Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rászoruló? igen/nem

zne
zne
Létrehozva: 2008. december 7. 15:30

Sziasztok!

Olvasom itt a topikokat, így úgy rászoruló családokról...

Ki a rászoruló? Nálunk az egy főre eső fizetés 30 ezer alatt van és ebből van egy 50 ezres lakáshitelünk. Soha nem volt még elmaradásunk, mindíg minden csekk be van fizetve. És igen, netezem. .. Ez az egyetlen luxus az életünkben. Itthon vagyok a 3 gyerekemmel, a negyedik épp félidőben a pocimban és nagyon boldogok vagyunk.

Nincs kábel előfizetésünk , csak létszükségben telefonálunk, de mivel alig tudok kimozdulni segítség hiányában a gyerekektől, van itthon internet, sokmindent innen intézek. Férjem rengeteget dolgozik, de azért jut idő a családra is.

 

Tehát mégis kiknek adományoztok? Ki az, akinek kevés van?

Bevellom, épp annyi ruhánk van, amennyi szükséges, mosástól mosásig kibírja, de van. Bevallom kapunk fűtési támogatást, de próbálunk fakitermelésekre járni olcsó fáért, mert a gázszámlánk nagyon magas lenne. Bevallom, néha (eddig 2*) kaptunk kinőtt ruhákat, aminek nagyon örültünk, de más segítség nem igen jut el hozzánk. Bevallom az elmúlt évben összesen 2 pulcsit vettem magamnak a turiban, de a gyerekeknek megvan mindenük.

És hallottam aki panaszkodik, hogy ha jövőre nem kap 13. havi fizetést, éhenhel...

Mi sosem kaptunk, mégis lesz ajándék a karácsonyfa alatt és meleg a házban és béke és boldogság, és olyan boldog és mosolygós arcokkal vagyunk és leszünk körülvéve karácsony ünnepén is, ami szerintem sok embernek nem adatik meg.

Tehát, kiket is támogatunk az ünnepek alkalmából???

 

  1. 2008. december 7. 21:27151.

    Akkor a kicsinél mondhatod, mint a viccbe van.

    Tanárnő kérdezi anyukát, kitöl örökölte a gyerek a tudászomját.

    A tudását tőlem, mondja az anyuka a szomját az apjától. 

    előzmény:
    Lillaréka (150)
    2008-12-07  21:23
  2. 2008. december 7. 21:23150.

    a nagylány teljesen... 
    a kicsi apjalánya..
    előzmény:
    Sarapod2 (149)
    2008-12-07  21:21
  3. 2008. december 7. 21:21149.
    Nem véletlenül anyjuk lányai ?
    előzmény:
    Lillaréka (148)
    2008-12-07  21:18
  4. 2008. december 7. 21:18148.
    köszi... aranyos vagy.
    a zoknicsipeszel az a baj, hogy akkor levetni is igy kéne mindenkinek. szétszórják.. :-(
    vasalni meg nem vasalom....  az már túl sok lenne.
    egyébként segitek neki... eme nehéz feladatban.

    ahogy nőnek egyre könnyebb velük és egyre nagyobb szájuk van....  :-)
    előzmény:
    Sarapod2 (144)
    2008-12-07  21:12
  5. 2008. december 7. 21:15147.
    Ja, de a szívemből szóltál !
    előzmény:
    Lillaréka (137)
    2008-12-07  20:53
  6. 2008. december 7. 21:14146.

    Akkor az enyémek rafináltak, mert az összes WC-nél nálam fogy ki a papír. Szerintem az utolsó pár métert direkt nem húzzák le róla.

     

    előzmény:
    inmélius (143)
    2008-12-07  21:08
  7. 2008. december 7. 21:14145.

    Nekem is szólnóm kell...

     

    De, amig a szüleimmel laktam, addig én sem tudtam háztartást vezetni. sőt... főzni is alig-
    aztán, amikor már kellett tudni, mert elköltöztünk, és gyerekem lett... akkor már tudtam- mert tudni kellett.
    Szerintem, ha látja maga körül a rendezett életet és a rendben tartott háztartást, akkor igénye lesz rá.... és megcsinálja ha majd nem szolgálják ki.
    most ott vagy és kiszolgálod....

    előzmény:
    inmélius (143)
    2008-12-07  21:08
  8. 2008. december 7. 21:12144.

    Kiskorukba ők is csinálták a saját szobájukat. A nagyfiam rendesen, de a kicsi munkájába nem volt köszönet.

     

    Egy héten egyszer porszívózok, aminek van szemétszívója, ahová csak oda kell söpörni a szemetet, és beszívja, csak a nagyobb szemetet kell kivinni, már van mosogatógépünk. Szóval könnyebb az élet, mint a mi gyerekkorunkba.

    A zokniválogatásnál van egy tippem. Nekem van olyan csipeszem, amivel össze kell csipeszelni és akkor nem keveredik össze. Küldjek a picilánynak? Megkönnyíteném e nehéz feladatát. Így könnyebb még kivasalni is a zoknikat.

    előzmény:
    Lillaréka (139)
    2008-12-07  20:58
  9. 2008. december 7. 21:08143.
    Nem arról van szó, hogy ne tudná,  mi a kötelessége, hanem arról, hogy magától egy szalmaszálat nem tenne odébb például. Nem látja meg, ha letekeredett az utolsó csík a WCpapírról, nem cserélné ki a gurigát. NEM LÁTJA MEG ezeket... ha mondom, az más. Ugyanakkor kitűnően főz:)
    előzmény:
    Lillaréka (139)
    2008-12-07  20:58
  10. 2008. december 7. 21:07142.
    Ezzel egyetértek.....
    előzmény:
    inmélius (141)
    2008-12-07  21:05
  11. 2008. december 7. 21:05141.
    Tudod, nem erőltetni gondolom a diplomát, inkább figyelni, hogy mire van hajlandósága, mitől lesz elégedett, kiegyensúlyozott fiatal felnőtt ember.  Ha mégis a diplomát választja, örülök neki: egy diplomás vízvezetékszerelő például sokkal jobban képes lesz menedzselni magát, mint az anélküli.  Nagyobb rálátás, kitekintés, kinyílt világ.  Szerintem. Ha nincs affinitása a felsőoktatás iránt, akkor viszont nincs, és kész. Akkor anélkül szereljen vízvezetéket.
    előzmény:
    Lillaréka (137)
    2008-12-07  20:53
  12. 2008. december 7. 21:03140.

    Na ez az óvonők hülyesége is!!!

    Sok óvodába nem is lehet saját játékot vinni!! Talán pont ezért is. 

    előzmény:
    e-zita (130)
    2008-12-07  20:18
  13. 2008. december 7. 20:58139.
    hát én beoszottam... és kötelező.
    a fiam porszivózik. nagylány mosogat.. kicsilány viszi a szemetet... és ővé a zokniválogatás is. (azt mondta ővé a legrosszabb meló)
    előzmény:
    Sarapod2 (138)
    2008-12-07  20:55
  14. 2008. december 7. 20:55138.

    Igen, mikor mondtam neki Ariel vidd ki a szemetet, kérdezte, hogy Énnnnnnnnnnn? Mondtam ha van itt másik Ariel, az is kiviheti.

     

    Azon vagyok, hogy minnél hamarabb külön menjenek, de azért nem fogok élve befeküdni a koporsóba, hogy ne legyek ott a háttérbe, ha külön mennek.

    előzmény:
    inmélius (136)
    2008-12-07  20:52
  15. 2008. december 7. 20:53137.
    Még valami eszembe jutott-
    Alább szó volt az egyetemről és a tanitatásról...... és hogy sikeres ember az lehet aki diplomás..

    szerintem meg nem feltétlenül kell diploma a sikerességhez.
    sőt... mostanában már annyi a felesleges diploma, hogy nem tud elhelyezkedni az a sok diplomás.
    Viszont egyre kevesebb a  jó szakember.. a jó szakmunkás...

    sőt továbbmegyek... a diplomás kénytelen lesz jól megfizetni a villanyszerelőt, hogy feltegye a csillárját. a vizvezetékest, hogy feltegye a csapot..... stb. mert ő nem ért hozzá. nem tanulta.
    sikeres lehet egy szakmunkás is..... és nem kell hozzá éveket lébecolni egy büfé-kommunikácó szakon. és boldog is lehet, ha azt csinálja amit szeret....még akkor is ha nincs diplomája.
    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  16. 2008. december 7. 20:52136.
    Anyafej, mindaddig, amíg saját lábára nem áll - értsd, neki kell kivinni a szemetet maga után, neki kell megvenni a buszbérletet, vagy a kocsiba a benzint, nota bene, a kocsit is, magának kell gondoskodnia a rezsitől az utolsó szál gyufáig mindenről - nos, mindaddig, amíg ott van valaki a háttérben, még akkor is, ha külön költözött, nem fogja komolyan, netán komolyabban venni a dolgait:) Legalábbis a 22 éves fiamból kiindulva....
    előzmény:
    Sarapod2 (132)
    2008-12-07  20:27
  17. 2008. december 7. 20:41135.
    Mondjuk ez sajnos igaz....
    előzmény:
    Jeles (133)
    2008-12-07  20:30
  18. 2008. december 7. 20:38134.

    Nálunk ilyen sosem volt...
    nem kaptak meg mindent a gyerekeim.... viszont mégis megvolt minden, ami szerintünk kell.
    hogy mit tartok felesleges hülyeségnek ismét egy példa...
    még kicsi volt a fiam. 91ben született... a 90es évek elején sem volt könnyebb. minden nap vettem neki valami gyümölcsöt....  
    egy játszótéri anyuka azt mondta akkor nekem, hogy mi milyen gazdagok vagyunk, mert erre is futja. az ő kosarában minden áldott nap benne volt a pár üveg sör és a cigi... a gyereknek pedig  chips és a cukorka.
    az én férjem minden nap hajnalban elment dolgozni és másodállással együtt este járt haza. az övé meg délben a játszótéren ténfergett. akkor másztak ki az ágyból. 
    és panaszkodott, hogy nem tud megélni. 

    értékrend kérdése ez az egész.

    a kis ovis még nem érti ha nem telik valami játékra..
    én viszont elkeseritőnek tartom azt, hogy mi szülők azt hisszük, mindent meg kell venni, mert attól lesz a gyerekünk boldog.

     

     

    Kedves Sarapod!! Te meg nehogy magadra vedd amit irtam..
    szerintem te jól nevelted a fiaidat.... 
    az biztos, hogy ők abban nőttek fel, hogy mindenért dolgozni kell..... 
    a többi ügyben meg majd benő a fejük lágya.

    előzmény:
    e-zita (130)
    2008-12-07  20:18
  19. 2008. december 7. 20:30133.

    ....es meg nem is beszeltunk arrol, hogy az emberek bizony szeretnek kasztosodni, a "sajat korukben forogni", es bizony mindenki a hasnonszorueket hivja meg a gyerek szulinapi bulijaba, kesobb a hasonlo kvalitasuakkal baratkozik, kialakulnak a tarsadalmi kapcsolatok, egyes , nem azonos tarsadalmi szinten levok elmaradoznak.

    Lehet tagadni, meg nem venni tudomast rola, de senki nem hivja el azt a regi baratnot ebedelni, kavezni, akirol tudja, hogy ugyanezt o nem teheti meg, es igy szep lassan fellazul a baratsag.

    A kapcsolati toke sokkal fontosabb a mai vilagban, mint barmilyen mas dolog, alulrol feljebb jutni meg igen nehez.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419523 (119)
    2008-12-07  19:25
  20. 2008. december 7. 20:27132.

    Írtam, hogy nem rossz gyerekek, de ami másnak lehet, hogy csak álom, nekik természetes.

    Igen, minden szülő - én is - többet szeretnénk adni a gyermekünknek, mint amit mi kaptunk. Ezért is van az, hogy másként látják a dolgokat és másként értékelik.

    Dolgoznak is persze, de az apjuk és én is szeretném ha egy kicsit komolyabban vennék, és jobban érdekelné őket amit csinálunk, mert végül is ebből élünk. 

    Remélem ahogy idősödnek, - bár már eléggé idősek - komolyodnak is egy kicsit.

    Mikor kérdezem a nagyfiamtól, mikor hozol már unokát? Akkor mondja, milyet szeretnék, egy aranyos kis afrikai feketével megelégszem.

     

     

    előzmény:
    Jeles (131)
    2008-12-07  20:20
  21. 2008. december 7. 20:20131.

    Szerintem nem rontottad el oket, de csak abbol tudok itelni, amit roluk irsz az utobbi 2 evet olvasgatom, gondolom, tudod, melyik forumban, kajatippeket lopkodok toletek

    Irod, nem isznak, stb, az meg miert baj, ha termeszetesnek vesznek dolgokat, ami neked nem volt az?Te is, mint mindenki, alegjobbat akartad nekik, egyszeruenk mar mas alapbol indultak, termeszetes, hogy mast vesznek adottnak, mint te, annak idejen.

    Dolgoznak, segitenek nektek, en a helyedben elegedetten dolnek hatra.

    Buszke lehetsz a csaladodra, es magadra is, komolyan mondom.

    előzmény:
    Sarapod2 (122)
    2008-12-07  19:36
  22. 2008. december 7. 20:18130.

    Általánosítás, ugyan miért élne beosztóbban, illetve attól függ ki mit tart tökfelesleges hülyeségnek.

    Az óvodában nem nézik kinek milye van, sajnos dehogynem. Egyetértek abban veled, hogy mindezt tényleg a szülők generálják. Ismerősöm ovis kislánya a napokban szomorúan jött haza, hogy a többi gyerek már megint kicsúfolta, mert már mindenkinek volt valamilyen divatos játéka csak neki nem. A gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni, főleg, ha amint írod a szülők is ezt tanítják nekik. Sajnos.   

    előzmény:
    Lillaréka (126)
    2008-12-07  19:59
  23. 2008. december 7. 20:13129.

    13 havi??????

    uristen nekem még a szabadság pénz is 75 %-ban jár.

    Godoljátok el 3o éve dolgozom és szabit akkor vehetek igénybe ha éppen muszáj mert mitha táppénzen lennék. se jutalom,se semmi.

    előzmény:
    zne (1)
    2008-12-07  15:30
  24. 2008. december 7. 20:08128.

    54 éves vagyok.Álamigazgatásban 30 évet dolgoztam katonaság megsznt.3oo óta. non-stop közért, 3 müszakos cég, c/www.arnyekportal.extra.huA.el kell titkolni,hogy milyen végzettségem van de dolgozom,mert nennyivel is beljebb vagoyk.Suörnyü ma már nem lehet válogatni voltam takaritónő is ez van azt vállalom ami adódik.A fiam 2 2 éves ezt látta ugyszintén ilyen.

    Igaz egyedül élek albérletben de még mindig jobb mint az utcán lenni nemlesz kari.Csak az unokák egy-egy apróságot kapnak.Segélyt nem kaphatok pedig betegen dogozom.Ez van. 

    előzmény:
    SEviI (121)
    2008-12-07  19:33
  25. 2008. december 7. 20:05127.
    Ami a 13. havi pénzt illeti, mivel nem minden dolgozó kapta, örülni kell, hogy eddig volt. Így is lehet nézni.
    előzmény:
    e-zita (124)
    2008-12-07  19:38

Címlap

top