Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50 felettiek hol vagytok?

Torolt_felhasznalo_528936
Torolt_felhasznalo_528936
Létrehozva: 2003. december 17. 15:55
ötven feletti friss nyugdijasok még jegyezve sem vagyunk sehol. Kétszeres nagymama vagyok. Témánk lenne.
  1. Torolt_felhasznalo_357707
    Torolt_felhasznalo_357707
    2005. július 29. 08:03103951.
    Jó reggelt mindenkinek :o) Itt nálunk is ńagy a hoség, kora reggel óta ismét megy a 2 ventilátor meg a szokokutacskám, hogy legalább ebben az egy szobámban kibírható legyen a levego. . . ;-) Most viszont 1-2 órára be kell futnom az irodába és hát nincs oromom abból a szaunából, ami az autómban vár rám :-(

    Michelpapával beszéltem még mielott korán reggel indult útra hogy megelozze a nagy hoséget :o) nagyon sietett ;o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 29. 07:59103950.
    Szent isten nálatok is áramszünet lesz??????,
    Tegnap nálunk volt hát mit mondjak nem egy örömteli esemény.
    Sötétics be és keveset mozogj, akor talán ki lehet birni ezt a sivatagi meleget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (103947)
     
  3. 2005. július 29. 07:56103949.
    Sziasztok madárcsicsergés jó reggelt.
    2005. 07. 29. péntek

    KOS 03. 21. - 04. 20.
    Folytassa azokat a dolgokat, amikbe belekezdett, ne kapjon bele újba. Bolygójától plusz energiát kap, s ha elmulasztott valamit, pótolhatja anélkül, hogy a napi teendőit félre kellene tennie.

    BIKA 04. 21. - 05. 20.
    Pénz áll a házhoz, ami a legjobbkor jön, még a nyári üdülés előtt. Vásárlás alkalmával kerülje a könnyelműsködést. Keressenek partnerével közös célokat. Ön nyitott az emberekre, az újdonságokra, a különleges ötletekre, ezzel lehetővé teszi bizonyos szükséges változások végrehajtását.

    IKREK 05. 21. - 06. 21.
    Ma a legnehezebb feladatokkal is könnyen megbirkózik. Kicsinyes vitákba nem bonyolódik bele, ami nagyon helyes. A nagyvonalúság most kifizetődik, talán még plusz pénzt is hoz.

    RÁK 06. 22. - 07. 22.
    Nem kíméli a tyúkszemeit. Ha fárasztó utazásra szánja el magát, nem menekülni kíván, hanem új élményekre vadászik. Szeretné alaposabban megismerni az életet, és így önmagát is jobban meg fogja ismerni.

    OROSZLÁN 07. 23. - 08. 23.
    Hosszabb időn át megállás nélkül robotolt. Ön ebben nem talál semmi különöset, nem is fárasztja a munka, de így nem jutott ideje arra, hogy globálisan tudjon gondolkodni. Most azonban erre is jut idő.

    SZŰZ 08. 24. - 09. 23.
    A Nap az Oroszlánban jár, és Ön most tényleg nagyon nagy kedvet érez arra, hogy utazzon. Bölcsen felismeri, hogy túlzottan megragadunk szűk kis világunkban, pedig a nagyvilág számos kalandot tartogat a számunkra.

    MÉRLEG 09. 24. - 10. 23.
    Egy környékbeli rendezvény jó alkalom arra, hogy kiszakadjon a mindennapok rutinjából. Az alkalomhoz új ruhát vagy valamilyen kiegészítőt szemelt ki magának. Vannak esetek, amikor lehetetlenség nem megvenni valamit.

    SKORPIÓ 10. 24. - 11. 22.
    Volt szerelme kéréssel fordul Önhöz, sőt talán ki is szeretne békülni, ám ez teljesen hidegen hagyja Önt. Ha valamire azt mondja, hogy vége, akkor annak biztosan vége.

    NYILAS 11. 23. - 12. 21.
    Hosszú ideje aggasztja valami, amitől most sem tud szabadulni, úgyhogy legjobb, ha nyíltan szembenéz a problémákkal. Ne kendőzze érzelmeit, érzéseit. Hagyja őket kitörni, ez nem a gyengeség jele.

    BAK 12. 22. - 01. 20.
    Hivatásában új lehetőségek várják, amik anyagilag nagyon kedvezőek, de túl sok felelősséggel, fáradsággal járnak. Sokfelé kell egyszerre figyelnie. Magánéletében feszültség uralkodik. Próbáljon meg a szerelem terén is higgadt, megfontolt maradni.

    VÍZÖNTŐ 01. 21. - 02. 19.
    Újra formába lendült. Problémamegoldó képessége elismerésre méltó. Nemcsak a gyorsaság, a rugalmasság tartozik az erényei közé, hanem a leleményesség is. Egy-kettőre átlátja a helyzetet és a rejtett összefüggéseket.

    HALAK 02. 20. - 03. 20.
    Napról napra jobb formába lendül. Most mindenben nyerő lehet, szerencsejátékban, peres ügyekben, ingatlanügyben és szerelemben is. Tartósan megalapozhatja anyagi biztonságát, ha kihasználja a lehetőségeket.
    előzmény:
    gotinagyi (103948)
     
  4. 2005. július 29. 07:55103948.
    Sziótok:-)))
    Szellőztettem, virágokat megöntöztem, orvosságokat kiporcióztam, s most itt izzadok a gép előtt. . . mindjárt megyek zuhanyozni. . . . .
    Legyen kellemes napotok. . . . .

    Napindító:

    . . . . . . . a mesterkélt beszédnél nincs nagyobb csapás. . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. július 29. 07:52103947.
    Sziasztok!

    Jó reggelt kívánok! Ma "büntibe" leszek fél négyig. Se net, se topik, se ventillátor, se mikro, se kenyérsütés. . . . . . se Hetedik mennyország. . . . se, se, , , , , , , ,
    Nem tudom hogy fogom kíbírni, de majd csak túl leszek rajta.

    Mindenkinek jó napot, hűsölést kívánok. Nagyon szépen köszönöm a sok privit, mos sajnos nem lesz időm válaszolni rá, de PÓTOLNI fogom!

    Ancsa! neked külön kívánom, hogy a mai programodon érezd magad jól!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. július 29. 07:40103946.
    Sziasztok, remélem éjjel tudtatok egy kicsit aludni. Szerencsére én a meleg ellenére jól aludtam, bár hajnalban félálomban úgy éreztem hogy hideg van:)) Apa panaszkodik hogy nem tudott aludni, bár ennek némileg ellentmond hogy este 10-kor már úgy horkolt mint egy traktor:)
    Kellemes napot kívánok nektek, vigyázzatok magatokra!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. július 29. 07:28103945.
    Sziasztok!Mindenkinek jó reggel, és ha lehet kellemes napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. július 29. 07:12103944.
    Michel!!!!!Hol vagy merre jársz, hiányzol!!!!!!!:((((((((((((((((((((((((((((((((
    előzmény:
    leva32 (103943)
     
  9. 2005. július 29. 07:10103943.
    Ja elfelejtettem , köszi Totyikám a teritéket én jegeskávét vettem:))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. július 29. 07:08103942.
    Hüvös napot Mindenkinek!!!!!Itt a Dunánál kicsit enyhe az idő, ajtó-ablak nyitva most beengedem a hüvöset és utánna be csukom hogy el ne menjen:))))))))Mindenki vigyázzon magára és ha lehet ne menjetek a napra!!!!!Nagymama szigorú pihenés!!!!!Marcsikám benn találkozunk mert dolgozni kell:(((((((((
    NagyiÁgika te se virgonckodj!!!!!neked is csendes pihenő, puszi a kicsiknek. Vakarozás mentes napot !!!!!!
    Puszi az éjszakaiaknak!!!!!Hallom a Tv. be hogy nálatok is cudar idő van!!!!
    Öcsémék ma érkeznek meg Kenyábol, remélem szerencsésen haza érnek!!!!
    Na most el mert munka van!!!Puszi Mindenkinek szép napot:Leva
    előzmény:
    nagymama (103941)
     
  11. 2005. július 29. 06:47103941.
    Szép jó reggelt mindenkinek. Ittdél-keleten kint 26, bent 27 fok van, sehol egy felhő. Igy ajtó, ablak nyitva. Ebéd feltéve.
    Marikamama köszi a jó tanácsot, és mindenkinek. Visszafogom magam. Csak még ezt a napot tuléljük, azt igértétek, hogy jön a lehülés!!
    Michel nem baj ha nem teritettél ma, nincs is kedvem semmit enni, de már utálom a vizet is annyit ittam kényszerből tegnap.
    Kedvem azért jó, mert fülembe éneki a Neoton /Pásztor László-Jakab György -Hatvani Emese/ Visz a hajó, fúj a szél. . . . . . A képzeleterőm meg még nem hagyott el :-))Marimama
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. július 29. 06:35103940.
    Szép jó reggelt!
    MICHEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Merre jársz??????
    Ugye nincs semmi gond??????

    (_)o (_)o (_)o (_)o (_)o (_)O kávé

    {_}o {_}o {_}o {_}o {_}o ásványvíz

    Szerény a készlet de erőmből kb ennyire futotta!
    Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. július 29. 06:34103939.
    Sziasztok, jó reggelt!

    Mindenkinek szép, a neki legmegfelelőbb hőmérsékletű jó napot kívánok!
    Arra figyeljetek, hogy ebben a kánikulai hőségben mindenki legalább a napi 2-2, 5 liter folyadékot meg kell hogy igya, nehogy gond legyen.
    Igen!, mi már abban a "csibekorban" vagyunk, amikor erre is oda kell figyelni, mert egyre több korombélitől hallom, hogy "nekem már nem számít". De igen! pontosan nekünk számít, mert kinek-kinek, létszámtól és generációtól függően el kell tudni vinni a hátán a családot.
    Eszter lányom 29 éves, igaz 12 órázik mindennap, most a szabadságok miatt, de az időjárás az Ő munkájukra is kihat, egy-egy műszakban rengeteg kisbaba születik, tehát talpon a 12 órát és futva kell végigcsinálni, mert a picik nem tehetnek arról hogy 38 fok van. Szóval tegnap munkába menet (hosszúból ment vissza éjszakára!) a vonaton rosszullett a melegtől, pedig volt nála víz, ivott is belőle amikor érezte, hogy fáj feje és szédül. Szerencsére még annyival a Keleti előtt, hogy volt ideje inni az indulásig hűtőben tartott vízből és a nyitott ablaknál a levegőre odaállni, de ez a példa, hogy korravaló tekintet nélkül, mindenkit megvisel ez a borzasztó hirtelen változó és nagyon-nagy meleg.
    Mindezekkel együtt kívánom, hogy aki csak teheti maradjon az árnyékot adó lakásban, vagy m. helyen -ha már muszáj ott lenni- és ha mindenképpen ki kell mozdulni, akkor nagyon vigyázzon magára.
    Holnap jövök megnézni, hogy mindenki jól van-e, ma már nem ígérem.

    Legyen Nektek is szép ez a mai nap, nekem egészen biztos az lesz, hiszen MA ESTE LESZ A KONCERT!
    (képeket lehet nézni a bemoldalamon, megnézni jogos-e a hang mellé a látvány iránti ácsingózás is:o))))) "vén kecske" i
    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. július 29. 04:11103938.
    Joejt Pimpike. . . . . mar csak egy nap. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277327 (103937)
     
  15. Torolt_felhasznalo_277327
    Torolt_felhasznalo_277327
    2005. július 29. 04:06103937.
    Ez a baj , hogy mar eddig is voltak elegen es megis beengedik oket meg most is . Allitolag Kanadaban 50 terrorista szervezet letezik es a hatosagok tudnak rola . Nem lehet ezeket haza telepiteni ?
    Most mar megyek , Szuzi , mert "lejart a kenyerjegyem" Szep almokat !
    előzmény:
    leiw (103935)
     
  16. Torolt_felhasznalo_277327
    Torolt_felhasznalo_277327
    2005. július 29. 04:03103936.
    Ezek a cukor potlok mar par evvel ezelott rajta voltak a fekete listan , csak senki nem vette oket komolyan , sajnos .
    előzmény:
    leiw (103934)
     
  17. 2005. július 29. 04:03103935.
    Meg nem neztem az esti hireket, majd mindjart. . . igen, ezek a tetves arabok jol elinteztek mindent. . . . . a kovetkezo nagy cirkusz Parizsban lesz fogadni mernek. . . . . . de az utcan is annyi fejkendos arab not latok, csaladostol mostanaban hogy csak nezek. . . honnan bujtak elo? . . . . . . miert engedik be oket. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277327 (103933)
     
  18. 2005. július 29. 03:59103934.
    Hat a gyerekemre en sem akarok tamaszkodni/ nem is lesz ra szukseg hiszen a 2 nyugdij eleg lesz megelni/. . . ha meg valamelyikunk magara marad akkor ugyis veluk lakik. . . . . . . itt ebben a hazban. . . . ha meg ugysem akkor ki lehet ezt a hazat adni/ egyetemi kornyek jol kivennek mar most is/, elkoltozni egy studioba amire en ugyis mindig vagytam az utalt hazimunka miatt, meg maradna is penzem. . . sokfele megoldas van. . . . . Ma reggel hallottam valamit a radioban, az elejet nem mert amikor bekapcsoltam akkor mar ment az adas hogy a legujabb kutatas szerint a cukorpotlok/ nutrasweet, szaharin es tarsai, foleg valami A betus potlo agydaganatot / rakost/, okozhat. . . . feltunoen sok az ilyen rak azok koreben akik hasznaltak. . . . . . Szoval mindenkinek uzenem a topikban hogy ne igyanak cukormentes edes vackokat/ cola es tarsai. . . . . . / biztosan van benne valami. . . . . kepzelem milyen duhos lehet a gyarto ceg. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277327 (103932)
     
  19. Torolt_felhasznalo_277327
    Torolt_felhasznalo_277327
    2005. július 29. 03:58103933.
    Hallottad , hogy ma Torontoban is volt egy hamis bombariado a metron ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_277327
    Torolt_felhasznalo_277327
    2005. július 29. 03:51103932.
    Hat . . . nem vagyunk egyformak . En nem vagyok nyugodt , hogy ha a holnap bizonytalan . Sohasem tudtam csak a manak elni . En nem akarok a gyermekeimnek gondot okozni , ha megoregszunk . Ok csk neveljek a gyermekeiket . Ha mar vagyont nem tudunk rajuk hagyni , legalabb ne nehezitsuk meg az eletuket . Mar ez is megnyugtat .
    előzmény:
    leiw (103931)
     
  21. 2005. július 29. 03:44103931.
    Mi mindig konnyeden es lazan eltunk. . . ugy vettuk fel az eletet. . . . . a konnyedsegre van egy igen jellemzo esetunk, a gyerekunk akkor volt 3 honapos amikor a Lali irodaja bezart es 32 mernokot tettek ki az utcara. . . . en otthon voltam a babaval, munkam elotte sem volt amig gyereket vartam nem dolgoztam. . . . . . . 2 ev mulva talalt maganak ujra mernoki allast. . . . addig abbol eltunk ami felre volt teve. . . . . , segely nem kertunk a varostol, ilyen helyre en be nem tennem a labomat az is biztos. . . . . nagyon nagy bajnak kene lenni hallod. . . . tehat semmi welfare. . . . amikor a ferjem vegre munkat kapott a bankban mar csak 600 dollar volt. . . . . . mind elkoltottuk elni. . . . de ugy csodas volt harman a gyerekkel. . . mit ossze nem jatszottunk, kirandultunk, sot a 2 eves szuletesnapojara lerepultunk Disneyworld-be. . . . . . mindenki azt mondta hogy nem vagyunk normalisak. . . . . tenyleg nem, csakhogy mi az eletet maskepp fogtuk fel mint ok. . . . . azota megint felfejlodtunk anyagilag amig be be nem jon valami. . . de nem szamit. . . a sajat eletunket igy akarjuk megelni, - . . . hogy kellemesen teljen. . . . . . . . ugy is telik, mondhatom neked. . .
    előzmény:
    leiw (103929)
     
  22. Torolt_felhasznalo_277327
    Torolt_felhasznalo_277327
    2005. július 29. 03:38103930.
    Hat tudod , hogy van . . . Mindenki tudja a magaet . . . Biztositas nelkul nem lehet elni . . . es meg holmi egyeb aprosag szuksegesse teszi a munkat , mert nemcsak a marol van szo . Tudod mire eleg a Social Security . . .
    előzmény:
    leiw (103929)
     
  23. 2005. július 29. 03:34103929.
    Tulozni nem kell persze, megered a nyugdijkort nyugi. . . . . . . . nem tudjatok megcsinalni hogy elobb menjetek nyugdijba valahogy? Legalabb te. . . . vagy valami konnyebb munkat. . . mit szamit a penz. . . . . nekunk is egy keresetet kell beosztani. . . . beosszuk. . . . . amire nem telik azt nem vesszuk meg es kesz. . . csodas itthon lenni. . . . olyan pihenteto pedig nehogy azt gondold hogy lazsalok, allandoan hazimunkazok de megis nem olyan mint dolgozni. . . raadasul amikor dolgoztam akkor a hetvege egy napja takaritassal telt, most meg mindket nap szabad. . . . . . . ott egye meg a penzt a fene. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277327 (103928)
     
  24. Torolt_felhasznalo_277327
    Torolt_felhasznalo_277327
    2005. július 29. 03:27103928.
    Ha-ha-ha. . . Ez jo vicc ! Lehet , hogy 10 ev mulva mar nem is elek ! Mar most tervezzek ???
    előzmény:
    leiw (103927)
     
  25. 2005. július 29. 03:24103927.
    Mit tervezel nyugdijas eveidben Pimpike? Ennyi munka utan jo lesz lazitani. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277327 (103926)
     

Címlap

top