Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2012. szeptember 29. 21:2312226.

    Köszi szépen :)

    Kértem már fejtést, vagyis feliratkoztam, de azon gondolkodom hogy lehet hogy elsiklottam a fejtésed felett? Csak mert már máskor is írtad, hogy úgy emlékszel fejtetted a képletemet. Lehet hogy neked van igazad és vissza kéne keresnem

     

    Igen, valamennyire érdekel ez a dolog, olyan misztikus De megmondom őszintén túl mélyen még nem mentem bele, csak szeretem olvasgatni amiket írtok

     

    Nyelveket nagyon nem beszélek, vagyis tanultam pl angolt, franciát és spanyolt, de használni csak az angolt tudom. Lusta vagyok az a helyzet, pedig pl a spanyolt angol lektortól tanultam és csak úgy ragadt rám. Ha foglalkoznék vele szerintem meg tudnék tanulni 4-5-öt is. De ez az átkozott lustaság

    előzmény:
    mamóka67 (12224)
    2012-09-29  21:16
  2. 2012. szeptember 29. 21:1612225.

    Na mindey. ha lesz egy kis szusszanásnyi időm majd még nézegetem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (12223)
    2012-09-29  20:23
  3. 2012. szeptember 29. 21:1612224.

    Hold Sarló Hold- fázisban születtél.

     

    A Veszta aszteroida együttáll a Merkúroddal, a nyelvi képességeidet fokozza, de a tanulmányaidat is nagyban segíti. Tudsz nyelveket?

     

    Rémlik, mintha fejtettelek volna, de bocsáss meg ilyen sok képlet után nehezen jegyzem meg.

    Tudom, hogy időnként beszélgetsz velünk, és ennek örülök.

     

    Szólj, ha valami nem világos!

    P.M.

    előzmény:
    Sarkofag (12220)
    2012-09-29  11:01
  4. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. szeptember 29. 20:2312223.
    Hát nem egészen. De egy kicsit mégis...
    előzmény:
    Sarkofag (12222)
    2012-09-29  16:01
  5. 2012. szeptember 29. 16:0112222.

    Na jó, az az astro.com nagyon kínai nekem

    Viszont kiszámoltam, ugyebár a nap a rákban van nekem, a hold meg kosban, úgy néztem kb 100 fokot jelent. Vagy nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (12215)
    2012-09-28  22:49
  6. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. szeptember 29. 11:0512221.

    Kedves tőled, hogy megnézted megint...

    A múltkorában hallottam, talán be is másoltam ide, hogyan határozzák meg a buddhisták a bolygók hierarchiáját. Nagyon szimpatikus volt nekem ez a hozzáállás, miszerint a tudatosság a Nappal kezdődik, és míg a Hold, Merkúr vagy Vénusz tulajdonságai uralkodnak rajtunk, sajnos, addig az alsó világban létezünk és ki vagyunk szolgáltatva érzékszerveink játékának. Hogy meglépjük önmagunkat, a MARS bátorságára van szükség.

     

    Ez a bátorság többször szemet szúr nekem újabban. Sajnos az én rangvesztett Bika Marsom a 12. házban van, eléggé messze "mindenkitől" a radixban. Magányos és elhagyatott, nagyon egyedül van, bátorságát - ha van neki egyáltalán - nem nagyon tudja megmutatni.

     

    Ki ismeri az ERŐ kontra erő című könyvet? Az író ún. 'attraktormezők'-et nevez meg (energiaszintek), és itt is a választóvonal a bátorság. A bátorság alatti rezgéseken nagy esély van magunk vagy környezetünk "rombolására" - ezt most én mondom, Hawkins kicsit tudományosabban fogalmazza meg. Akit érdekel, ajánlom a témát, mert elég izgalmas.

     

    megpróbálom csatolni a tudattérképet, érdemes átrágicsálni.

    előzmény:
    mamóka67 (12196)
    2012-09-27  04:40
  7. 2012. szeptember 29. 11:0112220.
    Oké, 1984.07.20 , reggel 7:30 Dunaújváros.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (12218)
    2012-09-29  10:51
  8. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. szeptember 29. 10:5312219.
    Sajnos legrosszabb esetben iskolás módon kezdd el számolni a fokokat a Napodtól és a Holdadig. Mivel minden jegy 30 fokos, néha könnyebben is tudsz majd haladni :)
    előzmény:
    Sarkofag (12217)
    2012-09-29  07:21
  9. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. szeptember 29. 10:5112218.

    Akkor...

    határozd meg, áruld el a képleted és leellenőrizzük :)

    előzmény:
    Sarkofag (12217)
    2012-09-29  07:21
  10. 2012. szeptember 29. 07:2112217.

    Húú. Én nagyon nem értek ám ehhez, de igyekszem megnézni amiket mondtál.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (12215)
    2012-09-28  22:49
  11. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. szeptember 28. 22:4912216.
    Nagy reményeket fűzök a mostani Teleholdhoz :)
    előzmény:
    mamóka67 (12212)
    2012-09-28  12:41
  12. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2012. szeptember 28. 22:4912215.

    Végülis némi gyakorlással magad is rá fogsz jönni. Ha esetleg szoktad nézegetni az astro.com-ot, ott az egyik alprogram meg is mutatja.

    Valójában ez az egyik segédprogram, ami fogantatási naptár. Az Extended chart selection részben van, a method résznél a special chart-ok közül kell kiválasztani a Lunar phases fertility calendar lehetőséget. Itt fokra megmutatja, hogy születéskor hány fokra volt a Hold a Naptól (phase of the Moon)

     

    Egyébként ha csak kicsit logikusan gondolkodsz: akkor ha a Hold a Napjegyeddel azonos jegyben áll (vagy együtt a Nappal), akkor Újhold van,hiszen ekkor állnak együtt. Ha "elhagyta" a Hold a Napot, tehát ha a radix körön jobbra van a Naptól a Hold addig a jegyig, ami a Nappal szemben van, akkor növő Holdfázis, pont szemben a Nappal a Hold: Telehold.

    Ha a Hold a radixban "túl" van a Nappal szemközti jegyen, akkor már túl van a Telehold fázisán, tehát fogyó hold.

     

    Elég bonyolult leírni, háromszor kezdtem hozzá, de nem olyan macerás, ha kicsit megnézed a radixot. Gyakorlatilag ha felnézel az égre, akkor is látod már, "milyen Hold" van az égen: látszik az alakjából. Most ugye Kos Telehold lesz, hiszen Mérleg (Nap)jegyben járunk. Ezután fog fogyni, ha elfogy és csak a fele lesz meg, az pont 90 fokra lesz a Kos Teleholdtól, tehát fogyó holdfázis (Rák jegyű lesz). és így tovább :)

    előzmény:
    Sarkofag (12213)
    2012-09-28  15:25
  13. 2012. szeptember 28. 18:2912214.

    A 12213-as hsz-ban leírtam, hogy a Nap és a Hold közötti távolságot jelző fokokat kell számolni a radix horoszkóp rajzán. Teliholdig növekvő fázisok, utána csökkenők.

    Újholdtól mindig előre, (lefelé) számolunk, és a Hold a Nap előtt jár.

     

    Telihold után pedig mögötte.

     

    Olvasd el mind a három hsz-t, amit a Holdfázisokról írtam, talám úgy érthetőbb.

    előzmény:
    Sarkofag (12213)
    2012-09-28  15:25
  14. 2012. szeptember 28. 15:2512213.
    Hogyan lehet megtudni hogy mely holdfázis alatt születtem?
    előzmény:
    mamóka67 (12211)
    2012-09-28  12:33
  15. 2012. szeptember 28. 12:4112212.

    Még annyit hozzátennék az előzőkhöz, mint érdekességet, hogy aki  TELIHOLD-kor születik, annak a horoszkópja a Nap és a Hold szembenállását mutatja.

     

    E harc a férfi pólust képviselő, kiáradó Nap, és a befogadó, nőies Hold között a képletben oppozícióként, szembenállásként, feszültségként jelentkezik.

     

    Női horoszkópban például az anyaszerep mellett az apaszerepet is meg akarja élni.

    A gyermeküket egyedül nevelő nők sors mandalájában sok esetben megtalálható ez a konstelláció.

     

    Férfi horoszkópban ez esetben az anyaszerepben való elbizonytalanodásban jelenik meg: a feleség az apa, és a családfenntartó is.

    előzmény:
    mamóka67 (12211)
    2012-09-28  12:33
  16. 2012. szeptember 28. 12:3312211.

    Folytatom a Holdfázisokat, egyben bepótolom, amit elmulasztottam, a fokokat. Ezek a fokok a Hold és a Nap közötti távolságot mutatják fokokban kifejezve a horoszkóp megjelenített mandaláján.

     

    Új Hold: 0°-45°-ig

    Hold-Sarló Hold 45°-90°-ig

    Első Negyed: 90°-135°-ig

    Telő Hold: 135°-180°-ig.

     

    A TELI HOLDDAL (180°-135°-ig) folytatom. Ebben az esetben szemben áll a Nap és a Hold. A tudat bevilágítja az ösztönt. Rendkívül tudatos emberek inkarnálódnak ebben az időszakban, akiknek a 15. évükben van az Uj Holdjuk.

    Ez egy igen jó holdfázis, az illumináció és a beteljesülés fázisa.

    Az inkarnációs ciklus olyan pontja, amikor a lélek megmutathatja amit eddig tanult. Igen termékeny fázis.

    Nagyon sok lélek ekkor kap "bónusz" életet, megmutatni jön amit tud, és nem tanulni. Ezután már nem kell inkarnálódnia többet.

     

    A FOGYÓ HOLD vagy terjesztő Hold (135°-90°-ig) jelenti a szintézist és amikor a lélek elveti a magot. Ha jót termel, nagyon pozitív fázis ez.

    Olyan lelkek ők, akik már teljesítettek az inkarnációban. Eladja a termést és szembesül azzal, amit termelt. Lehet pozitív, de nagyon negatív tapasztalás is.

    Gyógyítók, tanítók jönnek ekkor, akik a tudásukat adják át.

     

    Az UTOLSÓ NEGYED (90°-45°-ig) krízis helyzet a tudatosságban. (minden 90° krízis)

    Itt történik az erős újragondolása a dolgoknak, itt készül a "bor", itt kapjuk az ellenértékét annak, amit megtermeltünk addig.

    Nagyon termékeny,  ugyanakkor nagyon feszült isdőszak is.

    Ekkor van a számadás, számbavevés, a nagytakarítás időszaka, itt jövünk rá, hogy mi az amit másként kell csinálnunk.

    A kulcsszó itt: a krízis helyzet, de kidobni, elengedni még nem tudjuk a felesleget.

     

    A FEKETE HOLD (45°-0°-ig) a varázshold. A bölcsesség desztillálása. A lélek állapotát jelenti. Itt az elengedés ideje, mindent, ami felesleges, tárgyat, embert. Aki ekkor jön, nagyon bölcs lélek, és öreg lélek, akik már sokat tapasztalt.

     

    Minden lélek egyforma hosszú utat tesz meg, azok az öreg lelkek, akik gyakran inkarnálódnak.

    Azok a lelkek, akik nem akarnak inkarnálódni, a köztes létben töltenek be szerepet, pl. lélekvezetők.

    Nincsenek inkarnációs emlékeik, ha lejönnek mégis, akkor fiatal lelkek. Ők azok, akik nem érzik jól magukat testben, nekik túl sűrű ez a közeg, meditációban pedig semmi nem jön le nekik.

    előzmény:
    mamóka67 (12198)
    2012-09-27  09:59
  17. 2012. szeptember 28. 09:0612210.
    Köszönöm a válaszod, utána nézek ennek a könyvnek hátha el tudom olvasni a neten.
    előzmény:
    mamóka67 (12206)
    2012-09-27  22:05
  18. 2012. szeptember 27. 22:1912209.

    Más téma:

     

    Kötelező olvasmány: WM. PAUL YOUNG A Viskó.

     

    Ha elolvastuk, beszélgessünk róla, szeretném megismerni a véleményeteket, gondolataitokat a cselekményről!

    Azt is, hogy milyen érzelmeket váltott ki belőletek, és változtatott-e a szemléletmódotokon?

    P.M.

  19. 2012. szeptember 27. 22:1312208.
    Szellemi vagy transzcendens hatásai

    - Az egységélmény átélését jelenti a bensőből indulva a legmagasabb síkon. Megszabadulás az „én-től”. (Jung: individuáció, vagy Assagioli: spirituális pszichoszintézis fogalma)
    - Az élet spirituális dimenzióinak felismerése, mely tágítja az egyéni horizontot, s megmutatja az anyag mögötti világ létezését.
    - Tapasztalaton túli dolgok, amit a szívünkön keresztül élünk át.
    - Transzcendens gondolkodás és élmények, intuíció, extraszenzoriális tapasztalás. Sejtelmek, parapszichológia, beavató művészet.
    - Vágy arra, hogy eggyé váljunk magával az élettel, hogy teljesen feloldódjunk az egységben.
    - A dualitást- a megosztó kettősséget polaritássá- kiegészítő kettősséggé változtatni!

    A mostani időminőség, mely kezdetét veszi, uralmi pozíciójában, a Halak jelében, felerősíti ezeket a hajlamokat a ma élő emberiségben. Hatása az egyén életében mindig annak a tudatszintjétől függően fog megnyilvánulni!

    Oláhné Mednyánszki Krisztina.

    előzmény:
    mamóka67 (12207)
    2012-09-27  22:10
  20. 2012. szeptember 27. 22:1012207.
    Fizikai síkú hatásai:

    - Mindent erősít, ami menekülési lehetőség a realitás nehézségeiből: a tudatmódosítók használatától a munkaalkoholizmuson, a virtuális világtól való függésen (ahol másnak adhatom ki magamat, mint aki vagyok), szenvedélybetegségeken keresztül az öngyilkosságig.
    - Önpusztító hatású „fellegekben járás”, meddő álmodozás, őrület, az elme elborulása.
    - A felelősségvállalás, elköteleződés kerülése. Hazugságok és titkok, melyek eltávolítanak.
    - Akár besúgóhálózat kiépítése, mely „remek eszköze” a félelem és káosz időszakainak.
    - Az illúziók világa, a „rózsaszín szemüveg” az életünkben, ahol naivan rajongunk. Így szeretetéhségünkön keresztül becsapás, megcsalás, félrevezetés, csalódás, kihasználhatóság megtapasztalása is.
    - Spirituális biznisz –tudatos megtévesztés szelleminek álcázott eszközökkel.
    - Szektásodás, új vallási irányzatok, tanítók, melyek feltétlen elfogadást követelnek, s akár erőszakkal is rá akarják erőltetni az „igaz hitet” másokra.

     

    Lelki síkon megjelenő hatásai

    - Késztetés a saját egó és az anyagvilág kötöttségeitől való megszabadulásra, szemléletváltásra.
    - A tudattalan területek feltárása, pszichológia tanulmányozása, gyakorlása.
    - Magzati élet, halál, álom, hipnózis és transzállapotok kutatása, fejlesztése, gyakorlása.
    - Ihlet, kreatív művészi fantázia fokozódása. Jó vizuális látásmód, vonzódás a filmek, zene, képek világához.
    - Könyörületesség mindenki iránt. Belső eszmék szerinti élés.

     

    folyt.köv.

    előzmény:
    mamóka67 (12206)
    2012-09-27  22:05
  21. 2012. szeptember 27. 22:0512206.

    A személyes év kiszámításáról a 12148-as hsz-ban tanultunk.

    Ahhoz, hogy szemléletünk kitáguljon, mai gyakran használt kifejezéssel „dimenzióugrás- illetve váltás” történjen, kozmikus gondolkodásra kell szert tenni.

    Ennek előfeltétele, hogy saját egoista, önmagunkra koncentrált törekvéseinket alá tudjuk rendelni egy nagyobb egységnek, az emberiségnek.

    Ebben a folyamatban lesz a segítségünkre a Neptunusz. Felébreszti az együttérzést, segítségnyújtási lehetőségeket teremt számunkra érzelmi világunk fokozott érzékenységén keresztül.

    Transzcendens tapasztalatokat ad, ha nyitottak vagyunk annak megélésére.

    A neptunuszi hatás a tágabb értelemben vett vágyakozás ereje, mely lehetővé teszi, hogy kiszabaduljunk a kis-énünk (ego) fogságából. Megérezzük a finomabb rezgéseket, nyitottá váljunk arra a bölcs felismerésre, hogy minden mindennel összefügg, és EGY- állapot, egység van.

    Aki személyes életében dominánsan hordozza ezt a hatást,(személyes bolygója, vagy prominens a képletében), az spirituális tapasztalatokra, a transzcendens világra, vagy egyszerűen a test szűkösségéből- amit, gyakran börtönként él meg- való kiszabadulásra erősen vágyódó ember.

     

    Számára nem sokat számítanak az e világ értékei, így segítőkészsége miatt nagy áldozatokra képes. Akár „krisztusi-

    életutat” is élhet.

     

    folyt.köv.

    előzmény:
    Kuporka (12204)
    2012-09-27  21:30
  22. 2012. szeptember 27. 21:3912205.

    Nálam a Mekúrod és a Vénuszod 4°-os orbissal áll együtt, és a háromszög csúcsa a kettő közé esik, tehát a 2°-ot már mindkettőtöl elfogadom.

     

    A Vénusszal tartós nehézségeket jelez a belső békéd megtalálásával, mivel szerelmi vagy családi életed gátolja, vagy zavarja az életfeladatod megvalósítását.

    Érezhetsz beteljesületlenséget, és nagyon vágyódsz mások figyelmére.

     

    A Merkürral tájékozódási nehézségeid lehetnek az életutadon. Intellektusod mindig talál jó okot arra, hogy eltérjen az eredeti céljától. Így aztán részben merev, esetleg csökönyös magatartást veszel fel, és reménytelenül kénytelen vagy ragaszkodni hátrányos pozíciókhoz.

     

    A Merkúr csapdájából a Marssal, a Vénuszéból pedig a Neptunusszal és a Plútóval tudsz kompenzálni.

    előzmény:
    koltozs (12200)
    2012-09-27  10:56
  23. 2012. szeptember 27. 21:3012204.

    Szia Mamóka 

     

    Mondd, hogyan tudom kiszámolni, hogy nekem mi a Személyes évem száma? 

     

    Lenne egy másik dolog is ami érdekelne, lehet már volt erről szó korábban. Leszögezném előre nem vagyok a világvége teoriák híve... Mit gondoltok erről az időpontról : 2012.12.21 12óra 21 perc, Bp. ? Csak az érdekesség kedvéért néztem meg. Ami nekem érdekes és feltűnt az, hogy a Neptunusz a saját jegyében a Halakban áll és a 12-es házban ami ráaásul bezárt jegy. Nade, hogy ez társadalmi és egyéni szinten mit jelent? Te mit gonolsz erről Mamóka? Volna kedved írni valamit erről a dátumról vagy szerinted túl van misztifikálva?

     

    Köszönöm válaszod 

     

    U.I: Isten éltessen minden Mérleg szülöttet!  

     

    K. 

     

     

     

     

     

     

  24. 2012. szeptember 27. 15:1012203.
    Köszi szépen előre is.
    előzmény:
    mamóka67 (12189)
    2012-09-26  22:21
  25. 2012. szeptember 27. 12:5812202.

    Ilyenkor örülök, h mégse mentem gyógyszerésznek!!!! már egy csomó emert eltettem volna "láb alól", mert ugye nem mindegy, h 3x1-et, vagy 1x3-at.

     

    Absz igazad van, földünk nincs, vizet tanuljuk, a tüzet gyakoroljuk.

    előzmény:
    mamóka67 (12201)
    2012-09-27  12:42

Címlap

top