Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexiásoké a világ?!

cosmic
Létrehozva: 2003. november 19. 15:27
már bocs, de meddig fog kint díszelegni az a hülye banner az oldalak tetején, hogy "nem csak az anorexiásoké a világ"???? felmerült ez bárkiben is akinek van esze? (mármint h. csak az övék) aki ezt kitalálta, aszerint az anorexia valami trendi dolog, mint pl. a szexi mosoly? ez egy betegség, ebbe belehalnak emberek!!! és pont a nlc-n... :-(((((((((((
  1. 2003. november 24. 12:4476.
    Semmi gond. . . .
    előzmény:
    le45 (92)
     
  2. 2003. november 24. 11:4575.
    Szia. . .
    Én is a divat után memntem, gusztustalannak gondoltam magam. . . De szerencsére, itt a topikokban sokan segítettek nekem, persze azt is mondták, hogy kössem fel magam. .
    Igaz, sokféle módszert is ajánlottak, és az egyik be is jött. . .
    De nem lettem beteg, és ez a lényeg. . .
    előzmény:
    babnonet (74)
     
  3. 2003. november 24. 09:0874.
    Mindenki legyen olyan ahogy jól érzi magát. Ne a divat miatt fogyon le, vagy hizzon meg. Sajnos a fiatalokat nagyon befolyásolja a divat és a reklámok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. november 24. 09:0073.
    Az anorexia tényleg egy szőrnyű betegség lehet. Sajnálom azokat akik ebben szenvednek. Nekem is elegem van már abból, hogy mindenhol azt látom, hallom, olvasom, hogy foggyál le, sportolj és az összes újság tele van különböző csodafogyókúrákkal. De közel sincs annyi anorexiás, mint ahányra rámondják, hogy az. Mert azt is bosszantónak tartom, hogy aki sovány az tuti anorexiás, vagy bulimiás. Pedig lehet, hogy csak odafigyel magára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. november 24. 08:1372.
    Arrra, hogy miből ítélte meg az életem??
    A hozzászólásokból nem lehet senkinek a családi életére következtetni. . .
    Rosszul esett, és megbántott azzal, hogy így elítélt, mikor semmit nem tudott Rólam. . . .
    A kérdés, az első mondatom. . . .

    előzmény:
    le45 (87)
     
  6. 2003. november 22. 19:5371.
    Kettő választ kaptam jelenleg. .
    De még mindig nem válaszolt a kérdéseimre!!!
    Valamiből sejtettem, hogy nem nő!!!
    Kérem a kérdéseimre válaszoljon, mert kiváncsi vagyok. . .
    Köszönöm. . . .
    előzmény:
    le45 (84)
     
  7. 2003. november 21. 18:3970.
    Elnézést mindenkitől, hogy eltévesztettem a topikot, de egy másik topikon is vitáztunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. november 21. 18:3669.
    Mesélje el, milyen "más csoportok" életét változtattam meg, a saját érdekeim miatt???Ezt nem egészen értem. .
    Miért ne mondhatnék véleményt, csak úgy??!!
    Itt nem a betegségről van szó, nem az a topik címe, hogy AIDS, hanem, az, hogy diszkrimináció. . . .
    Nem véreztem el idegileg, ne örüljön, csak egyszerűen ledöbbenek, hogy Ön mennyire ostoba, és szerencsétlen nőszemély. . . Egy kicsit nézzen tükörbe, olvassa el, amit írt, és gondolkozzon el. . .
    Köszönöm. . . .
    előzmény:
    le45 (81)
     
  9. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. november 20. 19:1968.
    Szerintem nem is a pasiknak tetszik, hanem inkabb a noknek. Egymast hergelik.
    előzmény:
    Kakaska! (66)
     
  10. Torolt_felhasznalo_463244
    Torolt_felhasznalo_463244
    2003. november 20. 19:1867.
    Khm , kikerem magamnak hogy ez jon be . . . ne altalanosits es en sem fogok jo ? Mert van akinek Brad Pitt es van akinek Woody Alen . . . de az nem jelenti hogy Brad Pit lenne a jo es nem is a NewYorki ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284336 (64)
     
  11. 2003. november 20. 19:0066.
    Miért gondolod, hogy ez jön be a pasiknak? :)
    Egy ember nincs a tág környezetemben sem aki vonzónak találna egy "ilyen" nőt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284336 (64)
     
  12. 2003. november 20. 18:5665.
    Szia. . .
    Nem veszekedünk, csak elmondtuk 1-másnak a véleményünket. . .
    Milyen reklámra gondoltál??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284336 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_284336
    Torolt_felhasznalo_284336
    2003. november 20. 18:4764.
    Lányok! Bocs hogy mindenkit leálányoztam.
    Ne veszekedjetek nincs értelme!

    Anorexia nagyon borzalmas dolog.
    De az még borzalmasabb hogy ez jön be a pasiknak! Utálom!

    Én is azon gondolkodom állandóan hogy fogynom kellene. Nem vagyok beteg egyelőre, de hogy mindenütt ezt látom. Hát pedig normális testalkatom, mindenhol van mit fogni:o)

    De elegem van a reklámokból!
    előzmény:
    Kitty.. (63)
     
  14. 2003. november 20. 18:3363.
    Lehet, hogy Én voltam ellenséges, de még mindig nem magyarázta el, hogy miből ítéli meg más életét. . .
    Talán már a névből is rájön??
    De még gyakorolnia kell, hisz az Én életemben 100%-kosan tévedett. . .
    előzmény:
    le45 (74)
     
  15. 2003. november 20. 17:3062.
    Úgy nyilatkozott Róla, hogy nem is ismer. .
    Önnek nagyon elpocsékolt, unalmas, élete van. . . .
    Dobja fel magát egy szép estével. . .
    Ha szüksége van orvosra, segíthetek. . .
    Úgy alkotott véleményt az életemről, jhogy nem is ismer. . . .
    Nem tudom, hogy miből gondolta, hogy nekem rossz életem van. . .
    Nem védekezem, csak leírtam, hogy nem úgy van, ahogy gondolta. . .
    Miért alkot más életéről, véleményt, ha nem is ismeri??
    Hogy jön ehhez?, Hogy valakiről így beszéljen, mikor semmi köze hozzá???
    Nézzen bele 1-2 topikba, amihez hozzászóltam, és rájön, hotgy boldog vagyok. . . Én inkább nem írom le a véleményem Önről. . .
    előzmény:
    le45 (72)
     
  16. 2003. november 20. 15:0561.
    Kezdeném azzal, hogy boldog vagyok, és elég mozgalmas az életem, nem félresiklott, mint ahogy Ön mondta. . Nem tudom, miből gondolja, hogy unalmas, és elpocsékolt az életem. . .
    Lázadó vagyok??Ezt sokan mondták, de Én olyan dolgokon háborodom fel, amivel nem értek egyet. . .
    Változtassak az életemen???
    Szerencsére elmondhatom magamról, hogy sikeres, boldog, és nagyon élénk vagyok, nem egy unalmas nő, aki egész nap otthon ül. . .
    Amit írt, egész végig az életemmel foglalkozott, hogy milyen lehet, de eléggé nagyot tévedett. . . .
    Az éjszakáim tökéletesek. . . . .
    Orvosi segítség????
    Mit gondol Rólam???Hogy orvosi segítséget kínál???
    Úgy érzem, nem szorulok orvosi segítségre. . .
    előzmény:
    le45 (61)
     
  17. 2003. november 20. 12:3660.
    az anorexia szerinted szép?
    előzmény:
    cosmic (59)
     
  18. 2003. november 20. 12:3659.
    na ha neked ez jön le, akkor nem tudom, miről beszélünk. :-(
    előzmény:
    le45 (67)
     
  19. 2003. november 20. 10:3358.
    oké, oké, nem akartam rádszállni (szerintem nem is tettem) :-) mert jókat írtál. de azért bosszantó tud ám lenni, hogy ha idegesíti az embert az "anorexiásoké a világ" üzenet, akkor ebből sokaknak az jön le, hogy biztosan kövér, és fáj neki hogy más szép.
    előzmény:
    le45 (65)
     
  20. 2003. november 20. 10:0057.
    sejtettem, hogy ez elő fog jönni ;-) nincsenek ilyen problémáim, bár csípőben talán kicsit teltebb vagyok az ülő foglalkozásom miatt, mint szeretném. de kövérnek és nem arányosnak nem lehetne nevezni.
    egyébként tényleg annyira fontos a külső? a fogyókúra v. testedzés egyetlen célja az egészség kéne, hogy legyen, nem pedig a fogyás. az csak bónusz :-)
    előzmény:
    le45 (62)
     
  21. 2003. november 20. 03:5756.
    En is olvastam arrol, hogy milyen hihetetlen gebekre formaljak a probababakat. Ennel jobban mar csak azon lepodtem meg, hogy egy amerikai kutatas szerint a dollarbankjegyeken abrazolt Szabadsagszobor (ami ugye egy noszemely) egyre sovanyabb!!! Jo, mi? Ugyanakkor az USA-ban egyaltalan nem olyan szigoruak az atlagemberek a sulyfelesleggel kapcsolatban, mint Europaban. Ez pedig valoszinuleg azert van, mert itt (merthogy en az USA-ban vagyok mar egy ideje)nagyon sok a fekete es a spanyol ajku, akik altalaban nem tartoznak a sovany alkatuak koze. A teljes kephez azonban sajnos hozzatartozik, hogy itt is rengeteg az anorexias. . . de ezek tulnyomo tobbsegben feher (!) lanyok.
    előzmény:
    Angel_fire (53)
     
  22. 2003. november 19. 23:1755.
    Eddig 2 véleményt találtam, amibe szeretnék kicsit belekontárkodni.

    1. a hánytatást a bulimiások használják: NEM IGAZ. A két betegséget nem szabad így elhatárolni, sőt, tisztán anorexiás, vagy tisztán bulimiás eset nagyon kevés fordul elő. Szinte minden anorexiás hánytatja magát, hashajtókat szed, vízhajtókat szed, és extrémen sportol. De náluk SOHA nincs falásroham, nem zabálnak, általában az életben is eléggé precíz emberek, nagyon intelligensek, erős az önkontrolljuk. /nem mint bulimiánál, ahol éppenséggel az önkontroll hiánya miatt jelennek meg a falásrohamok, ahol (ált egy ideig tartó fogyókúrázás, önsanyargatás után, vagy valaminek a hatására, lehet ez kudarcélmény, akármi)a rengeteg étel(akár több tízezer kcal) rövid idő alatt történő elfogyasztását követi önhánytatás. Persze ez előfordulhat "sima" étkezések után is. /

    2. az anorexia általában egy sima fogyókúrával indul. - itt ezt a sima jelzőt kihagynám. . Ha sima lenne, minden simán is menne. Nagyobb itt az önmagával való elégedetlenség mint egy sima fkúránál, akkor nem indulnának el ezek az emberek a lejtőn.

    Na, nem okoskodok tovább, megyek aludni. Jó éjt! :-)
    előzmény:
    Angel_fire (53)
     
  23. 2003. november 19. 23:1654.
    Angel_fire, kemény amit a próbababákról írsz, erre még nem is gondoltam. mindenesetre a "deszka" modellekre sokkal könnyebb ruhát varrni, nem? de nem akarom elviccelni. komolyan, fogalmam sincs, miért alakult ki ez a szépségideál. . . pedig eddig úgy tapasztaltam, elég kevés férfi vonzódik a csont és bőr, beteges külsőhöz.
    kicsit úgy érzem, ahogy mondod is, hogy az anorexiánál másodlagos a külső. az önsanyargatáson és ezáltal az erő bizonyításán lehet inkább a hangsúly. nem értek hozzá, nincs személyes érintettségem, csak erre jutottam, mikor próbáltam megérteni, és utánaolvastam.
    előzmény:
    Angel_fire (53)
     
  24. 2003. november 19. 23:0253.
    Egyetértek.
    Jómagam dietetikus vagyok, sajnos van tapasztalatom a betegséggel kapcsolatban, sőt, még a diplomamunkámat is anorexia-bulimia tárgyban írtam(modelleket vizsgáltam).
    Attól még nem lesz anorexiás egy lány, mert soványakat lát a reklámokban, és jájuk szeretne hasonlítani, az egészen más probléma. Perzse átcsaphat ez anorexiába, de ez eléggé ritka jelenség -bármennyire furcsán is hangzik.
    Az anorexia háttere mögött általában több, sokkal súlyosabb probléma bújik meg, mint egyszerű divathóbort.
    Egyébként én sem értem, mitől gondolják ezek a lányok, hogy ezek a "példaképek" 12 éves kisfiú testtel, narkós tekintettel, feldagadt szájjal és max 34es konfekciómérettel követendő példa kell legyenek, sőt, szépek. .
    (egyébként érdekesség: a kirakatokban látható próbababák ha élő nők lennének, annyira súlyos anorexiások lennének, hogy pl már nem menstruálnának)
    előzmény:
    cosmic (49)
     
  25. 2003. november 19. 23:0152.
    Borzalmasan lapos közhellyel tudok csak válaszolni Neked: ezt az állapotot ténmyleg nem értheti meg IGAZÁN más, mint aki átélte (szándékosan mondom múlt időben, mert a ki épp szenved benne, az nem látja át, mi történik vele általábnan), és esetleg az az orvos, aki foglalkozik velük. Ezt a kitételt is meg kell magyaráznom: sajnos tapasztaltam olyat, hogy a pszichiáter is elügyetlenkedte a kezelést, észérveket próbált felhozni annak, aki bizonyos értelemben elveszítette a józan ítélőképességét. És erőszakos hízókúrát javasolt, ami aztán hirtelen elhízáshoz, és újabb problémákhoz vezetett. . . De ami a lényeg, ez BETEGSÉG, és halálra vagyunk ítélve, ha ezt, mint trendet követjük. A betegeket pedig ezzel (és a felelősség rájuk hagyásával) hagyjuk meghalni.
    előzmény:
    Kakaska! (16)
     

Címlap

top