Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Flór Ferencben szülni :)

Kacsa21
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 11:47
Helló váranós kismamák és tapasztalt anyukák! Várok mindenkit aki hasznos információkkal tudnak szolgálni a Flór Ferec kórházzal kapcsolatos szülési tapasztalatokról.
  1. 2011. március 3. 16:09801.

    hello mindenki, 

     

    na, latod Agi, azert szep lassan, de haladnak nalad a folyamatok!!!

     

    ejszaka nekem ket masik-forumtarsam is megszult, gyors szulesuk volt :)))

     

    hajra neked is!!!! 

     

    mar el is felejtettem, van mar nevetek? vagy megint a szuloszoban fog kiderulni?  

    előzmény:
    kovácsági (800)
    2011-03-03  15:00
  2. 2011. március 3. 15:00800.

    Sziasztok! 

     

    Hát igen... még mindig itt, még mindig egyben. :)

     

    Ma voltam nst-n és végre láttunk egy szép fájásgörbét. :)

    Pont jött az asszisztens, néz rám, kérdezi rosszul vagyok? Hát mondom pill... és amikor elmúlt, mondom nem voltam rosszul, csak fájásom volt, elég komoly, és mondja, hogy igen, látja már a papíron. :) Jó kis dombocska lett a síkság közepén. :)

     

    Vizelet megint rendben. :)

     

    Megvizsgált a doki...

     

    ohh megint egy fájásom van... pont most...

    hú ez egy jó fél perces volt. :)

     

    na szóval megvizsgált a doki és mondtam neki, hogy mostanában vannak már egy hete keményedések, plusz fájások, és sokszor szúrkálások is, elég fura...

    És mondja, hogy odase neki, mert nyílik szépen a méhszáj, szóval azért haladunk valamerre. :) Mostmár nem sok hiányzik szerinte, mert ezek szerint már hormonálisan elindult a változás, a méhszáj már 2111 volt, most pedig már 1222, vagyis 3 ujjnyiról már 1 ujjnyi csak a méhnyak, és 2 ujjnyira nyitva vannak a méhszájak. :)

     

    yeeeeee :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. március 2. 15:23799.
    koszi Ancsa, megneztem az oldalt!!! 
    előzmény:
    Ancsa06 (798)
    2011-03-02  14:32
  4. 2011. március 2. 14:32798.
    Ez nem akar sikerülni: drtoldilaszlo.hu/gondozás/baba-mama-kelengye.html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. március 2. 14:30797.

    nem sikerült. Na mégegyszer:

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. március 2. 14:28796.

    Szia Rikike!

     

    Egyenlőre úgy gondoljuk, természetes szülés lesz, a doki is erre biztat. Aztán persze, ahogy a helyzet hozza, de jó lenne, ha megúsznám műtét nélkül. 

    Megpróbálom betenni a linket, ha nem sikerül a drtoldilaszlo.hu oldalon megtalálod.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. március 2. 13:08795.

    Ancsa, es most megprobalod a huvelyi szulest, vagy mar egybol a csaszarnak mentek neki? 

     

    nem tudnad bemasolni vagy linkelni ide is a listat, hogy mit kell vinni? mert tuti en is elfelejtek valamit...Koszi  

    előzmény:
    Ancsa06 (794)
    2011-02-28  17:46
  8. 2011. február 28. 17:46794.

    Rikike: Kristóf császárral született, úgyhogy nem sokat görcsöltem, ahogy beértünk a kórházba előkészítettek, és toltak is a műtőbe. Inkább csak a műtét után volt fájdalom. Sőt, nem is emlékszem a görcsökre, csak az izgalomra, hogy itt az idő

     

    Mira köszi, akkor így készülünk.

     

    A Toldi doki oldalán van lista arról, mit kell vinni, ő is azt írja, hogy gyakorlatilag mindent adnak a kórházban, de pelust, popsitörlőt nem árt vinni, illetve a kissapkát és a kesztyűt. Jó a listája, én ez alapján rakom össze a kórházi csomagomat is, ha nem lenne lista, biztos itthon hagynék pár dolgot, amilyen süsü vagyok. Kristófnál is a férjecském hozta utánam például a bögrét, egyéb evőeszközt. Össze volt készítve, csak valahogy itthon maradt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. február 28. 15:58793.

    Mira koszi a valaszokat. ez igazan megnyugtato!

    akkor nemtom ki terjeszti a remhireket, hogy semmit nem adnak a babanak.

     

    de akkor ez igy mar jobban hangzik. 

    előzmény:
    Mira84 (792)
    2011-02-28  15:06
  10. 2011. február 28. 15:06792.

    Sziasztok!

     

    Ági: minden nap gondolok rád, hogy mi lehet veled, nagyon szorítok értetek.......

     

    Ancsa: Igen, a magánrendelésre jártam ctg-re. Az árak úgy voltak, hogy amikor csak ctg-t csinált akkor 4000Ft volt amikor ctg+vizsgálat akkor meg 8000Ft. Én 4x voltam ctg-én és minden második héten vizsgált még plusszba meg. Tehát nem kell minden héten 8eFt-ot fizetni.

     

    Rikike: a babának adnak a kórházba, a köldökéhez szükséges dolgokat (vatta, alkohol, hintőpor) amit vinni kell: pelus, popsitörlő, popsikrém, kissapka. Ruhát vihetsz ha akarsz, de ha nem viszel az sem baj mert adnak.Én nem vittem, csak azt amiben hazahoztam. Ezen kívül vittem még a babának kiskesztyűt, hogy ne karmolja ki magát.

    Ha van még kérdésetek, szivesen válaszolok.

     

    Puszi mindenkinek!

     

    Mónika

     

     

    előzmény:
    Rikike (791)
    2011-02-28  13:00
  11. 2011. február 28. 13:00791.

    Ancsa, es vegul a faros babadat megforditottak, vagy csaszar lett a vege? (bocsi, mar nem emlekszem)

     

    En a korhazba fogok jarni ctg-re, majd a heten kellene mar felhivnom a szulesznot, akit valasztottam (ismeros ajanlotta), es allitolag majd o fogja csinalni.

     

    Mira, meg annyit mondj mar el lecci a Bajcsyrol, hogy oda azt hallottam minden cuccot kell vinni magadnak is meg a babanak is, meg ruhakat is, meg koldokapolo szeszt, pelust, kenocsoket, mindent. igaz ez?  

     

    Agi, mennek a drukkok!!!!

    de hogy hogy a 38. heten mar ennyire mindennapra varod a szulest ? Dorit is hamarabb szulted? 

     

    en sajna kihuztam a 40. hetig anno...szal most sem kezdek el sokkal hamarabb varakozni... 

    előzmény:
    Ancsa06 (790)
    2011-02-28  11:41
  12. 2011. február 28. 11:41790.

    Sziasztok!

     

    Ági, lehet, már babázol? Én sajnos nem tudom, mik a természetes szülés előjelei, Én Kristófnál semmit nem éreztem. Elfolyt a magzatvíz, és utána szinte rögtön 5 perces fájások jöttek. Igaz, ő faros baba volt. Kíváncsi vagyok, most milyen lesz, remélem, nem fordult vissza Máté ülő helyzetbe, mióta nem láttuk. Szombaton megtudjuk, akkor lesz az első ctg vizsgálat is.

    Mira, köszi az infókat. Te ctg-re a doki magánrendelésére jártál? Nekem oda kell menni, nem a kórházba. Nem tudom, ez a vizsgálati díjon felül plusz pénzbe kerül-e? Jó lenne tudni, hogy mennyit készítsek be a pénztárcába. Mindíg van több pénz nálunk, de jobb szeretem úgy adni, hogy ne kelljen visszaadnia az orvosnak. A szobákkal kapcsolatban ha nem is sikerül fizetős szobába kerülnöm, remélem sikerül egy 2 ágyast kifogni. Valóban nem mindegy, mekkora a jövés-menés, 1 emberrel könnyebben lehet egyezkedni a látogatókról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. február 27. 15:49789.

    Agi, nagy valoszinuseggel elkezdodott a folyamat, csak szep komotosan :)

     

    drukkolok, hogy minden rendben legyen, es gyorsan tul legyel rajta :)

     

    majd jelentkezz meg, ha egyben vagy, meg persze ha nem, akkor is 

     

    Mira, koszi a Bajcsys infot!

    az jo hir, hogy max 4 agyas szobak vannak.  

    előzmény:
    kovácsági (788)
    2011-02-27  08:37
  14. 2011. február 27. 08:37788.

    Sziasztok! :) 

     

    Én még mindig egyben!

     

    Köszi a sok információt amiket írtatok most pl a szobákkal kapcsolatban.

     

    Úgy volt, hogy tegnap megyünk Anyukámhoz, közel lakik, Pécelen. A 0-áson 15 perc háztól-házig. :) Szóval általában minden hétvégén megyünk, de most mondtam neki, hogy nem merek, ő jött. Egész napra lefoglalta Dórit, jót dumáltunk is, annyira jó volt kicsit kikapcsolni.

    Egész nap aránylag jól voltam, csak pár keményedés és pár fájás volt, aztán amikor elment anyukám, lezuhanyoztam és elkezdődött. De annyira durván, hogy Attila már megkérdezte, hogy rosszul vagyok????? Mondom igen, de majd szólok, nyugi. Nagyon furán viselkedhettem, mert láttam, hogy ahogy jöttem-mentem csak úgy vizsgált a szemeivel...

    De elaludtam és már reggel van, és éjszaka nem éreztem semmit, vagyis nem ébredtem fel semmire, úgyhogy nemtom...

     

    De ez még mindig olyan fura nekem... Lent, bent fáj, szurkál, nyom, feszít, és amikor jön a fájás majd' becsinálok annyira fáj.

    Talán nyílik a méhszáj, csak nehezen, nem? Hogy pont ott lent, bent érzem... Kb ahol a feje van. Talán az feszegeti a dolgokat, talán ékelődik be a szülőcsatornába?

     

    kiderül

     

    pusz 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. február 25. 14:56787.

    Sziasztok!

     

    Ági: Nekem tavaly szeptember végén szült a húgom a Flórban és 2ágyas alapítványi szobába volt. Megkérdezetem tőle és azt mondta, hogy a kétágyas 5000Ft/éj az egy ágyas meg 10000Ft/éj. És mikor hazaengednek akkor ott lent a pénztárba be is kell fizetni mert addig nem kapod meg a papírjaidat.

    Nekem éjfélkor indultak meg a fájások, akkor én sem tudtam, hogy vajon ez tényleg az e. Derékból sugárzott lefele, az egész derekam „ égett”. Semmi rendszer nem volt benne, egyfolytában fájt, hol jobban hol kevésbé. Aztán 4kor már nem bírtam tovább, anya jött vigyázni Laurára, férjemmel meg mentünk be a korházba. És az autóban odafele vált rendszeressé (5perc). Addig össze vissza volt. Úgyhogy lehet hogy már nagyon közel vagy és a héten meg is lesz. Drukkolok neked!

    Ancsa: Mi is megkérdeztük a dokit, hogy mennyi a tarifája, nekünk azt mondta, hogy 70eFt-ot szokott kapni, de annyit adunk amennyit gondolunk. Tehát nem mondta konkrétan. Mi odaadtuk a 70eFt-ot. Lauránál Dr.Surányi volt az orvosom és ő kerek perec megmondta, hogy 80eFt a szülés nála és még ott a kórházban ki kell fizetni és fele annyit sem foglalkozott velem. Ezért is gondoltuk úgy, hogy megérdemli, mert tényleg mind a szülésnél, mind a terhes gondozáson mindenre odafigyelt, kedves volt.

    A Bajcsyba én is alapítványi szobát szerettem volna, de mondta a szülésznő, hogy állandóan teltház van így nehéz bekerülni. Nálam sem volt hely, így az árakról sajna nem tudok nyilatkozni. Viszont van nem fizetős 1 és 2ágyas szoba is.  4ágyas a legnagyobb szoba. A közös fürdő és wc tényleg nem valami jó,sőt én konkrétan amikor megláttam majdnem rosszul lettem de mindig zárva van csak az ott fekvők mehetnek be kulccsal. A Taj és lakcímkártyára az adatokat felveszik a kórházban, de viszont neked vagy az apának kell elmenni érte a Mátyásföldi okmányirodába, nem küldik ki postán. A házassági anyakönyvi kivonatnak a másolatát én kikértem és azt vittem de szerintem az eredeti is jó. Bár amikor az adatokat felveszik a taj kártyához azt is elveszik, de úgy emlékszem az okmányirodába visszaadják majd. Remélem tudtam segíteni, és kérdezz nyugodtan ha szeretnél még.

    Sziasztok

    Mónika

    előzmény:
    Ancsa06 (786)
    2011-02-25  13:28
  16. 2011. február 25. 13:28786.

    Szia Ági!

     

    Barátnőm decemberben szült a Flórban, ő 1 ágyasban volt, napi 10 000-ért. A 2 ágyas én úgy tudom, most 5000.-ft /éj, és valóban, addig nem adják ki a papírokat, amíg nem mutatjátok be a befizetett csekket. Gondolom, ez a sok lógósnak köszönhető, akik igénybe vették az alapítványi szobát, aztán otthon begyújtottak a kapott csekkel. Befizetés szempontjából sztem mindegy, legalább az is le van ott tudva, nem kell miatta szaladgálni, bár ez most engem nem érint. Kíváncsi leszek, hogyan működik ez a Bajcsyban. 

    Tényleg, Mira. Tudom, te nem fizetősben voltál, de nem tudod véletlenül, hogy is működik ez ott? A külön fürdőszoba miatt valószínű Én beneveznék egy fizetős kétágyasra.

    előzmény:
    kovácsági (785)
    2011-02-25  11:14
  17. 2011. február 25. 11:14785.

    Sziasztok! :) 

     

    Voltam megint nst-n tegnap, nem hinnétek el a méhtevékenység-görbémet... mint a vonalzó, olyan gyönyörű egyenes, komolyan.  

    Ma töltöm a 38-at.  

    Ahoz képest, hogy tegnap a nullán álltam, ma egész éjjel fájásaim voltak. Nem összehúzódások, keményedések, hanem fájások. Csakhát össze-vissza és az erősségük is más szinte mindegyiknek... És olyan fura, csak a hasam aljában érzem jó bent... fura.  

     

    Ha majd menni kell, akkor Attila visz be a kórházba, utána megy Anyukámért, behozza nekem. Dórira addig Anyós fog vigyázni, ha éjszaka lesz átjön, ha nappal lesz átvisszük oszt kész. Már megmutattam neki mi hol van, hogy szoktuk... ellesznek biztos, Dóri nagyon szeret vele lenni. :)

    Úgyhogy úgy van tervezve, hogy megint Anyukám lesz bent velem, Attila tuti megint ott fog kint ülni, nem is akarom erőltetni, hogy bejöjjön.

    A név még mindig nem 100%, de a Viktória eddig a nyerő. Még szóba jöhet az Alexandra is, meglátjuk.

     

    Hallottatok valami új rendszerről a Flórban? Mármint az alapítványi szobák fizetési rendszeréről?

    Mert olvastam valami pletykát, hogy felemelték az árakat és megszigorították a fizetési rendszert. És felhívtam egy ismerőst, aki augusztus végén szült ott.

    Azt mondta ami nálam 3000 volt egy nap a kétágyasban, az most 10.000, és ami egy ágyas volt 10.000 akkor, az most 15.000. És hogy amikor bement értük az apuka, amikor már indultak volna haza, nem egy üres csekket kaptak, hogy na majd tessék ráírni valamit és fizetni, hanem a kezükbe nyomták a kitöltött 30.000 csekket és mondták apukának, hogy lent van a földszinten a pénztár, tessék most befizetni és akkor kezdik is megírni a zárójelentést.

    Aztán egyik nap Attila hallotta valami ismerősétől, aki nemrég szült, hogy ez nem is igaz, minden maradt a régi rend szerint.

    Na most akkor mi az igazság?

     

    Mira... Úúúú te mázlista, 4 hónapos és átalussza az éjszakát????? Grat!!!!!

    Gyönyörű a kissrác. :)

    Van olyan képed, amin Laurával ketten vannak egymás mellett? Úgy összehasonlítanám őket. :)

    Annyira szuper, hogy nálatok csak ilyen kevés ideig tartott a testvérféltékenység... Remélem nálunk is így lesz. :)

    Te! Szuper ez a napirend!!!!!!!!!!!!

     

    Mialatt megírtam ezt, úgy 3 fájásom volt... de nem rendszeresek... annyira fura...  

     

    puszi mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. február 24. 16:53784.

    Sziasztok!

     

    CSak előbújik mindenki.

    Mira! Megkérdezhetem, mennyit adtatok a dokinak? Mondta, hogy 70 ezer a tarifája, és tudom, hogy sok orvoshoz képest ez nem is olyan sok, de nekem mintha a fogamat húznák, Kristófnál nem kellett ennyit fizetni, annyit adtunk, amennyit gondoltunk. Egyébként az orvossal eddig Én is maximálisan elégedett vagyok, sok mindenre odafigyel, olyan dolgokra is, amire az előző terhességnél egyáltalán nem is reagáltak, gondolok itt a trombózis veszélyre. Apukámnak volt többször is, így engem is elküldött kivizsgálásra. Amit kérdezni szeretnék, jó az eredeti házassági anyakönyvi kivonat, vagy kér a kórház újabbat?

    Itt is elintézik a baba taj illetve lakcímkártyáját? A Flórban csak alá kellett írni a papírokat, és kipostázták.

    Áron nagyon szép kislegény, és tényleg szerencsések vagytok, hogy Laura így elfogadta. 

    Én Kristófnál eléggé félek ettől, mert egyenlőre nem akar, vagy nem tud tudomást venni róla, a pocakomat ha mutatom, amikor Máté kapálózik, akkor is rámszól, hogy Anya takard be!  

     

    Rikike, lehet összefutunk a kórházban, soha nem lehet tudni, ezek a manók mikor döntenek úgy, hogy most már kibújnának.

    Anyós nálunk végképp kilőve, Kristóf egy órát nem bír ki vele egy légtérben, hiába, ők még nagyon érzékenyek a finom lelki rezgésekre. Szerintem érzi, hogy én csak megtűrt személy vagyok ott, és ezt nem tudja elfogadni a kis lelke. Pedig soha semmi rosszat nem mondunk előtte Anyósra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. február 24. 11:07783.

    Szia!

    Nálunk úgy volt ez a tesóféltékenység, hogy Laura sokkal érzékenyebbé vált. Mindenért sírva fakadt. Állandóan bújt volna, nem akarta, hogy a tesóval foglalkozzak, húzott mindig, hogy menjek vele játszani. Ha nem az volt amit ő akart, mert mondjuk az Áront etettem, lefeküdt a földre és elkezdett úgy sírni mint az Áron. Persze látszott, hogy erőlteti. Azt hozzá kell tennem, hogy ő soha nem volt hisztis. Meg amikor jöttek hozzánk babalátogatóba, akkor nem engedte, hogy megnézzék az Áront, hanem mindenkit húzott magával és hisztizett. De szerencsére ez nem tartott tovább mint 1-2hét, ennyi kellett szerintem ahhoz, hogy megszokja az új jövevényt. Persze nálunk is meg voltak azok, hogy amikor hazahoztuk az öcsit ajándékot hozott Laurának, megpróbáltam őt mindenbe belevonni, pl. pelenkázásnál ő adta a popsi törlőt, kidobta a pelenkát, ő választotta ki az öcsi ruháját stb. és természetesen mindenért dicsértem hogy milyen okos és ügyes nővérkéje van az Áronnak. Amikor hisztizett akkor sem kiabáltam vele meg büntettem meg,mert szerintem az rosszabb lett volna, hanem próbáltam neki elmagyarázni a helyzetet. Olyan is volt, hogy amikor tudtam, hogy az Áron evett már meg a pelus is tiszta volt, csak valamiért nyöszörgött, akkor letettem az ágyába és mentem a Laurával játszani, hogy lássa hogy ha elkezd sírni az öcsi nem mindig őt részesítem előnyben. Úgyhogy szerencsére nagyon hamar elmúlt ez, most már nem is érdekli őt, simán eljátszik mellette, néha odamegy megpuszilja a fejét és megsimogatja, meg mondja neki hogy „úgy szeretlek” és megy tovább játszani. Tudja, hogy vele is ugyanúgy kell foglalkoznom.

    Amikor Áron fent van akkor velünk van a nappaliban a játszószőnyegen vagy a pihenőszékben, nagyon szereti nézni ahogy a Laura játszik. Amikor alszik akkor meg a szobájában egyedül. 2óránál többet még nem nagyon tud fent lenni. Napirendünk úgy szokott alakulni, hogy : 7kor kel, evés, fent van 9ig aztán szunya 11.30-12ig aztán evés, megint fent van 14ig aztán szunya 16ig aztán evés, fent van 18.30ig majd fél óra szunya, 19kor kel, aztán evés és fent van fürdésig, 21kor fürdés és 21.30-22 evés és alszik reggel 7ig. Úgyhogy nagyon jó dolgom van. Laura is alszik még délután egyet 14-16ig, úgyhogy akkor egy kicsit én is pihenhetek.

    Na megyek is mert lassan kelni fog az Áron és még van egy pár dolgom.

    Sziasztok

    Móni

    előzmény:
    Rikike (782)
    2011-02-23  16:50
  20. 2011. február 23. 16:50782.

    Sziasztok

     

    Mira, dejo olvasni errol, hogy nalatok csak ilyen rovid ideig tartott a tesofeltekenyseg!!!

    de mit jelentett ez pontosan Lauranal??? miket csinalt?

    elhiszem, hogy Aronnak tetszik, ahogy a tesot nezheti!

     

    Aron amugy napkozben hol van? jarokaban? mert en ugy tervezem, hogy veszunk egy jarokat a nappaliba.

     

    Ancsa, en is ugyanugy vagyok mint te.

    Jaja, ugy nez ki, hogy a Bajcsiban fogok szulni, de meg egyszer sem voltam ott. De igy elso hallasra nekem sem szimpi az a korhaz, viszont ugy tom, hogy 3 nap alatt kiadjak a babak, szal nem kell bent lenni sokat.

     

    Teso vigyazas nalunk is hasonlo, hogy anyosomek nal lesz Marci, de ugye ok is kb 2 oranyira laknak tolunk...igy jol kell idozitenunk a szulessel is... 

     

    előzmény:
    Mira84 (781)
    2011-02-23  16:33
  21. 2011. február 23. 16:33781.

    Sziasztok!

    Látom már senkinek sincs sok hátra…… J

    Ági: Szegénykém már biztos nagyon szenvedsz! Emlékszem én is már a 36.héten  mondtam, hogy tuti nem húzom sokáig, ehhez képest még a 40. hetet is betöltöttem. Bár nekem kisfiam lett és köztudott, hogy ők lustábbak.  És van már biztos nevetek? Vagy most is a szülőszobán döntitek el mint Dórinál?Apa bent lesz szülésnél? Remélem gyors és könnyű szülésed lesz.

    Ancsa: Szerintem nem bánod meg, hogy felfogadod a Toldit, én is nála szültem és nagyon meg voltam elégedve vele. Nagyon kedves és rendes doki. Én is csak miatta szültem a Bajcsyba. A gyermekágyas osztály tényleg átjáróház, bármikor bárki bemehet, ez nekem sem tetszett. Én nem fizetős 2ágyas szobába voltam szerintem ez volt a szerencsém, így nem volt annyira vészes. Ha bármi kérdésed felmerül a kórházzal vagy a Toldival kapcsolatba, szivesen válaszolok.

    Rikike: Húúú nem lehetett semmi ez a vírus amit elkaptál, főleg várandósan. Remélem már jól vagy!

    Nálunk minden rendben van. Áron nagyon jó baba. Átalussza az éjszakát, rengeteget mosolyog, kacag. Laurának teljesen az ellentéte. Szerencsére tejcsim is van bőven. Képzeljétek el, hogy nemsokára már 4hónapos lesz és mindjárt 8kg. Ez nekem tök fura hiszen Laura is anyatejes volt 6hónapig de ő csak 300g-at hízott havonta, Áron ehhez képest minden hónapban 1kg-ot. Pedig csak 5x eszik egy nap. Remélem azért megáll ez a hízás mikor már többet tud mozogni,mert már alig bírom el.

    Kíváncsi vagyok nálatok , hogy fog majd alakulni ez a testvér féltékenység dolog. Nálunk 1-2hétig tartott szerencsére. Most már nem is érdekli simán eljátszik mellette, néha odamegy hozzá, megsimogatja és nyom egy puszit az arcára és játszik tovább. Áron viszont teljesen odavan Lauráért, állandóan nézi ahogy játszik, mosolyog rá, és ha a közelébe megy keze lába jár olyan izgatott lesz. Ha majd elkezd mászni biztos le se tudja majd vakarni magáról.

    Remélem hamarosan ti is hasonló élményekről tudtok majd beszámolni, persze a 36.hetet mindenki töltse azért be! Mindenkinek könnyű és gyors szülést kívánok. Vigyázzon mindenki magára.

    Sziasztok!

    Mónika

    előzmény:
    Ancsa06 (780)
    2011-02-23  14:21
  22. 2011. február 23. 14:21780.

    Sziasztok!

     

    Én is beköszönök. Rikike én vasárnap töltöttem a 33. hetet, ezek szerint egy héttel vagyunk előtted. Te végül hol fogsz szülni? A te orvosod is át ment a Bajcsyba, vagy rosszul emlékszem?

    Úgy néz ki, mégis megfogadjuk a Toldi dokit, így biztos nem a Flórban szülök. Sokat gondolkoztam, mi legyen, és még most sem vagyok benne biztos, hogy jól döntöttem. Apára ebben nem számíthatok, ő azt mondja, nekem kell tudni, Nekem mi a jó. Igazából a Bajcsyval van bajom. Nagyon szépek ott is a szülőszobák, na de a gyermekágyas osztály...

    Azt olvastam, hogy ott éjszaka is nagy a jövés menés, bármikor jöhetnek látogatók. 

     

    Ági, Te már a végén jársz, bármikor jöhet a babó. 

     

    Hogyan oldjátok meg a nagyobb gyerkőc felügyeletét?

     

    Én nagyon szeretném, ha a párom bent lenne velem a szülésnél, viszont a szüleim 2 órás autóútra laknak tőlünk, Apósom meg bár nagyon szereti az unokáját, sajnos nem igazán tud mit kezdeni vele, így rá nem szivesen bíznám. Mostanában ez izgat a leginkább, nem is a szülés.

    Anikó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. február 22. 17:09779.

    hany hetes vagy most Agi? 

     

    hanyadikara vagy amugy kalkulalva mensi szerint?

     

    en vas. toltottem a 32-t.  

    előzmény:
    kovácsági (778)
    2011-02-22  16:37
  24. 2011. február 22. 16:37778.

    Sziasztok... 

     

    Még egyben vagyok...

    Még mindig. :(

    És már nagyon kínlódok. :(

     

    Csütörtökön voltam nst-n, semmi változás.

    Most csütörtökön megyek megint, kiderül lesz-e valami, történt-e valami.

     

    És megyek tovább kínlódni. :)

    Kis hátfájás... derékfájás... gyomorégés...  

    előzmény:
    Rikike (777)
    2011-02-19  21:55
  25. 2011. február 19. 21:55777.

    Sziasztok, 

     

    latom Agi, nalatok is zajlanak az esemenyek!

     

    Mar 36 hetes vagy? nem tudom miert gondoltam, hogy en elorebb vagyok nalad, de akkor jo tudni, hogy te vagy megint a vezeto pozicioban :)

    szoval mar nyilogatsz kifele?

    ma mar "jovo het"van, mi ujsag feletek???

     

    nalunk is van fejlemeny, ugyanis en meg elkaptam ezt a hanyos/hasmenos virust, ettol aztan sokat hanytam/ment a hasam, igy a kiszaradas veszelyetol beindultak a mehosszehuzodasok, meg a joslo fajasok. Elegge megijedtem azert.

    Dokim mondta, hogy emeljem meg a magne b6  bevitelet meg igyak sok folyadekot...ez volt csutortokon. 

    ma szombaton azert bementem a Florba, hogy nezzenek mar ra a mehszajamra meg a babara is a biztonsag kedveert.

    Szerencsere minden rendben van, zart vagyok a baba pedig jol van.

    Viszont azert fekudnom kell(ene), es semmi emelgetes, semmi megerolteto.

    en holnap toltom a 32. hetet, szoval nekem meg min. 5 hetet kellene igy kibekkelnem!

     

    drukkoljatok, hogy sikeruljon!!!

     

    jah, es a Jurko Zsuzsanna doktorno volt ma bent, en meg soha nem talalkoztam vele, de nagyon/nagyon szimpatikus volt, es olyan megnyugtato meg minden. Ha nem lenne dokim, tuti ot valasztanam fogadott orvosomnak!  

    előzmény:
    kovácsági (776)
    2011-02-13  13:36

Címlap

top