Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2009 júliusi babák

Rumer
Létrehozva: 2008. október 21. 17:13

...hogy legyen egy társalkodóhelye a 2009 júliusi babásoknak is...

  1. 2009. szeptember 9. 22:5630126.

    Megúsztátok láz nélkül? Szuper!

    A képek jók. A nyúlra azt hittem igazi!

     

    Avass, vonatoztatok is?

    Kíváncsi vagyok a mellszívóra, hogy miként fog szuperálni.

    Cickók bedurrannak, ha nincsenek leszívva időben, de ha majd átalussza az éjszakát, akkor gondolom beáll ez is, csak az eleje lesz gázos. De ilyesmire még nem készülök, mi kelünk rendületlenül!

     

     

    Angi, a mexx pulcsi óta nem vettem semmit, viszont szomorúan konstatáltam, hogy egy aukció pont akkor ér majd véget, amikor én nem leszek itthon... ááááááá, na mindegy, nyomok rá egy licitet, aztán meglátjuk mire jutok vele.

    Szavazni egy héten egyszer lehet egy e-mail címről, a múlt héten Majára szavaztam, most meg Bendére, de azt még tegnap, vagy hétfőn (amikor belinkelted), most már nem engedi.

    A többiek is próbálkoztak, de nem sok sikerrel. Nem tudom mi a baj, lehet rá kéne kérdezned! Ezért a két szavazat...

     

     

    Videvoda, gratulálok az 5 kilóhoz, illetve... hát nem is tudom, végülis te cipeled, hát csak gratulálok!

     

    Lagzi: már mindkettőt próbáltuk, vagyis itthon is hagytuk cumisüveggel és vittük is magunkkal. Igazából neki szerintem egyik se nagy törés, úgyhogy ami neked szimpibb, azt válaszd!

    Mondjuk mikor itthon maradt, akkor nekem nagyon hiányzott!

    Emiatt én vinném magammal, az idegen környezet szerintem nem sokat számít még.

    És ha viszed a saját kis holmiját, ugyanazt a takarót pl, amit otthon használtok, akkor ismerős lesz neki az érzés, illat, és biztos észre se veszi a változást.

     

     

    Én is megyek, reggel jönnek beültetni a birtokot, meg amúgy is menős nap lesz... még 'főztem' Izának útravaló tejcsit, hátha reggel nem lesz rá idő.

     

    előzmény:
    szucsagica (30118)
    2009-09-09  22:06
  2. 2009. szeptember 9. 22:3930125.

    mondjuk nekem még nem volt példa arra, hogy ilyen sokat kihagyjon, de azért bedurran, mert éjszaka csak egy cicit kap és hát kb. 3-4 óránként eszik. Mindig megfogadom, hogy fejek éjszaka is, de aztán hótfáradt vagyok és nem megy, csak reggel (na jó, valamikor ez már hajnal ötkor van). Most meg hazajött emberem, romantikázni szeretne, úgyhogy lépek is el...

    holnap jövök, joccakát 

    előzmény:
    avass (30124)
    2009-09-09  22:31
  3. 2009. szeptember 9. 22:3130124.

    Kérdés a szoptatókhoz:

     

    Ha este 9-től alszik mondjuk 4-ig, akkor nem durran be a melletek???

    Vagy egy idő után beáll a tej mennyisége a napszaknak megfelelően is???

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 9. 22:2230123.

    Sziasztok!

     

    Hetek óta nem jelentkeztem és olvasni sem nagyon volt időm, pedig Nórikám áldott jó kislány, mégsem futja ki az időből. Nem tudom mivel telnek el a napok, de úgy szalad egyik a másik után, hogy észre sem vesszük és már 2 hónaposak leszünk.

    Jelentem elértük az 5 kg-ot.

     

    Az elmút két éjszakánk tankönyvi volt. Nóri aludt 9-től 4-ig, majd egy gyors szopi és folytatta reggel 8-ig. Remélem szokás lesz belőle. 

     

    Készülünk mi is lakodalomba, de nem igazán tudom mit is csináljak, ugyanis másik városban lesz a lagzi mint ahol lakunk. Szállás éppen lenne, de nem tudom mi lenne a jobb, elvinni őt egy idegen helyre ahol meg tudom etetni őt amikor kell és két etetés között a nagymama figyel rá, vagy itthon hagyni a megszokott környezetében, és cumisüvegből kapná a vacsit anya nélkül. Lehet hogy én aggódom túl a dolgot és ő teljesen jól ellene nélkülem arra a fél napra.

     

    Megyek gyorsan kihasználom, ezt az éjszakát is a pihenésre, ki tudja, lehet hogy aztán egy hétig nem alszunk megint.

     

    Videvoda 7+5

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. szeptember 9. 22:2130122.

    avass: már kezdtelek hiányolni...

     

    a tornát meg ne is emlegessétek, lement szülés óta 12 kiló, azóta feljött, vagy kettő. Mondjuk nem is csodálom, a sok sütitől, úgyhogy erőt kell magamon venni és nem sütni ennyit, meg ennyi vendéget se várni már. És lassan tornázni is kellene, mert rajtam még amúgy is van, vagy 20 kiló fölösleg... az úszást díjaznám, de míg szoptatok, nem akarok menni, mert termálvízbe mégsem úszhatok 1000m-t....

     

     

    előzmény:
    avass (30120)
    2009-09-09  22:10
  6. 2009. szeptember 9. 22:1430121.

    bluenose: köszike-köszike, bár még mindig csak 2 szavazatnál tartok, már két napja, tehát nem értem, akkor most mi van...

     

    agica: tündéri ez a Dani  És hasonlóságot vélek felfedezni a gyerekek között. Ez olyan érdekes, más is észrevette már? Mármint, hogy van egy-két kép, amin olyan egyformák...

     

    Na, lassan mennem kellene nekem is tusolni, bár én megvárom emberem, mert tuti akkor kelne fel BendeBogyókám. Olyan szépen bealudt...

    Bluenose: te mire jutottál? És megfertőztél, ezerrel nyomulok teszveszen... még nem vettem semmit, csak licitáltam, bár van, ami helyi és még van hátra 12 nap, de most így keresgélek...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. szeptember 9. 22:1030120.

    mire vissza  -tam letelt a fél életem.

    Megvan az elektromos szívó. Próbáltam, de majd hajnalban tesztelem igazán. Milyen kis finoman szív a kézihez képest!!!! Fellélegeztem, csak legyen hatásos.

    Kezdett begyulladni a mellem, most fejnem kell ezerrel, nehogy....

     

    Kisbabám ma megtalálta  a kezét!!!! És még a zörgőkét is megfogta és zörgette. Olyan aranyos volt.

     

     

    Delila >>> Bendő is úgy alszik, ha valami van az arca közelében. Ezért úgy rakom az ágyába, hogy nagyon közel legyen a fejvédőhöz, így legalább elérem, hogy a nemkedvelt felével kifelé forduljon.

     

    Shisha >>> Ez nagyon tuti összefoglaló!!!! Minden szava igaz.

     

    Csigakex >>> Sajna vagy nem, de én az ilyen síráson túl vagyok, már ami engem illet. Ha állandóan kezemben rángatom, akkor semmivel nem haladok. Így is alig jutok el wc-re, de ha menni kell, hát menni kell. Ma is rossz anya voltam, mert fél órát sírdogált az ágyában, de el kellett kezdenem az ebédet csinálni.

     

    Bisóka >>> Annyira jók a képek!!!

     

    Manócska >>> Engem is érdekel mitől van a szájpenész, mert mi a 2. héttől kínlódunk vele. Múlt héten én is kaptam erősebb ecsetelőt, de ha nem kenem, akkor 2 nap múlva újra van. Tök unom már. Mindent fertőtlenítek, tök olyan érzés, mintha valami higiénés gond lenne..... de nálunk??? Tök égő.

     

    Zizimami >>> Zárt topic jó ötlet, nem tudtam, hogy van ilyen.

     

    Delila >>> Nekünk is ilyen volt és elég sokára fakadt ki, de akkor jött belőle cucc rendesen. Mióta ilyen már?

     

    Linduska >>> Ez a morgás haláli lehet, jó lenne meghallgatni.

    Leg magicem nekem is van anyunál, gondolkoztam, hogy elhozom. De vajon lesz erőm dolgozni rajta??? Mennyi percet nyomsz le?

     

    Bluenose >>> Én 64-et nyomok az 55 helyett  Utálom!!!! Na de minden este guggolok és kitörök gyerekkel a kezemben. Persze csak néhányat, mert nem kapok levegőt, lábam meg fájdogál...

    előzmény:
    Delila22 (30053)
    2009-09-09  11:37
  8. 2009. szeptember 9. 22:0830119.
    És még kettő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 9. 22:0630118.

    Sziasztok!

     

    Zárt topikban én is benne vagyok.

     

    Ma egész nap popórázás volt, szerintem megviselte az oltás, de láza nem volt. Hoztam egy pár fotót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 9. 22:0130117.

    jaj, nagyon béna vagyok.... Anda, neked kell a Liberós kupon? kérlek küldj privit, ha te vagy az. ha nem akkor aki kérte az küldjön, mert tudom, hogy olvastam, meg minden, de már nem tudom visszakeresni....

     

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 9. 21:5830116.

    Hú, most esett le, amit a súlyáról írtál!

    Apááááám!! Nem semmi! Kicsit több mint egy hónaposan!

     

    Fotó? Hurkákat kérek!!

    előzmény:
    ani300 (30112)
    2009-09-09  21:38
  12. 2009. szeptember 9. 21:5630115.

    Ani, nálatok is szájpenész??

    Na, kezdek figyelni!

     

    Receptet Friza küldte, köszi! Tényleg rém egyszerű!!

     

    Ildi:  Viszont szavazni egy héten egyszer lehet, azt pedig most ellőttem Bendére.

    Azért megpróbáltam, de nem tudtam átverni a rendszert.

     

     

    Nekem Iza az ölemben huny, párnán. Fürdeni kéne, de ha leteszem, akkor tuti, hogy szappanyosan trappolhatok ki a fürdőből az üvöltésére. Így most tanácstalan vagyok.

    Azért megpróbálom...

    előzmény:
    ani300 (30112)
    2009-09-09  21:38
  13. 2009. szeptember 9. 21:4330114.

    lefektettem ágyikóba, remélem éjfélig szunya lesz... bár addig én sem alszom, még megvárom emberem... meg néha benyöszörög, olyankor mennem kell simizni... ja és ilyenkor lábujjhegyen járok, fel ne ébredjen, pedig ettől tartottam...

    a maradék mogyit csipegetem, nem lesz ez jó... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. szeptember 9. 21:4030113.

    én se maradok le

     

    szavazzatok rám,akkor olcsóbb lesz apelus

     

    pampers

    http://www.pampers.hu/hu_HU/baba_klub /gallery_view.php?id=8427

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. szeptember 9. 21:3830112.

    sziasztok!

     

    2percem van.

     

    tudjátok hogy mért jön ki szájpenész?

     

    reggel a dokinál nem volt este meg már van.

     

    egy hét alatt 340 g hízás, no comment. 4810 g.

     

    Bluenose: recept röpül holnap, ha még nem kaptad volna meg.

     

    Shisha: mien igaz a szöveg, sokat röhögtem!

     

    Puszi mindenkinek, megyek mert alszik a szaros, nekem is kéne vmi hasonlót.

     

    Ani

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 9. 21:3730111.

    hewllo

     

    itt ül megint ölembe, nem akar enni csak üvölt

    apa focit néz, én meg kitalálom mit akar baby

     

    zizimamo én is almás csirkét csináltam!!!!!!!44

     

    zárt topik. oké jöhet

     

    na majd holnap így nem jó írni

     

    de azért egy kép

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 9. 21:3430110.

    Valaki érdeklődött ezután a hirdetés után közületek:

     

     

    Sziasztok!

     

    Ne haragudjatok, ha zavarok, csupán pár perc erejéig alkalmatlankodom.

     

    Azoknak, akik Angelcare Captiva vagy Sangenic pelenkatartó szemetest használnak, szeretnék a figyelmébe ajánlani egy olcsóbb utántöltési lehetőséget.

     

    Akit érdekel a dolog, az nyugodtan írjon privit, szívesen küldök infókat.

     

    Mégegyszer ne haragudjatok a zavarásért, további jó fórumozást és babázást!

    Gratulálok a babákhoz!

     

    g.

     

    gerbera33-nak kell írni privit, most találtam meg egy hozzászólását egy másik babás fórumon.

     

    Remélem ezért nem engem zárnak majd ki!! Csak nem emlékeztem, hogy melyikőtök kereste, így priviben nem tudom elküldeni.

    Ha mégis kizárnak, akkor visszamászok az ablakon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 9. 21:0030109.

    Nem feltétlenül nekem kell megnyitnom az új topikot, arra jelentkeztem lelkesen, hogy ha ezt le lehet zárni, akkor segítek Rumernek.

     

    Persze megcsinálhatjuk, de várjuk meg azok véleményét is, akik még sokat jönnek, plusz a kevésbé aktív tagoknak is kellene írni, hogy ne lepődjenek meg. Lenne vele meló.

     

    Rumert mindenképp várjuk meg, ez mégis az ő topikja. OK?

    De ha meglépjük, akkor minden segítséget szívesen veszek, vagy ha más nyitja meg, akkor én is nagyon szívesen beszállok segítségnek!

    (még nem nyitottam topikot, nem bánom, ha valaki vállalja)

     

     

    Ylva, nekem aszonták itt, hogy ha nem gennyedzik be, akkor ismételni kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 9. 20:4930108.
    bluenose: ha több társtulaj kell, én is vállalom... ha kellek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. szeptember 9. 20:4630107.
    monszun: jelöltelek az iwiwen...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_479625
    Torolt_felhasznalo_479625
    2009. szeptember 9. 20:4130106.
    Bluenose- megcsinálhatjuk, leszek én társtulaj!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 9. 20:3430105.
    Sziasztok! 

    Nekem mindegy a zart, azazhogy csak engedjetek be  Abbol a szempontbol jobb hogy lehet arcos kepeket is feltenni meg szemelyesebbet. 

    Igen, Bluenose igazad van, ujat kell nyitni aztan majd bombaznak. De szerintem aki topikolni akart es juliusi babaja van (vagy augusztusi, vagy junius vegi vagy szoval... na itt koztunk) azok mar ittvannak. 

    En fejek, ember etet, ugyhogy dupla melo feleannyi ido alatt  (az mar 1/4 ugye  ) hatekonyak vagyunk. Ja a gyerek ordit. Ehen akar halni. Nem erti meg hogy a bofi az az o kesobbi kenyelmet szolgalja, most feleslegesnek tartja ami az evestol veszi el az idot 

    Oltas: Lina nem reagalt ra. Kellett volna. Majd utananez a vedono hogy kell-e ismetelni. Remelem nem. 
    előzmény:
    bluenose (30103)
    2009-09-09  20:11
  23. 2009. szeptember 9. 20:2930104.

    estét------>evés van...

     

    bluenose: megpróbálok a közelben teszveszelni... eddig összejött....

     

    monszun: jelölnélek iwiwen..., majd megkereslek...

     

    Zizimami: a zártságot már én is kérdezni akartam...

     

    bluenose: benne vagyok az új topic-ban

     

    vendégek elmentek, emberem focizni ment, kontárkodok a neten... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. szeptember 9. 20:1130103.

    Annyit megtudtam, hogy ebből a topikból nem lesz zárt sehogy, újat kell indítani, ha szeretnétek, és aki indítja annak kell majd mindenkit egyesével beengedni. Illetve a társtulajoknak.

     

    Vagyis Rumert nem kell ilyesmivel zaklatnunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 9. 19:3330102.

    Sziasztok!

     

    Jöttem gyors bejelentkezésre. Nyomon követem ám folyamatosan az eseményeket, csak mire odajutnék, h írok, addig Lilla közbeszól. 

    Este meg Apa nem enged a géphez, mert elfoglalja teljes mellszélességgel. 

    Most Lilla szunnyad (még vagy 10 percig tuti , most tettük le) szóval kihasználom és írok.

    Az utóbbi 2 éjszakánk nagyon jó volt, mára virradóra pedig átaludtuk az éjszakát... Ez esetünkben 6 és fél órát jelent úgy, h fél 1kor sikerült nagy nehezen letenni a kiscsajt, egyszerűen nem akart bealudni, mikor mondtuk neki, h aludni kéne, csak egy hatalmas vigyorral válaszolt ...hát ért hozzá, hogy vegyen le minket a lábunkról, viszont csak 7-kor kelt reggel.  

    Az ilyen éjszakákat rendszeresíthetné a baby. Napközben változatlanul semmit nem alszik, mert amint elaludna, felriad egy pukigörcsre. 

     

    Írtam jegyzeteket, h miket akarok írni, de persze már a nagy része nem aktuális. 

    Szóval csak pár reag:

    Ágica, Nektek megy a drukk, h a babóval minden rendben legyen!

    Nia,  Szépek vagytok a fotón. Hát rajtad már semmi nem látszik, h pár hete szültél.  Nem semmi, h már megjártátok a szlovén tengerpartot is a szülés óta. Bátrak vagytok, h így nekivágtatok pici babával. 

    Gübike,  Nagyon jók a tesós képek

    Remélem a próféta szól belőled, h a hasfájósság elmúlik 3 hónapos kor után. Már nagyon elegem van belőle

     

    Zárt topic: jó ötlet, mert tényleg ki tudja, milyen emberek kukkolnak bele, akiknek semmi köze a mi élethelyzetünkhöz. 

    Na, most ennyire futotta. 

    mindenkinek! 

     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top