Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2017. május 8. 18:5015951.

    Kedves Dika83,


    Akkor tipikus példái vagytok a Mérleg-Plútosoknak, de ha körül nézel a környezetedben, ott is meg fogod találni a jeleket :)


    A Szatrunuszt érdemes még megnézni, ami nálad a Skorpióban áll: Ez olyan előző életekre utal, ahol elnyomtad a saját énedet, vagy olyan élethelyzetben voltál, ahol mások nyomtak el Téged és nem tudtál érvvényesülni, nem tudtad megmutatni magad, nem tudtad megfelelően kifejezni magad. Lehettél kényszerhelyzteben, ahol olyan életet kellett élned, amit mások szabtak meg, olyan dolgokat kellett tenned, amit nem önszántadból tettél. Ez egy fajta önmagadba szorulás volt, ami a mostani életedben is megjelenhet. Lehetnek benned elnyomott érzések, elnyomott energiák, amik néha ki-ki fröccsenhetnek belőled, hajlamos lehetsz piszkálódásra, kekeckedésre, illetve arra, hogy Te kerülhetsz olyan helyzetbe, ahol Téged piszkálnak, Téged boncolgatnak, kaparásznak a lelkedben, amit valószínű nem viselsz túl jól. Érdemes lenne a saját lelkedben Neked "kaparásznod", néha úgy a saját bőröd alá benézni, önismeretet gyakorolni, ezzel tisztába jöhetnél önmagaddal, ezáltal lehet kicsit potyogna a körülötted lévő páncél és könnyebb lenne a szocializálódás. 

    előzmény:
    Dika83 (15949)
    2017-05-08  11:54
  2. 2017. május 8. 12:4715950.

    Kedves Arany!


    Köszönettel venném a segítséged az ascendens meghatározására. Benne vagyok a kérdések megválaszolásában, ha szükséges priviben elküldöm az email cimem. Bizom benne hogy sikerül közelebb jutni az időponthoz, mert gyenge ismereteim szerint sokat határoz. Köszönöm.


     

    előzmény:
    Arany (15942)
    2017-05-07  21:24
  3. 2017. május 8. 11:5415949.

    Szia TündérPanna!


    Van benne valami! A párommal mind ketten Mérleg Plútósok vagyunk. Ő az első csoportba tartozik fiatalon lett apuka, én pedig a másodikba, későn érő típus vagyok. 29 évesen találkoztunk, velem kezdte újra az életét. Azt érzem, hogy meg kell szenvednünk a kapcsolatért, sokszor kell engednünk az elveinkből. Szoktam bizonytalanságot is érezni és ezt időnként (családi, baráti, munkahelyi, párkapcsolati) mindenféle kapcsolatomban érzem.  

    előzmény:
    TündérPanna (15948)
    2017-05-08  09:21
  4. 2017. május 8. 09:2115948.

    Kedves Dika83,


    Karmád folytatása:


    A Plútód még éppen a Mérlegben van: A Mérleg Plútósokról már sokat írtam itt a topikban. A Plútó ugye egy generációs bolgyó, am azt jelenti, hogy kb 13-14 évig 1 jegyben van. Az 1970-es évektől 1984-ig állt a Mérlegben. Tehát erre a generációra egyformán hat a Plútó. A Plútó karmikus bolygó, amerre jár, azon a területen felforgat, mélyre megy, felszánt, megpiszkál, összezavar, elbizonytalanít, csiki-csukis helyzeteket hoz létre, a Plútó a Skorpió jegy uralkodója, tehát minden, ami Skorpiós energia, az ugyanúgy Plútói is, tehát jelszavai lehetnek: a titok, bűn, szexulaitás. 


    A Te generációdnál ez a Plútó a Mérlegben áll, már tudjuk mit jelent a Plútó, nézzük a Mérleg milyen területet jelöl: párkapcsolat, hivalatos kapcsolat, vagy "csak" párkapcsolat, házasság, együttélés, szocializálódás, a környezettel való kapcsolódás, harmónia, kulturált jellegeink.


    Tehát ezeket a témákat piszkálja fel a Te generációdnál a Plútó.


    Ez olyan előző előző életekre utal, ahol megjelent az ideája a kapcsolódásnak, a házasságnak, a párkapcsolatnak, a szocializálódásnak, a társadalomba való beilleszkedésnek stb... de ez vagy hirtelen és/vagy fájdalmasan és/vagy félelmetesen megszakadt, véget ért. Pl: otthagytak az oltárnál, megcsaltak, elhagytak, a szülők nem adták áldásukat a házasságra, ilyesmi storyk lehettek.


    Ez a generáció tehát ezzel a mintával érkezik most ide ebbe az életbe. Ami abszolút megfigyelhető is a környezetünkben, hogy ez a generáció rengeteget szenved küzd a párkapcsolatért, a párkapcsolatban, nem találok párt, házasodnék, de nem vesznek el, gyerket akarok, de a pasi nem akar, vagy nem akarok házasodni, és gyereket, de nem is tudom megmondani miért, stb stb. Az előttetek és az utánatok lévő generáció kevésbé nyűglődik ezen a témán.


    De ezt a generációt is két típusra osztjuk: 


    - Az egyik típus, aki a 20-as évei elején házasodik, gyereket vállal, majd 30-35 évesen jön a válás és az újrakezdés.


    - A másik típus, aki kitolja a házasságkötést és a gyerekvállalást akár 35-40 éves korig is.


    Mit gondolsz erről?


     

  5. 2017. május 8. 08:0015947.

    Kedves Arany!


    Én nagyon kiváncsi lennék az aszcendens pontosításra! Részemről mehet!

    előzmény:
    Arany (15942)
    2017-05-07  21:24
  6. 2017. május 7. 21:4015946.

    Szia  TündérPanna!


    Igen arra gondoltam.


    Az e-mail címem elküldtem privát üzenetben.


    Előre is köszönöm.


     


     

    előzmény:
    TündérPanna (15938)
    2017-05-07  19:54
  7. 2017. május 7. 21:3615945.

    Kedves Arany!


    Már túl vagyunk ezen sajnos nem sikerült kideríteni.


    Írtam privit.S ha van kérdés szívesen válaszolok.


    Köszönöm.


     


     

  8. 2017. május 7. 21:3115944.

    Sziasztok!


    Mit jelent ha szinasztriában sok Quincunx (150) van a bolygóink között.


    Például a nap -hold között és ez oda vissza érvényes.


     


    köszi a választ.


     

  9. 2017. május 7. 21:2815943.

    Kedves szagi05!


    Szívesen foglalkozom a kapcsolatotokkal, de előbb próbáljátok meg a kórházas információszerzést. Aztán megpróbálhatjuk az aszcendens más módon való meghatározását, de ahogy Tündér Panna mondja, törekedjünk a lehetőségek szerint a legpontosabb információ megszerzésére, mert különben hiába dolgozunk.


     

    előzmény:
    szagi05 (15937)
    2017-05-07  18:18
  10. 2017. május 7. 21:2415942.

    Kedves Nenszi és Penelopé, Tündér Panna!


    Ha megengeditek, megpróbálkoznék segíteni az aszcendens meghatározásánál. Nekem ez nem erősségem, mindig megadott, és/vagy pontos adatokkal dolgoztam, de nem árt a gyakorlás ebben sem.


    Egy olyan módszerrel tenném, hogy több, az aszcendensekre jellemző kérdéseket tennék fel, és amit leginkább magára pontosnak érez a páciens, valószínűleg az lenne ő.


    A listát szívesen megosztom, egy általános szűrésre egyéb adatok hiányában egészen jó - egykori tanárom szerint. Illetve, mindannyian tudunk hozzátenni majd és a jövőben esetleg megkönnyíti a születés időpontjának meghatározását egyéb, komplexebb módszerek, vagy adatok hiányában.


    Mit szóltok?


     

    előzmény:
    Nenszi (15941)
    2017-05-07  20:42
  11. 2017. május 7. 20:4215941.

    Kedves Penelopé! 


    Sajnos tudom, hogy így nagyon nehéz , de  csak ennyit sikerült kiderítenem. Abban az időben nem figyelték az időt, inkább a harcokat. Nagyon köszönöm, hogyha valami támpontokat tudnál adni. Igen, még a múlt században születtem, 1944-ben!

    előzmény:
    Penelopé (15940)
    2017-05-07  20:16
  12. 2017. május 7. 20:1615940.

    Kedves Nenszi !


    Nézem a képletedet, de azt tudod kell, hogy óra és perc nélkül nem fogom tudni pontosan megirni a karmát. De megnézem neked hogy egy bizonyos intervallumon belül a reggeli órákban mit lehet kiolvasni. 1944-ben születtél?

    előzmény:
    Nenszi (15914)
    2017-05-03  18:09
  13. 2017. május 7. 20:0915939.



    Kedves Bibia !


     Szaturnuszod az 1 házban Skorpió jegyében.Az I ház közvetlenül rád, a saját létedre vonatkozik. Itt meg kell tanulnod felelősséget vállalni magadért és a lelkedért. Itt nem arra vonatkozik, hogy mit teszel, vagy tettél és nem életterületekre, hanem a bensődre. Arra ami legbelül vagy.  A legjobb megélése az, ha önismerettel foglalkozol, és mindenért vállalod a felelősséget.  Meg kell tanulnod a megbocsátást és az elengedést. A régi sérelmekhez, fájdalmakhoz való ragaszkodás elengedése. Még akkor is ha ezért nem jár köszönet vagy elismerés a környezetedből. De mindenki aki spirituális úton jár, tudja, hogy ez egy óriási előrelépés a részedről, ha megteszed. Talán től sok mindenben is érzed azt, hogy egyedül kell megoldanod. De legbelül mindenki egyedül van, és mégis együtt.


    Uránuszod a 2 házban.  Ebben a házban találjuk a saját tőkénket is, a testünket, adottságainkat, értékeinket. Az itt álló bolygók segítő forrásként vannak jelen. Az Uránusszal ebben a házban akkor boldogulunk jól ha belső függetlenségünk. Fel kell térképezned magadban, hogy kik azok és mik azok a dolgok amiktől függesz.


    A 7 házad. Amely házakban nem áll bolygó azaz életterület kevesebb szerepet kap mint az ahol bolygók állnak.


    Beszédességed. Én azt nem a 3 házas Jupiterhez kötném. Inkább a Rák jegyében álló Merkúrodnak.


    És a Neptunusz. Akkor átkerülne a Bak jegyébe. Itt kitartó igyekezetet kap az eszmei célok, szellemi-lelki törekvések megvalósításához. Itt kijózanodik a Neptunusz.  Ha jól éli meg valaki akkor széles látókörű lesz ha rosszul, akkor  komor, és önző.

    előzmény:
    Bibia (15915)
    2017-05-03  18:17
  14. 2017. május 7. 19:5415938.

    Szia Szagi05,


    Szinasztriát Arany szokott illetve tud készíteni, Őt kérd meg!


    Óra perc nélkül, megérzés alapon viszont nem lehet tiszta képet kapni. A kórházból kérjétek ki a születési dokumentációt! Abban minden benne van pontosan. - én jártam úgy, hogy kaptam adatokat, reggeli időponttal, napokon át készítettem az elemzést, majd pár hónap múlva jött az infó, hogy bocsi, nem is reggel 8, hanem délután 3. Azt tudni kell, hogy egy elemzés, még ha nem is teljes, hanem csak részletek, több órás munka... szóval én már nem is állok neki pontos adatok nélkül, mert mástól vesszük el így az időt, na meg az enyém is megy a kukába...


    Milyen anyagot szeretnél emailben? Amit mostanság küldözgetek, az az anyag, ami itt, ezen a fórumon készült pár évvel ezelőtt. Mamóka tartotta itt tanfolyamot, Ő a topik indítója, Ő asztrológus, mi még tanulók vagyunk... - ezt a tanfolyam anyagot elküldöm Neked, ha szeretnéd, kérek szépen akkor e-mail címet.


     

    előzmény:
    szagi05 (15937)
    2017-05-07  18:18
  15. 2017. május 7. 18:1815937.

    Sziasztok!


    Szeretném segítségeteket kérni egy szinasztria elemzésben.


    Nagyon furcsa dolgok történnek velünk ezért úgy érzem, hogy közöttünk valami féle karmikus kapcsolat van, ami nagyon szoros. Nagyon nagy fejlődésen mentünk keresztül mióta ismerjük egymást és iszonyatosan ösztönzően hatunk egymásra. Ő nagyon zárkózott ember, de velem valahogy mindig kedves, barátságos és nyílt.


    én : 1977.06.05 10:55 Nagykanizsa


    Ő: 1984. 08.31. Baja Az időpontot sajnos nem tudom, csak annyit , hogy az esti órákban. Mivel a megérzéseim általában jók úgy érzem valamikor 20 óra körül született. Szerintem Bika az aszcendense ,mivel nagyon nyugodt, racionális ember és művész lelkületű.


     


    Köszönöm előre is a segítségeteket!


    Ha valamilyen anyagot e-mailben is át tudtok küldeni az is megköszönöm.


    Szép estét!

  16. 2017. május 7. 07:4915936.

    Szia Dika83,


    Folytatom még s karmádat, csak pici türelmet kérek.


    Ha kapok Tőled is egy email címet, nagyon szívesen elküldöm Neked az asztro sulis anyagot.

    előzmény:
    Dika83 (15932)
    2017-05-06  08:44
  17. 2017. május 7. 07:4815935.

    Előre is köszönjük Eva Z nevében :)

    előzmény:
    Arany (15933)
    2017-05-06  14:01
  18. 2017. május 6. 20:3115934.

    TündérPanna ez nagyon szuper, keresgettem is az asztro-suli tananyagokat, de nem sokat találtam meg. Az összes, nem tudom hány ezer oldalt, meg nem akartam végignézni, szóval tök jó lenne, ha el tudnád küldeni előre is köszi; itt a cím : skorpio.flora@gmail.com

    előzmény:
    TündérPanna (15931)
    2017-05-05  21:34
  19. 2017. május 6. 14:0115933.

    Sziasztok! 


    Köszönöm, csinálom a szinasztriát Eva Z-nek!


     


     

    előzmény:
    TündérPanna (15927)
    2017-05-05  07:12
  20. 2017. május 6. 08:4415932.

    Szia TündérPanna! 


    Köszönöm az elemzést! Mindíg is szerettem a függetlenséget, nehezen tudtam lehorgonyozni vki mellett.  Ezek szerint jó úton járok és útban van a baba is. 


    Az asztrológia tananyag amit Blue-nak írtál érdekelhet engem is?  

    előzmény:
    TündérPanna (15928)
    2017-05-05  08:16
  21. 2017. május 5. 21:3415931.

    Szia Blue249,


    Nem tudom mióta követed a topikot, de régebben itt volt egy asztro-suli tanfolyam, aminek a teljes anyaga nekem megvan, ez kb 552 oldal Word-ben. Szívesen átküldöm Neked, ha kapok egy e-mail címet, abból gyakorlatilag mindenre választ kapsz, tananyagnak tökéletes kezdőknek is, de haladóknak is van benne hasznos információ.

    előzmény:
    Blue249 (15930)
    2017-05-05  18:49
  22. 2017. május 5. 18:4915930.

    ja láttam, hogy beszéltetek a karmáról, engem is érdekelne, hogy hogyan lehet az előző életes eseményeket felkutatni a horoszkópban?

  23. 2017. május 5. 18:3315929.

    sziasztok valaki segítene az értelmezésben? mit jelent az oroszlán felszálló holdcsomópont a 12. házban kvadráttal az ic-n együtt álló skorpió nappal és holddal?

  24. 2017. május 5. 08:1615928.

    Szia Dika83,


    Kezdeném akkor a karmáddal: Előljáróban egy kis magyarázat: A karma valójában egy energia blokk. Előző életeink többnyire negatív eseményei kódolják bele a tudatalattinkba. Nagy eséllyel nem emlékszünk előző életeinkre, de a tudatalattink emlékszik és dolgozik. Bizonyos élethelyzetekben, időszakonként a tudatalattink fellökdös képeket (akár tényleges képek formájában, vagy érzések, gondolatok, álmok formájában), amik valójában az előző életeink eseményei, előző életeinkben elakadt energiák, nem másért csinálja ezt a tudatalatti, mint azért, hogy oldjuk fel ezeket! Az igazi cél az lenne, hogy teljesen tisztán, felszabadultan, elakadt energiák és blokkok nélkül tudjunk élni. Mert milyen hülyén hangzik már az, hogy a mostani életedet olyan dolgok befolyásolják, amik pl. a lelkeddel történtek több száz évvel ezelőtt?! Márpedig a karma így működik.


    Ezért tárjuk fel előző életeinket, sok, mostani életünkben felmerülő problémánk forrását megtalálhatjuk előző életeinkben. Addig, amíg a karmát nem oldjuk, addig ismétlődnek a hasonló jellegű negatív események életeink során újra és újra.


    Szemléltetve, ha így könnyebb esetleg elképzelni: Képzeld el a lelkedet, amire kis hátizsákok/batyuk vannak felakasztva, Pl: előző életed végén meghalsz, a lelked kilép a testedből, a ráakasztott kis hátizsákokkal együtt, amik attól függően, hogy hány darab van és milyen súlyosak előbb-utóbb visszahúzzák a lelkedet újra egy földi életbe. Valójában mindezt azzal a céllal, hogy pakold már le ezeket a hátizsákokat. Természetesen a batyuinkat le is tudjuk pakolni, és természetesen újabb batyukat is tudunk szerezni életeink során.  


    A képletedben a Merkúr is és a Leszálló Holdcsomóont is a Bak jegyében van, ami a karma egyik jegye. Ez a Merkúr sok olyan előző életre utal, ahol nem született gyereked, nem tudtál megfoganni, vagy megfogant a baba, de elment, esetleg megszületett, de maghalt. Olyan előző életekre is utalhat, ahol Te maradtál egyedül gyermekként, árvává váltál, egyedül kellett életben maradnod.


    A mostani életedben ez úgy nyilvánulhat meg, hogy nehezen tudtad megélni a gyermekkorodat, korán felnőttél, vagy fel kellett nőnöd. Idővel felszabadulsz, felszabadul a gyermeki részed, látványos felszabadulás 30-35 éves korod körül lesz.


    Saját gyermeked nem tudom, hogy van-e, de érdemes megvárnod a 30 éves kort (tehát már jó!), és utána vállalni gyermeket. Érdemes lenne 1 gyermekre berendezkedni, hogy neki egy minőségi életet tudj biztosítani, és ne forgácsold magad szét 3-4 gyerek között. 


    A Leszálló Holdcsomópont is a Bakban van, ami olyan előző életekre utal, ahol nagyon magadba zárkózó, magadba forduló voltál, nem szocializálódtál, nem alakítottál ki mély érzelmi kapcsolatokat, sokat analizáltál, ezeket a mostani életedben is megismételheted. A Rák felszálló Holdcsomópont hívja fel a figyelmedet arra, hogy ebben az életedben fontos felladatod lenne érzelmeket találni, másokkal kapcsolódni, családot alapítani, érzelmeket megélni és közvetíteni. Ezen a területen komoly fordulópont lehet az életedben a házasság illetve a gyerekvállalás, kicsit olyan típus lehetsz, akit ha el akarnak venni feleségül, az olyan lesz Neked, mintha nyúzni vinnének, de aztán ténylegesen átfordul benned az energia, és fogod tudni ügyesen áramoltatni az érzelmeket.


     

  25. 2017. május 5. 07:1215927.

    Rendben Eva Z, sorban haladunk Dika 83-at fogom lassan elkezdeni én, Kedves Penelopé "kolléganőm" :) fog segíteni Nenszinek, és ezután következel Te, attól függően, hogy haladunk a többiekkel, egyikünk, vagy mindkettőnk nekiáll a Ti képleteiteknek.


    Van itt a csoportban még egy Kedves Segítő, Ő Arany. Ő szokott segíteni szinasztriákban.


    Kedves Arany, ha látsz minket és van egy kis időd, várunk egy jó Szinasztriára 


    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Eva Z (15926)
    2017-05-04  22:10
  26. 2017. május 4. 22:1015926.

    szia, azóta már elolvastam a kommenteket, tehát tisztában vagyok vele. rendben, nincs vele gondom! szép estét, üdv É

    előzmény:
    TündérPanna (15924)
    2017-05-03  21:09
  27. 2017. május 4. 09:4915925.

    Kedves Penelopé!


     


    Köszönöm szépen a segítségedet és sok sikert kívánok a további tanulmányaidhoz. Ricsi blogját követem, nagyon hiteles, jó írások. Megtennéd, hogy átküldöd a könyvek listáját?


    Szép napot!

    előzmény:
    Penelopé (15921)
    2017-05-03  19:15
  28. 2017. május 3. 21:0915924.

    Kedves Eva Z,


    Ha beleolvastál (volna) a topikba, akkor láttad (volna), hogy mi itt fejtünk a fórumban.


    Nem szoktunk emailezni, mert ez egy közhasznú tevékenység is a részünkről, tehát sokan, akik olvassák, tanulnak is abból, amit itt olvasnak, abból amit mi itt leírunk.


    Ha esetleg nem szeretnéd a nyilvánosságot, én sajnos nem tudok Neked segíteni. 


     

    előzmény:
    Eva Z (15922)
    2017-05-03  20:16
  29. 2017. május 3. 21:0515923.

    Sziasztok volna egy kérdésem oroszlán felszálló holcsomópont a 12.házban kvadrátban az ic-mc vel mit jelent?

  30. 2017. május 3. 20:1615922.

    még annyit kérdeznék, hogy emailben fogod küldeni? köszönöm szépen!

    előzmény:
    TündérPanna (15919)
    2017-05-03  18:46
  31. 2017. május 3. 19:1515921.




    Kedves Oroszlán !


    Én is néztem, hogy éppen ellentétes jegyben állnak, de nem zárnak be fényszöget a képletedben egymással.  Az hogy mindkettő exilben van, azt jelzi, hogy ahol éppen állnak ott nem érzik jól magukat.  A Hold a Rák jegyében érzi magát a legjobban, ott tud kiteljesedni az érzelem, a Bak szigorú, merev közegében a legkevésbé.  Ami a 2 jegyben közös jellemvonás lehet az a családcentrikusság és a kitartás. Mivel nem zárnak be egymással fényszöget igy nem erősítik, vagy gyengítik egymást. Maga a jegy amiben állnak határozza meg a minőségüket ahogyan meg tudnak nyilvánulni. Képzeld el a Szaturnuszt mint egy öreg, szigorú és bölcs embert ahol mindennek megvan a helye és az ideje,hogy érezheti magát egy érzelmektől áradó, lágy és hullámzó hangulatú családban, ahol a gyermekek kacagva szaladoznak.  (Rák).?  És fordítva a Holdadnál a Bakban.


    A Szolár. Ezzel mint mondtam még nem foglalkoztam így nem tudok hitelesen nyilatkozni.  Amit eddigi tudásom alapján el tudok mondani neked, az az, hogy a Nap minden évben körbejárja a 12 jegyet így minden évben áll együtt a Holdcsomóponttal. Azt tanácsolom neked, hogy a radixodon jelöld be a Jupiter 12 évenkénti, a Szaturnusz 29 évenkénti… helyét. Nézd meg akkor hol álltak és idézd fel milyen események történtek akkor veled. Ez olyan mintha a tranzitokat néznéd, csak nem a jövőre nézve hanem a múltban. De segít abban, hogy átérezd a hatásait.


    A minket érő aktuállis hatásokról, tranzitokról  bővebben olvashatsz Bábity Ricsi honlapján. http://zoldkor.blog.hu/2017/04/30/majus_honap_asztrologiai _elorejelzese_366


    A karma megoldására szerintem akkor van lehetőség amikor elkezded az önismeret alapján felismeri az ok okozati összefüggéseket. A felismerés után pedig változtatni ezeken. Idővel akkor elkezd oldódni.


    Szép Estét Neked !

    előzmény:
    oroszlán75 (15908)
    2017-05-01  20:33
  32. 2017. május 3. 19:0815920.

    Szia, köszönöm szépen. 


    én: Debrecen


    párom: Budapest


    nagyon várom sok-sok türelemmel, üdvözlettel Éva

    előzmény:
    TündérPanna (15919)
    2017-05-03  18:46
  33. 2017. május 3. 18:4615919.

    Kedves Eva Z,


    Légyszi a születési helyeket is írd meg!


    Kis türelmet kérünk Tőled, de sort kerítünk a Te képleteidre is! 

    előzmény:
    Eva Z (15918)
    2017-05-03  18:39
  34. 2017. május 3. 18:3915918.

    szia Tündér Panna, nekem is megnéznéd a csillagok állását? sajnos a párommal állandó a vita, veszekedés, tudni szeretném, hogy ez karmikus vagy jobb ha szét válunk mert ennek igy semmi értelme.


    én: 1958.06.11. 16:50


    ő: 1953.01.11. 13:15


    nagyon szépen köszönöm! szép napot! 

    előzmény:
    TündérPanna (15909)
    2017-05-02  08:45
  35. 2017. május 3. 18:2615917.

    Szia Bibia,


     


    Eddig én fejtettem a képleted, de most hogy másodszorra is Penelopénak címzed a válaszod, akkor átadom a fejtésed Neki, ha ráér biztosan segíteni fog! 


     


    Szép Napot és Üdv,


     


    TündérPanna

    előzmény:
    Bibia (15915)
    2017-05-03  18:17
  36. 2017. május 3. 18:2215916.

    Szia Nenszi,


    Egy kis türelmet kérünk, de persze, ránézünk a Te karmádra is!

    előzmény:
    Nenszi (15914)
    2017-05-03  18:09
  37. 2017. május 3. 18:1715915.

    Szia Penelopé!


    Érdekelne az 1 ház mivel ott áll a szaturnusz,a 2 ház ahol ugye az uránusz hogy lehet jól megélni,7 ház miért nincs itt semmi?:)


    Ugye nekem 3 házas a jupiterem ezért vagyok ilyen beszédes?Neptunuszt én a 3 házba tenném,itt mit jelent?


     


    Köszönöm!


     

  38. 2017. május 3. 18:0915914.

    Kedves Tündér Panna és Penelopé!


    Idáig csak olvasgattalak benneteket, de most szeretném kérni hogy a születési képletemet megnézzétek.  Érdekelne a karmám, mi a mostani feladatom, mi vár még rám. Sajnos pontos időt nem tudok írni, csak azt hogy reggel születtem /elég tág fogalom, bocsi/. Kiskunhalas 1944 01 22. Előre is köszönöm, hogy időt áldoztok rám!

  39. 2017. május 3. 16:2115913.

    Szia Dika 83!


    Megnézzük szívesen! 

    előzmény:
    Dika83 (15912)
    2017-05-03  16:11
  40. 2017. május 3. 16:1115912.

    Sziasztok!


    Nagyon jó a fórum! Meg tudná nézni az én képletemet is valaki? A karma érdekelne, mit hoztam magammal, milyen megoldandó feladataim vannak. Békéscsaba, 1983.01.22. 07:30. Előre is köszönöm Nektek! 

  41. 2017. május 3. 15:5015911.

    Szia Bibia,


    Ha jársz erre, kérlek írd meg meere menjünk tovább a képletfejtésedben? Mi érdekel?

  42. 2017. május 3. 09:0815910.

    A IV-es ház tájékoztatást ad még nekünk életünk első 18 évéről: Nálad Vízöntőben és Halakban van a IV-es ház, életkorilag kb 11 éves kornál van a jegyváltás. Az első 11 évedet az jellemezte, hogy hiányoltad a család, az otthon, a fészek puha élményét. Akinek a IV-es háza Vízöntőben kezdődik, az olyan lélekre utal, aki nem igazán akart leszületni, mert olyan sokat szenvedett előző életeiben, hogy nem akarta, hogy ez ismétlődjön, és újra kitegye magát a szenvedésnek. Az első 11 évedben a "Vertikális jéghegy" effektus érvényesül, ami azt jelenti, hogy úgy 5%-ban veszel részt a fizikai sík dolgaiban, a maradék 95%-ban "nem itt vagy". Van benned egy elvágyódás, egy olyan érzés, hogy Te nem ide tartozol, lehettek beilleszkedési nehézségeid, nehezen alakítottál ki kapcsolatokat, mert úgy érezted, hogy Te sehova nem tartozol igazán. A családodat úgy éled meg, mint egy repülő madárrajt, tehát, hogy együtt repültök csapatban, mindenki látja a másikat a szeme sarkából, de nincsenek fizikálisan mély érzelmi kapcsolatok. A Vertikális jéghyegy effektusnak van egy olyan megnyilvánulása is, hogy úgy érzed nem ide tartozol, de majd jönnek a Tieid, akikhez tartozni tudsz, és akkor majd minden jó lesz. Addig is, amennyire muszáj úgy csinálsz, mintha ide beilleszkedtél volna, de csak annyira, hogy amikor jönnek a Tieid még felsimerjenek Téged, és Te is Őket. A jegyváltásnál, 11-12 éves korod körül realizálod, hogy nem fognak jönni a Tieid, és Neked itt kell helyt állnod. Ez elszomoríthat, melankólikussá tehet, lehetnek depressziós hajlamaid. Hajlamos lehetsz álomvilágban élni, nem akarsz szembesülni a valósággal, nyalogathatod a sebeidet. Ez egy igen szenvedős kamaszkorra utal. 

    előzmény:
    TündérPanna (15909)
    2017-05-02  08:45
  43. 2017. május 2. 08:4515909.

    Szia Bibia, 


     


    Még egy gondolat arról, hogy most milyen időszakon mész át:


    A IV-es házad üres, vagyis nincs benne sem bolygó sem Holdcsomópont. Ez azokra jellemző, akik ahogy már korábban is írtam, nem hoznak olyan építőkockákat a szüleiktől, amiket fel tudnának használni a saját életük építéséhez, működtetéséhez. Az jellemző Rád ezáltal, hogy az életed kb első 30 évében hömpölyögsz az életedben, csak úgy sodródsz. 30 +/- 2 éves kor körül történik egy megtekeredés, (ezt érezheted most) egy bizonytalanság, egy feszültség, ahol megfogalmazódnak olyan kérdések benned, hogy: Merre van az előre? Merre tartok? Mit kellene csinálnom? Merre induljak? Ez egy ficánkolós, pánikolós időszak lehet az életedben. Megnyugtatásként írom Neked, hogy előbb-utóbb az energiák átszakadnak, és minden a helyére kerül. Az a legvalószinűbb, hogy 35 és 40 éves korod között minden, amit szeretnél beáramlik az életedbe, és ha 40 évesen körbenézel, rájössz, hogy mindened megvan, amit szerettél volna, mindent elértél, amire vágytál. Innentől, az életed második fele egy sokkal nyugisabb, kegyenesúlyozottabb időszak lesz. 35 éves korod körül lesz egy "főnixmadár-szerű" újjászületésed. A IV-es üres házasok tipikus tünetei lehetnek most rajtad, és valószínű, hogy már nagyon bele lehetsz ebbe fáradva, de még egy kis türelem, és helyre fog állni az életed. 


     


     

  44. 2017. május 1. 20:3315908.

    Ami még érdekelne és számomra nem egyértelmű, hogy a Szaturnusz és a Hold uralmi cserében van, ez most felerősíti mindkettő hatását rossz irányba, vagy pont ez ellensúlyozza azt, hogy exilben vannak?


    A következő évi szolárral kapcsolatban még annyi lenne a kérdésem, hogy a Napom pont együtt fog állni a Felszálló Holdcsomóponttal, szerinted ez mit jelenthet? Főleg mivel a Radixban kvadrátban vannak. Talán itt lenne a lehetőségem, hogy megoldjam a karmámat?

    előzmény:
    Penelopé (15906)
    2017-05-01  20:20
  45. 2017. május 1. 20:2015907.

    Bocs, azt akartam írni az első házasságnál, hogy NEM valódi meggyőződésből.

    előzmény:
    oroszlán75 (15905)
    2017-05-01  20:19
  46. 2017. május 1. 20:2015906.

    Szia !


    Látom már miért mondod, hogy 5 házba hozza a Placidus. Én a radixot szoktam nézni és ott látszik, hogy IV ház-ban van. Azonban a táblázatban helytelenül az 5 házat irja mellé, miközben a Rák jegy ugyanazon fokát jelzi mellette. De a kedvedért írok az 5 házas Szaturnuszról is. Hisz a határon van így is úgyis.


    A Rák Szaturnuszról irtak nem változnak. így a hozzá kapcsolódó feladat sem. Az 5 ház az érzelmekre, életörömökre vonatkozik. Korlátozza a vágyakat az önbizalmat, visszafogja a szenvedélyt. Nehezen oldódnak a gátlások. Nők esetében a fogantatással lehetnek problémák. Az 5 ház az Ego otthona. Itt a cél az uralom, a magasság meghódítása, a győzelem.  Az ego határozza el, hogy meg akar szerezni valamit, vagy el akar érni valamit. Az itt álló Szaturnusz célja nem az ego megtörése. Itt azt mondja, hogy  tudja, hogy ez a cél, hogy felfelé törekedjünk,de arra int ezt úgy tegyük, hogy köverjük a lélek törvényeit és redjét valamint ne sértsünk meg másokat és magunkra vállalunk minden felelősséget. Szóval ezzel a Szaturnusszal nem ajánlatos a sorban állva lökdösődni az előrejutásért. :)


    Nem tudom maradt e még nyitott kérdés. Nézzünk még valamit a képletedben?




    előzmény:
    oroszlán75 (15899)
    2017-05-01  17:07
  47. 2017. május 1. 20:1915905.

    Szia!


    Telitalálat minden, amit írtál. Fiatalon kötöttem házasságot, mert babát vártam, de valódi meggyőződésből. 2 év múlva szét is mentünk, és én fejest ugrottam egy új kapcsolatba. Itt pedig, mivel építkezni akartunk, a hitelfelvétel miatt volt a házasságkötés, nekem nem lett volna fontos.

    előzmény:
    Penelopé (15903)
    2017-05-01  19:43
  48. 2017. május 1. 19:4515904.



    Az Uránusz a VII házban megköveteli tőlünk, hogy egy új rugalmas kapcsolati formát alakítsunk ki. Bár nem tűröd a láncot és a kalitkát, de meg tudsz maradni egy kapcsolatban , ha saját elhatározásból teszed. Mindig másra vágysz , elégedetlen is lehetsz partnereddel. Lélekben már a kezdetektől fogva védekezel a túl szoros kötöttség ellen.


    De térjünk vissza kicsit az 5 házadhoz. Mert minden párkapcsolat ott kezdődik.


    Az Oroszlán csillagjegy egy önálló felnőtt férfi minőséget jelent. Így  a megélésében egy hölgy számára oda kell figyelni. A kapcsolat kezdetén ugyanis egy erős jellemet képviselsz. Szereted ha felnéznek rád. Amivel még nincs gond, ha szeretsz irányítani. Az ilyen szülöttnél van egy saját zárt világ, ami akkor jelent problémát  a későbbiekben, ha ezt nem tudod megnyitni a másik felé. És ezáltal nem tudod a másikat beengedni a kapcsolatba. Ha egy férfias férfi van melletted akkor kicsi a felület ahová kapcsolódhat. Ha egy olyan férfi van melletted aki képes hozzáidomulni az általad képviselt világhoz abban az esetben megborult a férfi-női szerep a kapcsolatban. Hiszen a férfi lesz az aki elfogadja befogadja az általad képviselteket.  Oroszlán 5-ös házzal gyakori, hogy egy saját titkos kis szigetet tart fenn a szülött ami csak az ő világa és más nem léphet be. A kapcsolat időtartama alatt ahogyan tellik az idő megengeded magadnak, hogy Nővé válj. Befogadod a férfit. Azonban a VII házad a Mérleg jegyében a Kos AC-vel, nem támogatja az anyává érést. Megmarad a Kos AC-ből a küzdés a magány. A Mérleg jegye pedig fűszerezi. A Házasság az az intézmény ahol már nem egyedül a saját célokért, hanem közösen egyeztetve küzdünk a célokért.  Te azonban csak fél lábbal lépsz be a házasság intézményébe. Kell a biztonság, de úgy, hogy a szabadságod is megmaradjon. A társ egy idő után hiányolni fogja a teljes elköteleződést. A Mérleg jegy a megcsalással is összefügg, ezért előfordulhat, hogy aktív vagy passzív félként megéled ezt az érzést. Ahogyan az évek telnek a kapcsolatban felgyülemlik a sérelem. Az elfojtások tépelődéshez vezetnek. Előkerülnek a lemondás témái. Válaszút előtt érzed magad.  Egyszer lent egyszer fent. Ajánlott ilyenkor a jóga vagy meditáció ahol az érzelmi és a fizikai sík egyesülni tud.

    előzmény:
    Penelopé (15903)
    2017-05-01  19:43
  49. 2017. május 1. 19:4315903.



    A Párkapcsolat. 


    Ha nem tolakodó a kérdésem.  Hogyan kötöttél házasságot? Mennyire volt hirtelen elhatározás, vagy szokatlan körülmények közötti? Van néhány negativ fényszög ami nem engedi kiteljesedni, de esetleg engedett valamicskét. J


    Nálad az Uránusz itt áll a Mérleg jegyében. És a Plútó is szerepet játszik. Igaz a Plútó neked nem a VII házban áll, de a Mérleg jegy miatt mégis érintett a párkapcsolati kérdésekben.  E két bolygó meghatározza a párkapcsolataidat. Ugyanis nő a kontrol és a hatalomvágy is. Fokozódik a változatosságra való igény és a szabadság iránti vágy. Ideális kapcsolat az lehet ami időről időre megújulni képes , és két önálló fél köti. Abban a pillanatban ugyanis amikor a valaki meginog a kapcsolatban beindul a hatalmi játszma.  Figyelni kell arra, hogy ne add fel magad a kapcsolat érdekében és ne köss alacsony kompromisszumokat.  Ha azt érzed kevés a levegőd a kapcsolatban, akkor az azt jelzi, hogy túlvállaltad magad.  Ilyenkor a szabadságigény fulladozik.  Fontos megválaszolni néhány kérdést magadban. Pl. Hol vannak a határaim? Mikor érzem magam szabadnak egy kapcsolatban? Megélhetem e az egyéniségemet? Mennyi mozgástérre van szükségem?

    előzmény:
    Penelopé (15902)
    2017-05-01  19:41
  50. 2017. május 1. 19:4115902.

    Kedves Oroszlán !


    Közben elkészültem még pár dologgal. Nézem majd az 5 házas Szaturnuszt is.




     


    A Holdcsomópontokkal a karmikus sorsfeladatainkról szerzünk tudomást: egy karmát vállalunk fel. Megmutatja, hogy mi a lélek feladata ebben az inkarnációban, és az irányt, hogy merre kell mennünk.


    Nálad a  7  ház végén áll .Sok feladatot kapunk a VII házban álló felszálló Holdcsomóponttal a társkapcsolat, a házasság, másokkal való együttműködés területén. Előző életedben  (Leszálló Holdcsomópont 1 ház)  csak önmagaddal kellett saját gondolataidról, cselekedeteidről számot vetni. Erre emlékszik a lelked, a függetlenségre amelyben egykor része volt. Másokhoz való kapcsolatodban fontos szerepet játszik, hogy meg tudd őrizni a szabadságvágyadat és ne korlátozzanak be.  A házasság éppen ezért nem lesz könnyű megélés a számodra. A VII házadban áll az Uránusz is.  Egyedülálló egyéniség vagy. Talán sokszor magányosnak is érzed magad a lelked mélyén. A legfontosabb számodra a szabadság érzete. Karmikus utad éppen ezért az, hogy megtanulj tekintettel lenni másokra. Ki kell fejleszteni magadban a megértést,a jóságot. Előfordulhat, hogy most az a személy lesz a házastársad aki elmenekül a realitás elől és akinek most neked kell bizalmat és erőt adni ahhoz, hogy szembenézzen a valósággal. Az a jegy amiben áll a Felszálló Holdcsomópontot lesz az ami megmutatja azt, hogy hogyan lehet önfeláldozással eljutni a beteljesedéshez.


    Neked a Skorpió Jegyében áll. Előző életeidben sokat dolgoztál. Az anyagi javak megszerzése és megőrzése volt a fő cél. AZ anyagi javak birtoklás révén érezted magad biztonságban. A régi magatartásmintákat hoztad magaddal és ragaszkodsz is hozzájuk.  Nagy a biztonság iránti igényed, emiatt a kontrolálásra is sok energiát fordítasz. Jelenlegi életedben még mindig többet vállalsz mint amit kellene.  Sokat dolgozol. Plusz terheket vállalsz.  Az asztrológiával jó úton jársz, mert itt a szellemiséget kell az anyagi érdekek elé helyezni. A Skorpió jegy hajlamossá tesz arra, hogy meg tudd élni az átalakulás folyamatát. De mint minden újjászületés ez sem jár fájdalmak nélkül. Ami az egyik legnehezebb ebben a mai világunkban az az hogy az anyagiakon túl lássunk és ne azt éljük meg biztonságnak. folyt kov...

    előzmény:
    oroszlán75 (15899)
    2017-05-01  17:07

Címlap

top