Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MBT vagy RYN ?

tomatojuice
Létrehozva: 2009. február 1. 08:21

szia mindenki!

 

ismeri valaki a RYN cipőket?hasonló (vagy ugyanolyan) technológia alapján készül,mint az MBT.csakhát mégsem ugyanaz...talán az árában van némi különbség.kb.15 ezer ft-al olcsóbb.a környezetemben elég sok ismerősnek van gondja a gerincével,tartásával,és a dokik is javasolják az MBT-t.az ára egy "vagyon",50-60 ezer körül mozog.

 

ezért kérdezem,hogy van e valakinek tapasztalata a RYN cipőkkel,és még olvastam egyről,az pedig a SOFTY,ami egyelőre még csak gyerekméretben van,viszont jóval olcsóbb.

 

szerintetek mit tud az MBT,amit esetleg ezek a "hasonlóak" nem?pusztán kiváncsiság,mert nem mindegy az ára miatt...

 

köszi a segitséget:tomato

  1. 2010. július 21. 12:52101.

    Szia!

     

      Én ugyan nem vagyok sem férfi, sem 120kg, viszont van egy Ryn-em, amit nagyon szeretek és úgy tudom, hogy valóban van EVA a Ryn-ekben is, viszont ott nem érintkezik a külvilággal, csak a talpszerkezet belsejébe van beépítve, így az eső nem teszi tönkre, úgy mint az MBT-knél...

      Remélem tudtam segíteni! :)

    előzmény:
    Eyesis (94)
    2010-05-13  10:57
  2. 2010. július 16. 12:10100.

    Kedves Tomato!

     

    Nálam a RYN jött be. Én is jól utána jártam mindkettőnek.

     

    Elsősorban azért mert próba után azt tapasztaltam, hogy a RYn kényelmesebb és sokkal stabilabban tartja a lábam és persze ami nálam szintén fontos volt, hogy sokkal csinosabbak a modellek(szandi).  

    A különbség az MBT és RYN között anyagösszetételben és szerkezetben van. Az MBT 5 rétegű talpszerkezettel rendelkezik, puhább és oldalirányban is instabil(nekem billegett benne a lábam). A RYN 7 rétegű keményebb, rugalmasabb,oldalirányban nem instabil.

    Az MBT sarkában szivacs van, a RYN ben légkamra technológia. Az MBT-t mindig ápolni kell méhviasszal, mert ha belemegy a szivacsba a víz kitörik, szétpereg, a RYN-t talpát  nem kell ápolni, folyó csapvíz alá teszed és kimossa.

    A RYN sarokrésze 45°-ban hajlított, ezáltal sokkal aktívabban dolgoztatja az izmokat, lúdtalpra is sokkal jobb.

    Felsőrész mind a kettőnél bőr!

     

    És ami legfontosabb az ár. A RYN-nél most kedvezménnyel 40.000Ft ért vettem a szandim(eü. dolgozó vagyok és elengedték az áfát), viszont volt olyan modell, ami kedvezmény nélkül került ennyibe!

    Az MBT-nél 52.000Ft lett volna!

     

    Remélem segítségedre lehettem: Molly

    előzmény:
    tomatojuice (1)
    2009-02-01  08:21
  3. 2010. július 13. 20:2699.

    Anyukám egy hetet molyolt a neten, nézegetett, hasonlítgatott, olvasott, neki az állómunka miatt van gond a talpával, múlt héten már járni sem tudott.

    A megoldása Enquist cipő. Szebb és olcsóbb mint az MBT és a RYN.

    Mamutban van boltjuk, és ősztől lesznek a Westendben is. Meg Solymáron is vannak, ha jól emlékszem.

    35 volt egy szandi, de anyu azóta újra tud rendesen járni és dolgozni.

     

    Ödv: Ginea

    előzmény:
    tomatojuice (1)
    2009-02-01  08:21
  4. 2010. július 13. 20:1398.

    Sziasztok!

     

    Én próbáltam a Shape ups-ot is, de szerintem nem annyira kényelmes és az MBT-s tapasztalatomból kiindulva ez is nagyon hamar tönkre fog menni, hisz egy szivacs nem bírja sokáig a strapát!

    Én jól végignéztem a piacot és most a legjobbnak a RYN-t tartom, az ára elérhető és  jobb a minősége mint bármelyiknek....És ráadásul megjöttek az új modellek és nagyon csinik:) Vannak szandálok és elegánsabb, balerina cipők is.

    Én a RYN Centerbe járok a Galamb u 7-be, mert ott a kiszolgálás is és az árak is a legjobbak, fogyamatos akcióik vannak!

     

     

    előzmény:
    bkrisztuka25 (97)
    2010-06-26  10:35
  5. 2010. június 26. 10:3597.

    Hali!

    Valakinek van SKechers Shape-ups  cípője, és mia véleménye tapasztalata vele kapcsolatban? (Hasonló mint a másik két cípő , csak fele annyiba kerül.)

    köszi:d

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. június 22. 14:0096.

    Szia Kata!

     

    Én próbáltam a Dr Batz-ot,de nem tetszett. Viszont rátaláltam egy új termékre a Joyára,és már lassan 4 hete hordom. Csodálatos érzés,nagyon kényelmes, puha. Azt  mondták a boltban,ahol vettem,hogy a világ legkényelmesbb cipője. És tényleg az! Próbáld ki! Én békéscsabán vettem,nagyon jó árban van,most még beveztő áron adták,és még ajándék is járt hozzá.Szerintem nézd meg te is!

    előzmény:
    aszta (95)
    2010-06-16  13:43
  7. 2010. június 16. 13:4395.

    Szia!

     

    Az én párom is férfi súlyban van 140 körül és MBT hord, edig még nincs vele gond pedig júliusba tölti az 1 évet. Én most épp egy rollSTEP-et néztem ki magamnak a Dr. Batz-nál. Valaki probálta már?

     

    Kata

    előzmény:
    Eyesis (94)
    2010-05-13  10:57
  8. 2010. május 13. 10:5794.

    Érdekes, én a Ryn cipőket is 50-60 között látom...

     

    Most kicsit beleástam magam a témába, mert szeretnék valami szuper cipőt venni, de az biztos, hogy nem fél évre akarom..

     

    Na nézzünk engem.. kb 120kg vagyok, férfi, és elegáns vagy utcai fekete bőrcipőt keresek... Ha egy 70-80 kgos embernél a puha szivacs szétcseszi az MTB-s EVA-t, akkor nekem az MTB eleve nem játszik?

    A Ryn-nél is látok EVA-t...

     

    Van itt olyan aki férfi súlyban van és használ valami görbe talpú cipőt?

     

    Köszi,

    Gyula

     

    előzmény:
    tomatojuice (1)
    2009-02-01  08:21
  9. 2010. Április 7. 08:0393.

    Hahó !

    Kinek a pap, kinek a papné..szokták mondani.

    Én egy RYN cipőt kaptam a férjecskémtöl egy éve, s azóta már két újabb modellel kellet kibővíteni a cipősszekrényt, mert ugye másban már nem is nagyon tudok járkálni . A testvéremnek a színesebbMBT tetszett és azt hordja kb fél éve,teljes megelégedésére.Néha próbálunk cserélgetni,de alig várjuk,hogy visszakapjuk a magunkét, mivel már aztr szoktuk meg!

    Az MBT puhább talppal és oldalra is kilibbenő járást ad,míg a RYN sokkal keményebb,és lendületesebb..s nekem a ludtalpamnak jobban kell a kemény RYN talpa.  Egy biztos, jobbak bármilyen " hagyományos " cipőnél!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. március 25. 22:1092.

    Most a kedvedért összeszámolom:

     

    6 pár MBT cipőm van, plusz a gyerekeimnek 3, a férjemnek 2 volt az elmúlt 4-5 év során, ez összesen 11 pár.

    Ebből a 11 párból egy azaz 1 pár ment tönkre időnek előtte, egy másik pedig kb. ugyanannyi idő alatt, mint más jóminőségű cipők (kb. 2 szezon), a harmadik 4 év után, másik 5 pár sokkal többet bírt eddig mint egy átlagos minőségi cipő, és még mindig jó állapotban vannak, egyikük 5 év után is teljesen hordható, pedig irtó sok km van benne. Ami kimaradt, az még viszonylag új, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni, de mindegyik öregebb már egy-két hónapnál, és velük sincsen egyelőre semmi gond.

     

    Ítéld meg magad...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508459 (80)
    2009-09-07  12:01
  11. 2010. március 25. 22:0291.

    Én vettem az egyik gyerekemnek, és lehangolóan néz ki pár hónapnyi hordás után. Vacak anyaga van  a felsőrésznek, lekopik róla a festék pillanatok alatt, és mivel nagyon élénk színe is van (mindegyiknek ezek között a kisebb méreteű modellek között) ezért különösen ronda így kopottan.

     

    Viszont a gyerekem nagyon szereti, sokkal kényelmesebbnek találja, mint az előző cipőt (ez az első efféle terápiás lábbelije).

    -- Van egy kis orthopédiai eltérés az egyik sarkán, ami miatt nem bír nagyon sokat gyalogolni, mert fájni kezd a lába.

    Még nem lehet tudni, kinövi-e, vagy operálni kell... --

     

    Azóta már az mbt is előrukkolt a maga gyerekmodelljeivel, én asszem legközelebb olyat veszek neki is, mert azt megbízható minőségnek ismertem meg (5 éve használom), és annyival nem drágább a gyerekcipőjük az enquisténél, mint amennyivel jobb minőségűnek remélem az eddigi tapasztalataim alapján...

    előzmény:
    Adélbaba (90)
    2010-03-25  21:47
  12. 2010. március 25. 21:4790.
    Érdeklődni szeretnék van -e valakinek tapasztalata az Enquist cipőkkel?Tudom nem ez a topik témája de nem akartam ezért újat nyitni.Köszönöm ha lesz válasz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_532731
    Torolt_felhasznalo_532731
    2010. március 20. 11:4089.

    Sziasztok!

    Ne vegyetek hamisított MBT-t!

    Nem éri meg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. március 2. 17:3088.

    Sziasztok!

     

    Nekem van egy 38-as fehér szinű MBT szandálom. Sajna nekem nem vált be, kényelmetlen.  Alig hordta, a dobozába pihen nyár eleje óta. Szóval ha valakit érdekel, esetleg ismeröse ilyet keres, kérlek üzenj!

    Szivesen megválnék tőle!!

     

    Judit

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_532731
    Torolt_felhasznalo_532731
    2010. március 2. 17:2487.

    Sziasztok!

    Böngészgettem a neten és rátaláltam egy külföldi cikkre, ahol a RYN-ről volt szó és arról, hogy a RYN támogatja a 2010-es Téli Olimpiát és a 2012-es Londoni Olimpián is ott lesz. Azt gondolom, hogy ez óriási dolog. Gratulálok! Egy boldog RYN használó és rajongó!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. február 27. 10:5286.
    látom nem rakták be a linket a ryncenter oldalán látható, a hírek alatt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. február 27. 10:5085.
    Sziasztok! hátha érdekel tieket egy jól megyrt MBT RYN különbségelemzés: üdv:i
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2009. október 5. 17:2184.
    előzmény:
    babymano84 (83)
    2009-10-05  15:51
  19. 2009. október 5. 15:5183.

    Csak a rend kedvéért én is leírom a tapasztalataimat.

    Nekem egy MBT szandálom van, amit tavaly ősszel vettünk. Akkor a munkahelyemen hordtam, tavasztól meg az utcára is. Azóta alig akaródzik levenni a lábamról, annyira kényelmes. És sokkal többet tudok sétálni hát és derék fájás nélkül (csak 25 éves vagyok!). Úgyhogy megérett az idő, hogy egy cipőt is vegyek, mert most már hűvös van. Nem állítom, hogy nem olyan, mint mikor az ember fogát húzzák, ha az árára gondolok. De hál'Istennek a szandálomnak eddig kutyabaja, pedig rengeteget hordom és nem igazán viszem túlzásba az ápolását.

    Hogy RYN vagy MBT? Nem tudnék őszinte választ adni, mert RYN még nem volt a lábamon. Biztos van, akinek tényleg pont ez a jobb. Nem lehet senkit elitélni azért, mert egyiket vagy másikat veszi meg; embere válogatja. Én imádom az MBT szandált, és sok embert ismerek/látok, akinek van és szintén szereti. Árban sincs olyan nagy különbség, ahogy elnézem. Nekem a RYN nem tetszik kinézetre, ez biztos, de akinek bejön az kérdezzen utána, próbálja fel és ha jó is neki, hát hordja bátran.

    De azért az itt megforduló emberek leszokhatnának egymás ócsárlásáról, csak mert nem egyezik a véleményük!!! Igazán nem szép dolog mást hazugnak vagy hülyének titulálni ez alapján.

    Úgyhogy minden elégedett RYN és MBT tulajnak további boldog és elégedett, panaszmentes éveket kívánok cipőikkel.

     

    Üdv,

    babymano84

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_705564
    Torolt_felhasznalo_705564
    2009. október 2. 23:1282.

    Na akkor én is csatlakoznék a hozzászólókhoz.......Cirka egy éve már,hogy van MBT-m,de eddig semmi rossz tapasztalatom nem volt vele!Igaz drága,de megéri beruházni rá!

    Egy 2 éves kisgyerek anyukája vagyok,és minden nap rohangálok utána,játszótér,kirándulás....eddig még birta a szandál,pedig nagyon használva van(homok,kavics,sár,víz.......)

    Nem hittem benne(anyósom unszolására vettem meg),de tényleg jó! Nekem rendszeresen fáj(t) a derekam,de most már nem érzem,hogy fájna napközben....

    A másik márkát nem ismerem,sajnos nincs vele tapasztalatom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. október 2. 22:5981.

    Miután bokasüllyedésem van és a sok autóvezetéstől ( képviselő vagyok) fáj a hátam, az orvosom "felírt receptre" talpvizsgálatot az MBT márkaboltban. Miután járatos vagyok hasonló szakszerü ajánlásokban éltem a gyanuperrel. Előbb ismerőst, majd utca emberét megállítva érdeklődtem az MBT után. Az eredmény vegyes és lehangoló: doktor bácsi nem kevés jutalékot kap, ha az MBT ajánlja...ezért vannak ugye a patika látogatók is, tehát neki érdeke, ha MBT-t veszel, merthogy a RYN még elég kezdő és nincs lóvéja az orvosokat megvenni. A használók istenitik...de !

    Kb. tíz megkérdezettből 7 !!!! -nek már volt garanciális problémája !!!

    Ezek uán kiváncsiságból megnéztem magamnak azt a fránya RYN lábbelit.

    Szerencsére Debrecenben is lehet kapni, és nagyon meglepődtem!

    Nem volt talpvizsgálat, nem volt maszály mese sem, csak egy szivélyes felkérés egy próba erejére. Ezek után megkértek, sétáljak át az MBT üzletbe, s érezzem a különbséget.

    Miután én is a kereskedelemben mozgolódom, tetszett, hogy nem akaszkodtak rám görcsösen.

    Na ezek után próbáltam fel az MBT-t.

    És milyen lábbeli boldog tulajdonosa vagyok ?

     

    Természetesen RYN.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217734 (72)
    2009-08-05  14:21
  22. Torolt_felhasznalo_508459
    Torolt_felhasznalo_508459
    2009. szeptember 7. 12:0180.
    Én is hallottam már így az MBT outlet magyar jelentését,hogy ipari hulladék. És hát van is benne valami,mert nagyon hamar előjön velük a gond.Volt mbt-m,de kb 4 hónap múlva levált a talpa,utána kis időre rá szétment a szenzor. Gagyik. Valmi gáz van velük.Hiába a nagy akciók,nem szabad beruházni ilyen cipőkre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791427 (76)
    2009-09-02  13:39
  23. Torolt_felhasznalo_791427
    Torolt_felhasznalo_791427
    2009. szeptember 2. 17:3279.
    Az nem elég, hogy egy Replay outletben dolgozom? de a kedvedért még kutakodom a szó jelentését illetően, jó?A sztaki meg biztos hülyeséget ír. Reklamálj az MTA-nál
    előzmény:
    katinka02 (78)
    2009-09-02  15:33
  24. 2009. szeptember 2. 15:3378.
    És szerintem inkább te se erőltesd! Amit linkben küldtél ott épp nincs lefordítva a jelentése. Kutakodj egy picit tovább.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791427 (76)
    2009-09-02  13:39
  25. 2009. szeptember 2. 15:2977.

    Ok nem erőltetem.Bár a lényeg nem válltozik. Ez pedig az,hogy tönkrement az mbt-m,amit outletként vettem.Szerintem nem véletlen,mondhat bárki-bármit. Nagyon sok ismerősöm járt így.Van valami bibi  a szenzorral.  És ez úgy tűnik nagyon sok vásárló véleménye.

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_791427 (76)
    2009-09-02  13:39

Címlap

top