Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Autoimmun betegek S.O.S.

esztolya
Létrehozva: 2003. december 3. 08:26
A férjemnél néhány hónapja egy autoimmun betegség alkult ki. Szeretnénk felvenni a kapcsolatot, érdeklődni stb. más hasonló sorsú emberekkel!!!! Főleg privátban várnám a válaszokat, he lehetséges, tekintve a téma komolyságát! Előre is köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 6. 18:4776.
    Nem tudtam fogyni és gondoltam megnézetem.
    Aztán majd elájultam. Remélem az enyém az a fajta ami meggyógyul. Főleg, hogy látták a májeredményeim. . mondták a pajzsmirigy már nem is probléma.
    Valahogy úgy érzem. . nem vagyok az. Valami tünetnek csak kellene lenni.
    Szia!
    előzmény:
    Cezi (74)
     
  2. 2004. október 6. 15:2475.
    Szia!
    Abban volt szerencsén annó, hogy látható jelei voltak, vagyis tele lettem egyik napról a másikra kiütéssel, és a vállalati orvos azonnal vérvizsgálatra küldött (SLE) és az poziív lett, azután csinálták a különböző vér összetevőket mindenféle anti akármiket, DNS-től kezdve. meg a keringető immonkomplex-et. rögtön "pofon kellett csapni" így mondta a doki a betegséget egy nagy adag kemóval, s utána jött a medról 88-ról lefelé két naponta kevesebb először 4 millgr. aztán kettő és így tovább 0-áig. utána pihi, aztán negyedév múlva megint. ezt ment egy évi, utána már csak fél évenként jött a kemó, meg a gyógyszerek. azóta folyamatos orvosi ellenőrzésre járok, minden évben egy hét teljes kivizsgálás, közben csak vér és vizelet. mert ez mindent megtámad, de nem ebbe halsz bele, hanem a következményekbe. Most is tele vagyok kiütéssel, de nemrég estem át egy kezelésen, és nincs kedvem megint elmenni, így várok egy kicsit. majd nov. elején elmegyek. a www. sle. hu-t megtalálod. undorító egy betegség, senkinek nem kívánom, és dolgozom vele, pedig csak négy órát lehetne, de csak akkor százalékolnak le, ha már a szívet, májat vesét, agyat stb. megtámadja. addig nem.
    előzmény:
    *JAM (72)
     
  3. 2004. október 6. 15:0474.
    Ez a hozzáállás: a pajzsmirigyhormon pótolható, ha az ellenanyag teljesen elpusztítja a pm-et. Ezért ezt nem is tekintik betegségnek az orvosok, főleg ha (még) a hormonértékek normálisak. Hogy közben még mit pusztít el, azt nem tudják. Egyébként azt hiszem, a pajzsmirigy-gyulladásnak van egy olyan formája is, ami meggyógyul, de az meg nem autoimmun. Te miért kerültél orvoshoz?
    Most egy darabig nem leszek (munka).
    előzmény:
    *JAM (73)
     
  4. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 6. 14:5973.
    Nekem UH-volt és Anti TPO, és TSH.

    Azt mondták majd néha nézzek be hozzájuk ha van kedvem/ mármint az orvoshoz/
    Valahogy ilyen hozzáálás mellett nem jött meg a kedvem. De sajnos nincs más orvos ebben a nyúves városban.
    előzmény:
    Cezi (71)
     
  5. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 6. 14:5772.
    Nekem ilyen vizsgálatom nem volt. De akkor honnét a fenéből mernek ilyet kijelenteni.
    Ez már három évvel ezelött volt és jól vagyok. Csak ha meglátom a fórumot, rögtön nyugtalan leszek és szeretnék többet tudni.
    Tudod néha a betegnek kell magára figyelni és elmondani az orvosnak a diagnózist, akkor talán odafigyelnek rá.
    előzmény:
    prohaszkab (70)
     
  6. 2004. október 6. 13:4971.
    A pajzsmirigy ellen irányuló autoimmun betegséget vérvételből meg tudják állapítani, az ATA (thieroidea perox. autoantitest) és az ATG (thyeroglobulin autoantitest) értékek magasak ilyenkor. Én nem kapok rá gyógyszert.
    előzmény:
    *JAM (62)
     
  7. 2004. október 6. 13:2670.
    Keringető immonkomplex vizsgálattal tudják megállapítani, hogy melyik autoimmunod van (kb. hét) mire az eredmény megjön. Medrolt szedtem én is, most delagilt szedek és fél évenként citosztatikumot kaptam, (kemoterápiát) ami nagyon rossz volt , Nehéz felismerni, kezelhetetlen gyógyíthatatlan, és csak nagyon indokolt esetben csinálják meg ezt a vizsgálatot mert nagyon drága.
    Én hat éve vagyok SLE-es, szerencsém volt, hogy rögtön felismerték, három havonta járok ellenőrzésre, mert rögtön megtámadja a vesét és teljesen tökreteszi, meg az összes belső szervet. állandó orvosi vizsgálatokra kell járni. van külön honlapjuk. sajnois semmi jóval nem biztatnak.
    előzmény:
    *JAM (62)
     
  8. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2004. október 6. 13:2369.
    zizi9 milyen jó megoldásra gondoltál ?
    előzmény:
    zizi9 (54)
     
  9. 2004. október 6. 13:1668.
    Szia!

    Régen beszéltünk!
    Hogy van jelenleg? Remélem tünetmentesen?
    Én nagyjából, hol igen. hol nem, nem írtad meg a címedet, hogy meg tudjam küldeni az SLE kiadványt, most volt gyűlés 4-én, semmi újat nem találtak sajna, de dolgoznak rajta. és sajnos 28 új taggal gyarapodtunk.
    írja ha van kedved és időd.
    vigyázz magadra.
    előzmény:
    Sügérke (7)
     
  10. 2004. október 6. 13:0267.
    Bocs, nem voltam itt, csak most válaszolok. A Zizi9 által említett csodaszerről beszéltem, de bármilyen csodaszer érdekel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_523367 (61)
     
  11. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 6. 11:2466.
    Medrolt szedtem, kb. fél évig. Még az volt a szerencsém, hogy egy kontroll alkalmával a főorvohoz kerültem aki mondta, hagyjam abba nyugodtan. A kezelőorvosom szedetni akarta még legalább négy hónapig.

    Magamban tartottam, hogy én már egy hónapja leálltam a gyógyszerekről, mert pocsékul érztem magam. Főleg a gyomrom készült ki.

    Nehéz lehet Neked, minden jót a kisfiadnak. . biztos rndben jön, csak az ember örökké aggódik, hogy mikor jön újra elő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_523367 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2004. október 6. 11:1665.
    Ó, dehogynem, nagyon sok mindent, többek között szteroidot, immungyengitőt. Persze a szteroidtól el kezdett hízni, de ez sajnos a sok mellékhatás egyike.

    Alig egy két hónapja szedi és még leglább jövő nyárig - talán .
    előzmény:
    *JAM (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 6. 11:1064.
    Köszönöm, majd átmegyek megnézem.

    Akkor gyógyszert nem is szed a fiacskád?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_523367 (63)
     
  14. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2004. október 6. 10:5763.
    Pontosan nem tudom mibbőllehet megállapitan, de a fiamnál március óta különböző problémák jelentkeztek, minden lelete negatív volt, mignem junius vége felé jelentkezett egy olyan tünet ami a myastheniára utal (autoimmun betegség). A kezelőorvosához mentünk, 5 perc mulva már adta is be neki a szteroidot, hogy ugyan hogyan reagál rá, hát jól, ebből következett, hogy autoimmun beteg. Azóta jól van - nagyon nehéz napokat éltünk át , mütét, lélegeztetőgép, vérplazmacser stb.
    Nem tudom el tudtam e oszlatni kételyedet a szteroid adással kapcsolatosan, hogy ilyen könnyen meg tudják állapitani. Nem vagyok orvos csak a tapasztalatomat irtam le.
    Az alább emlitett fórumon igen sok minden meg lehet tudni erről a fajta betegségről, olvas el az elejéről.
    előzmény:
    *JAM (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 6. 10:4262.
    Nem tudok semmilyen csodaszerről csak egy érdeklődő vagyok. Nekem thireoditist diagnosztizáltak.

    Majd kaptam egy hepatitiszt. . besárgultam majdnem elvitt a betegség.

    Az orvosom azt mondta autoimmun beteg vagyok.
    Kérdeztem miből gondolja. Meglepett a válasza, ugyanis közölte azért gondolja mert szteroidra jól gyógyult.
    Kontrollokra jártam, teljesen negativ az eredményem és gyógyultnak nyilvánitottak.

    Ezért vagyok gondban, mert ezt ilyen könnyen meg lehet állapitani?Ráadásul semilyen gyógyszert nem szedek. Vagy ha valaminek nem tudják az okát, ráfogják, hogy autoimmun?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_523367 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2004. október 6. 10:3361.
    Tudtok valamiféle csodaszerről ? Van ilyen ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 6. 10:2860.
    Köszönöm a választ.

    Milyen csodaszerről beszél?
    előzmény:
    Cezi (59)
     
  18. 2004. október 6. 10:1059.
    Egy 39 mm-es hideg göb, és folyamatosan növekvő ellenanyagszintek. És várjuk a pusztulást. . . Nekem legutóbb nőtt a pm mérete ultrahang szerint.
    Egyébként a csodaszer engem is érdekel.
    előzmény:
    *JAM (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 6. 10:0358.
    Szia!
    Nekem sorvadt a pajzsmirigyem, de legalább három évvel ezelött nézettem. Még működik.
    Neked mi volt a diganozis?
    előzmény:
    Cezi (56)
     
  20. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2004. október 6. 09:5357.
    Gondolom van itt , akit érdekel: az IndexFórum - törzsasztal - autoimmunbetegségek topicon nagyon sok, jó, hasznos tanácsot kaphattok. Látogassatok el oda is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. október 6. 09:1756.
    Sziasztok! Nekem a pajzsmirigyemet akarja elpusztítani az immunrendszerem (de még küzd). Én, a háromhavonta történő orvosi ellenőrzés mellett (ami abból áll, hogy na mennyit romlott a helyzet, kell-e már a hormonpótlás) járok egy természetgyógyász ismerősömhöz, aki próbálkozik a lelki okok rendbetételével. Még nem tudom, eredményes-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608627 (52)
     
  22. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2004. október 6. 07:2755.
    És mi az ? Biztosan többünket éredekel ! Leírod, elmondod ?
    előzmény:
    zizi9 (54)
     
  23. 2004. október 5. 21:0754.
    Azt mondják mindíg van megoldás. Én is ismerek egyet, amely hozhat számodra is megoldást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608627 (52)
     
  24. 2004. október 5. 21:0053.
    Szerintem minden betegség lelki okokra vezethető vissza. Ne add fel! Lépj túl a problémáidon, vagy próbáld megoldani őket. Ez segit. Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608627 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_608627
    Torolt_felhasznalo_608627
    2004. szeptember 30. 21:0052.
    Sziasztok!
    Látom elég régiek a hozzászólások, de hátha erre téved még valaki. . . :)
    Nekem ITP-m van, a vérlemezkéim fogynak el mindig, azokat pusztítom. És asszem vérzékenység-szerű valami. Sajna sokat nem tudok róla. Ez a lépben zajlik le, és ha nagyon nem oké, akkor kiveszik a lépet. De nekem még szerencsére szinten tartja magát, egyszer fogyott el nagyon, pont kórházban voltam.
    Tényleg lelki bajokra vezethető vissza? Mert nekem az van egy csomó. . . Hmm.
    Hát, várom, hátha valaki idetéved!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top