Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab feleségek klubbja.

Torolt_felhasznalo_733722
Torolt_felhasznalo_733722
Létrehozva: 2009. március 21. 10:56

Sziasztok !

 

Azért nyitottam ezt a topikot mert jó lenne egy klubb ahol mi arab feleségek találkozhatnánk és összetarthatnánk,segithetnék egymást sok mindenben.Hiszen mi vagyunk itt Magyarok arab férjekkel ,mindenki más és más szakmával más ismeretséggel így azt gondolom sokat tudnánk egymásnak segíteni.Én pesti vagyok és hiszem hogy van rá hely ahol kialakithatnánk egy jó kis összetartó barátságot minden arab feleséggel,.Remélem van kedvetek hozzá és sokan jelentkeztek.AZ én férjem Szíriai és mindenkit sok szeretettel várok ide hogy összegyüljünk.

 

SZIASZTOK szép napot mindenkinek

  1. 2014. május 30. 18:003776.

    ha facebook tag vagy, nezdd meg ezt a kepet. Irakban legalis a gyermekkoru kislanyok ferjhez adasa.

    ez csak 1 aprocska info, milyen tarsadalmuk van.

     

    ez a te lanyoddal is majd megtortenhet.



    a szoveg spanyolul van, de a lenyeges szavak erthetoek.

     

    azert felteszem a kepet is, csak azert kell a teljes oldal, hogy ne hidd azt, az ujjambol szoptam a dolgot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578458 (3774)
    2014-05-30  17:15
  2. 2014. május 30. 17:373775.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578458 (3774)
    2014-05-30  17:15
  3. Torolt_felhasznalo_578458
    Torolt_felhasznalo_578458
    2014. május 30. 17:153774.
    Szia!én most készülök feleségül menni egy iraki férfihoz,de annyi rémtörténetet hallottam és olvastam hogy eluralkodott rajtam a félelem.A párom irakban szeretne házasodni.kérlek segítsetek hogy milyen papírok kellenek,milyen arab feleségnek lenni?köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (1)
    2009-03-21  10:56
  4. 2013. június 13. 11:333773.

    szia,

     

     

    bocs, ezer eve nem jelentkeztem be ide, irj nyugodtan :)

    előzmény:
    Fruzso00 (3770)
    2013-04-09  18:20
  5. 2013. Április 27. 20:243772.

    Sziasztok!

    Szivesen ismerkednek-beszelgetnek Becsben elö magyar muszlim länyokkal,asszonyokkal .

    Nemreg költöztem ki es sajnos nincsenek ismeröseim itt..

  6. 2013. Április 9. 18:223771.
    f.fruzsina91@freemail.hu az e-mail címem.Kérlek ha  van mód és lehetőség segíts nekem,nem tudom mi tévő legyek.Algériai férfival kapcsolatos
    előzmény:
    Fruzso00 (3770)
    2013-04-09  18:20
  7. 2013. Április 9. 18:203770.
    Szi.Írhatnék neked priviben? Segítségedre lenne szükségem :( Megköszönném ha tudnál tanácsot adni.
    előzmény:
    Yaweb (3768)
    2013-01-30  21:32
  8. 2013. március 11. 19:583769.
    előzmény:
    safrika (3766)
    2012-12-25  19:07
  9. 2013. január 30. 21:323768.

    Szia,

     

    Bocs,hogy hozzaszolok,de igazad van az algirokkal kapcsolatban. Az en ferjem is Algir. Most leszunk 5 ev hazasok es van egy gyonyoru 14 honapos kisfiunk.

     

    Igazad van,hogy nagyon vendegszeretoek de az is igaz,hogy vannak dolgok amit en megmosolygok de megis ugy teszek,ahogy a ferjem mondja,mert hat elvegre o van otthon. Ilyen pl ferfi melle en nem ulhetek :) felteszem a kendot ha a batyja jon latogatoba vagy valamelyik hug/nover ferje. Azert,mert tisztelem oket.

     

    Termeszetesen mikro nem Algeriaban vagyunk,nem hordok kendot es ferfi melle is ulok/ulhetek.

    Egyszoval,ha Algeriaban vagyunk,ugy teszem ahogy a ferjem mondja,azert mert ugy gondolom,hogy a tisztelet kijar a csaladjanak es balheba sem szeretnenk keveredni :)

    előzmény:
    Pipcsi (3764)
    2012-12-25  14:30
  10. 2012. december 25. 19:143767.

    Udvozollek!

    Nem arrol van szo ; hogy nezegeted a ferfiakat, viszont amikotr az utcan megy, akkor ugye jobb elore nezni, ha nem akarsz neki lenni valakinek!Egyebkent, mert ot valasztottad ferjednek valamikor, attol meg beszelhetsz massal is , mint o!Akkor mmi van , ha a munkatarsad ferfi es meg kell targyalni egyes dolgokat?

    Ne haragudj, elobb neked kellett volna irnom, de mar irtam a kesobbi levelre.

    Bizony, lehetetlen egy latogatasbol barmilyen velemenyet leszurni, de tobbol sem lehet!

    Es nem lehet a kedveskedesbol sem semmit itelkezni, mivel valoban kedvesek a vendeggel.Ez termeszetes, nem?

    Kellemes karacsony kivanok! 

    előzmény:
    Pipcsi (3764)
    2012-12-25  14:30
  11. 2012. december 25. 19:073766.

    Nagyon egyet ertek veled Pipcsi hozzaszolasarolEn igen regen valasztottam a ferjem, illetve egymast valasztottuk, de ennyi ido utan sem latom ennyire rozsaszinben a dolgokat!

    Milyen jogon kerjen tolem a ferjem, hogy mit csinaljak a hajammal?O sem kerdezte soha, hogy mi legyen az ovevel, valoszinu azonban , hogy nem ez a lenyeg a hazassagban, ennel sokkal nyomosabb az , hogy ha azt mondja meg neked, hogy kivel beszelhetsz, vagy eppen nem beszelhetsz!!

    Vloban nem egy , de sok latogatas utan sem tudunk velemenyt mondani, ahhoz ott kell elni igazabol.Hogy a Coran mit mond es az emberek mit tartanak meg belole, az mas kerdes.Maga az ottani tarsadalmi elvarasok masok, mint Europaban, es nem konnyu mindeg eleget tenni annak. A mai korban meg aki a szentirasnak megfeleloen akar elni, annak ugye minden mai dologrol le kell mondania, nem igaz?Kulonben akkor most hogy olvasnam ezeket a leveleket?Na ne mar, hogy aszerint eljunk szo szerint!!!Ti hol nevelkedtetek?Marmint az elozo hozzaszolo.Az en gyerkeim is abban az orszagban szulettek es nevelkedtek, abban a kulturaban; de azert nem ilyen okrian gondolkodnak!!!

    Nezztzek mar szet magatok korul, akik a Coran szerint akarnak elni, hogy mit varnak az eletyuktol, es miert szeeretnenek ennyire szep kepet festeni magukrol.

    Bocsanat a nyers szvakert, pont most Karacsonykor, de higyjetek el, sokan vannak , akik ezt is unneplik ott is! 

    előzmény:
    saschamora (3765)
    2012-12-25  15:53
  12. 2012. december 25. 15:533765.

    na, ha ezt a sok "okossagot" egy latogatas alatt szurted le, es kikialtod mint abszolut igazsagot, akkor veled komoly baj van!:) csak a feluletet lattad, de ha neked tetszik, es ebbol melyre nyulo kovetkezteteseket vontal le, a te dolgod, a te rozsaszin alomvilagod... nincs ezzel gond, csak ne hulyitsd a nepet a pozitiv propaHantaval!

    sok boldogsagot!

    előzmény:
    Pipcsi (3764)
    2012-12-25  14:30
  13. 2012. december 25. 14:303764.

    Kedves Nőtársaim! 

     

    Csak azért szólok hozzá, hogy legyen több mindenen gondolkodni. :D

     

    Úgy néz ki, én is csatlkaozom azokhoz a feleségekhez, akik, bár ha nem is sokan vannak, de algériai férjet választottak maguknak.

    A részletekbe, nem is tudom, érdemes-e belefolyni, mert saját tapasztalat, hogy az ismeretek hiánya szüli azokat a gondolatokat, amelyeknek a legkevesebb köze van az igazsághoz. 

     

    Én voltam kinn Algériában. A vőlegényem családjával töltöttem ezt az időt, de időnként ki is ruccantunk, sajnos az esős időszak eléggé beszorított a házba. Nem tudom leírni, mennyire vendégszeretőek, én mondjuk nem arab, hanem kabil családban voltam. Minden gondolatomat lesték, még a legszegényebb család is a maximumot hozta ki magából! 

    Butaságnak tartom azt gondolni, hogy a nők elnyomásba vannak. Sőt. A Korán volt az első olyan irás, amely foglalkozott (a mai napig egyébként) a nők jogi és családi védelmével. Előírást tartalmaz többek között arra vonatkozólag, hogyan kell viselkednie egy jó férjnek. Néztem ezeket a házaspárokat - hát meg kell mondjam, a nők hordják a nadrágot, csak a férfiak hangosabbak! :-D Pont ugyanaz a helyzet, mint bárhol a világon, egy sikeres férfi mögött mindig egy erős asszony áll. A Korán szerint a nő az, ahol a férfi lelke megpihen és a férfi az, ahol a nő lelke megpihen. És aki valóban muzulmán és az Írás szerint él, az valóban így él és a házasságok sikeresek, boldogok. Aki nem érzi át alapjaiban ezeket a, hogy is mondjam, tanácsokat, hiszen senki számára nem kötekező, annak nem is kell belőle semmit sem teljesíteni, bár az szegényebb is lesz valamivel... A szó klasszkius értelmében vett igaz muzulmán vallás egyenjogúságot ír elő: a nő és a férfi egymást kiegészíti, bár soha nem lesz egyenlő, hiszen lássuk be, minden férfi szerepet soha nem fog tudni betölteni egy nő, és minden nő soha nem fog betölteni egy férfi szerepet. 

     

    Ha azt kéri a férjed, hogy, mondjuk, ne fesd be a hajad, vagy ne nézegesd a többi férfit, akkor miért teljesíted? Mert szereted őt és boldoggá akarod tenni, ugye? És ha a kérése ellenére megteszed, mert erre vagy arra hivatkozol, miért teszed meg? Kit akarsz boldggá tenni? Vagy a férjed akarod bosszantani? Ha kérsz a férjedtől vmit, nem teljesíti szeretéssel? Hmmm? Ha ilyen dolgokat kér egy férj, azért teszi, mert szeret, mert túl értékes vagy a számára ahhoz, hogy azt kockáztassa, hogy elveszítsen.  Ha valakinek van egy értékes festménye, nem mutogatja akárkinek, nem igaz?

     

    Az éremnek két oldala van, és igen hasznos a másik oldalról is megnézni a dolgokat. Sokszor nem haszontalan, sőt, rengeteget lehet tanulni! Az európai kultúra technikailag valóban sokkal fejlettebb az algériainál. De az algériai erkölcs, noha az európaiaknak hála, folyamatosan romlik, még így is sokkal magasabb szinten áll! Az ex catedra kijelentések helyett érdemes lenne olvasgatni, informálódni és nem a média butításait csipegetni....

     

     

    előzmény:
    safrika (3763)
    2012-12-09  18:56
  14. 2012. december 9. 18:563763.

    Egy kis kiegeszites, bocs!

    ha szerinted egy orszag kulturaja abbol all, hogy vallasi tiltasok tomkelege, akkor az nem igazan ugy van, Algeria kullturaja sokkal gazdagabb es szinesebb, mint a mai kicsit szurke elet.

    Jo hetet kivanok! 

    előzmény:
    smainsilvia111 (3761)
    2012-12-07  09:56
  15. 2012. december 7. 22:093762.

    Szia!

    ha ennyire szigoruan elsz, hogy tudsz levelezni itt a forumon?

    Egyebkent elmondom neked, hogy Algeriaban korantsem sokan jarnak csadorban, es sokkal nagyobb szabadsaguk van a noknek, mint neked most.Nem is ertem, hogyan egyezel bele olyan dolgokba, hogy megszabjak neked, kivel allj szoba?A masik dolog, hogy mit esztek, az nem nagy dolog betartani, mert a diszno hus nem nagyon egeszseges, tehat jol teszed , ha nem eszed,az unnepek , hat az a legelemeibb dolog, ha valaki idegenben el, hogy azt vigye magaval.En is tartom , sot mindnyajan a mienket es igazan nem akadaly senkinek.

    Egy kicsit csalodtam, hogy egyel tobb norol hallom, hogy ugynevezett elnyomasban el, amit ugye te valasztottal.Sok kitartast kivanok, mert hidd el, hogy ott nem igy elunk, mi nok, csak egy kis reteg!

    Kellemes hetveget!

    Akko ti a karacsonyt sem ulitek? 

    előzmény:
    smainsilvia111 (3761)
    2012-12-07  09:56
  16. 2012. december 7. 09:563761.

    szia.

    Ha erdekel el mondom hogyan lehet olyan kulturat szeretni vagy nem szeretni ahol meg nem is jartam ,mert az en ferjem itt is ugyanugy vielkedik mind otthon itt is az ö kulturaja szerint elünk,itt is betartjuk az ö szokasaikat nem jarok pl.csador nelkül,nem eszünk diszno hust,nem nezek es nem beszelgetek idegen ferfiakkal stb.tudom hogy ott meg szigorubb lenne de en mar megszoktam en igy szeretem a ferjemet...

    es hogy valaszoljak a masik kerdesedre tudod en eleg öszinte ember cagyok igy ezt is elmondom hogy megsertette az ottani törvenyeket es hogy eltöröljek a büntetest 10 evig nem mehet haza de meg

    itt europaba se tudtunk minden szükseges dolgot elintezni igy az ö haza latogatasa meg ugy is varat magara.

    előzmény:
    safrika (3760)
    2012-12-06  22:33
  17. 2012. december 6. 22:333760.

    Szia!

    Nem tudom, en vagyok csak evvel ugy, hogy egy kulturat csak akkor lehet megitelni, ha ismerjuk es foleg imadni , nem lehet, ha meg ott sem voltal.Ne haragudj, hogy ezt irom, de keptelenseg elmondasok utan szeretni valamit.Egyebkent nem lehet utalni sem , mivel nem ismered.Am , egy latogatas sem lesz eleg , hogy megitelhesd, milyen is ott elni, es vajon irnad-e azt az eletet.

    Sokan felnek az arab vilagtol, pedig nem egyformak, csak nem egyszeru megerteni az ottani logikat, ami ugye nem geyezik a magyareval sok mindenben.

    Ha nem vagyok nagyon kivancsi, mit jelentsen az, hogy a ferjed nem mehet haza?Amugy tenyleg jol megkevertetek a hazassag ugyet!Kulonben nem szoktam turkalni masok maganeleteben, csak erdekes kijelentes.

    Minden jot kivanok es legyen szep napod! 

    előzmény:
    smainsilvia111 (3759)
    2012-12-02  23:25
  18. 2012. december 2. 23:253759.
    szia.igazad van mindenben amit irtal bar meg nem voltam algeriaban mert a ferjem meg sajnos nem mehet haza de jövöre mindenkeppen megyek imadom azt a kulturat....amugy meg ha szereti magyarorszagra is eljön. mi amugy most Becsben elunk de Nemetorszagba ismerkedtünk meg de Szlovakiaba hazasodtunk össze ami nem volt könnyü de vegül sikerült...
    előzmény:
    safrika (3755)
    2012-12-02  21:57
  19. Torolt_felhasznalo_981444
    Torolt_felhasznalo_981444
    2012. december 2. 22:323758.

    Es  mibol  szarmazik  a  "Rasszizmus",  kedves  Dr. Psycho...  ?

     

    Ha!

     

    Ennek   a  szerencsetlen  kis  magyar   asszonykanak nem  sok  boldogsagot  josolok.

     

    :-(((

     

     

    Teljesen  egyetertek Veled,  hogy  Magyarorszagon  ke'ne   elniuk.

     

    előzmény:
    semiramis (3751)
    2012-12-01  15:46
  20. Torolt_felhasznalo_981444
    Torolt_felhasznalo_981444
    2012. december 2. 22:283757.

    Nehogy  elmenjel  ALGERIABA!!!!

    Foleg  manapsag,   amikor  me'g  jobban  gyulolnek  minden  kulfoldit  es KERESZtENYT mint azelott!!

     

      Ha  a  ferjed  valoban  szeret  Teged,   akkor  Magyarorszagon  fog  dolgozni!

    Gyermeked  MAGYAR,   az  ANYANYELVE  MAGYAR!!

    Ezt,  sose  felejtsed  el!!

     

    Sok  szerencset!

    előzmény:
    melitta79 (3750)
    2012-12-01  15:30
  21. 2012. december 2. 22:043756.

     

    Remélhetőleg a gyerek édesapjának is lesz néhány szava ehhez.

    előzmény:
    melitta79 (3750)
    2012-12-01  15:30
  22. 2012. december 2. 21:573755.

    Kedves Melitta!

    Lehet, hogy tevedek, de ha jol latom , a fiammal egyidos vagy!

    Na , nem ezt szerettem volna irni.Persze, hogy vannak Algeriaban magyarok, meghozza eleg sokan, foleg a fovarosban

     Az aggaszt, hogy hogyan fog a fiad megszokni ott?Szerintem imadni fogja a kellemes eghajlatot es az uj eletet, az iskola nem vesz, a gyerkek hamar megtanulnak arabul is.Viszont te tovabbra is csak magyarul beszelj vele, akkor nem lesz semmi baj.

    En inkabb arra gondoltam, hogy vajon hogy fogja a kapcdolatat tartani az edesapjaval, mert talan nem tud majd minden szzunetben hazamenni, vagy mas dolga akad, akkor mi van?

    Ha mar algeriai feleseg szeretnel lenni, akkor feltetlen fel kell fedezned az orszagot is, nem csak az emberet, es itt az en vesszo lenne, csak nekem nincs olyan, bocs!

    Bar tudom, hogy rettento sarmosak az algeriai fiuk, nem kell mindent keszpenznek venni.Ott sok kulturalis elteressel talalkozik az ember, amit hiaba bizonygat valaki, hogy nem erdekli, nem igaz.Eloszor is , az elvalt vagy ozvegy novel valo hazassag nem altalanos nalunk, de vannak csaladok, ahol elmegy.Foleg , amikor elegge erett egy fefiu.Tudom, mindenki azt izonygatja, hogy az o kedvese mas, de nem kell ecsapodni.Amikor mar az eskuvot tervezgeti valaki, valoszinu , elegge meggondolta a dolgot, de vaigyazat....Sok buktatoja van ugy altalaban a vegyes hazassagoknak.

    Ne mondj semmit, en is ebben vagyok , es rengeteg eve, de a mai elet nem olyan , mint a regi volt, semmilyen szempontbol.

    Csak sok sikert kivanok, barhogy dontesz, hol szeretnel elni eleted fenyevel!

    Kulonben az arab nyelvu tanulas sem nehezebb , mint otthon, csak egy evet arra kell forditani, hogy a nyelvet megtanulja.

    Udvozlettel!

    ha van meg kerdesed, priviben irhatok. 

     

    előzmény:
    melitta79 (3749)
    2012-11-30  10:14
  23. 2012. december 2. 21:293754.
    sziasztok. szilvia smain vagyok uj vagyok nalatok az en ferjem is alger allampolgar 2 eve hazasodtunk össze es imadjuk egymast becsuletes,szeretö ferj es jo apukaja 9 eves kisfiamnak aki az elsö hazassagombol született nagyon jol kijönnek egymassal.ha valakinek van kedve velem csevereszni ilyesmiröl vagy kerdesei vannak szivessen valaszolok.silvia
  24. 2012. december 1. 21:323753.

    Köszönöm,hogy írtál!

    Algériában "ragyog " egyenlőre:-)

     

    Azt hiszem és a lelkem mélyén tudom és tudtam,hogy azt illetően igazad van,miszerint nem szabad elhagynom az országot és a relatív biztonságunkat,leginkább a kisfiam miatt.

     

    Azonban a rasszizmus kérsését illetően -enm így van-én sosem bélyegezném meg,én imádom őt,csupán ismerem magyarországot és a világot egyáltalán..

    Jól tudjuk,ha egy ember bőrszíne eltér a többségétől,ráadásul magyarul nem beszél,akkor milyen esélyekkel indul..

     

    De igazad van,ő nagyfiú már,talpraesett,okos és tudja mit vállal.

    Ergo nem őt kell féltenem..

     

    Legyen meg az Úr akarata Inshaallah.. 

    előzmény:
    semiramis (3751)
    2012-12-01  15:46
  25. 2012. december 1. 16:003752.

    1. legy erös: VAN magyar billentyüzet. kimondottan a magyarorszagon eladasra szant gepekhez. NEM atallitas alapjan müködik, hanem ELEVE megtalalhato rajta az összes altalunk hasznalt betü. es CSAK azok. tehat ezt a klaviaturat CSAK magyar nyelven irok hasznaljak. a többieknek vagy nem szükseges a hosszu ekezetes maganhangzok sora, vagy nem elegendö a klaviaturan felkinalt massalhangzo-keszlet (szlav nyelvek latin betüs valtozatai).

     

     

    2. a rengeteg helyesirasi hiba valoban nagyon zavaro, ebben tökeletesen igazad van. a szomoru az, hoyg ezek NEM a hosszu kintlet alatti, magyar kontaktust nelkülözö felejtes altal jönnek letre, hanem eleve nem is tudtak iroik... :-( 

     

     

     

Címlap

top