Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Autoimmun betegek S.O.S.

esztolya
Létrehozva: 2003. december 3. 08:26
A férjemnél néhány hónapja egy autoimmun betegség alkult ki. Szeretnénk felvenni a kapcsolatot, érdeklődni stb. más hasonló sorsú emberekkel!!!! Főleg privátban várnám a válaszokat, he lehetséges, tekintve a téma komolyságát! Előre is köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_833142
    Torolt_felhasznalo_833142
    2006. január 25. 14:48101.
    Szia,
    a rutin vérvizsgálatnál esetleg a magas összfehérje utalhat autoimmun betegségre, az immunológiai vizsgálat ad pontosabb infókat. Melyik kórházban vizsgálnak?
    A vese megfázástől, vagy vírusfertőzészők is fájhat. Iszol elég folyadékot, kb 3 liert naponta lehetőleg mentes ásvényvizet? A túl kevés folyadék is lehet az oka a vesetájéki fájdalomnak.

    semmi pánik!!!!!

    üdv
    t
    előzmény:
    vinnio (100)
    2006-01-25  14:36
  2. 2006. január 25. 14:36100.

    Milyen panaszai voltak a férjednek?

    Nagyon be vagyok tojva, hogy nehogy nekem is valami hasonló bajom legyen. Kb. két hónapja fáradékony vagyok, néha fájnak az izületeim, rossz a kedvem. Eddig csak rutin vérvizsgálatot csináltak, az tökéletes volt. Csináltak immunológiai vérvételt is, de az még nincs kész. Ráadásul pár napja fáj a vesém is. Teljesen be vagyok tojva.

     

    előzmény:
    erzsó31 (99)
    2006-01-25  14:11
  3. 2006. január 25. 14:1199.

    Sziasztok!

    Sajnos a férjemnél is fellépett autoimmunk probléma. Áprilisban vették észre, hogy a pajzsmirigye alulműködik. Aztán most kiderült, hogy szarkoidosis nevű baja van. Ma vittem be a kórházba, a tüdejéből vesznek szövetmintát, és majd akkor fog igazán kiderülni, hogy mi is a baj. Jan 31-re jelentkeztünk be egy természetgyógyász - orvoshoz, de sajna ma azt mondták, hogy kb. 10 napot kell kórházban lennie. Tehát valszeg ugrik a természetgyógyász, pedig nagyon nehéz volt hozzá bejutni. NAgyon féltem Őt, iszonyúan el van keseredve. Én is. Van 2 kislányunk, és nyár közepére várjuk a következő babánkat. Szóval ennyi. Bocs, hogy így kipakoltam Nektek, de nem igazán akarom a szüleit a saját félelmeimmel terhelni. Elég nekik a sajátjuk.

    Erzsó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. január 25. 13:5398.
    Hahó, van itt valaki akit lehet kérdezni, mert érintett a témában?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. december 25. 12:1397.

    Kedves zizi9

    Látom,hogy elég tájékozott vagy az autoimmun betegségekben.

    Nekem van egy 25 éves fiam nyáron kiderült,hogy becterewes,ami egygyulladásos gerincbetegség a mozgása beszűkül és nehézkes.Voltunk orvosoknál,az egyik csak gyulladáscsökkentőt adott.azt mondták,hogy nem gyógyitható betegség.sok torna és mozgás jót tesz.Ha valamit tudsz erről a betegségről és annak gyógyitásáról hálás lennék.

    előre is köszönöm!

    előzmény:
    zizi9 (19)
    2003-12-04  14:09
  6. 2005. december 21. 14:2496.
    Kitartás és vigyázz magadra!!! És persze sok erőt kívánok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416973 (95)
    2005-12-16  09:52
  7. Torolt_felhasznalo_416973
    Torolt_felhasznalo_416973
    2005. december 16. 09:5295.

    Sziasztok!

    Új vagyok a topicon. 34 éves vagyok. 2 éve diagnosztizálták nálam az autoimmun betegséget. SLE, Sjörgen szindróma, Renaud szindroma, Polyartritis, egyébb bőrre lokalizált vasculitis. Azóta nyomják belém a steroidot (8 mg) és ebben az évben havonta egyszer Cytoxanos infuzióra jártam. A szteroid 2 év alatt teljesen tönkretette a szememet. Mindkét szememen szürkehályog van, meg a szivemet. Dec.22-én megyek szívizotópos vizsgálatra, mert valószinű, hogy a szivemen is hajszálér bevérzések vannak. Már ott tartok hogy, nem bírok dolgozni, és az a fő programom, hogy melyik orvoshoz menjek. 3 hete voltam ellenőrzésen, és polipokat találtak az epehólyagomban, valamint egy 5 cm-es cystát a petefészkemben. Most azon gondolkodom, hogy jövőre műtéti beosztást fogok készíteni. Ja! és két kisfiam van 9 és 7 évesek. Ebből kifolyólag túl kell élnem ezt a betegséget. És annak ellenére, hogy szedem a gyógyszereket és mindent úgy csinálok ahogy mondják a lábam borzalmasan néz ki és nincs javulás csak mindig egyre több bajt találnak nálam. Néha nagyon el vagyok keseredve. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. február 22. 14:0194.
    Szia!

    ne haragudj, hogy zavarlak, de azt írtad, lehet kérdezni.
    remélem most éppen nyugvó állapotban vagy? és nem vagy beteg?

    6 éve vagyok SLE-s a dokim szerint a "vese irányába megy" kérdésem az, hogy azt én honnan veszem észre, ha éppen nem kell kivizsgálásra mennem. mert azt modnja, hogy 3 hónap alatt tönkreteheti a vesét. és ha két vizsgálat között jön? Te mit éreztél, fájt a veséd, vagy volt más jele is?

    3 havonta járok teljes kivizsgálásra, és immonkomplex vizsgálatra.
    4 x kaptam cemoterápiás kezelést, mert ő szerinte a betegséget pofon kell csapni, egyből a legkeményebbel kezdte, és úgy tűnik jól, mert mostanában mintha jobban lennék. sajnos híztam is, de az meg a szteoridtól van.
    viszont két éve van állandó baloldali nagyon erős fejfájásom, ami nem múlik el, minden létező helyen voltam, és azt mondták, hogy ez az egyik szövődménye. hát nem kívánom senkinek, hogy evvel fekszem és ébredek, biztos volt kiskorodban fülfájásod. hát ez pont olyan. és megint azt akarják, hogy újra kedjem a szteoridot. de én nem akarom. már morfiumos gyógyszert szedek, amitől a fájdalom ugynúgy meg van, csak kába vagyok. azt mondta, hogyí erre nincs fájdalomcsillapító. létezik ez?

    csütörtökön megyek megint. kiváncsi vagyok mit mondanak.

    ha tudsz írjál
    szia és vigyázz magadra
    Ircsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658541 (90)
     
  9. 2005. február 8. 16:1593.
    Sziasztok, gondoltam benézek a fórumba, hátha találok valamit a témáról, és (sajnos) találtam. . . Örülök, hogy sokan egyetértünk, hogy igen is nagyban függ a dolog a lelkünktől, ellentétben Budapest egyik neves kórház 2 illetékes osztályának vezetőivel, akik kb a "lelki" szó felénél közbevágtak. . . no comment. Nekem még régen állandó megfázással és magas vérsüllyedéssel indult a dolog, ezekre antibiotikum, az immunrendszert jól felborították, ehhez rengeteg lelki tényező közrejátszott és jó pár éve néha előfordul, hogy kiütések/foltok lesznek a lábamon, mintha gyantázásból jönnék. Persze egy orvos sem tudott semmit mondani és annyiban maradt. Aztán telt múlt az idő, lelki "rendbetétel" miatt elkezdtem járni egy kineziológushoz és egyszer mikor előjöttek a pöttyök mondta, hogy ezek nem májfoltok? Nem a szó hétköznapi, arcon-minden folt májfolt- értelemben, hanem a színe és a megjelenése miatt, mondván a máj jelez, hogy sok neki a munka. Nagyon elgondolkoztam ezen, elmentem vérvételre és 80 volt a vérsülyedésem! Igaz, hogy kb 97 óta magas volt, de megdöntöttem minden eddigi csúcsomat. Pár immunrendszer-jelző érték volt még nagyon magas. Irány heamatológia és immunológia ahol beszélgetés, beutaló mindenhova (szerencsére sehol semmi) így a modern orvostudomány mai állása szerint abban maradtunk, hogy nem tudnak semmit, nem tudják mi van, menjek vissza néha vérvételre és ha megszólaltam lelki dolgokról vagy közbevágtak vagy mintha meg sem hallották volna. Amúgy egy ideje járok egy belgyógyász-homeopata orvoshoz és bár mindketten nagyon meglepődtünk ezeken az értékeken azonnal adott szereket és pár hónap múlva a vérsüllyedésem 26 volt, ami 7 éve nem volt ilyen alacsony! Szóval ahogy olvastam a hozzászólásokat én is érzem, hogy ez a lelki életem, hogy mindent magamba zárok, rendes , csendes, "jó gyerek" vagyok, nem szólok vissza mikor kellene, ez itt üt ki a májban. Már alig bírja feldolgozni a sok hülyeséget és ha csak egy kicsit több extra munka van, mint pl karácsonyi-szilveszteri koccintások feldolgozása azonnal az egész immunrendszer hadsereg felvonul, hogy segítsen és ezzel mintegy túllő a célon, túlműködik. Egyetértek, hogy én alakítottam ki magamnak (még ha rá is foghatom a gyerekkoromra:/ és nekem is kell megoldanom. Hiszek benne, hogy a fentiek+jóga, jó könyvek, pszichodráma ezek mind segítenek.
    Feldmár András szerint: (nem pontos idézet) "The lack of expression leads to depression" (szóval irány torna, jóga, tánc, festés stb:) Amúgy ajánlom a könyveit, döbbenetes dolgokat ír minden mondatában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. január 3. 14:5392.
    Kedves Társaim!

    Mindenkinek nagyon boldog új évet. főleg egészségben.
    legyen jó évetek, jobb mint az eddigi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 12. 15:0491.
    Köszi! Megtaláltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_523367 (88)
     
  12. 2004. október 12. 13:2790.
    SZiasztok!
    9 eve van SLE betegsegem, utoljara kb. 3 eve megtamadta a vesemet. JELENLEG NYUGALOMBAN VAN A LUPUS.
    Medrolt es cyclosporint szedek(Sandimmun Neoralt). Ha valakinek barmilyan kerdese van, ha tudok szivesen valaszolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2004. október 12. 12:2589.
    www. index. hu

    fórumok

    törzsasztal

    életmód

    SOS: testi-lelki bajok

    autoimmunk betegségek

    előzmény:
    prohaszkab (87)
     
  14. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2004. október 12. 12:2588.
    www. index. hu

    fórumok

    törzsasztal

    életmód

    SOS: testi-lelki bajok

    autoimmunk betegségek

    előzmény:
    prohaszkab (87)
     
  15. 2004. október 12. 12:1087.
    ezt hol találom az IndexFórum-törzsasztalt? az aktuálison, vagy hol. vagy úgy, hogy www. indexFórum stb.
    mert nincs találat azt írta ki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_523367 (57)
     
  16. Torolt_felhasznalo_608627
    Torolt_felhasznalo_608627
    2004. október 8. 19:3986.
    Sziasztok! Köszi annak aki válaszolt, csak most tudtam megnézni! Sajnos sokat idegeskedek mindenen, elég depis tudok lenni, de próbálkozom!! :))
    Elég érdekesek ezek az autoimmun betegségek, és mennyi fajtája van. . . . !
    19. -én megyek megint vizsgálatra, vérvételen már voltam, várom az eredményeket! Én is kb. 3 havonta járok, csak ha valami nem ok, akkor sűrűbben. ITP-t még senkinél nem olvastam, bár ez annyira talán nem is szörnyű mint amit ti írtatok! Én csak nem lehetek hipp-hopp terhes. . ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. október 7. 14:0785.
    Szia!
    Köszi az együttérzést, szintén Veled érzek Neked se lehet könnyű, a főnyereményben teljesen igazad van, egyébként most nyertem a 7-esen 500 Ft-ot. már az is valami.
    vigyázz magadra, jó délutánt és estét.
    előzmény:
    *JAM (83)
     
  18. 2004. október 7. 11:5784.
    Köszi a jókívánságokat! :-)
    előzmény:
    *JAM (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 7. 11:4883.
    Vigyázz magadra , látom a Te életed sem fenékig tejföl.

    Nem si tudja az aki egészséges, hogy megütötte a főnyereményt, csak folyton vágyik rá:))
    Minden jót és köszi.
    előzmény:
    andusz (82)
     
  20. 2004. október 7. 10:5782.
    Igen, ez ismerős, mármint a magas GOT, GPT. . Nekem is 1047-re ment fel a GOT, a GPT csak (!) 500-ra.
    Viszont a tény, hogy egy "rövid" ideig tartó kezeléstől elmúltak a tünetek, és azóta tökéletesek az eredményeid, tényleg arra utal, hogy nem autoimmun eredetű volt a betegség! Nekem időnként vannak visszaeséseim, pedig még mindig szedem az imurant meg a medrolt is. Szóval, szerintem nyugodj meg, tényleg nem valószínű, hogy autoimmun betegséged volt! (persze, azért az orvosok véleménye is sokat számít, de az eredményeid elég sokatmondóak)
    Köszi a részletes választ! :-)
    előzmény:
    *JAM (80)
     
  21. 2004. október 7. 09:5981.
    Szia!
    Úgy gondolom, hogy a tájékoztatást szívesebben adom meg privát üzenetben. Nem titok, de a "reklám" árnyékát is elkerülöm, és azon kívül mindenki egyedi, személyes figyelmet érdemel.
    Privátban szívesen válaszolok neked, vagy bárkinek.
    üdvözlettel:z
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_523367 (69)
     
  22. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 7. 08:5480.
    Szia!

    Mikor bekerültem a kórházba a GOT GPT kb. 800-ra rúgott. Négy héten át, állandóan kontrollálták a virus irányában végzett vizsgálatokat. . de semmi.

    Jött az epe tükrözés, hasnyálmirigy, . . az is negativ.

    Aztán kaptam vénásan a nagyadag medrolt és ettől szép fokzatosan javultak az eredményeim, majd átállitottak gyógyszerrel. Még immuránt és négy másikat kaptam.
    Haha hónap múlva éreztem. hogy jól vagyok, de a gyógyszerek ellen tiltakozik a szervezetem. Kezdetben ezt nem érzetem. Szép fokozatosa levettem hetente kétszer az adagot. . majd elhagytam és két hónap múlva kontrollra mentem. Végülis az eredményeim olyanok, hogy az orvos elcserélné az övét az enyémmel.

    Most ugrott be, hogy voltam egy másik orvosnál meszek, mondjon véleményt, mi várható esetleg valamilyen szövödmény stb.

    Nagyon érdekesnek vélte a leleteimet, ő az autoimmunk teljesen kizárja és egyöntetü mérgezés a véleménye.
    Valami kemikália, vagy ha gombát ettem és gyilosgalóca sporája került rá. . az is okoz ilyen panaszt.

    Azóta minden gyümölcsöt megmosok jó alaposan, mert elképzelhető, hogy ott szedtem be valamit. . de a teljes igazságot nem ismerem. Néha félek, ha meglátom ezt a topikot és beleolvasok. . . egyébként eszemben sem jut, hogy három éve beteg voltam.
    előzmény:
    andusz (78)
     
  23. Torolt_felhasznalo_523367
    Torolt_felhasznalo_523367
    2004. október 7. 08:0279.
    Csak azért, hogy ne süllyedjen el!!
    Egyébként olvasgatlak benneteket, mert érintett vagyok a témában, a fiam által.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. október 6. 21:1278.
    Szia JAM!
    Megkérdezhetem, hogy a hepatitiszed milyen típusú volt? Vírusos, vagy az is autoimmun? Kaptál rá valamilyen gyógyszert?
    előzmény:
    *JAM (66)
     
  25. Torolt_felhasznalo_443104
    Torolt_felhasznalo_443104
    2004. október 6. 18:4977.
    Nem is tudom mit mondjak hirtelenjében. . csakhogy igen sajnálom. Még végigolvasni is borzasztó, nem hogy ezzel élni. Köszönöm a téjékoztatást és a lehető legjobbakat kívánom.
    előzmény:
    prohaszkab (75)
     

Címlap

top