Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Soma mostanában...

Torolt_felhasznalo_698816
Torolt_felhasznalo_698816
Létrehozva: 2008. március 20. 07:34

Sziasztok!! Én vagyok túl sarkos, vagy mostanában Soma tényleg egy rakás kapitális baromságot hord össze a cikkeiben??

 

"Megcsalt a férjed?? Jól tette, bocsásd csak meg, teljesen normális, ha más nőket is kúrogat melletted!!"

 

Vagy mint a mai cikk: "Elhagyott a pasid, de szimpla kényelemből még mindig felugrik egy-két kósza kufircra?? Király, tuti adrenalinkapcsolat, hiszen végülis együtt vagytok, nem is szakítottatok!!"

 

Micsoda ökörség! Simogassuk meg a másik fejét, ha jól belénk rúg, mert végülis az a normális..

 

Azt hiszem, ma volt a napja, mikor végleg kiiktattam a nőt az olvasnivalóim közül, pláne, hogy már semmi értelmeset nem tud kitalálni az örökös Hellinger-terápiáján kívül..

 

Uncsi...

  1. 2008. március 21. 00:09151.

    Nincs benne logika!

    Még a gyónási bűnbánati imában is olyasmi van, h megígéri az ember, h többé nem vétkezik. És Isten így bocsát meg. Akkor ?

     

    (Ok, nem vagyok Isten, mielőtt ezért kezdtek bántani)

     

    Én azt mondom, h attól , h egyszer megbocsátott vki, másodszor még nagyobb bűn (direkt írtam ezt a szót), ha a férje újra megcsalja.

    Mert így bizony férjecskénél tuti az a fíling, h "ha egyszer megbocsátot, újra meg fog" (az asszonyka) --------- ami pedig, akárhogy is nézzük, bizony már a kihasználás!

    Az meg ugye nem egy díjazandó és fair dolog! Vagy igen?

    előzmény:
    ritkamadár (65)
    2008-03-20  10:21
  2. 2008. március 20. 23:51150.

    Azt hittem, csak én vagyok a túlérzékeny a "miértnemvagyhajlandókibékülniavoltférjeddel" szövegekre.... De ezek szerint a "hiba nem az én készülékemben van" -- pedig én nagyon bírtam Somát eddig. És régen sokat lendítettek rajtam a gondolatai.

     

    Bocs, de most ez jutott eszembe: lehet, h egyszerűen anyagi okai vannak ennek a   nagy hellingerezésnek?

    Még egyszer bocs, ha nem így lenne !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698816 (1)
    2008-03-20  07:34
  3. 2008. március 20. 23:37149.
    Kissé súlyos kijelentés, hogy azokat, akik monogámok, feltétlenül a félelem vezérli - már ha jól olvasom a szavaidat. Szerintem kevesen képesek a monogámiára évtizedeken át, de az sem mindegy, hogy a félrelépést (a konkrét esetben) mi motiválja. Én ettől teszem függővé, hogy "bűnnek" tekintem-e vagy sem (szándékosan tettem idézőjelbe a szót).
    előzmény:
    zsumegzsi (148)
    2008-03-20  22:14
  4. 2008. március 20. 22:14148.

    Talán eljön az az idő, mikor többen fogunk így gondolkodni...

    De ez nem következik be addig, amíg a félelmek vezérlik a tetteinket...

    Mindannyian szabad emberként születünk le a földre, de valahogy idővel szeretünk erről megfeledkezni.

    És akkor jönnek az elvárások dögivel, az ítélkezésről nem is beszélve.

     

    Ismeri valamelyikőtök személyesen Somát?

    Beszélgettetek már vele valaha? Nem? Akkor ki felett ítélkeztek? A felett a kép felett, ami a fejetekben él róla? Mi köze lehet annak a valósághoz? 

     

    Ha már egy ember akad, akinek akár csak egy gondolat is szöget üt a fejében, hogy talán másként is lehet, mint ahogy az az ő fejében vagy értékrendjében megcáfolhatatlan szent parancsként él, akkor már érdemes volt elindítani ezt a topicot, bármilyen szándékkal is történt meg... 

     

    szép estét mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    csetten (146)
    2008-03-20  19:37
  5. 2008. március 20. 21:55147.

    Végre elolvastam a cikket.

     

    Nagyon, de nagyon csodálkozom azokon, akik itt

    egész nap képesek voltak követ dobálni.

     

    A cikk nagyon jó, tele van megfogadni való dolgokkal.

    Ha azt mondja valaki, hogy "ezt én nem értem", akkor

    azt még megértem. De hogy olyanért szidni egy másik

    embert, mert jó dolgokat mond, hát bizony ez eléggé

    emberi kisebbrendűségre vall.

     

    Minden kérdésre kitér, minden kérdést megválaszol.

    Ezekután mindenki nézze meg, hogy őt éppen mi

    borította ki ezzel a témával kapcsolatban?

     

    Jó kutakodást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. március 20. 19:37146.
    Nem bocsátanék meg, mert nem lennék olyan helyzetben, hogy meg kelljen bocsátanom, mi vagyok én a gyóntató papja isten által adott kegyelemmel? Tudomásul venném, hogy egy adott pillanatban másként döntött, a mi életünk ettől a döntéstől függetlenül működik, amíg mindketten úgy akarjuk. A félrelépés az ő magánéletéhez tartozik, a mi kettőnk élete sem tartozik másra, csak kettőnkre. Ja, és semmiképpen sem képzelném el magam előtt, hogy milyen volt, ahogy más nőt ölel. Egyrészt nem vagyok mazochista, másrészt nem rám tartozik:)))).
    előzmény:
    helimeli (144)
    2008-03-20  19:15
  7. 2008. március 20. 19:33145.
    Én nem állítottam, hogy a férfiakra jellemző az alkalmi poligámia. Sőt azt is el tudom képzelni, hogy nem pusztán önző szándékból lép félre valaki, hogy tényleg szereti a párját is, és hogy valóban vannak őszinte érzelmei azzal is, akivel "félre" lép. Én csak annyit állítok, hogy az emberek között szövődő viszonyok állandóan változnak, rengeteg tényező befolyásolja őket, sok kiszűrhető, sok nem. És azt is hiszem, hogy ettől függetlenül vannak megbonthatatlan barátságok és újra és újra erősödő szerelmek.,
    előzmény:
    Greeneyed (142)
    2008-03-20  19:01
  8. 2008. március 20. 19:15144.

    Komolyan megbocsájtanád, ha megcsalna a párod, mert olyan az alkata ?  Nem tudom elhinni. Én nagyon rosszul viselném,ha megcsalna  a kedvesem, nagyon szeretem, de nem birnám feldolgozni, hogy más nőt ölelt.....

     

    Nem tudom, mit mondjak, le a kalappal elötted, vagy kezdjek prédikálni ? Nem fogok természetesen, de nekem nagyon fura az álláspontod.

    előzmény:
    csetten (137)
    2008-03-20  18:05
  9. 2008. március 20. 19:09143.
    Baromságokat hablatyol állandóan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698816 (1)
    2008-03-20  07:34
  10. 2008. március 20. 19:01142.

    Ez egy kicsit úgy hangzott, mintha az lenne szégyellnivaló, ha valaki nem kefél félre.

    Szerintem ez az egész sokkal egyszerűbb. "Félredugok, mert akkor és ott csak a saját igényeimmel törődöm." Ha ezt valaki felvállalja, azt becsülöm. Ha sunyin magyarázza a bizonyítványát, hogy "ugyan, drágám, a férfiak ilyenek", meg "ugyan, drágám, ha csak leszopott, az nem megcsalás", azzal rendesen elhasal előttem.

    előzmény:
    csetten (130)
    2008-03-20  17:39
  11. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. március 20. 18:53141.

    Szia! Nem vagy sarkos egyáltalán.Ez a nő nem normális.A mentalitása kb egy útszéli lotyóéval azonos,legalábbis ezekből a megnyilvánulásaiból ez következik.Ha meg valóban ilyen,akkor nem is értem,hogy élhet -állítása szerint- harmonikus családi életet...

    Vetít a csaj piszkosul.De még ha valaha is szép,csinos,vagy nem is tudom;kedves lett volna...De nem.Mindig is ronda és utálni való némber volt,az is marad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698816 (1)
    2008-03-20  07:34
  12. Torolt_felhasznalo_716685
    Torolt_felhasznalo_716685
    2008. március 20. 18:47140.
     Ez a SOMA sosem volt normális. Nem ia csodálom. Tök hülye tanácsokat ad. Majd még dicséretet kap a megcsaló!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698816 (1)
    2008-03-20  07:34
  13. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2008. március 20. 18:36139.

    Köszönöm!

    off: én is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (117)
    2008-03-20  13:13
  14. 2008. március 20. 18:10138.

    Reggel én is írtam pár hsz-ást, és én is azt gondolom,

    hogy egy kicsit tupírozva van ez a nagy "megcsalás" dolog.

     

    Sajna az van, hogy a nők túlságosan tudnak birtokolni,

    amit aztán úgy hívnak, hogy szeretet.

    Ha a férfit erről megkérdeznék, nem hiszem, hogy hasonló

    módon értenék a szeretet mibenlétét.

    előzmény:
    zsumegzsi (131)
    2008-03-20  17:41
  15. 2008. március 20. 18:05137.
    Én egy szigorúan monogám ember vagyok, de tudom, hogy a párom nem az, alkatilag. Még sosem csalt meg, de ha megtenné, akkor is biztos lennék, hogy nem ellenem szól a dolog, nem rólunk szól a dolog. Ennél a mi kapcsolatunk sokkal erősebb. És azt tartom a legfontosabbnak, hogyha bármi történik vele, akkor azt velem beszélje meg, még ilyen esetben is. Magamtól meg elvárom, hogy nagyvonalú legyek. Biztos nem ugranék a nyakába, de azon gondolkodnék, hogyan tovább minél jobban?
    előzmény:
    customer (135)
    2008-03-20  17:55
  16. 2008. március 20. 17:57136.

    Mondjuk azt aláírom, hogy általában akik külön tudják venni a szexet és az érzelmeket, azoknak a megcsalás nem oylan nagy ügy.

    De ha egy olyan kapcsolatban vagy, amelyik nem csak úgy megszokásból van, és nem csupán egy gazdasági egységet képezel a szobatársaddal, akkor létjogosultsága van annak a kérdésnek, hogy hogyan tovább a megcsalás után.

    előzmény:
    customer (135)
    2008-03-20  17:55
  17. 2008. március 20. 17:55135.

    Nem EZEN múlik a kapcsolat, hanem azon, hogy hogyan kezelik, és milyen az eljárás az egésszel kapcsolatban.

    Nem kell félrelépni, szakítani kell.

    Ha egy kapcsolatban félre akarsz menni, akkor másvalaki fontos neked. Akkor legyél azzal.

     

    előzmény:
    csetten (134)
    2008-03-20  17:53
  18. 2008. március 20. 17:53134.
    Nem hiszem h lenne általános recept arra, hogyan történik egy szexuális kilengés. A lényeg, h nem ezen áll vagy bukik két ember életre szóló barátsága-szerelme-összetartozása. Ha van elég bölcsesség a felekben, akkor ki-ki úgy kezeli ezt, hogy a lehető legkevesebb fájdalmat okozza a másiknak.
    előzmény:
    customer (133)
    2008-03-20  17:46
  19. 2008. március 20. 17:46133.

    Én meg azt értékelem, aki elém áll és azt mondja, hogy le akarok feküdni valaki mással, előre szólok, döntsd el, mit akarsz erre lépni. De az, hogy nem tudsz róla, és félrek..rnak, aztán meg vágj hozzá jó képet, ha igazán szeretsz.. ez nem korrekt.

    Vállalja fel, hogy ha olyat tesz, ami a másiknak fáj(hat), akkor a másikat hozza szépen döntési helyzetbe.  

    előzmény:
    csetten (130)
    2008-03-20  17:39
  20. 2008. március 20. 17:43132.

    És azzal mi van, hogy ha a másik szeret téged, akkor nem bánt meg, nem okoz fájdalmat, nem árul el?

     

    a megcsalást itt mind egyfajta stikában, sunyiban elkövetett hűtlenségnek értelmezzük, ne azokról az esetekről beszéljünk, amikor nyitott kapcsban élnek a felek, vagy tudnak arról, hogy megcsalják. 

     

    Amikor megcsalod a másikat, ilyen módon, akkor nem mint pasit/nőt árulod el, hanem mint embert. És akkor más a helyzet. 

    A szeretet kétoldalú, kétirányú dolog. Ne csak amegbocsátás legyen elvárható, hanem az is, hogy ne legyen mit megbocsátani.

     

    És ahogy írtam, nem lehet válaszlépés egy problémára.

    (probléma: unlak, de nem merem megmondani, mert egy kis gerictelen szar alak vagyok, vagy ittam és nekiestem a bulin a kolléganőnek, vagy alig beszélünk, megromlott a kapcsolatunk, stb) 

     

    előzmény:
    zsumegzsi (128)
    2008-03-20  17:27
  21. 2008. március 20. 17:41131.
    örülök, hogy van valaki, aki nem néz hülyének... már kezdtem kicsit ufónak érezni magam...
    előzmény:
    szelidgesztenye (129)
    2008-03-20  17:35
  22. 2008. március 20. 17:39130.
    Szerintem teljesen kiegyensúlyozott és családbarát Soma cikke, amely erőt adhat a "megcsalt" nőnek. Megcsalni valakit igazán érzelmileg, szellemileg lehet, és ezt hívják árulásnak. De szexuálisan nehéz. Nem mindenki monogám, nem mindenkiből vált ki a gyerekvárás ugyanolyan érzéseket. Ki tudja mi mindenen megy át egy férfi azalatt, amíg a párja gyereket vár. Mi nők mindig elvárjuk a teljes odafigyelést, odaadást, alárendelődést, mert úgy gondoljuk, mi "szenvedjük" el a terhességet, jár nekünk a kiemelt figyelem, a hűség, sőt a kiszolgálás. A férfiaknak sokkal nehezebb, mert a hormonjaik nem biztos hogy csak a fészekrakó ösztönt erősítik. Ha egy férfi a félrelépés után is marad, akkor azt üzeni: kipróbáltam mást is, tudom milyen másként is, mégis téged választalak, kitartok melletted, ez szebb lehet egy szerelmi vallomásnál. Én legalábbis az ilyen férfit jobban értékelem, mint azt a savanyú lelket, aki gyávaságból, unalomból, fantáziátlanságból, érdektelenségből soha ki nem tekintett egy kapcsolatból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. március 20. 17:35129.

    Jól mondod.

     

    Csak az a gond, hogy erre még nem érett az emberi elme.

    előzmény:
    zsumegzsi (128)
    2008-03-20  17:27
  24. 2008. március 20. 17:27128.

    egyetértek veled... szerintem sokkal könnyebb megfutamodni mondjuk egy megcsaláskor (bár mint már mondtam eléggé nevetségesnek érzem ezt a szót, mert kizárólagosságot takar, és kinek tartjuk magunkat, hogy birtokolni akarunk testileg-lelkileg egy másik emberi lényt) és azt mondani, jó, akkor legyen vége, mert ÉN nem viselem el, hogy megcsaljanak, mint magunkba nézni, és és keresgélni egy kicsit.

     

    Ha őszinték vagyunk magunkhoz, és nem csak azt látjuk, amit látni szeretnénk, megtaláljuk a választ rá, hogy miért léptek félre.

     

    És akkor lehet mérlegelni.

     

    A szeretet micsoda szerintetek?

     

    Birtoklás, féltékenykedés és önzés

     

    vagy

     

    Elfogadás, megbocsátás és önzetlenség?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_581889 (120)
    2008-03-20  14:28
  25. 2008. március 20. 16:18127.
    "Sérülni látom a jóban-rosszban elvet, amikor a másikat akkor árulom el, amikor a legnagyobb szüksége van rám: bajban, betegségben, gyermekvárásban, stb." Igen, én is így gondolom, csak neked sikerült jobban megfogalmaznod.
    előzmény:
    customer (124)
    2008-03-20  15:29

Címlap

top