Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2016. november 8. 09:33125801.

    Az általános BK-felfogás jó példája Gizi. Megszűnik az állása a Rózsában? Akkor nem is teszi le az üzletvezetői vizsgát! Normááááális? Nem azt mondja, de jó, hogy pont meglesz az üzletvezetői vizsgám, könnyebben találok munkahelyet magamnak. Külön tragédia, hogy a férje még nála is sokkal butább, és ez nem jut eszébe, csak annak örül, hogy Gizi még nem fizette be a tandíjat.

  2. 2016. november 8. 09:32125800.

    "Meglátjátok ő lesz a KFT feje, az ész."



    Apró, szinte jelentéktelen mellékkörülmény, hogy momentán semmiféle kft. nem létezik. Az építőipari csődbe ment, az ásványvizest meg elcsalta tőlük Weintraub. (Az "Ebül szerzett jószág ebül vész el" tipikus esete.) Nem is értem, miféle munkahelyhez ragaszkodik Juli. Ülnek egy nem létező cég irodájában és hülyeségeket beszélnek. Mintha nem fognák fel, hogy már rég nincs semmiféle cégük. Így Julit nem is volt honnan kirúgni.


    Abban persze segédkezhet Miklósnak, hogy megpróbálják valahogy kicsalni Weintraubné Cicababától (nem jut eszembe a neve) a céget. Mert  pereskedni nyilván nem akarnak a kicsalt aláírás miatt. Nem fogják a bíróságon elmesélni az előzményeket, hiszen egyetlen tisztességes üzleti lépésük sem volt András halála óta. Csak az eddig alkalmazott alvilági módszerekkel, csalással kapaszkodhatnak vissza.

    Azon kaptam magam tegnap este, hogy Cicamicának drukkolok. Rémesen buta és idegesítő, de ahhoz van esze, hogy ne az ügyvédeken spóroljon. Nem bánnám, ha pofára ejtenék Nagyeszű Miklóst és hűséges fegyverhordozóját. Annyira utálom már ezt a kft. körüli sz.kavarást.

    Érdekes egyébként, hogy milyen sokan és jól élnek a kft-ből, ami "fénykorában" is alig kapott megrendelést, sokáig vegetált, majd meg is szűnt. Julinak se jut eszébe, hogy munkát vállaljon valahol, és bizonyítsa a rátermettségét. (Miben is? Van valamilyen képzettsége?) Ő is csak a családi sz.kavarásban, családi háttérrel képes "megvalósítani önmagát".


     

    előzmény:
    Picivirág1 (125797)
    2016-11-08  06:13
  3. 2016. november 8. 09:31125799.

    Ja..... és mondjuk ez a talán kijön Liza is ezt erősíti. Igaz az is, hogy a többség szerint (akár a pcihomókus nő, akár az itteni csapat) Lizát furcsán hamar engednék újra "szabadon", emberek közé...

    előzmény:
    vorii (125798)
    2016-11-08  09:29
  4. 2016. november 8. 09:29125798.

    Óóóó - mondjuk Timike arrogáns kinézetéhez képest ő egy kedves arcú lány, Lizának el tudom képzelni...

    előzmény:
    gerdamama (125796)
    2016-11-08  00:13
  5. 2016. november 8. 06:13125797.

    Áááááá......dehogy......csak most olyan eseménytelen a történet.Legalább is ezt szűrtem le tegnap este. Jó, hogy nem kell senkinek elmondani mi is történt?vagy aludtam közben? Amit láttam, hogy Juli szabad utat kapott Petitől, hogy megvalósítsa az álmát és a kávéfőző munkakörből feljebb lép. Meglátjátok ő lesz a KFT feje, az ész. És nem fog Attila miatt lemondani erről a pozícióról...a végén még tényleg össze jön Miklóssal..persze nem örökre, mert itt olyan nincs. Atr is láttam, hogy itt van Ludgwig.....mit akar? családegyesítést. Ági ennek nem nagyon örül...nem is tudnám elképzelni, hogy egy fedél alatt élnek Liza, Ági és Ő.

    előzmény:
    gerdamama (125796)
    2016-11-08  00:13
  6. 2016. november 8. 00:13125796.

    Kihaltunk, vagy mi történt?


     


    Ezt találtam az előbb, még gyorsan megmutatom lefekvés előtt:


    http://www.origo.hu/teve/20161107-uj-szereplo-erkezik-a-b aratok-koztbe-november-8-an.html



    Szerintem Liza jön. Mondjuk nem nagy kunszt kitalálni, az előzetesben nagyon ölelgetett valakit Ági. Nem hiszem, hogy Timikének annyira örült volna. Most már értem, hogy miért nem mutatták az arcát, csak a hosszú haját hátulról.

  7. 2016. november 6. 08:04125795.

    Tenyleg Emilia, koszi. 

    előzmény:
    gerdamama (125794)
    2016-11-05  23:34
  8. 2016. november 5. 23:34125794.

    Emília mondta Ágnesnek, hogy ne nagyon élje bele magát, hogy Liza hazajöhet, mert nem jellemző, hogy az első felülvizsgálaton már gyógyultnak nyilvánítják a pácienst. (Főleg nem egy gyilkossággal vádoltat, ezt nem ő mondta, csak én teszem hozzá, hogy ilyen esetben talán a szokásosnál is óvatosabbak.)
    Persze azt is meg lehet érteni, hogy Ágnes reménykedik.
    Ez az egész a csordaszellemről, a hisztériakeltésről szót. Arról, hogy egy idióta bedob valami hülyeséget, és pillanatok alatt képes ráragasztani a környezetére.

    előzmény:
    barackmano (125793)
    2016-11-05  18:27
  9. 2016. november 5. 18:27125793.

    Ezt jol megoldottatatok es igaz, az ilyenek altalaban jobban sulnek el mint a ember varna.


    En total kiakadtam tegnap. Feleves felulvizsgalat nekem is van, ez abszolulot rutin itt, nem jelent semmit. Senki nem mondta ki hogy Liza hazajohet, sot (mostnemjuteszembeaneve) azt mondta erre nem tul sok a esely, Most mire fol ez a nagy felhajtas?


    Merei valobam jo szineszno, mert ez a Juli egyre ellenszenvesebb. 

    előzmény:
    Picivirág1 (125792)
    2016-11-05  15:00
  10. 2016. november 5. 15:00125792.

    Sikerült az "idegenekkel" megosztva. A vőmmel próbáltuk kikerülni őket, elmentünk ebédelni, azt gondoltuk addig megjönnek és el mennek, mire mi haza megyünk. nem így történt..nagyon kedves társaság fogadott minket otthon, végül 6 gyerek és 4 felnőtt. 14 től két és fél éves gyerekek voltak. A szülők, az anyák egyetemi osztálytársak voltak. Vidám, fesztelen hangulat volt, kicsit csatatér, de amikor elmentek a városba én rendet raktam. Most várom a második rohamot. nem is olyan vészes..ismertem a lányokat, most jöttem rá...és annyira örültek egymásnak, a gyerekek is jól érezték magukat, udvariasak, izlett a süti, és mi kell még? Igaz meglátjuk, mi lesz este. , Elza villámló szemekkel figyelte a kicsi zsákmány szerző akcióját, haza akart vinni több dolgot..de sikerült mindent megmenteni. Majd este meglátjuk, mi lesz...most nagy nyugi van, a vőmmel "beszélgettem",,nem tudok németül, ő sem magyarul, de jól megértjük egymást.  Most éppen a "panacotta receptjét magyarázta el..azt ettünk a japánban, desszertnek." Én még nem ettem..elmagyarázta, mit tartalmaz. A bőrönd becsomagolva, holnap hajnalban indulok.

    előzmény:
    Liventa (125790)
    2016-11-05  11:17
  11. 2016. november 5. 13:51125791.


    Bizony, könnyű elfeledkezni róla annak, aki nem képes elviselni az előtte lévő műsort. Én is mindig átkapcsolok valahová, mikor az Éjjel-nappal stb. kezdődik, aztán ha nagyon érdekes, amit látok, elfelejtem visszakapcsolni. De úgy is jártam már, hogy itt ültem a gépnél, a tévének háttal, és levettem a hangot, hogy ne idegesítsen. Aztán mire megfordultam, a BK fele már le is ment. 

    előzmény:
    Liventa (125789)
    2016-11-05  11:09
  12. 2016. november 5. 11:17125790.

    Micsoda kellemes, kulturált környék! Pár éve a nyögdíjas klubbal kirándultam Grazba, nagyon tetszett a város és a fekvése.


    További szép órákat Neked -- amennyire az "idegenekkel" megosztva ez lehetséges lesz holnap...

    előzmény:
    Picivirág1 (125788)
    2016-11-05  10:05
  13. 2016. november 5. 11:09125789.

    Jesszusom, most látom, hogy nekem ebből egy szó sem ismerős. Netán elaludtam a kanapén ülve, vagy simán elfelejtettem átkapcsolni egy érdemesebb műsorról...?! 

    előzmény:
    gerdamama (125787)
    2016-11-05  08:29
  14. 2016. november 5. 10:05125788.

    Köszönöm,,,köszönöm!!!


    Itt ülünk a nagy rendben, sikerült minden felesleges dolgot eldugni, ha elmennek a vendégek majd vissza tesszük4 felnőtt és 4 gyermek jön...ez ugye rengeteg cipő...az előszoba meg fog telni vele, meg ennyi kabát...most olyan az előszoba, mint ha lakatlan lenneElza szobájában is sikerült pár dolgot szanálni, így rajtam kívül még befér valaki.legalább a gyerekek. Esznek, kávéznak. finom sütik készültek, majd elmennek várost nézni. Én  itthon maradok,  a vőmnek dolga van, ő sem megy, délben a japán étteremben találkozom vele. Aztán várom az értesítést mikor tegyem fel a virslit, mielőtt elmennek azt esznek. Állítólag azt szeretik, egyszerűbb,mint  szendvicset gyártani. Így töltöm az utolsó napomat. Valószínű kimegyek a tóhoz, teszek pár kört, csak az egészségem kedvéért, meg a család kedvéért..állandóan "kizavarnak" levegőzni kell!!!!!!


    Legyen kellemes a a hétvége nektek is.


    Ezt látom az ablakból


    És ezt fogom a tónál

    előzmény:
    gerdamama (125787)
    2016-11-05  08:29
  15. 2016. november 5. 08:29125787.

    "mindenki hulye. Ugyhogy nincs valtozas."


    Ez egy tökéletesen precíz összefoglaló, több szót nem is érdemes vesztegetni rá. Azért Picivirág kedvéért vesztegetek párat.



    Kristóf nem engedi, hogy Tóbiás orvost hívjon hozzá. Azt mondja, túl sok kávét ivott, az árthatott meg neki. Biztos? - kérdi Tóbi. Akkor jó.
    Basszus! Kristóf nagyon rosszul hazudik, Tóbi meg mindent bevesz, mert az a legkényelmesebb.
    Kristóf másnap a városban lődörög, és  azt hiszem,  majdnem elment orvoshoz is, de aztán meggondolta magát. Egy épület előtt megállt, azt hittem, dolgozni megy, de aztán látszott, hogy "B" épület, és kijött egy nő... Szóval inkább úgy nézett ki, egy kórház vagy nagyobb szakrendelő kocsikijárója volt az a nagy kapu, nem a tűzoltóságé. De ez csak feltételezés a részemről. Ott ténfergett egy darabig, aztán mégse ment be.

    Lizának esedékes valami felülvizsgálat, és Ágnes nagyon reménykedik, hogy gyógyultnak nyilvánítják és kiengedik a lányát. Boldogan újságolja a Rózsában. Mire az egész ház felbolydul. Főleg Novákék szítják a tüzet. Hogy egy dilis fog a házban lakni! Akkor is, ha gyógyult! És mi lesz, ha megint rájön a gyilkolhatnék? Mondjuk összefut Stellácskával az udvaron, és nem találja szimpatikusnak. Meg egyáltalán! Ha kiengedik, rögtön összehívnak egy lakógyűlést! (És? Leszavazhatják a lakók, hogy egy gyerek az anyjához költözzön?)
    Én nem nagyon csípem se Ágit, se Lizát, de a gyomrom forgott, és úgy éreztem, nem bánnám, ha Liza végezne egy kis "létszámcsökkentést" a házban.

    A Liza-ügyből ismert nagy darab nyomozó is megjelenik a házban. Most Miklóst keresi, és Weintraubbal kapcsolatban akar vele beszélni. Juli persze ott ül az irodában, ha páros lábbal kirúgják, abból se ért. Magasról tesz a "rendbe hozom a házasságom" projektre, inkább Miklósnak hálálkodik, hogy az mindig kiállt mellette.  Mi vaaaaan? Mikor? Miben? Néhány részt átaludtam?


    Mikor a nyomozó közli, hogy négyszemközt óhajt Miklóssal beszélni, Juli szeme fennakad, hogy miiiii, hogy őőő távozzon? Mintha minimum a felesége lenne, de inkább mintha Mátét akarnák az ő engedélye és személyes jelenléte nélkül kihallgatni. Kb. olyan jó jelenet volt, mint mikor a sporszatyorba kapaszkodva próbálta Attilát visszarángatni a családi tűzhely mellé. Majd' meghaltam a röhögéstől. Nem igazán kedvelem ezt a seszínű típust, Julit pláne, de meg kell hagyni, Mérai Katalin nagyon jó a pörgősebb jelenetekben.

    előzmény:
    veraharen (125785)
    2016-11-05  06:40
  16. 2016. november 5. 07:34125786.

    Szép gesztus. Egy pillanatra meglepődtem, hogy egy együttes tagjai egy prózai színészért, hiszen művész-művész, de egészen más világ. Aztán beugrott, hogy a Hattyúdalban élőben játszik a Republic.
    Sajnálom nagyon Rékasit, szomorúan olvasom a róla szóló híreket, egyre kevésbé biztatóak.

    előzmény:
    vorii (125780)
    2016-11-04  18:30
  17. 2016. november 5. 06:40125785.

    Megint megneztem: mindenki hulye. Ugyhogy nincs valtozas.

  18. 2016. november 4. 21:29125784.

    "Én úgy vettem le, hogy Kristófnak pánikrohama volt."

    Igen, nekem is az volt az érzésem. Ha ennyire nem tudja túltenni magát a történteken, le kellene szerelnie, mielőtt valami tragédia történik.

    előzmény:
    Liventa (125779)
    2016-11-04  17:38
  19. 2016. november 4. 19:56125783.

    Meg most is az, igy latatlanul is micsoda port kavar.

    előzmény:
    Picivirág1 (125782)
    2016-11-04  18:54
  20. 2016. november 4. 18:54125782.

    Bizony, kapcsolódik.nem jó ezt olvasni. Már mint hogy még mindig műtik. felvett egy csomó kölcsönt, hogy megvegye a házát, és nem tud dolgozni. Hiányzik a karaktere a sorozatból. Bár már közel sem olyan , mint anno volt, de húzó volt a történetben.

    előzmény:
    vorii (125781)
    2016-11-04  18:31
  21. 2016. november 4. 18:31125781.

    Ja - azt nem írtam, hogy azéééé kapcsolódik ám ide  

    előzmény:
    vorii (125780)
    2016-11-04  18:30
  22. 2016. november 4. 18:30125780.

    https://www.facebook.com/republicegyuttes/videos/12123407 48812449/


     


    Azt hiszem kb mindenki meg tudja nézni... 

  23. 2016. november 4. 17:38125779.

    Én úgy vettem le, hogy Kristófnak pánikrohama volt. Ahogy meglátta a föllobbanó tüzet a monitoron, akkor tört ki rajta -- és nem először, talán mert túlságosan a szívére vette, hogy kicsit késve hozta ki azt a kislányt az égő házból (pedig túl is élte).

    előzmény:
    gerdamama (125776)
    2016-11-04  15:05
  24. 2016. november 4. 17:30125778.

    Ó, de helyes! Teljes odaadással dolgozik, de ez meg is látszik az eredményen.

    előzmény:
    Picivirág1 (125774)
    2016-11-04  11:52
  25. 2016. november 4. 16:16125777.

    Köszönöm, hogy leírtad..most már tényleg képben vagyok. nekem is az jutott eszembe, még végig sem olvastam, Ádika milyen "karban tartó"volt anno. Remélem nem tér vissza ehhez a "munkához" ami biztosan jövedelmező volt.


    A sósból már a magam kedvéért soha nem csinálnék malackát, de Elzának ez a kedvence, olyan jól "elgyurmázott" vele. ma egész nap a konyhában gályáztam, sütöttem, főztem...Elzát kettőkor elvitték valahová zsúrra, majd haza is hozzák. Holnap megszállás lesz, egyetemi barátok jönnek Grázot nézni, itt parkolnak le, nyolcan lesznek..készülünk  a fogadásukra , gyerekek is jönnek, sokan, szendvicseznek, sütiznek, kávéznak és Melinda viszi őket városnézőbe, bent esznek valahol. 


    Én egy szatyrot hímezek az anyós pajtásnak, karácsonyra. Holnapra készen kell lenni...készen is lesz. Ülök a panoráma ablak előtt, süt a nap, ha leveszem a szemüveget gyönyörködök a ragyogó őszi tájban.Vasárnap megyek haza. 

    előzmény:
    gerdamama (125775)
    2016-11-04  13:55
  26. 2016. november 4. 15:05125776.

    A tegnapi események:


    Amiről már beszéltünk: Kristófnak titokzatos rosszullétei vannak, szédül, nem kap levegőt. Nem is megy be dolgozni. Hannának, a soros bébiszitternek azt mondja, kivett egy szabadnapot, majd ő vigyáz Bencére. Tóbiásnak viszont azt mondja, elcserélték a műszakját. Persze rögtön lebukik, ahogy Hanna és Tóbiás két mondatot vált egymással. Na, ezért nem kell hazudni, ki a fene tudja észben tartani, kinek mit mondott.
    Azt még nem tudjuk, Kristófnak mi baja van, remélem, nem teszik el láb alól. Kb. az egyetlen rendes ember a sorozatban.


    Alíz nyafog, hogy pont most adja el Zsolt a lakást, amikor ő már kinézett egy képet a falra, meg párnákat is akart venni. Mindig azt hiszem, hülyébb már nem lehet ez a nő, de mindig kiderül, hogy lehet.
    Krisztián megnyugtatja, hogy Zsolt mégsem adja el a lakást, mert ő elmesélte neki (direkt erősen eltúlozva), hogy a ház romokban van, és most csak filléreket kapna érte. Zsolt megígérte, hogy akkor talál más megoldást a pénzszerzésre.


    Na, ez is jellemző, hogy Zsolt azért akarja eladni a lakást, mert Mexikóban fegyvercsempészési ügybe keveredett, de átverték, és most egy csomó pénzt követelnek tőle az ottani rosszfiúk. Az túl egyszerű lenne, ha azért akarná eladni, mert mi a fenének neki, ha nem akar hazaköltözni.


    Ádika magába száll és elvállalja a "méltatlan" melót: egy reménybeli modell csaj portfólióját készíti el a Fittlaborban. A modell meg van elégedve a képekkel, és állítólag már több barátnőjének is megadta Ádám elérhetőségeit, és várhatóan több megrendelést fog kapni, jó pénzért. Legalábbis ezt mondja Zsófinak, nekem meg eszembe jutott Ádám eredeti szakmája, amit akkor űzött, mikor megismertük.


    Irma, a nyugalmazott belgyógyász elmagyarázza a két tanácstalan pszichológusnak, hogyan kell kezelni a Milánhoz hasonló tökfejeket. Pl. feladatot kell adni neki. Emíliának az a ragyogó ötlete támad, hogy Natasa vigye magával a srácot a Kisszékbe, ahol a megnyitóra készülnek ezerrel, és a fiatal társaság biztos üdítően hat majd Milánra. Nem vagyok pszichológus, de szerintem is az a legjobb ötlet, hogy rásózzuk valakire a hülye "páciensünket", akivel nem tudunk mit kezdeni. Hehe. Milán persze a bunkó modorával mindenkit kiakaszt, nem igazán vált be a terápia.


    A Rózsába beállít az az undorító pasas, aki egyszer már meg akarta venni az üzletet, és Gizivel közölte anno, hogy maximum a konyhában tudja elképzelni mosogatóként, de "nála" nem fogja rontani a bisztró képi világát. Az ifjabb Barthát keresi, mert hogy megint eladó a Rózsa... Szóval Zsolt ezt találta ki a lakás eladása helyett, Krisztián jó nagy öngólt rúgott.



     

    előzmény:
    Picivirág1 (125774)
    2016-11-04  11:52
  27. 2016. november 4. 13:55125775.

    De jó neked! Nem azért, mert offolhatsz, mert azt mindenkinek szabad.
    Látom, ez a süti nagy kedvenc. Az én kajás könyvtáramban is el van mentve egy két évvel ezelőtti tepsi képe "Picivirág-Malacka" néven.  Ideje lenne megsütnöm, ha előbb nem, Szilveszterre. Az a helyzet, hogy nem nagyon sütögetek, mióta ketten vagyunk. Inkább próbálunk leszokni a napközbeni eszegetésről. A férjem olyan, mint egy madárka, reggeltől estig csipeget. Én sose voltam nassolós, de azért ha a szemem előtt lenne, biztosan rájárnék.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (125774)
    2016-11-04  11:52
  28. 2016. november 4. 11:52125774.

    Mivel érdemben nem tudok hozzá szólni...a hozzászólásokból azért sok mindent kihámozok...nekem szabad offolni.


    Igen, nagy lány lett...10 éves, azóta járok rendszeresen hozzá. 


    Így sütünk mi

    előzmény:
    vorii (125770)
    2016-11-03  22:54
  29. 2016. november 4. 08:35125773.

    Nem volt kedvem kikelni az agybol, olyan hideg van reggelente. De legalabb igy nem kinai amit irtok napkozben. Igaz, babafelugyelet kozben sem nyero ha kidol valaki. 


    Pentek!!!!!! Imadom a penteket. 

    előzmény:
    gerdamama (125772)
    2016-11-04  08:07
  30. 2016. november 4. 08:07125772.

    Na látod, ezért nem szabad ágyból tévézni. (Bár én a fotelben is el tudok aludni, újsággal a kezemben.)

    Engem is bosszantott. Felelősségteljesebb embernek ismertük meg. Nem csak a bevetésen, de babafelügyelet közben se túl praktikus, ha rosszul lesz.
    Végül elmondta. Pontosabban Tóbiás végre észrevette, hogy a párja levegő után kapkod, és szakad róla a víz. Persze előtte előadta a nagymonológját úgy, hogy még véletlenül se nézett rá, csak a falnak meg a kamerának dumált.

    előzmény:
    barackmano (125771)
    2016-11-04  07:31
  31. 2016. november 4. 07:31125771.

    Megint megneztem, de most nem keltem ki az agybol. Most Kristof miert nem mondja el Tobiasnak? Majd valamelyik bevetesen jon ra a roham. aqqqaaa bocs, ez a macska volt. 

  32. 2016. november 3. 22:54125770.

    Hűűű, de nagylány már - röpülnek az évek... 


    (Csak mi maradunk örök fiatalok - legalább is lélekben )

    előzmény:
    Picivirág1 (125768)
    2016-11-03  19:44
  33. 2016. november 3. 21:42125769.

    Itt olyan hideg lett ma. Szerencsere delutan kisutott a nap.


    Megneztem most is, teljesen jo az rtlmost, felhagyhatok a hajnali kelessel. A mai resz meg nincs fenn. 

    előzmény:
    Picivirág1 (125768)
    2016-11-03  19:44
  34. 2016. november 3. 19:44125768.

    Köszönöm!!!!!


    "Hálából" képek. Így töltjük az időt..élvezzük a gyönyörű őszt. És azt is élvezem, hogy Elza örömmel, és hibátlanul tölti ki a  magyar nyelvtani feladat lapokat.

    előzmény:
    gerdamama (125767)
    2016-11-03  17:19
  35. 2016. november 3. 17:19125767.

    Jaj, dehogy remek összefoglaló ez! Valahogy lendületből írtam, és csak aztán kaptam észbe, hogy nem is meséltem, hanem kommentáltam. Így aki nem látta, csak a morgásomból következtethet a történtekre.


    Kis kiegészítések, hogy biztosan érthető legyen:

    Recsegett a telefon, és Emília rosszul értette Milán papáját. Nem két hétre, hanem két évre ment el hajókázni.
    Rudi nem tud pihenni a Hanna-féle tömegszálláson, ezért visszakéredzkedett elefántnak Krisztián és Alíz mellé. Amit azért nem értek, mert a szerelmespár egyelőre a Rózsa irodájának padlóján alszik, és csak reménykednek, hogy hamarosan lakható lesz Zsolt lakása.

    Ádámnak egy vasa sincs, de minden munkát elutasít, mert egyik sem elégíti ki a művészi elképzeléseit. Ezért a rezsibe se tud beszállni. Zsófinak ez nem tetszik, és kivételesen igaza is van.

    Miklós szabadságra küldi Julit, hogy legyen ideje a házassága rendbehozatalával foglalkozni. Juli pipás. Na, ezt se értem. A Berényi Kft. csődbe ment, az ásványvizes buli kútba esett. Szerintem Julinak nincs is állása, se fizetése, se szabadsága.


    Zsolt még Mexikóban van, és közölte Krisztiánnal, hogy el akarja adni a lakását.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (125766)
    2016-11-03  10:47
  36. 2016. november 3. 10:47125766.

    Remek összefoglaló voltés remekül érzem magam Grazban..de ez várható volt.

    előzmény:
    gerdamama (125765)
    2016-11-03  09:39
  37. 2016. november 3. 09:39125765.

    "Nekem Juli is eleg furcsa. En nem biztos hogy rendbe akarnam tenni a hazassagomat vele."


    Nekem tegnap mindenki furcsa volt. Lehet, hogy bennem van a hiba.



    Juli: Sosem beszélnek róla, de nyilván tisztában van vele, hogy Attila nélkül éhen halnának. Ezért a nagy ragaszkodás, miközben olyan hideg-rideg a kapcsolatuk, hogy rossz nézni. Szemmel láthatóan jobban izgatja Miklós, ez a vonzalom viszont - szerintem - egyoldalú, Miklós a pokolba kívánja őt, és még viszonyt folytatni sincs kedve a sógornőjével. Attila helyében én biztos, hogy nem akarnám rendbe tenni a házasságomat. Ezt már csak befejezni érdemes, de nem úgy, hogy a kisebbik rosszat (?) választja és átcuccol Miklóshoz.


    Alíz és csapata: Nem tudom eldönteni, melyikük a leghülyébb. Holtverseny. Ilyen a világon nincs, hogy ha valakinek állás vagy lakás kell, azt kizárólag családon vagy házon belül akarja elintézni. Kismillió ember lakik albérletben, ha valamiért újat kell keresnie, hát keres újat. Ezek meg mind egymáshoz akarnak beköltözni. A szöszi a jelenlegi és a volt pasijával, ebbe a szituációba nem hiszem, hogy bárki belemenne. Rudi egy életerős, szekrény méretű férfi, és nem képes a saját lábára állni, inkább bekéredzkedik a volt nőjéhez, és nézi, hogy az a legjobb haverjával (?) enyeleg. Most meg hogy odavannak, hogy Zsolt képes eladni a lakását. Pénzt akar csinálni belőle, ahelyett, hogy ingyenélők tömegszállásaként tartaná fenn. Mint mikor Orsi több év után eladta a lakását, akkor is hogy fel voltak háborodva. Persze fél perc múlva már be is költöztek az egyik szomszédhoz... Most súlyosbítja a helyzetet, hogy a robbanás következtében a lakások fele lakhatatlan, de hőseink akkor se mozdulnak. Inkább a romok közt táboroznak, míg rájuk nem dől a ház.


    Ádám: Mégis mit képzel, Zsófi fogja eltartani? Vagy Tóbiásék? Hogy ingyen lakhat, oké, ez egy szép gesztus a háziaktól. Ha otthon lakna, akkor is fizetnie kellene a rezsit, és a boltban sem kapna semmit ingyen. Ha valakinek nincs munkája, elvállal mindent. Persze csak ha nincs kin élősködnie...


    Milán, az új hülyegyerek: Éreztem én, hogy nem lesz olyan szerencsénk, hogy két hét múlva megszabadulunk tőle. Emíliát se értem. Nem tudom, miért nem áll a sarkára. A srác apjával nem túl közeli és csöppet sem szívélyes a kapcsolatuk. Nem igaz, hogy köteles évekre (!) befogadni a kölykét, minden előzetes egyeztetés nélkül. Akkor se, ha a világ legrendesebb gyereke lenne. Három nap után szépen hazaküldeném. Lakásuk nyilván van, az eltartása meg nem az én gondom. Milán nem egy hirtelen elárvult kisfiú, akit az ember a szárnyai alá vesz, mert a szüleit elütötte a vonat.


    A Barátok közt cím már rég nem passzol a sorozathoz, ahogy most áll a helyzet, az "Élősködők" lenne a legstílszerűbb. A legtöbb szereplő életvitele a potyázásra, a másik kihasználására épül. Biztos mindnyájunknak van személyes tapasztalata egy-egy ilyen emberről, de ennyi ingyenélővel az ember egész életében nem találkozik, mint amennyi a sorozatban összejött.

    előzmény:
    barackmano (125764)
    2016-11-03  06:30
  38. 2016. november 3. 06:30125764.

    Megneztem, nem tudtam aludni. Egyszer nem akadt meg. At fogok erre terni, reggel a halal nem nezi az rtlklubot. 


    Nekem Juli is eleg furcsa. En nem biztos hogy rendbe akarnam tenni a hazassagomat vele. 

  39. 2016. november 3. 05:43125763.

    Ma este probalkozhatok a nezessel megint, remelem sikerul. 


    Olyan gyorsan felnonek gerdamama. Mutass rola neha kepet.


    Ma csak fel napot dolgozom mert Tomit fogszabalyzasra kell vinni. Gozom sincs mi lesz most. A ferjem holnap megy kolonoszkopiara, azert en viszem. Ilyenkor utalom hogy nincs autom, most tomegkozlekedhetek az iskolajahoz. Olyan hideg lett, brrrr.


     


     

  40. 2016. november 2. 23:33125762.

    Január végén lesz három.

    előzmény:
    barackmano (125759)
    2016-11-02  18:18
  41. 2016. november 2. 22:33125761.

    Unokaöcsi tényleg ott ragad Kezdi azért kicsit összeszedni magát, nem? Vagy csak én szeretném úgy látni?


    Milyen jó ("jó") hogy a BK-ban mindig alakulnak (oda-vissza) "kellemes" lakóközösségek  Most a Rudi-Krisz-Aliz féle akasztott ki, mondjuk a Miki-Attila se szebb 


    Ádám művészete meg .............. hát nem tudom - tényleg annyira művész, mint a "nagyok", hogy éhen szeretne halni, (hogy csak az utókor értékelhesse)?

  42. 2016. november 2. 22:23125760.

    Január végén lesz 3 éves.

    előzmény:
    barackmano (125759)
    2016-11-02  18:18
  43. 2016. november 2. 18:18125759.

    Juj ez rettenetes, en emlekszem. Remelem sikerul talalnotok egyet.


    Koszi a biztatast, masok is mondtak mar hogy nem minden gyerek "hulyul" meg, ezek szerint eleg gyakori, akkor remenykedhetek.


    Pont ebbol keszulok eloadast tartani ( a vizsga resze lesz a tanfolyamon amire jarok), tenyleg mennyivel jobban jarnanak a szulok ha nem agresszioval probalnak leragalni a dolgot. Azota probalom en is higgadtan esz ervekkel. 


    Anoushka mennyi idos most?  Eddig le sem esett hogy azt a kislanyt az iskolaban ugyanugy hivjak mint az unokadat gerdamama, tok mas szemmel nezek ra is azota. Nagyon szep kislany o is, ugy latszik a nev kotelez. 


     

    előzmény:
    Kristine (125758)
    2016-11-02  15:59
  44. 2016. november 2. 15:59125758.

    Gratula Tominak. Tapasztalatom szerint a lányok rosszabbak kamasznak, mint a fiúk. Ha én kaptam volna olyan kamaszlányt, mint amilyen én voltam, már nem élne :) a pasik jobbak, bár a naggyal volt néhány húzós hónap, de kibírható volt. A kicsi meg külön eset ugye. most épp sulikeresés van, mert nyolcadikos. de a sni miatt nem mehet akárhova, így ebben a hónapban 4 sulit is megnézünk.

    előzmény:
    veraharen (125756)
    2016-11-02  06:21
  45. 2016. november 2. 10:29125757.

    Tominak gratulálok.
    Sajnálom szegénykét, hogy "nyugalomra" van ítélve, nem lehet könnyű egy ilyen mozgékony gyereknek. Talán ha szeret olvasni vagy barkácsolni, könnyebben átvészeli ezt a hónapot.
    A kamaszévektől ne félj, nem törvényszerű, hogy megbolondulnak. A gyerekeimmel se volt semmi baj, és a hét évvel fiatalabb öcsém is teljesen problémamentes volt. Talán egy kicsit nehezebben tartják magukban a véleményüket. Ami időnként elég sarkos, de mindig "van benne valami". Sok mindent másképp látnak, mint mi, és bizony érdemes elgondolkodni rajta, miután az első sokkból magunkhoz tértünk. Észérvekkel lehet hatni rájuk, hatalmi szóval nem lehet elintézni semmit. Szerintem a szülőknek se árt ez a "kölcsönös nevelés", fiatalon tartja az agyat.

    Nem tudom, Észak-Karolinában mikor kezdődik a tankötelezettség, mert nem minden államban egyforma. Úgy tudom, 5 éves kortól van valami előkészítő-szerűség, ami kötelező, így akár iskolának is nevezhetnék. Majd megkérdezem Dávidtól.

    Küldök még két képet, a közeli park "ünnepi" díszeiről, aztán ígérem, befejezem a Halloween-témát. Elég morbid, de szerintem "szörnyen jó".


     

    előzmény:
    veraharen (125756)
    2016-11-02  06:21
  46. 2016. november 2. 06:21125756.

    Ez a lenyeg, jokedelyu. Ilyen genekkel biztos okos csajszi lesz. Ott is 6 evesen mennek iskolaba? Es meg szep is mellette. Meg 10 ev es puskaval allhat mellette a papa.


    Tomi kapott tegnap egy oklevelet tegnap es egy kituzot is vele. Ra is kellett rakni a zakojara. Hat remelem en is hogy o sem hulyul meg a kamaszevek alatt. 

    előzmény:
    gerdamama (125755)
    2016-11-01  22:19
  47. 2016. november 1. 22:19125755.

    Azért el tudnék képzelni neki valami komolyabb foglalkozást is.
    Szerintem az látszik rajta, hogy nagyon jól érzi magát a bőrében. Tényleg mindegy, mi van rajta. Szoknya, pizsama, macskajelmez.
    Jó kedélyű, vidám kis teremtés.

    előzmény:
    lidika49 (125753)
    2016-11-01  17:40
  48. 2016. november 1. 18:12125754.

    Juj en is. Johetne, bar szerintem a remseges szulok nem engednek.  Tomi is egyfolytaban csokit zabalt ennyi idosen. Most mar vigyaz a vonalaira meg a ferjem azzal riogatja hogy cukorbeteg lesz.


    A doki eltiltotta 1 hňnapig a  aporttol Jaj nekem, se tollas, se tesiora. 


     

    előzmény:
    gerdamama (125751)
    2016-11-01  10:38
  49. 2016. november 1. 17:40125753.

    Ez a pici lányka mindent olyan természetesen visel,  meglátod még manöken lesz belőle.

    előzmény:
    gerdamama (125751)
    2016-11-01  10:38
  50. 2016. november 1. 10:49125752.

    Jajjjjjj...nagyon megijedtem!!!!!


    Irtó édes!!!! Ide jöhetneÉn mindjárt megyek..a Keletiben lesz egy topic találkozó, 18. 10 kor megyek tovább. 11 kor érek célba. de még mindig közelebb van, mint a tied. Különben semmi sem jó. Nekem az a "bajom", hogy nem laknak itt a szomszédban, mint az én gyerekeim laktak a nagymama szomszédságában. Oda mindig át lehetett menni, minden sütéskor lehetett nyalakodni, mindig érett valami gyümölcs, mama mindig kész volt leülni a gyerekekkel és barkácsolni, tobozt ezüstre festeni, csuhéból babát csinálni...ha betegek voltak már itt volt a gyógyteával, a kikavart tojással. Amíg kicsik voltak örömmel vették, ha mellettük ül, ott varrogat, de ahogy nagyobbak lettek elég volt már ha áthozza a muníciót, elvagyunk mama, mama mehetett haza...ők meg örültek a szabadságnak. És ebben a történetben az a szép, hogy nem mese, nem az idő szépíti meg, az anyósom ilyen volt. A nagylányom is azt mondta, én Szabó mama akarok lenni.  

    előzmény:
    gerdamama (125751)
    2016-11-01  10:38

Címlap

top