejelentkezek. A kis drágám sajnos elég hasfájós, így sokat vagyunk fenn. De eszik rendesen, és azért éjjel alszik, nagyjából. Remélem mindenki jól van. És gratula az új anyukáknak!

    Képeket tettem fel az iwiwre. Kissy sajnálom, de ide túl nagyok, majd mondom a férjemnek, hogy kicsinyítse le, és akkor te is láthatod!

    Sajnos elég kevés időm van a házimunka és a sok látogatók mellett, és a legtöbb időt persze Hanna foglalja le, mondjuk ezt nem bánom!

    Egy szerencsém van, a nagymamám főz, arra nincs gond! 

    Jók legyetek! Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2008. október 22. 10:1617265.

    Köszi a biztatást Lányok.

    Az a baj, hogy nekem befelé forduló mellbimbóm van, és így csak azzal a műanyag bimbóvédővel tudok/tudnék szoptatni.

    A tanácsadó nem válaszolt a levelemre, és a telefont nem vette még fel. Majd próbálom még hívni.

    Ma jön a védőnő is. 

    A fejés után a "mellbimbómnál" olyan szúró érzést érzek. Ezért nem is tudok sokszor fejni, max. 3x egy nap, és az is inkább a jobb cicit veszi igénybe, mert a bal az kész van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. október 22. 10:0317264.

    Nem is akartam elküldeni... Mi baja van az nlcnek???

     

    Panna, csini vagy!

     

    Lázi, de jó, hogy jobb a kedved! Hihetetlen, mit össze takarítasz... Én a védőnő kedvéért még semmit nem raktam arébb. Eddig egyszer volt, gondolom nem jön többet.

     

    Én ma vasalok, hátha a meleg gőz kiviszi már belőlem azt a tömérdek trutyit... Szerintetek 4 hét után gáz fürdeni? Már nem folyik semmi, saját kád, saját víz... Olyan jól esne egy forró fürdő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. október 22. 09:5917263.

    Jucó, fel a fejjel!!! A szopis tanácsadó mikor megy? yúlanyócának segített! Hibi ugyanezt mondta minap, h Zalán eltolta a cicit... Ha bejelentkezik, lehet, hogy tud valami megoldást... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2008. október 22. 09:3117262.

    Jucó!!!! Hahó, próbálj meg megnyugodni!!!!!! Tudom ez a leghülyébb tanács, de minél jobban rágörcsölsz, annál rosszabb! Ha a fejés fáj, az nem valami jó. Milyen mellszívót használsz? Kézzel egyáltalán nem megy? A cicidet érzed hogy feszül? Emma elfogadja a tejed pohárból vagy kanállal?

    Hogy mit lehet enni? Hát van aki esküszik rá, hogy mindent lehet, csak mértékkel, van aki minden puffasztót kihagy, mert úgy veszi észre, hogy hasfájást okoz a babának. A narancs-kiwi, nem emlékszem, hogy szerepel -e a tiltólistán, de mivel elég erős illatanyagokat tartalmaz, lehet hogy a tejben is megérzeni, fogalmam sincs mekkora baromságot írtam most, de lehet, hogy ha így is gond van a szopival, semmi kéteset nem próbálnék meg, aztán később kísérleteznék... Egyébként van olyan barátnőm, aki arra esküdött, hogy az ő babája a szoptatós tea miatt volt hasfájós

    Napközben meg igenis pihenj, aludj a babával, szoptass fekve, ha a párod is otthon van, próbáld meg megoldani. Lehet hogy három-négy ilyen nap kell csak és utána lehet pörögni!

    Szopis tanácsadóval mi is volt?

    előzmény:
    Youcó (17256)
    2008-10-22  09:16
  41. 2008. október 22. 09:2817261.
    Lanyok, akik nem tudtok szoptatni, mert a pici nem fogadja el a cicit, megegyszer leirom hatha valakinek meg bejon, en aventes bimbovedovel szoptatok, mert arra konnyebben raharap a baba, mivel hozzaer a szajpadlasahoz, ami kivaltja naluk a szopasi ingert, valoszinuleg a mellem nem, mert nem er el odaig...tud amugy is szopizni, de sokszor kikopi es merges lesz egy ido utan, mert nem olyan hatekonyan megy a szopi, mint bimbovedovel. Szoval sztem meger egy probat...hatha valakinek bejon meg!
    előzmény:
    Youcó (17256)
    2008-10-22  09:16
  42. Torolt_felhasznalo_566857
    Torolt_felhasznalo_566857
    2008. október 22. 09:2617260.
    Szia én vasárnap hagytam el a nyákdugóm, de nekem se volt se véres se barnás, csak átlátszó! 28-ra vagyok amúgy kiírva úgyhogy reménykedek a holnapi hidegfrontban! Kitartás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221907 (17251)
    2008-10-21  21:44
  43. 2008. október 22. 09:2117259.

    jo reggelt!

    Parhuzamnak es Dittanak gratulalok es sok boldogsagot, pihenest es tejecsket kivanok! Na meg egeszseget, gyors felepulest!

    Nyulanyoca, nagyon szoritok, hogy Balint babanal ne igazolodjon be a gyanu, es minden ok legyen! Ha meg megis mutetre van szukseg, sok erot, kitartast es mihamarabbi felepulest a picinek!

    előzmény:
    Nyúlanyóca (17253)
    2008-10-21  23:14
  44. 2008. október 22. 09:1917258.
    haha, lemaradt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. október 22. 09:1817257.

    Sziasztook!

     

    Na ilyent is rég láttatok, rakok fel pocis fotót .

    Igaz nem a legfrissebb és nem is a legjobb, de itt még az is látszik, hogy megkopasztott a fodrászbarátném, kb 4x ekkora hajam volt, de egyáltalán nem sajnálom....

     

    Lázi, még én se jutottam a fürdőbe. Most én is rendetrakok, aztán utána bezárkózunk, délután megyek dokihoz, rendbe kell raknom magam. Szerenécsre Dávid nagoyn elvan, ilyenkor megkapja a hajgumis meg a bizsus dobozkákat, letelepszik a fürdőszobaszőnyegre abban kotorászik-pakolászik én meg zuhanyzok.

     

    Reddy, mi kb fél 8tól vagyunk ébren általában, illetve én apával azért 7 fele kelek. Szóval még jóvilágunk van

     

    Nyúlanyóca! Remélem minden oké lesz a vizsgálaton! Tényleg hihetetlen, hogy már egy ekkora kis babócát is érhetnek bajok, de tényleg jobb talán minél előbb túlesni a műtéten, ha szükséges lenne (de inkább ne legyen!). Írj, ha van valami fejlemény, had szorítsunk!

     

    Haloween, volt valami az éjszaka? A tegnapiból kiindulva, gondoltam rákérdezek, ha még nem babázól, jelentkezz ám be!

    Én ma délután megyek nst-re, meg dokihoz, megnéz alulról, kivi leszek mit mond.

     

    Menőmanóka! Veled mizu? Nyákdugó nekem kicsit véres volt, de nem tudom, hogy törvényszerűen annak kell -e lenni. Annó egy héttel a szülés előtt távozott, de lehet egy-két nappal, sőt egy órával előbb is.

     

    Na megyek is folytatni a dolgokat, mert rövid a délelőtt.

     

    Sok pusz!

     

    Panna (39)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2008. október 22. 09:1617256.

    Jó reggelt Lányok,

     

    Én egy kissé most bedepiztem, Emma tegnap óta nem akar cicizni, egyáltalán nem kapja be, és mindig csak eltolja magától... Eddig sem ment a szoptatás, de tegnap óta még annyi önbizalmam sincs. Folyamatosan bőgök. Fejni nem tudok minden alkalommal, mert baromian fáj a cicim egy egy fejés után. Így max. egy nap 30 ml-t tudok lefejni, azt is csak egy ciciből. Hiába iszom alaktoherb-et és sok folyadékot, nincs tejcsi. Pihenni napközben nem igazán tudok, enni meg a férjem töm mint egy libát, mert étvágyam nem sok van.

     

    Visszaolvasni nincs időm, talán egyszer sikerül bepótolnom az egy heti lemaradásomat.

     

    Bocsi, hogy állandóan csak panaszkodom.

     

    Ja, és lányok, kivit lehet enni ill. narancslevet inni???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. október 22. 08:2117255.

    Sziasztok!

    Kb ennyi kéne, hogy ne boruljak fel! Pedig most nem is volt rémes az éjszaka! Na mindegy!

     

    Szóval, hétfőn én is elmentem a gyógyszertárba, és vettem espumisan cseppet! Komoly előlrelépés volt! Zotyával infacolt etettünk, az is jó volt, de az espumisan olcsóbb, de uo. jó.Hanyatka ajánlom nektek is, meg aki hasfájással küzd!

     

    Tegnap a munkahelyemre mentem be elintézni a papírokat, anyasági, családi pótlék és társai... Annyira jó, hogy TB kifizető hely! Nem irigyellek benneteket, ha minden egyes papírt máshová kell vinni...

     

    Ma majd igyekszem valamennyire visszaolvasni! Azt láttam, hogy Párhuzamék "pici fia" is megszületett, nagyon gratulálok nekik!

     

    Na megyek rendbeszedem magam kicsit, még meg sem fésülködtem!Meg a lakást is kicsit össze kellene dobni, ma jön a védőnénink, aztán nem akarok nagyon beégni!Én a tisztaság és rendmániás a disznóól közepén... elég vicces!

     

    Pusszancs mindenkinek!

     

    Lázi és Gréti, aki végre elkezdett gyarapodni, 4250gr!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2008. október 22. 08:1917254.

    Jó reggelt!

     

    Nyúlanyóca, jó, hogy megosztottad velünk! Drukkolok nagyon, hogy minél előbb túllegyetek rajta. ÉS nagyon nagyon bátor, és erős vagy, a hozzászólásaid alapján semmi ilyesmire nem gondoltam - mindig olyan jó hangulatúak voltak. 

     

    Csak vagyok ilyen hajnalban kukorékolós?  

    előzmény:
    Nyúlanyóca (17253)
    2008-10-21  23:14
  49. 2008. október 21. 23:1417253.

    Panna, Reddy, Menőmanóka: Köszönöm.

    Bálintnyuszival tüdő sequesteratio gyanúja miatt kell ct-re mennünk. Ahogyan értettem, ez egy viszonylag ritka fejlődési rendellenesség. A tüdő egy része nem oda nőtt, ahova kellett volna. Ez a rész nem funkcionál, viszont részt vesz a véráramlásban, aminek az lehet a következménye, hogy más szervektől veszi (?) el a vért. Illetve emiatt fokozott hajlama lehet légzőszervi megbetegedésére. Korábban soha nem hallottam ilyenről. Ráadásul egy hetet kell várni az eredményre. Nagyon-nagyon reménykedem abban, hogy valami tévedés az egész, vagy annyira kicsi az eltérés, hogy esély van rá, hogy kinövi, vagy valami ilyesmi. 

    Holnap azt derítik ki, hogy igazolt-e a gyanú, és ha igen, akkor menyire sürgős a műtét. Azzal bíztattak, hogy néhány hónapos korban sokkal gyorsabb a regeneráció, mint később, és a varratok kiszedéséig kellene kórházban maradnia, ami kb. 6-8 nap. A Klinikán van babás-mamás szoba, de akkor is borzasztó nehéz lesz. Abból tudok erőt meríteni, hogy látom, milyen kis vasgyúró a babócánk, de ha ránézek, akkor összeszorul a szívem, hogy mennyire picike még, mennyire kis törékeny és már most mennyi agyrémen ment keresztül. Tudtam, hogy nem lesz könnyű, de annyira nem így képzeltem...

    No, visszavonulok, mert sok lesz belőlem, meg megpróbálok aludni is. Még az a szerencse, hogy Apóca tartja bennem a lelket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. október 21. 21:5217252.

    Hella, szerintem csak annyi köztünk a különbség, hogy én tudtam, mi vár rám... Sose nem mondtam, h nálunk nincs ordítás, sőt velem alszik, cicin alszik el, és állandóan ölben van...  EZt fejeld meg egy hisztizős dackorszákat élő másfél évessel, aki szintén ordítással fejezi ki bánatát. Ezen kívül a kiskamasz meg a nagykamasz már csak hab a tortán - de ma mikor az Anett harmincadszor mondta el az idétlén poénját, akkor kicsit kibuktam...

     

    Végül sikerült az odaút projekt. Dóri kapott 10 precet a cicin, ettől kicsit elpilledt, én turbóban zuhanyoztam, öltöztem, kentem magamra egy kis mázt, Dórit felcuccoltam, és megindultunk - azért a babatáskát beraktam a csomagtartóba - felavattuk a tesókocsit. Ja, és bealszik a kocsiban!!! HAzafelé mókásabb volt, Boti egy ideig nagyon boldogan üldögélt, majd rájött, h sétálni akar. Na,  erről ma már értekeztem...  Mikor elég közel voltunk, kivettem, és haladtunk. Aztán megpróbáltam vele befordulni az utcánkba, és olyan ordítás lett a jutalmam, h Bence kijött elénk...

     

    Mosolyka még nincs otthon, de már vele van Soma!

     

    Nyúlanyóca, mi baj van Bálintnyuszival????

     

    Panna, a töklámpás összeszárad... Jó a tesókocsi! Tutin veszi a terepet, nehezebb tolni, mint a Janet, de tudtam közben telefonálni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_221907
    Torolt_felhasznalo_221907
    2008. október 21. 21:4417251.

    Nyúlanyóca: kitartás, reméljük hogy minden rendben lesz Bálintnyuszival.

     

    Jaj lányok segítsetek légyszi. Az is nyákdugó ami olyan mint a kocsonya de nem véres (bocsi)? mert valami ilyet "hagytam"  el ma. Ez már lassan a szülést jelzi? Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2008. október 21. 21:3817250.
    Gratulálok Párhuzamnak!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2008. október 21. 20:5317249.
    Párhuzam gratulálok a nagy fiúhoz, jó egészséget, sok boldogságot, és sok tejcsit kívánok Nektek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2008. október 21. 20:1217248.

    PÁRHUZAM! Gratulálok a kisfiadhoz! Sok boldogságot és örömet kívánok!

     

    Nyúlanyóca! Nagyon nehéz időszak lehet ez nektek, minden okod megvan a pityergésre és a szomorkodásra, add ki magadból a bánatod. A kisbabád előtt meg legyél erős, ő is érzi, ha kétségbe vagy esve. Szívből kívánom, hogy mihamarabb a legeslegkönnyebben túljussatok a nehéz időszakon, és csak egy rossz álom legyen a vizsgálat is meg az esetleges műtét is. Az a "jó" hogy erre a gyerkőc tuti nem fog emlékezni. Mégis mi lehet, amit találtak, és mennyi az esélye a műtétnek? Gyógyszeres kezelés? Szorítok értetek!!!!

     

    Kiskatica! Na ez a 80as szopi már tök jó kezdet nem? Lehet hgoy te is kicsit megnyugodtál? Nektek is drukkolok!

     

    MOSOLYKA! Talán már otthonvagytok? Mesééééélj! Köldökzsírt beszereztem (most már hívhatnánk így)!

     

    Csajok, csináltam egy töklámpást, szerintetek a tök meddíg bírja, mikor döglik meg? Vagy úgyis érzem a szagát, vagy bebarnul? Na tudom nem az évezred gondja, csak ha valaki már csinált korábban, talán emlékszik...

     

    Reddy, végül el tudtatok indulni Botiért?

     

    Na mennem kell fürdetni, talán még vissza tudok nézni....

     

    Szép estét addigis!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2008. október 21. 18:0517247.

    Sziasztok!

     

    Hú, nagy gratuláció Párhuzamnak!

     

    Hella: végül is ma volt itt a szoptatási szakértő csajszi. Tényleg nagyon profi. Megmutatta, hogyan kell kimaszírozni a csomókat és az elzáródott tejcsatornákat.  Meg mondott még néhány dolgot a fejéssel és a szoptatással kapcsolatban. 

     

     

    Most búcsúzom is, mert holnap visszük Bálintnyuszit ct-re, és szét stresszelem magam. Találtak a tüdején valami elváltozást, és valószínű, hogy műtét lesz a vége néhány hónapon belül.

    Tiszta ideg vagyok, annyira sajnálom szegény babócát. Mindennap zokogok egy sort, de eddig erről nem akartam írni, hogy ne fárasszalak benneteket. Hát nem könnyű a kezdet, pedig van egy vasgyúró, gyönyörű kisbabám, csak éppen már mindenben valami betegséget látok, és jobban aggódom, mint amennyire örülni tudok annak, hogy anyóca lettem. Annyira szeretném, ha már túl lennénk ezeken a rémségeken.

    Elnézést a kesergésért! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. október 21. 17:1217246.

    kicsit megint itt vagyok...volt a doki, egyenlőre azt mondta, hogy méregessük a szopikat, ha alkalmanként 60-70megvan, az jó. Mikor elment, 80-at szopott Este megmérjük, remélem megáll a súlyesésEgyébként 4330 volt, a kórházból 4220-al jöttünk ki, és 5 nap alatt leesett 4000-re

    haloween, megy a drukkte kivel fogsz üzenni???nekem írhatsz nyugodtan

    Kissy, az én babám mindig bealszik a cicin

     

    párhuzam, remélem nem viselt meg a szülés, és igaz, hogy még maradtok a kórházban, de legalább már babával!!!!Isten hozta a kis Leventét! Nagyobb az én fiamnál is

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 21. 17:0317245.

    párhuzam irta 2008-03-12 10:34

     

     

    Sziasztok!

     

    Már egy ideje szeretnék csatlakozni valamelyik topichoz. Először olyanokhoz szerettem volna, akik különböző vizsgálatok előtt, ill. kellős közepén vannak éppen, tehát babát terveznek, de nem akar összejönni. Már nézegettem a topicokat, hogy melyik legyen az, amikor megváltozott valami az életemben. Kiderült, hogy babát várok.  Majd 2 év után, mindenféle beavatkozás vizsgálat és gyógyszer nélkül. (azért egy két dolgon már túl voltunk, sikertelenül)

     

    Úgyhogy napok óta figyelem az új topicokat, hátha valaki indít egyet friss kismamáknak, de ez nem történt meg.

    Most akadtam rá a tietekre, és örömmel látom, hogy többen várnak babát, és azt is, hogy még 10 000 hsz alatt vagytok.

     

    Már csak azt szeretném kérdezni, hogy csatlakozhatnék-e? Nyugodtan mondjátok meg, ha nem, akkor keresek tovább.

     

    7+1

     

    Isten hozta Leventet!!! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2008. október 21. 16:4917244.

    Párhuzam nagy gratula, jó egészséget kívánunk.

     

    Hella: nekem már két ismerősöm is volt, akinek vagy ilyen vagy olyan ok miatt nem szopizott a babója és az egyik hét hónapig, a másik egy évig adott neki úgy anyatejet hogy egész nap fejte és cumisüvegből itatta. Nagyon macerás és sok időt elvesz, de ha más megoldás nem marad, így még mindig anyatejet kap nem tápot. 

    Remélem nálatok azért nem így lesz, de gondoltam leírom hgoy lásd ilyen szélsőséges megoldások is léteznek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_221907
    Torolt_felhasznalo_221907
    2008. október 21. 16:3017243.

    Sziasztok.

    Még mindig egyben, elvileg péntek lett volna a nagy nap, de tegnap azt mondta a doki ebből jövő hét lesz, pedig már nagyon mentem volna. Olyan édi volt tegnap a pici egész NST alatt meg sem állt úgy mocorgott. Az új babákhoz gratula!!! Látom már alig vagyunk a pocis listán.

    Szopisoknak kitartás, tudom könnyű ezt mondani, én még nem járok itt, de a barátnők mindig azt mondják nyugodtnak kell lenni, mert az jobb a mamának és a babának is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2008. október 21. 15:5917242.
    Még azt akartam, bocs hogy ennyi részletben jövök, hogy elvileg jön vmi front és hát ezek a picikék annyira érzékenyek még, nekem a múltkor együtt nyűglődött kicsi és nagy......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2008. október 21. 15:5417241.
    Jajj és hát Párhuzam!!!! Nagynagy gratula a picikéhez, mielőbbi hazamenetelt kívánok!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2008. október 21. 15:5017240.

    Hella, Halloween: nálunk is ez a műsor, délelőtt üvöltés, cicinlógás, vagy rajtam fekvés. Rááadásul Bojta nem képes normálisan büfizni, ha esetleg rájön kb. 30 perccel szopi után, akkor folyik orrán-száján és néha elfelejt levegőt venni. Ránkijeszt mindig. Persze szopi közben bealszik, ha leteszem egyből kipattan a szeme és követeli tovább. Délután meg mint akit elvágtak. Hihetetlen.

     

    Reddy: jaj hát ez a direkt ellenkező irányba megyek, mint anyáék nálunk is bejátszik. Ezért nem is merek még egyedül nekivágni sétálni Zalánnal, mert nem biztos h utolérném..... :(

     

    Aki a szopival illetve kevés tejjel nyűglődik, annak üzenem, h kitartás!!!! Nekem anno 8 hétig nem volt tejem, ennek ellenére folyamatosan szoptattam, de 10ml-nél több az istennek se jött. Persze mindenki okoskodott meg paráztatott közben (máshoz se értenek) míg egyszer csak azt vettem észre, hogy 100ml-t szívott ki Zalán!!!  ennyi idő kellett amíg beállt a kereslet-kínálat és 1 éves koráig tudtam szoptatni. SZóval ne adjátok fel, ne idegeskedjetek és legfőképpen ne hallgassatok senkire!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2008. október 21. 15:3017239.

    Jaj de jó!!!

     

    Párhuzam: Nagyon-nagyon Sok Boldogságot Kívánok Nektek!!!

    Végre megérkezett a kis Levente!

    Sok tejcsit és mihamarabbi hazamenetelt Kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2008-10-21  15:16
  64. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 21. 15:1817238.

    ahaaaa... lebuktál Reddy, nálatok is rajtad fekszik és üvölt ha lerakod?

    Máris jobb a kedvem

    előzmény:
    Reddy (17236)
    2008-10-21  14:42
  65. Torolt_felhasznalo_673994
    Torolt_felhasznalo_673994
    2008. október 21. 15:0817237.

    Sziasztok lányok!

     

    Reddy most én is pont így jártam. Bár én csak egy szimpla sétára mentem volna, de nem lett belőle semmi.

    13.30-tól szopizott, 14 órára tisztába tettem, felöltöztettem, de ahogy letettem, azonnal elkezdett bőgni.

    Kénytelen voltam kézben levinni, mert a kutyát is le kellett, de 10 percet voltunk csak lent. 14-15 óra között ölben volt, de nem aludt el. Éhes nem lehet, mert evett és utána már csak bealudt a cicin. Bőfiztettem is közben.

    Peus tiszta.

    És csak sír...

    Nem tudom mi jobb, ha felveszem és elkényeztetem, vagy ha hagyom sírni.

     

    Gatta

    előzmény:
    Reddy (17236)
    2008-10-21  14:42
  66. 2008. október 21. 14:4217236.

    És lehányva menjek el???

    Hella, pont most ecsetelem, h nem egyszerű...  Írni azért tudok, mert itt fekszik rajtam, így nem üvölt... de nem is akar aludni. Enni akar, de az nem kap többet...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841246 (17234)
    2008-10-21  14:37
  67. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 21. 14:3917235.

    Reddy és Kissy nem tudom ti hogy csináljátok, higy olyan egyszerűnek tűnik minden..

    Olyan jó olvasni titeket..

    előzmény:
    Reddy (17233)
    2008-10-21  14:35
  68. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 21. 14:3717234.
    Sminkelesben en ne madok tanacsot, uuuutalom, ha vakolat van rajtam, csak a legvegso esetben kenek magamra valamit Egyszer te is kibirod szemfestek nelkul... Dori meg majd megnyugszik a kocsiban.
    előzmény:
    Reddy (17233)
    2008-10-21  14:35
  69. 2008. október 21. 14:3517233.

    És ilyenkor legyen okos az ember lánya... Indulni kell lassan Botiért, és ahelyett h elaludt volna Dóri, bukik, csuklik és bőg. Az egy dolog, h nem tudok lezuhanyozni indulás előtt, és sminkelni se fogok. De hogy induljak így el???? Jajajajaj...

     

    AMúgy normál esetben nálunk is 15 perc max a szopi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841246 (17229)
    2008-10-21  14:27
  70. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 21. 14:3317232.

    sztem már nem sárga, mert nem alszik egész nap, csak üvölt

    Én is a fejésben látom a megoldást egyenlőre.

    előzmény:
    Reddy (17227)
    2008-10-21  14:22
  71. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 21. 14:3017231.
    Köszi Panna, minden praktika jól jön. Remélem már nem tart sokáig ez az átállós időszak és szépen fog szopizni, "mint a nagyok".
    előzmény:
    Panna81 (17225)
    2008-10-21  14:13
  72. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 21. 14:2917230.

    Amig varandos az ember, nem lat tul a szulesen... Az elsonel en is azt hittem, hogy a szoptatas megy magatol, es nem is mondta senki, hogy nem igy van Nem kaptam szakszeru segitseget, sot semmilyet sem, a vedono csak sopankodni tudott...  Igy meg szepen kialakul az idegbaj, ami ugye betesz a maradek kis szoptatasi kedvnek is.

     

    Csak azt sajnalom, hogy az anyosomat nem tudom berakni a kozosbe, hoyg mindenkinek segiteni tudjon

    előzmény:
    Reddy (17228)
    2008-10-21  14:26
  73. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 21. 14:2717229.

    Lanyok, ki mennyi ideig szoptat?

     

    Szerintem az se jo, ha tul hosszu ideig van cicin a baba, mert akkor csak nyammog, es egyre tobb levegot nyel. Meg ha nagyon elhuzodik az eves, akkor ugye nagyon hamar raeszi a kovetkezo adagot, es mar kesz is a hasfajas...

    A lanyoknal max 15-20 perc egy komplett eves+pelenkacsere. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2008. október 21. 14:2617228.

    Mindenki a szüléstől fél, pedig az megtörténik, így vagy úgy - gyerek bent nem maradt - a szoptatást meg valami tökegyszerű a "melledre csapod és jólvan" dolognak állítják be. Pedig nem egyszerű...és semmi nem úgy megy, ahogy le van írva.

     

    Szóval lányok kitartás, ügyesen, és ha nem megy, hát nem ebben mérik a jó anyaságot - még akkor sem, ha ezt sugallja minden...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841246 (17226)
    2008-10-21  14:15
  75. 2008. október 21. 14:2217227.

    Hella, és ha kap kis tejet üvegből, vagy kanálból? Hogy meglegyen a mennyiség... Aztán ahogy múlik a sárgasága, meg az aluszékonysága, úgy fog egyre ügyesebben szopizni. (jól emlékszem ugye, nálatok is a sárgaság a baj?)

     

    Dóri olyan korrektul lehányt... A refluxos bátyja sem tudott ilyet produkálni csak jobb napjain... most meg üvölt kajáért...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 21. 14:1517226.

    Titeket olvasva osszeteszem a ket kezem, hogy jol szopo, sokat evo babaim vannak es a tejjel sincs problemam

    Tudom, milyen rossz kinlodni a szoptatassal, a nagylannyal 5 hetig nyuglodtunk, majd vegleg feladtuk  

    Igy azert sokkal kenyelmesebb, mint tapszerezni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2008. október 21. 14:1317225.

    Bealvás ellen nekem bejött, hogy alulról kivettem a rugiból és a lábát folyamatosan maceráltam, az orrát is lehet piszkálni, meg mielőtt bealudna, nyúlj be a szájába, vedd ki a cicit böfiztesd meg esetleg, rájön hogy még éhes és eszik tovább.

    Ahogy írod, tényleg talán csak az a gond, hogy hamar elbólint. Bár tudom, hogy minden ötlet és praktika leírva rém egyszerű, a gyakorlatban ezerszer nehezebb. Kitartás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (17218)
    2008-10-21  14:02
  78. 2008. október 21. 14:1017224.

    Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget!

    Így már azt hiszem menni fog, kimásolom az infókat, és a párom majd szépen intézkedik, vagy lehet hogy én ha már itthon leszünk.

    Lehet kicsit későn kezdek hozzáde jobb később, mint soha.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 21. 14:0917223.

    Jut eszembe...

     

     

    Nyúlanyóca!!!  Milyen volt a szopitanácsadó csaj? Én is készülök felhívni.. érdekelne a véleményed.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2008. október 21. 14:0817222.
    Bocsi, látom közben a felét meg is válaszoltad
    előzmény:
    Panna81 (17221)
    2008-10-21  14:06
  81. 2008. október 21. 14:0617221.
    Hella! Nehéz tuti tippet adni, szegényem már biztos készen vagy... És ha nem hagyod egy órát cicizni? Vagy ha egy-egy alkalommal lefejed az elejét és akkor azt a 40 grammot legalább a táplálóbb hátsó feléből szívná ki? Kiskanállal vagy pohárból se fogadja el a tejed? Böfizni tud? (Fiammal azzal szenvedtünk, olyan mohón evett az elején, 20 perc szopi közben 4x megálltunk böfizni, hogy ne fájjon a hasa utána.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (17209)
    2008-10-21  13:45
  82. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 21. 14:0517220.

    Ja és Marci kb a felét eszi meg így annak, mint amikor tápot kapott.

    El fog fogyni ez a gyerek, de nem akarok tápot adni neki ha már egyszer lett tejcsi bőven. 

    előzmény:
    Reddy (17213)
    2008-10-21  13:56
  83. 2008. október 21. 14:0517219.

    haloween: nagyon-nagyon köszi a segítséget!!!

    Mindjárt meg is nézem

    előzmény:
    haloween79 (17210)
    2008-10-21  13:46
  84. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 21. 14:0217218.

    Reddy, már nem adok neki tápot, csak cici van, csal el van lustulva és az első pár szopi után bealszik. A cumisüvegből csak nyelni kellett.

    Most az van, hogy elkezd szopizni, ö percig szopizik rendesen, aztán elalszik. Büfiztetem, amire vagy felébred vagy nem. Ha nem ébred fel akkor bealszik rajtam, de ha le akarom tenni akkor üvölt (persze hiszen nem lakott jól). Ilyenkor megpróbálunk még szopizni, de ugyanaz lesz a vége.

    Vagy órákig szórakozunk a cicizéssel, vagy üvöltünk.

    előzmény:
    Reddy (17213)
    2008-10-21  13:56
  85. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 21. 14:0217217.
    Ajjaj, akkor keszuljek, hogy a kovetkezot en is teljesen elrontom majd??? 
    előzmény:
    Reddy (17213)
    2008-10-21  13:56
  86. 2008. október 21. 14:0117216.

    Sziasztok!

     

    A kórházban kitöltenek egy csomó papírt, és mindent el fognak postázni, nem kell menni sehová. Legalábbis nekünk így volt, nagyon hamar megkaptunk mindent. És  ha meglesz minden akkor tudjátok intéznia  a pénzügyeket, mi pl. a héten kaptuk meg az anyaságit, de mi elég későn kezdtünk intézkedni, mert én okos azt hittem még nem jött meg a születési anyakönyvi kivonat, közben már rég itt volt a mi házasságinkkal egy borítékba küldték.

    előzmény:
    haloween79 (17212)
    2008-10-21  13:52
  87. 2008. október 21. 13:5917215.

    http://www.eletescsalad.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=102

     

    de el is tudom mondani, ha van kérdésed...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2008. október 21. 13:5917214.

    Szió!

    Web-helyet nem tudok, de szívesen leírom, én miket írtam neki össze

    Taj-kártya, lakcímkártya, szül anyakönyvi - kórház intézi

    Anyasági támogatás, családi pótlék - helyi államkincstári hivatal (papírokat előre letöltöttem, kitöltöttem amit lehetett)

    Tgyás- nekem a melóhelyre kell majd postázni a dolgokat, így majd először én lebeszélem telefonon, hogy mi kell pontosan

    Recepteket - nekem már kiadta a dokinő, így csak a fejrészét kell kitölteni és kiváltani, ha nem adták volna ki előre, akkor apuka bement volna érte a rendelőbe és kiváltja

    Mérleget kikölcsönözni adott bababoltban.

    Háziorvosnak telefonálni, hogy mikor vettek fel a kórházban, mert addíg tart a táppénzem, majd a táppénzes papírért elmenni.

     

    Asszem ennyi a listám

    előzmény:
    haloween79 (17212)
    2008-10-21  13:52
  89. 2008. október 21. 13:5617213.

    Hella, Dóri is csinál ilyet, h még nyelni sem hajlandó, sőt meg van sértődve, h nem cummoghat nyugodtan, mert folyik a tej. Nálunk mondjuk nincs gond, max azzal, h sokat eszik. Ha ennyi tejed van, minek a táp?

     

    Kissy, nekem csak cicin alszik el... Negyedikre elrontok mindent...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (17209)
    2008-10-21  13:45
  90. 2008. október 21. 13:5217212.

    Csajok!

     

    Nem tudtok valami jó webcímet, ahol össze van szedve, hogy mit kell intézni a páromnak, ha megszületett a pici. Lakcímkártya, taj kártya, támogatások meg ilyesmik.

    Össze akarom írni neki, hogy hova kell mennie, és jó lenne valami támpont.

     

    Ha tudtok valamit, előre is köszi!

     

    Kissy: nagyon ügyesek a lánykáid, hogy ilyen jó evők. Hát biztos nagyon finit ettek, és úgy gondolták akkor már pihennek egy kicsit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 21. 13:4717211.

    Helló anyukák...

     

     

    Gratulálok a legújabb babákhoz!!!!!

     

     

     

    Taita: császárseb normális, hogy a két szélén gumós, az enyém is olyan. De csak viszket és kész. Nem fáj és lassan nem is érzem

    Legalább ezzel nincs gondom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2008. október 21. 13:4617210.
    Küldtem privit, remélem most már jó lesz neked is, és be tudsz lépni.
    előzmény:
    sacmac81 (17206)
    2008-10-21  13:31
  93. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 21. 13:4517209.

    SZiasztok..

     

     

    ...a változatosság kedvéért üvöltés van, de már nem is tudom, hogy miért. Evett, tiszta a pelus, megszeretgettem, aludt rajtam egy picit, de ahogy lerakom a kiságyba rögtön üvölt.

    Bár szopi közben, megint bealudt ráadásul egy órát képes lógni a cicin, de enni max 40 gr-ot szokott. Pedig a tejcsi ott csurog.....

    csak nyelni kéne.

    Hát sehogy sem jó ez így.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 21. 13:4317208.

    Koszi szepen

     

    Csajok, a lanyok annyit annyit ettek, hogy szabalyosan bealudtak cicin

    Sose szoktak ilyet csinalni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807628 (17207)
    2008-10-21  13:41
  95. Torolt_felhasznalo_807628
    Torolt_felhasznalo_807628
    2008. október 21. 13:4117207.
    Kissy Boldog Szülinapot!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2008. október 21. 13:3117206.

    Sziasztok Lányok!

     

    Valaki meg tudná nekem írni, h  hogyan működik ez a freemail-es táblázat??????

    Annyit emlegetitek... Én még sohasem láttam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2008. október 21. 13:2217205.

    Köszönöm nagyon jól.

    Semmi panasz a mensis érzésen kívül, néha elfáradok, és akkor kicsit kellemetlen még mozogni is, akkor lepihenek kicsit és később ha már jobb folytatom a kis ténykedéseimet.

    Úgy érzem Pannó csak megviccelt, bár ki tudja, lehet estére megint jönnek a fájások.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841246 (17203)
    2008-10-21  13:06
  98. 2008. október 21. 13:2117204.

    Reddy és Taita: Az én lányom is pont így csinálja az utcán való közlekedést, mint Reddy Botija! Úgy látszik, h életkori sajátosság: megy mint a meszes, csak mindig másik irányba, mint én akarom  De amióta van játék babakocsija, büszkén tologatja benne a babáját, és most már csak az baj, h nem tud vele egyenesen menni és néha ütközünk

    A kisfiam meg vagy alszik, vagy, ha még sem, akkor meg mindig enni akar, illetve legalább is cicin lógni

    Amúgy szép napot mindenkinek!!!

    előzmény:
    Reddy (17202)
    2008-10-21  12:53
  99. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. október 21. 13:0617203.
    Haloween, hogy vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2008. október 21. 12:5317202.

    TAita, nálatok is volt ez a levegőnek nézés??? Úgy látszik ebben a korban ez normális reakció... Most már jobban érdeklem Botit, akkor is ölben van Dóri, vagy ha épp szopizik, hajlandó odajönni, és nézeget, vagy piszkálgatja a kiscsajt.

     

    Csak a  földre vetős hisztijeivel nem tudok mit kezdeni... Itthon még hagyján, de az utcán is csinálja - még jó, h van tesókocsi. De néha szeretném, ha sétálna, de kezem nem fogja, babakocsit nem fogja, és nem arra megy amerre kéne. Ami nem lenne baj, csak megy ki az útra, vagy épp full ellentétes irányba megy, mint ami a haladási irány... NEkem a nagyok nem csináltak ilyet, vagy elfelejtettem...

    előzmény:
    taita (17201)
    2008-10-21  12:16

Címlap

top