Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

50 felettiek hol vagytok?

Torolt_felhasznalo_528936
Torolt_felhasznalo_528936
Létrehozva: 2003. december 17. 15:55
ötven feletti friss nyugdijasok még jegyezve sem vagyunk sehol. Kétszeres nagymama vagyok. Témánk lenne.
  1. 2005. július 29. 09:51103976.
    0" vércsoport:
    Az "AB" csoporthoz hasonlóan, intenzív érzelmi életet él azzal a különbséggel, hogy nem rendelkezik olyan kifinomult alkalmazkodóképességgel. Ezt inkább partnerétol várja el. Szinte állandóan kapcsolatot keres másokkal, de ebben nem csak érzelmei befolyásolják, hanem az ésszeruség - sokszor a számítás is. Munkatársaival, lakóhelyi környezetével is szinte pillanatok alatt közvetlen, jó kapcsolatot tud kiépíteni. Ez a kapcsolatteremto készség segíti az üzleti életben is. Feltunoen sok "0" vércsoportú férfi és no dolgozik az üzleti szférában. Sok film-, tévésztár is e csoportba tartozik, mivel a muvészi tehetség keresztülvitele erovel és jelentos mértéku gyakorlati érzékkel párosul. Üzleti szimata úgyszólván sohasem hagyja cserben, tevékenykedjen akár muvészként akár üzletemberként.

    A szinte félelmetes ereju energiája, aktivitása a gyökere a siker utáni vágyának. Állandóan mozgásban van, nem hagyja magát nyugodni. Mindig a sikerhez, elismeréshez vezeto lépcso következo fokára szeretne lépni. Céljait mindig szemelött tartja, és képes mindent ennek alárendelni.

    Sohasem adja fel. Ha a körülmények folytán kénytelen elorehaladását szüneteltetni, ha zöld utat kap, visszafojtott energiái szinte robbannak. A szerelemben általában sikeres. Csak addig engedi át magát az érzelmeknek, amíg a kapcsolatnak valamilyen praktikus haszna is van; így szinte elérhetetlen számára, hogy egy szerelmet teljes intenzitással éljen át.

    Kedvezotlen esetben az ész elnyomja nála az érzelmeket, s ilyenkor képes érdekházasságot kötni -persze a partnerét ilyenkor is biztosítja érzelmeirol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 29. 09:42103975.
    a "B" tökéletesen ráillik a lányomra, sőt a Bak-ra is. Ez is Ő, mérleg aszcendenssel.
    A fiam egyezik a férjemmel, .
    előzmény:
    *zsóka49* (103962)
     
  3. 2005. július 29. 09:40103974.
    A férjemre ráillik a "O", de hol a vége? Nem értem az utolsó mondatot.
    Sőt! Nála még az oroszlán-kos is passzol.
    előzmény:
    *zsóka49* (103963)
     
  4. 2005. július 29. 09:37103973.
    Jó reggelt!

    Zsókica!

    Ez lennék én?????????????????Durva pokróc. . . . . . . . . . . . :-((?
    Igenis szentimentális vagyok és másokat nem itélek el emiatt. (persze azért van határ)
    Na ez hogy hozható össze a Halakkal?
    előzmény:
    *zsóka49* (103962)
     
  5. 2005. július 29. 09:34103972.
    Hát nekem is az AB+ rák= hangulatfüggő tényleg bejön, néhány nem, de a legtöbb igaz. . . . . . . . . . jééééééééééééé:)))))))))
    előzmény:
    Bolya50 (103970)
     
  6. 2005. július 29. 09:31103971.
    Hát nem mindent szo szerint kell nézni, de az aktivitás, , meg az odaadás, hogy soha sem adja fel. . . . . . . . . . szerintem bejön. Én még a magamér el sem olvastam:)))))
    előzmény:
    Bolya50 (103969)
     
  7. 2005. július 29. 09:31103970.
    Na már elég sokat csiripeltem, most megyek, mert "INDI" lejárt és kiteregetek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. július 29. 09:29103969.
    Én "0" vércsoportú vagyok, de ilyen lennék?Nem tudom. . . .
    előzmény:
    *zsóka49* (103963)
     
  9. 2005. július 29. 09:29103968.
    Szijjjjjjjjjjjjja!!! Csak vigyázz azzal a hideg piával, mert ha meleg van nehogy "leforrázdd" a tüdödet, meg a tokrkodnak sem jó. Mindig mérges vagyok amikor apa hulla fáradtan, nagy melegéban beáll a hütöben és simén megiszik fél liter valamit ami 5 fokos.
    előzmény:
    michelpapa (103964)
     
  10. 2005. július 29. 09:27103967.
    Köszönjük szépen! Ez nagyon jól esik, ebben a nagy melegben!
    előzmény:
    michelpapa (103964)
     
  11. 2005. július 29. 09:26103966.
    Na a napi sajtó elolvasása megvolt, megyek a dolgomra:))) Időnként ma be be nézek azt hiszem ma többet tudok itt lenni, Föleg pancsikolos munkákat végzek ma, meg egy kis krumplifözeléket csinálok magamnak tejföllel+babérlevél+egy kis ecet, ez még hidegen is jó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. július 29. 09:25103965.
    Ez igy igaz Zsóka! Én nekem sem jelent gondot az ivás, ha a konyhában vagyok és főzök, akkor sohasem felejtek el inni, térülök-fordulok és ott a csap és iszom. De, ha a szobában a fotelban üldögélek, akkor már "lusta" vagyok és meggondolom, hogy most felálljak-e inni, meg el is felejtem.

    A versek nagyon aranyosak, tetszenek!
    előzmény:
    *zsóka49* (103956)
     
  13. 2005. július 29. 09:24103964.
    Meg jöttem még a nagy meleg elött. De igy is elég meleg volt.

    _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ most pedig egy kis jéghideg

    limonádétt mindenkinek mert ezt viszont muszáj inni.

    michel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. július 29. 09:24103963.
    "AB" vércsoport:
    Nem komplikált karakteruek. Mivel karakter jellemzoi számos elembol tevodnek össze, ezek egymással harcban állva nem jeleznek egy kiegyensúlyozott egyéniséget. Ezzel magyarázható, hogy érzelmi élete szinte sohasem jut nyugvópontra. Erosen függ hangulataitól, érzelmeitol. Cselekedeteit inkább kifinomult ösztöne és intuíciói irányítják, mint a tudatos akarata. Ezért tunik olykor ingatagnak vagy tétovának mások szemében, hiszen pillanatok alatt képes egy személytol vagy ügytol elfordulni, ha úgy érzi, nem boldogulna vele. Kapcsolataiban is állandóan kétségek gyötrik, gyakran alaptalan félelmek áldozatává lesz, s ilyenkor érzelmei a nullponton vannak, s mély depresszióba merül.

    Szerencsére ez az állapot sem tart sokáig. Ha egy pozitív élményben részesül életkedve visszatér.

    Kedvezotlen esetben néha megbízhatatlan, mivel korábbi elhatározásait könnyen feladja. Jó tulajdonsága, hogy tanulni vágyó, uj tapasztalatokat, szellemi, érzelmi élményeket keres.

    Saját véleményéhez nem ragaszkodik túlzottan, ha úgy látja, hogy a mások érvei logikusabbak, vagy egyébként elfogadhatóbbak, mint a sajátja. Szemlélete rugalmas. Gondolkodásmódja sohasem korlátolt vagy merev. Az egyhangúságot szinte utálja. Éppen az állandó újak keresése és befogadóképessége akadályozza meg azt, hogy az érzelmi behatások és nyomukban fellépo hangulatváltásai drámai módon befolyásolják életében.

    Az érzelmek nagy jelentoséguek számára. Alkalmazkodóképessége kiváló. Nem akar a másik felett uralkodni, sot úgy tudja alárendelni magát a másik akaratának, hogy közben boldog. Foleg akkor ha ebben a kapcsolatban megfelelo támaszt is talál.

    --------------------------------------------------------- -----------------------

    "0" vércsoport:
    Az "AB" csoporthoz hasonlóan, intenzív érzelmi életet él azzal a különbséggel, hogy nem rendelkezik olyan kifinomult alkalmazkodóképességgel. Ezt inkább partnerétol várja el. Szinte állandóan kapcsolatot keres másokkal, de ebben nem csak érzelmei befolyásolják, hanem az ésszeruség - sokszor a számítás is. Munkatársaival, lakóhelyi környezetével is szinte pillanatok alatt közvetlen, jó kapcsolatot tud kiépíteni. Ez a kapcsolatteremto készség segíti az üzleti életben is. Feltunoen sok "0" vércsoportú férfi és no dolgozik az üzleti szférában. Sok film-, tévésztár is e csoportba tartozik, mivel a muvészi tehetség keresztülvitele erovel és jelentos mértéku gyakorlati érzékkel párosul. Üzleti szimata úgyszólván sohasem hagyja cserben, tevékenykedjen akár muvészként akár üzletemberként.

    A szinte félelmetes ereju energiája, aktivitása a gyökere a siker utáni vágyának. Állandóan mozgásban van, nem hagyja magát nyugodni. Mindig a sikerhez, elismeréshez vezeto lépcso következo fokára szeretne lépni. Céljait mindig szemelött tartja, és képes mindent ennek alárendelni.

    Sohasem adja fel. Ha a körülmények folytán kénytelen elorehaladását szüneteltetni, ha zöld utat kap, visszafojt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. július 29. 09:23103962.
    Milyenek vagyunk a VÉRCSOPORT horoszkóp szerint. . .


    1934-ben egy japán pszichológus rájött, hogy a vércsoport és a jellem összefügg egymással. Íme:

    "A" vércsoport, "B" vércsoport, "AB" vércsoport, "0" vércsoport.

    --------------------------------------------------------- -----------------------

    "A" vércsoport:
    Fantasztikus energiával veti bele magát az elvállalt feladat végrehajtásába. Hivatását lelkiismeretesen látja el. Képes szinte minden mást háttérbe szorítani annak érdekében, hogy teljesítménye felülmúlhatatlan legyen. Gyakran kerül ki közülük un. csúcsmenedzser.

    Tökéleteset szeretne nyújtani szinte mindenben. Gyakran habozik, hogy egy privát kapcsolatba belemenjen-e, mert elotte alaposan átgondolja, hogy képes lesz-e eleget tenni a vele szemben támasztott elvárásoknak anélkül, hogy hivatása meg ne sínylené. Mindenesetre ha valamit nem tud felvállalni, azt nyíltan, elore közli. Ez az attitud gyakran arra vezet, hogy minden igyekezete ellenére magányos, emberkerülonek tunik. Ha viszont valamit egyszer megígért, azt megbízhatóan teljesíti. Ezért környezete megbecsüléssel övezi. Szükséges, hogy az ügy vagy egy személy komolyan érdekelje. A felszínességet nem ismeri semmiben. Vagy szenvedélyesen csinál valamit vagy sehogyan.

    Alkalomadtán kevésbé tunik barátságosnak, mivel az foglalkoztatja foleg, amivel éppen foglalkozik. Így ennek a típusnak az a hátránya ami az elonye.

    Ha egy olyan feladatot kell ellátnia amely nem nyerte meg kelloképpen tetszését, érdeklodését, azt csak nagy nehézségekkel, belso kényszerrel képes megoldani, egyszeruen azért, mert nem tud kötelességbol cselekedni. Ilyenkor egy állásváltoztatás valósággal csodát muvel nála.

    Sem barátságot, sem szerelmet nem köt, amíg meg nem gyozodik róla, hogy a legjobbat választotta. A személyes kapcsolat kezdetén "tabula rasa"-t csinál, s mindent közöl, amit gondol, elvár a másiktól. Ha viszont döntött, a végsokig kitart.

    --------------------------------------------------------- -----------------------

    "B" vércsoport:
    Gyengédségét, tapasztalatát durva köpönyeg alá rejti. Nem lehet gyorsan kihozni a sodrából. Igyekszik távol tartani magát minden szentimentális és túlfokozott érzelmi megnyilvánulástól, ezt egyébként másoknál is elítéli.

    Önmagával szemben is magas követelményeket támaszt és semmi gyengeséget nem tur magával szemben sem. Ugyanúgy türelmetlen és egyáltalán nem elnézo a környezetében élok hibáival, gyöngeségeivel szemben is. Az a szigorú követelmény, amelyet magával szemben támaszt, gyakran konfliktushoz vezet, ha nem tudatosítja magában, hogy embertársaival szemben a toleranciának egy bizonyos mennyisége elengedhetetlen ahhoz, hogy az együttélés funkcionálhasson. A magabiztos önérzet kétélu dolog.

    Keményen megdolgozik azért, hogy saját hibájától, amelyet még magában sem hajlandó elismerni, elterelje a figyelmét. A tökéletességre való igyekezete ero
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. július 29. 09:18103961.
    Ancsa! Köszi a Rhoda Scott müsorajánlását, meg fogom nézni, mert nagyon szeretem:)))

    Vali! A dinnye az valóban nagyon jó, ilyenkor nyáron és is nagyon szeretem. Ha még azt is elmondom nektek, hogy amikor átültettek, akkor meg napi 10-12 litert ittam meg bennt a kórházban azért, hogy jól müködjön a "beültetett" vese. Hát nem semmi volt, de hál'Istennek sikerült!
    előzmény:
    annaler (103953)
     
  17. 2005. július 29. 09:11103960.
    Ja bocs! Az Öcsi meg "igazoltan távol" egy hüs kertes házban /medencésben/ "aludt" vagy nem. Gondolom éjszakai fürdőzést rendeztek:))))
    előzmény:
    marrrti (103958)
     
  18. 2005. július 29. 09:10103959.
    És mit láttál? He-he-he:)))))Mangóka egy szál lepedőben aludt, én hüle meg a hálóingben főttem!
    előzmény:
    marrrti (103958)
     
  19. 2005. július 29. 09:06103958.
    Szia, mivel éjszaka nyitva volt minden ablakod, be is lestem, hihi
    előzmény:
    Bolya50 (103952)
     
  20. 2005. július 29. 08:54103957.
    Szabó Lõrinc: Hangverseny

    Háp! Háp! Háp!
    Jönnek a Kacsák!
    Hej, de szomjas, hej; de éhes
    ez a társaság!
    Bú! Bú! Bú!
    Boci szomorú!
    De hogy feszít tyúkjai közt
    a Kukurikú!
    Röf! Röf! Röf!
    Orra sárba döf:
    sonka-lábán Kucu néni
    fürödni döcög.
    Gá! Gá! Gá!
    Szalad világgá
    Liba mama, ha a Szamár
    rábőg, hogy "I-á!"
    Rút! Rút! Rút!
    Föl is, le is út:
    mérges Pulyka, te szereted
    csak a háborút!
    Bú! Röf! Háp!
    Sípok, trombiták:
    víg zenével így köszönt e
    díszes társaság.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. július 29. 08:53103956.
    Tényleg be kall tartani a vizivást, én simán megiszom még télen is 2 litert, nem tudom már hozzászoktam, föleg ha a konyhába vagyok akkor egy keveres egy pőihár víz, egy kavarás mégegy és ez igy megy egész nap. Visazont már tavaj is a görögdinnyétől begörcsöltem, ez, ebben az évben is sikerült:( ERzekszerint most ugy vagyok , hogy valamilyen füvel, fával, virággal nem fér össze a dinnye nálam.
    MÁS: hoztam egy verset a napi olvasásból:)))

    Szilágyi Domokos: Nádiverebek

    Tóban nádszál,
    nádon verebek,
    nádiverebekre
    napfény csepereg.

    Napfény csepereg,
    nevetik a verebek,
    szellő támad,
    lengeti a nádat.

    Ringó nádat
    tó vize mossa,
    nap tüze festi
    barna-pirosra.

    Barna-piros nádon
    pihenő verebek,
    szárnyuk alatt elviszik a
    puha meleget.

    Nyáron hazaviszik,
    télen előveszik,
    s hónak-fagynak
    szemibe kacagnak.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. július 29. 08:27103955.
    Nagyon irigyellek hogy betudod tartani a víz ivást, bár jobb lenne ha nem kellene ennyit innod. De én alig iszom vízet tudom hogy baj évek ota mondják de úgy kell erőltetnem hogy naponta legalább megigyak majdnem egy litert. Még ebben a melegben sem tudok inni. Most úgy oldom meg hogy a dinnét szeretem és azt eszem mivel az víz.
    legyen szép napod és te is vigyázz magadra.
    előzmény:
    Bolya50 (103952)
     
  23. 2005. július 29. 08:24103954.
    Marimama!
    Ködös emlékeim szerint ha módod van rá, Te biztosan élveznéd Rhoda Scott koncertjét, Te jutottál eszembe, remélem jól emlékszem és tudod nézni majd.
    Ancsa
    előzmény:
    nagymama (103941)
     
  24. 2005. július 29. 08:19103953.
    Sziasztok!
    Tudom, hogy sokan vagyunk akik, ki ezért, ki azért kedveli Vámos Miklóst. Én pld. a beszélgetős műsoraiért. A Domingo rajongókhoz felírt műsorajánló keresgélése közben találtam egy szerintem talán többeket is érdeklő műsort. (Ha valakit érdekel "Placido Domingo rajongók" topik - katt, ott a hétvégére, amit én magamnak bejelöltem. )

    Petőfi rádió - vasárnap júli. 31.
    21, 04 - Leporoló
    Apák könyve
    Beszélgetés egy regényről és egy CD-ről Vámos Miklóssal és Gerendás Péterrel.

    És még egy, akinek van lehetősége PAX- TV-t nézni,
    Vasárnap,
    14, 00 - 15, 00 Rhoda Scott koncertfilm I. rész
    20, 00 - 20, 45 Rhoda Scott koncertfilm II. rész

    Úgy emlékszem, hogy Vámos Miklós mellett, ha zenéről van szó sokunkban kellemes, szép emlékeket -és főleg ifjúkorit!!- Rhoda Scott neve és játéka.

    Jó szórakozást, örülnék ha valakinek segítettem volna a hétvégét picivel szebbé tenni a hűvös lakásban!
    Sziasztok: Ancsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. július 29. 08:11103952.
    Sziasztok! Szép és hüvös reggelt kivánok Mindenkinek!

    MarrrtiÁgi! Hát sajnos egy cseppet sem hült az éjszaka, izzadtam a saját levembe egész éjjel, pedig a létező összes ablak nyitva volt nálunk, de semmi légmozgás:(((((

    Annaler! Ma estére jó szórakozást kivánok Neked a koncerten!
    Eszter lányod pedig nagyon vigyázzon magára, bizony ez a meleg a fiatalokat sem kiméli!

    Ildikó! Ez az áramszünet ilyen melegben nagyon rossz és kellemetlen lehet:(((((

    A munkába indulók vigyázzanak magukra, sok folyadék!!!!!!!!
    Igaz, hogy kiizzadjuk a folyadékot, de, ha nem iszunk eleget, akkor kiszáradunk! Én már csak tudom, mert nekem télen-nyáron KÖTELEZŐ a napi 5-6 liter folyadékbevitel a vesém miatt!

    Legyen szép napotok!
    előzmény:
    precon (103950)
     

Címlap

top