Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korán kelők?

Laura-1
Létrehozva: 2008. július 10. 07:54

Szépjóreggelt!

 

A hajnali ébredők közé tartozok, és szeretnék 05-07 óra között hasonló emberekkel szótváltani munka előtt.

Érdekel az ezoteria, a Tarot kártya, a virágok, a természet, kirámdulás, egy-egy jó könyv.

Elvégeztem az agykontroll tanfolyamot, és próbálok a szerint élni. Nekem működik.

Szivesen fotózom a környezetemben lévő dolgokat. TV-t ritkán nézek. 

  1. 2009. január 18. 16:031426.
    Tudod-e, hogy az az ember aki lelkileg erősnek tűnik, az valójában érzékeny és gyenge?

    Tudod-e, hogy azok, akik azzal foglalkoznak, hogy másokat védenek, azoknak van a legnagyobb szükségük védelemre?

    Tudod-e, hogy a három legnehezebbem kimondható dolog a "szeretlek, bocsáss meg és kérlek segíts"?

    Tudod-e, hogy azok, akik pirosba öltöznek, azok a legönbizalmasabbak?

    Tudod-e, hogy azok, akik sárgába öltöznek, azok a legelégedettebbek a külsőjükkel?

    Tudod-e, hogy azok, akik feketébe öltöznek, azok nem akarnak látszani és segítségre és megértésre vágynak?

    Tudod-e, hogy ha valakin segítesz, az a segítség visszakerül hozzád?

    Tudod-e, hogy sokkal könnyebb valamit leírni valakinek, mint a szemébe mondani, de sokkal értékesebb a szemébe mondani?

    Tudod-e, hogy ha valamit becsületesen kérsz, az a kérésed teljesül?

    Elérheted, hogy az álmaid teljesüljenek, mint a szerelem, gazdagság, vagy az egészség. Ha igazán kéred, és hiszel is benne, meg leszel lepődve mi mindent meg tudsz tenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. január 18. 07:011425.
    Jó reggelt!Így teszek,megígérem!
    előzmény:
    Laura-1 (1424)
    2009-01-18  06:52
  3. 2009. január 18. 06:521424.

    "Elvárni senkitől nem lehet semmit.

    El kell fogadnunk az embereket olyannak, amilyenek...

    Egy ember van a világon, akitől elvárhatunk dolgokat,

    s akit akár meg is változtathatunk... Mi magunk.

    S hogy kialakítsuk magunkat,

    az épp elég feladat egész életünkre.

    Ha ezt megtesszük, hatunk másokra is.

    Ha mindig a legtöbbet adod másoknak,

    előbb-utóbb elkezded ezt vissza is kapni."

     

    (forrás: pantaneera)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. január 17. 08:111423.

    Jó reggelt kívánok!

    Nagyon sokszor megkapom ezt a kártyát.

     

    A kesztyűt elég dobták. Az előtted álló problémák az önállóságodat teszik próbára: a fennhatóságodat és hatalmadat, minden szinten. Megkérdőjelezik a saját birtokod, azaz önmagad fölötti hatalmadat. Ideje teljes mértékben elfoglalni hatalmi helyzetedet.

    Ideje meggyógyítanod az önállósággal való kapcsolatodat, s megteremtened azt az egyensúlyt, ami jó neked és jó a világnak. A hatalom helyes alkalmazása a pszichológiai egészség és a felnőttség jele. Meggyógyulunk és kiteljesedünk, amikor elfoglaljuk hatalmi helyzetünket és felelősséget vállalunk tetteinkért. Minél hamarabb szerezd vissza hatalmadat, az életedben felmerülő problémák révén annál többet tudsz meg arról, hogyan élj vele. Üdvözöld a problémákat, határozd el, hogy megtanulod mindegyiktől azt, amit meg kell tanulni, és ragyogó példa, igazi erőforrás leszel mindenki számára, a világ pedig egy kicsit jobb lesz tőled.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. -1-
    -1-
    2009. január 16. 11:171422.
    Sia, ez mennyire így van! Mély igazságot hordoz ez a pár sor.
    előzmény:
    Laura-1 (1417)
    2009-01-12  06:05
  6. 2009. január 16. 05:531421.
    Pablo Neruda ( Chile, 1904-1973)

    „Lassan haldoklik az aki nem utazik,
    Az aki nem olvas,
    Az aki nem hallgat zenét,
    Az aki nem talál magában örömet.
    Lassan haldoklik az aki a saját szerelmét tönkreteszi,
    Az aki nem fogad el segítséget.
    Lassan haldoklik az aki a szokások rabjává válik,
    És minden nap ugyanazokat a korlátokat állítja fel magának,
    Az aki nem változtatja a rutint,
    Az aki nem mer felöltözni új színbe,
    És aki nem beszél azokkal akiket nem ismer.
    Lassan haldoklik az aki menekül a szenvedélyektől
    És az érzelmektől amelyektől csillognak a szemek és a szívek.
    Lassan haldoklik az aki nem változtatja az életét
    Ha nincs megelégedve a munkájával és szerelmével,
    Az aki nem akar lemondani a biztonságról bizonytalanságért,
    Aki nem megy az álmai után,
    Az aki magának nem engedi meg, hogy legalább
    Egyszer életében elmeneküljön a megfontolt tanácsoktól...

    Ne haldokolj!
    Vállald a rizikót ma!
    Tedd meg ma!

    Élj ma!”
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. január 14. 06:451420.

    Most olvasom Müller Péter Varázskő c.könyvét.

     

    „Nem tudom, miért hallgat, és miről hallgat.
    És ha mond valamit, nem értem néha, hogy mi van a szavai mögött.
    Mire gondol, vajon?
    Pedig de jó lenne! Egy angyal, aki megfejtené, mi jár a fejében.

    Mit érez, mi az, amit némán közölni akar?
    És mi az, amit el akar rejteni?
    Még önmaga elől is.
    Amiről ő se tud, talán.
    Hiába tanulunk meg beszélni.

    Mert először is nem tudjuk kimondani azt, ami a lelkünk mélyén él. Elhallgatjuk, vagy mást mondunk helyette.
    És ha nagy nehezen sikerül is végre kimondani: a másik nem érti meg.
    A szavakat érti, persze.

    A mondatokat is.
    Csak ami a szavaink mögött rejlik, vagyis a lényeget, azt nem érti.
    A „szövegalatti" az igazság világa, amelyről nem beszélünk,

    nem is tudunk, talán.
    És ez a lényeg!
    Mást teszünk, mint amit mondunk, mást mondunk, mint amit gondolunk,
    és mást érzünk, mint amit józan eszünkkel tudunk...
    És hogy ezek a lelki rétegek szétcsúsztak bennünk, mint egy vulkán fölött a talaj, arról fogalmunk sincs.
    Van a kimondott szöveg, amit a fülünkkel hallunk és az eszünkkel értünk

    - és van a „szövegalatti", vagyis a lényeg,
    amit nem hallunk és nem értünk.
    Vagy nem akarunk érteni!
    Ilyen is van.
    Hogy az ember lelki lustaságból, gyávaságból vagy érdekből nem óhajtja megérteni, amit a másik valóban üzen neki - inkább elhiszi a hazugságot.
    - MIT MOND???!!
    És ez a jobbik eset.
    Mert itt még értem, és felfogom, hogy nem értek valakit.

    Hogy nem azt mondja, szegény, amit él.
    A baj ott van, amikor ezt már természetesnek veszem.
    Hogy ilyen az élet: hamiskártyázás.

    Hogy csakis a felszín van, önérdek, szerepjátszás, viselkedés,
    kölcsönös becsapás és önbecsapás.
    Itt ugyanis az a nagy veszély fenyeget, hogy a lelkünk valósága felhozhatatlan mélységbe süllyed.
    És élünk, és meghalunk - de már fogalmunk sincs, hogy miért.
    Igen, egy élet telhet el úgy, hogy a lelkünk mélyvalósága meg se szólal.
    S ha véletlenül mégis - mert feltör, vagy gejzírként kirobban belőlünk valami igaz -, a másik nem hallja meg.
    Ez az állapot az, amikor már semmi közünk sincs egymáshoz.


    Úgy hívják: szeretetlenség."


    Müller Péter: Varázskő

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. január 14. 06:371419.

    Szépjóreggelt mindeiknek!

     

    Ma szobafogsába estem

    Az időjárás úgy döntött, hogy ma ne menjek sehova, ha épségben akarok maradni.

    Már a kutyusom is visszabújt az óljában, mert heves házőrzése következtében a hátsóján csúszott a kapuig, nem számolva a jeges járdával.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. január 12. 07:271418.

    Jó reggelt kívánok.

    Nekem ez a kártya jött a mai napra.

    Közösség.

     

     

    Az együttműködés, az egyenlőség és a partneri viszony harmonikus zenéje behatol a szférádba, s megajándékoz egy lehetőséggel, hogy más ritmusra táncolj, mint eddig. Ideje ténylegesen eldönteni, hogy olyan kapcsolatokat és szituációkat teremtesz, melyek az egyenlőség, a partneri viszony, az együttműködés és a harmónia minőségeit tükrözik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. január 12. 06:051417.

     Érdekes üzenetet kaptam ma!

     

    Megbánás

     

    A megbánás fogalmát manapság sokan helytelenül értelmezik. Az igazi megbánásnak semmi köze a bűntudathoz, vagy a félelemhez. Lényege, hogy általa jóvátehetjük korábban elkövetett vétkeinket és hibáinkat. A megbánás ereje által időutazást tehetünk a lélekben: visszatérhetünk a spirituális „törvényszegést” megelőző pillanathoz, amikor a hibás cselekedetet még nem hajtottuk végre, és megszabadulhatunk attól a tulajdonságtól, mely a bajt okozta.

    És az áldozat fájdalmát ez hogyan enyhíti? Sehogy. Spirituális értelembe véve nincsenek áldozatok. Az a személy, akit megsértettél, élete során bizonyára elkövetett valamit, amivel kivívta maga ellen a sorsot. A sors téged választott az „ítélet” végrehajtásában. Minél magasabb szinten állsz, a sors annál kevesebb ilyen cselekedetre fog „felhasználni”.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. január 11. 08:121416.

    Az előbb kaptam meg a napi kártyámat:

     

    A mai napodat Hajlékonyság hatja át 

     

    Termőföld - Az élet forrása, őselem. Az eső áztatta földből élet csirázik, ahogy ebben az élethelyzetben bármibe fogsz, sikerülnie kell. Ez a kártya a bőséget, vagyoni és lelki gyarapodást, az újjászületést jelzi. Stabil, felelősségteljes, eredményes és intelligens vagy ebben az alkotó szakaszban. Gyakorlati érzéked magaslatán küzdöd le az akadályokat. A problémákat pontosan látod, de merj álmodni is!

     

     

    előzmény:
    kisarica (1415)
    2009-01-11  08:07
  12. 2009. január 11. 08:071415.

    Sziasztok és jó reggelt.

    A mai kártyám ezt  mutatja.

    AZ ÖRÖM .

     

    A felszabadult öröm boldogságot és vidámságot hozva táncol be az életedbe! Szeretetteljesen arra noszogat, hogy életedet fokozd fel a legmagasabb rezgésére. Ideje elhatározni, hogy évezni fogod az élet minden egyes értékes pillanatát, szívverését és lélegzetvételét. Ha csak várod az örömöt, elég sivár lesz a létezésed. Ha azonban elhatározod, hogy megtöltöd életed felszabadult örömmel, akkor életed folyamatos mulatsággá változik, egészséget és életkedvet áraszt feléd, és nagyon sokan szeretnék majd, hogy meghívd őket erre a lakomára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. január 10. 06:201414.

    "Ne aludj hékás, itt van a tél, táncol a fény a hó tetején, szívedből gondod vesd ki hamar, korcsolya, szánkó futni akar. Tárd ki az ajtód, és a szíved, mert ez az ünnep, még a tied, hagyd most a dolgot, légy kicsit boldog, tárd ki az ajtód, és a szíved. Ne aludj hékás, itt van a tél, itt van az Új Év, itt van a fény, légy újra gyermek, itt van a hó, szálljon az ének, a hógolyó. Tárd ki az ajtód, és a szíved, mert ez az ünnep még a tied, hagyd most a dolgot, légy kicsit boldog, hagyd, hogy szeressen ma még a szíved."

    (forrás: macskusz12)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_632916
    Torolt_felhasznalo_632916
    2009. január 8. 06:191413.
    Szép,jó reggelt!
    előzmény:
    Laura-1 (1412)
    2009-01-08  06:10
  15. 2009. január 8. 06:101412.

    Szépjóreggelt mindenkinek!

     

    Hiába van szabadnapom, kivet az ágy!

     

    Most kaptam meg Müller Péter Varázskő c. könyvét . Még nagyon az elején vagyok, de tetszik, ahogy ír. Szeretem Müller Péter könyveit. Mindig felhívja a figyelmemet arra, hogy mielőtt véleményt mondok, jól gondoljam át, mert bizony az első benyomás téves lehet.

    Ezt meg is fogadtam, mert sokszor előfordult már velem, hogy valakiről az első pillanatban negatív érzések, gondolatok töltöttek el, aztán, amikor jobban megismertem, egy nagyon értékes, jó emberre leltem.

     

    "...Mindig a második gondolat a jó! Vagy a harmadik!

    Mindig alá kell nézni annak, ami először eszünkbe jut, mert az nem a mi gondolatunk, hanem a világé.

    Amikor a felszín alá nézünk, megpillanthatjuk azt a mélyebben rejlő, letagadott igazságot, ami a mienk!"....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. január 7. 06:481411.

    Megyek én oda is, hiszen a reggeli KV-t frissen szeretem.

    A könyv folytatását  megkaptam, de nem tudtam kiolvasni, vissza is vittem, valahogy sok volt az elsőhöz képest.

    Megyek ma a könyvtárba, remélem találok valami nekemvalót.

    Szép napot mindenkinek!

     

    előzmény:
    matesa (1410)
    2009-01-06  18:23
  17. 2009. január 6. 18:231410.

    másik otthonodba miért nem jösz? mások is hiányoltak....

     

    most sok könyvet kaptunk karácsonyra...de egyenlőre pihentetem az agyamat...sok volt ez a könyv lelkileg is...nem szeretnék a középkorban élni...sok borzalom is volt benne.....meg a szememnek is sok volt....

    de azért a folytatását megveszem

    előzmény:
    Laura-1 (1409)
    2009-01-06  18:21
  18. 2009. január 6. 18:211409.

    Szia Ani!

    Örülök, hogy teszett a könyv, nekem is negy élményt nyújtott.

    Először megriadtam a nagyságától, atána meg nem tudtam letenni.

    A napokban olvastam két jó könyvet, az egyik:

    A sellő legendája - Sou Monk Kidd -től, és:

    Titkok tava - Kristin Hannah -tól. Mindkét könyv nagyon érdekes volt. Válságba jutott kapcsolatok, szerelmek, de nem csöpögős, hanem tényleg az életből merített, fordulatokkal teli, elgondolkodtató történetek.

    Szívből ajánlom. 

    Köszönöm, hogy írtál.

    előzmény:
    matesa (1408)
    2009-01-06  18:00
  19. 2009. január 6. 18:001408.
    szia  Laura..épp reggel hiányoltalak mi lehet veled..... látom jólvagy....kiolvastam a Katedrálist...3 nap alatt...nagyon tetszett
    előzmény:
    Laura-1 (1406)
    2009-01-06  17:37
  20. 2009. január 6. 17:471407.

    Azt hiszem a Tarothoz nekem még nőni kell.

    Akkor szedegesd össze magad, és gyere amikor csak tudsz, mert reggel is hányoztál oda át a másikon is.

    Én letőltöttem az Agykontrol  anyagot, de nem sokat tudtam még belőle hallgatni. De fokozatosan csak sikerül. Írják hogy nem olyan mint ha élőben lenne, persze nem olyan de azért jó hallgatni így is.

    előzmény:
    Laura-1 (1406)
    2009-01-06  17:37
  21. 2009. január 6. 17:371406.

    Igen, van Tarot kártyám, és szívesen vetek magamnak.

    A Kikörőbe feltettem a Tarot rendszere c. írást, amiben részletezve van, hogyan kell kiszámítani a személyes lapjainkat.

    Sokkal személyesebb a kapcsolat, ha a kezedben tartod a saját kártyádat, amihez lehetőleg ne nyúljon senki sem.

    Én idén egy kicsit kevesebbet leszek a fórumon, mert nagyon elapróztam magam, sok fontos dolgot elhanyagoltam, szétszórt voltam. Most éppen  a "saját magam összeszedegetésé" -n fáradozok

     

    előzmény:
    kisarica (1405)
    2009-01-06  17:20
  22. 2009. január 6. 17:201405.

    Van tarott kártyád amiből olvasni vagyis számolni tudsz?

     

    előzmény:
    Laura-1 (1402)
    2009-01-05  18:36
  23. 2009. január 6. 17:181404.

    Szia Laura!

    Már hiányoltalak.

    Nagyon érdekes dolgokat írtál és mélyebben bele gondolva ez igaz is.

    előzmény:
    Laura-1 (1403)
    2009-01-06  15:48
  24. 2009. január 6. 15:481403.

    Don Miguel Ruiz: A négy egyezség

     

    "Megint egy olyan könyv, ami a címe alapján nem fogott meg, viszont beleolvasva nagyon megtetszett. Az ősi Tolték civilizáció bölcses-ségeit osztja meg velünk (róluk ez előtt még nem hallottam). Négy alapelvet, azaz 'egyezséget' fejt ki a könyv, amiket betartva tudatosan jobbá tehetjük az életünket. Elhagyhatunk sok olyan felesleges drámát és gondolatot, amiket rendszeresen eljátszunk, bár nem leszünk tőlük boldogabbak (sőt). Ehelyett, az útmutatásokat követve az felé mehetünk, amit tényleg el szeretnénk érni. Szerintem hasznos gondolatok, és tényleg működnek.

    A négy alapelv (egyezség) röviden:

    Tedd tökéletessé a szavaidat!

    Azt mondd, amit szeretnél, ne azt mondogasd, hogy mit nem akarsz, vagy hogy miért és mennyire rossz neked éppen. A szavaiddal azt fejezd ki, amit el akarsz érni. Ne terjessz semmit másokról a hátuk mögött.

    Semmit ne vegyél személyeskedésnek!

    Azaz ne vedd magadra mások véleményét. Ők nem rád reagálnak, hanem arra a képre, ami bennük él rólad. Ha ezt felismered, nem fogod magadra venni mindazt, amit rád mondanak, vagy az irányodban tesznek. Nagy szabadságot érhetünk el így, hisz nem mindig mások elvárásai szerint fogjuk alakítani az életünket.

    Ne feltételezz semmit!

    Ha nem tudjuk valamire a választ, hajlamosak vagyunk kitalálni egy lehetséges választ (ami általában nem a legpozitívabb lehetőség), és ezt szinte kész tényként kezeljük. Ehelyett ki kell deríteni azt, amiről nem tudunk, merni kell kérdezni, nem pedig csendben elhinni a saját, kitalált verziónkat.

    Mindig tedd meg ami tőled telik!

    Ha egy ügy érdekében megteszed amit tudsz, nem fog a belső bírád felelősségre vonni. Mégha nem is sikerül elérned a célodat, te nyugodt lehetsz, mert megtettél mindent amit tudtál. A többi nem mindig rajtunk múlik."

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. január 5. 18:361402.

    Ma kiszámoltam a a személyes lapjaim közül az ez évre szólot a Tarotban.

    A 7-es kártya - a Diadalszekék - lett a 2009-es kártyám.

     

    Kulcsszavak: Rák, új kezdet, jó irányú változás, önvizsgálat, meditáció, spirituális út
    Jelzések: Az előtted álló változás életed szerencsés kiteljesedését ígéri. Készülj fel tehát és rendezd
    Eddigi kapcsolataidat. Lesz, amit magad mögött hagysz.
    Kérdés: Életed mely területeit érinti a változás? Kész vagy arra, hogy lezárd a régit, és az újnak szenteld figyelmedet?
    Szuggesztió: Keress vagy teremts magadnak szeretetteljes biztonságot sugárzó környezetet. Tervezd meg ott a váltást vagy az utazást. Most tested is figyelmet és megtisztulást igényel.
    Kijelentés: Elrendezem az életemet és felkészülök az újrakezdésre.

     

    Ez a kártya kellemetlenségekre és bosszúságokra utal, amiket az illető személy már legyőzött. A kártyán egy győzelmi kocsi látható, amit két egymással ellentétes irányba induló ló húz, a kocsihajtó pedig egyensúlyban tartja őket.  
    Az ellentétes irányba feszülő lovak azokat a belső ellenmondásokat és a külvilágból érkező ellentétes hatásokat jelentik, amelyeket ezen a szinten, ebben az élethelyzetben képes volt kiegyensúlyozni és legyőzni az ember. Az ellentmondások itt lelki és testi szükségleteket, a személyes és a társadalmi szükségleteket és egyéb, a világban egy időben jelenlévő ellentmondásokat jelentik.  
    Az egyik ló fekete, a másik fehér: az ellentét vonatkozhat a tudatos és tudatalatti kettősségére, amit ezúttal képes az ember egyensúlyban tartani. Több tarot-változaton kentaur hajtja a kocsit, a kentaur pedig ősi jelképe az animálisból kitörő, az ösztönt legyűrő embernek. A freudi pszichoanalízis a lovat, az állatot a szexuálösztön szimbólumának tartja, a freudi álomfejtésben a libidót jelenti, vagyis az ösztönös vágyakat.  
    Ezen a fejlődési fokon az ember indulatait, érzelmeit és értelmét képes egyensúlyban tartani a külső, társadalmi sikerek érdekében.  
    A kentaur ugyanakkor a törekvő ember szimbóluma is, aki a 7. stádiumban már láthatóan önmaga irányítja sorsát. A kocsi elé fogott állatok alá vannak vetve a kocsihajtó akaratának. Az ellentétek nem tűnnek el, de az ember akaratereje az élet ellentmondásait egyensúlyban tartja. Az első fejlődési periódus végén - az első 7 állomás után - a siker az eddig elsajátított ismeretek eredménye.  
    A Nagy Arkána az emberi fejlődést három szakaszra osztja és mindhárom szakasz hét állomásból áll. A személyiségfejlődésnek hétéves fejlődési szakaszait találjuk az asztrológiában is, az ún. "Szaturnusz-ciklusokat", amelyek végén valamilyen fontos életperiódus lezárásához érkezik az ember. A hetes szám szent szám, az Úr napja, az ünnep.  
    A győzelmi kocsi az első szakasz utolsó állomása. Ezen a fokon az ember sikeresen elsajátította az alapvető ismereteket, megszerezte a társadalmi élethez szükséges tapasztalatokat és ennek következtében a hetedik állomáson elérte az első sikert. Ezért is nevezik ezt a kártyát a diadalnak, vagy győzelmi kocsinak, ami a látványos társadalmi elismerés szimbóluma. A kocsi státusszimbólum, jelzi az ember alkalmazkodását a világ külső értékeihez.  
    A jungi archetípusok közül a "Persona" felel meg a kocsi szimbólumának, ez társadalmi maszkot és viselkedést jelent, amelyet az ember a felnőtté válás során alakít ki annak érdekében, hogy a világban sikeresen létezzen.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top