Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2011. február 6. 11:519251.

    A Chiron a 3. házban: testvérkarma. (is)

     

    Mit olvasol ki belőle?

     

    Bár ezt Sarkcsillag fejti, örülnék, ha a karma szempontjából is már tökéletes lenne a tudásod.

     

    Tetszik a fejtésed, különösen találó, hogy vágyik a nyilvánosságra.

     

    Magyarázd meg nekem, miből gondolod, hogy "eljár a keze?"

     

    A gyermekekkel való kapcsolatát is nagyon jól leírtad, egyben tévedtél csak, hogy a kapcsolat pont fordítva van. A kisebb az anyás.

     

    Nincs sok újrakezdés az életében, de a "ha beledöglök is megcsinálom" az nagyon találó.

     

    Az összesítésnél mindenki fejtését úgy írom le, ahogyan elkészítette.

    Érdekes lesz majd együtt a fejtés.

    előzmény:
    kissgabo (9250)
    2011-02-06  11:00
  2. 2011. február 6. 11:009250.

    Orsolya:

    Két domináns elem küzd az életében, ez pedig a tűz és a víz. A tűz a dominánsabb, hiszen tűz jegyben állnak a fővilágosítók, és még az aszcendense is. Határozott, energikus, törekvő, gyorsan dönt, vállalja a felelősséget a döntéseiért. Az ő dolga az, hogy a párjának célokat adjon, és segítse a párját, hogy ezt megvalósítsa. Azonban sokszor célt változtat. Ha valamiről úgy gondolja, hogy kicsit nehézkesen megvalósítható, máris keres egy újabb célt, amit kitűzhet maga elé. Ideális munka számára a tanító, a kommunikációs szakember.

    Érzelmeiben következetes, szélsőséges, szenvedélyes. Harcol a családjáért, kifelé azt látják, csak a gyerekei fontosak számára, azonban mindezt csak úgy képes tenni, hogy ha az történik, amit ő akar. Feltétlen engedelmességet vár el a gyermekeitől, ha engedetlenek, eljár a keze.

    Ő a nagy újrakezdő. Ha valamit úgy ítél meg, hogy nem működik, akkor feláll és másba fog.

    Mindig ő dönt az életében, nehezen viseli, ha a dolgok nélküle történnek, azonban a felelősség is az övé. Ha valamiből megpróbálják kihagyni, úgy érzi az egész világ ellene van. „Ha beledöglök is megcsinálom” ez az ő jelmondata.

    Vágyik a nyilvánosságra, hogy megmutathassa önmagát. Fontos számára a törvényes kapcsolat, másfélét el sem tud képzelni, azonban ha válik, jöhetnek betegségek.

     

    Bizonyára küzd a függetlenségért, nagyon nehezen visel a korlátokat.

    Orsolya az első gyermekéhez nagyon ragaszkodik. Bizonyára mély kapcsolat van közöttük. Második gyermekének fontosak a kapcsolatok, a kommunikáció, nem csak a családon belül, így valószínű sok barátja van, lazább a viszonya az anyukájával.

    Vajon Orsolyának van-e testvére? Milyen a viszony közöttük?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. február 6. 09:599249.

    Kedves metacam!

     

    A 4498-as hsz-ban találod az oppozíciók tananyagát.

    Minél több az oppozíció, annál nagyobb részét nem tudja elfogadni az illető, csak a felét, amásik felét kivetíti. Valahogy így: "jó, jó, de te okztad, te kezdted, stb". Ami szemben van: vagy nagyon vonz, vagy nagyon taszít.

    A Mars-Plútó, Szaturnusz -Vénusz nagyon nehéz szembenállások, a Szaturnusz-Plútó például hatalmi harcokat jelez, a Vénusz- Plútó birtoklási vágyat stb.

     

    Meg tudod te oldani, csak figyelembe kell venni, hogy hol van,; ház és jegy. Honnan hová áramlik az energia.

    Puszi.

    előzmény:
    metacam (9231)
    2011-02-04  19:55
  4. 2011. február 6. 00:179248.
    Aha... köszi! :) Ezen még át kell mennem egyszer, mert már elég késő van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9241)
    2011-02-05  16:55
  5. 2011. február 6. 00:019247.
    Hááát! Megmondom őszintén: nekem is ez volt az első gondolatom... :) Jól hangzik az, hogy teomágikus fényszög.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9240)
    2011-02-05  16:46
  6. 2011. február 5. 22:469246.

    Szia  Cati!


    Örülök, hogy néha azért benézel még hozzánk, mindig örülök neked!

     

    A Nibiruról itt olvashattok:

    www.tttweb.hu/gyujtemenyek/cikkek/regi/Nibir u.html

     

     

    Sokan tartják a Nibirut a végzet bolygójának, vannak akik elutasítják és fikciónak gondolják.

     

    Én valakitől, aki a KFKI-ban dolgozik hallottam, hogy ott is tudnak róla, csak azért van agyonhallgatva, nehogy pánikot keltsen.

     

    Puszi

    előzmény:
    Caithleen (9242)
    2011-02-05  17:30
  7. 2011. február 5. 22:349245.

    Pandykám!

    Nagyon beletaláltál te is Orsolya fejtésébe, úgy látszik jó ötlet volt az ő horoszkópját feladnom, mert nagyon széles spektrumon tanulhatunk belőle,

     

    Talán első eset, hogy azt kérem tőletek, olvassátok el az előző fejtéseket, mert annyira jól sikerültek, hogy lehet építeni rájuk a fejtésnél.

     

    Hutchikám!

    Ígérem fogunk foglalkozni még a kvintilekkel, de ha tudod, hogy hány fokot záznak be, akkor ha ránézel a képletre, és nincs bejelölve, magad is le tudod számolni a fokokat.

    Nem tudom, hogy melyik órán foglalkoztunk a kvintilekkel, most nem tudom visszakeresni, de Ana olyan csodásan egyberakta az órák anyagát, hogy biztosan tud neked segíteni. Még tartalomjegyzéket is csinált. Kérd el tőle addig is.

     

    Felhívom Sarkcsillag, Maya, Kissgabó és Hutchi figyelmét arra, hogy hétfő a házifeladat határideje. Remélem sikerül időt szakítani.

     

    Ha valaki látja, és kedvet érez hozzá, örülnék, ha beszélne a szülő- gyermek kapcsolatáról, van egy fia és egy lánya. Ez plusz lenne a feladaton kívül. Ana, ha ráérsz, te jó vagy ebbe, de a többiek meglátásait is örömmel fogadnám.

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. február 5. 17:489244.
    Én személy szerint Heribert Illignek hiszek, szóval most 300 évvel korábban van 
    előzmény:
    Caithleen (9242)
    2011-02-05  17:30
  9. 2011. február 5. 17:379243.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. 2011. február 5. 17:309242.

    Sziasztok!

     

    Egy baratom kerdesevel szeretnek hozzatok fordulni, mert itt tobben is vagytok Mamoka mellett, akik melyebben foglalkoztok asztrologiaval. Gondoltam, hatha tudtok segiteni, informaciokkal, forrassal.

    A kerdes vajon hallottatok-e a Nibiru bolygorol, ha igen, mit lehet tudni rola? Hatasarol a jovoben, stb.

     

    Elore is koszonom, ha van valakinek konkret tudomasa errol, es megosztja.

     

    Caithleen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. február 5. 16:559241.

    valamit mégis találtam:

     

    72° AZAZ PENTAGON

    Az ÖT és a hozzá tartozó geometriai szimbólum a pentagon, a rend, a törvény jelképe. Erőtér analógiája pedig a világ létformáit rejtetten terelő transzcendentális hatások ágensének tekinthető.

    Az ÖT számterében létrejövő hatások teomágikus jellegűek. Alapfeltételük a világmindenség Kozmosz feletti rendjéhez való alkalmazkodás, bármilyen tudatfokozatról legyen is szó. A megnyilvánuláson túli teomágikus törvényekre való ráhangolódás egyben megszabadulás az anyag kötéseitől, az ember lényében rejtett mag kibontakozása, a szellem szabaddá válása az anyag börtönéből. Így vált a pentagon a mágia szimbólumává. Akiben kibontakozott a készség arra, hogy környezetében levő világ adottságaihoz alkalmazkodva, de mégis fölé kerülve, érvényesítse mágikus törekvéseit, az megtalálta az Öt Titkos Kaput. Teomágikus hatások megnyilvánulásának kapui ezek, s mindegyiknek megvan az emberi létfokozathoz tartozó megfelelője is. E transzcendentális törvények nem kötöttek sem időhöz, sem térhez, bár az ember számára ilyen koordinátabeli analógiái is érvényesek.

    Az egyéniségének zárkájában élő ember az Öt Titkos Kapun keresztül keres kapcsolatot az ÉN és a külvilág között. Az emberben sokféle változatuk megtalálható. A testen többek között az öt érzékszerv is szimbolizálja. Az érzékszervek az ember passzív állapotai számára közvetítenek, s általában egymástól elhatároltan. A mágikus tudatállapotokhoz azonban nem csupán a passzív, hanem az aktív magatartásformák is hozzátartoznak. S nemcsak elhatároltan, hanem polidimenzionálisan mágikus, szünesztéziás összekapcsolódással. Azt jelenti ez, hogy az egysíkú, bár igen bonyolult fiziológiai folyamatok a tudat teljes polidimenzionális struktúrájában kiteljesednek. De tágul maga a funkció is. Az ízlés helyébe a Kozmosz energiaforgalma, a szaglás helyébe az ideák mágikus hatásainak mikro-makrokozmikus analógiái, a hallás helyébe a létrejött alakulatok rend és törvény struktúrája, a látás helyébe az ideák testét jelento formavilág esztétikuma, s végül a tapintás helyébe az anyag szerveződésében elengedhetetlen állagfajták és halmazállapotok iránti aktív passzív tudatérzékenység lép.

    A pentagon hatások tartalmuk szerint módosulva, azt mutatják meg az ember egyéniségében, hogy az inkarnációs szerepek közepette merre találhat kiutat a magasabb létformák felé az anyagi kötések szétbontása után. A horoszkóp pentagon kapcsolatai arról tájékoztatnak, merre nyílik az egyéni testkorláton belül lehetőség részben a karmaoldás, részben az ősforráshoz, a kozmikus tudat eléréséhez vezető úton. Azaz a mágikus egyéniség egyéni útját mutatja, s a magasabb világokkal, hierarchiákkal való kapcsolat lehetőségét.

    Az asztrális pentagon analógiák az érzelem és vágyvilág mágikus potenciáit jelölik, amelyek érvényesítésével a mágikus híd verhető a fizikai sík megoldandó inkarnációs feladatai és a magasabb isteni ideák között.

    A fizikai analógiák a karmikus kötések korlátainak ellazulási lehetőségei, az életben felhasználható és a kiművelt tudattal együttjáró mágikus képességek.

    Ez utóbbiak, a mágia törvényei szerint, érvényesíthetők a legerősebb karmikus kötöttséggel szemben is. Racionálisan persze nem magyarázhatók, lefolyásuk és következményük egyaránt meglepetésszerű. Az ilyen adottságok egyben a legnagyobb próbatételek is, mert öncélú változataik súlyos karmikus következményekkel járhatnak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9240)
    2011-02-05  16:46
  12. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. február 5. 16:469240.
    lehet, h csak a cikkíró találta ki :)
    előzmény:
    AnchorRose (9237)
    2011-02-05  11:37
  13. 2011. február 5. 16:019239.
    mamóka67, köszi szépen a jellemzést, hogy szántal rám időt. örök hála érte. Szép hétvégét.
    előzmény:
    mamóka67 (8897)
    2010-12-11  11:50
  14. 2011. február 5. 12:529238.
    Nincs mit, küldj egy emailcímet priviben! :)
    előzmény:
    AnchorRose (9234)
    2011-02-04  23:56
  15. 2011. február 5. 11:379237.

    Beírtam a gugliba :) hogy "teomágikus fényszög", de nem mutat semmit, vagy csak én vagyok béna...

    Ezek szerint ez a kvintil/bi-kvintil másik neve?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9235)
    2011-02-05  08:19
  16. 2011. február 5. 11:339236.

    Igazából nem tudom, hogy miben is más az X-faktor, mint a Megasztár :)

    A műsorok hátterét nem ismerem, mert csak bele-belenéztem ezekbe.

     

    Más:

     

    Tegnap 10 milliószoros nap volt, és elgondolkodtam azon, hogy vajon asztrológiailag van-e valami jelentőségük.

     

    10 milliószoros napok 2011-ben:

    Február 4.
    Május 17.
    Július 5.
    November 17.

    10 milliószoros napok 2012-ben:

    Február 22.
    Június 4.
    Július 23.
    November 6.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9235)
    2011-02-05  08:19
  17. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. február 5. 08:199235.

    semmi :)
    a műsorból vettek elő 4 szereplőt és képességeiket próbálták megmagyarázni, azt a bizonyos "x-faktort" keresve, ami miatt többek ők, mint a többiek (meg a megasztárosok hahaha).

    Az egyiküknél jött elő a Quintil, csak a meghatározás miatt  másoltam ki, mert a cikk írója egy érdekes jelzőt: "teomágikus fényszög" használ rá.

    előzmény:
    AnchorRose (9232)
    2011-02-04  21:05
  18. 2011. február 4. 23:569234.
    Oké. Köszi!
    előzmény:
    metacam (9233)
    2011-02-04  21:42
  19. 2011. február 4. 21:429233.

    Szerintem nem vagy lemaradva, csak azt a bizonyos pluszt keresték a versenyzők képletében :-) Konkrétan semmi köze a kvintillekhez

    :-)

    Ha érdekel a cikk, át tudom küldeni pdf-ben.

     

    előzmény:
    AnchorRose (9232)
    2011-02-04  21:05
  20. 2011. február 4. 21:059232.
    Lehet, hogy le vagyok maradva, de nem tudom, hogy mi az X-faktor (nem a tehetségkutató műsorra gondolok). Mi köze a kvintillekhez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. február 4. 19:559231.

    Sziasztok,

    éppen Orsolya oppozícióival küzdök 

    Örülök, hogy beleolvastam abba amit írtatok, mert így nem érzem olyan sületlenségnek amiket gondolok.

    Pont arra gondoltam, hogy óriási dolgok rejlenek ebben a nőben, csak találjon rá az önkifejezése eszközeire. Ami nála nem egy mindennapi dolog :-)

     

    Mamóka, sietek a fejtésemmel, mert ha jól látom már csak az enyém hiányzik:-)

     

     

    előzmény:
    Kyraemet (9230)
    2011-02-04  19:04
  22. 2011. február 4. 19:049230.

    Halihó!

     

    Érdekes amit írsz Orsolyáról: 

    "Valahogy az is belefér nekem ebbe a képletbe, hogy nem biztos, hogy megértik őt, lehet, hogy beszél, de nem a megfelelő szavakkal, talán nem tudja magát rendesen kifejezni és esetleg ebből adódik néha problémája. A Szaturnusz gátolja a nyelvet, talán a gondolkodást is, lehet, hogy a kommunikáció nam a klasszikus beszéd formában kell, hogy megnyilatkozzon nála. "

     

    Volt egy olyan megérzésem miközben fejtettem, hogy a mozgásszínház, pantomim, és a tánc nem klasszikus formái jelen lehetnek valami módon az életében, de bizonytalan voltam, és nem írtam le... Lehet, hogy mégsem csalt az ösztönöm?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9229)
    2011-02-04  15:02
  23. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. február 4. 15:029229.
    Orsolya

    Ami első ránézésre is nagyon látszik a képletből, az az igen "terhelt" hármas ház, tehát már sejteti az emberrel, hogy komoly feladat van itt minden olyan dologgal, ami ezt az analógiát mutatja: rokonok, testvérek, közeli ismeretségek, vagy akár írás, beszéd, kereskedelem. A dolgot még érdekesebbé teszi, hogy két jegy lakik ebben a hármas házban, meglátásom szerint pedig nincs is két olyan terület, ami bár egymást követi, mégis annál több nehézséget és integrálásra okot adó lehetőséget hordoz, mint a Halak és a Kos princípiuma. Kos Nap, Kos Hold, Kos Mars, megannyi hirtelen, kardinális, akár "gondolkodás nélküli" impulzus, az induló energia feszítő erejével; ehhez jön még az aszteroidák közül a Juno, aki szintén itt kap helyet, Kosban. És ehhez jön a hármas ház további "lakója": Szaturnusz, Merkúr, Chiron, Pallas Athéné a Halakban, mintha arra próbálná rávenni a többieket, hogy vissza, vissza ebből a nagy elánból, van itt még más feladat is: az alázat, az egység, a mélyebb, bölcsebb tudás, az empátia, a belátás helyet kell, hogy kapjon az életben - és azokon a területeken, ahol a Nap, Hold, Merkúr "kirobban". Nem tudom, mit választ Orsolya, de képletében a Halak-érdekeltség miatt benne rejlik a gyógyítás,  a nyelvvel kapcsolatban: és ez a nyelv nem feltétlenül valamely beszélt nyelv, hanem valamely szimbólum nyelve. Valahogy az is belefér nekem ebbe a képletbe, hogy nem biztos, hogy megértik őt, lehet, hogy beszél, de nem a megfelelő szavakkal, talán nem tudja magát rendesen kifejezni és esetleg ebből adódik néha problémája. A Szaturnusz gátolja a nyelvet, talán a gondolkodást is, lehet, hogy a kommunikáció nam a klasszikus beszéd formában kell, hogy megnyilatkozzon nála.
    Bizonyára erős és határozott, Vízöntő Vénuszával talán kicsit hűvös és távolságtartó, ám mégis befolyást szeretne gyakorolni a másik fél felett (2. ház). Társul ehhez Nyilas aszcendense, amely optimizmust, ám talán kicsit fennhéjazó viselkedést mutat. Látom ebben a képletben a szabadság igényét (Nyilas Aszcendens, Ikrek Jupiter, Vízöntőben a Vénusz és a Lilith is), ami lehet intellektuális szabadság sok-sok érdekes emberrel, de feltétlenül összekötve a 3-as ház analógiájával.
    Feladata viszont, hogy megélje a Halak analógiáit, a mélyebb tudást, a lelkek megértését: ehhez járul az ötös házban lévő felszálló holdcsomó, amely mindenképpen mutatja a nyílt szerepvállalás valamilyen formáját, a közösségbe tartozást, a kreativitás megélését. Ide mutat a leszálló holdcsomó Neptunusszal együttálló helyzete: lehetséges, hogy a barátok, a társas közösség által csalódások érhetik, káprázatokkal találkozhat, de fel kell ismerni, hogy Neptunusz nemcsak megcsal, hanem az intuíciót is erősíti.
    Életfeladatát Mérleg-analógiákban érhetjük tetten és itt is szépen visszaköszön az 5-ös házas holdcsomó: figyeljen oda mások szükségleteire, értelmezze újra társas kapcsolatait, ösztönözze a környezetében élőket. El kell fogadnia, hogy nem egyedül járja az útját, talán néha - Kos Holdja miatt - úgy érzi, az élet csupa harc, melyben neki egyedül kell kiállnia magáért és szeretteiért.
    Generációjában együtt áll az Uránusz és a Plútó, nem tudom, hogyan sikerül ezt a két energiát eggyé olvasztani a képletben. A Szüzet uralja a két transzcendens bolygó, magasan állnak a képletben, feltehetőleg nagy lelki erőt adnak a mindennapok küzdelmeihez, hiszen a transzformáció képessége együtt jelenik meg a két égitestben. A két bolygó a 9-es házat uralja, ami a magasabb célok, a világnézet területe és kapcsolatot teremt Orsolya sűrű 3-as házával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. február 4. 09:059228.
    Nincs benne, csak kiemelve néhány bolygó és az elhelyezkedésük.
    előzmény:
    kissgabo (9223)
    2011-02-03  17:59
  25. Torolt_felhasznalo_611980
    Torolt_felhasznalo_611980
    2011. február 4. 08:549227.

    Kedves Mamóka!

     

    Nagyon szépen köszönöm a fáradozásodat.

    Hatalmas öröm volt az elemzésedet olvasni, nagyon sok mindenben magamra ismertem.

    Minden elismerésem a Tiéd!

    A teljes horoszkópom elkészítéséről priviben beszélhetnénk?

    Mégegyszer nagyon szépen köszönöm az önzetlen munkádat. Jó egészséget kívánok Neked és kedves családodnak.

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (9217)
    2011-02-02  13:35
  26. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2011. február 3. 18:329226.
    Nagyon szep ez az idezet, Pandy! Koszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9218)
    2011-02-03  10:36
  27. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2011. február 3. 18:299225.

    Mamoka,

    sztem ezek a kvintillek is megernenek egy kulon orat, hogy pl hogyan lehet kibogozni oket, en szeretnem ha kulon kiternenk rajuk! Pont, mert sokszor rejtett marad, sztem nagyon fontos lenne mindig kiemelni oket egy-egy elemzesnel. 

     

    ui. koszonom a hazit, foglalkozom vele! 

     

    előzmény:
    mamóka67 (9224)
    2011-02-03  18:16
  28. 2011. február 3. 18:169224.

    Módosítok az előző hsz-omon, a kvintillel a tehetség megmutatkozik, de nem biztos, hogy olyan szinten, hogy benne van az X -faktor

     

    Az viszont biztos, hogy nem mindenki fedezi fel magában. (legtöbb ember ezen a téren kishitű).

     

    Tegyél egy próbát a levegőiddel: kezdd el írni a családod történetét regényes formában. Aztán majd mutasd meg. De lehet egy gondolatodnak, véleményednek a több oldalas kifejtése is.

    Vagy egy blog.

    Nagyon kíváncsi lennék.

     

    Puszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9221)
    2011-02-03  14:30
  29. 2011. február 3. 17:599223.
    Benne vabn a vizsgált radix is? Vagy csak sejthető hogy mikor született a vizsgált személy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9222)
    2011-02-03  14:33
  30. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. február 3. 14:339222.

    erre  mindig van idő

     

    Nagyon jó most az újság, és a múlt hónapban is nagyon jó cikkek voltak benne. A mostani rész úgy általában a férfival, a férfi energiákkal foglalkozik. Ritka dolog, mert marketing szempontból is meg kell nézni, hogy el tudja-e adni magát egy lap, ha férfi van a címlapon. Nagyon szeretem az Elixírt, mindig van benne egy-két nagyon elgondolkodtató cikk.

     

    Mivel a nagyközönségnek írták a lapot, azért az nincs kimondva, hogy a Quintil az a bizonyos X-faktor :) inkább úgy érdekes olvasni, hogy mi már azért nagyjából tudjuk, hogy mi mit jelent és "visszafejtjük" az elemzést, hogy miért is írta a cikkíró azt, amit kiemelt.

    előzmény:
    Kyraemet (9219)
    2011-02-03  11:40
  31. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. február 3. 14:309221.
    Azért én megkockáztatom, hogy hiába van valakinek (rejtett) tehetsége valamihez, ne adj' isten, rá is jön, hogy ez mit jelent, de nem biztos, hogy kap lehetőséget, hogy ezt megmutassa. Őszintén szólva a saját kvintiljeimmel sem tudok egyelőre mit kezdeni, bár szerintem én elég jól haladok az önismeret útján.
    előzmény:
    mamóka67 (9220)
    2011-02-03  12:13
  32. 2011. február 3. 12:139220.

    Általában egyetértek a megállapítással, de a karma szerint a kvintil igenis mindig megmutatkozik, legfeljebb olyan módon, hogy nem figyelünk rá.

    Pld. valaki énekel a kádban, szép hangja van, de eszébe sem jut, hogy művészi tehetség birtokában van.

     

    Ezért van a sorselemzés, melyet mi is művelünk, hogy erre felhívja a figyelmét.

    Nagyon sok tehetség kallódik el ennek hiányában.

     

    Szépen rajzol, jól ír, és akkor mi van?  Rá kell vezetni a feladatára.

     

    A tehetség mindig megmutatkozik, csak nem mindig kerül értő kezekbe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9218)
    2011-02-03  10:36
  33. 2011. február 3. 11:409219.

    Halló!

     

    Sajna nem olvastam a mgazint, de nagyon érdekes ez a kis cikk töredék. Ezek szerint az asztrológus azt vizsgálta, van-e kvintiljük az X-faktorosnak? Gondolom talált...(legalábbis egynémelyiknél)

     

    Nemsokászünet, vagy ebdédszünet, ugye, Pandy? 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9218)
    2011-02-03  10:36
  34. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. február 3. 10:369218.

    Sziasztok!

    nem tudom, kik olvastok Elixír magazint, ebben találtam az egyik cikkben egy kis részletet, ahol a korábban ment műsor, az X-faktor néhány versenyzőjének a horoszkópját elemezte egy asztrológus, azt a "bizonyos X-faktort" keresve a radixban.

     

    Quintil

     

    "A hagyomány szerint a kvintil okkult bolygósugárzás, amely az ember mágikus aktivitásával függ össze. Ha nem követjük a fényszög sugallatát, akkor lelkünk mélyén belső űr támad, egy kreatív erőket megszemélyesítő világ süllyed el a tudattalanba. Ha viszont elfogadjuk a kihívást és a vele járó áldozatot, csodákra vagyunk képesek. Hétköznapi szinten általában nem észlelhető a fényszög hatása, de akinek van ilyen, ha tudatosan ráhangolódik, ki tudja nyerni az erejét" (Jakab Zoltán Csaba)"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  35. 2011. február 2. 13:359217.

    Erős vágy hajt önmagad megismerésére. Noha önelemző képességed kitűnő, nem félsz feltárulkozni, s rendszerint őszintén szembe tudsz nézni problémáiddal. Ez az önvizsgáló hajlam azonban nem ritkán oda vezethet, hogy állandóan elégedetlen leszel önmagaddal, és a neked jutott sorssal.

    Én ebből a képletből azt látom, hogy nem sokat lazítasz, ha nem is fizikailag, szellemileg vagy lelkileg állandó készenlétben vagy. Előfordulhat, hogy szkeptikus és bizalmatlan vagy, mert a Bak Aszcendensre jellemző, hogy karmikusan védett lélekkel érkezik.

    Mindenből a legjobbat szeretnéd kihozni magadból, nagyon ügyes, alapos és racionális vagy, így minden helyzetben képes vagy előteremteni a szükséges anyagiakat. Nagyon ügyesen teremtesz rendet a káoszban, és kitartásod, konokságod révén mindig megvalósítod a céljaidat. Néha lassabban, néha nehezebben, de el fogsz jutni arra a csúcsra, és helyre, amit óhajtasz magadnak. Szereted és élvezed is az életet, ha csak teheted, kedvenc időtöltéseddel foglalkozol.

    Sokszor állsz a „muszáj” nyomása alatt, gyakran eluralkodik rajtad a szorongás, de a nehézségeket mindig felvállalod.

     

    Ezek kiragadott részei a horoszkópodnak, remélem, fel tudod használni azért az utad során.

     

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (9216)
    2011-02-02  13:33
  36. 2011. február 2. 13:339216.

    Nagypiri85 kérése tavaly áprilisi.

    Napjegy: Ikrek, Aszcendens: Bak, Holdjegy: Kos.

    Ötös házban a Nap: mindenki, aki ért az asztrológiához, ilyen állást kíván magának. Az 5. ház a boldogság, játékosság, szerelem és a kreativitás háza, a Nap fennhatósága alatt, beragyogva azt áldásos fényével. Ráadásul több olyan fényszöggel is rendelkezik ez a Nap, mely szerencsét hozó, eltekintve két karma fényszögtől, mely nélkül a horoszkópod túl egyhangú lenne.

    Időnkét ezeknek a hatására problémáid adódhatnak a szüleiddel, vagy a családoddal. Okozhatnak nálad hangulati ingadozásokat, identitási problémákat. Előfordulhatnak olyan érzelmi kitöréseid, melyek megmagyarázhatatlanok. Talán arra fogható, hogy túl nagy lépésekben haladsz életcélod megvalósításában, ettől néha stressz is nyomaszthat, ilyenkor túlzott reakcióid is lehetnek. Van egy Mars-Jupiter szembenállásod, mely balesetre hajlamosít, ezért megfontoltan vezess.

    A Vénusz hatására kellemes kisugárzásod van, szereted a luxust és a kellemes légkört értékeled. Megjelenésed erotikus és csábító.

    Magabiztos vagy és határozott, céltudatos és tetterős.

    Mivel a Merkúr más jegyben áll, mint a Nap (Bika), ez fokozza a gondolkodásod objektivitását, mivel ilyen esetben a gondolkodásod más álláspontot is felvehet, mint az akarat (a Nap).

    Gondolkodásod a Szaturnuszod kedvező helyzete miatt tiszta, logikus és következetes. Részben lassú vagy és meggondolt, de épp ezért alapos, taktikus és okos.

    Az igazságra kérlelhetetlenül törekszel.

    Szeretsz tartozni valakihez, ezért hiányérzeted van, ha nincs valaki, akivel intim párkapcsolatban élhetsz.

    Társaságkedvelő, szívélyes, tevékeny, lendületes ember vagy, aki azt a benyomást kelted, hogy minden és mindenki érdekel. Rugalmasan viszonyulsz a változásokhoz, mind az emberekhez, mind a szituációkhoz jól tudsz alkalmazkodni.

    Kos jegyű Holdad miatt előfordul, hogy kapkodva cselekszel vagy meggondolatlanul.

    Már gyermekkorban kis vadóc voltál, eleven, követelőző, önfejű, hangos és bátor. Rendkívül egocentrikus vagy, (de nem egoista), Természetesnek tartod, hogy környezetednek te vagy a középpontja. Ennek ellenére képességed van arra, hogy személyes céljaidat megnyerő módon

    és hatékonyan nyilvánítsd ki, illetve fogadtasd el másokkal.  Fontos lenne, hogy egy kissé türelmesebben viszonyulj másokhoz. Kemény munkára vagy képes, és bármibe is fogj, mindig arra törekszel, hogy te legyél a legjobb. Ez általában sikerül is, mivel nagyon jó a felfogásod,

    de fegyelemre, ill. önfegyelemre is szükséged van.

    Tudat alatt, azzal érkezik a lelked az inkarnációba, hogy most az fog történni, ami neki kell.

    Szívesen kezdeményezel, és azt szívós munkával meg is valósítod.  Hajlamos vagy a nehezen oldható nyugtalanságra, és elégedetlenségre.

    Ez a Holdállás féltékenységre utal, és azt is jelzi, hogy szükséged van arra, hogy egy bizonyos fokig uralkodhass a társad felett.

    A gyakori, hirtelen hangulatváltozás nehézségeket okozhat az érzelmi kapcsolataid terén is, ahol további problémákkal számolnod kell.

    Egész életedben fiatalnak érzed magadat, nyitottnak, aki mindig kész befogadni az újat, az izgalmasat és izgatót. Kedveled a felpezsdítő, izgalmas dolgokat. Semmibe nem nyugszol bele. Szereted a kockázatokat. Különösen érzékeny vagy arra, ha háttérbe szorítanak. Mivel nehezen viseled a kritikát, vigyáznod kell, hogy ne ess abba a hibába, hogy azt hidd, mindig neked van igazad. Kicsit több önkritikára lenne szükséged.

     

    folyt.köv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  37. 2011. február 1. 17:339215.

    Kedves Brigi!

     

    Köszönöm a dícséretet, jólesett!

     

    El fogom készíteni a te elemzésedet is, bár azt tudnod kell, hogy ezek nem teljes fejtések.

     

    Várnod kell, mert sokan fordulnak hozzám hasonló kéréssel, de igyekszem mindet teljesíteni.

    Üdv: Mamóka

    előzmény:
    tbrigi81 (9214)
    2011-02-01  15:10
  38. 2011. február 1. 15:109214.

    Kedves mamóka!

     

    Először is gratulálni szeretnék a topikhoz és ahhoz az elszántsághoz és kitartáshoz, amivel ezt a munkát végzed!

    Nem tudom lehet-e még elemzést kérni, csak nemrég találtam erre a topikra, és még a felét sem sikerült végigolvasni sajnos, de igyekezni fogok. 

    Addig is megköszönném, ha időd engedi és tudnál nekem elemzést készíteni.

    1981. 07. 26. 5.30-kor Fehérgyarmaton születtem. Ha nem túl nagy kérés a párkapcsolatomról is írnál. Párom 1978. 06. 20. 11.40-kor Nyíregyházán született.

     

    Nagyon szépen köszönöm előre is, addig pedig olvasgatom a topikot, mert nagyon érdekes és hasznos dolgokról írtok.

     

    További szép napot mindenkinek! :)

     

    Üdv: Brigi

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  39. 2011. február 1. 09:579213.
    Drága Mamóka! Nagyon szépen köszönöm szíves válaszodat. Jó egészséget kívánok neked és kedves családodnak : Kisvakond
    előzmény:
    mamóka67 (9199)
    2011-01-31  10:18
  40. 2011. január 31. 23:159212.

    Egy kis érdekesség és aktualitás! A félreértések elkerülése végett, ezúttal ilyen formában:-) 

     

    http://www.astropatika.hu/blog.php?id=66

     

    F. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  41. 2011. január 31. 23:129211.

    Köszönöm! Örülök

     

    A Vénusz-Jupiter trigon valóban elég tág orbissal (7 fok) áll fenn....

     

    F. 

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (9198)
    2011-01-31  09:20
  42. 2011. január 31. 14:369210.

    Hahó, Pandy!

    Na, így tényleg működik a dolog, nem egyszerű , az biztos!

     

    Köszönöm a segítséged!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9207)
    2011-01-31  13:37
  43. 2011. január 31. 14:299209.

    Kedves Gyo!

     

    Ha ezek a kiragadott részek ennyire megfogtak, akkor valóban érdemes lenne elkészíteni egy teljes sorselemzést a számodra.

     

    Természetesen ezt a kis fejtést semmivel nem kell honorálni, mi itt iskolát is viszünk, nekünk ez tanulmány is.

     

    Puszi.

    előzmény:
    gyo67 (9208)
    2011-01-31  13:49
  44. 2011. január 31. 13:499208.

    Mamóka !

    Nagyon szépen köszönöm a rám fordított idődet,energiádat !

    Megdöbbentő,hogy ennyi minden "meg írva" van a csillagokban !

     Amit olvasok az mind érvényes rám,vagy érvényes volt ...Itt értem a Lillith Hold dolgora. Mikor felismertem,hogy önmagamat kell adnom,hogy többet ne sérüljek,akkor mindíg megkaptam utólag a "pofont" De ha már elindultam azon az úton,akkor megtanultam kimondani Isten nevét és nem álltam meg.Így kevésbé sérülök,és el kell fogadjanak ilyennek. Lillith legendáját ismerem,kissé aggaszt,hogy ennyire érvényes rám.

     

    Érdekelne,hogy a teljes horoszkópomat elkészítenéd-e,a többit privátban megbeszélnénk !

     

     Szeretném,ha megírnád,mivel tudnám meghálálni,nagyon sokat jelent nekem ! Úgy érzem,hogy a szívből köszönöm nem elég,hisz egy csodát kaptam most Tőled

     

    Munkádhoz sok sikert kívánok !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. január 31. 13:379207.

    Na, figyelj, megvan.

    Az orbiszt állítsd be 150-re és mivel így már annyi vonal lesz, hogy semmit nem látsz :)))), a pdf-ben nézd meg, hogy milyen új fényszögek jönnek be a képbe.

    Szerintem nyomtass ki egy üres radix kört (vedd le az orbiszt nagyon kicsire) és rajzold be a fényszögeket, így nem lesznek benne a nagyon tágak, de a szűkeket meg jelöli és nem kell számolgatni.

    Kicsit körülményes, de legalább benne lesz minden.

     

    Vagy valami ilyesmi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (9206)
    2011-01-31  13:33
  46. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2011. január 31. 13:339206.

    Kyra, tényleg nem mutatja!

    Nézd meg, a Plútó és Uránusz között egzakt az együttállás és csak az Uránusz-Ceres bQ-t mutatja, a Plútóhoz már nem, pedig oda is kellene.

    Ha visszaszámolod, ott van, nem értem,miért nem rajzolja be.

    előzmény:
    Kyraemet (9201)
    2011-01-31  11:44
  47. 2011. január 31. 13:199205.

    Gyo folytatás.

     

    Van egy karma jelölő, IC-MC tengely a horoszkópban, ami sokat elárul arról, honnan jöttünk, hová tartunk? A múltat és a jövőt kapcsolja össze és árulja el.

    Nálad ez a tengely a Bikából indul és a Skorpióban ér véget. Látható, hogy valamelyik előző életedben gazdag ember voltál, aki jólétben élt, valamelyik Bika-kultusz idején. Így aztán most érzéki tapasztalatokra, anyagi, fizikai és elsősorban lelki biztonságra van szükséged és szilárd talajra a lábad alatt, ebben az inkarnációdban. Célod a saját intellektuális fejlődésed, a tanulás és a tanítás volt. Tudásodat utazásaid során szerezted. Lehet, hogy vallási vezető voltál! Most is hajlamos vagy saját igazságodat örök érvényűnek tartani, és az utazást az első céljaid között tartani.

    Mutatja ez az állás azt is, hogy rengeteg női életed volt. Nőként sokkal okosabb, ötletesebb, bátrabb voltál, mint a férfiak. A célod ebben az esetben lehet a lelkierőd megszilárdítása és a gyógyító, szuggesztív erőid kibontakoztatása. És a diplomatikus képességed is!

     

    Karmikus örökségként kaptad az édesanyádtól a befolyásolási képességet, az időzítési készséget, mellyel nagy hatást gyakorolhatsz másokra, és sok mindent az átlagnál könnyebben elérhetsz az életben.

    Gyermekeiddel a kapcsolatod átlagon felül kielégítő, szeretnek, ragaszkodnak hozzád, és te is, mint egy tyúkanyó körülveszed őket a szereteteddel.

    Ha problémáitok adódnak, azok amiatt vannak, hogy túlzott szereteteddel belépsz az életükbe, és rájuk telepszel. Jobb, ha egy kis távolságot tartasz, mert bármilyen furcsa, akkor fogsz lélekben közelebb kerülni hozzájuk.

     

    Ez nem teljes fejtés, csak kiragadott részletek a horoszkópodból.

     

    előzmény:
    mamóka67 (9204)
    2011-01-31  13:17
  48. 2011. január 31. 13:179204.

    Gyo67 horoszkópja /részlet/

    Napjegy: Oroszlán, Aszcendens: Bak, Holdjegy: Bak.

    Aki az Oroszlán jegyében született, határozott, akaratos, öntudatos, uralkodó típus, hisz a Nap gyermeke.

    A te esetedben a büszkeséged nehezen viseli a kudarcokat. Ez abból adódik, hogy nincs elég önbizalmad, pedig egy Oroszlánnak pontosan ez lenne a fő tulajdonsága a túláradó önbizalom. Szereted a kalandokat, és csak kényszerűségből maradsz egy helyben, és koncentrálsz egy bizonyos dologra, és ezt is csak addig teszed, míg ezek a dolgok a hasznodra vannak a belső bizonytalanságod elleni harcodban.

    Ha megsértik az önbecsülésedet, korlátozva érzed magadat, és ezt nem állhatod, energiádnak ki kell törni, és sértődékenységed, túl gyorsan kibontakozó agressziód ilyenkor jelentkezik.

     Senkin nem tudsz osztozkodni. Ha a „tulajdonodat” éri sérelem, azt kegyetlenül megtorlod, olyankor a benned élő Oroszlán mintha nem is létezne. A fent említett alaptulajdonságok elszállnak, és mint egy füst a szemed előtt, mindent másképpen látsz és teszel. Ez a kettősség a már jelzett családi karmából adódik, melyet terápiával, meditációval tudnál kitörölni a karmádból.

    A Holdad rajta ül az Aszcendensen, ezért ez a planéta átszínezi a Bak jellegét, és megtölti a Rák tulajdonságaival. Mutatja, hogy alkalmazkodó vagy, és mindig elébe mész a dolgoknak. Felerősíti benned a család szeretetét, a ragaszkodást a gyermekeidhez.

    Vágyaidat csak nehezen tudod átültetni a tetteidbe. Talán egy kissé szeszélyes vagy másokkal szemben, és ez érződhet időnként a gyermekeiddel való kapcsolatodban is.

    . Hihetetlenül makacs és önfejű tudsz lenni, sőt csökönyös, főként akkor, ha úgy érzed, sarokba szorítottak. Ez különösen gyermekkorban nyilvánul meg, amikor még nem tudtad visszafogni magadat. Nyugodtan, higgadtan viselkedsz bármilyen helyzetben Érzelmeidet ellenőrzés alatt tartod. Néha olyan benyomást keltesz mások számára, mintha valamilyen okból távol akarnád magadat tartani a többi embertől, akiket magadnál néha értéktelenebbnek tartasz.

    A Bak csodálatosan egyéni humorérzéke igen spontán nyilvánulhat meg, és enyhítheti ezt a kedvezőtlen benyomást. Ez a bolygóállás erősen fékezi az önbizalmadat. Bár jó üzleti érzékkel rendelkezel, befektetéseidnél ne engedd szabadjára megérzéseidet.

    Érzelmi szükségleted, hogy a megkedvelt dolgokon csüggj, ápold őket és anyáskodj felettük. Szükséged van a biztonságra, de érzelmien bánsz a pénzzel, ezáltal - a Hold jegyétől függően – erősen ingadozik pénzügyi helyzeted.  Válságos időszakban a munkába menekülsz.  Problémád lehet, hogy félsz az elutasítástól, és attól, hogy nem szeretnek.

    A Mars a X. Házban azt mutatja, hogy mindig készen állsz saját ügyedért harcolni.

    A Fekete Hold Lilith aszteroida megtanítja, hogyan vállald teljes egészében önmagadat, valódi identitásodat. Ha képes vagy önmagadat teljes egészében elfogadni és vállalni, akkor arra sem leszel hajlandó, hogy mások kedvéért hamis képet mutass a külvilág felé, csupán azért, hogy el-, vagy befogadjanak. Ezáltal kevésbé leszel sérülékeny, és nem kerülsz olyan csapda helyzetekbe, amelyekben önmagadat kell megtagadnod. Képes leszel arra, hogy bármilyen helyzetben megtartsd a saját hatalmadat.

    Nagyon szép a Lilith mitológiája, legendája, érdemes utána olvasni.

    Ez a kis aszteroida útmutatást ad, hogyan tudd valóságos önmagadat kifejezni.

    folyt.köv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  49. 2011. január 31. 12:169203.

    A házi feladat képletei nem a saját kútfőmből születnek, az tananyag, éa az: ASTROCALC 1ö82-2003 programról valók,

    Ez megbízható, és a karmában elfogadott, mindent jelöl.

     

    Nap: Kos 1°54

    Hold: Kos 10°42

    Merkúr r : Halak 29°11

    Vénusz: Vízöntő 16°26

    Mars Kos: 10°24

    Jupiter Ikrek: 23°17

    Szaturnusz Halak: 21°22

    Uránusz Szűz: ˛16°58

    Neptunusz Skorpió: 21°58

    Plútó Szűz: 16°46

    Felszálló Hcs. Bika: 28°21

    Aszcensdens Nyilas: 18°47

    MC Mérleg: 16°40

    előzmény:
    Kyraemet (9201)
    2011-01-31  11:44
  50. 2011. január 31. 12:029202.

    Folytatás.

     

    HOLD a Mérlegben.

    Riasztja minden, ami durva és közönséges. Szára fontos a közösség, könnyen be is illeszkedik a bölcsödébe, óvodába és az iskolába is. Ez addig tart, amig csak az alsó tagozatos követelményeknek kell megfelelnie, később már nehezen viseli a kötöttséget.

    Gyakran elragadja a képzelete, szüksége van a mesékre. Mivel fizikuma elég gyenge, őt inkább a manuális dolgok és az olvasás köti le. Jó feje van, de nem szereti a kötelező feladatokat.Ami számára kellemetlen, azt igyekszik elbliccelni. Már egészen kicsi korában megmutatkozik művészi érzéke.

    A szülőnek itt az a feladata, hogy már kicsi korában döntés helyzet elé állítsa, így talán sikerül kinevelni belőle a bizonytalanságát.

    Mindenki imádja, mert kedvességével be tuja lopni magát az emberek szívébe.

    Belső harmóniájára törekszik a Holdja hatására.

    Minden gyermeknél fontosabb számára, hogy elfogadják és szeressék. Ezért egy kissé hízelgős. Nem hisztizik, inkább kedveskedik.

     

    HOLD a Skorpióban.

    Nehéz fegyelmezni, mert nem fogadja el a mások állította korlátokat. Akaratos, makacs és zárkózott. Vonzzák a nagy kihívások. Az érzéseit csak nehezen tudja kimutatni.

    Imádja a kalandtörténeteket, a tanulással hadilábon áll, mert csak arra koncentrál, amit szeret.

    Igyekszik olyan játékot, hobbit találni magának, amivel kitartását teheti próbára. Az érzéseit később szégyenli kimutatni, ezért kevés barátja van, legszívesebben egyedül érzi jól magát.

    A sérelmeit mindig megtorolja, Ha terve nem sikerül, akkor tör-zúz, tombol.

    Nehéz őt nevelni.Csak a saját törvénysi szerint él, és csak akkor respektálja szülei elvárását, ha fel tud nézni rájuk.

    A Holdja miatt a tudata mélyén megérzi, hogy ki mit gondol. Szeretetéhsége óriási. Édesanyjával szemben szenvedélyes tulajdonvágyat érez. Kisajátítja, féltékeny rá. Vonzzák a tiltások és a tabuk.

     

    HOLD a Nyilasban.

    Látszólag könnyen kezelhető, valójában nehéz vele bánni. Stílusa behízelgő, de konokul ragaszkodik az elképzeléseihez. Mozgékony, nyugtalan,

    Imád utazni, megköveteli, hogy folyamatosan foglalkozzanak vele, imádja az állatokat, különösen a lovakat. bármire lelkesedik. Nem fél az emberektől, vidám alaptermészetű.

    Álmodozó, kalandvágyó, a fantázia és a valóság nem válik ketté a gondolatvilágában.

    Igazi társas lény, nagylelkű barát, olyan vezéregyéniség később, aki mindig izgalmas programokat szervez a társainak.

    Rengeteget beszél, sokszor olyasmit is állít, ami valójában meg sem történt.

    A fegyelmet nehezen tűri. A játékai a fantáziájára és az ügyességére épülnek.

    Pici korától renszerességre, logikus gondolkodásra kell nevelni.

    Élénk a képzelőereje, valami vagy tűzbe hozza, vagy hidegen hagyja. Szüksége van az elismerésre, ezért a szülő feladata minden adandó esetet megragadva dícsérni őt.

     

    HOLD a Bakban.

    Rendkívül zárkózott, befelé forduló, nehezen megközelíthető. Jól elvan egyedül. Nem kell őt állandóan babusgatni, mert nem igényli. Nincsenek szeszélyei, nem rendez látványos jeleneteket, békés és nyugodt.

    Nem szívesen barátkozik, inkább a felnőttek társaságát keresi. A szülő feladata, hogy erősítse az önbizalmát, ráébressze az élet örömeire, és megtanítsa lazítani.

    Állandóságra és rendszerezettségre van szüksége, azt szetreti, ha minden a megszokott kerékvágásban halad. Lassú, de alapos, mert mindig bizonyítani akar.

    A szülő feladata múzeumokba hordani, várlátogatásokra, és olvastatni vele történelmi könyveket, melyben a hős minden akadályt legyőz.

    Érthető szabályokra van szüksége, mert szereti tudni azt, hogy mit várnak el tőle. Hagyni kell a szülőnek, hogy játszon, és tudjon gyermek maradni.

     

    HOLD a Vízöntőben.

    Érdeklődő, kíváncsi, mindennek a "miértje" érdekli. Hamar ráun az egyhangú dolgokra. Gyakran hökkenti meg tudásával a környezetét, és a viselkedésével. Különc, semmit nem akar úgy csinálni, ahogyan szokás. Nem fogadja el a "te még ehhez kicsi vagy" választ. Szellemileg jóval fejlettebb a koránál.

    Pici korától leköti a számítógép, amit már óvodásként jobban ismer, mint a felnőttek.

    Figyeli a világot, következtetéseket von le, és meglepő új megállapításokat tesz.

    Több személyes szabadságra van szüksége, mint más gyermeknek.

    Korán megmutatkoziok a vágya az önállóságra.

    Visszahúzódása vagy túlpörgettetése is abból fakad, hogy unatkozik kortársai között.

    A normákkal szemben elutasító, fontos a személyes szabadsága.

    A barátság már pici koprában nagyon fontos a számára.

    A legjobb nevelési módszer, ha szellemi kihívások elé állítja a szülő. Ha hűvös és távolságtartó, azzal jelzi, hogy nem hagy beleszólást az ügyeibe, és ezt a szülőnek tiszteletben kell tartania.

     

    HOLD a Halakban.

    Érzékeny, szelid, szolgálatkész. Nem tud harcolni a jogaiért, inkább eltűri az igazságtalanságot, csak szeressék. Nehezen viseli a hálátlansáágot, az eőszakot. Később annyira konfliktus kerülő, hogy inkább hazudik, mintsem balhé legyen. Szívesen tart háziállatot, akiről gondoskodhat.

    Nagyon érzékeny, és a környezetében történő dolgokra is érzékenyen reagál. Inkább visszahúzódik, mintsem küzdjön az érvényesüléséért. Szüksáége van az önbizalma erősítésére.

    Ébren kell őrködni a baráti kapcsolatai felett, mert könnyen rossz társaságba keveredhet. Rá kell szoktatni a sportra, mely fejleszti a küzsőszellemét. Hajlamos arra, hogy az egyik feladatot be sem fejezi, már a másikba kezd. Kevés a türelme, hamar megúnja a dolgokat.

    A szülő feladata művészeti foglalkozásokra járatni, amely fejleszti a szépérzékét.

    Csöndes, nyugodt, szófogadó. Míg pici, könnyen lefoglalja magát, ha a mama közelében lehet. Imádja a meséket és a titokzatos történeteket. Élénk a fantáziája.

    Könnyen alkalmazkodik, ő az akivel soha nincs baj, aki hgondoskodó és óvatos. Hallgatag, inkább figyeli az eseményeket, minthogy beszéljen arról, amit lát és tapasztal. Nem igazán jó tanuló, a száraz tantárgyak nem tudják lekötni.  Inkább visszahúzódik, minthogy kűzdjön és érvényesüljön,és egész életére negatívan hat, ha szülei elválnak

    Legszívesebben kisajátítaná magának azokat, akiket szeret. Féltékeny mindenkire, akivel az imádott mama szóba áll.

    Mindig meg kell őt győzni, hogy a szülők problémáinak nem ő az okozója.

    Meleg családi légkörben gyengédséggel és megértéssel körülvéve, egészen kivirágzik.

    A szülő feladata, hogy rendszerességre, kitartásra nevelje, különben teljesen "szétfolyik" az energiája, ideje.

    előzmény:
    mamóka67 (9200)
    2011-01-31  10:47

Címlap

top