Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009. júniusban baby

Torolt_felhasznalo_966379
Torolt_felhasznalo_966379
Létrehozva: 2008. szeptember 18. 15:55
Most még én is csak reménykedek, hogy a hónap végén két csík lesz a tesztemen, de a rám jellemző optimizmussal elindítom ezt a topicot. Csatlakozzatok bátran!
  1. Torolt_felhasznalo_841710
    Torolt_felhasznalo_841710
    2009. május 10. 02:298251.

    Sziasztok!

     

    Én már megint éjszakai műszakozom. :(

     

    Gratula Kandikának Bálinthoz! Vajon volt fodrásznál?Én ma végre eljutottam...

     

    Pénteki uh szerint 2600g a csepp lánykám. 33+4 alapján 35+5-re hozta ki a gép. Megint 4 kiló körül készülhetünk. Megvan a császár időpontja is: jún 18. A másik az még jún első hetében lett volna, utána elmegy 10 napra a dokim. Pedig olyan jól beterveztem már 8-át. Bár, ha nagyon vergődöm lehet szólok neki, h paterolja ki kisasszonyt jún első hetében, mert már így is hatalmas. Máté 37 hetesen 3,73 lett. Mi lett volna, ha kivárja a sorát? 4,5? Kisasszony 3 hét alatt 900 g-ot hízott. Most néztem a neki vett nyári ruhákat. Kb 10 db-ot már most elrakhatok. Pedig olyan szépek. Úgy szerettem volna egy 3 kiló körüli babát, de az én gyerkőimet ez sehol sem érdekli. Bocs, hogy itt sírok, de olyan gyorsan nőnek, szerettem volna egy kicsit tovább élvezni az apróságát. Ja a kicsi feje 93mm. Néztem a táblázatban 38 hetesnek felel meg.  Bár a family azt mondja, hogy készíti a zsírraktárait a kinti életre. Nem vagyok egy nagy szakács.

     

    Most mehetek vacsizni. Erre a nagy szomorúságra rámjött az éhség. 

     

    Sziasztok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. május 9. 18:308250.

    Sziasztok Lányok!

     

    Elnézést, hogy így ismeretlenül "belekontárkodok"  a topikba. Először is gratulálok a babákhoz, ha jól olvastam már a második megszületett.

     

    Tulajdonképpen már 8 hónapja olvasom a történeteiteket, csak eddig nem csatlakoztam. Én is júniusra várom a második babámat,  most vagyok 35 hetes, június 16-ra vagyok kiírva, eddig problémamentes volt a terhességem, de most kb. 1 hete nagyon megváltozott a arcbőröm. Tiszta arcpír vagyok, és T-vonalban teljesen ki van száradva a bőröm, és hámlik. Az elején azt hittem, hogy leégett az arcom, de a hámlás nem szokott ilyen sokáig tartani, különben sem szoktam leégni, nem vagyok fehérbőrű. 

    Ha bekenem arckrémmel, még jobban kiszárad. Nemcsak tiszta hámlás a bőröm, de nagyon feszít is. 

     

    Nektek vannak hasonló tüneteitek? Teljesen tanácstalan vagyok. A neten nem találtam semmit erről? Az első babámnál sem voltak hasonló tüneteim? Van valami ötletetek , hogy mi lehet ez?

     

    Lorelei 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. május 9. 17:578249.

    Kandika!

     

    Nagyon sok boldogságot kivánok nektek, gratulálok a második fórumos babához!

     

    Majd Apa vagy te meséljétek el a szülésed történetét, kiváncsiak vagyunk rá.

     

    Susy! Kandika 36+1 volt tegnap.

     

    Ebi! Milyen volt a jóslófájásod? Nekem nem tudom, hogy volt-e már, mert ugyan enyhe mensis fájásokat éreztem már, de nagyon rövidek voltak és utána ráadásul általában nagyvécézni kellett, úgyhogy lehet, hogy nem is az volt. Nem társult hozzá se keményedés, se derékleszakadás. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. május 9. 17:478248.

    Sziasztok!

    8kor mentem el ma itthonról és most értem haza.. kicsit le is égtem. A reggeli elsősegély tanfolyam tök jó volt! Panoka és Salsi, örülök, hogy megismerkedtünk

    Jó személyesen is arcokat társítani a beszélgetésekhez, így jobban megmarad, hogy ki kicsoda, mint cska név alapján

    Utána NST-n voltam, ami szupcsi lett, 30perc, Márk végig rugkapált

     

    Ma amúgy front van, mondták is a dokik, hogy azért van ma annyi szülés (ezért vártam is az NSTre egy jó fél órát). Biztos a ti görcseitek és folyásaitok is ma azért sűrűbbek, jelentősebbek Nálunk ezek nincsenek, csak Márk lett hiper aktív ma Meg hajnalban volt egy erősebb jóslófájásom (nem tudtam h az, de ma találkoztam a dokimmal a kórházban véletlenül és ő mondta h ez bizony az volt).

     

    Kandika gratulálok neked is Bálintnak is! Biztosan nagyon ügyesek voltatok! Csak így tovább! Jó egészséget és sok fincsi tejcsit nektek! És mihamarabb várjuk a fotókat  a kis babókáról

    előzmény:
    Salsi (8247)
    2009-05-09  16:46
  5. 2009. május 9. 16:468247.

    Sziasztok,

     

    de jó ilyen jó hírre jönni!

     

    Kandika, hatalmas gratula Bálinthoz és jó egészséget meg sok tejcsít kívánok Nektek!

     

    Néztem a táblázatot és eltűntem a listáról..... A bemutatkozóson ott vagyok, de a bemutatkozás is hiányzik, a másikból meg teljesen eltűntem, pedig nemrég még ott voltam..... Lazy szerkeszti?

     

    Ma voltunk babaelsősegélyen a BBGO-ban, apának nagyon tetszett, bár maga az igazi elsősegély rész főleg jövő héten lesz! De pl. annyira jó volt amikor az apukák azt gyakorolták, hogy hogyan kell felvenni a babát! Nagyon cukik voltak!

     

    Elkészültek a pocakos képeim is! Szerintem tök jók lettek, és apának is tetszett nagyon! Olyan édes volt, mondta, hogy teljesen meghatódott tőlük! Csak ajánlani tudom minden pocakos kismaminak, hogy csináltasson ilyen képeket, mert annyira szép emlék és össze sem lehet hasonlítani a saját készítésű képekkel!

    Itt meg tudjátok kukkolni:

    http://www.mirkofoto.hu/kismama.html

     

     

    Panoka, Ebi, örülök, h találkoztunk!

    Szép hétvégét mindenkinek!

    Salsi

    35+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. május 9. 15:338246.

    Sziasztok!

     

    anna01: köszönjük a jóhírt!

     

    Kandikának nagy-nagy gratula Bálinthoz! Jó egészséget, sok tejcsit és mégtöbb kitartást!

     

    Füles: én Boginak 4 hónaposan adtam 3 kávéskanál almalevet kb. 4-5 napig. Utána tettem bele egy kis almavelőt is, azt is 2-3 napig és ha nincs semmi reakció akkor lehet folytatni. Minden gyümit és züldséget kb. 3-5 napig kell bevezetni. Alma után jöhet a krumpli, sárgarépa, körte, banán sütőtök, őszibarack, Ezekkel elvagy 1 hónapig és utána folytathatod de erre még igazán ráérsz.

    Sokan csak 6 hónapos korban kezdik de mível Bogi sajnos elég hamar tápszeres baba lett így sok veszteni valóm nem volt.

     

    Sokat gondolkodtam a császáron azon az este amikot Timae szóba hozta. És igazából sok rosszat nem tudok mondani róla mert engem nem igazán viselt meg a dolog. Egyetlen egy igazán nagy hátránya van, nem tudod, hogy mikor kell/kellene hallani a babád felsírását. Mert ugye ha nyomod akkor tudod és látod de ha kiszedik akkor a paravántól nem látod. Amikor Bogi született már nagyon álmos voltam és néha-néha belebóbiskoltam és nem hallottam az első kis nyekergését, ez a mai napig fáj nekem. Jó, most valószínűleg prog. császár lesz így lesz lehetőségem figyelni de akkor hajnalban már nagyon kész voltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. május 9. 15:338245.

    köszzi a választ marcsi! És vajon tovább bent tartják mint 3-4 nap? hisz ha a júni 5-ét veszük alapul akkor még nem is töltötte be a 36. hetet ha jól számolok! vagy mégis...

     

    Én az elöbb lefeküdtem pihizni kicsit mig apa F1-et nézet időnként elszenderettem és arra keltem ebben a 1, 5 órában hogy 2x is elég erős mensis görcsöm volt ott lent kb. olyan 2 percig tarott, de nem néztem az időt hogy most mennyi időnként jött! azóta egyenlőre semmi! nem bánom ha nekem is elöbb jön ki a lánykám, de azért a 36. hetet várja meg mert nem szeretném h koraszülött legyen!!!

    előzmény:
    marcsi0211 (8242)
    2009-05-09  14:35
  8. 2009. május 9. 15:188244.

    Kandika!

     

    Gratulálok, és nagyon-nagyon sok egészséget, boldogságot kívánok nektek, sok tejet a picur etetéséhez, és kitartást az első pár hónaphoz, és persze rengeteg örömet a babához papának és mamának egyaránt!

     

    Reginka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. május 9. 15:028243.

    sziasztok!

     Már régen voltam nagyon így a témákhoz nemigen tudok perpill.hozzászólni, mert kb. 500 hsz-t vissza kéne olvasni...

    Viszont benéztem és látom a híreket, szóval

     

    KANDIKA, HATALMAS GRAT. A PICI FIÚHOZ! NAGYON ÜGYESEK VOLTATOK, CSAK ÍGY TOVÁBB, ÉS SOK-SOK BOLDOGSÁGOT NEKTEK!!!

     

    Ha behoztam magam jövök, puszi lányok!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. május 9. 14:358242.

    Elvileg junius 5. volt kiirva a táblázat szerint de ki tudja hogy az utolsó uh valamelyikén nem tették e elöbbre. Elméletileg 36.hét de a baba méretei szerint lehet hogy idösebb volt.

     

    Irta ö tegnap hogy vérezget és fájdogál de szerintem erre még ö se gondolt komolyan pedig a dokija is mondta neki hogy bármikor jöhet a baba.

    előzmény:
    susy09 (8241)
    2009-05-09  14:13
  11. 2009. május 9. 14:138241.

    Micsoda hírek!

     

    Kandika: Szívből gratulálok és sok-sok-sok tejcsit és egészséget kívánok nektek!!!!

      

     

    Hányadik héten és napon is járt Kandika? mert azért annyira nem vagyok sajna képben!

     

    Luiz: pont tegnap volt velem is ez! Épp cseréletm tisztaságit , aztán sütöttem tovább a palacsinátát egyszer csak valami erős vizes folyást éreztem azt hittem itt folyik a magzatviz...csak egyből nem rohantam wc-re mert leéget volna a palacsinta. aztán végül elmentem és betéten nem ázott át így nem tekintettem jelentőséget utána folytattam a sütést, aztán mentünk szülinapozni nővéremhez! azóta semmi ilyet nem éreztem ugyhogy nekem is téves volt ezek szerint a megérzésem!

     

    Szép hétvégét mindenkinek!

     

    34+3

    előzmény:
    Luiz (8239)
    2009-05-09  13:21
  12. 2009. május 9. 13:548240.

    Szia Luiz!

     

    Egyszer már én is beijjedtem, hogy a magzatvíz, mert szabályosan kifolyt valami!

     

    Én a szülésznőmet hívtam azt mondta, tegyek be egy tiszta betétet és feküdjek le kb. 20 percre. Utána álljak fel, ha újra kifolyik, akkor magzatvíz szivároghat, ha nem az, akkor nem folyik újra és csak folyás volt! Nekem így kiderült, hogy csak ilyen vízes folyás volt szerencsére! Próbáld ki ezt!

    Sajnálom, hogy nem tudunk összefutni szerdán!

     

    Timi

    előzmény:
    Luiz (8239)
    2009-05-09  13:21
  13. 2009. május 9. 13:218239.

    Gratula Kandikának a bébihez!!!

     

    egy gyors kérdés szerintetek honnan lehet egyértelműen tudni ha szivárog a magzatvíz? tegnap megijedtem de nem az volt csak bővebb váladék de elgondolkodtam

     

    amúgy betét beszerezve meg Arnica is műtét utánra úgyhogy már csak az apasági hiányzik és holnap töltjük a 37. hetet úgyhogy ha nagyon akar jöhet jövő héten de örülnék ha még egy kicsit kibírna odabent

     

    Magdi örülök, hogy nálatok is minden rendben

     

    Haizer Timi én szerdán csak 12-re megyek NST-re... szóval nem hiszem, hogy össze futnánk :o((

     

    Luiz 36+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. május 9. 09:418238.

    ÉN IS SZÍVBŐL GRATULÁLOK KANDIKÁNAK A KIS BÁLINTHOZ!!!

    Akkor ő már jövőhéten!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (8234)
    2009-05-09  07:30
  15. 2009. május 9. 07:548237.

     

     

    Nagy Gratula Kandikáéknak! 

    De jó megérkezett a második fórumos baba!

     

    Szép méretek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (8234)
    2009-05-09  07:30
  16. Torolt_felhasznalo_966379
    Torolt_felhasznalo_966379
    2009. május 9. 07:518236.

    Sziasztok -k!

    Csak egy gyors helyzetjelentés. Tegnap volt pont 100 nap hátra a szülésg, úgyhogy meglátogattam a lukológusomat, hogy mi újság odabent. Négyike szépen irányban van, fejjel a kijárat felé, 975g, a méhszájam teljesen zárt. Végre tudtam vásárolgatni magamnak nyárra rucikat is. Majd megmutogatom őket. Szerencse, hogy a mai lányok olyan "puhosak" és pamut tetejű szoknyákat meg nadrágokat varrnak nekik. Így tudtam sima boltban is vásárolni, nem kellett drágábban kimondott kismama rucit beszerezni.

    Kandika! Hatalmas gratula nektek! Nagyon ügyesek voltatok. Gyors felépülést, sok tejcsit, és még több egészséget, boldogságot nektek!

    25+6 (99 nap van hátra)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. május 9. 07:338235.

    GRATULA KANDIKÁNAK ÉS BÁLINTKÁNAK!!! SOK BOLDOGSÁGOT NEKIK!!!

     

    MEGVAN AZ ELSÖ MÁJUSI BABA!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448657 (8234)
    2009-05-09  07:30
  18. Torolt_felhasznalo_448657
    Torolt_felhasznalo_448657
    2009. május 9. 07:308234.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!

     

    Egy jó hírt jöttem közölni, reggel kaptam SMS-t Kandikától:

     

     

    Megszületett H. Bálint tegnap este 23.45-kor természetes úton 3260 g-mal és 53 cm-rel!

     

     

     

    Szívből gratulálok nekik, és kívánok jó egészséget, és sok-sok boldogságot!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. május 8. 20:138233.

    Sziasztok,

    most csak egy gyors bekukkra van időm! Ebi, megyünk holnap reggel, de fogalmam sincs miben leszek! Rólam készült az a fotó ahol a pocakon van a plüskutyus!:-)

     

    A jelszavam meg uaz, mint a nicknevem!:-)

     

    Remélem Ti megismertek engem! Ja és férjjel megyek, Ő szemüveges!

     

    Na szép napot Nektek, mennem kell!

    Salsi

    előzmény:
    ebi85 (8225)
    2009-05-08  15:31
  20. 2009. május 8. 19:478232.

    Sziasztok!

    Lenne egy kerdesem!

    Nektek is majfoltosodik az arcotok?

    Az En arcom mar nagyon csunya foltos!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. május 8. 18:138231.
    Tényleg? én nem is néztem mérettáblázatot. Azt tudom, hogy kb 10cmre tudunk tágulni, és amikor mondta a doki h 9,4 na akkor már láttam magam előtt, hogy éppen ki fog férni  de ezek szerint nem nő akkor sokat a 3hét alatt... mondjuk logikus is... miért a feje nőne  
    előzmény:
    haizer_timea (8230)
    2009-05-08  17:12
  22. 2009. május 8. 17:128230.

    Szia Ebi!

     

    Szerintem nem nagy a babád feje 36. hétnél a mérettáblázat ami ugye gondolom egy középértéket ír. Bpd-re:90 mm-ert ír, szóval, akkor a tiéd abszolút ideális.

     

    Az én kisfiamnak most a 36. héten 85,5 mm-ert mértek, úgyhogy, akkor ő kisfejű?Á csak viccelek, szerintem ennyi eltérés ok!

     

    Ja és a 40. hétre a táblázat 96 mm ert ír. 41. hétre 98 mm!

     

    Szóval közel 10 cm.es buksival bujnak ki!Hihetetlen, hogy kiférnek!

     

    Timi

    előzmény:
    ebi85 (8229)
    2009-05-08  16:34
  23. 2009. május 8. 16:348229.
    nekünk 36+5nél volt a 9,4 
    előzmény:
    kandika1 (8227)
    2009-05-08  16:30
  24. 2009. május 8. 16:328228.

    nemtom  nekem nincsenek meg az adatok, mert nem adott róla papírt... nem is szokott ha magán rendelésen vagyok (az sztkban szokott adni), ezt az adatot cska megjegyeztem mert mondta. Amúgy nem is nagyon izgt a súlya. Lesz amekkora lesz 

    Amúgy a doki aszonta ez a fejméret nem gáz, jó ez így... de hát ha belegonolok h most ekkora, és még nő, akkor hogy fog kijönni  de majd megoldjuk  

    előzmény:
    csinicsani (8226)
    2009-05-08  16:24
  25. 2009. május 8. 16:308227.
    Hát remélem ez a normál fejméret, mert Bálintnak ma 36+1nél mért 93-t
    előzmény:
    csinicsani (8226)
    2009-05-08  16:24

Címlap

top